REGIO ALDI informeert ALDI informeert ALDI informeert ALDI Alphen Stad FM op Koninginnedag in de ether R5 Rijnwoude op de bres voor boeren Stadhuis Alphen kampt met kinderziektes .eidenaar l voorgeleid woensdag 30 april 2003 jlphen aan den rijn - De 31-ja- fige Leidenaar die vrijdagnacht 5 aangehouden omdat hij een i7-jarige Alphense dusdanig iedreigd zou hebben dat ze een andere uitweg zag dan van et balkom te springen, is maandag voorgeleid aan de of- jcier van justitie. Dat heeft de olitie gisteren bekend ge naakt. De Leidenaar wordt ver lacht van bedreiging met de :o|lood. ?c ijeenkomst >ver beroerte i iphei aan den rijn - De Al- hense afdeling van de Neder- indse CVA-vereniging Samen ferder houdt op vrijdag 2 mei Alphen aan den Rijn een bij enkomst over wat een revali- latiearts voor patiënten met en beroerte en hun familie kan Toen. Spreker is revalidatiearts van lngen die werkt in de Al- ihense locatie van het Rijn- ands Zeehospitium. De bijeen- omst is van 14.00 tot 16.00 uur nhet wooncentrum voor ou- leren Noorderbrink, Momp naker 156. Werkstraf voor itelen tandpasta pen haag/katwijk - Een 32-ja- rige Katwijker heeft gisteren in ;er beroep bij het Haagse ge- htshof een zwaardere straf regen voor de diefstal van tube Aquafresh tandpasta iij de Dino supermarkt. De nan kreeg een werkstraf van eertig uur opgelegd. Dat zijn n uur meer dan de straf van politierechter. Hij kreeg deze traf omdat hij in de proeftijd in een eerdere veroordeling inieuw een winkeldiefstal had pleegd. koudekerk aan den rijn - Het gemeentebestuur van Rijnwou de komt op voor de boeren in de Lagenwaardse Polder in Kou dekerk. Burgemeester en wet houders vrezen voor het voort bestaan van enkele jonge en rendabele boerenbedrijven als het provinciebestuur het besluit om er honderd hectare natuur gebied aan te leggen, uitvoert. B en w zijn daarom net als de vijf betrokken boeren, in beroep ge gaan tegen het provinciebesluit. ,,De melkveehouderijen in Rijn streek Noord mogen beslist niet in hun bedrijfsvoering worden aangetast", schrijft het Rijn- woudse gemeentebestuur. „In het als natuurgebied aangewe zen gebied is thans een aantal agrariërs gevestigd welke een goedlopend bedrijf hebben. En kelen van hen hebben kort gele den het bedrijf overgenomen van hun ouders. Met de overna mes hebben niet alleen de agra rische bedrijven, maar ook het betreffende gebied weer toe komst gekregen." Het Rijnwoudse gemeentebe stuur is overigens niet tegen na tuurontwikkeling. Ze zijn alleen tegen de door GS begrensde lo catie. Rijnwoude vindt dat er in het hele gebied ten noorden van Koudekerk moet worden ge zocht naar geschikte natuurlo- caties. De provincie Zuid-Hol land wil in het aangewezen ge bied tachtig hectare bloemrijk grasland aanleggen en op 20 hectare natte schraallanden. De complete afdeling is ingepakt, de ambtenaren werken achter plastic (inzetje). Foto's: Mark Lamers alphen aan den rijn - De mede werkers van de afdeling sociale zaken die hun werkplek in een verhoogd gedeelte van de cen trale hal hebben, zitten inmid dels achter plastic. Het stadhuis dat openheid moet uitstralen blijkt hier en daar toch iets te open te zijn om er goed in te kunnen werken. Waar medewerkers op de hoog ste verdiepingen de afgelopen tijd soms bij tropische tempera turen hun werk moesten doen, zit sociale zaken vreselijk op de tocht. Het nieuwe stadhuis van architect Egeraat kampt nog steeds met de nodige kinder ziektes. Over de oplossing van de tocht op de afdeling sociale zaken is inmiddels een besluit genomen. Voor 30.000 euro wordt er bin nenkort een glazen wand opge trokken rond de afdeling. En volgens een woordvoerder wordt er ook hard gewerkt om de tropische temperaturen op andere verdiepingen het hoofd te bieden. Of die operatie suc cesvol is, zal blijken op het mo ment dat het kwik weer oploopt. Overigens blijken er nog wat meer schoonheidsfoutjes te zijn gemaakt bij het ontwerp van het gebouw van 45 miljoen euro. Doordat er in de raadzaal ruim te moest worden gemaakt voor de griffie, is er aan de vergader tafel geen ruimte meer voor de wethouders. Ook voor dit pro bleem wordt in overleg met de architect nog naar een oplossing gezocht. door Joris Rietbroek alphen aan den rijn - Na bijna vier jaar radiostilte gaat vandaag de nieuwe lokale omroep Al phen Stad FM officieel de ether in. De nieuwe omroep van Al phen aan den Rijn, Aarlander- veen en Zwammerdam zendt 24 uur per dag muziek en regionaal nieuws uit. Om de lancering van de opvolger van de lokale om roep Alphen (LOA) te vieren houdt de omroep vandaag - op Koninginnedag - een open huis dat de medewerkers van het sta tion zelf als kraamvisitedag zien. Inwoners van Alphen aan den Rijn kunnen vanaf één uur een kijkje komen nemen in de wieg van de omroep: de studio die gevuld is met gloednieuwe ap paratuur en maar liefst 2000 meter kabel. De medewerkers van Alphen Stad FM zijn aanwe zig om rondleidingen te geven en alle vragen te beantwoorden Beschuit met muisjes staan ook klaar. Burgemeester Schoof is als eerste te gast in de studio aan de Raadhuisstraat 73a. Voorzitter Douwe de Jong en zijn medewerkers hebben er veel zin in, vooral in de nieuws bulletins die elk half uur moeten worden uitgezonden Alphen Stad FM wil namelijk niet slechts een muziekzender voor alle smaken zijn, maar ook zo veel mogelijk nieuws brengen uit Alphen en omgeving. Luiste raars moeten hierbij denken aan gemeente-informatie, sport en diverse andere evenementen en gebeurtenissen. „We hopen daarom op veel tipgevers", zegt De Jong. „Mensen die bijvoor beeld iets organiseren of wel eens politiescanners afluisteren kunnen ons altijd bellen." Daar naast hoopt De Jong steeds meer vrijwilligers te werven om zowel de kwantiteit als de kwali teit van de nieuwsbulletins te verbeteren en om meer pro gramma's te ontwikkelen.. „We willen de komende tijd de pro grammering stapsgewijs uitbrei den", aldus De Jong. „We zijn er voorlopig nog niet." Belangstellenden die vandaag langskomen, kunnen ook 'peet ouder' worden van Alphen Stad FM. Voor vijf euro per jaar zijn deze peetouders donateur. Als dank zendt Alphen Stad FM een persoonlijke felicitatiebood- schap uit op de verjaardag van de betreffende donateur. Het is een van de manieren om in komsten voor de omroep te del ven. Een andere manier is het werven van adverteerders die uiteraard onmisbaar zijn voor de beginnende omroep. Hier voor heeft De Jong een profes sionele organisatie ingescha keld. Voorlopig zendt de om roep alleen in de ether uit op 105.4 FM. Met Casema is De Jong in onderhandeling over een plekje op de kabel.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13