Erik Dekker kan eindelijk weer vooruitkijken SPORT Miraculeuze overwinning van FC Utrecht Voetballerij moet Roelof Luinge koesteren iek NAC oeft niet 1 spelen Rabo-coureur heeft zijn draai gevonden in België an Burik tekent oor drie jaar bij rlijn - Dick van Burik blijft Hertha BSC. De 29-jarige lerlandse verdediger bereik- iteren overeenstemming een nieuwe driejarige ver enis met de Berlijnse Bun- igaclub. Dat contract loopt medio 2006. Hertha is erg Jen over Van Burik. „Hij onder druk goede presta- geleverd. Precies wat we nodig hebben", prees ma- t Dieter Hoeness. Ichterstand dinardi's groter ftu - Jos Verstappen blijft te- Trstellen in de kwalificatieses- s. Zijn Minardi-bolide gaat jukt onder een schromelijk jrek aan stabiliteit en power, zit gewoon niet meer in", t Verstappen op het circuit i Imola in herhaling. Of- ioon Minardi nu kan be- likken over de nieuwste spe- catie Bridgestone-banden en i nieuwe voorvleugel heeft twikkeld, reikte de Limburger teren niet verder dan een osteloze negentiende plaats, sen teamgenoot Justin Wil- was langzamer. Frustre- id is ook het verschil met Ja ar en Jordan. Beide teams, 11 neens uitgerust met Ford- chtbronnen, zijn op Imola i dikke drie en twee tellen 'Uer. elijkspel (hockeyers ■dapest - Het Nederlands ijs- tkeyteam heeft op het WK rste divisie) niet kunnen af- enen met Litouwen. De van Theo van Gerwen efgisteren in Boedapest in sleutelduel op 2-2 steken, inje maakte in de laatste pe lde en achterstand goed. ar Nederland scoorden Har- s en Livingston. Nederland Litouwen hadden op het WK [geen punt gehaald. Om de- datie te ontlopen was een rwinning broodnodig. Na slechte eerste periode, die derland afsloot met een ach- itand van 0-1, herstelde inje zich enigszins. Toch was eindresultaat niet naar te- denheid. pvana kandidaat >or Spelen 2012 t /ana - De Cubaanse hoofd- i Havana gaat zich kandi- it stellen voor de organisatie 1 de Olympische Spelen van 2. Dat heeft de voorzitter het Nationaal Olympisch nité van Cuba, José Ramon inandez, gisteren gezegd. IOC beslist in 2005 wie het nement na Athene 2004 en ing 2008 krijgt toegewezen, ïcurrentie komt onder meer New York, Moskou, Rome, ijs, Toronto en Leipzig. zaterdag ig april 2003 da/gpd - De KNVB heeft FC tiingen-NAC op verzoek van :lub uit Breda uitgesteld. Het 1 zou morgen worden ge- eld, maar acht spelers van C zijn geveld door een be- ittelijk griepvirus, dat misse- leid, buikklachten en hoge rts veroorzaakt. FC Gronin- - -directeur Hans Nijland rea- rde gisteren furieus toen de tbalbond besloot om de Istrijd niet te laten doorgaan, lande! Er gaat een enorme sdeclaim naar Zeist. [ens NAC-clubarts Joosen is vims niet met medicamen- te béstrijden en zijn de spe- alleen gebaat bij rust. Een i geleden, op vrijdag, meld- ferdediger Mensah zich als te ziek bij NAC. Dinsdag en Boussaboun en Engelaar itieke klachten. Een vrije woensdag, bracht geen ver- 'ring, het tweetal ontbrak derdag op de training. Toen iet ook Fehér voortijdig het I met dezelfde symptomen., eren vielen Schenning, Ba at en Penders af. Babos, Col- en Diba trainden weliswaar 1 maar voelden zich verre optimaal. „Die liggen mor- ook ziek op bed", aldus trai- Henk ten Cate die na de ling het eventueel doorgaan het duel als 'pure competi- ervalsing' betitelde. KNVB kwam NAC echter te- ïoet en stelde het duel uit irdoor het scenario dat Ten in gedachten had, niet d uitgevoerd. De coach liet L namelijk ontvallen dat hij negen man aan het duel willen beginnen. Vervolgens den twee spelers snel zijn evallen en had de scheids- 10pter het duel moeten staken, besluit van de KNVB werd ironingen bepaald niet met tn ich ontvangen. Manager is Nijland sprak er schande Vooral de uitlatingen van Cate vielen verkeerd. „Hoor lie man op de radio over ïpetitievervalsing praten. >Afl hij doen. Als je bewust een strijd wilt saboteren. Pure iitage is dat. Bah." door Harm Vonk meerle - In de tuin van Erik Dek ker, in zijn nieuwe huis aan de Ulicotenseweg in het Belgische grensdorp Meerle, staat een beeld van Bartje, het boegbeeld van de provincie Drente. Het staat er als een herinnering aan zijn geboortegrond, want de toe komst van de Dekkers zal na zijn wielercarrière in België liggen. „Of ik moet een baan aangebo den krijgen als directeur van de Rabobank in Assen, haha." Nooit dacht Erik Dekker (32) meer aan zijn toekomst dan de afgelopen tijd. Een geheimzinni ge knieblessure hield hem maandenlang uit het peloton. Zelfs de altijd goedgeluimde Hoogevener werd chagrijnig van het feit dat hij heen en weer werd gesmeten tussen hoop en vrees. „Ik heb er nooit aan ge dacht om Jan Raas op te bellen en te zeggen: 'Dit is dan mijn laatste wedstrijd geweest'. Maar ik werd er wel moedeloos van." Zijn stemming is nu stukken be ter. Erik Dekker kan eindelijk weer vooruitkijken. Na zijn op merkelijke rentree in de GP Erik Breukink, die hij won, de Cata laanse Week en de Ronde van het Baskenland keert hij morgen in de Amstel Gold Race terug op wereldniveau. „De ploegleiding vindt dat ik bij de beste acht renners van de ploeg hoor. Ik wil niet rijden omdat ik Erik Dekker ben. Als het mis gaat, wil ik dat niemand kan zeggen: 'Ja, maar jij moest zo nodig'. Ik start zeker niet als kopman. Als ik in het laatste uur nog een cruciale rol zou spelen, rijden voor de overwinning, dan zou dat raar zijn voor mij. Omdat ik nog niet de indicatie heb gehad dat het zo goed gaat." Ambities heeft hij wel. Erik Dek ker droomt ervan om ooit nog eens de regenboogtrui te mogen dragen. In diezelfde dromen ziet hij zichzelf de Ronde van Vlaan deren en etappes in de Tour de France winnen. Als dertiger heeft hij zijn langste tijd gehad, maar Dekker heeft geen toe komstbeeld voor ogen. „Vooraf kun je nooit zeggen hoe lang het nog gaat duren. Je zegt ook niet 'Ik ga ervoor om tien keer de Tour te rijden'. Je begint met één, het volgende jaar nog één en dit jaar fiets ik alweer mijn tiende Tour. Elke keer zijn de besprekingen met Raas weer spannend. Behalve vorig sei zoen, toen ik de wereldbeker had gewonnen. Mijn contract werd opengebroken; het enige spannende was hoe hoog het bedrag zou worden. Toen was het zo: voor Rabo tien andere ploegen." De dingen die Dekker nog gaat doen, doet hij hoogstwaar schijnlijk in dienst van zijn hui dige baas. „Ik denk dat ik bij Ra bobank mijn loopbaan afsluit. Of ze moeten daar zeggen: 'We hebben Dekkertje niet meer no dig'. Maar dat kan ik me niet voorstellen. De salarissen van renners in andere ploegen ken ik niet, maar ik kan me moeilijk voorstellen dat het zoveel beter is dan bij ons. En dan heb ik het nog niet eens over bankgaran ties of renners die nog drie maanden salaris tegoed hebben. Ik heb sowieso geen ambities om in een Italiaanse, Spaanse of Franse ploeg te rijden. Ik ken de taal niet. Dus dan blijven Neder landse, Duitse en Engelse ploe gen over. Om bij Rabobank te vertrekken moet er bovendien een sportieve reden zijn, of het moet zo zijn dat ik niet meer met de ploegleiding of Raas door één deur kan. En daar is geen sprake van." Donderdag verhuizen Erik Dek ker, zijn vrouw Petra en de twee zoons, Keivin (7) en David (5), naar hun nieuwe woning, een straat verder. „Onze toekomst zal ook hier in België liggen. Dat hebben we een hadJf jaar geleden besloten. Voorheen moest er een reden zijn om hier te blij ven, nu moet er een reden zijn om hier niet te blijven. „De kinderen zijn hier opge groeid en gaan hier naar school. Petra voelt zich hier thuis vanaf het begin, zit in allerlei comités en buurtgenootschappen. En straks wordt het ook voor mij tijd om me aan te gaan passen. Ach, als we terug zouden gaan Trainer Booy verlengt contract met twee jaar Mols beoogde opvolger van Kuijt utrecht/anp - FC Utrecht heeft het bekersucces van afgelopen dinsdag tegen PSV (2-1) op mi raculeuze wijze een passend vervolg gegeven. De knokploeg van trainer Foeke Booy stevende vrijdagavond voor eigen publiek in het duel met RKC op een ver diende nederlaag af. Drie minu ten voor tijd kreeg de lankmoe dige thuisploeg bij een stand van 2-3 alsnog de geest en won met 4-3. Kuijt, met zijn derde treffer van de avond, en invaller Jochemsen bezorgden FC Utrecht de eerste competitiezege in zes wedstrij den. De bekerfinalist is daardoor ook in de eredivisie plotseling weer kansrijk voor een plaats die recht geeft op Europees voetbal. Het ontgoochelde RKC daaren tegen moet na de tweede neder laag op rij, na het smadelijke thuisverlies afgelopen zondag tegen RBC (1-2), stilaan de Eu ropese ambities weer opbergen. Dankzij de immer strijdlustige Kuijt kwam het duel na 28 mi nuten tot leven. De toekomstige Feyenoorder kopte raak uit een voorzet van Van den Bergh. Twee minuten later was het al weer 1-1. Comelisse scoorde eveneens met het hoofd na een gevoelige pass van Peppinck, Binnen drie minuten sloeg Kuijt opnieuw toe. Hij benutte een strafschop nadat De Jong door Redan was gevloerd. Yuri Nikiforov (rechts) voorkomt dat Dirk Kuijt op het RKC-doel schiet. De voordelige marge was het lankmoedige FC Utrecht binnen vier minuten in de tweede helft kwijt. Uit een vrije trap van Hoogen- dorp kopte eerst Schut de bal achter zijn eigen doelman, 2-2. Kort daarna profiteerde op nieuw Hoogendorp van de grote vrijheid in de Utrechtse gelede ren, 2-3. RKC leek daarna in het romme lige offensief van de thuisploeg goed overeind te blijven. De Waalwijkers moesten alleen bij acties van Kuijt opletten. In zijn hernieuwde jacht op de gelijk maker maakte de gedreven Kat- Foto: ANP/Robert Vos wijker het na een uur iets te bont Hij ging in een onschuldig duel met Van den Berg gemak kelijk naar de grond, waarna ar biter Wegereef hem trakteerde op een gele kaart wegens aan stellerij. In de krankzinnige slotfase ver loor RKC alsnog de controle over de wedstrijd. Opnieuw won FC Utrecht dankzij een uitste kende wedstrijdmentaliteit, met de onnavolgbare Kuijt als grote leider. Na een handsbal van Van den Berg maakte hij eerst 3-3 voordat Jochemsen 4-3 in de ex tra tijd binnentikte. De contractverlenging voor trai ner Booy, die voor twee jaar heeft bijgetekend, had niet beter gevierd kunnen worden. Door de grote financiële problemen bij zijn werkgever moet Booy komend seizoen wel terug in sa laris. Hij gaat ongeveer 15 pro cent minder verdienen in de Galgenwaard. Booy is sinds 1995 bij FC Utrecht in dienst als trainer. De oud-prof debuteert dit seizoen als hoofdcoach in het betaalde voetbal. Michael Mols is bij FC Utrecht de beoogde opvolger van pu bliekslieveling Dirk Kuijt, die naar Feyenoord vertrekt. De voormalige held van de Galgen waard heeft van technisch di recteur Han Berger een aanbie ding gekregen voor de komende seizoenen. De huidige spits van Glasgow Rangers, waar zijn contract ko mende zomer afloopt, heeft be denktijd gevraagd. „Binnen een redelijke termijn moeten we duidelijkheid hebben", zei Ber ger gisteravond. „Maar omdat het om Mols gaat, willen we best nog een beetje flexibel zijn." door Henri van der Steen bussum - Roelof Luinge pakt even rust. Dat is verstan dig. De Bussumse scheidsrechter werd hard aangevallen na Feyenoord-Ajax waarin hij drie. misschien wel vier of vijf cruciale acties niet zag of verkeerd beoordeelde. Luinge had Feyenoord geen vrije trap moeten geven, omdat Maxwell zonder overtreding een kopduel van Kalou won; uit de vrije trap ontstond de enige goal van de wedstrijd. Hij zag niet dat De Nooijer gewond raakte na in aanraking te zijn gekomen met een zwaaiende arm van Ibrahimovic. Kort voor tijd zag hij Van Hooij- donk naar Van Damme trappen, terwijl de spits van Feyenoord niks anders deed of leek te doen dan zijn voet weghalen onder die van de Belg vandaan. Of de scheidsrechter de rechtse directe van Chivu en de schop van Sneijders in de tumultueuze slotfase had moeten zien, is moeilijker te beantwoorden. Scheidsrechters hebben soms de pech dat ze heel on voordelig, pal achter de actie lopen. De camera staat juist vaak heel voordelig, haaks op het duel. Dat was het geval bij Willem II-PSV, toen Luinge niet zag c.q. kon zien dat PSV-spits Kezman wel degelijk door Willem II- keeper Martin werd geschopt. Luinge dacht een Schwalbe te zien; een fout die hem moeilijk te verwijten valt, vanuit zijn positie. De televi siecamera had wel de ideale hoek, net als woensdag bij de elleboog van Ibrahimovic tegen het hoofd van De Nooijer. Is het toeval dat Luinge weer eens de kop van Jut is? Geenszins! Luinge is een aparte figuur binnen het scheidsrechterskorps: extreem principieel en eerlijk, zeer gedreven. Hij is bovendien een fysiek opvallende verschijning, met dat grote, zwabberende lijf en het ge blokte hoofd met de punkhaartjes. Tot voor enkele jaren was hij in het veld, naar verluidt, ook grof gebekt als het zo uitkam, welk gedrag ook wel eens tegen hem werd gebruikt. Hij geldt vooral als omstreden, omdat het mode is ge worden alle fouten van scheidsrechters uit te vergroten. Trainers en spelers zijn er na de wedstrijd als de kippen bij een beslissing aan te vechten - en passant de scheidsrechter degraderend tot een onbenul - zeker als de fout wordt aangetoond met televisiebeelden. Niet zelden wordt er hardop geklaagd om de aandacht van het eigen falen af te leiden. Luinge is een controversiële maar uitstekende scheids rechter, wiens gebrek vooral bestaat uit een tekort aan gevoel voor politiek. Scheidsrechters zijn in de grond heus eerlijk en onpartijdig, maar de meesten hebben in de praktijk een talent ontwikkeld om beslissingen te ne men die een zekere draagkracht hebben. Trainers bekla gen zich er vaak over als er weer eens rood is gegeven 'zonder dat de wedstrijd daar om vroeg', zoals het dan heet. 'Het was helemaal geen wedstrijd voor rode kaar ten!' Roelof Luinge heeft niks met dit soort voetbalpolitieke correctheid; niet de wedstrijd vraagt om geel of rood. dat doet het scheidsrechterlijke geweten van Roelof zelf. Dick Jol, de gewiekste Hagenaar, is anders. Jol is een (nog) betere scheidsrechter dan Luinge, hij heeft vooral ook het talent te voelen wat wel en wat beter niet kan in een wedstrijd. Feitelijk zou de voetballerij Luinge moe ten koesteren, zoals voetballende eigenheimers (de ty pes Van Persie) worden gekoesterd. Scheidsrechters wordt echter enerzijds kleurloosheid en gebrek aan per soonlijkheid verweten, maar als ze kleurrijk zijn en per soonlijkheid tonen, is het ook weer niet goed. Jaap Uilenberg denkt intussen na of hij moet doorgaan met zijn activiteiten als internet-scheidsrechter. Elke maandag schrijft de scheidsrechtersbaas een column waarin hij het weekeinde (van de arbitrage) analyseert en uitleg geeft. Het past in de nieuwe openheid van het scheidsrechterskorps. Uilenberg signaleert echter dat sommige media misbruik maken van die openheid. 'Ui lenberg kapittelt Haverkort' blokletterde een krant op gewonden, nadat Uilenberg simpelweg had geconsta teerd dat hij een situatie anders zou hebben opgelost. „Maar de voordelen van de nieuwe openheid wegen tot dusverre op tegen de nadelen", aldus Uilenberg giste ren. Dat is tenminste goed nieuws. 38e Amstel Gold Race 1 Maasberg 60m 2 Adsteeg 11 Om 3 Lange Raarberg 125m 4 Bergseweg162m 5 Sibbergrobbe y145ms 6 Cauberg 140m 7 Wolfsberg 185m 8 Loorberg 218m 9 Schweiberg 190m 10 Camerig 270m 11 Dnelandenpunt 320m 12 Gemmenidierweg 270m 13 Vijlenerbos 275m 14 Eperheide 15 Gulperberg 155m 16 Plettenberg 130m 17 Eyserweg 200m 18 Huls 200m J9-Vrakelt>erg 170m 20 Sibberg'rubbe 145m 21 Cauberg 140m 22 Geulhimmerberg 120m 23 Bemèlerberg 120m 24 Wolfsberg 185m 25 Loorbérg^_ 218m 26 Gulperbergl 155m 27 Kruisberg 160m' 28 Eyserbosweg 180m 29 Fromberg 165m 30 Keutenberg 16Öm 31 Cauberg 130m 20 40 60 80 100 120 140 160 180 200 220 250.7km naar Drente zouden we ook he lemaal opnieuw moeten begin nen. Ik ga De Waswacht (het fa miliebedrijf in wasmachines in het Drentse Fluitenberg, red.) niet overnemen. We zitten hier goed." In elk geval wil Erik Dekker ook in de toekomst betrokken blij ven bij de wielersport. „Ploeglei der worden lijkt me op het eer ste gezicht interessant, maar dan vraag je nogal wat van je ge zin en is dat het waard? Je bent nog vaker van huis dan nu al het geval is. Zoals Frans Maassen het deed, lijkt me fantastisch: stoppen met wielrennen en ploegleider worden van de juni oren. Dat lijkt me een droom- job, die jonge gasten iets bij- anp - bron: Amstel Gold Race 'Peter van Petegem is de topfavoriet' Zelf geeft Erik Dekker geen stuiver voor zijn kansen in de Amstel Gold Race. Peter van Petegem, winnaar van de Ronde van Vlaan deren én Parijs-Roubaix. is volgens de Drent topfavoriet. „De be doeling is dat ik Rund um den Henninger Turm win, op 1 mei De Gold Race komt te vroeg, Luik-Bastenaken-Luik is te lang en de Waalse Pijl te lastig. De Henninger Turm is later in het seizoen, korter in afstand en een stuk minder lastig." Achter Van Petegem noemt Dekker als kanshebbers Ivanov, Boogerd, Freire, Arm strong, Van Heeswijk, Paolini, Lotz, Celestino en Vandenbroucke, brengen. Maar zo'n job moet er wel zijn. Als ik nu zou stoppen, is er geen plek. En het lijkt me niks dat ze voor mij een plek gaan creëren." „Zoiets wat Erik Breukink en Adrie van der Poel (beiden zijn tv-commentator, red.) doen, lijkt me ook mooi, zijdelings be trokken blijven. Ik ben het voor beeld van een echte liefhebber. Zelfs met die ellende in Verona (toen Dekker kort voor het WK in 1999 een startverbod kreeg wegens een te hoge hemato- crietwaarde in zijn bloed, red.), heb ik de wedstrijd op tv beke ken. Het lijkt me sterk dat als ik stop, ik de deur van de wieler- wereld achter me dichttrek." BETAALD VOETBAL EREDIVISIE FC Utrecht - RKC Waalwijk 4-3 (2-1). 28. Kuijt 1-0, 30. Cornelisse 1-1, 34. Kuijt 2-1 (strafschop), 47. Schut 2-2 (e.d 49. Hoogendorp 2-3, 88. Kuijt 3- 3 (strafschop), 90. Jochemsen 4-3. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 14.600. Gele kaart: Bosschaart, Kuijt, De Jong (FC Utrecht), Peppinck, Van den Berg, Van der Leegte (RKC). Programma zaterdag 19 april: Ajax - Ro- da JC, Excelsior - Heerenveen, PSV - FC Twente, RBC Roosendaal - AZ, Willem II - De Graafschap, zondag 20 april: Vites se - NEC, FC Zwolle - Feyenoord. PSV Ajax Feyenoord RKC NEC Roda JC FC Utrecht NAC AZ Willem II Heerenveen FC Twente RBC Groningen FC Zwolle Vitesse Excelsior Graafschap 27 22 4 27 19 5 27 19 4 28 13 4 27 12 6 27 11 7 28 10 10 27 8 12 27 10 6 27 9 8 27 9 7 27 8 10 27 9 5 1 70 67-14 3 62 69-25 4 61 74-33 11 43 37-37 9 42 35-35 9 40 43-39 8 40 39-36 7 36 28-25 11 36 40-56 10 35 38-36 11 34 45-47 9 34 31-37 13 32 31-42 13 26 25-36 15 24 25-54 16 21 24-42 16 19 28-50 18 17 27-62 EERSTE DIVISIE Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 4-0 (1-0). 30. Rose 1-0, 62. Platvoet 2- 0, 86. Tibari 3-0, 88. Platvoet 4-0 (straf schop). Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 5100. Stormvogels Telstar - Top Oss 0-1 (0-1). 4. Dijkhuizen 0-1. Scheidsrechter Luij- ten. Toeschouwers: 1478. Gele kaart: Holwijn (Stormvogels Telstar), Guyt (TOP Oss). ADO Den Haag - Helmond Sport 1-0 (1- SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT WIELRENNEN Imola. Formule 1. Grote Prijs van San Marino, eerste kwalificatietraining. 1 Schumacher (Dui) Ferrari 1 20.628, 2. Bar- richello (Bra) Ferrari 1.21.082. 3. Schuma cher (Dui) Williams 1.21,193, 4. Montoya (Col) Williams 1.21.490. 5 Webber (Aus) Ja guar 1.21.669, 6 Button (GBr) BAR 1 21.891. 7 Villeneuve (Can) BAR 1.21,926. 8. Raikkonen (Fin) McLaren 1.22.147. 9 Coulthard (GBr) McLaren 1.22.326. 10. Frentzen (Dui) Sauber 1 22.531. 11 Fisichel- ta(lta) Jordan 1.22,724, 12. Panis (Fra) Toyo ta 1 22.765, 13. Alonso (Spa) Renault 1 22.809, 14 Heidfeld (Dui) Sauber 1 22,911. 15. Pizzonia (Bra) Jaguar 1 22.919. 16. Trulli (Ita) Renault 1.23.100. 17. Firman (GBr) Jordan 1.24.360. 18. Da Matta (Bra) Toyota 1.24.854, 19 Verstappen (Ned) Minardi 1.24,990, 20 Wilson (GBr) Mi nardi 1.25,195 "s*c KEY HOCKEY Egara. Mannen, EC II. Groep A Amsterdam (Ned) - Instonians (Ier) 6- 0 Groep B An der Alster (Dui) - Saint Germain (Fra) 8-1, Surbiton (Eng) - Egara (Spa) 0-2. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3077, d.d. 18.04.2003 10 13.15.18 25.27.29 32.35.43 45.53 55.56.59 61.64 70 72.74 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Monte Carlo. Mannen, Masters Series, 2,2 mil joen euro. Kwartfinales: Spadea (VSt) - Volandri (Ita) 6-1 6-3, Ferrero (Spa/1) - Martin (Spa) 6-0 6-2, Coria (Arg) - Chela (Arg) 6-16-1, Moya (Spa/2) - Boutter (Fra) 7-6 6-2. 0). 24. Hofstede 1-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 6789. Gele kaart: Cales (ADO Den Haag), Voigt (Hel mond Sport). MW - Emmen 1-0 (0-0). 75. Taiwo 1-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschou wers: 2236. Gele kaart: Daumantas (MW), Van der Linden (Emmen). Eindhoven - Go Ahead Eagles 3-0 (1-0). 45. Van Huijksloot 1-0, 55. Konings 2- 0, 78. Van de Langenberg 3-0. Scheids rechter: Blom. Toeschouwers: 1505. Ge le kaart: Laponder (Eindhoven), Holster (Go Ahead Eagles). Dordrecht - Veendam 2-0 (0-0). 66. Boo- gers 1-0, 69. Den Dunnen 2-0. Scheids rechter: Langkamp. Toeschouwers: 2380. Gele kaart: Schilder (Veendam). Den Bosch - Haarlem 0-1 (0-1). 26. Douglas 0-1. Scheidsrechter: Van Don gen. Toeschouwers: 3697. Gele kaart: Uneken, Deckers (Den Bosch), Baas, Su- pusepa (Haarlem). Sparta - WV 1-3 (1-1). 25. Van Galen 0- 1. 32. De Fauw 1-1, 75. Eberle 1-2, 90. Jacobs 1-3. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 4200. Gele kaart: Schen kel (Sparta). Programma zondag 20 april: Fortuna Sit- tard - FC Volendam. ADODenHaag 28 23 3 2 72 65-16 Emmen 28 19 4 5 61 54-28 Volendam 27 17 3 7 54 55-35 Heracles 28 16 4 8 52 63-40 Den Bosch 28 15 4 9 49 48-29 Helmond Sp. 28 14 6 8 48 57-41 GA Eagles 28 14 5 9 47 56-46 TOP 28 12 4 12 40 39-54 7 Eindhoven 28 10 6 12 36 35-40 Cambuur L. 28 11 3 14 36 49-58 Sparta 28 10 5 13 35 47-53 1! Stormv. T. 28 9 4 15 31 28-38 Haarlem 28 8 6 14 30 26-52 Veendam 28 7 6 15 27 32-50 MW 28 7 5 16 26 25-42 J5 WV 28 6 6 16 24 31-51 Dordrecht 28 6 5 17 23 28-52 Fortuna S. 27 4 7 16 19 30-43 '5 Valladolid. Ronde van Valladolid, mountain bike. Tweede etappe: 1 Lejaretta (Spa) 1.06 46. 2. Brent|ens (Ned) 0.12, 3. Trujillo (Spa). 6. Pe ters (Ned) 0.48, 7 Tjallingu (Ned) 1.13, 8 Bakker (Ned). Algemeen klassement: 1 Lejaretta 1.49.31, 2 Brentjens 0.12, 3. Trujillo 1.12, 4 Peters 2 00. 5. Bogas (Spa) 2 11. 6. Bakker 2.29, 10. Tjallingn 4.01. Boedapest. WK divisie I. Nederland - Litouwen 2-2 (0-1 1-1 1-0) Tref fers Nederland: Hartogs. Livingston. Polen - Roemenië 6-0 (2-0 3-0 1-0). ZWEMMEN St.-Etienne. Open Franse zwemkampioen- schappen, zesde dag. Mannen. 50m vrije slag. halve finales, eerste serie: 1. lies (Alg) 22.45, 2. Kenkhuis (Ned) 22.82. 3 Bernard (Fra) 22,93. Tweede serie: 1. Sicot (Fra) 22,62. 2. Van den Hoogenband (Ned) 22,66. 3. Bousquet (Fra) 22,99 100m vlinderslag, halve finales, eerste serie. 1 Lagoun (WRu) 52.95, 2. Keizer (Ned) 53.45. 3. Lebon 55.14. 200m rug, finale: 1. Florea (Roe) 1.58.82, 2. Dufour (Fra) 2.00,71, 3. Zwering (Ned) 2.01.80. Halve finale: Ganzevles (Ned) 2.02.79. Vrouwen. 100m vrije slag, finale- 1. Poptsjan- ka (WRu) 54.94, 2. Sjterba (WRu) 55.99, 3. Metella (Fra) 56,16 In halve finales: Groot 56,29 50m vlinderslag, halve finales, eerste serie: 1. Groot (Ned) 26.99, 2. Schreuder (Ned) 27.60. 3. Mongel (Fra) 28.00. Erik Dekker stond na zijn blessure voor het eerst weer aan de start bij de GP Erik Breukink. Hij is nu goed hersteld en hoopt morgen een rol van betekenis te kunnen spelen in de Amstel Gold Race. Foto: ANP/Marcel Antonisse

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 29