Sprookje Sneijder begint in de Efteling SPORT Angst en beven in Duitse voetbalwereld Deurwaarder op stoep bij voetballers MW Bondscoach Advocaat dicht Ajax-talent 'uitzonderlijke kwaliteiten' toe !3!|) Jan Verhaas arbiter finale WK snooker Dick Advocaat haalt Robben bij Oranje Wesley Artei 'Alle i Iken wint liinchen en - Sjeng Schalken ch simpel gekwalificeerd tweede ronde van het Dernooi in München. De ger versloeg gisteren op van de BMW Duitser Lars Burg met 6-3 en 6-1. Schal- binnen het uur klaar Duitser, die erg passief aan op baan stond. In de ronde stuit de num- n e op de plaatsingslijst 01 ustraliër Wayne Arthurs. in Verkerk pofdtoernooi fw Tennisser Martin heeft zich in München ie kwalificatieronden slagen om de eerste ron- •sjhet hoofdtoernooi te be- P Het laatste obstakel, de ^ian Francisco Costa, zet- :e steren met 6-3 en 6-0 ;t kant. In de eerste ronde P it hij de Fransman Lis- ve aemon Sluiter lootte eerste ronde de ervaren airlan. De Italiaanse ve- ontdeed zich in het kwa- toemooi van child, Tipsarevic en Ha- tverkoop ii p internet je De kaartverkoop via in- oor het Europees kam- nj :hap voetbal 2004 in il is begonnen. Op het rww.euro2004.com zijn fni 2003 ongeveer tickets beschikbaar. 8 procent van het totale le aan kaarten in de tien lions. De prijzen lopen ran 270 euro voor een ütplaats bij de finale tot voor een modale plek groepswedstrijd. Fans „J via internet maximaal en per persoon reser- a e inschrijvers krijgen juli bericht. Editie Vitesse niBr voorwaarde /itesse krijgt van de _en licentie voor het vol- Geizoen. Voorwaarde is vel dat het gemeentelij- ingsplan wordt aange- De Arnhemmers heb- trom een licentie gekre- J der opschortende voor- 1 blijft Barcelona u!«a - Trainer Radomir ag zich actief gaan be- met het transferbeleid 1 komende seizoen bij b(na. De Joegoslaaf kreeg eii van het bestuur te ho- llJ hij 'in principe' ook vol- e izoen als coach van de nse topclub fungeert, leiding maakte wel één v: ïoud: de nieuwe voor- eyi Barcelona, die in juni ekozen, moet akkoord ?t de contractverlen- volgde eind januari agen Louis van Gaal op. ree Sijbrands f jaar luis - Na elf jaar maakt brands vrijdag in Zwart- n rentree in de wereldti- I dammen. De 53-jarige oieester uit Muiden, num- ssip de wereldranglijst, ac- jede de uitnodiging van tasor. Het WK in Toulon as zijn laatste. Hij ein- etr op de gedeelde tweede naar trok zich terug barrage met Wïersma, ■nh Baljakin. Sijbrands is de zes wereldkampioe- vi in Zwartsluis achter het k llen verschijnen. Mrs trekt d gelijk ;e eles - De basketballers e -os Angeles Lakers heb- itand in de play-offs te- Minnesota Timberwol- k getrokken. Door de met 102-97 staat ier wedstrijden 2-2 in d of-7. Shaquille O'Neal i opvallendste man bij de titelverdediger. De ï^an de Lakers was goed ie punten en 23 rebounds. ïiMves was Kevin Gar- jdreef met 28 punten en unds. Op vijftien secon- bi het einde miste hij op ;t(vee vrije worpen. n 'ty beste speler igeland I- De Fransman Thierry aP gekozen tot speler van IIin Engeland. De spits 'tjenal volgt Ruud van Ni- 1 op. De aanvaller van [{èster United was ook de- Ggenomineerd, maar zijn )js van de spelersvak- )zen voor Henry. Ook uboles (Manchester Uni- Zola (Chelsea) Beattie (Southamp- dlden bij de verkiezing ijken. „De titel zegt me ;1", aldus Henry. dinsdag 29 april 2003 door Jaap van Essen noordwiik - Wesley Sneijder ge noot vrijdag van een vrije dag. Met zijn vriendin en een bevriend stelletje bezocht hij de Elfteling. Het werd een sprookjesachtige middag, want in Kaatsheuvel hoorde hij van zijn selectie voor Oranje. „Ik geloofde het totaal niet. Ik werd ook eerst gebeld door journalisten, van hen hoorde ik dus het nieuws. Pas daarna bel de de teammanager mij. Het was echt te gek, van de Efteling heb ik eigenlijk helemaal niets gezien." Later die dag was het feest in huize Sneijder, in de Utrechtse wijk De Meern. Groot feest. Bij de familie Sneijder draait alles om voetbal. Geen wonder, want niet alleen Wesley voetbalt bij Ajax. Ook zijn jonge re broertje, Rodney, draagt het shirt van Ajax, in de D-2. En de oudste zoon, de 21-jarige Jeffrey voetbalde ook negen jaar in de jeugd bij de Amsterdammers. Hij komt nu uit voor Stormvo gels Telstar. Sommige voetbalvaders zouden er alles voor over hebben om één kind bij Ajax te kunnen la ten spelen, Barry Sneijder is dus de trotse vader van drie van zul ke zoons. Toch is hij volgens zoon Wesley niet genetisch ver antwoordelijk voor de ruime be deling aan voetbaltalent bij zijn nazaten. „Mijn vader voetbalde wel, maar nooit echt hoog. Mijn moeder heeft ook gevoetbald, maar van haar hebben we het talent ook niet. Een paar ooms van mij hebben wel op een re delijk niveau gespeeld." Bij Ajax werd het talent van We sley al snel onderkend. Hij werd net als zijn broers weggeplukt bij DOS in Utrecht en gold bin nen de opleiding van Ajax altijd als een van toekomstige parels. Vorig jaar nog kreeg hij de titel 'beste Ajax-jeugdspeler' van de club. Iedereen had hoge verwachtin gen van de middelste Sneijder, maar het ging allemaal nog veel Roy Makaay wil weg bij La Coruna Wesley Sneijder (links) en Rafael van der Vaart op het Noordwijkse strand. Foto: ANP/Toussaint Kluiters harder dan verwacht. Halverwe ge dit seizoen werd hij toege voegd aan de selectie van Ro nald Koeman. Tot dusverre speelde hij niet meer dan twaalf wedstrijden in de eredivisie. Hij was altijd vaste klant in de na tionale jeugdselecties, maar speelde een maand geleden voor het eerst in Jong Oranje, te gen Tsjechië. Het was voorlopig ook zijn laatste optreden in het jeugdteam. Want net als de Ajax-trainers is bondscoach Dick Advocaat bijna lyrisch over Sneijder. Rafael van der Vaart werd eerst even in de wachtkamer gezet voor hij door de nieuwe bonds coach werd opgeroepen. Mare Overmars moest zelfs een jaar geduld uitoefenen. Sneijder wordt al heel snel goed genoeg geacht. „Sneijder heeft uitzon derlijke kwaliteiten, dat is een heel ander type dan andere ta lenten", aldus de bondscoach. Arme club vraagt opnieuw respijt (advertentie) maastricht/gpd - De nood in Maastricht is zo hoog gestegen dat zelfs de deurwaarder op de stoep staat bij enkele spelers van MW. De voetballers van de eer- ste-divisieclub hebben al twee maanden geen salaris gekregen. Na weer een lange dag van dis cussiëren met de spelersvak bond vroeg de MW-top gisteren voor de zoveelste keer uitstel (tot 15 mei) om een faillisse ment af te wenden. De salarisklucht rond de Maas trichtse club leidt de profvoet ballers tot wanhoop. Volgens spits Robert van de Weert - die zelf overigens nog een lucratief eredivisiecontract heeft - heeft bij enkele ploegmakkers de deurwaarder al aangeklopt. „We hebben al meer dan één jaar geen onkostenvergoeding gehad en de laatste twee maanden geen salaris. Dat gaat je echt niet in de koude Ideren zitten. Om moedeloos van te worden." Voor reservekeeper Dennis van Veghel is langzamerhand 'de maat vol'. „Ik kan toch moeilijk de kast gaan op eten. Natuurlijk wil ik zo snel mogelijk geld zien. Ik heb ook kinderen die ver zorgd moeten worden." Manager Marcel Franssen vroeg opnieuw respijt om geldschie ters te vinden. De deadline is nu weer verschoven naar 15 mei. „Ik hoop dat de spelers nog even geduld en begrip kunnen opbrengen. We zijn keihard op zoek naar sponsors. Ik zie vol doende perspectief dat alles nog goed komt. Dat er heel snel een oplossing gevonden moet wor den, is mij meer dan duidelijk." De zalvende woorden van Franssen kunnen WCS-voor- man Louis Everard intussen ge stolen worden. De spelersvak bond wil de druk nu maximaal opvoeren. „We hebben vorige week met het bestuur en spelers afgesproken dat maandag een beslissing genomen zou wor den. Nou willen ze verdorie weer uitstel. Daar gaan we maar mee akkoord, want een ander machtsmiddel hebben we he laas niet." Autocircuit.nl is verkrijgbaar bij tankstations, kiosken, tabakszaken en boekhandels bij u in de buurt noordwijk/anp - Roy Makaay wil weg bij Deportivo la Co- runa. De 28-jarige spits is te leurgesteld in eerdere onder handelingen over een nieuw contract. Nu de leiding van de Spaanse club wel wil praten over een verbeterde verbinte nis is dat voor de topschutter van de Primera Division te laat. „Mijn zaakwaarnemer en ik hebben vaak geprobeerd om mijn huidige contract open te breken. De voorzitter deed ons echter nooit een acceptabele aanbieding. Ik ben nu met een heel goed seizoen bezig. Daar om ben ik nu plotseling wel interessant. Ik ga dus niet in op een nieuwe aanbieding." Makaay maakte dit seizoen al 24 competitietreffers. Hij heeft zich in de belangstelling van Bayern München gespeeld. Trainer Ottmar Hitzfeld liet zich tijdens de feestelijkheden over de achttiende landstitel „Trouwens, ik heb ook Seedorf en Kluivert als jochies van acht tien laten debuteren. Die zijn volgens mij ook niet zo slecht terecht gekomen." Inderdaad, in 1994 mochten de jonge Ajacieden Kluivert en See dorf onder Advocaat het Oranje shirt voor het eerst aantrekken. Seedorf was bij zijn debuut 18 jaar en 256 dagen oud, Kluivert 18 jaar en 138 dagen. De twee staan daarmee respectievelijk vijfde en derde op de ranglijst van jongste debutanten ooit. Als Sneijder morgen speeltijd krijgt is hij iets ouder, 18 jaar en ruim tien maanden. De eerste plaats op de ranglijst van jonkies in Oranje is overigens voor Gerald Vanenburg, ook een Utrechts jochie dat voor Ajax speelde. De huidige jeugdtrainer van PSV was 18 jaar en veertig dagen oud bij zijn eerste interland. sheffield/anp - Jan Verhaas uit Brielle is aangewezen als arbiter voor de finale van het wereld kampioenschap snooker in Sheffield. Daarmee is de 36-jari- ge Verhaas de eerste niet-Britse arbiter in de historie van het WK die de eindstrijd leidt. „Een enorme eer", zei Verhaas giste ren in Sheffield. „Ik voel me ge streeld." Vanaf 1995 is hij een van de abiters op het WK in The Crucible in Sheffield. Twee keer leidde hij een halve eindstrijd, nooit een finale. „Finales waren voor Britse scheidsrechters. Dat was min of meer historisch ge groeid. Ik ben de eerste buiten lander die in de finale staat." Verhaas is een van de zes arbi ters die volledig in dienst zijn van de WSA, de World Snooker Association. „Per jaar ben ik on geveer 230 dagen met snooker bezig." Het WK is het laatste toernooi van het seizoen. „Ik ben in volledige dienst van de WSA" Voor zijn beroep moest hij wel verhuizen. „Ik woon te genwoordig in Liverpool, maar kom nog regelmatig in Brielle." Enfant terrible Stefan Effenberg pakt uit in boek van onze correspondent Wierd Duk Berlijn - 'Alcohol, sex, drugs, miljoenensalarissen'. Stefan Ef fenberg, de omstreden en wei nig geliefde Duitse voetbal-le gende, pakt in zijn boek 'Ich hab's allen gezeigt ('Ik heb 't ie dereen laten zien') flink uit. Dit belooft althans het boulevard blad Bild, dat vanaf vandaag, voorafgaande aan de officiële verschijning van 'Effe's' auto biografie op 8 mei, in voorpubli caties alvast angst en beven zaait. Voetbalcoryfeeën als Paul Breit- ner, Günther Netzer, Udo Lattek en vooral Effenbergs voormalige ploeggenoot bij 'Rekordmeister' Bayem München, Lothar Mat thaus, mogen hun borst nat ma ken. „Wie mij ooit in het open baar heeft beledigd, krijgt er nou zelf één voor z'n bek", kondigt de wraakzuchtige Effenberg (34) aan. De blonde prof met het immer norse uiterlijk, die dit seizoen zijn Duitse loopbaan beëindigde en nog meer geld gaat verdie nen in Qatar, staat niet bekend Stefan Effenberg als speler van Bayern München. Foto: Reuters om diens fijnzinnigheid. Op z'n 19de schoot Effenberg al eens de lampen in een hotelkamer aan flarden met een luchtbuks. Zijn middelvinger, die hij pleegt op te steken, werd bekend als 'Stinkefinger' en recent raakte hij nog in opspraak met plei dooien voor een verlaging van de werkloosheidsuitkeringen en voor de doodstraf. „Sommige mensen zullen wel denken dat ik niet goed wijs bent", etaleert de voetballer zijn zelfkennis. De heetgebakerde Effenberg be weert 'niet weg te lopen voor mijn fouten'. Lil zijn 350 pagi na's tellende herinneringen heeft hij ook de minder fraaie momenten, waaronder een ver oordeling wegens een vechtpar tij en zijn verwijdering uit het nationale elftal, opgenomen. Veel lezers zullen afkomen op de 'erotische foto's' van Effe met zijn huidige vriendin, Claudia, die meer bekendheid geniet als Frau Strunz. Claudia was de echtgenote van medespeler Thomas Strunz tot Effenberg er met haar vandoor ging en zijn langjarige vrouw, Martina, en de kinderen het nakijken gaf. Op de foto's tonen Effe en Claudia - die wekenlang de schandaalpers in hun greep hielden - hun 'nieuwe, persoonlijke tatoeages'. „Zij passen bij ons, vertellen iets over liefde en sex", aldus Effen berg. De kersverse auteur gokt op een herhaling van het succes van Dieter Bohlen, de immer ge bruinde muzikant/componist van Modem Talking, die boven al furore maakt als 'Bekende Duitser'. De schaamteloze Boh len liet vorig jaar in de bestsel lerlijsten iedereen achter zich met zijn openhartige onthullin gen over zijn leven als seksidool en vrolijke multimiljonair. Juridisch zit het allemaal wel snor, weet Effenberg. .Alles is afgeschermd." Over mogelijke wraakacties van bijvoorbeeld Lothar Matthaus maakt hij zich dan ook niet druk. Een heel hoofdstuk wijdde hij aan de voormalige aanvoerder van het Duitse nationale elftal. De eerste pagina daarvan is echter wit ge laten 'omdat elk woord over hem eigenlijk één teveel is'. Maar 'zo genadig' mocht de in Duitsland veel bespotte Lothar er nou ook weer niet afkomen, vindt Effenberg. Het publiek heeft namelijk recht op de 'hele waarheid'. Dus zal Duitsland eindelijk vernemen in welke wedstrijden Matthaus, die be kend staat als een matennaaier, zich 'vreselijk heeft gedrukt'. ontvallen dat hij Makaay graag naar Beieren wil halen. „Ik heb dat ook gehoord maar ik ben daar niet mee bezig. Ik wil eerst de competitie afmaken", aldus de aanvaller. Makaay noemt Bayem Mün chen een „mooie club". „Maar als ik het voor het zeg gen heb, speel ik liever in En geland of Spanje. Het heeft echter vooralsnog weinig zin om over een nieuwe club te praten. Ik sta namelijk nog tot de zomer van 2005 bij Depor tivo la Coruna onder contract. Aan de andere kant kunnen ze nu nog geld voor me vangen. Ze willen denk ik ook niet het risico nemen dat ik de club transfervrij verlaat. Je begrijpt natuurlijk dat ik aan het einde van het volgende seizoen nog kieskeuriger tegen aanbiedin gen van mogelijke nieuwe clubs aankijk. Een jaar later kan ik de club namelijk trans fervrij verlaten." Wesley Sneijder kent de cijfers niet, maar ze doen hem zicht baar genoegen. Zoals hij toch het gevoel heeft een beetje op een roze wolk te leven. „Het is echt onvoorstelbaar. Het is wer kelijk prachtig om dit mee te maken, zeker wanneer je zo jong bent als ik. Ik ben achttien en loop hier nu tussen al die ve detten. Allemaal gasten die bij topclubs in Europa spelen. Het is echt prachtig." Sneijder wandelde gisteren dus ook met een speler als Edgar Davids over het strand, de voet baller waarmee hij vroegei bij Ajax altijd werd vergeleken. „Doordat iedereen dat altijd zei ging ik wel extra op hem letten. Posters ofzo had ik niet aan de muur hangen, maar ik volgde hem wel meer dan gemiddeld. En nu zit ik samen met hem bij Oranje. Geweldig!" noordwuk/gpd - Bondscoach Dick Advocaat kampt met per sonele problemen voor de oe feninterland tegen Portugal van morgenavond. Gisteren haakten maar liefst drie spelers van het Nederlands elftal af. Ter aanvul ling haalde hij PSV er Aijen Rob ben bij de ploeg. Net als Ajacied Wesley Sneijder en Utrecht-spits Dirk Kuijt is het ook voor de 19- jarige speler van PSV zijn eerste uitnodiging voor Oranje. Ronald de Boer meldde zich vanuit Glasgow af wegens een blessure. Later op de dag ver trokken Mark van Bommel en Michael Reiziger eveneens met kwetsuren uit het hotel in Noordwijk. In de resterende se lectie van negentien spelers zit ten bovendien nog een paar twijfelgevallen. Zo worden Dirk Kuijt en Jerrel Hasselbaink de komende dag intensief behan deld en is het maar de vraag of zij woensdagavond fit zullen zijn. Ook Edwin van der Sar en Phillip Cocu, beiden net terug van vrije zware blessures, zijn nauwelijks inzetbaar. Bondscoach Dick Advocaat ging daarom gisteravond laat nog op zoek naar nieuwe spelers. Hoe wel hij vooral verdedigend men sen te kort komt, kwam hij uit bij een aanvallende middenvel der, Arjen Robben. Mogelijk roept Advocaat vandaag nog een verdediger op De bondscoach haalde voor de oefeninterland tegen Portugal voor het eerst een aantal nieuwe spelers bij de selectie: Sneijder, Kuijt, Robben in tweede instan tie en ook Mare Overmars, die meer dan een jaar niet aan de bak kwam. De toediening van vers bloed was volgens Advocaat gewenst. „Ik heb eerst het ver trouwen gegeven aan de vaste groep. Ik heb nog steeds ver trouwen in die mensen. Zij zijn toch degenen die het in de kwa lificatie moeten doen. Maar dit is een vriendschappelijk duel en tegen Moldavië was ik over een aantal mensen niet tevreden. Daarom is dit een heel goed moment om spelers er bij te be trekken die bij hun clubs heel goed bezig zijn." SPORTUITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA, play-offs, kwartfinales. Eastern Conference: New Orleans Hornets - Philadelphia 76'ers 87-96. Stand in best-of-7: BILJARTEN Sheffield. WK snooker. Tweede ronde (best-of-25): Williams (Wal/2) - Hann (Aus) 13-2, Fu (Hko) - McManus (Sch) 13-7, Doherty (ler/5) - Dott (Eng) 13-12, Hun- ter (Eng/9) - Stevens (Eng) 13-6. Indeling kwartfinales: Ebdon (Eng/7) - Hunter. Higgins (Sch/3) - Doherty, Hendry (Sch/5) - Williams, Lee (Eng/8) - Fu. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3084. 7.10.13.14.21.25.38.47.50.51 54.57.60 62.63.64.66.68.76.78. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS München. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Schalken (Ned/3) - Burgsmüller (Dui) 6-3 6-1, Srichaphan (Tha/2) - Kohlmann (Dui) 6-4 6-1. Nieminen (Fin/8) - Labadze (Geo) 6-2 6-3, Arthurs (Aus) - Behrend (Dui) 7- 6 7-5, Kafelnikov (Rus/5) - Olivier Rochus (Bel) 6-2 6-2, Waske (Dui) - Voinea (Roe) 7-5 7-6 Kwalificaties, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Snobel (Tsj) 7-6 6-0, Gross (Dui) - Wassen (Ned) 6-4 6-4; tweede ronde: Verkerk - Kohl- schreiber (Dui) 6-3 7-6; derde ronde- Verkerk - Costa (Bra) 6-3 6-0. Valencia. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Hipfl (Oos) - Acasuso (Arg/7) 6-4 7-6, Vicente (Spa) - Lopez (Spa) 7-6 3-6 6-3. Sargsian (Arm) - Ferrer (Spa) 6-4 6-1, Portas (Beek (Slw) 6-2 6-2, Hrbaty (Slw) - Norman (Zwe) 7-5 4-6 7-5, Dupuis (Fra) - Corretja (Spa/3) 5-7 7-3 6-4. Warschau. Vrouwen, 700.000 euro. Eerste ronde: Smashnova (lsr/7) - Schett (Oos) 6-4 6-2. Bol (Kro). Vrouwen, 170.000 euro. Eerste ronde: Garbin (Ita) - Grande (lta/5) 6-2 4-6 6-2. WIELRENNEN Wereldranglijst. Mannen: 1. Zabel (Dui) 2217, 2. Frigo (Ita) 2030, 3. Armstrong (VSt) 1942, 4. Bettini (Ita) 1907, 5. Rebellin (Ita) 1798, 6. Gonzalez Jimenez (Spa) 1502, 7. McEwen (Aus) 1485, 8 Cipollini (Ita) 1428,20, 9. Heras (Spa) 1427,75, 10. Hamilton (VSt) 1360. Nederlan ders: 14. Boogerd (Ned) 1246, 35 Voskamp 773,50, 56. De Jongh 600, 90. Schmitz 469. 105. Knaven 447, 106. Kemna 444, 125. Van Dijk 415, 149. Van Heeswijk 363, 158. De Groot 345, 161. Dekker 343,60, 162. Koerts 343. IJSHOCKEY Helsinki. WK. Groep A: Slowakije - Japan 10-1 (3-1 5-0 2-0). Stand: 1. Slowakije 2-4 (19-4). 2. Duitsland 1-2 (5-4), 3. Oekraïne 1-0 (3-9). 4. Japan 2-0 (5-15). Slowakije naar tweede ronde. Groep D: Finland - Slovenië 12-0 (4-0 4-0 4- 0). Tsjechië - Oostenrijk 8-1 (1-0 5-0 2-1). Stand: 1. Finland 2-4 (17-1), 2. Tsjechië 2-4 (13-3), 3. Oostenrijk 2-0 (2-13), 4. Slovenië 2-0 (2-17). Finland. Tsjechië naar tweede ron de New York. NHL, play-offs, halve finales (best- of-7). Eastern Conference: Ottawa Senators - Phila delphia Flyers 0-2. Stand: 1-1. Western Conference: Vancouver Canucks - Minnesota Wild 2-3 Stand: 1-1. DE ACHTERLIJN Aan het begin van het sei zoen zat Wesley Sneijder nog niet bij de A-selectie van Ajax. Er sijpelden wel eens be richten door dat de jonge speler daar ontevreden mee was, hij vond zelf dat-ie er wel bij hoor de. In een interview werd hem gevraagd met welke speler van Ajax we Sneijder het best kon den vergelijken. Vergelijk mij maar met Van der Vaart", vond Sneijder. Ach, een onsje minder zelfver trouwen mag ook wel', vond ik, toen ik het vraaggesprek met de speler van Ajax 2 las. Maar een paar maanden later bewijst Sneijder al dat we hem best met Van der Vaart kunnen vergelijken. Het is een bijzonder kind omdat hij net zo gemak kelijk met links als met rechts trapt (Nee, dat komt niet door training dat is een aangeboren talent). En bovendien: hij is de enige speler in Nederland die een gevaarlijke corner kan ne men. Hoe groot en hoe mooi de door braak van Sneijder ook is, het blijft een grote verrassing dat de bondscoach nu een paar jonge spelers selecteert. Advocaat wekt tot nu toe de indruk dat hij liever Van Hanegem dan Van der Vaart opstelt. Het oproepen van Sneijder, Kuijt en Robben heeft volgens Advocaat niks te maken met de flauwe prestatie tegen Molda vië. „De jongens zijn bij hun club goed bezig in de toekomst kunnen het goede Nederlands- elftalspelers worden", vindt de bondscoach. Hoe ver kan behoudzucht gaan? Dat flauwe conservatieve ambtenarengedoe wil toch geen enkele voetballiefhebber. Is het de bondscoach misschien opge vallen tijdens AC Milan - Ajax dat je met jongens van rond de 20 ook heel leuk kan voetbal len? Is het hem ontgaan dat we in Oranje spelers willen die wel eens een sliding maken (Een sliding? Dat je over de grond glijdt om de bal te veroveren, waarbij je de kans loopt dat je broekje vies wordt). Dat we een Nederlands elftal willen dat strijdlust, enthousiasme, spel vreugde uitstraalt (Ja Cocu had zondagavond 64 minuten gespeeld en moe dat-ie was!) Hoe moeten we de bondscoach duidelijk maken dat we Rob ben, Kuijt, Sneijder, Van der Vaart, Van Persie, De Jong in het Nederlands elftal willen (en straks Heitinga ook)? En dat we het dan niet erg vinden als het maar 2-1 tegen Moldavië wordt (wat het dan niet wordt). Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19