)PHEFFINGS UITVERKOOP O KORTING REGIO R5 SCHOENWINKEL BRABANT Noordeinde Leiden. Tel. 071 5149813'. Alphen houdt vast aan portiersplicht Kunstgrasvelden voor Alphense verenigingen euwe initiatieven dodenherdenking op alle schoenen van alle merken o.a.: www.autoheemskerk.com Alphenaren beboet voor bezit en diefstal wapens Raad Ter Aar buigt zich over kwestie Hoogervorst Alphenaar gewond bij busongeluk in Litouwen Celstraf voor computerdieven )P ZOEK NAAR EEN VOORDELIGE OCCASION? vww.autoheemskerk.com A U E R K OP ZOEK NAAR EEN BETROUWBARE OCCASION? EEN ZAAK VAN VERTROUWEN ft U T @-R:gEiqiS'K- E R K Leiden Roelofarendsveen L 071-5310811 V R.071-3312866 (071589 68 82 (071589 80 47 Fax (071589 63 35 Kabelbaan 1Leiderdorp den haag/alphen - Aangifte doen bij de politie pakt niet al tijd goed uit. Dat merkte een 42-jarige man uit Alphen giste ren bij de Haagse politierech ter. Hij had de hulp van de sterke arm ingeroepen, omdat zijn voormalige huisgenoot twee geweren en een samoe raizwaard van hem had gesto len. Maar de politierechter gaf de man gisteren een boete van vierhonderd euro, omdat hij voor een van die geweren geen vergunning had, en ook nog eens in het bezit was van een handgranaat. De 34-jarige huisgenoot werd voor de dief stal veroordeeld tot een boete van driehonderd euro. De mannen hadden ruzie toen de 34-jarige man de boerderij in Alphen verliet. Omdat hij dacht dat zijn voormalige huis baas nog enkele cd's en een boor van hem had, nam hij de twee schietwapens en het zwaard mee. Hij schreef op een briefje dat hij het wapen tuig zou terugbrengen als hij zijn spullen had teruggekre gen. De bestolen Alphenaar was nogal gehecht aan zijn ge weren en stapte naar de poli tie. Hij had echter slechts een vergunning voor één van de geweren. Officier van justitie S. van de Kallem vond dat hij donders goed had moeten weten dat hij de wapens niet in huis mocht hebben. „Vooral een handgra naat kan mensen de stuipen op het lijf jagen", zei de aan klaagster. Ze eiste een werk straf van veertig uur tegen de Alphenaar. De aanklaagster was er niet van overtuigd dat de dief wist dat de wapens ver boden waren. Tegen hem eiste ze een werkstraf van dertig uur. Aangezien beide mannen nooit eerder met justitie in aanraking waren geweest, vond de politierechter dat hij kon volstaan met een boete. ter aar - Het onderzoek naar omstreden grondaankopen door wethouder Hoogervorst is voor de gemeenteraad van Ter Aar aanleiding om op 15 mei in een extra vergadering bijeen te komen. Het interne onderzoek naar de handelwijze van de wet houder is inmiddels bijna afge rond en komt binnenkort naar buiten. Hoogervorst wordt er door de Stichting Raadsliedenwerk Veenweiden van beschuldigd dat hij als privé-persoon agrari sche grond heeft gekocht, waar van hij als wethouder wist dat die op korte termijn een bouw- bestemming zou krijgen en daardoor enorm in waarde zou stijgen. Hoogervorst zou daar door op eenvoudige wijze 1,2 miljoen euro hebben verdiend. Naar aanleiding van de beschul digingen van de stichting - die voorgezeten wordt door de voormalige Ter Aarse wethouder Emma Kraak - stelde burge meester Epskamp een interne onderzoekscommissie in. Voor zitter van deze commissie is ge meentesecretaris Van Tuijll. iwkoper iandeld atoop - Een 19-jarige jioper is op de vroege d van Koninginnedag ^deld door drie onbeken- ^eren. Op de Churchill- izijn dorp kwam hij twee s en een meisje op een gen, die een bierflesje njm gooiden en hem bij pakten. Toen de Nieuw- zich losworstelde viel 3 de jongens hem aan, v.de ander hem met een "voorwerp in de rug. De jsten uiteindelijk weg in kfing van Aarlanderveen Aar. >i ideling langs enviergang 9DERVEEN - In Aarlander- pnen wandelaars dit 'ïide deelnemen aan de te Molenviergangtocht. taterdag als zondag star let gebouw van Buurt- eltuinvereniging Aarlan- p aan de Jacob van Dam- j pandelingen over ver- ode afstanden. De start 5t40 kilometer is tussen tien uur, de 25 kilome ien acht en twaalf uur en k) of 15 kilometer tussen 4 drie uur. Deelname (^ee euro. Wie de tocht ïgt krijgt een medaille. jenning voor ijeman Boer aan den rijn - C. Boer Oranjevereniging in Al an den Rijn kreeg giste- l burgemeester Schoof penning in zilver van de nte. Dat gebeurde bij zijn id als voorzitter van de vereniging. Boer was 1975 voorzitter van de ging. Het Alphense ge- ebestuur meent dat de (nan zich - overigens ook tre functies - zeer ver- flijk heeft gemaakt voor hense samenleving. Boer •h 1992 al een koninklijke xheiding. alphen aan den run/vilkaviski - Een 48-jarige Alphense bus chauffeur is afgelopen maandag betrokken geweest bij een ern stig busongeluk in Litouwen. De chauffeur was met 24 passagiers - leden van The Continental Singers op tournee door de Bal- tische staten, Rusland en Polen - op weg van Vilnius naar Kali ningrad. Bij het plaatsje Vilkaviski moest de chauffeur uitwijken voor een personenauto die plotseling de weg op reed. De bus raakte van de weg en reed tegen een boom. Bij de aanrijding vielen drie ge wonden. Die keren vandaag met het vliegtuig terug in Nederland. De chauffeur kwam er goed vanaf, met niet meer dan een gebroken middenvoetsbeentje. De bus raakte totaal vernield. De rest van de groep heeft be sloten de tournee gewoon af te maken. Vanavond staan ze op het podium in het Poolse Nowi Tomysl. De Continental Singers zijn het gospelkoor van de CNV- Kunstenbond. Jaarlijks gaan zo'n 25 groepen in steeds wisse lende samenstelling op tournee Zo waren er de afgelopen 34 jaar bijna duizend tournees. alphen aan den rijn - Hockey- club Alphen en voetbalvereni ging Zwammerdam krijgen alle bei zo snel mogelijk een kunstg rasveld. Burgemeester en wet houders van Alphen hebben de ze week 300.000 euro beschik baar gesteld voor de aanleg van de velden. Nog voordat de ge meenteraad hierover een defini tieve uitspraak doet, hebben B en W beheerder Sportspectrum al opdracht gegeven de kunstg rasvelden aan te leggen. Met de aanleg van de velden komt de gemeente tegemoet aan een langgekoesterde wens van de clubs. De hockeyclub krijgt een miniveld dat alleen door de jeugd gebruikt wordt. Bij voetbalvereniging Zwam merdam wordt het trainingsveld voorzien van kunstgras. De clubs betalen hun kunstgras velden uiteindelijk helemaal zelf. De huur die zij betalen gaat aanzienlijk omhoog. Door de besparing op het onderhoud kost de aanleg van de kunstvel- den de gemeente uiteindelijk niet meer dan renovatie van de grasvelden. vrijdag 2 mei 2oo3 n veenstreek - Een speci- jdenkingsdienst, een brief ouders van basisschool- in worden opgeroepen ien met hun kroost naar :htigheid te komen, en ;t eerst een nauwe sa- king met de plaatselijke Terwijl het einde van de Wereldoorlog inmiddels achter ons ligt, neemt imité Dodenherdenking ide dit jaar verschillende initiatieven. ité wil met haar werk de fcht voor de vierde mei le- pouden. Dat ze daarin blijkt wel uit het feit dat Idenking de afgelopen ja ssen de drie- en vierhon- pezoekers trekt. „De be- filing neemt alleen maar jégt voorzitter Olijerhoek r, „En door de recente oor- tjlrak verwacht ik dit jaar #er mensen." ,|denking in Alkemade be- 18.45 uur met een niet je herdenkingsdienst in ■Jk Maria Presentatie aan ftoor Onelplein in Roelof- ijveen. Na de dienst ver- £t gezelschap naar het ge- cplijk monument op de rhoek, waar de traditionele 4king plaatsvindt, jjnwoudse herdenking bij jonument naast het ge- tehuis in Hazerswoude- L krijgt dit jaar een bij- tintje door een initiatief f plaatselijke Lions club. itviceclub heeft een teken- 4 wedstrijd georganiseerd voor basisschoolleerlingen. De win nende tekening is als bloemen en bomenmozaïek aangelegd bij het gemeentelijke vredesmonu- ment. De dodenherdenking in Rijn- woude heeft zondagavond plaats in zowel Hazerswoude- Rijndijk als in Koudekerk aan den Rijn. Iedereen is vanaf 19.30 uur welkom in het gemeente huis in Hazerswoude-Rijndijk. Burgemeester Westra houdt een toespraak en daarna vertrekt een stille tocht naar het monu ment aan de Bilderdijklaan. Daar wordt twee minuten stilte in acht genomen. Aansluitend aan de herdenking nodigt Am nesty International iedereen uit voor een schrijfbijeenkomst in het gemeentehuis. De Nederlands Hervormde kerk in Koudekerk aan den Rijn is om 19.00 uur open. Wethouder Ulj- ee spreekt er. Om 19.45 uur ver trekt een stille tocht vanaf het voormalige gemeentehuis van Koudekerk naar het monument op de Algemene Begraafplaats. Ook in de gemeente Ja- cobswoude vinden twee her denkingen plaats: één in Lei- muiden bij het monument voor de Nederlands Hervormde kerk, één bij het gedenkteken achter de Nederlands Hervormde kerk in Woubrugge. In Leimuiden houdt waarnemend burgemees ter Andel een korte toespraak, in Woubrugge voert wethouder Vink namens het gemeentebe- Bij het gemeentelijk monument in Hazerswoude-Rijndijk is door de Lions club een speciaal bloemperkje aangelegd. Foto: Mark Lamers stuur kort het woord. In Alphen aan den Rijn begint de dodenherdenking al om 16.00 uur met een kranslegging bij het Indiëmonument aan het Hazeveld. De herdenking van de gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog begint om 19.30 uur met een stille tocht onder begeleiding van tamboergroep Crescendo en Con Brio. De tocht voert van de ingang van het stadhuis naar het verzets- monument in het Burgemeester Visserpark, waar de traditionele herdenkingsplechtigheid plaats vindt. Tot en met 31 mei is in 'De Ver gulde Wagen' in Alphen de ex positie 'Terugblik 1940-1945' te zien. De tentoonstelling is sa mengesteld door de Historische Vereniging Alphen aan den Rijn en Amnesty International. Te zien zijn schilderijen, foto's, do cumentatiemateriaal en voor werpen uit de bezettingstijd. De Vergulde Wagen aan de Van Boetzelaerstraat is op zaterda gen van 11.00 tot en met 16.00 uur en op woensdagen van 14.00 tot 16.00 uur open. Extra openingstijden: zondag 4 mei, na de herdenking tot en met 22.00 uur en maandag 5 mei van 11.00 tot en met 16.00 uur. roelofarendsveen - Op een strooptocht langs bedrijven in Leimuiden en Roelofarendsveen maakten drie dieven in februari computers, flatscreens en kopi eerapparaten buit. Ondanks de vele bewijzen tegen hen bleven twee van de drie verdachten gis teren bij de Haagse politierech ter ontkennen dat ze iets te ma ken hadden met de inbraken. De derde verdachte bekende al bij de politie. Deze 19-jarige Amsterdammer kreeg een lagere straf opgelegd dan zijn vroegere kornuiten. De man die de diefstallen wel bekende werd veroordeeld tot drie weken cel plus een werk straf van 120 uur. Een eveneens 19-jarige Amsterdammer kreeg een gevangenisstraf van vier maanden opgelegd. Een 28-jari- ge Amsterdammer werd veroor deeld tot drie maanden cel. Een getuige waarschuwde de politie op 9 februari, toen hij zag dat de mannen een computer in een auto laadden op een be drijfsterrein in Leimuiden. Hij noteerde het kenteken van de auto. Later die nacht hield de politie het trio aan. In eerste in stantie zeiden ze alledrie dat ze waren gaan stappen, maar op het politiebureau knakte een van de verdachten. Hij bekende dat ze die week in verschillende bedrijven in Roelofarendsveen en Leimuiden computerappara tuur hadden gestolen. De 19-ja- rige vertelde de agenten ook wie hun heler was. In diens huis trof de politie inderdaad de gestolen spullen aan. De heler vertelde dat de mannen die nacht een hele lading hadden gebracht. Twee verdachten hielden vol dat ze alleen maar in de discotheek waren geweest. Ook toen re chercheurs hun voetafdrukken vonden bij de bedrijven, bleven ze ontkennen. Maar de politie rechter vond dat er meer dan voldoende bewijs was. Bezoekers van café Choices aan de Julianastraat worden al langere tijd streng gecontroleerd. Archieffoto: Dick Hogewoning alphen aan den rijn - Alphen aan den Rijn is niet van plan de 'portiersplicht' uit de APV te schrappen. Burgemeester en wethouders zijn hooguit bereid tot een verkleining van het ge bied waar horecabedrijven op vrijdag- en zaterdagavond na 23.00 uur een portier aan de deur moeten zetten. De Alphen se afdeling van Horeca Neder land maakte begin dit jaar be zwaar tegen die verplichting. De overkoepelende organisatie van horeca-ondernemers gaat zelfs zo ver, dat ze het recht van de gemeente in twijfel trekt om het inzetten van portiers te ver plichten. Maar burgemeester en wethouders zijn er heel stellig in: zolang hij niet in strijd han delt met andere, hogere regelge ving, mag de gemeenteraad in de algemene plaatselijke veror dening (APV) alles vastleggen wat hij wil. Afgezien van de opmerking over de rechtmatigheid, wijst Horeca Nederland op een aantal ondui delijkheden in de gemeentelijke regels. Zo zouden volgens de verordening zelfs snackbarren, hotels en restaurants op vrijdag en zaterdag na 23.00 uur een uitsmijter aan de deur moeten hebben. Daarnaast verzuimt de gemeente het begrip 'portier' te definiëren, zodat in principe ie dere goedwillende vrijwilliger zich portier zou kunnen noe men. Tenslotte vindt Horeca Nederland de begrenzing van het gebied waarin de maatregel geldt niet al te logisch. Burgemeester en wethouders willen wel aan de slag met deze kritiek op de APV. In overleg met de horeca willen ze de APV aanpassen. De portiersplicht voor cafés blijft bestaan. Voor andere horecagelegenheden kan die worden geschrapt. De defi nitie van portier wordt als het aan B en W ligt aangescherpt, zodat alleen medewerkers van erkende beveiligingsbedrijven aan de deur mogen staan. Het gebied waar de portiersplicht geldt, kan worden verkleind tot dat deel van het centrum waar al eerder met de horeca afspra ken zijn gemaakt over zaken als deurbeleid, alcoholmatiging en ordehandhaving op straat. 20% Bommel, Avang, Clarks, Mephisto, Helioform, Waldlaufer, Finn Comfort, Rieker, Bufflox, Meindl, Lowa, Jenny, Ara, Durea Greenway, Jacoform, Birkenstock, Berkelmans, Ecco, Seibel, Strövels, Wolky, rosoles, Rohde, Lizzard, Verhulst, Picardi, Grissport, X-Sensible, Merrel, Hartjes, JJ, enz. OPENINGSTIJDEN DINSDAG T/M VRIJDAG VAN 09.00-17.30. ZATERDAG VAN 09.00 - 17.00 UUR.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13