hoofdklasse onbereikbaar voor Vivax pecos degradeert na kansloze nederlaag Leiden heeft lot weer in eigen hand SPORT S9 Van de Reep wint koers bkpartij in terdam Ploeg Hoekstra wint weer s in vorm competitie maandag 7 APRIL 2003 wielrennen - Peter van de Reep is erin geslaagd een overwinning op zijn palmares bij te schrijven. De 27-jarige Hillegommer zege vierde gisteren in Oud Gastel, waar de amateurs A 60 kilome ter wegtrapten. Hij verwees naaste concurrent Iwan Jonk man naar de tweede plaats. John Brand uit Vlaardingen fi nishte vlak achter de renner uit Maassluis als derde. Eerder op de dag reikte Suzanne de Goede (Zoeterwoude) er in het vrouwenveld tot de negende stek. Haar voormalige clubgeno ten bij Swift Dennis en Michel Kreder werden bij de nieuwelin gen respectievelijk derde en vierde. Esther Kortekaas (Voor hout) kwam zaterdag als achtste binnen tijdens de Jeugdronde van Piershil voor junior-vrou wen en nieuweling-meisjes. In de 34ste editie van de Om loop van de Braakman, de twee de wedstrijd van de zware club- competitie Regio Zuid, is Niels Groenendijk als tiende geëin digd. De Noordwijker, die uit komt voor het Haagse Trias, had zaterdag voor de 144,9 kilometer ruim twee minuten langer nodig dan de ijzersterke winnaar Jur- gen van Pelt (De Dommelstreek Trap Met Lust). Renners van de combinatieploeg Swabo - waarin de wielerverenigingen Swift (Leiden), Avanti (Alphen aan den Rijn) en De Bollen streek (Lisse) zijn vertegenwoor digd - konden daags erna geen potten breken in de Omloop van de Glazen Stad. Enkele le den meldden zich tevoren af., In de Hel van Mergelland was Thijs Zonneveld weer de beste regiorenner. Meer dan een 21ste plaats zat er voor de Noordwij- kerhouter in Limburg niet in. üi de Ronde van Noord West Over ijssel heeft de Leidse nieuweling Bob van Winden met een elfde plaats een goede prestatie be haald. Bij de junioren kwam Wouter de Groot (Hillegom) als 20ste over de eindstreep. Ton van Eijk veroverde gisteren een podiumplaats in Weert. De vete raan uit Hillegom nam er deel aan de Omloop van de IJzeren Man. Hij drukte zijn wiel als tweede over de meet. Roermon- der Jo Scholten (eerste) en dë Belg Alex Hans Krause stonden naast hem op het ereschavot. De wedstrijden in Limburg wa ren uitgeschreven door de Vrije Bond, die met de combinatie- koers voor amateurs A en ama teurs B een bepaling van de Ko ninklijke Nederlandsche Wiel- ren Unie negeerde. Niels Plasmeyer van Vivax scoorde een keer tegen VZC. Archieffoto: Dick Hogewoning de eerste periodes moest de oostelijke ploeg flink aan de bak om zich de gasten van het lijf te houden. Vooral Alex Sieval had er zin in. De topscorer stond twee wedstrijden droog, maar legde zaterdag in de eerste pe riodes drie doelpunten in het mandje (4-4). In de derde perio de sloeg het ongeluk toe. Cees van Duyn moest wegens het uit delen van een trap naar de kant en de thuisploeg kon met een man meer de wedstrijd eenvou dig naar zich toe trekken. Eind stand 15-6. Andere doelpunten kwamen van Kjeld Boonstoppel (2) en Mark Kuyt. Tweedeklasser Sassenheim bla meerde zichzelf door te verlie zen van staartploeg ZDHC. In zwembad Overbos in Den Haag was het al gedegradeerde ZDHC met 6-5 te sterk. De ploeg van trainer Aarjan Meirink ver scheen zonder Erwin de Bruin en Jerry Lepel aan de start, maar bewerkstelligde in de laatste pe riode toch een 5-4 voorsprong. ZDHC profiteerde echter van :lr lanks knap gelijkspel tegen VZC 'n m Siera e djtoio - Eersteklasser Vivax rafcen uitzicht meer op pro- B) raar de hoofdklasse. De ïb stenaren kwamen in daal tegen nummer twee n :t verder dan een 9-9 ge- e en hebben met nog drie jijden te spelen op VZC Onoverbrugbare achter- I ran zes punten opgelo- verde de ploeg van trai- 4. is Trijsburg een prestatie m naat. VZC heeft in het ei- leibad een flinke reputa- ïbouwd en laat maar zel- d linten liggen. Vivax was der de indruk en slaagde in de Veenendalers een tva£te snoepen. De remise goede afspiegeling van 11. VZC beschikt met oud- donal Marco Kunz voor- meer routine, maar daar /ivax een betere spelop- tegenover. loegen gaven elkaar dan I n duimbreed toe hoewel Lln de slotfase duidelijk was en meer had ver- Na de gelijkmaker (9-9) c Melien werd een indivi- actie van Sjors Verburg b arbiters niet op de juiste d{ geschat en moesten de ;u zich tevreden stellen met ;el punt. hjks de gemiste kans op Itie zag trainer Trijsburg maar lichtpunten. „De naar de hoofdklasse we een aantal weken al uit ons hoofd gezet, bij vlagen sterker waren en over een goede con- ichikken stemt alleen yd tot tevredenheid." De ten kwamen van Sjors (3), Ivo Dietz (2), Alex Niels Plasmeyer en ni Odems. len zijn dit jaar eerste- Katwijk niet gunstig ge le ploeg van trainer Hugo ippel verloor een aantal 1 jijden onnodig met als ge pit het verblijf in de eerste tot twee jaar beperkt iterdag zat het de Kat- weer niet mee. Tegen- Het Ravijn uit Nijverdal handen vol aan het ge- rde Katwijk en vooral in het lusteloze spel van de gasten en verzilverde in de slotfase twee overtalsituaties. Leon Bak ker trof voor Sassenheim twee- maaldoel. Derdeklasser Alkemade kreeg een flinke oorwassing van SWNZ. De kampioen uit Schijn- del was met 17-6 te sterk voor de waterpoloploeg uit Roelof- arendsveen. Alkemade bood lange tijd goed weerwerk (5-2 en 7-4), totdat steunpilaren Ton Kloosterman en Daan Elstgeest met drie persoonlijke fouten naar de kant moesten. De score liep naarmate de wedstrijd vor derde nog flink op voor SWNZ (10-5 en 17-6). Door de neder laag is de ploeg van Ruud Wormgoor nog niet vrij van de- gradadatiezorgen. De voor sprong op de concurrentie be draagt met drie speelrondes op het programma twee punten. Voor Alkemade scoorden Ro nald van der Tang (2), Stefan Brug, Ruud Koster, Daan Eist- geest en Jack Geerlings. Streekgenoot Koudekerk kwam ook al niet tot winst. De voor de titel uitgeschakelde derdeklasser ontbrak het aan motivatie om de wedstrijd tegen het laagge plaatste NVA/HHC tot een goed einde te brengen: 6-4. De ploeg van Mark Kimpel liet te veel kansen liggen om aanspraak te maken op de zege. Voor Koude kerk scoorde Niels Martha de openingstreffer maar daarna nam NVA/HHC het heft in han den. VROUWEN De Zijl/LGB werkte twee wed strijden af. Zaterdag had de Leidse titelpretendent met 11-0 geen enkele moeite met Wiek slag. Aukje van Belkum en In- grid van Veen waren de scherp rechters. Zij scoorden beiden 4 keer. Een dag later ondervond de ploeg van Rob van Berkel meer tegenstand van De Kemp vis. De Zijl/LGB won wel met 5- 3. De doelpunten kwamen van Wendy van Berkel, Ingrid van Veen, Iefke van Belkum, Aukje van Belkum en Ester Stouten. Alkemade verloor na een span nende wedstrijd met 3-2 van R.O.G. door Ron Hoogendam tafeltennis - Voor de mannen van Pecos is het doek in de eer ste divisie gevallen. Zonder de geblesseerde Ron Schipaan- boord (tennisarm) en routinier Herman van den Broek waren de Oegstgeestenaren kansloos tegen Remax uit Buchten (9-1). „Zij waren scherper. Maar dat is niet zo verwonderlijk. Als je met zo'n team naar Limbuig gaat is het alleen maar te hopen dat je weer snel thuis bent", zei Friso Reitsma. „Nee, zelfs in de twee de divisie zullen we het zonder versterking niet gemakkelijk krij gen." De 42-jarige Reitsma won in Zuid-Limburg als enige een par tij; tegen Dave van Gellekom won hij met 3-1. Dennis Visser was kansloos tegen het Remax- trio, dat nog in de race is voor de titel. Invaller Guido van Tol (Pecos 2) had zicht op de zege tegen Van Gellekom, maar ver loor in de vijfde game. Avanti trad tegen titelkandidaat Bijmaat weer eens compleet aan en sloot het aantrekkelijke thuis duel af met 5-5. Het was niet groots wat de Hazerswoudse ploeg in eigen huis liet zien, maar het resulaat stemde tevre den. Vanavond moet Avanti voor zijn inhaalwedstrijd aantre den bij Fl'lC, de hekkensluiter uit Franeker, en zaterdag wacht in Hilversum Victoria. Beide duels staan voor Avanti in het teken van lijfsbehoud. Martin Groenewold was twee maal succesvol tegen Bijmaat uit Huizen en verloor nipt van Arjan Hoogeveen. Ronald Pee- ters en Jaap Schilperoort, weer terug van een enkelblessure, pakten slechts een overwinning; beiden tegen Axel van Elteren. Scylla 2 heeft in dezelfde tweede divisie groep 2 de koppositie overgenomen van Bijmaat. De Leidenaars waren thuis tegen Victoria met 8-2 te sterk. Voor de Leidse reserves (Martijn van Leeuwen, Simon Goessens en Jesse Bremmer) zou promotie naar de eerste divisie een goede prestatie zijn, vooral omdat het Friso Reitsma van Pecos: „Nee, zelfs in de tweede divisie zttlen we het zonder versterking niet gemakkelijk krijgen." Archieffoto: Dick Hogewoning zelfde team zich vorig seizoen nog ternauwernood wist te handhaven op dit niveau. De mannen van Docos hadden het in de return tegen FVT 2 op nieuw zwaar te verduren. Thuis ging het Leidse team met 8-2 te- nonder tegen de Rotterdamse reserves, die aan kop gaan in de derde divisie. Docos, waar Ed van den Berg de twee partijen won, kan volgende week tegen Spaame 'slechts' vechten om de tweede plaats. VROUWEN Pecos had geen kind aan Bad Oni en won afgetekend met 9-1 van de degradatiekandidaat in de tweede divisie. Met het thuis duel tegen Furst Kantoors uit Heerlen voor de boeg lijkt een tweede plaats het hoogst haaj- bare voor de Oegstgeestsen. Ook Docos stevent af op een tweede plek, maai' dan in de tweede divisie groep 2. De 8j2 zege op Victoria is een goede ge nerale voor de 'kraker' thuis te gen GTTC. De Groningse be zoeksters koesteren een voor sprong van acht punten en zul len ongetwijfeld het kampioen schap in Leiden gaan vieren. Heddy Boers heeft haar iet categorie 3-toernooi in Rotterdam moeite- ïieuw geprolongeerd, lster van hoofdklasser bewees met haar 6-3 6- i de eindstrijd tegen lie Kuiper van het -leedse Merlenhove, dat lkm is voor de competi- "ondag begint. In de ïale rekende Boers af especialiste Annemieke P Bij de mannen verloor tioot Wimpe Thomas bij vier van de finalist van icferdamse Masters 2002, ïi erschoor. jmskerk pakt en brons hen Femke Heemskerk de Grand Prix zwern- d in Eindhoven goed ejeerd. De 15-jarige er uit Roelofarendsveen de vrouwen brons op neter vrije slag en bij de :rste op de honderd me- slag. Haar clubgenoten Zijl/LGB Larissa Brak IMilou Smits (13) wer- jt lectievelijk tweede en p de 200 meter school- ftjde jeugd, t iam - De aanvoerder van prdamse voetbalclub AVS ren in het ziekenhuis be- idat hij tijdens een wed- J de vijfde klasse bij SCV klappen had gekregen toeschouwer en een de thuisclub. Het tevens bestuurslid Rotterdamse club - liep een lichte hersenschud- i en werd per ambulance ziekenhuis gebracht. nam één man van mee naar het bureau, lid Dimin Tjokrojoso da gaf het wangedrag irste elftalspelers gister- Alle zestien spelers aan het einde van dit geroyeerd. We hebben f drie weken geleden bij aangegeven dat we :e team wilden terug maar dat mocht niet." •1 ontspoorde een kwar- ;rinist. Een Garuda-speler, rust met twee gele kaar- het veld was gestuurd, omgekleed en betrad - een toeschouwer- het It gebeurde na een over- op de aanvoerder van n hij wilde opstaan, fc neergeslagen. door Menno Schaven basketbal - BS Leiden is bezig aan een wederopstanding. Na de door weinigen voor mogelijk ge houden winst op de nummer twee Attacus (afgelopen donder dag), won de thuisploeg zaterdag opnieuw, nu van Cady. Door de 73-62 winst op de ploeg uit Capelle, krijgen de Leide naars weer wat lucht ten op zichte van de vijf degradatie- plekken. BS Leiden had in de eerste helft de grootste moeite om raak te schieten, maar hield desondanks tot aan de rust een kleine marge van drie punten overeind, 29-26. Cady pakte aan het begin van het derde kwart even een voor sprong (36-40), maar moest snel daarna het initiatief weer aan Leiden laten, dat zelf plotseling ook aanvallend veel beter ging presteren. Coach Martin Hoek stra manoeuvreerde zijn ploeg bovendien verdedigend in een zone, waar Cady niet goed raad mee wist. In de slotfase liep Lei den zelfs nog uit van 64-62 naar 73-62. Een voorzichtig lachende Hoek stra: „Ik moet zeggen dat we het koel en geroutineerd hebben uitgespeeld." Opvallend voor Leiden dat dit seizoen tal van wedstrijden, met de overwin ning in 't zicht, verspeelde. Lei den staat nu plotseling weer op de tiende plaats en is niet meer afhankelijk van anderen om de gradatie te ontlopen. Topscorers: Venvoerdt 21 (10 re bounds), Hoste 15, Appelo 11, Moinat 10. MSV had in Apeldoorn geen kind aan het kansloos onder- aanstaande BCA 61-97. Het ver schil in kracht en kwaliteit was al na één helft duidelijk zicht baar. Daarin kwamen de Noord- wijkers tot een 51-25 voor sprong. In het derde kwart had MSV weinig inspiratie en ging slordig spelen. Coach Burhan Alibegovic maak te daarop met enkele wissels duidelijk, dat hij ondanks de magere tegenstand, de volle in zet van zijn spelers eiste. De grens van honderd punten haal de MSV uiteindelijk net niet. Het doel van MSV blijft niettemin de derde plaats (nu vierde) aan het einde van de competitie. Een positie die bereikt moet worden door onder meer een thuiswinst begin mei, op de huidige num mer drie, het Groningse Groene Uilen. Topscorers: Van Leeuwen 23, Koek 19, Engelhart 13, Aanhaanen 11. VROUWEN BV Leiderdorp besloot de regu liere competitie met een 85-61 nederlaag tegen het al gedegra deerde Shooters. De Leider- dorpsen speelden vanaf het be gin zonder geloof in een goede afloop en keken binnen de kort ste keren tegen een 14-2 achter stand aan. „Flauwekul", zo beti telde coach Joris Zandbergen het ongelooflijk zwakke preste ren van zijn speelsters, die wei gerden te knokken voor een goed resultaat. „We hebben ons regelrecht laten afslachten, zon der een moment strijd te leve ren", sprak een geïrriteerde Zandbergen. Na twintig minuten was het ver schil dertien punten (48-35). De tweede helft werd echter net zo slecht begonnen, waardoor de teleurstelling zo mogelijk nog groter werd. Door het nieuwe blessureleed in Leiderdorp (af gelopen donderdag raakte Kee Brinks geblesseerd aan haar en kel) maakte de 16-jarige Anouk Breel haar debuut in de eredivi sie. Ze zal ook meedoen in de play-offduels tegen Jolly Jum pers. Leiderdorp maakt daarin weinig kans op succes, maar zal vooral op moeten passen om niet totaal van het veld geblazen te worden. Daarvoor zal eerst de lakse instelling van de ploeg moeten veranderen. Topscorers: Ellis 19, Van Zegveld 11, Bransz 11 (10 rebounds). Edgar Verwoerdt aan de bal tegen Cady. De speler van BS Leiden was topscorer van zijn ploeg. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25