)ominantie AZC nog onaangetast SPORT SuperBoys Vink 'draait als een speer' >hense waterpoloërs staan aan vooravond van vierde landstitel op rij !ege André van de Reep igdinterland voor drie Spartanen Zwemmers willen podium niet af Ballentest Van Loenen maakt zich dik Blessuretijd HDC 992 donderdag 1 MEI 2003 ïertjan van Geen n aan den rijn - De aard- in waterpololand zou met lismograaf niet te meten ïocht AZC Sprey Hout dit «inde niet de vierde landsti- rij pakken. De Alphenaren en de laatste drie seizoenen tionaal niveau slechts twee Ie wedstrijden. Is AZC in de dominantie voort te la- iren of is een vermoeden itvaardigd dat de suprema- lende is en dat de concur- het gat langzaam aan het in is? keer eerder won AZC drie titels op rij. Van 1977 tot 33 tot '85 en '87 tot '89. ndoor waren de Alphena- t 1981 's lands beste. Het aantal komt daarmee op n in de laatste 26 jaar. In en negentig van de vorige zat AlZC er steeds naast. Bears werd vijf keer lands- ioen, AZ&PC vier keer en eenmaal. De ontbrekende andstitels gingen naar De en (twee) en het niet meer e hoofdklasse acterende Ifeenendaal. In al die tijd het geen enkele vereniging ier keer op rij de concur- af te troeven. and twijfelt eraan dat het nu wel gaat lukken. „Ik dat AZC het sterkste is", jondscoach Johan Aantjes. r de aanval moet worden ind. Drie of vier verenigin- omen dichter bij. Sinds an- If jaar trainen we met een ie van 25 man drie midda- n Zeist. Alle verenigingen eren daarvan. Dat maakt competitie interessanter, ondanks de nivellering ligt n nog steeds ver voor op it Ze trainen vaker en ook »anisatie is beter." C onderbrak eind februari i duels de ongeslagen sta in AZC in de competitie, iverd in Amersfoort 9-7. lie ploeg bindt vanaf mor- ïet AZC de strijd aan in de reeks over maximaal drie rijden. Trainer Jan-Bram uit maakt zich echter niet veel illusies. „We zijn wel ;r bij gekomen", zegt Van AZC heeft in de competi- en zien dat het kwetsbaar kijken meer naar Europa laar de titel. Binnen twee villen wij het gat hebben tit en vanaf volgend jaar ;n we voor de prijzen Op dit moment is de fina- Een beeld waar ze in Alphen aan gewend zijn geraakt: AZC viert de titel. Archieffoto: Henk Bouwman le al een prijs. Niet dat onze am bities daar dit seizoen al ophou den, maar het laatste stapje zet ten is het lastigst." Vorig seizoen kwam het grootste gevaar van De Robben. AZC ver loor de bekerfinale van de Hil- versumse club, maar zette de boel recht in de playoffs. Dit jaar plaatste De Robben zich niet eens bij de beste vier. Van AZ &PC mag structureel meer te genstand verwacht worden. Met het aantrekken van 'pologoeroe' Ivo Trumbic als adviseur willen de Amersfoorters een serieuze poging doen om AZC naar de kroon te steken. AZ&PC betaalde zijn prijs voor de suprematie van eind jaren negentig, die enigszins vergelijk baar was met die van AZC nu. Van Luit, sinds drie jaar roer ganger: „Toen ik kwam, waren de glorieuze jaren voorbij. Be langrijke spelers stopten en uit eigen gelederen konden we de kwaliteitsval niet opvangen. Op het moment dat je een heel ge degen eerste team hebt, dat in Europa meedoet en de top van Nederland behelst, stagneert de doorstroming. Het tweede rennen André van de heeft de 49ste editie van Dranjeronde van Amster- i op zijn naam geschreven. !5-jarige Hillegommer ver- s gistermiddag in het slot- iord Roy Snijders uit Zwa- burg en Alex Duijnisveld ttermeer) naar de plaatsen en drie. Zijn oudere broer r van de Reep kwam na 70 ré van de Reep. Archieffoto kilometer in het veld amateurs A als vierde over de meet. Bij de nieuwelingen was er een podiumplek voor Bob van Winden. De Leidenaar werd na thuisrijder Frank Warmerdam tweede. Sebastian Langeveld had goe de benen in de Ronde van Enkhuizen. De junior uit Lisse, die al een uiterst succesvol winterseizoen draaide, zege vierde in het 50 kilometer lan ge criterium. Levi Heimans (Diemen) en Hugo Gootjes (Zuid-Scharwoude) stonden naast hem op het ereschavot. Dorpsgenoot Jordi Muller reik te tot de negende stek. Zijn leeftijdsgenoot Robert Berk uit Koudekerk aan den Rijn deed het iets beter tijdens de finale van de Oranjeronde van Tiel. Hij finishte als achtste. Ook in Geldrop verscheen op Koninginnedag een sterk juni orenpeloton aan het vertrek. Achter winnaar Davy Gorissen (Bocholtz) drukte daar Cenny Glasbergen zijn wiel als tweede over de lijn. De Leidenaar bleef Jamie van Rijswijk voor. Peter van Dijk uit Ter Aar kwam als tiende binnen. Suzanne de Goede slaagde er in Geldrop niet een toptienklassering te veroveren. Voor de Zoeter- woudse was in deze koers, waarin het Japanse duo Miho Oki en Ayuma Otsuka voorin meestreed, slechts de veertien de plaats weggelegd. Amsterdam. 49ste Oranjeronde van Amsterdam. Amateurs A (70 km): 1. A. van de Reep (Hillegom), 4. P. van de Reep (Hillegom). Nieuwelingen: 2. Van Winden (Leiden). Geldrop. 64ste Ronde van Geldrop, Junioren: 2. Glasbergen (Leiden), 10. Van Dijk (Ter Aar). Vrouwen: 14. De Goede (Zoeterwoude). Enkhuizen. Ronde van Enkhuizen. Junioren (50 km): 1. Langeveld (Lis- se), 9. Muller (Lisse). Tiel. 37ste Oranjeronde van Tiel. Ju nioren (60 km): 8. Berk (Koudekerk aan den Rijn). wordt dan heel sterk. Maar er zijn ook jongens die het bij een andere vereniging gaan probe ren, omdat ze geen speeltijd krijgen. Als je de vruchten aan het plukken bent, is het logisch dat het dan niet zo nodig lijkt om hard aan de jeugdopleiding te blijven werken. Maar een be paalde generatie gaat maar een bepaalde tijd mee en als die af scheid neemt heb je een pro bleem. AZ&PC heeft een knieval gemaakt, mede doordat spelers die belangrijk hadden moeten worden door blessures afhaak ten. AZC moet daar ook naar kij ken. De kloof naar de jongere spelers is groot. Hun zwakte zit op de bank." Twee jaar geleden vertrok talent Pim Visscher naar De Robben. De linkshander kreeg in Alphen te weinig speeltijd naar zijn zin. Na het afhaken van Bob Brebde zat AZC daardoor met een pro bleem. Ook Jary Göbel trok zijn conclusies en verkoos speelmi nuten in het tweede team. Bondscoach Aantjes: „In het verleden vond ik ook dat de jon ge jongens te weinig speelden, maar nu is AZC niet meer be lemmerend voor de jeugd. In de halve finale tegen ZPB zag ik jongens opduiken die onlangs nog in Jong Oranje zaten. Maar een trainer gaat niet doorschui ven om het doorschuiven. Een jeugdspeler bij AZC moet heel knap zijn om poloërs als Joeri Stoffels of Niels Zuidweg uit het team te spelen. De speler moet zelf richting geven aan de din gen die hij wil. Als ze weg willen, moeten ze dat vooral doen. Maar kijk naar Kjell Boom. Die heeft ook moeten wachten op zijn kans en is nu volwaardig in ternational." AZC-trainer Eric Noordegraaf was niet blij met het vertrek van Visscher. „Het is altijd goed om veel te spelen, maar het is ook goed om veel te trainen. Hij is wel gegroeid, maar misschien was hij wel een stuk beter ge weest als hij in Alphen was ge bleven", aldus Noordegraaf. Hij is niet bang dat veel jeugd spelers het voorbeeld van Vis scher, die komend seizoen op het oude nest terugkeert, zullen volgen. Als het Nederlands team zich plaatst voor de Olympische Spelen eindigt de strijd om de SPORT SPEL landstitel al in januari. Een nieu we competitie wordt verspeeld zonder de internationals, die zich dagelijks in Zeist gaan voor bereiden op Athene. „De belas ting wordt volgend jaar alleen maar groter. Ik heb straks zes tien man nodig met alle toer nooien, die we gaan spelen en de uitbreiding van de Europa Cup. Ook de jongeren zien in dat ze volgend seizoen heel veel speeltijd krijgen." Noordegraaf verwelkomt het als de binnenlandse concurrentie groter wordt. .Alsjeblieft wel, ja. Hoe sterker het hier wordt, des te makkelijker krijgen we aan sluiting in Europa." Maar voor alsnog ziet hij niemand die AZC werkelijk kan bedreigen. Daar doet een enkele competitiene derlaag tegen AZ&PC niets aan af. „Er wordt een hoop ophef over gemaakt als je een keer ver liest, maar dat hebben we juist nodig om de ploeg sterker te maken. Ik vind ook dat we beter zijn geworden ten opzichte van vorig jaar. Als we tussen de tachtig en honderd procent van ons kunnen spelen, winnen we gewoon die finale." biljarten Drie aüeten van De Spartaan uit Lisse zijn geselecteerd voor leerkamp-interland tegen België. Rory van Noort, Eva van der :n de Remona Fransen maken op 24 en 25 mei deel uit van de renploeg die het in Apeldoorn opneemt tegen België. De inter lak samen met het Nederlands kampioenschap meerkamp. Leidenaar Rob Lamboo speelt komende zaterdag in de kwartfinale van het A-ranking toernooi driebanden groot te Warmond. Lamboo bezit in dit toernooi nog steeds de hoogste serie (10). Di rect na afloop, van de eindronden van de laatste acht zal de burgemeester van Warmond de prij zen uitreiken. Paula van Hemert (lid van BV Leiden) heeft in de nationale vijfmansleague met haar team CTM- Solines in Sittard slechts drie punten kunnen scoren. Maar met nog één speeldag te gaan moet het vreemd lopen wil het team de titel nationale hoofdklasse mislopen. Van Hemert gooide met gemiddelde van net boven de tweehonderd pins onder haar niveau. bridge In navolging van onder meer de schaken en ten nis zal de bridgesport ook via een ratingsysteem de speelsterkte van de bridgers gaan vaststellen. Het komt er op neer dat de (gewogen) optelsom van de eindstanden van de laatste vier seizoens ranglijsten de NBB-rating bepaalt. Gedurende ie der seizoen wordt er een seizoensranglijst opge bouwd die Transfer Champions Race gaat heten. Ieder lid van de NBB zal in de stand worden op genomen. dammen De Rijnsburgse Damclub (RDC) en Damlust Gouda hebben zich geplaatst voor de finale van de regionale bekercompetitie. Door hun tweede plaatsen in de poules spelen de De Hoornse Damclub (HDC) uit Alphen aan den Rijn en RDC 2 om de derde en vierde plaats. Samen Sterk Ha- zerswoude speelt tegen het Leids Damgenoot- schap om de vijfde en zesde plaats en RDC 3 speelt tegen de Alphense Damclub (ADC) om de zevende en achtste positie. Alle wedstrijden wor den gespeeld op 9 mei in het clubgebouw van HDC in Alphen aan den Rijn. Eindstand bekcrgroep 1:1. RDC 1 3-5; 2. HDC 3-4; 3. Sa men Sterk 3-2; 4. RDC 3 3-1. Eindstand bekergroep 2x 1. Damlust 3-4; 2. RDC 2 3-4; 3. LDG 3-4; 4. ADC 3-0. DARTS Na negentien speel weken staan de Leidse darts- teams Brandewijn United en De Stalgasten sta tionair op de plaatsen één en twee van de regio nale eredivisie. United won met 9-1 van Tarsal Koos Minck en De Stalgasten versloegen Darts- world met dezelfde cijfers, waardoor het Oegst- geestse Dartsworld de nieuwe hekkensluiter is. Maarten Dubbelaar van Downstairs en Hennie van der Ster van Brandewijn United gooiden drie keer een 180'er. Eredivisie: Dartsworld - De Stalgasten 1-9; Square Point - Downstairs Two 5-5; Ramses Siames - Bullshit 5-5; De Gou we - Geen Flauw Idee 6-4; Vertaal Geweld - Winning Darts 5-5; Brandewijn United - Tarsal Koos Minck 9-1; Stand aan kop: 1. Brandewijn United 19-152; 2. De Stalgasten 19-148; S Paula van Hemert. Archieffoto 3. Bullshit 19-130; 4. Downstairs Two 19-119; 5. De Gouwe 19-111. POOLBILJART Alex Lely bij de mannen en Bernadette de Jonge bij de vrouwen zijn de winnaars van de elfde Leidse Open. Poolvereniging 't Dijkje pakte - na een jaar absentie door de brand van vorig jaar - de draad weer op bij het grootste toernooi in Ne derland. Bij de mannen legde Lely de basis voor z'n succes door in de halve eindstrijd met 9-6 van Europees kampioen Niels Fijen te winnen na een aanvankelijke achterstand van 5-0. Titelverdedi ger Wim Braam uit Leiden reikte opnieuw tot de finale, maar werd door Lely voor de ogen van de SBS6-camera's met 9-1 verslagen. Bij de vrouwen won De Jonge in een eenzijdige strijd met 9-3 van Naomi van Pelt. Beste 'Leidse' werd Sonja Hoogeveen met een vijfde plaats. snooker Roy Stolk won het veertiende toernooi voor de Dutch Snooker Ranking (DSR) in de Snookerij te Leiden. In de finale van het Leidse evenement won hij met 4-2 van Kar an Chand. In de finale begon Chand met een evenaring van de hoogste Nederlandse break ooit in een officiële wedstrijd: 143. Stolk won in aanloop naar de finale van Daan Hoekstra uit Katwijk en Leidenaar Leslie Liu, die de kwartfinales haalde na winst op de Amsterdammers Remco de Boer en Lennon Star- key. BALLETJE MET (bij)zaken in de sport Alphense Boys Al kan zaterdag in Barendrecht kampioen wor den. Het bijzondere aan de ti tel is dat de Alphense club en passant de jarenlange hege monie van UVS en Quick Boys doorbreekt. Die twee vereni gingen gaven in het regionale jeugdvoetbal om beurten de toon aan. Alphense Boys is ko mend seizoen de enige eerste- divisionist uit Leiden en verre omstreken en ontmoet in die afdeling op Argon na allemaal profclubs. In de tweede divisie speelt volgend jaar Quick Boys en mogelijk ook UVS. In de klasse daaronder komen Kat wijk, Voorschoten '97, ARC, Noordwijk en FC Lisse uit. Zo liggen de verhoudingen mo menteel. „Dat we de hegemonie van UVS en Quick Boys doorbre ken, daar hebben we helemaal niet bij stilgestaan", zegt Al- trainer Niek Oosterlee. „Er is bij Alphense Boys sprake van een bijzonder goede lichting. We worden kampioen terwijl van deze generatie drie spelers al naar FC Utrecht zijn vertrok ken, twee naar ADO Den Haag en voor Wesley Lancel bestaat interesse van Feyenoord en ADO. De helft van het huidige team stapt over naar de senio ren, de andere helft blijft A-ju- nior. De jeugdafdeling van de club is groot en levert regelma tig talenten af. We zijn goed bezig." Slechts een klein deel van de bezoekers van de zwemmers-web- site www.zwemkroniek.com wil af van de huldigingsceremo nieën. Van de tegenstanders heeft 2,2 procent podiumvrees en 7,9 procent vindt de huldigingen te lang duren. De meeste deelnemers aan de enquête willen dat alles blijft zoals het is. Omdat de huldiging 'altijd erg leuk' is (19 procent) of omdat het 'er gewoon bij hoort' (31,3 procent). Eenderde van de 670 deelnemers aan de poll vindt dat de huldigingen moeten blij ven, als ze maar niet te lang duren. Zonder goede bal geen goede wedstrijd en zonder goede bal geen goede kantine. Het Leidsch Dagblad test de staat van de gehaktbal bij sportver enigingen in de regio. Deze week: Voetbalvereniging Oegstgeest. Prijs: 1,05 euro Wachttijd: Een paar minu ten. Eerste indruk: Jammer dat barlady Toos er al mayonaise heeft opgedaan., Oordeel: Een bal die niet veel- verschilt van andere gehakt ballen die door de jury zijn geproeft. Zeker niet slecht, maar ook geen topper. Cijfer: 6.5 Top Vijf: Biljartclub DOS err voetbalclub De Sleutels 7.5, Voetbalclub Lugdunum, ten nisclub Roomburg en wieler vereniging Swift 7. De Iraakse minister Mohamed Al Sahaf is hard op weg een zekere cultstatus te bereiken. Hij beweerde dagelijks voor tv dat de Amerikanen nog geen vaste voet in zijn land hadden gezet terwijl de coalitie al voor de porten van Bagdad stond. Op het internet is zijn naam en afbeelding synoniem geworden voor allerlei beweringen die niet waar kunnen zijn en daardoor juist grappig worden. Er dook er ook een op met een regionaal sportonderwerp. De Noordwijkerhoutse scheidsrechter Pieter Vink is de laatste weken nogal eens in het nieuws, hij heeft een aantal fel le potjes mogen fluiten in de eredivisie. Hoe gaat het? „Ik ben momenteel in Londen, vanavond fluit ik de militaire interland tussen Engeland en België. Het is een toernooi met drie landen waaraan ook Ne derland meedoet. Je krijgt de groeten van Fokke van de Reyd." Wat doet hij daar? „Hij is de coach van het Neder lands militair elftal. Als Enge land vanavond met niet meer dan drie doelpunten verschil wint, heeft Nederland het toer nooi gewonnen. Dat moet jij kunnen regelen. „Natuurlijk. Fokke en ik zijn Noordwijkerhouters onder el kaar. Dat moet wel lukken. Dit is een grapje, hè! Is dit het begin van een inter nationale loopbaan? „Daar hoop je natuurlijk altijd op. Nederland heeft zeven plaatsen op de internationale lijst. Je bent ook afhankelijk van hoe de mensen die erop staan, presteren. Je hebt al wat vechtpartijtjes achter de rug. „Bij RBC - RKC stuurde ik Henk Vos en Peter van de Berg uit het veld. Van de Berg heeft moeite met de strafinaat en is in beroep gegaan. Afgelopen zondag bij NEC - FC Utrecht was er ook een opstootje. Dave van de Berg gaf Hersi een duw in zijn gezicht, die liet zich the atraal vallen. Ik heb ze allebei geel gegeven. Ben je tevreden over je optre den? „Ik heb goede beoordelingen gekregen. Ik draai momenteel als een speer. Ik heb het ver trouwen van scheidsrechters- baas Jaap Uilenberg. Dat blijkt ook wel uit de aanstellingen die ik krijg. RBC - RKC, Heeren veen - Excelsior, NEC - FC Utrecht, dat zijn mooie wed strijden. Zaterdag fluit ik PSV- AZ." Geoffrey van Loenen speelde vorig seizoen bij w Katwijk. Tenminste, hij mocht een paar keer invallen. Veel indruk maak te Van Loenen niet, hij was ook wat dik. Dat vond Hans van Laar, de trai ner van zijn nieuwe club Laak kwartier ook. Van Loenen is het er niet mee eens. Uit de Hciag- sche Courant: „Te dik! De man is zelf tonnetje rond! Dat zég je toch niet over een speler. Terwijl ik Van Laar nota bene nooit iets had misdaan." Het kwam weer goed tussen speler en trainer, maar niet voor lang. Tegen Velo stond Van Loe nen in de basis. Van Loenen: „Maar wat gebeurt er? Haalt-ie me er in de rust uit. Goed, ik maakte een fout, waar een doel punt uitkwam, maar moet je dan meteen worden gestraLft? Na die partij heb ik gezegd dat ik niet meer zou komen. Jammer, maar ik laat me niet twee keer in de maling nemen." Volgens Van Loenen staat de te lefoon intussen roodgloeiend. Tal van clubs willen hem inlij ven, waaronder w Katwijk. Met dat bericht zijn ze bij die club weer niet zo blij. Bestuurs lid Henri Pouw: „Er is geen sprake van dat Van Loenen te rugkomt bij Katwijk. Als ik hem zie, zal ik hem wel zeggen dat-ie dit soort dingen niet moet roe pen." Voor reacties en tips: 071-5356464 of sportredactieJd@damiate.hdc.nl Wie: Tesso de Munck van Rijnsburgse Boys, 23 jaar, woonachtig in Den Haag. Wat: Op 9 maart vorig jaar verstapte hij zich in een kuil tje tijdens de thuiswedstrijd tegen AS WH. De binnenband van zijn linkerknie bleek ge scheurd. Na een maanden lange revalidatie verdraaide hij zijn knie opnieuw in de eerste oefenwedstrijd van dit seizoen, toen hij een voorzet gaf. Tijdens een kijkoperatie bleek dat zijn kruisband - waarschijnlijk in maart al be schadigd was geraakt. Toén hij na drie maanden bijna weer fit was, voelde hij tij dens een trainingsoefening iets knappen. De volgende dag zei de orthopeed dat een operatie nodig was. Vijf we ken geleden kreeg de 23-jari- ge Hagenaar een nieuwe kruisband. Hoe gaat het?: „Ik kan vol gens de fysiotherapeut nu al meer dan anderen na deze operatie. Ik ben al blij dat ik weer fatsoenlijk kan lopen en fietsen, maar het is te vroeg om heel erg optimistisch te zijn. Er staat zeven, acht -- maanden voor deze blessure? Ik moet maar zien hoe het loopt. Als alles weer goed gaat, wil ik eerst op reis, backpakken door Australië-ën Nieuw-Zeeland. En als ik fe-^ rug kom wil ik op zeker wéér voetballen, kijken of ik het nog kan. Toen ik geblesseerd, raakte, ging het heel erg - goed, maar ik had no^geen basisplaats bij Rijnsbtfrgse Boys. Dat vind ik niet klop-: pen. Dus als ik weer fit bert- wil ik daar zeker voor gaan:*'s Het moeilijkste moment" „Toen ik er voor de derde; keer doorheen ging. Toen be: sefte ik dat het niet meer ;l goed zou komen zonder ope^ ratie. Ik lag op de grond en ik dacht, ik voetbal voorlopig nog niet. Dat was heel verve- lend." Rijnsburgse Boys: „Ik ben er nog elke zaterdag, en meestal ook op donderdag. Dan wordt er na de training gege^ ten en wat gedronken. Ik hoor nog steeds bij de groep en de jongens vinden dat ook, geloof ik."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23