'Verklaring Van Damme dronkemanspraat' SPORT MW en TOP Oss krijgen geen licentie Dreigende taal Franz Beckenbauer Remise voor Ton Sijbrands 'Regiocompetities redding eerste divisie' Pierre van Hooijdonk accepteert geen enkele straf Droomstart Schumacher in nieuwe Ferrari 1 houdt SARS Ie gaten ioven - PSV houdt er reke- i mee dat de reis, begin juli ^uid-Korea moet worden I Irapt in verband met de «epidemie in Azië. Op dit ent is er nog geen directe iding voor afgelasting, L via de medische dienst 'hilips houdt de voetbal- je ontwikkelingen rond de dekte nauwlettend in de hanen nog een J bij Ajax - Ajax heeft het act met Jari Litmanen gis- met een jaar verlengd. De fige Fin keerde aan het be- ^ein dit seizoen terug in Am- 7am, waar hij ook tussen ^in 1999 speelde. Volgens üsch directeur Leo Been - f P»r was er bij de uittredend ^kampioen geen twijfel ,;„je beslissing om Litmanen jaar aan Ajax te binden. zaterdag 3 mei 2003 op Stl Loor in 10 m Friesinger 886 9 S 2'1 - Barbara de Loor gaat °[oJn met de ploeg van we el 4^mpioene Anni Friesinger. ielsgerenveense, van wie het act bij DSB niet werd ver- moet wel zelf sponsors irengen. He 'kwat' ,J Dugarry - De Franse voetballer Hophe Dugarry weet voort - nQat spugen in de Engelse JVjier League niet op prijs J gesteld. De tuchtcom- t van de Engelse bond egde de aanvaller van Bir- ham een boete van bijna t euro op voor zijn fluim iig loey Gudjonsson van 1 Villa, nal ÏT kan Faber tellen 8 Wen - PSV kan vanavond s "thuiswedstrijd tegen AZ Ween over Ernest Faber. orVdediger brak tijdens de trijd tegen De Graafschap het middenhandsbeentje 2ft "^jn linkerhand. Met een ur' aal manchet kan Faber 11 ^danks het veld in. >eg ',i7aux en Perez ™jten winnaar le-les-bains - De ritzege in =rde etappe van de Ronde omandië is na juryberaad kend aan zowel Laurent jx als Francisco Perez. knkelijk was alleen Dufaux winnaar gehuldigd, maar •y had clementie met die de rit leek te gaan Hpn maar verkeerd reed. -Graafschap it bizar duel Jrdam - De Graafschap 'igisteravond de strijd om ^"Streekse degradatie uit de ïrisie nieuw leven ingebla- .jfï een bizarre wedstrijd jjleg de hekkensluiter uit J inchem in Rotterdam con- it Excelsior met 4-3. De hap nam binnen twintig :en een voorsprong van 3- verspeelde die gaande- le wedstrijd. De beslissen- jffer van Arvid Smit viel in suretijd. Illicht schikking V Tininho De aanklager betaald heeft RBC-speler Tinin- in schikkingsvoorstel ge- van vier wedstrijden uit- ng, waarvan één voor- Üelijk. Tininho werd in van beschuldiging gesteld ns het uitdelen van een el- igstoot aan een tegenstan- l het duel RBC Roosendaal nP 19 april. ™l)o wijst renners *4 voor Tour ^renhoek/anp - De ploeg- !/rHg van Rabobank heeft der- en' renners aangewezen die in ierking komen voor een s in de ploeg die zal deel- 'yjn aan de Ronde van c .Hxijk. De Tour start op 5 juli nrijs, deelnemende ploegen ^mijnen met negen renners "let vertrek. en renners die geen deel uit vin van de voorlopige selec- ,ff)nder anderen ritwinnaar '-'en Kroon en Jan Boven, '™1at nog een mogelijkheid '-^alsnog in de ploeg te fiet- iZij zullen, zo meldt het nuniqué van de bankploeg, ""Imende weken „Tourvorm" ,en aantonen. :r. Voorlopige selectie bestaat 2 .fte volgende renners: Mi- "-M Boogerd, Erik Dekker, m' i de Groot, Steven de ""l, Addy Engels, Mare Lotz, ^Wauters, Oscar Freire, Levi 7"ieimer, Michael Rasmus- Beat Zberg, Grischa Nier- n en Robert Flunter. rotterdam/gpd - Pierre van Hooijdonk accepteert geen enke le straf. Hij wil niet dat hij in de cruciale eindfase van de competi tie twee wedstrijden van Feyen- oord moet missen. De topscorer van de Rotterdam se voetbalclub noemt de belas tende verklaring van Ajacied Jel- le van Damme, die mede heeft bijgedragen tot zijn schorsing, 'een pertinente leugen.' Club en speler zeiden gisteren direct na de uitspraak in beroep te gaan. Volgende week donderdag is de behandeling. Van Damme werd deze week een spil in de strijd van de twee voetbalgrootmachten om de tweede plaats. De Belgische linksback vertelde kort na de be kerkraker tussen Feyenoord en Ajax (1-0), dat Van Hooijdonk naar zijn mening onterecht rood had gekregen van arbiter Roelof Luinge. Tijdens de zitting in Zeist verklaarde de Ajacied wel degelijk geraakt te zijn door de EREDIVISIE Eicelsior - De Graafschap 3-4(1-3). 8. Bakens 0-1. 16. Schulp 0-2. 20 Hertog 0-3, 44 Bou- tahar 1 -3. 47. Pinas 2-3. 60. Holman 3-3, 90. Smit 3-4 Scheidsrechter: Haverkort Toe schouwers: 3468. Gele kaart Olfers (Excelsi or). Duits. Schulp (De Graafschap). PSV 29 24 4 1 76 75-15 Ajax 29 21 5 3 68 76-28 Feyenoord 29 21 4 4 67 78-34 RKC 29 14 4 11 46 40-38 FC Utrecht 29 11 10 8 43 41-37 NEC 29 12 7 10 43 37-38 RodaJC 28 11 7 10 40 45-43 Willem II 29 10 8 11 38 42-39 NAC 28 8 13 7 37 28-25 FC Twente 29 9 10 10 37 32-39 AZ 29 10 7 12 37 41-59 Heerenveen 29 9 8 12 35 47-50 RBC 29 9 6 14 33 31-43 Groningen 28 6 9 13 27 25-36 FC Zwolle 28 6 6 16 24 26-57 Vitesse 29 5 8 16 23 27-45 Excelsior 30 5 7 18 22 32-55 Graafschap 30 5 5 20 20 32-74 EERSTE DIVISIE Cambuur Leeuwarden - TOP Oss 1-3 (0-0). 53. Arnarsson 0-1, 75. Dijkhuizen 0-2, 82. Kati- pana 1-2, 90 Helder 1-3 Scheidsrechter Schenkels. Gele kaart Chatouani, Ferrier (Cambuur), Arnarsson (TOP Oss) Heracles Almelo - Helmond Sport 0-4 (0-2) 12. Van Dinteren 0-1, 31. Ebbinge 0-2, 56. Hendriksen 0-3, 75. Van Dinteren 0-4. Scheidsrechter: Van der Hilst. Fortuna Sittard - BV Veendam 3-1 (2-1). 29. Hamming 1-0, 40. Hamming 2-0, 44. Brusse- lers 2-1 (e.d.), 90. Daemen 3-1. Scheidsrech ter: Nijhuis. Rode kaart: 16. Meulenberg (Fort. Sittard). Gele kaart: Gommans, Hamming, Van Barneveld (Fort. Sittard). Van der Vlag, Buur- meijer, Schilder (Veendam). FC Eindhoven - Haarlem 1-1(1-1). 15 Van de Langeberg 1-0, 40. Longuet 1-1. Scheidsrech ter: Langkamp. FC Dordrecht - VW 0-1 (0-0). 77. Zegers 0-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Van der Ent, Boogers, Den Dunnen (Dordrecht), Eberle (VW) Stormvogels Telstar - Emmen 1-3 (0-1). 6. Cairo 0-1, 68. Sibum 0-2, 79. Van Heulen 1- 2, 80. Blaauw 1-3. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 1339. MW - Go Ahead Eagles 2-2 (1-1). 32. Van Sta veren 1-0, 41. Wellenberg 1-1, 60 Marbus 1- 2. 90. Taiwo 2-2. Scheidsrechter 01de Olthof. Toeschouwers: 1602. Gele kaart: Usta(MW) ADO Den Haag - FC Volendam 2-0 (1-0). 42 Castelen 1-0, 90. Castelen 2-0. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 8444 Rode kaart 85. Holwijn (Volendam) 2x geel Gele kaart: Saeijs(AD0 Den Haag). ADODenHaag 30 24 4 2 76 68-17 Emmen 30 20 5 5 65 58-30 Volendam 30 17 4 9 55 56-39 Helmond Sp. 30 16 6 8 54 64-41 Heracles 30 16 5 9 53 65-46 Den Bosch 29 15 5 9 50 50-31 GA Eagles 30 14 7 9 49 60-50 TOP 30 13 5 12 44 44-57 Eindhoven 30 10 7 13 37 37-43 Cambuur L. 30 11 4 15 37 51-62 Sparta 29 10 6 13 36 48-54 Haarlem 30 8 8 14 32 28-54 St. Telstar 30 9 4 17 31 29-44 Veendam 30 8 6 16 30 35-54 MW 30 7 7 16 28 27-44 WV 30 7 7 16 28 34-53 Fortuna S. 30 6 8 16 26 37-47 Dordrecht 30 6 6 18 24 29-54 (na)schoppende Van Hooij donk. „Ik had gedacht dat de zitting een formaliteit zou zijn, omdat de verklaring van Van Damme een pertinente leugen is", liet een getergde Van Hooijdonk gisteren na de training weten. „Als de tuchtcommissie écht vind dat ik Van Damme heb na getrapt, dan hadden ze me di rect moeten schorsen. Op basis van alleen de verklaringen van Luinge en grensrechter Pool kon dat blijkbaar niet. Pas nadat Van Damme zijn verklaring had in geleverd, had men voldoende bewijs om mij te straffen. Maar die verklaring is niets waard. Het is een dronkemansverklaring." Toch kon Van Hooijdonk enig begrip opbrengen voor Van Damme. Hij vermoedt dat de jonge Ajacied niet veel keus had. „Natuurlijk is zijn verklaring hem ingefluisterd door Ajax. Als jonge speler heb je niet veel te vertellen. Dan doe je gewoon wat de club van je verlangt." In het miljoenenspel is veel ge oorloofd. Ajax-trainer Ronald Koeman beweerde gisteren dat de verklaring van Van Damme nog mild was in vergelijking met de rapporten, die De Nooijer en Song inleverden na de inciden ten met respectievelijk Zlatan Ibrahimovic en Christian Chivu. Als Feyenoord het spel op deze manier wilde spelen, dan ging Ajax daarin mee. „Mijn incident mag je niet vergelijken met de zaak-Chivu", vindt Van Hooij donk. „Toch was de eis net zo zwaar. Dat lijkt me niet reëel." „Mij wordt ook aangerekend dat ik na afloop in de kleedkamer mijn excuses heb aangeboden aan Roelof Luinge", vervolgt Van Hooijdonk. „Dat is absoluut niet het geval. Ik ben wél in zijn kleedkamer geweest en heb hem gevraagd waarom ik rood kreeg. Vervolgens heb ik hem gevraagd of een eventuele schorsing het meespelen in de bekerfinale in gevaar zou bren gen. Dat wordt nu gezien als een schuldbekentenis. Maar ik was vooral benieuwd waarom hij rood trok. Luinge zei dat ik had gezegd het voorval te betreuren. Nou, dat woord zit dus echt niet in mijn vocabulaire." Van Hooijdonk vindt Roelof Luinge ondanks alles een 'goede scheidsrechter'. „Ik kan het in het veld zelfs goed met hem vin den. Maar ik zou het belachelijk vinden als ik voor dit incident gestraft word. Ik ben slachtoffer. De strijd om de tweede plaats tussen Ajax en Feyenoord is ontzettend spannend en er wordt alles aan gedaan elkaar zo veel mogelijk te verzwakken. Daar maak ik me nog het meest kwaad om. Iedereen kent de be langen en toch wordt toege staan dat dit gebeurt. Maar mijn rechtvaardigheidsgevoel is gro ter. Ik heb niets gedaan en ac cepteer geen straf." Bert van Marwijk was des dui vels over de straf van zijn aan valsleider. De trainer van Feyen oord was vooraf heilig overtuigd van vrijspraak. „Schandalig", vond hij. „Ik snap er helemaal niets meer van. Als dit een rode kaart en een schorsing is, waar zijn we dan mee bezig? Van Damme legde tegenstrijdige ver klaringen af en alleen daarom al had Pierre vrijgesproken moe ten worden." Ajax-trainer Ronald Koeman heeft zich op zijn beurt de laat ste weken behoorlijk geërgerd aan de nasleep van de gebeurte nissen tijdens de bekerklassieker in de Kuip. Eerst wond hij zich op over het feit dat Feyenoorder Paul Bosvelt door de KNVB niet werd aangepakt, hoewel hij in de slotfase toch Wesley Sneijder bij de keel greep. Gisteren zette hij vraagtekens bij de handelwijze van Feyenoord, de club waarmee Ajax een felle strijd voert om de cruciale twee de plaats in de competitie, en de media. „Vanaf het eerste mo ment is Van Hooijdonk be schermd, hij had niets gedaan. En nu is het opeens de schuld van Jelle van Damme dat hij wordt geschorst. Dat is onzin. Van Hooijdonk is geschorst door een scheidsrechter, die twee meter van het incident stond en hem rood gaf. Wie be stookt nu wie? De verklaringen van De Nooijer en Song aan het adres van Ibrahimovic en Chivu waren veel ernstiger dan die van Van Damme over Van Hooij donk." Dat Van Damme kort na de wedstrijd zei dat er niets aan de hand was en dat in zijn officiële verklaring herriep, had volgens Koeman zo zijn oorzaken. „Er is een soort regel in de sport dat je elkaar beschermt. Maar toen wij inzage kregen in de verklaringen van Feyenoord, was er voor ons geen aanleiding meer om te zeg gen 'er was niets'. Want er was wel iets. Ik begrijp dat het lastig is voor Van Damme. Die krijgt ook allerlei brieven uit Rotter dam; dat hij moet oppassen wat hij zegt. Maar ach, het hoort er bij. De belangen zijn groot en als van ons wordt gevraagd dat we het spel meespelen, dan doen wij daaraan mee. Er is nu wel genoeg heen-en-weer ge sproken. Ik denk dat de straf voor Van Hooijdonk de goede was." Ajax gaat in beroep tegen de schorsing van drie wedstrijden, die de tuchtcommissie gisteren oplegde aan Cristian Chivu. Door het beroep, dat dinsdag avond in Zeist wordt behandeld, is Chivu vanavond beschikbaar voor het duel met RKC Waal wijk. De straf van Zlatan Ibra himovic, zes wedstrijden waar van één voorwaardelijk, wordt in de Arena wel geaccepteerd. De tuchtcommissie schorste zo wel Chivu als Ibrahimovic op basis van tv-beelden. De Zweed se spitse velde tijdens het beker duel tegenstrever Gérard de Nooijer met een elleboogstoot, Chivu maakte een slaande be weging naar Song. Beide over tredingen ontgingen scheids rechter Luinge. barcelona/rtr - Wereldkampi oen Michael Schumacher kende gisteren een droomstart met de nieuwe Ferrari. Hij stuurde de bo lide, die veel bekijks trok, naar de snelste rondetijd op het circuit van Cataiunya in de eerste kwali ficatietraining voor de Grote Prijs van Spanje. De Ferrari 2003-GA was met 1.17,130 een fractie snel ler dan de Renault van de Italiaan Jarno TrulliJos Verstappen werd in zijn Minardi 19e en voorlaatste. Hij had 3.5 seconde achterstand op Schumacher. Foto: EPA/Gero Breloer hamburg/sid/dpa - Franz Beck enbauer dreigt terug te treden als voorzitter van het organisa tiecomité van het WK voetbal van 2006 in Duitsland. De oud voetballer verwijt de wereld voetbalbond FIFA dat ze zich te veel richt op financieel gewin, wat ten koste gaat van de sport. „Het hoofddoel van de FIFA is geld verdienen, het overige is se cundair." De 57-jarige Beckenbauer stapt liever op dan verantwoordelijk te worden gehouden voor de wijze waarop de FIFA omgaat met kaartverkoop, accommoda ties en VIP'-arrangementen. In een vraaggesprek met het Duitse voetbalblad Kicker stelt 'Der Kaiser' dat de wereldvoet balbond veel te hoge prijzen vraagt voor bij voorbeeld de ar rangementen voor speciale gas ten. Hij vreest conflicten met de FIFA. Beckenbauer is van me ning dat die bond haar houding moet wijzigen. „Al heb ik grote twijfel dat dat gaat gebeuren", zegt hij. „Ik ben bang voor grote conflic ten." De invloedrijke voorzitter van Bayem München is echter vastberaden de huidige opstel ling van de FIFA aan te vechten. „Wij pikken dit niet, ik in elk ge val niet." Dan houd ik er liever gelijk mee op." De voormalige verdediger van het Duitse team uitte zijn kritiek een dag voordat het bestuur van de FIFA in Zurich vergadert zeist/anp/gpd - TOP Oss en MW hebben geen licentie ge kregen om volgend seizoen be taald voetbal te kunnen spelen. Het bestuur van de sectie be taald voetbal van de KNVB heeft de clubs gisteren geïnformeerd over hun aanvraag. Beide clubs hebben veertien da gen de tijd beroep aan te teke nen bij het beroepscollege licen tiezaken. Het oordeel van het college is uiteindelijk bepalend of een club behouden kan blij ven voor het betaald voetbal. Echt verrassend is het besluit niet voor MW. De financiële si tuatie is ronduit dramatisch. Manager Marcel Franssen was dan ook niet verbaasd toen hij de onheilstijding van de KNVB onder ogen kreeg. „Ik had echt niet anders verwacht. Teleurge steld ben ik ook niet. We zijn immers bezig met een struggle for life." Hoewel Franssen wel degelijk beseft dat het één minuut voor twaalf is, geeft hij geenszins de moed op. „We gaan meteen in beroep tegen de beslissing van de KNVB, al is het maar voor tijd te rekken. In die twee weken dat het beroep aangetekend moet zijn, kan er immers veel gebeu ren." Dat TOP Oss en MW voorlopig zonder licentie voor volgend sei zoen zitten, is een logisch gevolg van de financiële problemen waarmee beide clubs de laatste weken te kampen hebben. TOP Oss kreeg in april van de ge meenteraad zes weken de tijd de financiële huishouding op orde te brengen om eventueel in aan merking te komen voor steun. Bij MW zijn de salarissen sinds maart niet betaald en moest de spelersvakbond WCS de hel pende hand toesteken. In Maas tricht hopen ze voor 15 mei een structurele oplossing te hebben. Voor TOP Oss moet de Centrale Spelers Raad (CSR) nog instem men met het besluit. Dat orgaan kan via adviesrecht de beslissing van de KNVB blokkeren. De CSR heeft tot maandag 5 mei de tijd gevraagd om een eigen onder zoek in te stellen naar de situatie in Oss. Slechts vier clubs weten nu al zeker dat ze de komende jaar gang ook betaald voetbal kun nen spelen. Vorig jaar in deze fase waren dat er dne. Stormvo gels Telstar is één van de vier. Welke andere drie clubs een li centie hebben gekregen, wil de KNVB niet zeggen. Dertig clubs, waaronder nieuw komer AGOW, hebben een li centie onder opschortende voorwaarden gekregen. Dat be tekent dat ze uiterlijk 6 juni moeten aantonen aan alle licen tie-eisen te voldoen. De gestelde eisen hebben betrekking op fi- nanciëel- en/of veiligheidsge bied. Mochten de betrokkenen niet slagen in hun opzet, dan volgt automatisch een negatief advies voor de licentieverstrek king. Ook die clubs hebben dan twee weken de tijd in beroep te gaan. „Bij sommige clubs gaat het slechts om details. We hebben nu de procedure precies aange geven, de deadline is bekend. Op 7 juni weten we welke clubs betaald voetbal spelen", zegt Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB. De licentie-aanvraag van FC Twente is niet in behandeling genomen. Dat gebeurt pas als het faillissement van de stich ting FC Twente '67 is vernietigd en de club een deugdelijk sane ringsplan heeft opgesteld. Clubs die momenteel bezig zijn met forse saneringen en/of red dingsplannen, zoals NAC, FC Utrecht en Vitesse, hebben een licentie met opschortende wer king gekregen. zwartsluis/anp - Ton Sijbrands heeft het WK dammen geopend met remise. De 53-jarige groot meester uit Muiden deelde in Zwartsluis de punten met de één jaar oudere Anatoli Gant- warg uit Wït-Rusland. Sijbrands maakt in Zwartsluis na elf jaar (Toulon 1992) zijn rentree in de wereldtitelstrijd. Voor Gérard Jansen was Toulon 1992 eveneens zijn laatste WK. De 39-jarige speler van Huissen verraste in de openingsronde zijn Letse clubgenoot Gunter Valneris, de wereldkampioen uit 1994 en de nummer twee in 2000. Jansen debuteerde op het WK in 1986 met de vijfde plaats. Na 1988 (negende) en '92 (tien de) begon hij in Zwartsluis aan zijn vierde WK. Voor Rob Clerc is Zwartsluis zijn dertiende WK Sinds 1976 is de grootmeester uit Zoetermeer onafgebroken aanwezig op de wereldtitelstrijd. De 48-jarige Clerc begon met winst op WK- debutant Andall uit Grenada. Kees Thijssen debuteert even eens op het WK. De nationale kampioen hield aan zijn partij tegen de Senegalees Samb remi se over. Het deelnemersveld onderging gisteren twee wijzigingen. Aligna en Kouogueu uit Kameroen kwamen niet opdagen en wer den vervangen door Ndjofang uit Kameroen, die al enige tijd in Nederland verblijft, en Ron Heusdens. De invallers zaten vrijdag tegenover elkaar en kwa men remise overeen. Wereldkampioen Georgiev mis- Van den Wall Bake lanceert idee tijdens forumdiscussie in Eindhoven eindhoven/gpd - In een tijd waarin het betaald voetbal zich in allerlei bochten moet wringen om te overleven, zouden regio nale competities wel eens de redding kunnen zijn voor de eerstedivisieclubs. Dat idee werd gisteravond tijdens een fo rumdiscussie bij FC Eindhoven geopperd door Frank van den Wall Bake, goeroe op het gebied van de sportmarketing. Volgens Van den Wall Bake is het beter dat de eerste divisie in zijn huidige opzet verdwijnt en 1 plaats maakt voor regionale competities. Een Zuid-Neder landse of Brabants/ Limburgse competitie zou daarmee tot de mogelijkheden behoren. Dan spelen clubs als Helmond Sport, FC Eindhoven niet meer tegen Haarlem, Stormvogels Telstar, Cambuur Leeuwarden en FC Volendam, maar alleen nog te gen TOP Oss, FC Den Bosch, VW, Fortuna Sittard, MW. De clubs treffen elkaar dan wel va ker, bijvoorbeeld vier keer per seizoen in plaats van twee keer. „De kracht van de eerste divisie is de regionale band, meer dan in de eredivisie. Die is juist inte ressant vanwege zijn landelijke opzet en uitstraling", aldus Van den Wall Bake. De sportmarketeer ziet een dui delijke rol weggelegd voor de re gionale omroepen.Volgens Van den Wall Bake's zouden de kampioenen van de diverse re gio's in play-offs moeten strij den om promotie naar de eredi visie. De clubs die onderaan eindigen zouden promotie-/de gradatieduels kunnen afwerken met de top van de amateur clubs. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Antalya. EK driebanden. Groep E: Haack-Sörensen (Den) - Koorevaar (Ned) 2-0, Merckx (Bel) - Hajek (Tsj) 2-0. Koorevaar - Hajek 2-0, Merckx - Haack-Sören- sen 2-0. Groep G: Jaspers (Ned) - Aranha (Por) 2-0, Po- lychronopoulos (Gri) - Kasidokostas (Gri) 2-0, Jaspers - Polychronofxjulos 2-0, Kasidokostas - Aranha 2-0 Groep H: Burgman (Ned) - Villora (Spa) 2-1. Tasdemir (Tur) - Papa (Ita) 2-0. Tasdemir - Burgman 2-1, Villora - Papa 2-0. DAMMEN Ton Sijbrands denkt na in zijn partij tegen Gantwarg. Foto: ANP/Vincent Jannink te gisteren het vliegtuig maar slaagde er via omwegen in net op tijd te arriveren in Zwartsluis. De Duitse reserve Podolski liep zich al warm toen de Rus de speelzaal kwam binnenhollen. Mr. Pieter van Vollenhoven deed de eerste zet aan het bord van de wereldkampioen. Voor het begin werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedach tenis van viervoudig oud-we reldkampioen Piet Roozenburg, die zondag overleed. Zwartsluis. WK mannen. Eerste ronde: Gantwarg (WRu) - Sijbrands (Ned) 1-1. Clerc (Ned) - Andall (Gre) 2-0. Jan sen (Ned) - Valneris (Let) 2-0, Samb (Sen) - Thijssen (Ned) 1-1. Erdenebileg (Mon) - Milsjin (Rus) 1-1, Georgiev (Rus) - Schwarz- man (Rus) 1-1, Ndjofang (Kam) - Heusdens (Ned) 1-1. Veytsman (VSt) - Tsjizjov (Rus) 0-2, Getmanski (Rus) - Boezinski (Lit) 1-1, Ba (Sen) - Koyfman (1st) 1-1. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3088, 2 mei 8.11 16 18.25.32 44.45.46 55.56 57.59.66 67.68.70.74.76.78 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Malmö. Tienkamp, mannen. Vierde ronde: McShane (Eng) - Timman (Ned) 1-0, Berg Hansen (Den) - Ivantsjoek (Oek) 0-1. Hector (Zwe) - Curt Hansen (Den) 1-0, Suto- vski (Isr) - Lindberg (Zwe) 1-0. Nielsen (Den) - Hillarp (Zwe) 1/2-1/2. Stand: 1 Ivantsjoek. Nielsen 3 punten. 3. Su- tovski, McShane, Hector 2.5. 6. Hillarp 2, 7. Timman. Curt Hansen. Berg Hansen 1.5. 10. Lindberg 0. TENNIS München. Mannen. 380.000 euro. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/5) - Schalken (Ned/3) 6-7 7-5 6-3, Nieminen (Fin/8) - Ste- panek (Tsj) 6-1 6-1 Koubek (Oos) - Schüttler (Dui/4) 6-3 6-4. Federer (Zwi/1) - Joesjni (Rus) 6-2 6-3. Valencia. Mannen, 375.000 euro. Kwartfinales: Vicente (Spa) - Massu (Chl) 6-1 6-4, Christophe Rochus (Bel) - Sargsian (Arm) 6-2 6-2, Ferrero (Spa/1) - Calleri (Arg/5) 6-3 6- 4, Saretta (Bra) - Gaudio (Arg/4) 3-6 7-6 6-3. Warschau. Vrouwen, 700.000 euro. Kwartfinales: Dokic (SMo/4) - Serna (Spa) 7-5 6-2, Xhladkova (Tsj) - Zuluaga (Col) 7-5 7-5, Mauresmo (Fra/2) - Smashnova (Isr) 3-6 6-4 6- 3, Venus Williams (VSt/1) - Schiavone )lta) 2-6 6-3 6-3. Bol. Vrouwen, 154.000 euro. Kwartfinales: Martinez (Spa) - Garbin (Ita) 7-5 7-6, Reeves (VSt) - Leon garcia (Spa) 7-6 3-0 opgave, Sanchez Lorenzo (Spa) - Talaja (Kro) 7-5 7-6, Zvonareva (Rus/3) - Cervanova (Slw) 6-1 6-1 Cagnes-sur-Mer (Fra). ITF vrouwen, 75.000 euro. Eerste ronde: Noorlander (Ned) - Vakoelenko (Oek/8) 5-7 6-2 6-1 Tweede ronde: Noorlan der-Pin (Fra) 4-6 6-2 6-2. Noorlander in kwartfinales tegen Aloro (Fra). VOLLEYBAL WATERPOLO Kirishi (Rus). Zeslandentoernooi i Nederland - Verenigde Staten 4-9 (0-3 1-3 1-2 2-1). Doelpunten: Koot 3, Sijbring. Nederland - Canada 6-8 (2-1 1-2 2-2 1-3). Doelpunten Wekdam. Koot, Smit, Van der Sloot. Peere boom, Bosman. Nederland - Rusland B 10-9 (5-5 2-2 1-1 2-1). Doelpunten- Peereboom 3. Van der Sloot 2, 8osman, Rodenhuis, Koot, Wekdam, Van der Ham. Stand: 1. Kazachstan. Verenigde Staten 3-6. 3. Canada 3-4, 4 Nederland. Rusland A 3-2, 6. Rusland B 3-0. WIELRENNEN Loèche-les-Bains. Ronde van Romandië. Derde etappe, Moudon - Loèche-les-Bains: 1. ex aequo Dufaux (Zwi) en Perez (Spa) 171 km in 4.29.23 (38,153 km/u), 2. Jeker (Zwi), 3 Moos (Zwi), 4. Hamilton (VSt) 0.02. 5. Sastre (Spa)0.07,6 Popovitsj (Oek) 0 11. Algemeen klassement: 1 Dufaux 13.43 27. 2. Moos 0 06. 3. Perez 0 14, 4. Hamilton 0.15. 5. Jeker 0.19, 6. Sastre 0.26. IJSHOCKEY Helsinki. WK. Tweede ronde. Poule E: Slowakije - Finland 5- 1 (1-1 0-0 4-0). Tsjechië - Oekraïne 5-2 (0-0 4-1 1-1). Stand 1 Slowakije 3-6 (17-5). 2. Tsjechië 3-6(15-4). 3. Duitsland 2-2 (4-4), 4 Finland 3-2 (7-8), 5. Oostenrijk 2-0 (2-13). 6. Oekraïne 3-0(6-17). Poule F: Canada - Denemarken 2-2 (1-2 1-0 0- 0). Rusland - Zweden 2-4 (1-1 0-1 1-2). Stand. 1. Canada 3-5 (11-4), 2. Rusland 3-4 (13-7), 3 Zweden 3-4 (8-6), 4. Zwitserland 2- 2 (8-7). 5. Denemarken 3-1 (5-14), 6. Letland 2-0(2-9). Degradatiepoule: Verenigde Staten - Slovenië 7-2 (3-2 3-0 1-0), Wit-Rusland - Japan 3-1 (2- 1 0-0 1-0).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21