De oefeninterland van de invallers SPORT Patrick Kluivert de beste schutter 'Sporters worden dupe van politiek spel' Sneijder, Robben en Van der Vaart voldoen tegen Portugal ri Litmanen hiet raak ior Finland Kluivert: 1-1ji ongelukkig igjjjjj en vervelend Argentijn benut langst durende penalty ooit chië verrast >n Turkije - Tsjechië, concurrent iderland in het EK-kwali- toernooi, maakte gister- indruk in de oefenwed- egen Turkije. Voor eigen Tc won de ploeg met 4-0 nummer drie van het j de rust was de eind- al bereikt De doelpunten ;n op naam van Rosicky, Smicer en Baros. Tsje- eelt op 10 september in de cruciale wedstrijd te- inje. land blijft r knoeien - In het kwalificatietoer- ior het Europees kampi- hap voetbal is Rusland ag. De Oost-Europese verloor gisteren in groep pr de tweede keer op rij. blamerende nederlaag in ;en Albanië (3-1) was ook jë te sterk (1-0). Rusland door de tweede nederlaag tweede plaats met zes :n uit vier duels. Zwitser- s koploper met acht pun- t vier wedstrijden. Beide n spelen op 7 juni tegen alken bereikt artfinale hen - Sjeng Schalken de laatste acht bereikt in nnistoemooi van Mün- De als derde geplaatste Urger versloeg gisteren de iliër Wayne Arthurs in de Ie ronde in twee sets: 7-6 3. Het was de derde over- ng van Schalken op de 32- linkshander uit Australië, mmer 55 van de wereld, kwartfinale staat Schalken over de Rus Kafelnikov die e Duitser Waske won. van Lottum bereikte de finale van het Challenger- ooi in New Delhi. toletti soleert ir dagzege - De Italiaan Simone letti heeft gisteren in de e van Romandië een solo kilometer bekroond e dagzege en de leiders- Je coureur van Lampre n de eerste etappe, Genè- eurier, bijna de hele dag i en bereikte uiteindelijk uim een minuut voor- ig op het peloton de finish, letti nam de leiding in het ïeen klassement over van vitser Fabian Cancellara. donderdag 1 MEI 2003 -'.-l V&i door Henri van der Steen eindhoven - Aanvallend is het Nederlands elftal top. Dat blijft zo, zeker met Rafael van der Vaart straks als vaste nummer 10. Verdedigend is het Nederlands elftal minder goed. En dat blijft ook zo, voorlopig. Zenden verde digde gisteravond tegen Portugal weer even als een aanvaller en meteen was het 1-1. Met die uit slag kon overigens iedereen le ven. De uitslag was van weinig waar de. De oefeninterland tegen Portugal was alleen interessant om te zien hoe enkele jonge spelers zich als invaller zouden gedragen. Daarover mocht Ad vocaat content zijn. Rafael van der Vaart was met afstand de beste wissel. In de drie kwartier die hem ge geven waren, was Van der Vaart een lust voor het oog; ongeloof lijk balvast, buitengewoon intel ligent en weer spelend alsof hij 30 is in plaats van 20. De andere invallers bekoorden ook, niet zozeer door louter fa belachtige acties als wel door ongeforceerd mee te doen. Van der Meijde leefde na rust zicht baar op met Van der Vaart en Sneijder in zijn nabijheid. Rob ben probeerde meteen zijn spe cialiteit (de passeerbeweging) en ook Melchiot en Bosvelt waren bepaald geen verzwakking van het elftal. De invalbeurt van Van Hooijdonk was te kort voor een beoordeling; de spits had meer tijd moeten nemen voor zijn eerste vrije trap, die hem moge lijk nieuwe roem had kunnen brengen. Verbazingwekkend was de afwe zigheid gedurende anderhalf uur van Ruud van Nistelrooij. De spits van Manchester United werd volgens Advocaat uit voor zorg op de bank gehouden van wege enkele pijntjes. Het leek een straf voor de midvoor, die naar Nederland was gekomen om liefst een half wedstrijdje te spelen. Op de vraag, dinsdag, of hij mis schien liever helemaal niet speelde, reageerde hij bijna ver ontwaardigd: „Ik ben niet voor Jan Lui naar Noordwijk geko men!" Na de wedstrijd zei Advo caat dat Van Nistelrooij akkoord was helemaal niet te spelen. Van Nistelrooij wilde vannacht liever zo kort mogelijk reageren. Hij had graag gespeeld, tenmin ste een deel van de wedstrijd. Maar: „Het is in overleg gegaan met de medische staf." Het klonk weinig overtuigend. De reserverol van Van Nistel rooij betekende een gelegenheid Makaay en Kluivert nog eens te testen als centraal aanvalsduo. De test viel qua cijfers positief uit, want het was Kluivert die uit een assist van Makaay scoorde. Verder vonden de twee elkaar toch maar zelden, wat ook met de aanvoer te maken had, zoals zo vaak. Oranje zou weer eens 'ouderwets' met vleugelspelers voetballen, maar dat was schijn. In een 4-4-2-systeem zijn de vleugelmannen meer aanvallen de middenvelder dan buiten speler. Overmars en Van der Meijde hebben wel het talent de achterlijn te bereiken, maar enigszins effectief werd de Aja cied pas na rust. Overmars was vooral in het be gin iets gevaarlijker. Hij begon met een fraaie rush die hij op snelheid van Miguel won, maar verpestte de aanval vervolgens zelf door Kluivert slecht aan te spelen. Later pakte Overmars nog eens uit met een solo; deze keer moest Davids de assist met rechts nemen. Doelman Ricardo redde. Later produceerde Over mars nog een aardige actie, die evenwel ook geen passend slot kreeg. Zo ging het met Oranje; het was soms een beetje goed, meestal inki/anp - Jari Litmanen gisteravond de ban voor tnd in de oefeninterland te- IJsland (3-0). De Ajacied de in de 55ste minuut de uit een strafschop. Forssell ihansson hielpen de thuis- in Helsinki daarna aan uime zege. anen werd in de 68ste mi- vervangen. Nurmela (Hee- ;en) speelde de volle 90 mi ll. Roiha (FC Utrecht) viel in 2ste minuut in voor Kolkka •SV). Zweden verloor voor 1 publiek met 1-2 van Kroa- Olic en Zivkovic scoorden de bezoekers. Ajacied Ibra- >vic deed tussendoor na- s de thuisploeg iets terug, iveden kwamen ook Edman renveen), Allback (ex-Hee- een) en Elmander (eigen- Feyenoord) in actie. Dick :gmond was scheidsrechter Dckholm. noorder Buffel maakte voor het tweede doelpunt in lefenwedstrijd tegen Polen Brussel (3-1). Sonck en aers (Roda JC) waren voor huisploeg eveneens trefze- Roemenië won met 1-0 van iwen dankzij een treffer van J. Doelman Lobont (Ajax) 1de alleen in de eerste helft, •genoot Chivu was de gehe- idstrijd van de partij, ofia nam aanvoerder Balak- ifscheid van het Bulgaarse 1 met een zege van 2-0 op nië. De 37-jarige midden- Er speelde acht minuten in zijn 92ste en laatste in- nd. arijs won Frankrijk met 5-0 Egypte. Desailly (Chelsea) 1de zijn 104de interland bij uropese kampioen en werd mee recordintemational. ry maakte de eerste twee punten voor de thuisploeg, sland won voor de eerste in zes maanden. De ploeg teamchef Voller versloeg ië/Montenegro met 1-0. 1 maakte in Bremen het Ipunt, met dank aan de fderende Vitesse-doelman ic. Diens clubgenoot Ste- •vic was eveneens van de ij- Et nieuwe voetbalstadion in ève verloor Zwitserland met van Italië. Frei zette de sploeg nog wel op voor- ing. Legrottaglie en Zanetti |den voor de Italiaanse zege. door Jaap van Essen eindhoven - Patrick Kluivert maakte gisteravond in de vriendschappelijke interland te gen Portugal in Eindhoven zijn 37ste doelpunt voor het Neder lands elftal. De pas 26-jarige spits deelt daardoor met Dennis Bergkamp de eerste plaats op de eeuwige topscorerslijst van Oranje. De verwachting is dat Kluivert nog jaren de nummer één van die ranglijst zal blijven. Hij kan gezien rijn leeftijd nog heel wat jaren mee. Bovendien staat ver der niemand van de nu nog ac tieve internationals bij de eerste vijftien van de schutterslijst. Mare Overmars staat op een achttiende plaats met vijftien doelpunten, Ronald de Boer heeft er dertien en Frank de Boer twaalf. Kluivert debuteerde op acht tienjarige leeftijd in het Neder lands elftal, hij was toen pas drie maanden eerste elftalspeler van Ajax. Bij zijn eerste optreden in Oranje, thuis tegen Tsjechië scoorde hij niet. Hij mocht des tijds ook maar twintig minuten meespelen. Zijn tweede inter land duurde nog korter, twaalf minuten tegen Malta, maar le verde wel rijn eerste Oranje- doelpunt op. De echte doorbraak van Kluivert kwam in december 1995, toen Nederland in Liverpool een be slissingswedstrijd tegen Ierland speelde met als inzet deelname aan het EK in Engeland. Oranje won met 2-0, beide treffers kwa men van Kluivert. Sindsdien is de Amsterdammer niet meer uit Oranje weg te den ken. Hij ging door met doelpun ten maken, zonder dat hij ooit een wedstrijd tegen een zoge naamde voetbaldwerg aangreep om eens met vier of vijf treffers rijn gemiddelde op te vijzelen. Spitsen als Bosman, Van Basten en Bergkamp wilden nog wel eens enorm toeslaan in een pot je tegen landen van het kaliber Andorra, San Marino en Liecht enstein. Kluivert kwam tweemaal in rijn interlandloopbaan tot drie tref fers; in een vriendschappelijk duel tegen Belgie en in de kwartfinale van het EK 2000, te gen Joegoslavië. Des te opmerkelijker dat het ge middelde van Kluivert nu ruim boven een halve treffer per in terland ligt. Aangezien hij in rijn 68 wedstrijden ook nog al eens als invaller fungeerde, of voortij dig naar de kant ging, ligt rijn gemiddelde gerekend in speel- Patrick Kluivert juicht op de van hem bekende wijze na nummer 37 in dienst van Oranje. Foto: AP/Fred Ernst minuten nog veel hoger. Een klein rekensommetje leert dat hij iedere 58 speelminuten goed is voor een doelpunt in Oranje. Iemand die zoveel scoort draagt met recht de titel van beste schutter aller tijden. Die kan op een ranglijst boven illustere na men als Faas Wilkes, Abe Len stra, Johan Cruijff, Ruud Gullit en Marco van Basten komen. Al is hij pas 26 jaar. een beetje matig. Portugal be gon met een serie vaardige com binaties, die soms dwars door het Nederlandse centrum lie pen, maar miste de grote kans op een voorsprong, toen Simao een snelle, op techniek uitge voerde aanval afrondde door de bal tegen het been van Van der Sar te trappen in plaats van te gen het net. De 1-0 na een klein half uur ver anderde alles, zoals wel vaker. Tot dan lag Oranje onder. Ne derland durfde niet naar voren te verdedigen, moest dus terug en kon alleen op de counter wat proberen. Ineens viel echter de goal, toen de bal min of meer toevallig via Ricksen bij Makaay kwam, die met een hakje Kluivert kansrijk maakte. De topscorer rondde bekwaam af, met links, mooi de vrije hoek vindend. De gelijkma ker viel laat. Zenden verdedigde weer eens door alleen maar te rug te lopen, Simao de gelegen heid gevend in schietpositie te komen. Via het been van Frank de Boer viel de bal tegen het net: 1-1. Na afloop gaven alle spelers el kaar in de middencirkel een hand, zoals bij aanvang van de partij. Het was een illustratie van de avond, die vriendschap pelijk was en weinig om het fijf had, op enkele momenten van grote schoonheid na. Daarvoor wordt Rafael van der Vaart har telijk bedankt. NEDERLAND: Van der Sar, Ricksen (46. Melchiot), De Boer, Ooijer en Zen den; Van der Meyde (85. Van Hooij donk), Davids (46. Sneijder), Cocu (46. Bosvelt) en Overmars (77. Robben); Kluivert (46. Van der Vaart) en Makaay. PORTUGAL: Ricardo; Miguel, Couto, Meira en Jorge; Figo (46. Viana), Mani- che (46. Conceicao), Rui Costa (46. Deco), Tiago (38. Loureiro) en Simao; Pauleta (63. Gomes). eindhoven/anp - Patrick KkiFC-t vert was blij met het vertoohdeW spel tegen Portugal. „Het was in-";- elk geval beter dan tegen Mpl£-r davië", liet hij weten na het;duTe£> in Eindhoven (1-1). Over hef jëvj7 sultaat was hij minder te sprè;-';' ken. „Die 1-1 was ongelukkig errver->|! velend, vooral voor het pit-; bliek", meende de nieuwe top-"*'" scorer van Oranje. „Het is altijd leuk om met een overwinning af te sluiten." Kluivert, die na een mooie hakbal van Makaay de score in Eindhoven opende, was tevreden over de samenwerking met de spits van Deportivo. „Maar met Ruud van Nistelrooij kan ik het ook goed vinden, hoor. Mij maakt het eigenlijk niet uit met wie ik voorin speel." Kluivert vond het spel van Oran je met twee vleugelspelers (Van der Meyde en Overmars) hoop gevend. „Dat experiment is goed verlopen. Tegen Wit-Rus- land moeten we het maar op nieuw zo proberen." Topscorers Nederlands elftal X- debuut 31-3-'40, laatste duel 19-4-'59 Faas Wilkes debuut 10-3-'46, laatste duel 14-5-'61 47 duels, 33 goals 1940 '45 1950 '55 1960 buenos aires/rtr - Pas 24 dagen nadat de arbiter hem had toege kend, heeft een Argentijnse voetballer een strafschop daad werkelijk benut. Deze 'langstdu- rende penalty ooit' gaf Atlanta een nipte overwinning (1-0) op Cambaceres, uitkomend in de tweede divisie van Argentinië. Deze unieke gebeurtenis ont stond in de 85ste minuut van het competitieduel tussen At lanta en Cambaceres. Nadat de scheidsrechter Atlanta een straf schop had toegewezen, werd het duel afgebroken vanwege supportersrellen. Ruim drie we ken later mocht de Atlanta-spe- ler eindelijk vanaf elf meter aan leggen. Die resterende vijf mi nuten werden overigens afge werkt achter gesloten deuren, op neutraal terrein. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Play-offs, kwartfinales (best- of-seven). Eastern Conference: Philadelphia 76'ers - New Orleans Hornets 91-93 Stand: 3-2 Detroit Pistons - Orlando Magic 98-67. Stand: 2-3 Western Conference: Sacramento Kings - Utah Jazz 111-91. Eindstand: 4-1, Sacramento Kings naar halve finales. Dallas Mavericks - Portland Trailblazers 99-103 Stand: 3-2 BILJARTEN Voetbaldwerg te groot voor Saudi-Arabië vaduz/dpa/sid - Bondscoach Gerard van der Lem beleefde gisteravond met Saudi-Arabië een afgang in en tegen Liecht enstein. De voetbaldwerg won de oefenwedstrijd in Vaduz zo waar met 1-0. Het was pas de tweede zege in de voetbalhisto rie van het mini-staatje na de primeur in 1998 tegen Azerbei dzjan (2-1). Held van de avond was Franz Burgmeier. Hij maak te voor 12.000 toeschouwers het luidbejubelde doelpunt. Liecht enstein, geleid door de Duitser Ralf Loose, staat op de 152st plaats op de FIFA-ranglijst. Sau di-Arabië is (nog) 39ste. Bondscoach ziet in uitstel WK badminton de hand van Aziatische bobo's den haag/gpd - De Internationale Bad minton Federatie (IBF) heeft gisteren het wereldkampioenschap badminton, van 12 tot 18 mei in Birmingham, uitgesteld vanwege de aanhoudende onzekerheid als gevolg van het sars-virus. De Neder landse bondscoach Martijn van Doorn malen heeft echter het sterke vermoeden dat een politiek spel wordt gespeeld door 'enkele Aziatische figuren' die het dage lijks bestuur van de IBF 'manipuleren'. Van Dooremalen is behalve badminton- coach ook bestuurslid van het IBF. Hij weet uit hoofde van rijn bestuursfunctie wat er zich op het politieke toneel af speelt. In Birmingham komt het bestuur van de IBF, zoals tijdens elk WK, in ver gadering bijeen. Een van de vele agenda punten is de verplaatsing van het hoofd kantoor, dat staat sinds jaar en dag in En geland (Cheltenham) staat. t r De Aziatische bestuurders, die steeds meer macht naar zich willen toetrekken, proberen de zetel van het IBF-hoofdkan- toor naar hun continent te verplaatsen, aldus Van Dooremalen. „Maar omdat veel Aziatische bondsvertegenwoordigers vanwege het sars-virus bang zijn om te reizen, zou het kunnen zijn dat het voor stel het in stemming niet haalt. De Azia ten hebben er dus belang bij om het WK te verplaatsen. Van Dooremalen kan zich niet voorstel len dat er werkelijk sprake is van een ge zondheidsrisico. Het uitstel druist im mers in tegen de adviezen van de wereld gezondheidsorganisatie WHO en de Brit se overheid. De organisatie was er op in gesteld om 337 deelnemers uit 48 landen te ontvangen. China zou met een afvaar diging van veertig personen naar Bir mingham reizen. Van Dooremalen: „Een controleerbare groep. Het lijkt me geen probleem om die groep voor vertrek naar Engeland te isoleren." De voorbereiding op het WK voor de ze ven Nederlandse badmintonspelers (Au- dina, Yie, De Wit, Jonathans, Palyama, Bruystens en Bruil) is afgebroken op een ongelukkig moment. Het WK weegt ook zwaar mee als kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Athene. Volgens Van Dooremalen ziet het er naar uit dat wedstrijdprogramma in het najaar van 2003 heel zwaar wordt. „Het WK moet ergens worden ingepast, dat zou denk ik alleen in december nog kunnen. Aan het uitstel kleven alleen na delen. De sporters rijn de dupe van een politiek spel." Opmerkelijk is dat een week later, van 19 tot 25 mei, het WK tafeltennis in Parijs met 600 spelers uit 120 landen wel door is gaat. Tafeltennis is een sport dat net als badminton door Azië wordt gedomi neerd. Het Chinese tafeltennisteam heeft haar deelname toegezegd. De spelers trainen in afzondering in een accommo datie buiten Peking. Het sars-virus heeft wereldwijd 375 mensen, van wie 159 in China, het leven gekost. In Groot-Brittan- nië rijn er nog geen slachtoffers gevallen Het WK badminton is het eerste sport evenement buiten Azië dat als gevolg van het sars-virus wordt uitgesteld. De Engel se voetbalclubs Aston Villa en Everton hebben hun tour door Azië afgezegd. Het nationale voetbalelftal van Portugal, gisteren in Eindhoven tegenstander van Nederland, heeft twee vriendschappelijke interlands in Japan en Zuid-Korea afge blazen. Het WK baan wielrennen in China staat eveneens ter discussie. Sheffield. WK snooker. Kwartfinale (best-of-25): Doherty (ler/5) - Higgins (Sch/4) 13-8. PAARDENSPORT Groningen. Draverij. Eerste koers, 1700 m: 1. Rhapsody Meadow (Pools, R.L.) 1 19.1, 2 Sirocco West, 3. Spe cial Victory Niet gestart Skorpios Oldeson. Toto: winnend 2,30, plaats 1,50 2,60 2,20; duo 16,00; trio 82,00 Tweede koers, 1700 m: 1 Reality Limburgia (Zwiers. W 1.19,2, 2. Pompays, 3 Meraokel Twietel. Toto: winnend 21,90, plaats 3,70 1,70 1.90, duo 55,10; trio 406,50; dubbel winnend 37,80 Derde koers, 1700 m: 1 Miss Harley (Ham ming, H 1.16,5, 2 Pineshot, 3. Pax Pavas Toto: winnend 1,40, plaats nvt nvt nvt; duo 3,60; trio 7,10. Vierde koers, 1700 m: 1 Rainbow Valley (Wre de, Ao. de) 1.17,9, 2. OJ Yankee, 3. Mighty Renka. Niet gestart: Romanomeadow. Toto: winnend 5,30; plaats 1,50 1,40 1,60, duo 13,80; trio 73,50. Vijfde koers, 1700 m: 1. Impeccable Value (Pools, R.L.) 1.18,8, 2 Naiomy Sunsine, 3. Nippy Noya Niet gestart. Olympic Transs R Toto: winnend 4,80, plaats 1,70 1,50 4,60; duo 14,60; trio 300,60 Zesde koers, 1700 m: 1. Sjef Boko (Roeges. K 1.20,5, 2. Roelina Bayka, 3 Rimano P Toto: winnend 3,70; plaats 1,60 1.70 1,30; duo 15,70, trio 43,30 Zevende koers, 1700 m: 1 Sauvette (Crebas. H.) 1.20.5, 2. Sascha Victory, 3 Ranouk Z Toto. winnend 37,10, plaats 3,30 2,10 1,90; duo 171,60; trio 1702,80 Achtste koers, 1700 m: 1 Ovatio W (Blanken- daal, MC) 1 19,4, 2. Jesper d'Almere, 3. Bo- lets Alex. Toto winnend 1,70; plaats 1,10 I,90 1,40; duo 19,40; trio 116,40. Negende koers, 1700 m: 1 OJ Yankee (Ham ming, W) 1.17,8, 2. Impeccable Value, 3 Rainbow Valley: Toto: winnend 2,30; plaats 1,60 1,40 1,20; duo 10,80; trio 15,90. Tiende koers, 1700 m: 1Ramon Diego Jago (Westerveld, FA) 1.18,9, 2. Respectfulme- adow, 3. Roosmarie S 4. Moosmagic S Niet gestart: Right on time. Toto. winnend 8,30; plaats 2,60 1,60 1,70; duo 42,30, kwartet 1344,50. Totalisatoromzet: 60.515,00 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3086. 2.4.5.9.14.19.22.24.29.33.34.38.40.48. 49.50.51.52.56.70. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Malmö. Internationaal toernooi. Eerste ronde: Hillarp (Zwe) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Nielsen (Den) - McShane (Eng) 1-0, Sutovski (Isr) - Hector (Zwe) 1-0, Lindberg (Zwe) - Sune Berg Hansen (Den) 0-1, Curt Hansen (Den) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2. Tweede ronde: Timman Curt Hansen 1-0, Nielsen - Sutovski 1/2-1/2, McShane - Ivantsjoek 1/2-1/2, Berg Hansen - Hillarp 1/2- 1/2, Hector - Lindberg 1-0. Stand na twee ronden: 1 Timman. Sutovski, Nielsen en Berg Hansen 1,5 punt, 5 Ivantsjoek, Hector en Hillarp 1, 8. Hansen en McShane 0,5, 10. Lindberg Warschau. Vrouwen, 700.000 euro. Eerste ronde: Voracova (Tsj) - Domasjovska (Pol) 3-6 6-3 6-0, Serna (Spa) - Benesova (Tsj) 6-2 3-6 7-5. Kleinova (Tsj) - Panova (Rus/10) 6-2 6-1, Chladkova (Tsj) - Majoli (Kro) 6-1 6- 4, Schiavone (Ita) - Srbotnik (Slv) 6-2 6-3, Zu- luaga (Col) - Sakowicz (Pol) 6-3 6-2 Tweede ronde: Pistolesi (lsr/7) - Craybas (VSt) 6-0 7-5. Dokic (SMo/4) - Casanova (Zwi) 7-5 7-6 VOETBAL Vriendschappelijke interlands. Nederland - Portugal 1-1 (1=0). 27 Kluivert 1- 0, 78. Simao 1-1. Scheidsrechter- Meier (Zwi). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Ooijer, Zenden (Nederland), Loureiro (Portugal). Schotland - Oostenrijk 0-2 (0-2). 27. Kirchler 0-1, 33. Haas 0-2. Toeschouwers. 12.189. Oezbekistan - Wit-Rusland 1-2 (1-1). 15. Sjoeneiko 0-1, 41 Sjisjenov 1-1, 55. Koetoe- zov 1-2. Rode kaart 76. Romasjenko (WRu). Toeschouwers: 4000 Zweden - Kroatië 1-2 (1-1) 6 Olie 0-1, 33. Ibrahimovic 1-1, 58 Zivkovic 1-2. Toeschou wers: 15 000. Scheidsrechter. Van Egmond (Ned). Finland - IJsland 3-0 (0-0). 55. Litmanen 1-0. 57 Forssell 2-0. 79. Johansson 3-0. Toe schouwers: 4005 Bulgarije - Albanië 2-0 (2-0). 3 Berbatov 1-0. 34. Berbatov 2-0. Toeschouwers. 10 000. Litouwen - Roemenië 0-1 (0-0) 63. Bratu 0-1 Toeschouwers: 4000. Slowakije - Griekenland 2-2 (1-1) 13 Tsartas 0-1 (strafschop). 14 Nemeth 1-1, 77 Houtos 1-2, 87. Nemeth 2-2 Bijzonderheid- 90. Basi- nas (Gri) mist strafschop Toeschouwers: 2800. Denemarken - Oekraïne 1-0 (1-0) 37 Grave- sen 1-0. Toeschouwers: 14.500 Liechtenstein - Saudi-Arabië 1-0 (1-0). 22. Burgmeier 1-0. Toeschouwers 1200 Tsjechië - Turkije 4-0 (4-0) 2 Rosicky l-O, 21 Koller 2-0, 27. Smicer 3-0, 38. Baros 4-0. Toeschouwers: 14.000. Ierland - Noorwegen 1-0 (1-0). 17 Duff 1-0. Toeschouwers: 32.643. België - Polen 3-1 (1-0). 27 Sonck 1-0, 55 Buffel 2-0, 81. Krzynowek 2-1. 85 Soetaers 3-1 Toeschouwers: 35.000 Duitsland - Servië/Montenegro 1-0 (0-0) 60 Kehl 1-0. Toeschouwers: 26 000 Tunesië - Senegal 1-0(1-0) 45 Braham 1-0 Zwitserland - Italië 1-2 (1-1). 5 Frei 1-0, 10. Legrottaglie 1-1. 75. Zanetti 1-2. Toeschou wers: 30.000. EK-kwalificatie. Groep 1: Israël - Cyprus 2-0 (0-0). 88. Badir 1 - 0, 90. Holtzman 2-0. Toeschouwers: 1000. Scheidsrechter: Benes (Tsj). Malta - Slovenië 1-3 (0-2). 15. Zahovic 0-1, 37. Siljak 0-2, 57. Siljak 0-3, 90. Mifsud 1-3 Toeschouwers- 5000 Eerstvolgende wedstrijden op 7 juni: Israël Slovenië, Malta - Cyprus Groep 4: Letland - San Marino 3-0 (2-0) 10. Prohorenkovs 1-0, 21. Bleidelis 2-0. 75. Pro- horenkovs 3-0 Scheidsrechter. Byrne (Ier). Toeschouwers. 7500 Eerstvolgende wedstrijden op 7 juni: Hongarije - Letland, San Marino - Zweden Groep 8: Andorra - Estland 0-2 (0-1). 27. Zel- inski 0-1, 75 Zelinski 0-2 Scheidsrechter Aydin (Tur) Toeschouwers. 500 Eerstvolgende wedstrijden op 7 juni: Bulgarije - België. Estland - Andorra Groep 10: Georgië - Rusland 1-0 (1-0) 11 Asatiani 1-0. Scheidsrechter. Wack (Dui) Toe schouwers: 11.000. Eerstvolgende wedstrijden op 7 juni: Zwitser land - Rusland, Ierland - Albanië WIELRENNEN Ronde van Romandië. Eerste etappe (Genève-Fleurier): 1 Bertoletti (Ita) 186 km in 4.47.41, 2. Glomser (Oos) 1.09, 3. Mazzoleni (Ita). 4 Belli (Ita). 5. Can cellara (Zwi), 6. Sastre (Spa) Algemeen klassement: 1 BertoMti 4.52.12, 2 Cancellara 1.01. 3 Moos (Zvün.03, 4. Du- faux(Zwi) 1 04. 5 Pereiro(Spa) 1.Ó5, 6. Mar tinez (Spa) 1 06. TENNIS ZEILEN München. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Arthurs (Aus) 7-6 6-3, Kafelnikov (Rus/5) - Waske (Dui) 7-5 4-6 6-3, Stepanek (Tsj) - Srichaphan (Tha/2) 6-3 6-2, Nieminen (Fin/8) - Lisnard (Fra) 6-3 6-0. Valencia. Mannen, 375.000 euro. Derde ronde: Saretta (Bra) - Cermak (Tsj) 7-6 6-4, Dupuis (Fra) - Vicente (Spa) 7-6 1-6 6-0, Massu (Chl) - Sanchez (Spa/8) 6-4 6-3. New Delhi. Mannen, challenger. Tweede ronde: Van Lottum (Ned/1) - Parmar (GBr) 6-3 7-6. Bol. Vrouwen, 160.000 euro. Eerste ronde: Nagyova (Slw/6) - Jurak (Kro) 6- 3 6-2. Groenefeld (Dui) - Birnerova (Tsj) 6-2 6- 1. Reeves (VSt) - Sprem (Kro) 7-6 6-4 Tweede ronde: Garbin (Ita) - Gagliardi (Zwi) 5-7 6-4 7- 5, Cervanova (Slw) - Rosch (Dui) 7-5 6-1, Tala- ja (Kro) - Silvia Farina (lta/2) 1-6 6-3 6-2. Hyères. Olympische week. Mannen. Tornado, na 7 races: 1 Echavarri/Paz (Spa) 18 punten, 2. Backes/Voiron (Fra) 22, 3. Booth/Dercksen (Ned) 26, 11. Karsenbarg- /Heemskerk 74. Laser, na 8 races: 1. Suneson (Zwe) 17, 2. Suomalainen (Fin) 19, 3. Black burn (Aus) 21, 23. De Haas 69, 36. Postma 37. Finn, na 7 races: 1. Godefroid (Bel) 18, 2. Kusznierewicz (Pol) 20, 3. Ainslie (GBr) 20, 18. Zielhuis 106, 19. De Vries 83 49er, na 8 races: 1. Rodion (Oek) 25. 2. Draper (GBr) 26, 3. Robertson (GBr) 29. 12. Lantermans'Nieu- wenhuis 61 470, na 7 races: 1. Wilmot (Aus) 12. 2. Molund (Zwe) 17, 3 Alvaro (Por) 19, 22 Coster/Coster 78. Vrouwen 470, na 7 races: 1 Bekatorou (Gri) 14, 2. Via Dufresne (Spa) 42. 3 Armstrong (Aus) 52, 6. De Koning/Berkhout 61 Europe, na 8 races: 1. Sundby (Noo) 33, 2. Multala (Fin) 33, 3. Abrahamsen (Den) 34, 13. Brou wer 70 Yngling, na 8 races: 1. Jensen (Den) 28, 2. Schümann (Dui) 29. 3. Dennison (Aus) 30. 17. Thies 99, 23 Hin 134.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21