TOP komt goed uit de startblokken SPORT i Gemini heeft no kans op promotij Leids zestal zonde Maase naar brons Lichtgewichten LOHC onder de voet gelopen Alecto verlaat de gevarenzon Sassenheimers steviger aan kop na zege op GKV(G) Wedstrijd De Danaïden gestaakt Voorschotense ploeg tegen koplop Vrouwen tweede op estafettemaratl| Forescate laat opnieuw punten liggen maandag 7 APRIL 2D03 door Michel van Gent korfbal - TOP heeft zijn kopposi tie verstevigd op de eerste speel dag van de tweede helft van de veldcompetitie. De overgangs- klasser uit Sassenheim zegevier de met 17-23 over GKV(G), terwijl de concurrenten juist punten ver speelden. TOP moest wel een tegenvaller incasseren met het uitvallen van Stanley Lardé. De aanvoerder ging bij 4-8 in de 24ste minuut door zijn enkel. Amoud Kok was een goede vervanger hij for ceerde met zijn eerste actie een strafworp voor Tim van der Horst (5-10) en scoorde later drie keer (7-13, 11-17 en 13-19). Deze tussenstanden geven aan dat de rood-witten een regelma tige overwinning behaalden. Sporting Trigon bemachtigde bij Steeds Hooger de eerste overwinning van dit veldsei- zoen: 7-9. Het achttal van Robin Sommeling kwam eerst vanaf de twintigste minuut tot scoren (2- 1) en liep vervolgens door naar 2-4. Deze ommekeer was vooral te danken aan het geduldig uit spelen van de kansen en aan het sterke afvangen van Brenda Ve- nema en Sander de Haas. Daan Niesing (2), Brenda Venema en René Bekker bezorgden hun club in de laatste twaalf minu ten de dure zege door 6-5 om te zetten in 6-9. EERSTE KLASSE Pernix kon met tactische mid delen het lengtenadeel ten op zichte van de mannen van HKC (H) goed compenseren. Ewoud van der Kooij en Frans Treur verdedigden de hoofdaanvallers, waarbij Mark Piket en Huig Schoonderwoerd voor rugdek king zorgden. Verder moesten de vrouwen aanvallend de man nen zoveel mogelijk in stelling brengen. Het achttal van Perry Venema bepaalde met deze speelwijze steeds het scorever loop (1-3, 3-3 rust, 4-7, 6-7). In het slotkwartier forceerden Ire ne van der Burg, Mark Piket en Huig Schoonderwoerd de be slissing: 7-10 winst. TWEEDE KLASSE De aanval van Tempo moest bij ZKC'31 eerst alle acties achter de paal opzetten vanwege de harde tegenwind. Dat ging niet zo gemakkelijk, getuige een 6-4 achterstand, maar bij rust was het evenwicht alweer hersteld (6-6). Martijn Hooijer (5), Erik Hol- thausen (3) en Linda van Wee- ren forceerden de beslissing door 8-7 om te zetten in 10-16, goed voor 11-17 winst. Hooijer verving de geblesseerde Wouter Keizer. Juniore Janke Broeksma had een goede invalbeurt Zij forceerde twee strafworpen. DERDE KLASSE Lijstaanvoerder Fiks had weinig moeite om het verschil van der tien punten op de ranglijst met hekkensluiter ESDO duidelijk te maken. Henrik Hooimeijer (3), Matthijs de Visser (2) en Jelle Hooimeijer hadden al gescoord voordat in de 25ste minuut de eerste tegentreffer volgde (1-6). Ook in het vervolg bleef het duel eenzijdig, getuige de 8-14 eind stand! Janine de Mooy maakte een opmerkelijk debuut door binnen twee minuten raak te schieten. Fluks leek een juiste keuze ge maakt te hebben door tegen Lu- no met wind tegen te beginnen. De Danaïden moet waarschijnlijk voor ze ven minuten korfbal terug naar Aurora in Haarlem. Het duel werd in de 63ste minuut bij een 10-12 stand gestaakt door de Leidse scheidsrech ter Amoldus. De wedstrijd moet worden uitgespeeld omdat de uitslag van belang is voor de strijd om het kam pioenschap van de derde klasse D. De wedstrijd verliep zonder problemen, waarbij de score gelijk opging. Bij 10-11 kreeg Mark Rietbergen een bal in zijn buik gegooid door zijn tegenstander, die hierop geel kreeg. Uit de vrije bal ont stond een strafworp, benut door Stephan van Nierop, die vervolgens door zijn tegen stander omver werd gelopen. Dit leidde tot een opstootje waarna een speelster van de thuisloeg een rode kaart kreeg omdat zij haar naam niet wilde noemen. „De scheidsrechter was hele maal de weg kwijt. Die beide gele kaarten waren echt over dreven, het was gewoon een mislukte blokkering van een speler van De Danaïden en een lichte botsing bij de paal in het tweede gevaL Ik wilde alleen mijn spelers even bij elkaar roepen om de rust weer te herstellen, maar de scheidsrechter zei toem wil len jullie niet verder spelen, dan staak ik de wedstrijd", stelde coach Klaas Pelgrim van Aurora na afloop. Volgens scheidsrechter Rinus Amoldus heeft Aurora schuld. „De beide spelers van Aurora maakten echt bewus te overtredingen op de spe lers van De Danaïden. Dat waren gewoon gele kaarten. Die speelster wilde tot drie keer toe haar naam niet noe men, dus zij kreeg twee keer geel. Toen de coach van Au rora zijn spelers bijeen riep, vroeg ik: wat gaan we doen. En toen zeiden zij: we stop pen ermee. Hij heeft mij niet om een time-out of zo ge vraagd, dat kan niet eens op dit niveau." De Noordwijkers gingen met 4-4 rusten, waarbij Nicole Bierens twee doelpunten had gemaakt. Zij buitten naderhand echter het windvoordeel nauwelijks uit en misten tal van kansen, waaron der een strafworp. Petra Both en Frank van Meij gaarden maakten wel 5-4 en 6-5, maar in de laat ste 27 minuten was een straf worp van Ramses Duindam het enige wapenfeit. Madjoe behaalde een afgete kende 15-7 overwinning op SEV. Marco Ravensbergen (3), Jos Star (2), Arenda Heemskerk, Janneke Veldhuijsen, Edwin Kellner en Michael Star bouw den nog voor rust een veilige marge op (4-0, 7-2, 9-4 rust). In de slotfase onderscheidde inval ler Jan Pieter Sip zich door een strafworp te forceren voor Mi- Mariska Franse en Joost Kwestro van KZ Leiden (midden) proberen de aanvallers van Dubbel Zes In bedwang te houden. Foto: Eric Taal chael Star en door de laatste treffer voor zijn rekening te ne men. Velocitas had ruim een helft no dig om zich goed in te stellen op het opportunistische spel van GKV(H). De Leiderdorpers speelden ook wat onwennig door de absentie van Arjen Bak ker (ziek) en Emanuel Vlagsma (geschorst), die door Remco Glasbergen en Arjen Kwestro werden vervangen. Na rust ver beterden het samenspel en de schotvaardigheid. André van Wallinga (4), Arjen van Meete- ren, Elsbeth de Mooij, Wendy Plijter en Remco Glasbergen bouwden de voorsprong toen uit van 5-7 naar 6-17. Crescendo kreeg pas in de twee de helft letterlijk en figuurlijk de wind in de mg tegen Ooster kwartier. De formatie van Mar tin Verhorik, waarin Loes Dries- sen de plaats van Linda Meijers heeft overgenomen, gaf een 5-2 voorsprong geheel uit handen (5-5). Gertjan Hensing, Michel Wijnen (3) en invalster Carlijn Akerboom maakten in de laatste 23 minuten het verschil: 15-8 eindstand. KZ Leiden behaalde een afgete kende 16-3 zege op de puntloze hekkensluiter Dubbel Zes. Coach Erik van Lunteren sprak achteraf dan ook van 'een nutti ge oefenwedstrijd', al was hij minder te spreken over de vier gemiste strafworpen. Juniores Mariska Franse en Denise Mei man mochten ieder een helft meedoen. Franse maakte een doelpunt. Joost Kwestro (5), Ste ven Kalkman (3), Maartje van Berkum en Viviane Klein (2) scoorden meer dan eens. volleybal - Gemini/Kange- roes hield de theoretische kans op promotie in stand door met 3-1 van DOS te winnen. Vooral in de eerste set speelden de Voorschotense volleybalsters op hoog niveau. „We wilden de sterke aanval van DOS ontregelen met veel servicedruk, dat lukte goed", vond trainer Peter van Vliet. Na de eerste set viel Gemini te rug, om de draad in het derde speldeel weer op te pakken. Met Marloes Hoogeveen in een hoofdrol op de middenpo sitie en Margot Kouwenberg als sterke speiverdeelster won nen de Voorschotensen twee sets op rij: 3-1. Volgende week speelt Gemini de laatste wedstrijd van het seizoen bij koploper VSTS. To- negido, de concurrent, speelt tegen hekkensluiter Protos. Volgens Van Vliet heeft zijn ploeg niet veel kans op die tweede plaats. „We willen vol gende week gewoon een goede wedstrijd spelen. Volgend jaar is Van Vliet we derom de trainer van de schotense derdedivisioj „We hebben de orgai voor volgend seizoen weer! opgekrikt. De medische I leiding wordt verbeterd eii gaan aan krachttrai doen." De mannen van speelden een wisselvallig tegen Croonenburg in r cum. De Leiderdorpers den in de derde set l de zege bij de stand 1-1. f kregen toen een paar keer! point en de kans om het i maken", aldus coach Groen. Toen dat niet lukte? Leython de vierde set vlot x 25-20, 23-25,31-29, 25-15. WO/Aspasia verloor met) van VTC/Woerden, dat kansen op promotie heem' Rijnwouase ploeg heeft l twee wedstrijden voor de lj en handhaaft zich in de di divisie. Trainer Hans Broere verlad club, hij komt volgend seia bij de mannen van Leythoj actie. p i zwolle - Leiden Atletiek heeft de prijzenkast binnen vijf weken aangevuld met medailles van drie verschillende soorten. Aan de gouden crossplak van vorige maand voegde de mannenploeg gisteren in Zwolle een bronzen medaille toe op het onderdeel Ekiden, een marathon in esta fettevorm. Het vrouwenzestal greep zilver. Het verschil tussen goud en brons heet Kamiel Maase. Eén week voor de marathon van Rotterdam veroorlooft de Wage- ningse kopman van Leiden Atle tiek zich geen uitstapjes meer. Omdat ook de geblesseerde Ro bert Smits ontbrak, waren de Leidse verwachtingen niet zo hooggespannen als vorige maand bij het veldloopkampi oenschap in Harderwijk. Wel kon trainer Bram Wasse naar voor het eerst een beroep doen op Jaap de Knegt, die on langs overkwam van Rotterdam Atletiek. Zijn eerste optreden in het blauwzwarte clubtenue, een ronde van 5 kilometer, duurde 16 minuten en 15 seconden. Ja- co Luijendijk (15.34) en René van Dijke (16.01) voltooiden de zelfde afstand nog wat sneller. De lange stukken waren voor de routiniers Tim Brouwer de Ko ning en Jan Kortekaas (10 kilo meter in 32.23 respectievelijk 32.57). Van het Leidse zestal trok slotlo- per Jeroen van Dijke de meeste aandacht. Op zijn 27ste verjaar dag zette hij een moedige ach tervolging in op koploper Mark van Maaren (Prins Hendrik Vught) en Bob Winter van het Amsterdamse Phanos. Goud of zilver won Van Dijke er niet mee, want daarvoor begon hij met een te grote achterstand aan zijn etappe van 7.195 meter. Maar dankzij zijn slotakkoord (22.42) stelde hij de Leidse eind tijd op de marathon op 2 uur 15 minuten 52 seconden. P] in 2.13.04, een dikke voor Phanos. Bij de vrouwen was het zestallen op de vingers hand te tellen, maar de ning vergoedde veel. Leide( letiek en Haag Atletiek wis: stuivertje. Vooral LA-koj Miranda Boonstra mai druk op de 10 kilometer bijna twee minuten goed ken op haar voormalige genote Monique Bruins om 37.44). Vijftigplusser van der Plas bouwde de sprong nog iets uit. Slotloi Annemieke Peet liep wel' voor wat zij waard was, moest haar Haagse rivale kele kilometers voor zich- den. Toen was de strijd den: 2.44.49 om 2.46.30. Het laatste optreden der Plas, die na enkele wedstrijden haar weds schoenen opbergt, kr< geen gouden maar een glans. Claartje Raedts verl als één van de weinigen persoonlijke toptijd op de 1 lometer op het open rondji de rand van Zwolle, waa wind vrij spel had (37.26) Marja Hogenboom en deb te Sylvia de Vries mochtei medaille in ontvangst nemis Van de vijf andere Leidse gen kwam een veredeld renteam als zevende ovi meet. De jonkies Pascal ly Maikel Stolwijk, Vmcent (5 kilometer rond de 17 i; ten) en Richard Pleeth (24. n de slotafstand) leverden von sen prestaties. De 26-jarige Ralph Apeli legde de dubbele afstand' 33.08. Bij de veteranen leidde van Velzen zijn ploeg met plussers met een solide 10 n meter (34.14) langs de veertigplussers. door Peter Klein mannenhockey - Met het 2-1 verlies in en tegen Capelle haak te LOHC af in de strijd om de ti tel in de eerste klasse. Ook de tweede stek, die met zes punten voorsprong door Capelle wordt ingenomen, lijkt uit het zicht van de Leids/Oegstgeester for matie. „Mijn ploeg valt niets te verwij ten", vond coach Peter van der (advertentie) Meer. „Capelle is een counter- ploeg, die sterk fysiek werkt en steeds met lange klappen naar het doel probeert te komen. De scheidsrechters moeten zo'n duel dan kort houden. Dat de den ze onvoldoende, waardoor mijn lichtgewichten in de voor hoede maar weinig te vertellen hadden." Robin Zwart scoorde het enige doelpunt van LOHC. Na de 5-2 thuisnederlaag tegen Nieuwegein is voor Leidse Studs het doek gevallen. De stu denten leken zich neergelegd te hebben bij degradatie naar de tweede klasse. Het vertoonde hockey was een totale misère. Ondanks dat wisten Ronald de Vries en Frans Clifford toch het vijandelijke doel te vinden. Net als LOHC lijkt ook Alecto zijn aanspraak op een titel in de eerste klasse te moeten opge ven. In Delft werd met 3-0 van DSHC verloren. „We zijn in een mineurstemming" zei manager Dick Blokhuizen na afloop. „De eerste tegentreffer viel uit een voorzet, die al over de achterlijn was geweest. Toen dat doelpunt toch werd goedgekeurd brak er iets bij ons." Met nog vijf wedstrijden voor de boeg moet Forescate liefst ne gen punten overbruggen om alsnog aan degradatie te ont snappen. Zelf verloor de Voor schotense formatie met 2-1 van Amstelveen, terwijl de nummer voorlaatst Alliance drie punten afsnoepte van Roomburg. Fo rescate kwam door een indivi duele actie van Jasper Visser nog wel op voorsprong, maar kon die positieve uitgangspositie maar vijf minuten vasthouden. Na de fraaie openingsgoal van Wytze Knol verloor Roomburg vooral van zichzelf. Alliance profiteerde met drie treffers. Se- bastiaan Sleebos zorgde wel voor aansluiting, maar een doel punt van Jasper Staal werd na overleg tussen de scheidsrech ters afgekeurd: 3-2. In de derde klasse klopte Alphen aartsrivaal en streekgenoot Nieuwkoop met 2-1. De bezoekers hadden in de eerste helft het beste van het spel en kwamen ook met 1-0 voor. In de tweede helft was Al phen scherper en profiteerde het van het 'praten' bij Nieuw koop. Maurice Boonen uit een comer en Thierry Ras met een rebound na een hard ingeslagen comer van Sander van der Boon tekenden voor de twee treffers. Keeper Steven Frommé voor kwam in het slotsignaal met een knappe redding, dat Nieuwkoop alsnog langszij kwam. Catwijck speelde een doelpunt rijke wedstrijd tegen eveneens middenmoter Berkel Rodenrijs, 5-3. Wouter de Mol, Ernst-Jan Hogewoning, Maarten Plug en Dem Graaff zorgden voor een 4- 1 ruststand. De Mol maakt ook de 5-3. Voorhout behaalde bij Wad- dinxveen de eerste uitoverwin- ning in de landelijke competitie. De 3-2 zege kwam tot stand door doelpunten van Dave Bouwmeester, Bart Wehkamp en Rolf de Blanken. Bij Hisalis kwam in Alblasser- dam dezelfde eindstand op het scorebord. Barry van den Heu vel, Ben Blokhuizen en Frank Smidt maakten de doelpunten. Alkemade was met 0-7 kansloos tegen Evergreen. door Peter Klein vrouwenhockey - Alecto kan na de ruime 5-1 zege op hekkensluiter Zwart Wit weer ontspannen ademhalen. „De dreigende de gradatie heeft bij ons geen enkele rol ge speeld", zei coach Maurits Eikenhout. „Niet in de wedstrijd, maar ook niet de afge lopen week tijdens de trainingen. Ik vond dat mijn ploeg de hele tijd de juiste beleving toonde. Uitgangspunt tegen Zwart Wit was goed hockeyen, veel inzet tonen en niet aan winnen denken. Dan zouden die drie pun ten vanzelf komen. Inderdaad waren we een maatje te groot voor de degradant. We speelden zowel in de verdediging als in de aanval heel gedisciplineerd. In de eerste helft leverde dat uit zeven corners niet meer dan een enkel doelpunt op. In de tweede helft bleven we het spel dicteren en sloegen we wel toe." Katelijne Corporaal maakte die ene, zo be langrijke treffer voor mst. Voor de speiver deelster, die samen met mid-mid Marlies van der Stel tot de uitblinksters behoorde, was het haar eerste doelpunt in alle jaren dat ze bij Alecto in de overgangsklasse speelt. Direct na mst kwam de doelpunten- machine op gang. Frederique van Kauuwen vergrootte de marge. Jeske Ladan, die in de eerste helft geen schot op doel kreeg, had geen verweer op een comer van Zwart Wit, maar Van Kauuwen maakte drie minuten later 3-1. Via een tip-in van Daniëlle de Goe de uit een pass van Leontien van Tilburg en de rebound na een comer van Leontien Bakker werd de 5-1 eindstand bereikt. Mig non van Gent keerde onlangs terug uit ae Verenigde Staten en kreeg van coach Eiken hout een basisplaats toegewezen. Forescate liet in de race om het kampioen schap van de eerste klasse opnieuw punten liggen. Tegen Craeyenhout kwam het Voor schotense team niet verder dan een 1-1 ge lijkspel. „Matig gespeeld", zei Marloes Krouwel.'„Het had nog erger kunnen zijn, maar keepster Ellen Husman was wel in vorm en heeft een nederlaag voorkomen." Mascha Kimman scoorde het Forescate- doelpunt uit een voorzet van Sophie van Noort. In dezelfde afdeling ging LOHC in het de gradatieduel bij Groen Geel met 5-4 ten on der. „Heel veel strijd, maar ook veel wisse lingen in niveau", sprak coach Jan Smid. „We kregen nog veel kansen op de 5-5, waarmee we ze op de ranglijst onder ons hadden kunnen houden. Maar de bal wilde ti er gewoon niet in." Barbara Garde? opende de score. Marieke Mattheu zorgde voor de 2-2 tussenstand. Karii Rijn en andermaal Mattheussens hi LOHC steeds in de wedstrijd. Roomburg, verloor met 5-2 bij Vo Maaike Spaans zorgde direct na, het I van de tweede helft voor de aanslu1 maar daarna scoorde Voome drie kee1 len van der Salm zette de eindstand nef In de tweede klasse vergrootte Alphc5 marge met de degradatieplaats door m#" van de nummer drie van de ranglijst, V aan, te winnen. Elise Kuit opende uiC1 steekpassje van Sanne de Wolf de Anouk van den Bosch haalde via een ie van de tegenpartij de drie punten binnt Catwijck had in de derde klasse geer van Hoorn: 4-0. Annelies Kornet wen 1 twee treffers voor mst de 'vrouw var wedstrijd'. Ivy van der Werf na een so Q Hotsche van der Horst met een knal i 'J dak van het doel scoorden na de paP1 Noordwijk liet bij Castricum de ove ning glippen, 2-2. Via Kim van Ommr Nanette de Koning was bij mst eei' voorsprong bereikt. In de vierde klasse de Hisalis de punten met Nieuwkoop Marlies Mols scoorde voor de thuisclub65 Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24