De Zijl blijft hoofdklasser SPORT Vrouwen De Zijl heersen in het hol van de leeuw /lerenwijk boekt eerste overwinning Mannen Dekker veroveren koppositie in eredivisie Leidse roeiers jutten elkaar op in de Randstad Regatta S7 LZ handhaaft zich na tliriller geriaan speelt 1 De Treffers ^iitennis - De Roelofarends- nse tafeltennisploeg van De ,3f ffers/Lelystad heeft zich r volgend seizoen versterkt ide Nigeriaan Saubana Aye- 3arn Juba. Naast de 33-jarige kaan, die vorig seizoen uit- *1 un voor de Belgische super- 3 sionist Hasselt, contracteer- 'J le eredivisieclub de 14-jari- Icf elle Bosman, die met Flits 51 Zwolle kampioen werd van iveede divisie. Zij complete- ,iIa het team van kopman Me- 1 de Bruin en Osama Elmak. a h? man Frank Rengenhart an tzijn heil zoeken in Duits- ïi jge sprongen 1* nioren Spartaan 's. TI tiek - Het meisjesteam van tiekvereniging De Spartaan it na de eerste competitie ve, lstrijd voor A-junioren (17- 08 aar) in Barendrecht aan de ing. Vooral de overwinnin- op de 4x100 meter estafette 14 52 seconden) en de presta- ,d ran Remona Fransen bij het gspringen (1,70 meter) 't egen gisteren bij tot de top- sering in de regio Zuid-Hol- hl' i. Het jongensteam van De rtaan staat op de derde "Si its. Hier sprong vooral de statie van Rick van Ruiten in 2 oog. Bij het hoogspringen i de aüeet van de Lissese lt niging voor het eerst over meter. Van Ruiten was ook leste bij het hinkstapsprin- i Vlak achter De Spartaan w t Leiden Atletiek vierde, q Ie door overwinningen van naKlink (800 meter in 3 ,30) en Richard Pleeth T10 meter in 9.35,78). On- ks de goede prestaties van irten Persoon, die zowel bij 31, kogelstoten (12,58 meter) 1 liscuswerpen (38,76 meter) "vierde, kwam de Alphense m iniging AAV'36 niet verder in de tiende plaats. Pelle Riet- (Ilion) liep de tweede üjd le sterkbezette 400 meter. 1 Üphenaar in Zoetermeerse ist finishte in 50,52 secon- latleet Maas eede in Venray tlon - Huub Maas is bij de i eldbekerwedstrijd duaüon enray als tweede geëindigd, i Nederlander moest in de •J burgse plaats de Belg Ben- J fansteelant laten voorgaan. ir het resultaat voldeed de irige Maas aan de eis van INSF om de status van A- ,p rter te behouden. Vansteel- I viervoudig wereldkampi- i was in Venray een klasse p it over de 15 km lopen, 60 fietsen en nog eens 7,5 km I in. Al tijdens het eerste on- ieel nam hij afstand. Op de i vergrootte hij zijn voor )ng naar drie minuten. Tij- j 5 het afsluitende loopwerk solideerde hij het gat met maandag 28 april 2003 door Charlotte de Meyere leiden/bodegraven - 'Kampioe nen', juichten spelers en aanhang van De Zijl/LGB na de zenuwslo pende thriller. De Leidse water- poloërs vierden de overwinning op BZPC alsof het om een hoofd prijs ging. De prijs van dit week einde is 'slechts' een nieuw sei zoen in de hoofdklasse. De ontlading liet zien hoe bang de Leidenaars waren voor de gradatie. Door de twee overwin ningen op BZPC is De Zijl zeker van handhaving in de hoofd klasse. De Bodegraafse ploeg sputterde thuis lang tegen, maar verloor uiteindelijk de strafwor- penserie met 3-4.Als je me een half jaar geleden had gevraagd of wij van BZPC konden win nen, had ik nee geantwoord. Maar wij zijn dit seizoen ontzet tend gegroeid. Zij zijn een beetje stil blijven staan", zei coach Ja cob Spijker. Na vier periodes was de stand met 4-4 in evenwicht. Omdat ook de verlenging met 1-1 geen uitkomst bood, volgde een serie strafworpen. Joost Wielaard schoot zijn penalty op de kee per. Zijn ploeggenoten vergaven het hem, omdat twee Bodegra vers het houtwerk raakten. Aan voerder Niels Joor schoot zijn ploeg uiteindelijk naar de over winning. „We hebben dit verdiend", oor deelde Spijker. „Mentaal waren wij de sterkste ploeg." In het veld kwam het 'mentale over wicht' er niet altijd uit. Vrijdag was De Zijl in eigen bad dan wel de terechte winnaar (8-6), maar zaterdag kwam de ploeg een aantal keren goed weg. BZPC opende de score, maar De Zijl kwam in het derde part op 1-4. De bezoekers benutten maar twee van de zes overtalsituaties. De Bodegravers kwamen sterk terug: via een afstandsschot, een midvooractie en een benutte man meer trokken zij de stand gelijk. De Zijl kon daar aanval lend weinig tegenover stellen, voornamelijk omdat maar wei nig spelers balvast waren. Ook in de verlenging waren de beste kansen voor de thuis ploeg. Wielaard rondde een lan ge aanval goed af (4-5), maar een midvooractie van BZPC be tekende 5-5. „We hadden echt het gevoel dat we ze stuk had den gespeeld", zei Marco Haak, die met twee goals BZPC terug in de wedstrijd bracht. „Maar met penalty's durf je nergens meer op te rekenen." Scheids rechter Henry van Amsterdam floot in de verlenging expres soepeler. „Mijn collega en ik wilden de spelers het spel laten maken. Als je een speler in de verlenging uitsluit, weet je dat het beslissend kan zijn." De ontlading bij De Zijl/LGB was groot. Coach Jacob Spijker viert de overwinning op BZPC tussen zijn spelers. Zijn ploeg is hierdoor verzekerd van een nieuw seizoen in de hoofdklasse. Foto: Mark Lamers Beide ploegen speelden zone, wat de wedstrijd er niet aantrek kelijker op maakte. Jacob Spijker gaf toe dat zijn spelers doodmoe waren. „Omdat BZPC verdedi gend heel sterk speelde, kwa men we er niet uit. Ze hadden ons het tweede deel van de wedstrijd goed in de tang. Het is goed dat we het nu hebben af gemaakt, anders was het waar schijnlijk slecht afgelopen." In de verlenging leek de Bode graafse formatie over de sterkste zenuwen te beschikken. De Zijl kwam niet eens meer tot een fatsoenlijke aanval. Sluitpost Ro bert van Berkel reageerde goed op een schot van Ton van Jaars veld. De Bodegraver miste oog in oog met Van Berkel de laatste strafworp in de reeks. De spelers hadden de wedstrijd van vrijdag duidelijk nog in de benen. De Zijl won voor eigen publiek betrekkelijk gemakkelijk (8-6). De Bodegravers kwamen nog wel met 0-2 voor, maar De Zijl nam in het tweede part een 4-2 voorsprong. Die gaven de Leidenaars niet meer uit han den. In dat beladen duel kregen beide coaches, Herman van Tongerloo en Spijker, een gele kaart. De Zijl/LGB kan zich nu gaan opmaken voor de ontmoeting met plaatsgenoot LZ 1886. De ploegen spelen nog om plaats negen en tien. door Wim Siera waterpolo - De vrouwen van De Zijl/LGB kunnen terugkijken op een zeer succesvol seizoen. In de laatste wedstrijd van het seizoen won de Leid se waterpoloformatie met 7-6 van con current Rapido en legde daarmee be slag op de eerste plaats. De terugkeer naar de eerste klasse hing lange tijd aan een zijden draadje. De Zijl/LGB had in de competitie geen kind aan de meeste tegenstanders en werd op weg naar promotie alleen nog gedwarsboomd door Rapido. De Haar lemse formatie bracht in december zelfs De Zijl/LGB de enige nederlaag van het seizoen toe. Beide ploegen ga ven elkaar in het verloop van de com petitie geen duimbreed toe en tot de wedstrijd van zaterdag was er in de tweede klasse nog geen beslissing ge vallen over het kampioenschap. Rapido leek op voorhand de beste pa pieren te hebben. De oud-hoofdklasser genoot het thuisvoordeel en beschikt bovendien over international Heieen Peerenboom, die haar zinnen had ge zet op een terugkeer naar de eerste klasse. De Zijl/LGB was echter gesterkt naar Haarlem afgereisd. De ploeg van trainer Rob van Berkel had immers de finale van de Man Meer Cup gehaald. De overwinning in het hol van de leeuw was dik verdiend. De thuisploeg kwam maar zelden onder de druk van de gasten uit en werd in de eerste pe riode door het gedreven spelende De Zijl/LGB al op een 3-1 achterstand ge zet. Iefke van Belkum nam haar ploeg bij de hand. De talentvolle jeugdinter- national nam vijf doelpunten voor haar rekening en bewees net als haar zus Aukje het tweedeklasse-niveau duide lijk te zijn ontgroeid. De zusjes Van Belkum konden echter niet voorkomen dat de zorgvuldig op gebouwde voorsprong (7-3) in de laat ste periode verdween als sneeuw voor de zon. Rapido kwam er drie periodes nauwelijks aan te pas maar profiteerde in de laatste minuten wel van onnodig gallery play aan Leidse kant. De slor digheden deden De Zijl/LGB bijna de das om. De 7-4 was nog niet verontrus tend maar toen Rapido twee overtalsi tuaties benutte en in de slotfase op 7-6 kwam gierden de zenuwen wel heel erg hard door de Leidse kelen. Hetzelfde scenario leek zich te ontvouwen als vo rig jaar toen De Zijl/LGB door een en kele nederlaag ook al naast de hoofd prijs greep. Een remise was voldoende voor Rapido om de titel op te eisen maar ondanks hevig aandringen van de thuisploeg lieten de Leidse vrouwen het ditmaal niet zo ver komen. Doel- vrouwe Elise van Bennekom moest vlak voor tijd nog wel handelend optreden. De doelpunten kwam verder van Ingrid van Veen en Aukje van Belkum. Eersteklasser Vivax zorgde in de laatste speelronde voor een stunt door kampi oen Alliance met een nederlaag op te zadelen. De Oegstgeestenaren wonnen in Zaandam met 12-6. Aan de basis van de zege stond doelman Willem Peter Hagendijk die het in de slotfase fel aan dringende Alliance op afstand hield. De aanvalsmachine van Vivax draaide daarentegen wel op volle toeren. De ploeg van Hans Trijsburg scoorde in de laatste periode vijf keer en daar stelde de thuisploeg maar een doelpunt te genover. Vivax eindigde in de eerste klasse op de derde plaats. Voor Vivax scoorden Ivo Dietz, Sjors Verburg en René Moerland (2). Katwijk nam eervol afscheid van de eerste klasse. In de laatste wedstrijd van het seizoen verschalkten de Katwijkers in eigen huis UZSC met 12-10. Daar mee maakte het sterk spelende Katwijk een einde aan een lange zegereeks van UZSC. De Utrechters waren na de win terstop ongeslagen. Mare Sieval scoor de zesmaal en schroefde daarmee zijn totaal op 56. Andere doelpunten kwa men van Dirk Haasnoot (3), Ferry Spros (2) en Christiaan Teunisz. Tweedeklasser Sassenheim sloot een sterk seizoen af met een overwinning op Hoom. De Sassenheimers profiteer den met 2-5 van de lamlendige instel ling van de thuisploeg. Sassenheim leg de beslag op de vierde plaats. De doel punten kwamen van Ferry van Bergen Henegouwen, Jerry Lepel, Robert Lan- geveld, Robeit Kloos en Jelle Miedema. Eind goed, al goed voor Alkemade dat tot de laatste wedstrijd streed tegen de gradatie maar ondanks het 4-3 verlies tegen de Watervlo ook volgend jaar weer deelneemt aan de competitie in de derde klasse. Twee seconden voor tijd incasseerde de ploeg van de af zwaaiende trainer Ruud Wormgoor de vierde treffer. Voor Alkemade scoorden Ruud Koster, Sandro Gordijn en Jack Geerlings. Koudekerk won weer eens een wed strijd. De na de winterstop matig spe lende derdeklasser versloeg in Den Hel der de middenmoter Noordkop met 8- 6. Koudekerk werd vierde. De vrouwen van Alkemade kwamen in Vleuten niet verder dan een 7-6 neder laag tegen de Watervlo. Alkemade be haalde zestien punten en eindigde daarmee als achtste. door Dirk Kloos waterpolo - AZC heeft zich moeiteloos gekwalificeerd voor de finale om het Nederlands kampioenschap. HetBaren- drechtse ZPB was niet bij mach te de ontketende Alphenaren te gengas te geven. Net als vrijdag speelde AZC zonder echte mid- voor. Hiervoor in de plaats ko zen de Alphenaren voor uiterst beweeglijke aanvalspatronen. ZPB kon hier niets tegen inbren gen. Het gevarieerde aanvalsspel van AZC leverde in de eerste pe riode vier treffers op, terwijl de ZPB-voorwaartsen hier niets te genover konden stellen. In de tweede periode stoomde de Al phense formatie door naar 7-1. Doelpunten AZC: Joeri Stoffels (2), Kimmo Thomas (2), Kjell Boom (2), Niels Zuidweg, Ron Henze en Tjerk Kramer. AZC begint volgende week als uitgesproken favoriet in een best of three met als inzet de Neder landse titel. AZPC is de tegen stander. De Amersfoorters scha kelden na drie wedstrijden en strafworpen Polar Bears uit. LZ 1886 mag zich ook volgend seizoen hoofdklasser noemen. Na de nederlaag van vrijdag gaf niemand meer wat voor de kan sen van de Leidenaars. Zaterdag keerde het tij. In Bilthoven speelde LZ een prima wedstrijd. Na een 2-5 voorsprong leek na het derde part alles toch nog mis te gaan. Brandenburg kwam op 8-7 en had de wedstrijd in handen. Een erg fel gespeeld laatste part bracht LZ de zege. Met aan het hoofd de goed kee pende Jan Schrama werd een derde wedstrijd afgedwongen. Einduitslag 10-12. Gisteren in het 5 Meibad volgde een zinderende ontknoping. De ploegen hielden elkaar volledig in evenwicht. Slechts één keer kon LZ een marge van twee tref fers bewerkstelligen (4-2). Acht enveertig seconden voor tijd dacht LZ na een boogbal van Mathieu Spros (7-6) de buit bin nen le hebben, maar vlak voor tijd wist Brandenburg een man meer te benutten: 7-7. Twee maal drie minuten verlenging brachten ook geen beslissing. Brandenburg kwam op 7-8, maar acht seconden voor tijd zorgde Mirco Zuidweg uit een strafworp voor de gelijkmaker. Strafworpen moesten de beslis sing brengen. Bij 3-3 in de serie miste Frans Langerhorst voor LZ 1886 en werd het stil in het 5 Meibad. Keeper Jan Schrama zorgde voor een spetterend slot door de laatste twee viermeter- worpen uit zijn doel te ranselen. Doelpunten LZ 1886: Mirco Zuidweg (2), Mathieu Spros (2), Joeri ïQein, Marko Kerkvliet, Frans Langerhorst en Martij n Laurense. ipromoveerd De Boekhorst opnieuw op weg naar kampioenschap Peter Klein en Bas Pronk i engde competitie - De eer- e iverwinning van De Meren- werd met gejuich begroet, vorig seizoen gepromoveer- Leidenaars hadden het na achtereenvolgende neder- i n enigszins benauwd gekre- De 5-3 zege in Maassluis i n Be Quick geeft de ploeg de gelijknamige Leidse wijk 1 of in behoud van het twee- lasseschap. jet Groenleer opende de e voor De Merenwijk met sterke overwinning op jdtalent Steffi Weterings. Syl- Sieval daarentegen moest na eerdere singlezeges de eer i aan een ander Nederlands Italent, Nicole Tijssen. Na irlagen van Jan-Pieter loffs en Wouter van Tonge- stond de Leidse formatie 3-1 achter. De specialiteit De Merenwijk, zeker ten op- te van de zeer jeugdige op enten, was en is het samen- Via het vrouwendubbel Bionda Zonderop met enleer, de revanche in het inendubbel en twee mixen de eerste totaalzege alsnog lengehaald. ifdklasser Unicum leed zijn de 8-0 nederlaag. Ditmaal n het tweede team van Lei- das/Zurich. Het werd een olie nederlaag tegen het tl, dat vorig seizoen kampi- in de hoofdklasse werd, r als tweede ploeg niet ht promoveren naar de ere- Manon van der Beek in drie sets tegen de voor- ;e Nederlandse top-tien- ster Linda Sentis ten onder, dy Boers bleef Barbara Jas- tot 5-5 in de derde door- bij en capituleerde met 7- ok Wimpe Thomas singelde sets tegen de internationaal ende Marco Marzolla. In het inendubbel kwamen Roma- rantzen en Thomas vanuit [2-5 achterstand in de derde terug tot 5-5 en zelfs een Linda Verhoeve kon voor Forescate geen tweede singlepunt binnenhalen. Ze verloor in de tiebreak van de derde set. Foto: Henk Bouwman knap van Leimonias 4: 5-3. Me rel Aalders presteerde uitste kend met drie gewonnen wed strijden. Heieen Uitenbogaard-Van den Berg had bij De Boekhorst met twee winstpartijen een groot aandeel in de 3-5 overwinning op TV Pijnacker. De andere drie punten behaalde de ploeg via winst in de singles van Kees Heemskerk en Martijn Zand vliet. Zij wonnen ook het heren dubbelspel. Heemskerk scoorde honderd procent. LTC Lisse boekte een eenvoudi ge overwinning op Ruïne van Brederode: 2-6. Sara Patri was bij de Lissese ploeg de 'vrouw van de dag' met haar drie zeges. Daniël Harmzen en Henrik Kroon wonnen hun enkelpartij en. Beide mixen werden in drie sets gewonnen. TV Nieuw Vennep won met 5-3 van Marquette. Renée Crama en Daphne Brouwer zorgden voor de twee winstpunten in het en kelspel. In de dubbelspelen was de thuisploeg succesvol. Alleen het mixed-dubbel werd verlo ren, maar de zege kwam daar mee niet in gevaar. door Peter Klein en Bas Pronk mannencompetitie - De man nen van Dekker Tennis ver overden met de 5-1 uitoverwin- ning bij het Dordtse Dash '35 de koppositie in de eredivisie. De concurrenten, regerend landskampioen Halfweg uit Spijkenisse en Bastion Baselaar uit Den Bosch, kwamen niet verder dan een gelijkspel tegen ICS/Wettenseind, respectieve lijk een zwaar bevochten 4-2 zege tegen TV Mijdrecht. Sijmen en Martijn de Lange legden met eenvoudige single zeges de basis voor de grote overwinning van Dekker Ten nis/Horsman Bouw op Dash '35, vorig seizoen toch de fina list van de play-offs eredivisie. Beide broers stonden geen set af. Ook niet in hun samenspel met respectievelijk Robin Ver beet en Jasper de Regt, waar mee de 3-1 tussenstand in de 5-1 eindstand werd omgezet. Verbeet klopte in zijn enkelspel Erwin Lems na drie gelijkop- gaande sets. De Regt was alleen in de tweede doorgang beter dan Eric Baan en verloor in drie delen. De mannen van Zee Duin- /TrioS kregen met 4-2 klop van het bezoekende Aqua System- s/ALTV Zoetermeer. De Katwij kers begonnen goed met winst in de enkelspelen van Guido van den Broek met 6-4 in de derde set tegen Timo Luca en Jan-Willem Lugthart, op de plaats van de geblesseerde Je roen Boogmans, tegen Kenny Kandell. De aanvoerder van Zee Duin moest in de eerste set wel een 5-2 en setpoint te gen wegwerken. Mark Flei- scheuer ging in twee sets tegen Ralph Zijderhand ten onder. Marco Visser had winstkansen tegen Michel Hoogduijn, de Haagse Master categorie 3, maar sneuvelde in de tiebreak van de derde set. In de dubbels kregen de Katwijkers geen ech te kans op een beter resultaat. Albert Robben had met hoofd klasser TEAN een goede mid dag: 3-3 tegen TOEG/Ridder- poort. De Alphenaren waren net als vorige week tegen Te- gelse TC tevreden met het ge lijkspel tegen het sterker geach te TOEG. Robben was op de Ridderpoortse hardcourtbanen in zijn element. In zijn enkel spel en dubbelspel (met Mare Nagelkerken) zorgde hij voor twee winstpunten. Niels van Geer bezorgde TEAN het derde punt na een spannende drie setter: 6-7 7-6 6-3. Er was met de 1-5 overwinning op LTC Goirle geen reden tot klagen voor eersteklasser Roomburg. Toch dachten de Leidenaars na afloop nog even terug aan het verloren enkel spel van Coen van Bemmel na drie zware sets. In de andere partijen kwam Roomburg nooit problemen. Alle partijen wer den simpel in twee sets gewon nen. Marcel Wolfert won zijn enkelspel zelfs met 6-0 6-0. 6-5 voorsprong. In de tiebreak ging het alsnog mis. TWEEDE KLASSE Het tweede team van Unicum verloor in de tweede klasse met 6-2 bij Victoria 2. Bartel Swart tekende voor de twee punten. Hij won zijn dubbelspelen met Ben de Bruin en Carolien Stas- sen. Met de 6-2 zege in Culemborg tegen De Doelen bereikte Zee Duin de top van de midden moot. Ingrid Kruit, Barbara van der Gugten en Niels Ravensber- gen wonnen hun enkelspelen. De licht geblesseerde Ingrid van der Plas speelde alleen het vrou wendubbel met Van der Gugten en won. Via het mannendubbel van Dennis van Dijk en Michael Rusman en de mixed van Kruit met Ravensbergen kwamen de Katwijkers op zes punten uit. Het Alphense TEAN kwam met 5-3 tekort tegen de hoofdmacht van de competitiecombinatie ULTC Idune/TC Bilthoven. Gertjan Egberink speelde mee met de Alphenaren, die eerder twee zware nederlagen leden. De TEAN-trainer, voormalig hoofdklasser bij Unicum, hield met drie persoonlijke overwin ningen, single, dubbel met Paul Roggeveen en mixed met Lisette Castel, de schade beperkt. De grieperige Krista Sanders kon ondanks een set in handen, bij een 5-2 voorsprong op match point niet winnen. Door een ge brek aan conditie sneuvelde ze alsnog in de derde set. Forescate kreeg geen kans van Leeuwenbergh. De bezoekers, titelkandidaat in de tweede klas se, keerden met een 7-1 zege te rug naar Leidschendam. Anne- miek Wissink won als enige haar single tegen Mirjam Reinders. Linda Verhoeve redde het in de tiebreak van de derde set niet tegen categorie 2-speelster Fleur van Haasteren. DERDE KLASSE Tanja Nossik liet zich weer eens van haar goede kant zien voor De Munnik. Maar net als vorige week was haar optreden niet voldoende voor de winst: 5-3 nederlaag tegen Delftse TB. Nossik won haar enkelspel en haar mixeddubbel met Dylan Prins. Het andere punt pakten de Leiderdorpers in het man nendubbel van Victor Bors- boom en Prins. Koploper Dekker Tennis 2 won VIERDE KLASSE OLTC Oegstgeest walste over De Doelen 3 heen. De Oegst geestenaren waren snel klaar met de bezoekers, want alle wedstrijden werden in twee sets gewonnen. Onno Guinau won zijn enkelspel zelfs met 6-0 6-0. Nieuwe Sloot was dicht bij een gelijkspel, maar kwam net tekort tegen TV Pijnacker: 5-3 neder laag. Raymond van Eek had vier matchpoints in de derde set, maar ging in de tiebreak alsnog met 10-8 ten onder. De wedstrij den van Mariska Slagter, Etiën- ne Berends en het dubbelspel van Van Eek en Berends werden in winst omgezet. Qravel blijft maar imponeren. Na de 8-0 zege van vorige week einde volgde tegen 's Graven- zande 3 een 2-6 overwinning. roeien - De Leidse roeier Tristan Kramers heeft zijn eerste overwinning van het jaar binnen. In de lichte skiff was het boegbeeld van Njord zaterdag de snelste tijdens de Randstad Regatta. Zijn trai ningsmaatje Roy Delis van Asopos/De Vliet werd tweede op de Amsterdamse Bosbaan. Beide roei ers mogen door hun sterke optreden deelnemen aan internationale wedstrijden in Essen (Duits land) op 17 en 18 mei. Kramers (25 jaar) en Delis (27) waren op de Bosbaan behoorlijk aan elkaar gewaagd. Kramers startte agressief en bouwde pas aan het slot van zijn race de voorsprong op zijn stadgenoot uit tot zo'n vijf seconden. Ook gisteren kwam het Leidse duo in actie, bij de zware skif- feurs (vanaf 72,5 kilo), en toen waren de rollen omgedraaid. Kramers werd kansloos vijfde, maar Delis eindigde op gepaste afstand van winnaar Dirk Lippits als derde. Zijn clubgenote Mirte Kamp was gisteren de sterkste in de overgangs klasse, het voorportaal van het seniorenveld. Bij de vrouwen debuteerde de 18-jarige skiffeuse Mette Beugelsdijk (Die Leythe) bij de senioren met een zege in het C-veld. Twee voormalige Die Leythe-roeiers verdedigden de kleuren van het Amsterdamse Nereus met verve. Femke Dekker won met Wegman de zware dubbeltwee en werd tweede in de skiff achter Marit van Eupen. Gijs Vermeulen eindigde zaterdag als derde in de zwa re skiff, die net als gisteren een overwinning ople verde voor de sterke Lippits.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23