TOP: één punt genoeg voor titel Doek gevallen voor Forescate SPORT Wouter de Groot rijdt imponerend in Ronde van De Bult Wubben rekent af met Creemers Michael van der Linden plaatst zich voor EJK Koploper Victoria wankelt bij Alecto S9 ié"1 maandag 28 april 2003 me van Dorp. iffoto: Henk Bouwman oin rre sprong van ,'jOnne van Dorp - Yvonne van Dorp is steeds een klasse apart in erspringbak. De 37-jarige 'e e won dat onderdeel van eteranencompetitie giste- Leiden met een sprong 5,17. Haar vereniging Lei- Atletiek klasseerde zich 3tie fsters zeker la"h kruisfinale 'er rjam de Kleijn er bij Oranje Ial - Mirjam de Kleijn is iuw geselecteerd voor het rlands korfbalteam. De Ister van Die Haghe doet Oranje mee aan de African in de Zuid-Afrikaanse stad )ria. Het toernooi duurt 11 juni tot en met 7 juli. De n, die haar carrière begon OP in Sassenheim, maakte 0 er dit jaar haar debuut voor 3(1 ederlandse ploeg, in een lelinterland tegenl België. j ihians spelen imatisch slecht [bal - „Een dramatische ensstart", zei Alphians- h Rob Buisman na afloop le met 17-7 verloren wed- tegen Drachten. De Frie- ïadden slechts 6,5 inning g om de Alphenaren terug iren naar de kleedkamer, i! ians begon goed en kwam g Bn 4-0 voorsprong. „Wat er jj na gebeurde, is voor mij niet te vatten", aldus Buis- jj Drachten kwam terug tot 3 Daarna werd openingspit- u Jille Brugman van Alphi- jj 1-4-10-0) flink geraakt en ingen door Jurgen van den 1 (2-2-4-0). Robin van Bn sloeg twee uit drie, ter- irjan Vaassen goed was een home-run. wielrennen - Wouter de Groot heeft de Ronde van De Bult op zijn naam geschreven. Hij ver wees gisteren in het 60 kilome ter lange criterium in Leiden zijn concurrenten Joost Spring in 't Veld (Mijdrecht) en Peter van Dijk (Ter Aar) naar de plaat sen twee en drie. De Hillegommer, die lid is van De Bollenstreek in Lisse, deed zaterdag al veel vertrouwen op in de zware Ronde van Zuid- Friesland voor junioren. Tijdens die eendaagse wegwedstrijd over 120 kilometer - onderdeel van het Wielerweekend te Hee renveen - kwam hij als twaalfde onder het finishdoek door. Slechts 28 seconden ervoor ze gevierde Sipke Zijlstra uit Ber- gum en vijftien tellen eerder werd Lissenaar Sebastian Lan- geveld knap vijfde. De Leide- naars Siebe Breed van Swift en Cenny Glasbergen van De Bol lenstreek reden in Leiden res pectievelijk als vijfde en negen de over de meet. Bij de amateurs A kwam thuis- rijder Paul van Steijn net tekort voor het ereschavot. Finishte hij als vierde, favoriet Peter van de Reep uit Hillegom kwam uit op de achtste stek. In het veld ama teurs B, die eveneens onder pri ma weersomstandigheden ac teerden, maakte Swift-renner Martijn Suk indruk. De Leider dorper werd tweede. Ook de Noordwijkers Peter Zuidhoek (vierde) en Rien Kret (zesde) toonden zich strijdlustig. Piet Kralt uit Rijnsburg completeer de het eerste tiental. Bij de nieu welingen eiste Michel Kreder de dagzege op. De inwoner van Ze venhuizen was tot voor kort lid van de organiserende vereni ging- Swabo Afgelopen weekeinde werden in het kader van de clubcompetitie Regio Noord twee wedstrijden 'ij e daardoor als tweede in de ste divisie voor 35-plus- Lisette Kaptein van De aa) laan won de 800 meter on- 11 igd in 2.38,32. Bij de man- (40-plus) leverden de wer- Milco Braak (AAV '36) en de Koning (Spartaan) goe- 1 restaties. Ondanks de hin- jk harde wind wierp Braak 11 iscus 41,36 meter weg en oning de speer 42,19 me- - De golfsters van Noord- r0 verloren gisteren met 10-8 )e Pan. Toch plaatste de zich voor de kruisfinales strijd om het nationaal lioenschap. De Pan is door ge groepswinnaar. Noord- ïre s tweede en valt, ondanks 'Pf nederlagen, niet meer in ^jlen door Noord Nederland innemer. Wie de tegen- Ier van Noordwijk in de finale wordt, is nog ondui- P' l. Noordwijk stond gisteren 1e de foursomes op achter- i Alleen Sandra Drenkel- en Kyra van Leeuwen won- 3e< hun partij. In de singles 'a nen de punten van Dren- UI>d. Van Leeuwen en de igster van Eline Zoethout, dein Driessen. ieren winst Danaïden ial - De Danaïden hoeft d< edstrijd tegen Aurora niet spelen. Deze werd drie >otn geleden bij 10-12 ge- at met nog zeven minuten an. De strafcommissie van orfbalverbond oordeelde club uit Haarlem schul- ras aan de staking en gaf ra twee punten in minde- Bovendien werd de uitslag mentair verhoogd tot 10- )e Leidse ploeg blijft door papieren winst volop in de ace van de derde klasse D. nix haalt egen VEO bal - Pernix kon zaterdag n actie komen tegen VEO, at het kunstgrasveld van de ie eersteklasser blank n te staan door de aanhou- le regenval. Het duel wordt lerdag om 20.00 uur inge- door Michel van Cent korfbal - TOP heeft nog één punt nodig om het kampioenschap van de overgangs klasse C te bemachtigen. De Sassenhei- mers bereikten deze uitgangspositie door een 10-17 zege °P Vriendenschaar(H), waarvan op de openingsdag van dit sei zoen nog met 4-12 was verloren. TOP is beduidend gegroeid, vooral door de opgedane ervaring in de zaalhoofd klasse. Dat werd in de return in Hardinx- veld nog eens duidelijk. De ploeg van Gert-Jan Kraaijeveld domineerde van be gin af aan door steeds geduldig de beste kansen uit te spelen en goed te verdedi gen. Steven Baart (2), Marion Broekhui zen, Tim van der Horst en Stanley Lardé (terug van een enkelblessure) vergrootten de voorsprong tussen de 42ste en 61ste minuut van 8-10 tot 8-15. Deze tussen- spurt was beslissend, want de tegenstan der kon hooguit uit strafworpen en vrije ballen tot scoren komen. Voor Sporting Trigon blijft de degrada tiedreiging onverminderd groot ondanks de winst op Stanfries. De Leidenaars, met Bart Niesing voor de geschorste Sander de Haas, hielden zich tegen de harde wind in goed staande door lange aanval len uit te spelen. Dit resulteerde in een 5- 4 tussenstand. Brenda Venema, Bart Niesing en Misja IJzerman brachten hun club vervolgens op 6-7. Deze stand on derging in de resterende achttien minu ten geen wijziging meer, omdat het com bineren van voor- en achterverdedigen genoeg bleek om de thuisploeg aan ban den te leggen. TWEEDE KLASSE Tempo kon de aanstaande kampioen IJs- selvogels geen moment in verlegenheid brengen. De Alphenaren begonnen zon der Maaike Rijswijk (vakantie) en raakten naderhand ook Suzanne Zeilstra en Mar cel Haagsman kwijt door blessures. Zij raakten na 2-3 al gauw op behoorlijke achterstand (4-9 rust). Erik Holthausen (2) en Elmer Veenman haalden nog wel op tot 7-10, maar dit bleek een tijdelijke opleving. In het laatste half uur viel de aanval volledig stil: 7-14 eindstand. DERDE KLASSE Fiks behaalde zijn tweede zege op SEV in een week tijd. De lijstaanvoerder van de derde klasse B won met 10-14, nadat zij vorige zaterdag op 15-9 was geëindigd. Jelle Hooimeijer, Arjan Wildschut (2) en Judith Hogendorf konden pas in de laat ste 23 minuten het verschil maken (9-9, 9-14). Dat kwam vooral doordat de ver dediging moeite had met het rommelige tegenspel en te gemakkelijk schietkansen op afstand toestond. Alleen voor rust had Madjoe moeite met de puntloze hekkensluiter ESDO. De Rijnsburgers hadden dit aan zichzelf te wijten door acht vrije doorloopballen te missen. Zij moesten zelfs even een ach terstand wegwerken (0-2, 4-4). Coach Pe ter Star gelaste zijn spelers bij rust (6-4) met meer overtuiging te spelen en dat hielp, blijkens de 11-5 eindstand. Erwin Kellner, Michael Star (3), Arenda Heems kerk, Jos Star (2) en Marco Ravensbergen maakten de goals. atletiek - Hans Wubben heeft de tien kilometer bij de Omloop van Noordwijkerhout, de laatste wedstrijd van het Zorg Zeker heidcircuit, gewohnen. Met de overwinning verzekerde de at leet van AAV '36 zich gisteroch tend bovendien van de eindzege in het circuit. Net als in de meeste andere cir cuitwedstrijden had Wubben het meest te duchten van Leide- naar Edgard Creemers. De kemphanen vochten de afgelo pen winter een spannende strijd uit om de overwinning in het circuit. In Noordwijkerhout maakte Wubben slim gebruik van de tempoversnelling van de lopers op de vijf kilometer, die aan hun laatste kilometer bezig waren. Beide lopersvelden waren gelijk gestart en legden deels hetzelfde parcours af. De Roelofarendsve- ner sloeg hierdoor een gaatje met Creemers, die niet meer te rug kon komen. Wubben finish te met dertien seconden voor sprong op de atleet van Leiden Atletiek. Bij de vrouwen eindig de Jolanda van Beelen van het Katwijkse Rijnsoever achter twee aüetes van Haag Atletiek als derde. Deze positie bezet zij ook in de eindrangschikking. Op de halve marathon maakte circuitwinnaar Michael Woer den indruk door het parcoursre- cord ondanks de harde wind aan te scherpen tot 1.11.23. Ruim twee minuten achter de Mijdrechter eindigde triatleet Royce Kortekaas als tweede. Raymon van den Berg won, net als bij de vorige circuitwedstrijd in Roelofarendsveen, de vijf Id- lometer. Boskoper Hans van Beek, twee de in Noordwijkerhout, gaat op de kortste afstand met de cir cuitoverwinning aan de haal, omdat Van den Berg te weinig wedstrijden heeft meegedaan voor een plaats in het totaalklas sement. Bij de vrouwen eindigde klasse mentswinnares Leny van der Plas als derde. De Katwijkse neemt met de overwinning in het circuit afscheid van de wed strijdsport wegens chronische knieproblemen. Ruim achter Van der Plas kwam Sabine Gor ter over de eindstreep. De jonge Leiderdorpse maakte haar ren tree na een hieloperatie in fe bruari. Vijf medailles Femke Heemskerk zwemmen - Onverwacht heeft LZ-zwemmer Michael van der Linden zich geplaatst voor de Europese Jeugdkampioen schappen in augustus in Glas gow. De 16-jarige Leidenaar zwom zich op de NK in Am sterdam in de estafetteploeg voor de 4x100 meter, waarvan ook Hazerswoudenaar Bas van Veldhoven (De Zijl/LGB) deel uit maakt. Op de 100 meter vrije slag miste Van der Linden op l/10de de limiet voor de EJK. Al eerder plaatste ook Femke Heemskerk van De Zijl/LGB zich voor de jeugdkampioen schappen in Glasgow. De Roe- lofarendsveense won op de NK vijf medailles bij de jeugd, waarvan drie gouden (op de 200 meter rugslag, 100 meter rugslag en de 200 meter vrije slag). Gisteren moest ze wegens griep verstek laten gaan in de finales. Van Veldhoven won een zilveren en drie bronzen medailles. In vier dagen verzamelde De Zijl negen medailles. LZ ging met veertien prijzen naar huis, die ook voornamelijk in de jeugdcategorie werden be haald. Lenneke van Schaik (16) kon haar nationale titel bij de senioren op de 100 meter rug slag niet prolongeren. Ze werd vierde. De concurrentie is groot, en dat gold zeker op de afgelopen NK, waar zwemmers zich konden plaatsen voor de WK. „Iedere zwemmer heeft wel eens een jaar dat er geen progressie is. Die periode is voor haar nu aangebroken. Maar ze slaat zich er goed doorheen", aldus trainer Ton Beaufort. Op de 50 en 200 me ter rugslag pakte de Leidse bronzen medailles, op de 200 meter wisselslag werd zij vier de. Bij de senioren pakte Lissenaar Mark Drenth verrassend zilver op de 1500 meter. Zijn clubge noot Louis van Schaarenburg werd vierde. De Zoeterwoude- naar werd derde op de 400 me ter wisselslag. Toesja Klein ging met verschil lende medailles naar huis die ze in de jeugdcategorie won. Bij de senioren werd de Leidse zwemster vijfde op de 200 me ter vlinderslag. Nick Drieber gen werd bij de jeugd tweede op de 1500 meter. Klein, Driebergen en Boy Hey- nekamp zwommen geen EJK- limiet, maar mogen wel deel nemen aan de Koninkrijksspe- len op Aruba. De kans bestaat dat Annelotte Hendriksen daar ook zwemt. De 15-jarige Oegst- geestse, lid van De Columbiaan uit Voorhout, kwam 14-hon- derdste tekort voor de EJK-es- tafetteploeg op de 4x100 meter. Ze won drie bronzen medailles in haar leeftijdscategorie. verreden: de Zand en Veen Rondomme, gisteren gevolgd door de Ronde van Zuid-Fries land. Zaterdag slaagde Johnny Brouwer van de combinatie- ploeg Swabo (Swift, Avanti en De Bollenstreek) er met zijn zes de plaats in om de nodige pun ten te vergaren. Sander Lormans van BRC Kennemerland was de snelste in de 154,5 kilometer lange koers. Zes man, onder wie Brouwer, finishten op één tel van hem. Cor van Leeuwen (NWV Groningen) en Otmar Beltman (RSE De Zwalu- wen/CC'75) kaapten de twee overige podiumplaatsen weg. Na de vruchteloze vierde kracht meting in Heerenveen is Swabo in de tussenstand gezakt van de achtste naar de tiende plek. Voorschotenaren naar tweede klasse door Peter Klein mannenhockey - Wat zich al weken nadrukkelijk aankondig de, werd gisteren realiteit. Fo rescate degradeerde na een 3-0 nederlaag tegen Cartouche naar de tweede klasse. „We speelden in een troosteloze omgeving, maar speelden zeker geen slecht hockey"', meldde coach Rein Grippeling vanuit het clubhuis van handbalvereniging HW '70, die de gedupeerde hockeyers van Forescate na het afbranden van het clubgebouw onderdak had aangeboden. „We zijn dit seizoen een aantal spelbepalende spelers kwijtge raakt. De vaak jonge vervangers hebben helaas de stap naar het hogere niveau net niet kunnen zetten." De woorden van de coach werden in het duel tegen Cartouche nogmaals benadrukt. De Voorburgers moesten reeds na tien minuten verder met tien man, nadat een van hun spelers een rode kaart had gekregen. Forescate kon onvoldoende ge bruik maken van het overtal. De bezoekers daarentegen gingen driemaal heel efficiënt met hun countermogelijkheden om. In dezelfde klasse bleef Alecto in Vlaardingen met 3-1 soepel overeind tegen een tweede de gradatiekandidaat, Pollux. Lucas Kleijne uit een corner en Jos Douwma met een veldgoal zet ten de Leiderdorpers voor de pauze op een 2-1 voorsprong. Bas Bouwma maakte doelpunt nummer drie. Roomburg speelde een bar slechte eerste en een redelijke tweede helft bij het Delftse DS- HC: 5-1 verlies. De eerste door gang leverde een 4-0 achter stand op, de tweede 35 minuten eindigden gelijk, 1-1. Ivo Verver scoorde. Het voor de titel in de eerste klasse B uitgeschakelde LOHC benutte het met 6-4 verloren duel bij Asvion om jeugdspelers in te zetten. Adriaan Kolff en Wouter Leeuwenburg werden zaterdag al met de Zuid-Hol landse selectie nationaal A- Jeugdkampioen en kregen ver volgens ook speelminuten in het vlaggenschip. Het scoreverloop ging gelijk op. Aat van de Polder zorgde voor de 1-1. Oswald Mattheussens zette LOHC op voorsprong en maakte vervol gens ook de 3-3. Bert Bonsing tekende voor de 4-4 alvorens As vion definitief uitliep. Het reeds gedegradeerde Leidse Studs speelde 4-4 gelijk tegen Dopie. Hans Dekker (2) en Ro land de Vries brachten een 3-0 achterstand weer in evenwicht. Jasper Luyendijk maakte de be slissende gelijkmaker. Derdeklasser Catwijck klopte het bezoekende Maarssen met 5-2. Maarten Graaff maakte na zes weken blessureleed zijn ren tree. Wouter de Mol (2), Ronald Sieval (2) en Maarten Plug maakten de doelpunten. Voorhout ging bij Forcial met een doelpunt verschil ten onder, 3-2. Bart Wehkamp en Davy Bouwmeester scoorden voor de Voorhouters. Peter Aardema maakte de twee doelpunten voor Alkemade, dat met 9-2 van aanstaand kampi oen Voome verloor. Hisalis was niet opgewassen te gen het bezoekende Evergreen, 1-5. Guus van de Padmos redde de eer. Velocitas toonde beduidend meer gedre venheid en schotkracht dan Crescendo en won de streektopper dan ook afgete kend met 15-9. De Leiderdorpers kwa men met goed spel op 5-1, maar begon nen in het slotkwartier van de eerste helft te knoeien. Zij gaven door te gretig in springen in de verdediging enige goals weg, zodat hun voorsprong tot 6-5 (rust) slonk. Arjen Bakker en Arjan van Meete- ren hadden een belangrijke inbreng in het herstel van de thuisploeg. Zij legden vanaf 7-7 Michel Wijnen en Gertjan Hen- sing, normaliter de schutters bij Crescen do, geheel aan banden. Bovendien waren zij hun tegenstanders in aanvallend opzicht de baas, zodat het 10-7 werd. Deze voorsprong werd moei teloos vastgehouden. Elsbeth de Mooij, Arjen Bakker, Arjan van Meeteren, André van Wallinga (3), Janneke Oldenkamp, Wendy Plijter en Emanuel Vlagsma scoorden voor Velocitas. Gertjan Hensing (3), Michel Wijnen (2), Nisha Verwey, Thierry Arnoldus en invallers Carlijn Akerboom en Ben Baak waren succesvol voor Crescendo. Ploeg Eikenhout blijft lang bij door Peter Klein vrouwenhockey - Koploper in de overgangsklasse Victoria zwijnde met de 2-1 zege tegen Alecto. De Leiderdorpse thuis club verdiende zeker een puntje, een puntje dat het team nog goed gebruiken kon om zich veilig te spelen. „Ze gaven toe bang voor ons te zijn geweest", vertelde Alecto- coach Maurits Eikenhout. „We hebben voor hen een moeilijk te bespelen speltype. In de eerste helft waren we de betere ploeg. We speelden een uitstekende press en schiepen een aantal goede kansen. Vooral Maud Schreuder, onze invaller uit de Al, had pech. Ze draaide op een pass van Leontien Bakker uitste kend weg, maar de keepster van Victoria kon er nog net heel ge lukkig bij. Tot ver in de tweede helft konden we ons niveau handhaven. We kwamen ook verdiend met 1-0 voor te staan. Toch kostte het ons te veel kiacht om een hele wedstrijd zo te spelen. Victoria kreeg meer ruimte en dan hebben zij de klasse om daar met twee doel punten ook gebruik van te ma ken." Jeske Ladan keepte een goede wedstrijd en had geen schuld aan de twee Rotterdamse treffers. Leontien van Tilburg opende voor Alecto de score. „DSHC is voor mij de kampioen in deze eerste klasse", stelde LOHC-coach Jan Smid na af loop van het door zijn ploeg met 7-2 verloren duel in Delft. Karin van Rijn en Klaartje ten Broek maakten de doelpunten voor de Leids/Oegstgeester formatie. Forescate bleef door een 6-2 ze ge op Souburgh toch in de race voor de titel. Annemieke Taberi- ma opende de score uit een cor ner. Rianne van der Merwe vier de haar rentree na vier maan den blessureleed met de tweede treffer. Temby Schneider benut te een strafbal. Vrouw van de wedstrijd werd Mascha Kim man, die een hattrick achter haar naam kreeg. Bij Roomburg gingen na een 2- 0 achterstand binnen vijf minu ten de kopjes hangen. Uiteinde lijk ging het Leidse team met 7-1 bij Cartouche ten onder. Alieke Hordijk redde nog wel de eer. Met de 2-1 overwinning op Vïa- nen kan HC Alphen de compe titie in de tweede klasse verder zonder gevaar uitspelen. Binnen drie minuten zorgde Lonneke Speur uit een splijtende pass van Alwiene Sterk voor de eerste opsteker. Sterk zelf bepaalde uit een rebound na een strafcomer de eindstand. De kansen van Catwijck op een titel in de derde klasse zijn door de 4-2 winst op Castricum weer gestegen. De twee koplopers, Kraaien en Terriërs, speelden onverwacht gelijk en voelen nu de hete adem van de kustbewo ners in de nek. Na een solo maakte Ivy van der Werf de 1-1 tussenstand. Catwijck liep daar na via een rebound van Hotsche van der Horst, een velddoelpunt van Alice van Duin en een tip-in van Annelies Kornet uit een fraaie voorzet van Van der Werf naar 4-1 uit. In dezelfde afdeling B verloor Noordwijk met 5-1 bij Abcoude. In afdeling A ging Leidse Studs met 3-1 onderuit tegen Asvion. Tessa van de BoMnen maakte de enige treffer vtro de studen tes. Hisalis was in de vierde klasse kansloos bij Bleiswijk, 7-0 verlies. (advertentie) Elsbeth de Mooij van Velocitas (rechts) troeft Sylvia Baak van Crescendo af. Foto: Dick Hogewoning Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25