H— Onbevangenheid Ajax' grootste wapen Rol Barca ook op Europees front uitgespeeld SPORT Kistemaker bijna terug bij De Graafschap, zegt Kistemaker Omkopers Winterspelen toch vervolgd Obsceen gebaar betekent ontslag Amsterdammers door bookmakers nog niet op waarde geschat n Hooijdonk schuldigd i- De aanklager betaald [bal heeft Pierre van Hooij- ;in staat van beschuldiging eld wegens trappen van, wel naar, een tegenstander os de bekerwedstrijd van noord tegen Ajax vorige De Rotterdamse aanval- ieeg hiervoor de rode kaart scheidsrechter Luinge. De is voorgelegd aan de commissie. In afwachting de zitting is Van Hooijdonk lgerechtigd. ibs beklagen h bij KNVB kade/zwolle - Roda JC en ivolle hebben zich evenals Ironingen beklaagd bij de B over het opschuiven van competitieduels voor het end weekeinde. De voet- |ubs vinden dat het compe- lerloop nadelig wordt beïn- Roda JC overweegt een declaim in te dienen bij de Ivoor gemaakte kosten. De B besloot vorige week op sek van NAC het duel met roningen, afgelopen zon- uit te stellen. Liefst tien rs van de Bredase club la- net griep in bed. dding Twente igevaar iede - De redding van FC ite dreigt te mislukken nu imeester en wethouders Enschede weigeren garant an voor een lening van niljoen euro aan de voet- ib. Daarmee valt de bo onder het opgestelde red- iplan weg. Volgens het 'FC Twente in de steigers', lorgen officieel wordt ge- nteerd, moet de club eige- worden van het Arke Sta- Vervolgens moet het sta- als onderpand dienen een lening van tien mil- euro van de gemeente En- le. Met die lening kan FC te onder meer de fiscus i) betalen. Is Hamming r Veendam uw - Spits Ronald Ham- gaat Fortuna Sittard na ijaar verlaten. De 30-jari- ivaller heeft een drie-jarig act getekend bij Veendam. erbintenis in Limburg een looptijd tot medio Het bestuur van Fortuna venwel bereid om mee te n over de overgang. Ham- speelde drie jaar voor ngen, voordat hij naar Sit- erhuisde. Per Lucius Ier het mes oven - PSV-middenvelder k Lucius heeft gisteren een i eratie aan zijn knie on- an. Daarbij kreeg hij de dging dat de knieband (gescheurd. De kruisban- meniscus zijn niet be- igd. ucius is in elk geval een maand uitgeschakeld, eler van PSV raakte vorige geblesseerd in de verloren wedstrijd tegen FC I Madrid helpt tbal in Irak id - Real Madrid gaat Irak nbij de wederopbouw e sport en het voetbal in jzonder. De meervoudig ees kampioen stuurde n de eerste zending oederen naar het door 1 [stukgeslagen land. Real ie trainingspakken, voet- loenen en shirts naar d. „De rijke clubs in Eu- lj( lebben de morele plicht K ijeugd in Irak te helpen", y arde Jorge Valdano, de di- irvan de Spaanse kampi- i erlaag voor Cup-team a it - Het Nederlands ten- p. m heeft gisteren in Estpril itweede wedstrijd in de inde van de Fed Cup ver- Hongarije zegevierde met adat Elise Tamaëla had snvan Melina Czink (4-6 ng vervolgens Amanda lans ten onder tegen Pe- ndula: 3-6 3-6. Het dub- I lvan Tamaëla met Miri- emans tegen j :si/Kapros leverde een ze- 7-5 6-4. Oranje verloor lag met 1-2 van Polen. p (sen Europees er van maart i Robert-Jan Derksen is ;f 'epen tot Europees der van de maand maart, jarige Nijmegenaar kreeg Ïy svoor zijn spectaculaire ning in de Dubai Desert y Hij maakte op de slot- ie slagen achterstand n versloeg de nummer an de wereld, Ernie Els d-Afrika. Bij de onder - ing hoort een klein geld- [dat de winnende speler 'e besteden aan een goed woensdag 23 april 2003 denver - Tom Welch en Dave Johnson, de hoofdpersonen in het omkoopschandaal van Salt Lake City voor de Olympische Winterspelen 2002, worden toch juridisch vervolgd. Beiden moe ten alsnog voor de rechter ver schijnen. Het hof van beroep in Denver heeft dat bepaald. Welch en Johnson betaalden halverwege de jaren negentig meer dan een miljoen dollar smeergeld aan leden van het In ternationaal Olympisch Comité. Salt Lake City kreeg de Winter spelen 2002 toegewezen. Later kwam de omkoperij uit. Het schandaal leidde tot royement van een tiental IOC-leden en la ter tot grote hervormingen van het IOC. In 2001 verklaarde districtsrech- ter David Sam in Utah alle vijf tien beschuldigingen tegen Wel ch en Johnson nietig. instanbul - De Turkse club Be- siktas heeft de Franse spits Pas cal Nouma op staande voet ont slagen wegens obsceen gedrag. De voormalige speler van Olym- pique Marseille vierde in het af gelopen weekeinde zijn doel punt in het duel met Fenerbah- ce (2-0) op extreme wijze. Nadat Nouma zijn shirt had uitgetrok ken, verdween zijn hand aan de voorkant suggestief diep in zijn broek. De Turkse media rea geerden geschokt. „Dit past niet in de Turkse traditie en cul tuur." door André Hoogeboom Milaan - De bookmakers schat ten de kansen van Ajax, van avond in het kwartfinaletreffen van de Champions League, niet erg hoog in. Het grote AC Milan is zwaar favoriet. De club heeft een begroting waar die van Ajax tenminste twee keer in past en vedettes die kunnen bogen op een enorme staat van dienst. Van Sjevtsjenko tot Inzaghi. Maldini, Rivaldo, Rui Costa. Een team van wereldkampioenen en topscorers. Ajax zet daar slechts tulpen in de knop tegenover. Tulpen waarvan nog moet worden afge wacht of ze tot bloei zullen ko men. Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Steven Pienaar, Nigel de Jong, zelfs Zlatan Ibra- himovic. Zij moeten alles nog bewijzen, terwijl de spelers van Milan alles al bewezen hebben. De kracht en ervaring van AC Milan moeten vanavond de doorslag geven en de Italianen verwachten ook niets anders. Toch kreeg de ploeg van Carlo Ancelotti afgelopen weekeinde een gevoelige tik op de vingers door een thuisnederlaag tegen het bescheiden Empoli. Het toonde aan, dat zelfs een ploeg vol vedettes niet perse een sterk team vormt. De rossoneri zijn ook fysiek aangeslagen op drie kwart van het seizoen. De was lijst aan blessures lijkt een ver zwakking. Daarin liggen nu net de kansen van Ajax. Tegenover al die erva ring zal Ronald Koeman een ge degen ploeg neerzetten, die zich disciplinair kan schikken naar de opdrachten van trainer. Dat gebeurde eerder, tegen Arsenal, Roma, Valencia en, twee weken geleden nog, tegen datzelfde AC Milan. Ajax speelde niet groots, maar geconcentreerd en taakbe- wust. Creëerde weinig, maar gaf ook weinig weg. Dat maakt de wedstrijd van van avond op voorhand zo fascine rend. Ajax mag opnieuw niets weggeven, want een achterstand tegen een Italiaanse ploeg kan fataal zijn, maar moet ook zelf initiatief nemen om tot scoren te komen. Dat lukte in de twee de reeks van Europese campag ne steeds. Via Ibrahimovic (bij Valencia), De Jong (bij Arsenal) en Van der Meyde (bij Roma). Het is juist die onbevangenheid waarmee de grote tegenstanders van Ajax zo'n moeite hebben. Het is niet normaal dat een jon ge aankomende ploeg zo brutaal speelt. Niet voor niets verraste Andy van der Meyde de gelou terde Roma-verdediging, met een intuïtief moment. Geen wonder dat gisteren een Itali aans journalist vroeg of Van der Meyde het verschil zal maken. Maar te veel aandacht voor de vleugelspits zou de rest te kort doen. Ajax heeft momenten- voetballars, die uit het niets een actie kunnen maken. Sneijder is er ook zo een. Omdat hij zowel met het linker- als het rechter been een opening kan creëren. Van der Vaart - als hij speelt en daar gaat wel iedereen van uit - kan dat ook, net als Pienaar. Bovendien heeft Ajax alles te winnen, waarbij AC Milan alles te verliezen heeft. De Italianen móeten de halve finale halen, anders is Milaan te klein voor deze peperdure ploeg die al kansloos is voor de titel. Ook als Ajax uitgeschakeld wordt, kun nen de Amsterdammers terug kijken op een goede Europese campagne. Pas als de tweede plaats in Nederland wordt ver speeld, is er sprake van echte te leurstelling. Dan is ook het sei zoen plotsklaps echt verloren. Tenslotte spreken de statistie ken in licht Nederlands voor deel. Feyenoord en Roda wisten in San Siro van datzelfde AC Mi lan te winnen. Ajax leed in dat zelfde stadion echter de enige uitnederlaag in de Champions League. Maar dat was tegen In- ter. Ronald Koeman sprak spierbal lentaai, gisteren op de perscon ferentie. Vol overtuiging zei Koeman dat Ajax echt niet kans loos is. Daarbij rekent de trainer op een hoofdrol voor Van der Meyde: „Ik geloof dat we hem in de thuiswedstrijd erg hebben gemist. Ik hoop dat hij het ver schil kan maken." Maxwell en Galasek starten ze ker niet. Voor hen spelen Sneij der en Yakubu. Gisteravond trainden drie spelers apart. Ook Hatem Trabelsi voegde zich even bij de geblesseerden, om zich vervolgens weer te melden bij Koeman. De vermoedelijke opstelling van Ajax: Lobont; Trabelsi, Chivu, Pasa- nen, O'Brien; Pienaar, Yakubu, Sneijder; Van der Vaart; Ibra himovic; Van der Meyde. Rafael van der Vaart loopt met fysiotherapeut Pim van Dord over het veld van San Siro in Milaan. De Aja- cied trainde gisteravond apart van de groep. Pas in de loop van vandaag wordt beslist of hij voldoende is hersteld van zijn hersenschudding om tegen AC Milan te kunnen voetballen.Foto: ANP/Olaf Kraak Vieri uitgeschakeld milaan - Inter Milan kan de rest van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Christian Vieri. De veelscorende spits is gisteravond in de wedstrijd te gen FC Valencia met een knie blessure uitgevallen. Hij had toen wel al een keer gescoord. In de linkerknie is een pees ge scheurd. Vieri zal vrijwel zeker aan het eind van het seizoen een prijs in ontvangst mogen nemen. Op de topscorersfijst van de Serie A heeft hij bij een totaal van 24 negen doelpunten voorsprong op Filippo Inzaghi van AC Milan. UITSLAGEN BASKETBAL Eredivisie mannen. Play-offs: Donar - Astronauts 50-66, Zwolle - EiffelTowers 86-80, Noordkop - Almere 75- 80, EBBC-Weert 83-74. New York. NBA play-offs (best-of-7). Eastern Conference, eerste ronde: New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 85-88. Stand: 1-1. Western Conference, eerste ronde: Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 119-91. Stand: 1-1. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3079. 2.5.6.8.12.14.19.27 29.31.37.38.41.45. 46.52.67.68.75.80. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Houston. Mannen, 350.000 euro. Eerste ronde: Roddick (VSt/2) - Morrison (VSt) 6-3 6-1, James Blake (VSt/3) - Waske (Dui) 6- 4 6-4, Melzer (Dui) - Dent (VSt/4) 4-6 7-6 6-3, Savolt (Hon) - Kiefer (Dui) 6-3 6-2, Carlsen (Den) - Thomas Blake (VSt) 7-6 6-1, Labadze (Geo) - Vahaly (VSt) 6-3 6-7 6-3, Mutis (Fra) - Armando (VSt) 6-7 6-4 6-1. Barcelona. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Robredo (Spa/12) - Santoro (Fra) 6-3 6-2, Mantilla (Spa) - Puerta (Arg) 7-6 6-3, Volandri (Ita) - Lopez (Spa) 6-4 6-4, Coria (Arg/13) - Verdasco (Spa) 6-2 6-2, Blanco (Spa) - Mirnyi (WRu/15) 6-4 7-6, Nadal (Spa) - Marin (CRi) 6-0 opgave Marin, Squillari (Arg) - Voltsjkov (WRu) 6-4 4-6 7-5, Hrbaty (Slw) - Perez (Spa) 6-1 6-0 Tweede ronde: Safin (Rus/4) - Navarro (Spa) 7-5 6-2, Sanchez (Spa) - Srichaphan (Tha/5) 6-0 6-2, Calleri (Arg/16)- Chela (Arg) 7-6 6-2. Estoril. Fed Cup. Voorronde: Hongarije - Nederland 2-1. Czink - Tamaëla 6-4 6-3, Mandula - Hopmans 6-3 6- 3, Gubacsi/Kapros - Oremans/Tamaëla 5-7 4- 6. VOETBAL Champions League. Kwartfinales. Tweede wedstrijd: Barcelona (Spa) - Juventus (Ita) 1-2 na verlenging (1-1 0-0). 53. Nedved 0-1, 66. Xavi 1-1, 114. Zalayeta 1-2. Scheids rechter: Poll (Eng). Toeschouwers: 95.000. Rode kaart- 78. Davids (Juventus, 2x geel). Gele kaart: Luis Enrique, Gerard, Motta (Bar celona), Zambrotta, Montera, Davids, Tacchi- nardi, Buffon (Juventus). Eerste wedstrijd: 1-1 Juventus naar halve fi nale. Valencia (Spa) - Inter (Ita) 2-1 (1-1). 4. Vieri 0-1, 7. Aimar 1-1, 51. Baraja 2-1. Scheids rechter: Nielsen (Den). Toeschouwers- 55.000. Gele kaart: Baraja, Angulo, Marchena (Valencia), Toldo, Vieri, Pasquale, Di Biagio, Cristiano Zanetti (Inter). Eerste wedstrijd: 0-1. Inter naar halve finales. VOLLEYBAL Eredivisie vrouwen. Finale play-off: Volco - Pollux 1-3. Eredivisie mannen. Finale play-off: Dynamo - Omniworld 3-1. WIELRENNEN Vimoutièrs. Parijs - Camembert. 1. Brochard (Fra) 200 km in 4.35.29, 2. Tor- rent (Spa) 0.38, 3. Vogondy (Fra) 0.43, 4. Ca- sar (Fra), 5. Renier (Fra), 6. Pencolé (Fra). IJSHOCKEY New York. NHL play-offs (best-of-7). Eastern Conference, kwartfinale: Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 6-1. Philadelphia wint serie 4-3. Western Conference, kwartfinale: Vancouver Canucks - St. Louis Blues 4-1 Vancouver wint sen® 4-3. Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2-3. Minnesota wint serie 4-3. Voorzitter Haank doet verhaal af als onzin door Raymond Willemsen doetinchem - Simon Kistemaker (62) zegt dat hij afgelopen vrij dag al als trainer van hekken sluiter De Graafschap in dienst had kunnen treden, als opvolger van Peter Bosz. „Maar het is om financiële redenen afgeketst." De Graafschap-voorzitter Derk Haank doet het verhaal af als 'onzin'. Kistemaker, die van 1989 tot 1993 al eerder trainer was bij De Gruifschap, beweert dat hij vo rige week donderdag ontboden werd door het bestuur van De Graafschap. „Het wilde me eerst als mentale trainer naast Bosz. Maar dat wil de ik niet en dat had Bosz ook niet gewild. Daarna werd mij een baan aangeboden als trai ner voor de laatste zeven wed strijden. Dertien' riep ik, want ik ben ervan overtuigd dat ik die club via de nacompetitie in de eredivisie had gehouden. Ik had vrijdag al voor de groep zullen staan en afgelopen zaterdag de ploeg zullen coachen tegen Wil lem II. Daar was ik van uitge gaan, want ik had de tas al mee genomen." „We kwamen er echter op fi nancieel gebied niet uit", ver volgt Kistemaker. „En ik wilde ook de garantie dat ik volgend seizoen trainer van De Graaf schap zou zijn. Ik had geen zin om alleen nu de rommel op te luimen. Er zou een vervolgge sprek komen, maar dat heeft geqn zin meer nu voorzitter Derk Haank gezegd heeft dat Bosz het seizoen mag afmaken. Ik heb gelezen dat ik niet fit zou zijn, maar dat is onzin. Ik ben juist messcherp. De Graafschap had gewoon moeten zeggen dat we er financieel niet uitkwa men." Kistemaker zegt de ideale man voor De Graafschap te zijn. „Mijn grote kracht is dat ik een troubleshooter ben. Ik kan in korte tijd het maximale uit een groep halen. Er kan maar een bepaald slag trainers bij De Graafschap werken en daar ben ik er een van. Ik ben niet voor niets de laatste trainer in Doe tinchem die zijn contract heeft uitgediend. Na mij zijn tien trai ners voortijdig vertrokken en deze gaat er ook uit. Als ik die twee (doelt op Bosz en assis tent-trainer John Lammers, red.) langs de kant zie staan, is het net alsof ze op de bus staan te wachten. Ik had tegen negen man van Feyenoord niet verlo ren, ook al had ik er 50 meter voor,het veld in moeten ren nen." De Graafschap-voorzitter Haank lacht om de woorden van Kiste maker. „Wij wilden ons laten adviseren door Kistemaker op technisch' gebied, bijvoorbeeld bij het aan trekken van spelers. Maar verder niet. Dat weet Bosz ook. Ik heb hem niet gevraagd zijn voetbal tas mee te nemen. Kistemaker is niet fit meer, dus als trainer is hij geen optie." Juventus met tien man winnaar Barcelona - Met een man min der - Davids - heeft Juventus in extra tijd Barcelona verslagen. Door een treffer van invaller Zalayeta wonnen de Italianen in Nou Camp met 2-1. Voldoende, na de eerdere remise (1-1) op ei gen veld. Ook Inter haalde gis teravond de halve finale, ten koste van Valencia. Logischerwijs had Barga moeten winnen. Tien minuten voor het einde van de officiële tijd kreeg Davids de rode kaart. Juve legde zich vervolgens massaal toe op verdedigen en hoopte op fortuin bij strafschoppen. Een vlekke loos uitgevoerde counter bracht in de 114e minuut al uitkomst. Kort daarvoor had Kluivert aan de andere kant dè kans. Met een mooie omhaal schoot hij echter op doelman Buffon. Het bete kende de eerste nederlaag van Barca dit seizoen in de Cham pions League en meteen de uit schakeling. In de eigen competi tie zijn de Spanjaarden al uitge schakeld. Ze staan twaalfde, op 24 punten van Madrid. Juve moest scoren in Nou Camp, maar aan de instelling van de Italianen was dat in eer ste instantie niet te merken. Bar celona nam het initiatief. De meeste dreiging kwam van Overmars. Twee keer in de ope ningsfase al brak bij door, twee keer werd hij onderuit gehaald. Het leverde gele kaarten op voor Zambrotti en Montero. Meer niet. De Spanjaarden hadden in het eerste deel een strafschop ver diend. Kluivert speelde zich vrij na een voorzet van Overmars, vervolgens tikte Thuram de bal weg. De Franse verdediger aan Italiaanse kant deed dat met de hand, in het strafschopgebied nog wel. Scheidsrechter Poll ontging dat. Eén mogelijkheid wag er voor Juventus voor de rust. Ook die kwam op naam van een Neder lander. Davids brak door aan de linkerkant en schoot uit een moeilijke hoek op doel. Daar bacht Bonano redding. Vier Nederlanders had coach Antic in het Catalaanse basiself tal gezet. Naast Overmars waren dat De Boer en Reiziger in de ge doelpunt van Vieri in Valen cia gaan de Italianen door, zij het dat de thuisploeg bij een stand van 2-1 een glaszuivere strafschop werd onthouden. Inter schakelde vorig seizoen Valencia in de kwartfinales van de UEFA-beker uit, waarna Fey enoord te sterk bleek voor de Cuper-brigade. Met Valencia haalde de Zuid-Amerikaanse trainer zowel in 2000 als in 2001 de finale van de Champions League. In 1999 stond hij met zijn toenmalige club Real Mal- lorca in de finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Dit jaar speelt Cuper met Inter in de halve finales van de CL tegen de winnaar van het duel tussen AC Milan en Ajax (woensdag). De dramatisch slechte wedstrijd van twee weken geleden, met in de slotfase ook nog rode kaarten voor Albelda (Valencia) en Emre (Inter), was dinsdagavond in het volgepakte Mestalla-stadion snel vergeten. Vanaf de eerste minuut zat er veel tempo en strijd in het duel. Inter deelde de eerste klap uit. Vieri profiteerde in de vierde minuut van een blunder van verdediger Ayala, 0- 1. Het doelpunt in de thuiswed strijd stond ook al op zijn naam. De Spaanse ploeg liet zich door het sombere perspectief, met drie treffers als voorwaarde om alsnog eliminatie te voorkomen, niet ontmoedigen. Binnen drie minuten was het 1-1. Aimar scoorde met een vlammend schot. De defensie van Inter zag er bij dat doelpunt niet best uit en die gammele indruk werd in het verdere verloop van de eer ste helft bevestigd. Aan alle kan ten stoven de aanvallers van Va lencia voorbij. Ook na de rust bleef Valencia de veel betere ploeg. Met een rake kopbal in de 51e minuut bracht Baraja de halve eindstrijd voor de thuisclub heel dichtbij. Kort daarna werd Juan Sanchez fi naal onderuit gelopen door Ma- terazzi. Nielsen blunderde door geen strafschop toe te kennen. Valencia bleef daarna jagen op de bevrijdende en verdiende 3- 1. Het geluk was echter met In- ter. Edgar Davids in fel gevecht met Carlos Puyol. Even later wordt de Nederlander na zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd. Foto: EPA/Alberto Estevez verdediging en Kluivert in de aanval. Cocu, de motor op het middenveld, ontbrak. De inter national is wegens een zware blessure de rest van het seizoen uitgeschakeld. Juve miste vooral Trezeguet. De Franse afmaker is herstellende van een blessure aan de schouder. In vrij korte tijd werd na de her vatting het in het eerste duel op gebouwde evenwicht van 1-1 hersteld. Onverwacht opende Juve de score. Dat deed het via Nedved. De Tsjech brak in de 53e minuut door, ondanks te genstand van drie verdedigers en verraste Bonano met een schuiver. De thuisclub leek even aange daan. Na iets meer dan tien mi nuten kwam toch het herstel. Thuram kopte net weg voor Kluivert, maar de 'afvallende' bal kwam voor de voeten van Xavi. Deze aarzelde niet en schoot van de rand van het zes tienmetergebied raak. Het was zijn eerste treffer in het Cham- pionsleagueseizoen. Ruim tien minuten voor tijd kreeg Juventus een tweede, for se, tegenslag te verwerken. Da vids kreeg de tweede gele kaait van de avond en kon vertrekken. De Nederlander werd bestraft wegens een niet al te- zware overtreding op Mendieta. Arbiter Poll maakte kennelijk een optelsom. Kort eerder had hij de Nederlander na een veel zwaarder vergrijp slechts verma nend toegesproken. Met een ex tra verdediger (Tudor) voor een aanvaller (Del Piero) sleepte Ju ve er in minderheid extra tijd uit. Op karakter behaalde de for matie van coach Lippi vervol gens ook nog de zege. Succescoach Hector Cuper blijft een vaste gast in de eindfase van de Europese bekertoernooien. De Argentijnse trainer van Inter haalde met het nodige geluk voor het vijfde opeenvolgende jaar de halve finales. Toch wacht hij nog altijd op zijn eerste hoofdprijs in de Europa Cup. Cuper zat in de Champions Lea gue met Inter opnieuw zijn voormalige club Valencia dwars. Na 1-0 twee weken geleden in San Siro eindigde de return in Spanje in 2-1. Dankzij het vroe-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19