PSV ruziet met Roelof Luinge SPORT 3 Bizarre eindsprint negen Feyenoorders op Vijverberg Ajax heeft lekker rustig avondje tegen RBC Arbiter roept ergernis op bij Eindhovenaren Spanning stijgt in Engelse top iANCHEster - Arsenal lijkt de [egie in Engeland uit handen te ;ven. De ploeg van manager rsene Wenger zag zaterdag ri- lal Manchester United langs- kij komen. United won, onder ieer door twee benutte straf- hoppen van Van Nistelrooij, iet 4-0 van Liverpool. Arsenal irerspeelde twee punten door ;en gelijkspel (1-1) bij Aston 'Jrilla. Beide ploegen hebben 67 nten en nog zes duels te loeizame zege t rveal Madrid HADRio - Real Madrid heeft in ert le Spaanse Primera Division ten moeizame zege op Rayo .^allecano behaald. De koploper vist pas vijf minuten voor tijd ,n ;en 0-1 achterstand in een 3-1 (verwinning om te buigen. Na ,n le snelle openingstreffer van iar Jembranos scoorden vlak voor ijd Morientes (2x) en Portillo roor Real. FC Barcelona leed de ,s erste nederlaag onder de nieu- fj ve trainer Antic: 0-2 bij Villar- 1 eal. Lopez en Calleja maakten le goals. juventus behoudt eiding in Italië ,!l'r U«UN - Juventus heeft zaterdag s le derby tegen Torino met 2-0 l31 jewonnen. De ploeg van Edgar )avids werd snel door Torino a n de juiste richting gezet. In :en poging Trezeguet van het icoren af te houden, passeerde verdediger Comotto na zes mi- ïuten zijn eigen doelman. Ju- rentus leek de westrijd daarna inder controle te hebben, maar tag vlak voor rust Tudor met ood vertrekken. Tacchinardi >epaalde uiteindelijk de eind- tand op 2-0. Mols beslissend Voor Glasgow iIasgow - Met twee treffers be- vees Michael Mols nog steeds ran grote waarde te zijn voor rlasgow Rangers. De koploper de Schotse competitie won net 2-0 van Partick Thistle, viols en zijn collega's hadden iet zaterdag voor eigen publiek ïeel moeilijk tegen de nummer tien van de ranglijst. Partick nk ïield de score in evenwicht tot >ei le laatste twintig minuten. Toen bewees Mols zijn waarde fcls spits. In de 70ste minuut ttetondde hij knap voorbereidend zaWerk van Ricksen met het c ïoofd af. Vijf minuten later be sliste Mols het duel. n I 'p Weg naar Europa open voor RKC vawaalwijk - Financiële proble- nen leidden de aandacht even if, maar gerustgesteld door een ;emeentelijke lening van tweë- 'es! tnhalf miljoen euro, ligt de weg ud laar Europees voetbal voor töCC volledig open. De Braban- iers wonnen gisteren simpel net 2-0 van AZ, dat de Europe se ambities heeft laten varen. De zege van NEC op Excelsior IWl-O) was in Waalwijk het enige •piinpuntje. De andere concur- enten legden RKC geen stro pt ireed in de weg. Roy Beukenkamp mhindert Vitesse Arnhem - Een tiental serieuze jiansen kreeg Vitesse zaterdag avond om FC Groningen op ichterstand te zetten. Ze wer- len niet benut. Voornamelijk >p dankzij de uitblinkende doel- '^"ïan Beukenkamp bleven de Groningers overeind in het Gel- redome, 0-0. Sturing beleefde ^daardoor een tegenvallende te- .jj rugkeer als coach van Vitesse, al j^zag het spel er aardig uit. De Dl ijn Temmink twijfelt na zien tv-beelden maandag 7 april 2003 door Frank van den Heuvel Tilburg - Hét citaat van de mid dag kwam misschien wel van Mark Wotte. De trainer van Wil lem II legde na afloop van het duel met PSV (1-1) de vinger op de zere plek: Je weet datje geen ruzie met Luinge moet maken, want dan zet-ie de bokkenpruik op. En dat werkt dan tegen je." Roelof Luinge. Zijn naam zong na de honderdste derby Willem II-PSV nog lang rond in Tilburg. De commotie rond het optreden van de arbiter drong het PSVs eerste puntverlies sinds de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op 17 november volledig naar de achtergrond. Luinge riep ne gentig minuten lang ergernis op bij de koploper. „Ik weet niet wat onze Roelof bezielde", bits te Guus Hiddink, de PSV-trainer die verder sprak van een 'per fecte uitvoering van de Roelof Luinge-show'. Cruciaal waren twee momen ten: de strafschop die Mateja Kezman had moeten krijgen toen hij onderuit werd gekegeld door Willem Il-doelman Chris- tophe Martin en even later de rode kaart voor Kezman, na een 'achterwaartse, slaande bewe ging' naar Jaliens. In de ogen van Luinge althans, verder za gen weinigen het zo. Het slachtoffer, Kezman, vond dat sprake was van een 'bela chelijke' uitsluiting en een 'tweehonderd procent -penalty'. Maar verder besloot hij wijselijk even zijn mond te houden, de adrenaline te laten zakken en het woord aan de KNVB te gun nen. „Het is beter om nu even niet te praten. Bij PSV gaat iedereen ervan uit dat de topscorer er vrijdag in de uitwedstrijd tegen Roda JC bij is. Als het al tot een straf zou ko men - wellicht laat de KNVB het erbij zitten na het zien van de tv-beelden - dan zal de club ze ker in beroep gaan. Guus Hid dink wond er na afloop geen doekjes om. „Bij die overtreding van Martin leg je de bal dubbel en dwars op de stip, dunkt me. En bij die rode kaart hield Kez man zijn armen bijna verticaal en deed er niets mee. We zullen daar zeker werk van maken." Luinge 'drukte een heel zwaar stempel op het resultaat', vond Hiddink. „Meneer Luinge was aan het provoceren in het beoordelen van situaties. Dat is jammer, want we hadden hier twee ploe gen die er een goede wedstrijd van wilden maken. Als scheids rechter moet je er dan tussen door lopen en geen agressie op wekken." Luinge heeft natuurlijk een be paald stempel, dat ook bij de spelers bekend is. „Zijn provo cerende manier van fluiten is bekend. Maar als we dat dan weten, moet hij in de slotfase van de competitie alleen maar wedstrijden fluiten die er niet meer toe doen." De frustratie over Luinge was niet alleen terug te voeren op de roerige tweede helft. Mark van Bommel had het bijna negentig Rood voor de niet zichtbare Kezman in de Roelof Luinge-show. Jan Vennegoor of Hesselink denkt er het zijne van. Foto: ANP/Olaf Kraak minuten lang met hem aan de stok. Volgens Luinge omdat "Van Bommel telkens om uitleg vraagt en vervolgens commen taar heeft op de leiding. Dat ac cepteer ik niet." Jan Vennegoor of Hesselink kreeg vrijwel geen enkele keer een vrije trap mee, Van Bommel werd bijkans bij elk fysiek con tact afgefloten. De aanvoerder kreeg bijna tien overtredingen op zijn conto. Hij hield zich na de gele kaart, die hem voor vrij dag een schorsing oplevert, be wust een beetje in, 'want dit is zo n wedstrijd waarin je gemak kelijk over de schreef kunt gaan'. „Dit vergt veel van je mentale weerbaarheid. Je moet bestand zijn tegen onrecht dat je aange daan wordt. Je moet een grote ploeg zijn, wil je hier onge schonden doorheen komen." De spelers waren overigens wel zo eerlijk om te benadrukken dat PSV zeker niet goed voor de dag kwam in Tilburg. Van Bom mel: „Het zijn van die wedstrij den die wij af en toe spelen. Dan kom je overal een stapje te laat." Hij legde een parallel met de in terland van afgelopen woens dag, toen het de bedoeling was Moldavië 'op te vreten', maar daar niets van terechtkwam. En Roelof Luinge? De scheids rechter werd na afloop natuur lijk geconfronteerd met de veel besproken momenten. Hij bleef achter zijn beslissingen staan, maar had de tv-beelden nog niet gezien. En als blijkt dat hij het verkeerd heeft gezien? „Dan spijt het me." WILLEM II: Martin; Jaliens, Van Nieuwstadt, Joris Mathijsen en Wau; Caluwé (70. Van der Gun), Victoria en Landzaat; Ceesay, Sjoekov (75. Quinn) en Sektioui (89. Janssens). PSV: Waterreus; Lee, Ooijer, Faber en Heintze; Rommedahl, Van Bommel, Vogel en Robben; Vennegoor of Hes selink en Kezman. Rotterdammers zetten achterstand om in winst door Marcel van der Kraan doetinchem - AJs Feyenoord aan het einde van het seizoen beslag legt op de tweede plaats en zich daardoor plaatst voor de voor ronde van de Champions Lea gue, dan zal het nog terugden ken aan de wedstrijd tegen De Graafschap van afgelopen zater dagavond. Op de Vijverberg in Doetinchem sloegen de Rotter dammers een grote slag door in de tweede helft met slechts ne gen spelers een 3-2 achterstand om te buigen in een kostbare 4- 3 overwinning. Dat resultaat, na een bizarre eindsprint, zorgde voor eufori sche taferelen in het Rotterdam se kamp en nam de teleurstel ling van twee rode kaarten gro tendeels weg. Thomas Buffel en Gerard de Nooijer moesten kort na rust achter elkaar van scheidsrechter Bossen naar de kleedkamer en daarmee werd de lont in het kruitvat op de Vij verberg zaterdagavond aange stoken. Het thuispubliek schaarde zich achter de 'Superboeren', die de grootste stunt van het jaar dach ten te produceren. De nummer laatst van de eredivisie rook bloed in de confrontatie met Feyenoord, dat in de eerste helft via Robin van Persie en Thomas Buffel een ogenschijnlijk com fortabele voorsprong had geno men. Ilja van Leerdam had De Graaf schap met een prachtige goal al terug in de race (1-2) gebracht, voordat Buffel en De Nooijer werden weggestuurd. De ge beurtenissen die daarna volg den, waren nauwelijks bij te houden en zorgden voor een kolkende menigte in het stadi on. Uit de vrije trap die de thuis club werd toegekend na de laat ste overtreding van De Nooijer (Zafarin neergehaald) scoorde Doelman Jurgen Wevers van De Graafschap kan het niet bevatten, dat zijn ploeg heeft verloren van negen Feyenoorders. Foto: ANP/Ed Oudenaarden ex-Feyenoorder Jean-Paul van Gastel (2-2). Nog geen twee mi nuten later maakte invaller Hans van de Haar er 3-2 van. Peter Bosz kon als geplaagd coach in Doetinchem zijn geluk niet op. Maar in het laatste half uur kwam schrijnend aan het licht waarom De Graafschap in de kelder van de eredivisie bi vakkeert. Bevangen door angst om de voorsprong tegen Feyen oord weer kwijt te raken, hiel den de spelers van de thuisclub hun hoofd niet koel en was tac tiek ver te zoeken. Bosz zei na afloop dat zijn ploeg 'natuurlijk niet voor niets op de laatste plaats staat'. Maar in wendig kookte hij, omdat hij voelde dat degradatie een stuk dichterbij is is na het rampzalige half uur tegen negen Feyenoor ders een heel stuk dichter naar zich toe trok. Bosz: „In balbezit hebben we het zo verschrikkelijk slecht ge daan. Ik vond het bizar om te zien dat Feyenoord nog twee keer kon scoren tegen ons. We hebben het over ons zelf afge roepen. Je probeert langs de kant nog wat spelers te berei ken, ze moesten het veld breed houden, maar alles ging mis. We gaven de doelpunten gewoon weg. Het waren heel, heel dom me goals. De mensen hebben een spektakel gezien, maar ik had het liever anders gehad. We hebben de punten zo hard no- dig." De gelijkmaker kreeg Feyenoord inderdaad letterlijk en figuurlijk in de schoot geworpen. Doel man Wevers liet de bal los in de hoek van het strafschopgebied, waarna Bonaventure Kalou van ruime afstand met een curve het net vond. Het duel was op dat moment al lange tijd een slijtageslag voor de overgebleven Feyenoorders, die in Brett Emerton na rust een soort 'Superman' hadden. De Australiër vloog als een bezetene heerenveen/gpd - Zat-ie wel of ".zat-ie niet? De roep om elektro- nische hulpmiddelen op de P doellijn laaide zaterdagavond weer eens op na SC Heeren- ,°Eveen-Roda JC. In de 63ste mi- jiiuut schoot Daniel Jensen de thuisclub naar 3-2. De Limbur gers bestreden de geldigheid nVan deze treffer, door arbiter Re- né Temmink toegekend op ad- j vies van zijn assistent Eugène j Theelen. Die stond zeker tien meter van de achterlijn af toen j-g Jensen uithaalde, maar wees met zijn vlag resoluut naar het midden. Temmink bekeek na afloop de tv-beelden, die overigens niet 'voor 100 procent uitsluitsel ga ven. „Maar ik twijfel nu wel sterk", aldus de scheidsrechter. ■Spelers maken fouten, scheids rechters en assistenten ook. Ik al eerder gezegd: met een klein beetje hulp van elektronica c is dit te voorkomen. Ik kan me voorstellen dat Roda hierdoor ^gefrustreerd is." Heerenveen-speler Mika Nur- mela, die in de buurt van de hoekvlag warmliep, had geen twijfel. „We hebben geluk ge had, want die bal is niet over de Opmerkelijk debuut taxichauffeur Jamal Akachar HHMMii door Peter van Duyl Amsterdam - Al doende leert men. Met een grote Europese wedstrijd voor de deur, bezorgde Ajax zichzelf eindelijk weer eens op een rustige avondje. De Amsterdammers hadden zaterdag aan drie kwartier geconcentreerd voetbal ge noeg om het naïeve RBC Roosendaal er onder te krijgen: 4-1. En dus was er ruim te voor extra rust én een opmerkelijk de buut. Steeds nadrukkelijker wordt Ajax in een merkwaardige spagaat gedwongen. Waar de buitenwacht volledig gefixeerd lijkt op het avontuur in de Champions League, daar wordt de competitie in de Arena telkens weer tot het grootste goed uitgeroepen. In Amsterdam zijn ze doodsbenauwd om de tweede plaats nog kwijt te raken aan Feyenoord. Nu Ajax heeft geproefd van al het lekkers in het kampioenenbal, voelt UEFA Cup-voetbal bijna als een straf. Wrang genoeg heeft juist het Europese succes dit seizoen binnen de landsgren zen zijn tol geëist. Sinds half september speelde Ajax twaalf Champions League wedstrijden en steeds weer blijkt het competitieduel voor een internationaal mffreden een zware opgave voor de landskampioen. Tegen nietige clubs als Groningen, Excelsior (thuis) en RBC (uit) ging het maar net goed, in vijf andere ge vallen liep Ajax wel schade op. Van de negentien verliespunten die de Amster dammers tot nog toe incasseerden, ga ven ze er elf weg aan de vooravond van een Europese wedstrijd. Daarom waren ze in de Arena, met de kwartfinale tegen AC Milan (morgen) in het vizier, zelfs niet helemaal gerust op de ontmoeting met RBC. Maar al snel bleek dat Ajax van de Brabanders niets te duchten had. De ploeg van Robert Maas kant ontliep elk lichamelijk duel en dacht zijn doel vrolijk tikkend te bereiken. Geconcentreerd en professioneel maakte Ajax het duel met RBC tot een verplicht nummer. Gelegenheidsaanvoerder Rafael van der Vaart, door het ontbreken van Zlatan Ibrahimovic de diepste spits, mis te na veertig seconden al een enorme kans. Hij kopte na een half uur tegen de onderkant van de lat en brak vijf minuten later, opnieuw met het hoofd na een voorzet van Maxwell, het Brabantse ver zet definitief. Omdat in de tien resteren de minuten van de eerste helft ook Max well en Andy van der Meyde nog scoor den (3-0), kon Ajax halverwege de voet al van het gaspedaal halen. Met de zege in de zak nam Ronald Koe man de gelegenheid te baat om een aan tal spelers extra rust te gunnen. Witschge kwam voor Galósek en Boukhari voor Van der Vaart, maar de meest opmerke lijke invaller heette Jamal Akachar, die Steven Pienaar afloste. Akachar doorliep de jeugdopleiding bij Ajax, maar haakte af toen hij in de Arena geen contract kreeg aangeboden en vond werk als taxichauffeur. Aan het begin van dit seizoen meldde de Marokkaan zich aan bij de zaterdagamateurs van Ajax. Daar deed hij zulke opvallende dingen, dat hij werd overgeheveld naar Jong Ajax. In december tekende de (inmiddels ex-) chauffeur een contract voor anderhalf jaar, door het gebrek aan spitsen in de Arena traint hij voorlopig mee met de A- selectie en zaterdag maakte hij zijn offici ële debuut. De toch al opvallende levensloop van Ak achar (20) had een nieuwe piek gekregen als Van der Meyde de Marokkaan drie minuten na diens entree de bal in de voeten had geschoven. De buitenspeler koos echter voor Maxwell, die hoog over kogelde. „Als Andy hem op mij had te ruggelegd, had ik hem binnen gescho ten", zei Akachar later. „Iedere jonge Ajax-speler droomt van een debuut in het eerste, maar echt tevreden kan ik niet zijn. Ik geloof dat ik nog beter kan." Hoe het verder gaat met Akachar is niet duidelijk. Bij Ajax gaan ze ervan uit dat hij speelgerechtigd is voor de Champions League. Hij trainde ook gisteren mee, maar Koeman liet doorschemeren dat hij de Marokkaan er alleen bijhoudt als Ibra himovic niet tijdig herstelt. „Ik weet ook niet wat er allemaal gaat gebeuren", zei de speler zelf. „Ik hoop natuurlijk dat ik erbij blijf, maar met de Champions Lea gue houd ik me echt niet bezig. Het debuut van Akachar daargelaten ge beurde er in de tweede helft van Ajax- RBC Roosendaal bitter weinig meer. Tien minuten voor tijd scoorde invaller Björn Daelemans tegen, in blessuretijd mocht ook Boukhari nog een persoonlijk hoog tepuntje vieren: 4-1. AJAX: Lobont; De Jong, Pasanen, Yakubu en O'Bnen; Galasek (56. Witschge), Pienaar (56. Ak achar), Sneijder en Maxwell; Van der Meyde en Van der Vaart (78. Boukhari). RBC: De Ron; Keller, Hellemons, Oliseh en Van Wanrooy (46. Fleur); Heije, Tininho (59. Wooter) en Viedma; Den Ouden, Vos en Sillah (72. Daele mans). over het hele veld en speelde voor twee. Hetzelfde deed Kees van Won deren, die als oudste Feyenoor- der de beste prestatie leverde. Hij stond ook aan de basis van de winnende goal. Van Wonde ren stuurde Kalou het vijandelij ke strafschopgebied in, waar hdj door Milan Berck Beelenkamp werd getorpedeerd. Van Hooijdonk draaide zijn hand niet om voor het klusje, dat vanaf elf meter moest wor den geklaard. De spits scoorde zijn 22ste treffer van het seizoen en lijkt topscorer Mateja Kez man van PSV (25 treffers) nog in te halen. Zowel verdedigend als aanval lend blijft Feyenoord verbazen. Zelfs met negen man ziet de ploeg nog kans om in een ruim half uur twee keer te scoren. Het elftal van Van Marwijk is dit sei zoen niet voor niets de produc tiefste ploeg in het betaald voet bal. Het totaal aantal tegendoel punten kwam in Doetinchem op 32. Ook dat is onwaarschijn lijk veel. Pierre van Hooijdonk had de in haalrace niet meer verwacht. „We scoren altijd. Maar als je met negen man staat, geloof je niet meer dat de goals vanzelf komen. Er moest keihard wor den geknokt. Ja, er kwam power en gif boven in de ploeg. Mede door de dingen die er in het veld gebeurden en omdat we het ge voel hadden dat ons onrecht was aangedaan." DE GRAAFSCHAP: Wevers; Beelen kamp, Van der Kruis, Van Gastel (73. Smit) en Hermans (46. Bakens); Leo nardo, Van leerdam, Hertog, Duits (46. Van de Haar) en Ter Avest; Za farin. FEYENOORD: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, De Nooijer en Paau- we; Kalou, Bosvelt, Ono (90. Lurling) en Van Persie (63. Loovens); Van Hooijdonk en Buffel. Ibrahimovic enige vraagteken bij Ajax Zlatan Ibrahimovic is het eni ge vraagteken in de selectie van Ajax voor het eerste kwart finaleduel in de Champions League met AC Milan, morgen in de Arena. De Zweed kampt nog altijd met een lichte ham stringblessure in het linker been en werd zaterdag uit voorzorg buiten de selectie ge houden voor het duel met RBC Roosendaal (4-1). Ibra himovic liep de blessure op in de laatste minuten van de thuiswedstrijd tegen Excelsior op 16 maart. Hij speelde sindsdien tegen AS Roma en PSV, maar desondanks is de aanvaller nog altijd niet klach- tenvrij. Toch heeft Ajax goede hoop dat Ibrahimovic er mor genavond in de Arena bij kan zijnAC Milan kende een min dere generale repetitie dan Ajax. De ploeg van Carlo An- celotti verloor met 1-0 bij AC Parma. Door de nederlaag groeide de achterstand van Milan op koploper Juventus tot acht punten. Van zijn laat ste zeven wedstrijden (vijf in de serie A, twee in de Cham pions League) won Milan er slechts één. EREDIVISIE 26e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 146.043, totaa 3.730.909. Best bezochte wedstrijd: 49.182 toe schouwers, Ajax - RBC. Slechtst bezochte wedstrijd: 6141 toe schouwers, RKC - AZ. Rode kaarten: 3 (De Nooijei Buffel/Feyenoord, Kezman/PSV). Tc taal: 44. Gele kaarten: 21. Totaal: 630. Meeste kaarten: 6, De Graafschap - Fej enoord (Bossen) 5x geel, waarvan 2 on gezet in rood, lx rood, Vitesse - FC Grc ningen (Van Huiten) 6x geel. Doelpunten: 26. Totaal: 672. Heerenveen - Roda JC 3-2 (0-2). 28. V celich 0-1, 38. Soetaers 0-2, 47. Jer sen 1-2, 58. Denneboom 2-2, 63. Jer sen 3-2. Scheidsrechter: Temminl Toeschouwers: 14.300. Gele kaar Denneboom (Heerenveen), Van Diji Roorda (Roda JC). De Graafschap - Feyenoord 3-4 (0-2 24. Van Persie 0-1, 40. Buffel 0-2, 51 Van Leerdam 1-2, 60. Van Gastel 2-1 64. Van de Haar 3-2, 77. Kalou 3-; 83. Van Hooijdonk 3-4 (strafschop Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwer 11.000. Rode kaart: 56. Buffel (Feyer oord, 2x geel), 59. De Nooijer (Feyer oord). Gele kaart: Van Wonderen (Fe; enoord), Van der Kruis, Beelenkam (De Graafschap). Ajax - RBC 4-1 (3-0). 35. Van der Vaa 1-0, 39. Maxwell 2-0, 45. Van der Me; de 3-0, 78. Daelemans 3-1, 90. Bouï hari 4-1. Scheidsrechter: Haverkor Toeschouwers: 49.182. FC Twente - NAC 0-0. Scheidsrechte Wegereef. Toeschouwers: 13.250. Vitesse - FC Groningen 0-0. Scheid: rechter: Van Huiten. Toeschouwer 23.200. Gele kaart: Broerse, Matthij- Landerl, Beukenkamp, Hoogstrate, Fl< rén (FC Groningen). Willem II - PSV 1-1 (0-0). 55. Robbe 0-1, 61. Sektioui 1-1. Scheidsrechte Luinge. Toeschouwers: 13.820: Roe kaart: 77. Kezman (PSV). Gele kaar Wau, Van Nieuwstadt (Willem l|), Vê Bommel, Kezman (PSV). FC Zwolle - FC Utrecht 3-1 (0-0). 5 Richard Roelofsen 1-0, 74. Richai Roelofsen 2-0, 76. Richard Roelofse 3-0, 82. Kuijt 3-1. Scheidsrechter: 0 kam. Toeschouwers: 6400. Gele kaar Marco Roelofsen (FC Zwolle), Jochen sen (FC Utrecht). NEC - Excelsior 1-0 (0-0). 82. Turnt 1-0. Scheidsrechter: Buiting. To< schouwers: 10.150. Gele kaar Schuurman (NEC). RKC Waalwijk - AZ 2-0 (2-0). 34. Co j nelisse 1-0, 37. Van Diemen 2-1 Scheidsrechter: Jol. Toeschouwer 6141. Gele kaart: Hoogendorp (RKC Lamey (AZ). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 25, Van Hooijdonk (Feyenoord) 22, 3. Bu fel (Feyenoord) 15, 4. Kuijt (F Utrecht) 14, 5. Ibrahimovic (Ajax) 1: 6. Hoogendorp (RKC), Perez (AZ), V. der Vaart (Ajax), Soetaers (Roda JC) li 10. Mido (Ajax), Robben (PSV), Van c Haar (De Graafschap), Van Galen (AZ Denneboom (Heerenveen) 9. Programma: vrijdag 11 april: FC Utree - Willem II, Roda JC - PSV; zaterdag april: Feyenoord - Vitesse, Heerenveer NEC, FC Twente - De Graafschap. AZ FC Zwolle; zondag 13 april: NAC Brec - Ajax, RKC Waalwijk - RBC Roose daal, FC Groningen - Excelsior. PSV Ajax Feyenoord RKC Roda JC NEC NAC FC Utrecht AZ Willem II Heerenveen FC Twente RBC Groningen FC Zwolle Vitesse Excelsior Graafschap 26 21 4 26 18 5 26 18 4 26 13 4 26 11 7 26 11 6 26 8 12 26 9 9 26 10 5 26 9 7 26 9 7 26 7 10 26 8 5 26 5 8 1 67 64-1 3 59 66- 4 58 72-; 9 43 33-; 8 40 41-; 9 39 32-; 6 36 28-1 8 36 34-3 11 35 39-5 10 34 37-3 10 34 43-* 9 31 28-3 13 29 29-* 13 23 24-3 15 23 24-3 15 21 23-* 15 19 28-* 17 17 27-f EERSTE DIVISIE 26e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 26.441. Tota; 724.176. Best bezochte wedstrijd: 5611 tc schouwers, ADO Den Haag - Cambu Leeuwarden. Slechtst bezochte wedstrijd: 900 tc schouwers, FC Dordrecht - FC Vole dam. Rode kaarten: 0. Totaal: 53. Gele kaarten: 17. Totaal: 706. Meeste kaarten: 4, FC Eindhoven - Er: men (Van Sichem) 4x geel. Doelpunten: 29. Totaal: 727. Sparta - Haarlem 4-1 (0-0). 50. T merus 0-1, 70. Koevermans 14, 7 Koevermans 2-1, 86. Koevermans 3- 90. Becham 4-1. Scheidsrechter: OF Olthof. Toeschouwers: 5090. Ge kaart: Supusepa (Haarlem). Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 2 2. Koevermans (Sparta) 21,3. Platvc (Heracles Almelo) 18, 4. Bruin (Cai buur Leeuwarden) 17. 5. Stroeve (A[ Den Haag). Van de Laak (FC Den Bosc 15, 7. Weerman (Veendam) 14, 8. Ja sen (FC Den Bofph) 13, 9. Holwi (Stormvogels/Telswr), Ketting (Ha; lem), Hendriksen (Helmond Sport) 12 Programma: vrijdag 11 april: Cambu Leeuwarden - Stormvogels/Telstar, Ei men - Fortuna Sittard, Go Ahead Eagl - FC Dordrecht, Haarlem - VW, H< mond Sport - MW, Heracles Almelc Sparta Rotterdam, T0P/0ss - ADO D Haag, BV Veendam - FC Den Bosch, I Volendam - FC Eindhoven. ADO 26 21 3 2 66 60- Emmen 26 18 4 4 58 53- Volendam 26 16 3 7 51 50- Heracles 26 15 4 7 49 58- Den Bosch 26 14 4 8 46 47- Helmond Sp. 26 13 6 7 45 55- GA Eagles 26 13 5 8 44 52- TOP 26 11 4 11 37 38- Cambuur L. 26 11 2 13 35 48- Eindhoven 26 9 6 11 33 31- Sparta 26 9 b 12 32 43- St. Telstar 26 9 3 14 30 27- Veendam 26 7 6 13 27 32- Haarlem 26 7 5 14 26 25- MW 26 6 5 15 23 24- VW 26 5 5 16 20 28- Dordrecht 26 5 5 16 20 26- Fortuna S. 26 4 lb 19 30-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19