en potje lat er niet be doet AMATEURVOETBAL treekrivalen Ter Leede en Rijnsburg gaan op herhaling J4N H oorschoten '97 is voorbarig met bloemen Katwijk laat de teugels vieren tegen Marken S5 dinsdag 22 APRIL 2003 ♦iris Hartman Iheim - De geschiedenis her- zich zaterdag voor zowel Ter ;als Rijnsburgse Boys. De ploeg jssenheim werkte net als een irder (tegen Hoek) in de 86ste een 0-1 achterstand weg. Voor jse Boys gold dat het binnen eken voor de derde keer gelijk- in een derby. Evenzovele ma- rspeelden de Rijnsburgers de n de slotfase. >chaap, de trainer van Rijns- Boys: „Tegen Quick Boys werd voor tijd 2-2 en tegen Katwijk Ljet in de slotminuten opnieuw wedstrijd eindigde in 1-1. Te gen Ter Leede gebeurde precies het zelfde. Dat is toch een kwestie van concentratie volgens mij. Van Zeist stond helemaal vrij toen hij de gelijk maker inkopte." Behalve de eer stond er weinig meer op het spel voor de twee streekrivalen. Ter Leede, dat zijn derde plaats verspeelde aan Kloetinge, was al zeker van een plaats in het toernooi om de Amstel Cup. Rijns burgse Boys kon een plek in het be kertoernooi van de profs vrijwel niet meer ontgaan. Over de nieuwe opzet van dat toer nooi wilde Arie Lagendijk, de trainer van Ter Leede, nog wel iets kwijt. „Het voorstel is het poulesysteem af te schaffen en de amateurclubs en belof- tenteams in een voorronde tegen el kaar te laten voetballen. Voor de ama teurs is dat ongunstig, want het leuke van het poulesysteem is juist dat je een of twee wedstrijden tegen een profteam speelt. De profs willen ge woon af van de amateurs, dat is dui delijk. Als er dan toch een voorronde afgewerkt moet worden, laten ze dat dan doen zonder de kampioenen en de winnaars van een periodetitel. Dan is een periodetitel ook weer iets waard." Opvallend op sportpark De Roodemo- len was dat beide ploegen geen ge bruik maakten van het windvoordeel. De afstandsschoten waren op de vin gers van een hand te tellen. En werd het doel een keer van verre onder vuur genomen, dan waren er louter afzwaaiers te bewonderen. Ter Leede had voor de pauze de wind in de rug, maar Rijnsburgse Boys scoorde. Vijf minuten voor rust passeerde de door Berry Charité en Alex Redel vrijge- speelde Ame van den Berg (net als Guillermo van Berkum verlaat hij Rijnsburgse Boys aan het eind van dit seizoen) doelman Thomas Waasdorp. In de achtste minuut was Ter Leede aan een achterstand ontsnapt. Charité miste toen een penalty. Waasdorp tik te de zacht ingeschoten bal uit de hoek. Carlo van Zeist veroorzaakte de strafschop. Hij hield Charité vast. Ook Redel liet bij een 0-0 stand een goede kans liggen. Waasdorp keerde zijn in zet. Patrick Kalkema en Robin Koers stuitten bij tegenaanvallen op Lennert Hegie, de doelman van Rijnsburgse Boys. Ondanks de tegenwind ging Ter Leede na de wisseling van speelhelft in het offensief. Na een rode kaart voor Bartjan Onderwaater - volgens arbiter Den Haan haalde hij de door gebroken Koers onderuit - ging Ter Leede zijn tegenstander zelfs met vier spitsen te lijf. Jim Blom faalde vrij voor Hegie in de afwerking. Gelukkig voor Ter Leede was Van Zeist beter bij de les. Hij kop te ongehinderd raak nadat Rogier Koordes de bal uit een vrije trap in de Rijnsburgse doelmond had geplaatst. Rijnsburgse Boys, gokkend op de counter, was na de pauze slechts een maal gevaarlijk. Jasper Ketting schoot over. Schaap: „Ik vond die rode kaart voor Onderwaater wel erg zwaar ge straft. Hij speelde in mijn ogen ge woon de bal." Lagendijk: „Dit was on ze laatste thuiswedstrijd. Iedereen ging met de beste bedoelingen het veld in, maar het kwam er niet uit." Jrp; J sen, Honsbeek; Rbii, Koers, Koordes; Kalkema, Blom (84. Campfens), Baddaou (73. De Louw). Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, Van Berkum, Onderwaater, Van Lochem; Freke, Redel, Schnater (76. Van de Vijver), Ketting; Van den Berg (65. De Roode), Charité. HOOFDKLASSE A Capelle - Excelsior Maassluis 4-0(1-0); 5. Roeland 1-0, 75. Roeland 2-0, 83. Roeland 3- 0, 90. Roeland 4-0; Scheidsrechter: De Lima Schepens; Toeschouwers: 250. hsv Hoek - Noordwijk 1 - 1 (0 - 0) 63. Bartels 0-1; 90+3. Korbee (ed) 1-1. Scheidsrechter: Van Heusden; Toeschouwers: 600; Rode kaart: 72. De Meyer (hsv Hoek). Sander van der Niet 6 Van der Kolk Ravensberger 7 Van Utrecht 7 52. Bartels 8 Van Dam 6 Pitti 7 64. Petersen Korbee Rian van der Niet Herpers Reinders Kozakken Boys - FC Lisse 1-1 (1-0). 45. Schar- renburg 1-0 (pen 79. Opdam 1-1. Scheids rechter: Van de Ketterij. Toeschouwers: 900. Hendriks Polman Janssen Goulooze Emanuelson Van Wieringen 7 70. Tan 7 Naarendorp 7 Winter 6 Opdam 7 Hoever 5 Linger 2 'tk Boys wacht op serieuze werk i fllem Spierdijk :K - Vier weken zitten er •het behalen van het kam- phap en de eerste wed- 4n de nacompetitie. Ouick 'tat die periode doorko et twee competitiewed- die er niet toe doen, en fir bekerpotjes. Is het gun- al drie wedstrijden voor te zeker te zijn van de ti- ick-Boystrainer Gert Aan beet het ook niet. „Dat is als de nacompetitie er- zie hij na de wedstrijd te- jendam die zijn ploeg op Wrtje met 3-2 won. (nstanders in die compe- h het zaterdagkampioen- van Nederland zijn nog lend. In de hoofdklasse B en Spakenburg ge- ijkop met nog twee speel- te gaan. Het programma ikenburg is iets zwaarder een uitwedstrijd tegen iimer drie van de rang- 3/VH, voor de boeg. hoofdklasse C lijkt het Jlarkemase Boys favoriet. 5eg heeft twee punten op ACV uit Assen, lase Boys heeft nog een n uitduel tegen midden moters op het programma staan. De concurrentie van Quick Boys moet dus zeker tot de laatste speeldag voluit gaan. Een week later, op 10 mei, be gint de nacompetitie. De loting daarvoor heeft donderdag plaats. Aandewiel kan wel een paar voordelen opnoemen van die periode van vier weken van be trekkelijke rust. „Wij hebben de tijd om de geblesseerde spelers te laten herstellen, wij beginnen waarschijnlijk zonder schorsin gen aan de nacompetitie." Maar Aandewiel kent ook de na delen. Uit zijn eigen ervaring als speler in het betaald voetbal weet hij dat ploegen die het goe de ritme te pakken hebben, ook in de nacompetitie sterk voor de dag komen. „Maar aan de ande re kant is er bij die tegenstan ders weer meer kans op blessu res en schorsingen." De trainer van Quick Boys heeft met zijn staf alle tijd om de toe komstige tegenstanders te bekij ken. Gisteren zat hij op de tribu ne bij Urk - Harkemase Boys (1- 1). Aandewiel was onder de in druk van de Friezen. „Het is een sterke ploeg met ex-prof Tony Alberda als belangrijkste man." Het maakt Aandewiel niet uit of sv Marken - Katwijk 1 - 0 (0 - 0) 65.Arnold Teer huis 1-0; Scheidsrechter: Huis in 't Veld; Toe schouwers: 450. Katwijk: De Jong Verkade Robbers 27. Starmans L'Ami Hensen Pronk 7 Molenaar 7 Van der Marei 7 Helder 6 Price 7 78. Groen 7 DeBie Quick Boys - Volendam 3 - 2 (1 - 2) 25. Zwart- hoed 0-1, 32 Bak 1-1. 44. Koning 1-2. 61. Van der Plas 2-2, 91. Van de Horst 3-2; Scheids rechter: Van Gijzen; Toeschouwers: 1200. Quick Boys: Tuinenburg Van Dam Schoneveld 46. Van de Horst Hoek Guijt 7 Bekx 8 Van der Plas 6 Schaap 7 Bak 6 Torken 7 Van Beelen Scheveningen - w Kloetinge 0 - 1 (0 - 0) 82. Joèl Manusama 0-1; Scheidsrechter: Angevaare; toeschouwers: 800; Rode kaart: 93.Rien de Bruine (Kloetinge). Ter Leede-Rijnsburgse Boys 1-1 (0-1). 40 0-1 Van den Berg, 86. 1-1 Van Zeist. Scheidsrech ter: Den Haan Toeschouwers: 800. Rode kaart: Onderwaater (60ste minuut, Rijnsburgse Boys). Ter Leede: Waasdorp Roest Van Zeist Jansen Honsbeek Rbii Koers Hegie Star Van Berkum Onderwaater Van Lochem Freke Redel 7 Koordes 7 Kalkema 7 Blom 7 Campfens 7 Baddaou 6 De Louw 7 Schnater 6 Van de Vijver 7 Ketting 7 Van den Berg 7 De Roode 7 Charité Remco Torken duikt op voor het doel van Volendam. Keeper Arnold Smit blijft meester over de situatie. Foto: Cees van Hoogdalem zijn ploeg straks tegen Harke mase Boys of ACV speelt. „Want ACV zal vast en zeker ook een sterk team hebben." Tegen Volendam bleven zater dag die spelers die de laatste weken met blessures hadden doorgevoetbald (Peter Timmer mans, Brian Mussche en Ray mond Flaton) aan de kant. De scherpte was er bij Quick Boys duidelijk vanaf. Volendam kreeg handenvol kansen om de wed strijd te beslissen, maar gaf in de verdediging ook veel mogelijk heden weg. Invaller Marcel van der Horst maakte in de laatste minuut de winnende treffer, waarmee een einde kwam aan het hoofdklasseschap van de ploeg uit Volendam. Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam, Schoneveld (46. Van de Horst), Hoek, Guijt; Bekx, Van der Plas, Schaap; Bak, Torken, Van Beelen. Topscorers: 1. Henk Roeland (Capelle) 19; 2. Berry Charité (Rijnsburgse Boys) 17; 3. Florencio Cornelia (Noordwijk), Carlos Hasselbaink (sv Marken) 15; 5. Rieno van Oost (hsv Hoek), Remco Tor ken (Quick Boys) 14; 8. Wilco de Valk (Kloetinge) 12; 9. Patrick van Dam (Noordwijk), Erik de Groene (Kloetinge) 11. Programma 3 mei: Excelsior Maassluis - Ter Leede; Katwijk - Scheveningen; Kloetinge - Hoek; Noordwijk - Quick Boys; Volendam - Kozakken Boys; Lisse - Capelle; Rijnsburgse Boys - Marken. ,i nog kans op nacompetitie man Leefmans jioten - De laatste thuis- |d van het seizoen stond tschoten '97 in het teken afscheid. Verschillende zaterdag direct Op van het met 3-1 ge- l duel tegen NSW een e en bestuurslid Jelle een korte speech l afzwaaiers. Pas daarna .op sportpark Adegeest Ire uitslagen uit de eerste en wat bleek: iten '97 behoudt een ip de nacompetitie. De waren misschien te steld. n de drie concurrenten ijd om een vervangende itel verloren verrassend, i schoten ook de laatste tiewedstrijd bij Amstel- lit, TOGR zegeviert ook ivenzandse SV laat pun- n, dan gaan de pupillen ner Gerard Désar na tie spelen om een plek ofdklasse. Désar toverde ïoren van die beschei- gelijkheid een glimlach gezicht. „Dit was niet Kijk eens om je heen. uchoten klaar voor de sse? Nee, we zijn er nog toe. Neemt niet weg dat de nacompetitie ha- e huid zo duur mogelijk 1." nand meer rekende op zoensverlenging, bleek uit het feit dat de club d stilstond bij de spe- Voorschoten '97 gaan Spits Tim Kluivers was intje goed voor bijna de i de doelpuntenproduc- jl hij eenderde van de len door blessures aan stond. Hij gaat naar sser Katwijk. „De beste r uit de geschiedenis club", zo prees Raap fan Luykx kan vanwege niet meer op zater- ballen en hij stapt over B. Het langst stond het afscheids- comité stil bij Gerry Jansen, die een kwartiertje mocht invallen zodat hij vijf minuten voor het einde weer met een publieks- wissel naar de kant kon. Toen hij op 32-jarige leeftijd bij Voor schoten '97 kwam, had hij al een lange loopbaan bij UVS achter de rug. Mede door zijn inbreng in de afgelopen vijf seizoenen speelt de fusieclub op hetzelfde niveau als zijn oude Leidse ver eniging. „Ik kwam hier omdat ik twee kinderen had en het daarom iets rustiger aan wilde doen met voetbal. Uiteindelijk is het hier net zo druk geworden. Ik blijf spelend lid, maar dit is mijn laatste wedstrijd in het eerste geweest", aldus Jansen die er volgende week door een korte vakantie niet bij is. Jansen wist niet dat er mogelijk nog een na- competitie aan zit te komen. „Misschien is het ook wel niet mijn laatste optreden", zei hij later, aangenaam verrast. Dat zelfde geldt voor Kluivers. De topscorer deed zaterdag door een blessure niet mee en hij ging ervan uit dat hij zijn laatste goal in het groengeel ai had ge maakt. Het totaal van veertien is nog niet absoluut. Voorschoten '97 speelde zeker in de openingsfase tegen NSW met een gedrevenheid van een ploeg die vecht voor de laatste, minieme kans. De Numansdor- pers werden stevig onder druk gezet. Vlot combinatiespel, met meestal Maurice Fransen, Ber nard Borst en Ronald van Delft, leverde twee grote kansen op. Een voorzet van Van Delft kwam via het lichaam van een verdedi ger tegen de paal en de rebound werd door Fransen tegen die zelfde paal getikt. Even later denderde een inzet van Eelke van Dijken rakelings voorlangs. Ook in de rest van de eerste helft bleef Voorschoten de beste ploeg, maar NSW kreeg uit een paar counters de beste moge lijkheden. Twee keer kwam kee per Marijn Mokveld oog in oog met een Numansdorper, twee keer verdween de bal naast het doel. Het spelbeeld bleef in de tweede helft ongewijzigd, maar met een ander resultaat. NSW zorgde nauwelijks nog voor gevaar en halverwege werd de ban voor de thuisclub gebroken. Na een schot van Borst belandde de bal via de vingertoppen van de kee per voor de voeten van Fransen 'die van dichtbij scoorde. Dat brak het laatste beetje verzet bij de bezoekers. Ivo Nolet had even later alle tijd om een bal even te laten opstuiteren en ver volgens snoeihard uit te halen (2-0). Enkele ogenblikken later verscheen Nolet alleen voor de NSW-doelman en verschalkte hij hem met een simpel rollertje. Een tegentreffer van NSW in de slotfase, het resultaat van on achtzaamheid in de Voorscho- tense defensie, kon de pret niet drukken. De tijd van publieks- wissels was immers aangebro ken, met die van Jansen als hoogtepunt. Désar: „ARC is kampioen en zo'n club heeft ook de cultuur, historie en ac commodatie om in de hoofd klasse uit te komen. Als wij het kunnen halen, zullen we het ze ker niet laten, maar dat zou niet betekenen dat we ons opeens gaan roeren in de overschrij vingsperiode. Een stabiele eer steklasser worden met Voor- schotense jongens. Dat is ons doel en in die opzet zijn we ruimschoots geslaagd." Voorschoten '97 - NSW 3-1 (0-0). 74. Fransen 1-0, 76. Nolet 2-0, 83. Nolet 3- 0, 86. Sprv 3-1. Toeschouwers: 75. Scheidsrechter. Saarloos. Voorschoten '97: Mokveld; Luykx, Blankert, Roodakkers, Borsboom; Bui- zer, Borst, Nolet; Van Dijken, Fransen (85. Stahlie), Van Delft (73. Jansen, 90. Jonk). marken - Katwijk had voor de wedstrijd tegen Marken nog een kleine kans op het winnen van de derde periode. Het was niet voldoende moti vatie voor de ploeg om nog eens alles te geven. Katwijk verloor met 1-0. Trainer John Eelman had er begrip voor. „We hebben vier maanden scherp gespeeld en scherp getraind. Hoe lang houd je dat vol? Je hoopt natuurlijk alle wedstrij den. Maar zo'n wedstrijd loopt er een keertje tussen door." De wedstrijd werd in de tweede helft beslist, toen Arnold Teerhuis Katwijk- doelman Max de Jong met een goed schot passeerde. De ploeg van Eelman kon er aanvallend weinig tegenover stellen. Eén keer appelleerde de ploeg tevergeefs voor een penalty toen Mare Helder werd neerge haald, één keer schoot Gavin Price raak, maar hij werd afgefloten voor buitenspel. Bij Katwijk de buteerde Jan Groen, die 12 minuten voor tijd Price verving. Katwijk: De Jong; Verkade, Robbers (27. Starmans), L'Ami, Hensen; Pronk, Molenaar, Van der Marei; Helder, Price (78. Groen), De Bie. Noordwijk Noordwijk had bij rust op achterstand kunnen staan tegen Hoek. Arjen Human, de spits van de Zeeuwen, kreeg twee enorme kansen, maar hij miste. Noordwijk was in de eerste helft alleen ge vaarlijk uit standaardsituaties. In de tweede helft kwam Noordwijk op voorsprong. De keeper van Hoek, Jürgen Belpaire, kon een vrije trap van Pe ter Bos niet vasthouden en Maurice Bartels was snel ter plaatse om de 0-1 binnen te tikken. De kansen van de bezoekers stegen toen Gunter de Meyer met een rode kaart wegens 'praten' het veld moest verlaten. Toch kon Noordwijk de drie punten niet mee naar huis te nemen. In de laatste minuut wilde Jelle Korbee een lange bal vanuit de Zeeuwse achterhoede over zijn eigen doel koppen. Hij passeerde echter zijn eigen keepen 1 -1 Noordwijk: Sander van der Niet; Ravensberger, Bos, Kor bee, Rian van der Niet, Herpers, Reinders, Van der Kolk. Van Utrecht (52. Bartels), Van Dam, Pitti (64. Petersen). FC Lisse Jarenlang ageerde Ruud Bröring tegen het in zijn ogen onrechtvaardige poulesysteem van de Am- stel Cup. Juist in het jaar waarin de KNVB weer kiest voor een afvalsysteem, slaagt zijn ploeg er niet in om zich voor het professionele bekertoer nooi te plaatsen. De 1-1 van FC Lisse uit bij Ko zakken Boys was onvoldoende om de zevende plaats in de competitie, die nog recht kan geven op deelname, in het vizier te houden. Het gelijke spel hielp de thuisploeg evenmin. Kozakken Boys, dat aan het begin van het sei zoen de nodige versterkingen dacht te hebben aangetrokken, degradeert naar de eerste klasse. Doordat keeper Kenny Heemskerk (ziek), Rob Dekker en Lionel Bodo bij Lisse ontbraken, moest Bröring zijn opstelling aanpassen. Zo speelde middenvelder Juul Emanuelson links back en stond Loek Hendriks, die na dit seizoen stopt, op doel. Nadelige gevolgen had het niet. Lisse domineerde het grootste deel van de wed strijd, terwijl de belangen voor Kozakken Boys toch vele malen groter waren. Toch kwam de ploeg uit Werkendam op slag van rust op voorsprong. Scheidsrechter Van de Ket terij (Bröring: 'Het neefje van Roelof Luinge') zag volgens de trainer van FC Lisse een overtreding in de Schwalbe van Murat Mazlum. „Er zat nog een meter licht tussen hem en Hendriks." Den nis Scharrenburg benutte de penalty. Halverwege de tweede helft maakte Rob Opdam gelijk, maar daarmee kreeg FC Lisse te weinig. „Maar ons grote gemis dit seizoen is dat we geen kansen kunnen verzilveren", aldus Bröring. FC lisse: Hendriks; Polman, Janssen, Goulooze, Emanuel son; Van Wieringen (70. Tan), Naarendorp, Winter; Op dam, Hoever en Linger. Eerste klasse Een fantasieopstelling en een fantasieloze instel ling hebben de aanstaande hoofdklasser ARC een smadelijke nederlaag bezorgd bij 's-Graven- zandse SV. De kampioen uit Alphen aan den Rijn nam de wedstrijd zaterdag niet al te serieus en ging met 4-0 onderuit. Trainer Dermis van den IJssel kon geen beroep doen op de ge schorsten Stefan Schaafsma en Mauricio Cabe- za, terwijl Stanley Strobbe en Robin Kant ontbra ken vanwege blessures. Mark Kranendonk, Ed gar van Schie en Wouter van Dorp werden inge zet in het tweede team, dat wel een belangrijke wedstrijd speelde. Zo kwam het dat Van den IJs sel bijvoorbeeld Ton van Rijswijk moest opstel len, normaal gesproken de doelman van ARC 3. 's-Gravenzandse SV - ARC 4-0 (2-0). 5. Kok 1-0, 22. Kap- penburg 2-0, 51. Kok 3-0, 64. Van Antwerpen 4-0. Scheidsrechten Van Ewijk. Toeschouwers: 350. ARC: Van Rijswijk; Toxopeus, Van Dorp (46. Van Schie), Balkhoven, Sneep;Van Meggelen, Issaou (68. Aksoy), Hes- seling (46. Jongejan);Verheij, Graanoogst, Verlaan.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23