Van Petegem doet alles goed )uick Boys harkend naar gelijkspel tegen Capelle Vincent van der Kooij voldoet aan opdracht Ongeloof over rood en ontsnapping Valpartij verandert debuut Michael Boogerd in een lijdensweg SPORT 7 APRIL 2003 lie NCAA Orleans - Basketballer fill Harris is er met de iLonghorns niet in ge- Hde finale van de Final In de Amerikaanse univer- picompetitie (NCAA) te ken. De Hoofddorper ver liet Texas zaterdagavond L Orleans voor 54.432 jtiouwers met 95-84 van lise. Harris stond zestien fe veertig minuten in het m schoot een driepunter Bij de rust keek het als I geplaatste Texas tegen [unten achterstand aan, lienzind ir ziekenhuis :e - Oscar Camenzind is na een val in de Ronde landeren overgebracht ;n ziekenhuis in Ou- :de. De oud-wereldkam- iuit Zwitserland heeft ichijnlijk zijn sleutelbeen 1. Ook zou hij een bles een halswervel hebben ;n. De Zwitser was bij :md incident betrokken, lega in het peloton ver regenjack. Dat sloeg e wind in het voorwiel tenzind, die daarop kop ging. ih na val |ivensgevaar De Japanse motorcou- ijiro Katoh is in kritieke opgenomen op de in- van een ziekenhuis ichi. De 26-jarige Ja- kwam met zijn Honda |derde ronde van de Mo- ice op het circuit van ir ten val. De we ipioen 250cc van 2001 tige verwondingen op lofd en luchtwegen. In Jteloze toestand werd hij ;opter naar Yokkaichi racht. Na onderzoek de dokter Costa dat hij evingskansen van de niet hoger inschat dan Peter van Petegem (rechts) en Frank Vandenbroucke passeren als eersten de top van de Muur van Geraardsbergen. Foto: ANP/Robert Vos |i wordt weggevoerd na zijn l Foto: Reuters/Eriko Sugita door Ad Pertijs meerbeke - De schoonheid van de triomf zat hem in het ogenschijn lijke gemak, waarmee Peter van Petegem (33) gisteren voor de tweede maal in zijn leven de Ronde van Vlaanderen won. „Als het gemakkelijk gaat, ziet het er altijd mooi uit", vond ook de 'Zwarte van Brakel'. De man van de streek deed alles goed op weg naar Meerbeke. Op de Berendries opende hij zijn koers. In zijn eigen Tenbossestraat schudde hij eens flink aan de boom. Op de Muur der Muren (die van Geraardsber gen dus) kon alleen Frank Van denbroucke hem volgen en in de finishstraat rekende de Lotto-Do- mo-kopman simpeitjes ook met deze laatste tegenstander af. Michael Boogerd bereikte ne gentien seconden later als num mer negen de finish. Hoestend, proestend en met een kapotte elleboog en zere rug. Zijn finale zag er niet gemakkelijk uit. „Na de Koppenberg zat ik nooit lek ker meer in de wedstrijd", sprak hij met een 'zere' stem. Met een lichte verkoudheid was Boogerd aan zijn eerste Ronde van Vlaanderen begonnen. Toch verliep alles lange tijd naar wens. Attent koersend, constant voorin. In combinatie met de gekte van de Ronde brak hem dat ironisch genoeg op op de één van de meeste genadeloze klimmetjes. „Ik reed als derde de Koppen berg op. Perfect geplaatst. In het wiel van Johan Museeuw. Plots liep er iemand de weg op. Hij probeerde Museeuw te duwen. Iedereen wil Museeuw duwen. Deze idioot liep mij daarbij om ver. Tot overmaat van ramp viel vervolgens ook Wesemann bo venop me. Ik heb genoten van de Ronde van de Vlaanderen. Alleen niet van die ene suppor ter." Steven de Jongh bracht hem nog wel snel terug naar de voor ste groep, maar Boogerd was zijn goede gevoel en ritme kwijt. De ziekte zat in zijn lijf. „Ik kreeg ontzettende last van mijn strot." Op de Muur zag hij Van Petegem en Vandenbroucke wegrijden. „Het trapje extra dat ik vorige week wel kon zetten, miste ik jammer genoeg van daag. Het was misschien het verschil tussen wel of niet mee springen met die twee." Het was de tegenslag geweest, niet een gebrek aan ervaring in zijn eerste Vlaanderen-optre- den. Dat vond Boogerd en dat vond ook zijn teambaas Theo de Rooy. „Ik heb in de koers geen relatie gezien tussen dat debuut en het koersverloop. Bij Oscar Freire wel", zei De Rooy. Peter van Petegem heeft zijn portie tegenslag al gehad. Hij werd ziek voor Milaan-San Re- mo en de ploeg zat even in zak as. „Ik heb de moraal toen hoog Broberen houden. Na de eerste lassieker heb je één winnaar en veel verliezers. Het seizoen is echter langer." Van Petegem had dan ook geen zin harde kritiek te leveren op het rijden van Rabobank. De Nederlandse ploeg reed in een relatief vroeg stadium kilome ters tempo om een vijftien mi nuten weggelopen kopgroep van vier renners tot de orde te roepen. „Ik had het zo nooit gedaan", zei de Belg. „Maar ik had ook niet zoveel mensen meer om me heen. Ik vond het dus prima. Later toen een groep met acht Italianen ontsnapt was, heb ik met Boogerd afgesproken dat we ieder een mannetje zouden inzetten bij de achtervolging." Ach, hij de man van de streek, had het optreden van Rabobank ook wel glimlachend aangezien. „Ook al zeg ik vooraf van niet, maar de terreinkennis die ik heb, hebben zij gewoonweg niet. Ik weet op welke stukken het onzinnig is om je ploeg te la ten rijden. Dat zijn de passages waar je om een of andere reden geen seconde terug wint Wat je ook doet. Ik weet ook waar een inspanning wel zinvol is. Dat zijn de stukken waar je zomaar 25 seconden goedmaakt" Peter van Petegem reed dus geen trap te veel. Hij rijdt nooit een trap te veel. „Hij is meester van het wachten", sprak De Rooy vol bewondering. Hij be reikte de status van absolute Vlaamse volksvedette door al even zuinig te pieken. Drie keer de Omloop Het Volk en twee keer de Ronde van Vlaanderen. Veel meer (grote) zeges heeft hij als snelle man niet achter zijn naam staan, maar met zo'n sco re kan hij in eigen land natuur lijk niet meer stuk. Michael Boogerd zien we bin nenkort zeker terug. Al moest hij daar gisteren niet aan denken. „Kapot ben ik. Ik kon niet eens sprinten op het einde. En dan moeten mijn klassiekers nog ko men." Gisteravond zat hij alweer in het vliegtuig naar Spanje voor de Ronde van het Baskenland, die vandaag begint. Peter van Pete gem ging op zijn gemak naar huis. "Feesten?", riposteerde het voormalige feestbeest met pretoogjes. „Velen van ons zul len vanavond gaan feesten. Ik moet thuis zijn als de kleine vannacht wakker wordt Ik ben ook een goede vader, moet je weten." twijkers lopen na slechtste wedstrijd van het jaar een punt uit op Hoek Gertjan van Geen ie aan oe ussel - Het ge el (2-2) voelde aan als een e nederlaag. Quick Boys in Capelle te angstig, te en te vaak ongeconcen- 1 geweest. De Ka twijkers iten daarom van geluk en dat ze zaterdag niet averij opliepen. Eenmaal kleedkamer was de op ing nog groter, toen bleek loek bij hekkensluiter Ko- in Boys in blessuretijd te- een nederlaag was opgelo- Vreugdekreten bleven, te- uit (atwijkers liepen zo een uit op de achtervolger en uen volgende week bij Ex- vabr Maassluis de titel in de irdilklasse A ophalen. De vaste c-Boysvolgers durfden za- deJg de stelling zelfs aan dat loeg geen winstpunt meer g heeft om Hoek van het lijf JP uden. Hoek moet volgende immers naar Ter Leede toe tale Sassenheimers hebben lOjkans om de tweede plaats te nemen van de Zeeuwen, n punten is het verschil en l uidt op enige superioriteit de Katwijkers. Daar was za- 3Utg niets van te merken. Trai- .Gert Aandewiel onder- ddref de suggestie dat dit het ste optreden van Quick in deze jaargang was ge- SL bezoekers speelden zonder g'an zijn teen geblesseerde Peter Timmermans. Richard Hoek begon daarom in de basis, Derek van der Plas nam de posi tie van Timmermans over. „Hij vult dat iets anders in", zei Aan- dewieL „Maar het had niet veel uitgemaakt als Timmermans er bij was geweest. We mogen blij zijn dat we hier doorheen zijn gekomen." Capelle, vrij van degradatiezor- gen, was negentig minuten lang de bovenliggende partij geweest. De thuisploeg speelde met flair en overtuiging en heel wat ge durfder dan de door de Bollen- streekploegen veel verguisde spelopvatting van leunen en counteren. De ploeg van René Vermunt heerste, op het mid denveld, was slimmer in de aan val, veroverde bijna elke tweede bal en zag zijn trage verdediging nauwelijks op de proef gesteld. Ook een vroeg doelpunt van Remco Torken bracht daar geen verandering in. In de zevende minuut bereikte Remco Tuinen- burg met een verre uittrap Maarten Bak, die met het hoofd Torken wegstuurde. De spits ging koelbloedig om met de ze ker niet makkelijke kans. „Zo vroeg op voorsprong komen. Wat wil je nog meer", zei Aan dewiel, die vanwege een schor sing na zijn rode kaart tegen Marken achter de dug-out plaats had moeten nemen. De trainer hoopte dat het iets van de spanning zou wegne men, maar niets was minder waar. Quick Boys kreeg het lood Derek van der Plas gaat de 2-2 maken, nadat Wim Bubberman (liggend) vester Hoogeveen (5) en Ton van Bremen kijken toe. Op de achtergrond Foto: Willem-Jan Dijkdrent de eerste inzet heeft geblokt. Sil- Hendrik van Beelen. meerbeke/anp - Hij was een van de renners van BankGiroLoterij die mee moest springen als er een vroege ontsnapping zou zijn. Leiderdorper Vincent van der Kooij knoopte het in de oren en haalde, ondanks een ver koudheid, een fiks aantal tv-mi- nuten in de Ronde van Vlaande ren. „Ik heb een neusje voor ont snappingen", lachte de 23-jarige renner nadat hij de wedstrijd overigens wel voortijdig had ver laten. „Na 210 kilometer ben ik afgestapt Ik was op. Je merkt wel dat wij wedstrijden van deze lengte niet gewend zijn." Van der Kooij ging mee toen de Duitser Rich al na 5 kilometer ontsnapte. In zijn kielzog volg den Diirand, de eeuwige aanval ler uit Frankrijk en een andere Duitser Thomas Liese. „De eer ste 40 kilometer hebben we vol gereden en een flinke voor sprong gepakt Vanaf dat mo ment was het gewoon de vraag hoe lang ik het vol zou houden." Op de Koppenberg was het avontuur voor Van der Kooij voorbij.Ach, denk je dan, heb ik hier als tweedejaars prof toch mooi een tijd voorop gereden." Feyenoord met negen man naar winst door Marcel van der Kraan DOETiNCHEM - Thomas Buffel stond zaterdagavond voor het eerst van zijn leven met een ro de kaart op zak voortijdig onder de douche. De Belgische top schutter van Feyenoord (15 goals) mocht van scheidsrechter Ruud Bossen tien minuten na rust al de kleedkamer opzoeken en schaamde zich voor het feit dat hij zijn ploeg had 'laten zak ken'. Maar de 'schwalbe' van de jonge international, die hem zijn tweede gele kaart (en dus rood) opleverde, was slechts het start sein een krankzinnige tweede helft in een van de meest spraakmakende duels in dit sei zoen. Nog geen vijf minuten na het vertrek van Buffel GJk zat met mijn hoofd tussen mijn handen nog na te denken wat er was ge beurd") zwaaide de deur van de kleedkamer in Doetinchem op nieuw open en stapte Gerard de Nooijer met een woedende blik in de ogen binnen. Buffel: „Toen had ik echt zoiets van: We kunnen niet winnen van daag. Je hoopt dat de jongens op het veld nog de moed vinden om de schade beperkt te hou den of om te winnen. Gerard en ik voelden ons machteloos. Daar zaten we dan. We hadden elkaar niks te zeggen. Uiteinde lijk ging ik toch maar douchen en heb ik in de spelerstunnel sa men met Gerard en Robin (van Persie, gewisseld) de wedstrijd verder bekeken." Voor hun ogen speelde zich ver volgens een thriller af. Met ne gen man boog Feyenoord een 3- 2 achterstand om in een 4-3 voorsprong. De Vijverberg stond op zijn kop, langs de kant zag men in de slotminuten een ra zende Peter Bosz en een dolblije Bert van Marwijk. Buffel kon zijn geluk niet op, maar na afloop bleef een gevoel van onrechtvaardigheid over heersen. De Belg is net als De Nooijer en Kees van Wonderen (vierde gele kaart) de eerstvol gende wedstrijd geschorst „Wat me dwars zit is de eerste gele kaart die ik kreeg. Ik werd ge duwd, hield de bal even in mijn handen vast en kreeg geel om dat ik aan tijdrekken zou heb ben gedaan. Maar wie gaat er in een wedstrijd na 25 minuten al tijdrekken? Het was een stomme gele kaart die ik niet verdiende." Met zijn tweede prent was Buf fel het ook niet eens. Hoewel uit de tv-beelden bepaald niet bleek dat hij door doelman Jurgen Wevers was geraakt, hield Buffel vol dat keeper van De Graaf schap hem wel degelijk uit ba lans had gebracht „Ik ging op de keeper af, wilde de bal in de verre hoek schuiven, maar die schermde Wevers goed af. Toen koos ik de andere optie, ik ging met een sleepbeweging langs de keeper. Hij bracht me echt uit balans en daardoor viel ik. Dat de bal al te ver voor mij uit was, geloof ik ook wel. Maar ik claim de geen penalty. Een tweede ge le kaart was het laatste waarop ik had gerekend." Bij Buffel en De Nooijer, die de doorgebroken Dave Zavarin aan zijn shirt naar de grond trok en niet voor het eerst in zijn carri ère van het veld werd gezonden, was de opluchting groot toen Pierre van Hooijdonk vijf minu ten voor het einde de onver wachte vierde goal scoorde voor Feyenoord. Buffet „Ik denk dat het dei kracht is van Feyenoord op dit moment dat de ploeg zoiets nog voor elkaar kan krijgen. Er staat een collectief De jongens heb ben met negen man de zaak rechtgetrokken. Dit was onge looflijk." Sport 3: Bizarre eindsprint Feyen oord regelmatig de lange bal, beide doelpunten vielen door grond- acties. nadat een kopbal van Van Gelder door Arie van Rijn van de lijnwas gehaald, stond goaltjesdief Henk Roeland in de 33ste minuut op de goede plek. Van Gelder kon, met Richard Hoek in de buurt, ongehinderd vanaf de achterlijn voorzetten: 1-1. Een een-tweetje tussen Van Gelder en uitblinker Redjosetiko werd twintig minuten na rust door Redjosetiko via de paal binnengeschoten. Opnieuw stond de Katwijkse defensie te slapen. De achterstand bracht wel dat gene boven waar het Quick Boys dit seizoen niet aan heeft ont broken. De Katwijkers keken de nederlaag in de ogen en toon den veerkracht Een beetje geluk was daarbij welkom. Na een voorzet van Maarten Bak plofte de bal via het been van Silvester Hoogeveen voor de voeten van Derek van der Plas. Hij kreeg hem in twee pogingen langs keeper Jim Nederhand: 2-2. Het bracht de glimlach op de Katwijkse gezichten terug. Het goede nieuws uit Werkendam leidde zelfs tot een brede grijns. Maar het verbloemde een zeer matig optreden van Quick Boys. Aandewiel: „Het was harken." niet uit de benen. Vooral de ver dedigers hadden daar last van. Veelvuldig balverlies door te tra ge balcirculatie maakten een lij densweg van de voetbalmiddag. En het Capelse gevaar kwam niet alleen van de door Ame van Gelder en Patrick Molendijk ge vormde luchtmacht. Aanjager van de thuisploeg was Marvin Redjosetiko. De uitblinker dook op waar het nodig was. Daarbij toonden Van Gelder en Molen- -0™* j-i l j- j j Scnoneveld. Hoek, Van Rijn (71. Gunt dijk zich vaardig over de gTOluk Mussche 183. Bekx), Van Beeten. Want ook al hanteerde Capelle Flaton; Van der Has, Torken, Bak. IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan In het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Ruud Bröring, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Jan Siemerink wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de interland Moldavië-Nederland in de herhaling. „Ik wil het hier vooral hebben over het gedrag van de onvol prezen Oranjesupporters. Het elftal voetbalde slechter en slechter, de fans zongen harder en har der. Oranje in nood maakt iedereen blij. Waarom heb ik na de me morabele in terland van afgelopen woensdag geen kritiek op Willem en Dickie ge hoord? Waar om waren geen witte zakdoekjes, waarom geen boegeroep, waarom geen kamervragen? Omdat Oranje supporters geen echte suppor ters zijn. Geef mij maar de Lis- se-supporters. Zaterdag na de waardeloze wedstrijd tegen Scheveningen heb ik weer eens ouderwets lang nagepraat met de harde kern van de fans van 'Lis'. Die zeggen: 'ja - we zijn veilig maar we spelen zo zwak. Ja-we hebben aardige ploegen verslagen, maar we spelen zo behoudend. Ja-we zijn al vijf wedstrijden voor het einde veilig maar we dwingen zo weinig af. Als het zo door gaat, waar eindigen we dan?' Ik heb dit seizoen al witte zak doekjes 'gezien', ik heb het Bröring haalt de kerst nietge hoord. Prima, zo hoort het Maar als het volgend sei zoen beter gaat, vloeien hier bier en tranen, dan zijn de mensen intens blij. De ze er maar bij zijn. Opzouten met die slap- pehapsuppor- ters. Aanpakken die nogslap- perehapspelers, met hun ijs mutsen 0), hun sjaaltjes om hun vlechten in model te hou den, hun handschoentjes, hun witte, zilveren en gouden muiltjes. Waar zijn de karak terjongens gebleven, waar is de eenheid? Ik ben bang dat we geen wedstrijd meer zullen winnen. Als Van Gaal en Adri- aanse er al niet in slagen om ze wat discipline bij te brengen, wat willen Dick en Wimpie dan proberen?" Ruud Bröring uit Noordwijk is trai ner van FC Iisse.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17