Vrouwelijke scheids met Italiaans bloed SPORT De revanche van Michiel Kloosterziel Noordwijk bekert verder, Ter Leede niet noordwuk/sassenheim Noordwijk is een ronde verder in de strijd om de districtsbe ker. De hoofdklasser won gis teravond op eigen veld met 4-0 van Nieuwerkerk, kampioen in de derde klasse zondag. Jelle Korbee, Patrick van Dam (2) en een eigen doelpunt van Nieu werkerk zorgden voor de Noordwijkse zege. Tegenstan der in de volgende ronde van de Amstel Cup is Tonegido dat in Sassenheim Ter Leede met 1- 0 versloeg. Ter Leede had in het treffen tussen de hoofdklassers de betere kansen. Het duel dreigde lange tijd op een doel puntloos gelijkspel uit te draai en. De Voorburgers sloegen een minuut voor tijd toe. Twee profclubs bij Voorschoten voorschoten - ADO Den Haag en Willem II komen vooraf gaand aan het nieuwe seizoen naar Voorschoten '97. Het eer ste zondagelftal van de Voor- schotense club speelt donder dag 31 juli tegen ADO Den Haag (19.30 uur) en het eerste zaterdagteam is op zaterdag 2 augustus de tegenstander van Willem II (16.00 uur). Op 9 sep tember oefent Voorschoten '97 op sportpark Adegeest tegen Ajax Al (18.30 uur). De laatste zes jaar ontving de Voorscho- tense club ook al FC Utrecht, Feyenoord, NAC en Excelsior. BS Leiden nog niet uit zorgen leiden/noordwijk - BS Leiden is nog niet helemaal vrij van zorgen. Zondag gaven de bas ketballers in de laatste thuis wedstrijd de punten weg in de slotfase tegen Dunckers: 65-67. De ploeg staat op een veilige plaats in de eerste divisie, maar moet in de laatste drie duels geen steken laten vallen en minder slap spelen dan tegen Dunckers. Leiden ging het laat ste kwart wel in met een voor sprong (55-48), maar verloor, onder andere doordat van de 33 vrije worpen er slechts 18 werden benut. De topscorers waren Hoste (15) en Verwoerdt (12). MSV had in Amsterdam een off-day tegen de reserves van Ricoh Astronauts (83-62). Aanvallend lukte vrijwel niets en ook verdedigend en in de re bound liet MSV de nodige ste ken vallen. De Noordwijkers kunnen nog derde worden in de promotiedivisie. Racing deelt met BMT: 4-4 den haag - RCL heeft gister avond het inhaalduel bij BMT met 4-4 afgesloten. De wed strijd werd afgelopen zaterdag gestaakt wegens overvloedige regenval. Omdat RCL zich al had geplaatst voor de nacom- petitie, traden de Leiderdorpers aan met een veredeld tweede elftal. Door treffers van Michel Plómp (2), Alex Barendse en Patrick Kamperveen kwam RCL met 4-3 voor, maar de Hage naars maakten in de slotfase gelijk. De eindstand (aan kop) in de tweede klasse: Vitesse Delft 22-48 KRV 22-32 Sportlust '46 22-40 BMT 22-31 RCL 22-39 JodanBoys 22-30 Bekerfinales bij Oegstgeest oegstgeest - Bij w Oegstgeest worden op Hemelvaartsdag (donderdag 29 mei) de KNVB- bekerfinales gehouden. Op de finaledag strijden junioren en senioren in tien verschillende categorieën om de districtbe kers. Twee standaardteams strijden aan het einde van de dag om de Amstel Beker. Ook zijn er penaltybokaalfinales. -o-m#* woensdag 3o april 2oo3 Katwijkse dammer organiseert Presidents Match tegen Rus door Janet van Dijk Naam: Sidney van der Pluijm. Geboren: 7 november 1968 te: Leiden. Woonplaats: Leiden, dicht bij het voetbalveld. Clubs: Op mijn zesde ben ik begonnen bij LFC. Van mijn 22ste tot mijn 26ste heb ik bij UDWS en Randstad Sport ge speeld, maar toen ben ik weer terug naar LFC gegaan. We spelen vijfde klasse zaterdag. De tweede periode was voor ons, dus nu spelen we promo tiewedstrijden. Broers/zussen: Twee zussen. Beroep: Zelfstandige in het on derhoud van gebouwen. Lengte: 1 meter 82. Gewicht: 82 kilo, mooi in even wicht zo. Positie: Spits. Ik sta met 32 treffers bovenaan in het top scorersklassement van het Leidsch Dagblad. Links/rechtsbenig: Ik ben tweebenig. De meeste doel punten heb ik dit seizoen met links gescoord. Hoogtepunt: Overduidelijk de promotie naar de derde klasse in 1998. Onze trainer Ger Nachtegeller jr was net aan de kant gezet, maar voor ons ge voel was hij nog gewoon coach. Hij is op z'n 41ste over leden. Die promotie is achteraf mooier geweest dan een kam pioenschap. Dieptepunt: In het seizoen '95-'96 ben ik door toenmalig trainer Hen Beerenfenger naar het tweede teruggezet. Per soonlijk klikte het niet. Ik heb meer voor promotie dan voor degradatie gespeeld, dus echte dieptepunten heb ik niet mee gemaakt. Beste trainer: Johan Abspoel, de huidige trainer van LFC. Sterke punt: Scoren. Ik sta vaak op de plek waar de bal is. In mijn jonge jaren liep ik veel, dat is nu over. Zwakke punt: De derde helft. Ik blijf na de wedstrijd vaak te lang hangen. Je kunt het ook zien als een goed punt. Zaterdag- of zondagvoetbal: Dat maakt mij niet uit. Vorig jaar scoorde ik nog 25 goals in de zondagcompetitie. Nu sta ik op 32. Afgelopen zaterdag kwa men er drie bij. Daarvoor was ik twee duels geschorst. Leukste tegenstander: De bu ren: UDWS. Die wedstrijden hebben altijd iets extra's. Mooiste shirt: Het LFC-shirt. Ik voetbal voor mijn gevoel mijn hele leven al in dat geel zwart. Favoriete voetballer: Johan Steiner, mijn teamgenoot. Ik kan erg met hem lachen. Hobby's: Voetbal en fitness. Ik probeer al vier jaar te stoppen met voetbal, maar de trainer weet me elke keer weer over te halen. 'Als je er vijf of tien min der maakt dan nu, ben je nog steeds heel bruikbaar', zegt hij dan. En het gaat inderdaad nog steeds goed. Ik wil alleen niet voor schut lopen. Boek: Ik lees weinig boeken. Film: Shrek. Ik heb een twee ling van zes en zit dus hele maal in de tekenfilms en kin derprogramma's. Shrek vond ik zelf ook een hele grappige film. Joey en Jessy voetballen bij de F-jes van Leiden. Ik zie dat ze veel talent hebben en beter worden dan hun pappie Eten: Alles. Drinken: Melk en bier. Er zit niks tussen. Vakantieland: Venezuela. Ik ben daar al drie keer geweest. Het klimaat is heerlijk. Blessures: Knie en lies zijn twee probleemgevallen. Bij LFC hebben we geen eigen verzorger, maar persoonlijk ken ik iemand die zorgt dat ik elke wedstrijd kan spelen. Op de twee duels die ik vanwege mijn schorsing miste na, heb i nog alles gespeeld. Fusie: De fusie van VNA, UD WS en LFC is gewoon een goe plan. Anders hebben al deze clubs geen kans van overlevei De zondagafdeling bungelt 01 deraan in de vijfde klasse. LF( was een hele mooie club. r Vroeger: Was de jeugd en alle u eromheen goed geregeld. Van acht uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds werden er wed strijden gespeeld. Nu ben je blij met twee wedstrijden in het hele weekend. Volgend seizoen: Is nog voor iedereen onduidelijk. Twaalf teams komen bij elkaar, alle maal op het terrein van LFC. I kijk of ik het niveau aankan. Ik hoop dat er gewoon vijf goede spitsen tussenlopen, zodat ik met een gerust hart kan stop pen. Komende zaterdag: Spelen w de eerste promotiewedstrijd tegen Roodenburg, daarna moeten we tegen Aarlander- veen. Als we beide duels win nen, promoveren we naar de vierde klasse. Leven zonder voetbal: Niet mogelijk. Als ik zou stoppen, blijf ik altijd nog verbonden met LFC op een of andere ma nier. Ik kan niet meer zonder dat wereldje. Charlotte de Meye Foto: Henk Bouwm katwijk - Zijn enorme teleur stelling om de verloren barrage om de wereldtitel dammen zette Michiel Kloosterziel om in da den. De inspanningen van de Katwijker leidden tot een we reldprimeur op damgebied in zijn woonplaats Katwijk. In ho tel Savoy speelt de 20-jarige dammer van 1 tot en met 7 mei een Presidents Match tegen we reldkampioen Rim Isjmetov om de officieuze wereldtitel. Kloosterziel zorgde zelf voor het contact met zijn tegenstander, voor sponsors en voor de loca tie. Het kostte hem maanden om de match rond te krijgen. „Ik wil bewijzen dat ik hem kan verslaan", zegt de Katwijker, die in december op het WK voor ju nioren in Alphen aan den Rijn eindigde op de eerste plaats, sa men met Isjmetov en de Let Vie- sturs Tomass. In de barrage speelde Kloosterziel remise te gen zijn twee tegenstanders. Omdat Isjmetov won van de Let, pakte hij de wereldtitel. Via zijn trainer Alexander Balja- kin kwam Kloosterziel in januari in contact met Isjmetov. Die stemde toe in een herkansing, maar vroeg daar wel startgeld voor. Ook zijn reis- en verblijfs kosten worden betaald. Kloos terziel, die de heao doet in Den Haag, ging op zijn vrije dagen met brieven langs zo'n dertig bedrijven in Katwijk en directe omgeving. Omdat hij al snel doorhad dat niet alle onderne mers stonden te springen om te delen in de kosten, klopte hij ook bij de dambond aan. Dat is uiteindelijk de grootste sponsor van het evenement, waaraan ook tien sponsors meebetalen. Hotel Savoy op de Boulevard stelt een ruimte beschikbaar. „Het is een heel mooie locatie. Sheila Sandon pleit voor tijdstraffen door Charlotte de Meyere oegstgeest - Op de fiets gaat ze naar de wedstrijden toe. De Oegstgeestse scheidsrechter Sheila Sandon (25) heeft al heel wat kilometers afgelegd. Erg? Welnee. Die drie uur dat ze on derweg is om een duel in Rijswijk te fluiten, vergeet ze zodra ze het veld opstapt. Drie jaar geleden floot de Itali aanse Sandon haar eerste voet balwedstrijd in Nederland. Ze is de enige vrouwelijke arbiter in de Leidse regio. In de voetbal wereld voelde Sandon zich in eerste instantie gewantrouwd. „Ik moest echt zorgen dat ik in de eerste vijf minuten geen fout maakte. Als vrouw in de manne lijke voetbalwereld moet je je toch bewijzen." Ze heeft in ruim drie jaar tijd 85 duels van de C- junioren in de regio geleid. „Dus dat idee leeft niet meer zo. In middels kennen de mensen mij en kijkt niemand meer raar op als ik binnenkom. Ze weten wat ze aan me hebben." Sandon staat niet bekend als een scheidsrechter die snel kaarten trekt. Ze heeft pas drie keer een gele kaart uitgedeeld. Nog nooit gaf zij rood. De jeugdregel 'vijf minuten buiten het veld afkoelen' spreekt haar meer aan. „Deze regel is toch veel effectiever dan een kaart. Een kaart heeft in de meeste ge vallen geen consequenties voor die wedstrijd. Een andere club profiteert dan van een schor sing. Ook in het profvoetbal is de vijf-minutenstraf een goede maatregel." Het voetbal kreeg Sandon al op jonge leeftijd te pakken. Ze be gon op haar twaalfde met voet ballen in een jongensteam bij Padova. In Italië zijn weinig vrouwenploegen. Ze hield het na een seizoen voor gezien. Na een paar jaar kwam ze erachter dat ze de voetbalwereld vreselijk miste. Sandon keerde terug: niet als speelster, maar als scheids rechter. In haar geboortestad Padova haalde zij het scheids rechtercertificaat: 'een vreselijk saaie, theoretische cursus'. In 1999 kwam zij naar Neder land. Het was in het kader van een uitwisselingsproject de be doeling dat Sandon een jaar zou blijven. Ze besloot haar studie wiskunde op de Leidse universi teit af te maken en in Nederland te blijven. Ze woont in een soort studentenhuis in Oegstgeest. Meteen het eerste weekeinde in Nederland trok ze nieuwsgierig naar de Oegstgeestse velden. „Ik kon niet wachten om weer te fluiten. Na afloop van de wed strijd vroeg ik aan de scheids rechter waar ik me kon aanmel den. Bij de KNVB hoefde ik niet eens papieren te laten zien. Ik kon meteen aan de slag." Wat Sandon direct opviel, was de betere staat van de velden. „In Italië zijn er eigenlijk twee soorten velden: een zanderig veld door de droogte of een modderige ondergrond door de regen." Een ander verschil is dat wedstrijden in Nederland snel ler worden afgelast. Soms ge beurt dat in de koude maanden 'om niets'. „En nu het eindelijk mooi weer wordt, loopt de com petitie op zijn eind", zegt ze. „Ook wordt hier heel anders ge speeld. Het Nederlands elftal staat bekend om het aanvallen de spel. Bij de junioren die ik fluit, zie je dat al terug. Twaalfja rigen spelen al zo aanvallend. In Italië zie je dat op die leeftijd nog helemaal niet." Het sterke punt van Sandon is haar conditie. Haar grote hobby is atletiek, waar ze vijf keer per week voor traint Ze rent het he le veld over en kan daarom elke actie op de voet volgen. Naast de wedstrijden die ze per fiets bezoekt, peddelt ze er in haar vrije tijd lustig op los. Hoewel Sandon van plan is nog wat jaartjes in Nederland te blij ven, is haar fluitcarrière in Italië DUIVENTIL Michiel Kloosterziel: „Als ik nu verlies, dan is het terecht dat hij op het WK eerste is geworden." Archief foto: Taco van der Eb We zitten in een ruimte waar ook toeschouwers kunnen ko men kijken." Isjmetov verblijft bij kennissen van Kloosterziel. De Rus gaat met de bus van zijn woonplaats Ufa 'ver in Rusland', naar Kat wijk, waar hij vandaag na twee dagen reizen zal aankomen. Mi chiel Kloosterziel is niet bang dat er nog een kink in de kabel komt. „Volgens mij is alles goed geregeld, en Baljakin heeft con tact met hem." De Katwijker heeft geprobeerd om de wedstrijd officieel te laten erkennen door de werelddam- bond, maar daar ging te veel tijd overheen, bovendien was de kans klein dat het zou lukken. „Als ik nu verlies, dan is het te recht dat hij op het WK eerste is geworden. Maar daar ga ik niet vanuit. Als het gebeurt, dan zal ik heel erg teleurgesteld zijn", zegt Kloosterziel, cüe ook bij de aspiranten een keer tweede werd op het WK Omdat het te weinig verdient, wil hij geen professioneel dam mer worden. „Het is mijn hob by, maar ik wil wel proberen het hoogste te bereiken." Ondertus sen heeft de Katwijker de smaak van het organiseren te pakken gekregen. Misschien volgt na deze Presidents Match wel een volgende, al zal de kans idein zijn dat hij daar zelf aan leel- neemt, omdat hij vanaf dit jaar bij de senioren damt, waar de concurrentie vele malen groter is. De dam tweekamp tussen Kloos terziel en Isjmetov wordt don derdag om twaalf uur geopend door burgemeester Wiene 1 van Katwijk. Dagelijks beginnen de partijen om twaalf uur, op woensdag 7 mei om elf uur. Op zaterdag is er in het Katwijkse hotel een damsimultaan tegen Baljakin. Er wordt op zondag niet gespeeld. in gevaar. Als Italiaanse arbiter mag je maximaal een jaar verlof nemen. Inmiddels is Sandon bijna vier jaar weg. De cursus overdoen, mag niet. Voor haar scheidsrechterambities een goe de reden om nog even te blij ven. Voorlopig fluit de 25-jarige Itali aanse elke wedstrijd nog met plezier. „Dat is voor mij het be langrijkste. Ik hoef niet per se naar een hoger niveau. Als je op een hoger niveau fluit, betekent dat niet dat de wedstrijden moeilijker zijn. Integendeel: dan maken de spelers minder over tredingen en zeuren ze niet zo." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijh tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: spoil redactie.ld@damiate.hdc.nl Sheila Sandon: „Als vrouw in de mannelijke voetbalwereld moet je je toch bewijzen." Foto: Taco van der Eb. Het tweede elftal van Voor schoten '97 heeft zich in het debuutjaar geplaatst voor de nacompetitie van de reser ve-hoofdklasse. De zaterdagtak van de voetbalclub gaat strijden om een plaats in de Amstelbe- ker voor standaardteams. Noordwijk 2 is na drie jaar weer terug op het hoogste niveau. Altior heeft de laatste compe titiewedstrijd in de derde klasse met 1-0 gewonnen van Van Nispen. Na tien minuten scoor de Jeroen Huft. Een doelpunt van Mark Bentveld werd afge keurd. Door deze overwinning bracht Altior zich in veiligheid. Uit handen van KNVB-be- stuurder Pau- lides en on der toezicht van de Leidse wethouder Pechtold kreeg Gé van de Hoed (voorzitter VNA) tijdens het Sportcafé bij de w Oegstgeest de Gouden KNVB-speld. In de twee de divisie ver loren de A-ju nioren van RVC/Rijswijk maan dag van SC Feyenoord A2: 4-0. In de derde divisie werd het duel Abcoude - UVS afgelast. De concurrent van UVS, DCG, won met 2-1 bij Voorschoten '97. Voor het eerst in de historie heeft een Nederlands vrouwen- elftal zich geplaatst voor een EK. Het team voor speelsters onder 19 jaar won met 4-0 van Slowakije en mag deelnemen aan het Europese toernooi. Ilse Witteman (Ter Leede) was één van de doelpuntenmakers. Het bestuur van Blauw-Zwart heeft besloten dat de zaterdag- tak ook in het nieuwe voetbal seizoen in de competitie blijft. Na De Sleutels en SJZ krijgt ook Lugdunum bezoek van ar biter Dick Jol. Op vrijdag 9 mei om 20.00 uur worden daar de sponsors en andere belangstel lenden verwacht. Hazerswoudse Boys speelt in het kader van het 60-jarig jubi leum op 20 mei een wedstrijd tegen eerstedivisieclub Telstar. ADO Den Haag geeft op vrijdag 2 mei een clinic voor spelers van 7 tot en met 14 jaar bij de w Koudekerk. Het voetbalfes tijn begint om 14.00 uur. Transfers in de hoofdklasse: Spakenburg is rond met doel man Harmen Kuperes van Urk. Wouter Kos (KBV) en Rob Kop pen (Elinkwijk) zijn de anderen aankopen. André Kemper is de vijfde speler die de gang van Huizen naar IJsselmeervogels maakt. Dennis Bos (GVW) heeft overeenstemming bereii met SDC Putten. Be Quick '28 heeft zich versterkt met Erwin van der Leur (ESC), Arjan Low wen (WOG) en Gerard van de Belt (Flevo Boys). Rick Andeweg verruilt het shirt van DOVO voor dat van Roda '46. Pascal de Bruyn (Spa kenburg) stopt met topvoetba Hij gaat in een lager elftal van Elinkwijk spelen. Enrique Zschuschen is toch niet te hoi den voor Argon. De topspits heeft voor Sparta Nijkerk geke zen. Björn Raven (Excelsior M heeft in Wdhelmus al weer eei nieuwe club. Frank de Wispelae verlaat Hoek en hee inmiddels Eendracl Aalter als nieuwe club. Zijn vervanger wordt Ramazan Yuruk. De ontslagen trainer Angelo Nijs- kens wordt hoofdtii ner bij Kortrijk. Kien k tinge kan volgend l seizoen niet langer rekenen op Pieter 1) Munnik. Hij kan de druk niet meer aan. Wilco de Valk heeft besloten zijn over gang naar concurre Hoek terug te draaien. Kozakken Boys staat de laats wedstrijd weer onder leiding van FC Zwolle-doelmun Johai van der Werff, nu interim-trai ner Wim Eilander ontslag hee genomen. Eilander, volgend seizoen bij Strijen, kon niet goed overweg met de spelers groep van de Boys. Wim Scho ten volgt komend seizoen Jan Everse op als trainer bij Zwart Wit '28. De Zoeterwoudse wielrenste Suzanne de Goede werd veer tiende in een massaprint bij d Koga Myata Race in Heeren veen. Bob van Winden werd twaalfde in de Ronde van Lei den. Formido en Essent zijn d redders van de Holland Ladie Tour. Door de financiële injec tie van de twee sponsors is de Leidse organisatie uit de zorgi en kunnen een aantal sterke buitenlandse teams worden uitgenodigd. Arie van der Zwan is vierde geworden bij een ultraloop 01 120 km op Texel. Hans van d( e Zwan (Katwijk) is de enige p dammer die deelneemt aan d t halve finale van het NK in Al- e phen aan den Rijn. :i Op zaterdag 3 mei houdt LK ii De Spartaan een reünie. Om e 20.00 uur worden in de Grote li Beer in Leiden een groot aant t oud-gewichtheffers verwacht Zaterdag 3 en zondag 4 mei z 11 in sportcentrum Dekker in e Warmond de nationale D-kai 1 pioenschappen squash. ti c Björn Raven. Archieffoto

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16