Verrassende overwinning van Thomas Fiks steviger aan kop Wennen aan nieuw paradepaardje SPORT S9 Mannen Dekker lonken naar play-offs De Groot tweede in eenzitter s lijdt verlies dinsdag 22 april 2003 Alphians is het zoen slecht begon- 9-8 nederlaag vorige Kinheim werd afge- :einde tweemaal ver- tCH uit Heemstede: Alphians-coach an kon twee fitte pit ten, drie werpers zijn 1. lille Brugman (5-4- de volledige wed- tweede ontmoeting is het spoor van aiolgen. Tim Uitvlugt e verd flink geraakt, veld niet vlekkeloos e als verwacht kon 1 jit Lisse tegen Tha- lotten breken. De landskampioen id in twee partijen 1 punten toe. Met uit- e 4-13 en 0-14 was de ithoorn snel klaar :g van coach Nico Mi mag op tromotie Gemini/Kangeroes e jede plaats geëin- j lerde divisie en mag s aan de promotie- 2 vedstrijden. De nse ploeg had drie en voor die tweede r zag die concurren- n e speelronde met a s verliezen. „Drie e elen, drie keer een sultaat", stelde trai- Peter van Vliet nuch- Voorschotense club tVC Utrecht en Sar- rg spelen om één c tweede divisie. Ge- op 3 mei in 6 mei is de thuis- gen Sarto. iade boekt {rijke zege ej- Eersteklasser Vi- lin Hengelo de in- jd tegen ag.met 15-10. Tot irde periode waren n aan elkaar ge- laatste twee minu- het leeggepeel- Jr treffers zonder 3elpunt tegenover te cmade behaalde in jjen degradatie een :ege op Delft. Het ilofarendsveen was lerk voor de thuis- het tweede zeven- lalde Sandro Gor- een belangrijke rol nacht van de der- ij schakelde de ge- ïvaller van Delft 'ee treffers voor Andere doelpun- van Ronald van iuud Koster 2 en toernooi fC heeft tijdens het ationale Paastoer- ïofdprijzen be owei zaterdag als den de Leidse rug- rnationale tegen- De DIOK-vrouwen keer tweede. Op de mannenploeg Dbert Broers geluk indeling. DIOK e wedstrijd tegen udig, waarna de ntmoetingen geen :ken. In de halve jen Thornburry K zich van zijn bes- In de eindstrijd jenheidsteam uit DomCityBaba's, ;en de thuisclub, et toernooi af met erwinning. De DIOK eindigden :hter het Duitse Op zondag stond de' toernooi op het Dankzij goede re- n Chester College, n Thornburry RFC DK opnieuw als vrouwen leek DI- ooi te gaan win- in onverwacht ver- t Israëlische Tel ïrvoor dat opnieuw lit Duitsland er met vandoor ging. teman ggoed ïja Tunks-Koeman seizoen goed be- j Valnut (Californië) ^erlandse atlete bij le wedstrijden het Ruim een week na aardag haalde stand van 18,54 vas elf centimeter Nigeriaanse Vivian g ka, de Afrikaanse :n winnares van dit de Gemenebest cs kwam maar één e kort voor de li- atletiekunie voor mpioenschappen Amsterdamse, die oont, werd in fe- l r al Nederlands in- ,,ene met 18,69 me- pischë limiet voor is ook vastgesteld Zee Duin herstelt zich van nederlaag door Peter Klein en Bas Pronk gemengde competitie - Een gro te nederlaag bij en tegen dertien- voudig landskampioen Popeye GoldStar lag voor Unicum in de lijn der verwachtingen. Als de eer maar gered werd tegen de Am sterdammers, die na hun degra datie binnen een jaar weer naar de eredivisie willen terugkeren. Wimpe Thomas voldeed voor de Leidenaars aan de opdracht met een bijzondere overwinning op de 'Koning van de Nederlandse A-toernooien', Marcel Reuter. Nog nooit had Thomas een par tij tegen Reuter kunnen winnen. Na meer dan tien nederlagen was de Unicummer de tel kwijt geraakt. Ondanks de ruime 7-1 nederlaag van zijn team kon voor Thomas de dag gisteren niet meer stuk, dankzij de zege op een 'Angstgegner'. Na de ge wonnen eerste set (6-3) kwam Reuter in de tweede doorgang sterk terug (6-4) en leek het pleit voor Thomas beslecht. Maar Reuter raakte in de beslissende set het spoor bijster en liet met 6-0 de winst aan Thomas. Ma- non van der Beek en Heddy Boers kwamen tegen de interna tionals Susanne Trik en Kim Kilsdonk in de enkelspelen en het samenspel tekort. In de bei de mixen bleef de schade tot tweemaal 4-6 beperkt. TWEEDE KLASSE Zee Duin herstelde zich van de nederlaag in de eerste speel ronde door Amstelpark 5 met 5- 3 terug te wijzen. De basis werd in de enkelspelen gelegd. Ingrid Kruit had twee 'close sets' no dig. Ingrid van der Plas en Mi chael Rusman zegevierden pas met 6-4 in de beslissende reeks. Dennis van Dijk was kansloos. Na de dubbels stond het 3-3. Via de mixen van Barbara van der Gugten met Van Dijk en Kruit met Rusman werd de eindzege binnengebracht. Voor Forescate was er minder eer weggelegd. In Heemskerk werd met 6-2 van Marquette verloren. Linda Verhoeve pakte twee punten, in haar single en met Raoul Behr via de supertie break (12-10) in de mixed. De vrouwen van Merenwijk de den het goed tegen Victoria 2, dat met een 5-3 zege uit Leiden vertrok. Sylvia Sieval en Marjet Groenleer wonnen hun singles. De laatste greep met Bionda Zonderop ook de winst in het vrouwendubbel. Met de 4-4 van Unicum 2 tegen Bequick uit Maassluis slaat het team uit Leiden de weg omhoog in. Bartel Swart scoorde hon derd procent. De tennisleraar van Unicum won zijn single moeizaam, maar zijn dubbel met Ben de Bruin en zijn mixed met Caroline Stassen overtui gend. Nick van der Kaaij haalde singelend het vierde punt bin nen. De Hillegomse TC daverde met 8-0 over TEAN heen. Samantha van der Drift, Denise van Put ten, Marco van Trigt en David Rappange stonden geen set af. Alleen Willem Visser had in zijn enkelspel tegen Tim van Ingen, top-acht van de Nederlandse jeugd tot en met 16 jaar, een derde set nodig. DERDE KLASSE Het tweede team van Hillegom se TC pakte bij LTC Lisse met 5- 3 de winst. De Lissenaren verza melden hun drie punten via de single van Henrik Kroon, het mannendubbel en een mixed- dubbel. Daniel Harmzen speel de in beide winnende dubbel- koppels mee. Tanja Nossik redde de eer voor De Munnik tegen Oranje TC: 1- 7 nederlaag. De uitslag was fors, maar de Leiderdorpers hadden in veel wedstrijden kans op de zege. Vooral in de mixeddubbel van Nossik en Dylan Prins was dit het geval. De supertiebreak werd echter met 10-8 verloren. Voor de tweede opeenvolgende maal won Dekker Tennis 2 met 5-3. Ditmaal was DDH Zwijn- drecht het slachtoffer van de Warmondse dadendrang. Merel Aalbers, Roderick Goedege- buure en Julian Vandenbussche wonnen hun enkelspelen. Het dubbelspel van Floris Vogel en Jacqueline Poot werd met 10-8 gewonnen in de supertiebreak. Het laatste punt werd binnenge haald in de vrouwendubbel. Het gehavende Merenwijk 2 verloor ook het tweede competi tieduel: 7-1 tegen Delftse Hout. Menno Seriier gaf zijn enkelspel op om zijn geblesseerde voet te sparen voor het mannen- en mixeddubbel. Het mocht niet baten, want hij verloor ze beide. Margot Devilee-Van Overloop pakte het enige punt voor Me renwijk. De vrouwen van De Boekhorst hadden een groot aandeel in de door Peter Klein en Bas Pronk mannencompetitie - Met de 5-1 overwinning in de streekderby tegen Zee Duin lonken de mannen van Dekker Tennis nadrukkelijk naar een plaats in de play-offs van de eredivisie On danks de nederlaag blijven de Katwijkers ook in de race voor het competitie-extraatje, omdat zij vorige week met een maximale 6-0 overwinning ICS/Wettenseind versloegen. Sleutelpartij, in elk geval op papier, was bij de enkelspelen het treffen tussen Sijmen de Lange en Mark Fleischeuer. De kopman van Dekker Tennis/Horsman, als enige getooid met de sterkte categorie 2, won de eerste set met 7-5. Fleischeuer, door aanvoerder Jan-Willem Lug- thart als eerste enkelspeler van Zee Duin- /TrioS aangewezen, had na een break voor sprong echter de beste kansen gehad. Ook in de tweede set pakte Fleischeuer als eerste een break. „Dat is puur gebrek aan conditie", zei hij binnensmonds bij de wissel naar een 3-2 voor sprong. De Katwijker kwam bedrogen uit. Sij men de Lange leek erdoor te zitten, maar kwam met degelijk spel sterk terug. Bij 5-4 brak de Dekkeriaan Fleischeuer voor de tweede maal en pakte daarmee meteen de partijwinst. Eerder had Robin Verbeet zich in twee sets (6-2 6-3) langs Jeroen Boogmans geslagen. De Dek ker-speler, oud-eredivisionist in het gemengde team van het Haagse Leimonias, had weinig moeite met de opslagen van Boogmans, die na een slepende schouderblessure de streekderby niet wilde missen. Martijn de Lange klopte ver volgens Marco Visser in twee sets (6-3 6-1). Gui- do van den Broek bracht het eerste Katwijkse puntje binnen door Karst Folkerts met 6-2 6-1 kansloos te laten. „Voorafhad ik op een 5-1 of zelfs een 6-0 over winning gegokt", zei Dekker-coach Irfan Aylug na afloop. „Het werd het eerste. Vorige week had ik het team de vrije keuze in de opstelling gelaten. Dat pakte tegen Bastion Baselaar niet goed uit. Vandaag heb ik voor de in mijn visie succesvolste dubbelopstellingen gekozen. Dat werkte goed." Sijmen de Lange en Verbeet ston den 4 games af aan Lugthart en Visser. Het ver trouwde koppel uit het gemengde hoofdklasse team van vorig seizoen, Martijn de Lange en Jas per de Regt, versloeg Van den Broek en Flei scheuer met tweemaal 6-3. TEAN Alphen hield het gevreesde Tegelse TC in de hoofdklasse met 3-3 in toom. De thuisploeg had vooraf voor dat resultaat getekend, maar was er na afloop niet tevreden mee. In het dub belspel van Albert Robben en Mare Nagelkerken hadden de Alphenaren kans op meer, maar in beide sets kwamen de spelers tekort in de slotfa se: 7-5 7-6. Gertjan Egberink en Niels van Geer wonnen simpel hun enkelspelen. Het dubbel spel wonnen Van Geer en Mickel Verkerk in drie sets. Roomburg ging in de eerste klasse kansloos ten onder tegen Metselaars 2: 0-6. De liesblessure van Freek Tanis dwong Roomburg om twee par tijen op te geven. Gertjan Anker, Marcel Wolfert (enkelspel) en Klaas Jan Doeve en Wolfert (dub belspel) sleepten er in hun partijen een derde set uit, maar Metselaars trok steeds aan het langste eind. Tanja Nossik haalde voor De Munnik het enige winstpuntje binnen. Foto: Mark Lamers zege op Bosch en Duin: 5-3. De singles werden door Heieen Ui- tenbogaard-van den Berg en Diana Buskens gewonnen. Jea- nine Gelevert-Jünger en Bus kens wonnen hun dubbelspel. De andere twee winstpunten pakte de ploeg in het mannen- dubbel en een mixed. VIERDE KLASSE OLTC Oegstgeest won de derby bij Hillegomse TC 3: 6-2. Sharon van Putten won voor de thuis ploeg haar enkelspel van Mar- querite Patiwael, maar Mariëtte van den Berg verloor van Mireil le Patiwael. Het vrouwendubbel werd eveneens door de Hille- gommers gewonnen. De supe rioriteit van de Oegstgeester mannen, Jurriaan de la Beij en Onno Guinau, maakte echter het grote verschil. De emoties in de Alphense stadsderby tussen Nieuwe Sloot en TEAN 2 liepen regelmatig hoog op. Toch won TEAN nog tamelijk eenvoudig met 6-2. Etiënne Berens kreeg het in zijn enkelspel aan de stok met de la tere winnaar Thijs Bakker. De mannen van Nieuwe Sloot pak ten de twee punten via het en kelspel van Raymond van Eek en het dubbelspel van Van Eek met Berends. De studenten van Qravel deel den een pak slaag uit aan Thor- RW3:8-0. De bezoekers sleepten er nog wel vier driesetters uit, maar de Leidenaars wonnen al deze par tijen. door Michel van Gent korfbal - Fiks heeft zijn koppo sitie in de derde klasse B ver sterkt. De korfballers uit Oegst geest behaalden in het inhaal- duel tegen SEV een gemakkelij ke 15-9 overwinning. Zij ver grootten hun voorsprong op nummer twee Luno met nog vier duels te gaan tot drie pun ten. In de beginaanval van Fiks ver ving Michiel Vreeken de ge schorste Matthijs de Visser en maakte Tineke de Visser haar rentree na een enkelblessure. Deze aanpassingen leidden tot een onwennige start met veel misverstanden, waarvan SEV profiteerde (0-2). Henrik Hooi- meijer en Arjan Wildschut had den echter nog geen twee minu ten nodig om de score gelijk te trekken (2-2). De oranje-blau wen namen vervolgens het heft stevig in handen. Zij bemachtig den na vrijwel elke schotpoging van hun tegenstanders de bal, zodat zij hun eigen aanval vaak aan het werk konden zetten. Mi chiel Vreeken (4), Judith Hogen- dorf, Maaike van der Kraan, Henrik en Jelle Hooimeijer bouwden een 10-4 voorsprong bij rust op. Na de pauze opende Fiks ander maal zwak (10-6) om vervolgens weer te overheersen. Arjan Wildschut (2), Saskia van der Does, Tineke de Visser en Mi chiel Vreeken brachten de eind stand op 15-9. Coach Theo Vreeken: „Je moet een ploeg als SEV niet onderschatten, want die speelt met pieken en dalen. Voor hetzelfde geld raak je een punt kwijt. Het duurde even voordat de eerste aanval ging lo pen, omdat er weinig overleg was. Maar toen er een paar bal letjes waren gevallen, zag je het Tijdens de Paasraces zijn alle ogen gericht op Alfa 147 GTA Challenge Michiel Vreeken (met bal) was met vijf doelpunten topscorer van Fiks tegen SEV. Foto: Eric Taal vak vertrouwen krijgen en ging het beter." Fiks en SEV staan za terdag alweer tegenover elkaar. Pernix speelt vanavond in de kwartfinale van het toernooi om de districtsbeker. De Leidse eer steklasser moet het in Den Haag opnemen tegen hoofdklasser HKV/Ons Eibernest. Het duel begint om 20.00 uur. door Roy Hammink zandvoort/gpd - Het Neder landse raceseizoen brandde gis teren officieel los met de tradi tionele Paasraces op Zandvoort. De DTCC rijdt niet meer, de Alfa 147 GTA Challenge is het nieu we paradepaardje. „De klasse heeft meer aanzien gekregen." Humor van autocoureurs. „Je kunt beter een subtopper zijn die vijfde wordt dan een topper die niet finisht", zegt Boy Zent- veldt tegen Sandor van Es. De eerste meent het niet echt en glimlacht alleen. De laatste wordt niet boos, maar kan niet voluit lachen. Daar heeft de re gerend kampioen in de Alfa 147 GTA Challenge ook geen enkele reden toe. Hij viel gisteren im mers in de tiende ronde uit en was degene op wie de als vijfde geëindigde Zentveldt doelde. „Ik kan er wel om gaan huilen, maar dat schiet ook niet op", zegt Van Es als de race van de Alfa 147 GTA Challenge iets lan ger achter de rug is. Hij had wel reden om op het zonovergoten circuit van Zandvoort over zijn toeren te raken. Van Es (32) was na een slechte start bezig aan een prima inhaalrace toen een wat vreemde manoeuvre van Rory Beltram hem uit de wed strijd drukte. De kopman van het Cable 1 Racing Team lag vierde en kwam naast ploegge noot Tim Coronel uit de Tarzan- bocht. Van Es: „Maar toen kwam er 'een collega' (Beltram) tussen, dat was een beetje opti mistisch van hem. Hij raakte mijn achterwiel en dat beteken de einde verhaal." Michel Schaay, teammanager van Cablel, wilde de zwarte zij de van de crash niet inzien en hield zich liever vast aan het vo rige seizoen. „Vorig jaar werd Sandor in de eerste race 'ge-t- boned' door Sebastiaan Bleeke- molen. Hij stuurde in voor een bocht, maar achter hem remde Bleekemolen niet. Sandor moest de race verlaten, maar werd wel kampioen in de Alfa 147 Chal lenge." Maar dat was vorig jaar. Dit sei zoen is alles anders. De Alfa 147 GTA Challenge geldt nu als het paradepaardje van de vader landse autosport. Die koosnaam was in het verleden voorbehou den aan het Dutch Touring Car Championship. Maar de DTCC is ter ziele: er was te weinig be langstelling voor een goed veld en dus werd de klasse van de kalender geschrapt. „Vorig sei zoen ging het al slecht", zegt Van Es, die in 2001 van de DTCC overstapte naar de Alfa. „Je had misschien zes goede au to's, de rest van het veld was ge woon opvulling." De keus van Alfa Romeo om de eigen klasse op te waarderen, kwam door het wegvallen van de DTCC als geroepen. De wa gens bezitten nu meer pk's, hebben bredere banden gekre gen en er zijn diverse techmsche mutaties doorgevoerd. Er wordt harder mee gereden dan vorig seizoen, harder zelfs dan ooit in de DTCC. Mede daarom stapten cracks als Tim Coronel en Phil Bastiaans (gisteren afgetekend winnaar) over van respectieve lijk de DTCC en de Renault Clio naar de Alfa 147 Challenge. „Voor mij is de Alfa Challenge nu de koningsklasse", zegt Schaay, die tevreden was met de tweede en derde plaats van zijn pupillen Berend Gesman en Jan-Joris Verheul. Alphenaar Coronel, plaatsgenoot van Ges man, werd vierde en de Valken- burgse Sandra van der Sloot fi nishte als tiende. Schaay: „Basti aans was vorig seizoen Euro pees kampioen in de Renault Clio, Tim Coronel is een naam van formaat. En we rijden nu in een prachtige raceauto. De klas se is een stukje professioneler geworden. Je merkt ook aan al les dat er meer aandacht is voor onze competitie. Meer publici teit, de websites worden vaker bezocht, dat soort dingen." „De klasse heeft meer aanzien gekregen", zegt Van Es. „Als je nu vooraan rijdt, heeft dat meer waarde dan vorig seizoen. Wan neer je naar de kwaliteit van de rijders en de teams kijkt, kun je inderdaad spreken van de ko ningsklasse. De snelheid van de ze auto's is van hetzelfde niveau als die van de DTCC. Ik heb al 1.53,2 als snelste rondetijd laten noteren, zo hard is er in de DTCC nooit gereden. De auto's zijn technisch heel goed, als je door de paddock loopt zie je ook de professionaliteit van de teams. Aan de andere kant blijft het een Cup-klasse waarin ie dereen met dezelfde auto rijdt" autosport - Autocoureur Ste fan de Groot had voor het nieuwe seizoen zijn zinnen ge zet op deelname aan het Duit se of Europese Formule 3 kampioenschap. Het avontuur bleek uiteindelijk te kostbaar. In plaats daarvan komt de Hil- legommer dit seizoen uit in de nieuwe klasse Formule Re nault. Tijdens de traditionele Paasraces op Zandvoort kwam De Groot in de eerste races als tweede en zevende over de fi nish. De Formule Renault, een klas se van open eenzitters met een tweeliter motor, moet ervoor zorgen dat de aansluiting met de internationale autosport wordt verbeterd. Nadat de po gingen op deelname aan de Formule 3 op niets uitliepen werd De Groot door Gert Val kenburg benaderd voor de nieuwe klasse. De voorberei dingstijd op de Paasraces was te kort om nu al een bfpalende rol te spelen. De Groot: „We hebben maar weinig tijd gehad om te testen. We hadden deze keer veel last van onderstuur." De 23-jarige Hillegommer fi nishte desondanks in de eerste race als tweede. In de tweede race kwam hij niet verder dan een zevende plaats. Paul Meij er zegevierde in beide man ches, maar de wielophanging van zijn auto wordt nader on derzocht Mogelijk heeft Meijer aanpassingen gepleegd die niet in overeenstemming met de reglementen zijn. Een jury doet later uitspraak over de rechtmatigheid.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27