tien dagen aan de kant SPORT Rugbyers Aad de Mos: voetbal met oorlog om de hoek Van Raaij wil snel nieuwe sportzender Rabobank leest Bankgiroloterij de les Helm Schumacher vergt investering van 1,8 miljoen dollar Na trip naar Hong Kong ftig meldingen i intimidatie em - In 2002 kwamen er 59 ingen over seksuele inti- tie binnen bij het NOC ■-meldpunt. Van dat aantal en er 48 door de groep juwenspersonen en advi- k< in behandeling genomen, or eldingen hebben betrek- op negentien verschillende iel n van sport. Twee van de ijk neldingen werden gedaan i een vrouw, van wie de b jonger is dan 15 jaar. De eli van de intimidatie varieert ea iet-functionele aanrakin- te ls knuffelen en kussen tot ie inding en verkrachting. De va rs zijn in bijna alle geval- ainer, coach of leider. 7 pingcontroles ateurvoetbal - De KNVB begint in het ,Jen 2003-2004 met doping- oles in het amateurvoet- H )e controles worden ge- en bij ploegen in de Iklassen zaterdag- en zon- pt >etbal, damesploegen in dpofdklasse, teams uit de visie futsal en nationale 0 len die onder verantwoor- m heid van de sectie ama- oetbal van de KNVB val- :ei estig procent van de con- >e wordt bij trainingen ge- et de rest bij wedstrijden. K»n eind augustus, als de >n >etitie begint, en 31 de in ter 2003 zullen 45 contro- li aatsvinden. rt Hijoenen voor p|0-stadion h iaac - Burgemeester en n ouders van Den Haag re- 11 ren zes miljoen euro voor st iligheid en bereikbaarheid 1 et nieuwe voetbalstadion ;s DO Den Haag. Onder 11 wegen, kruisingen en ro- :s worden aangepast, zo- ii ulpdiensten en ander ver- i :en betere doorgang krij- r )e aanleg van het stadion t Prins Clausplein kost laag in totaal 33,5 miljoen ;r Behalve in aanpassingen ie e infrastructuur steekt ïi< laag geld in de aanleg van n lerplaatsen (maximaal tzmario vier i joen rijker r e Janeiro - Romario is een gerechtshof in Rio de b ro in het gelijk gesteld in eschil met zijn oude werk- Flamengo. De oud-PSV'er de in 1998 Flamengo aan, n it de club de portretrech- yc 'hond. De Braziliaanse zette een reclamecampag- met Romario. Hij had »een toestemming voor ren. Romario verliet daar- club en schakelde de er in voor zijn eis tot scha- goeding. Na vijfjaar viel ^onnis positief uit voor de u tige spits. Flamengo moet 31 vier miljoen euro betalen. vrijdag 4 april 2003 een Keen naar rde ronde mayeur - Tafeltennisser 0 Keen heeft gisteren de 11ronde van de Europese jioenschappen bereikt. In mayeur was hij met 4-2 te voor de Portugees Enio j les: 11-9 11-4 9-11 12-10 11-2. In de vierde ronde Keen op de Belg Martin nov. Eerder gisteren wer- "pe andere Nederlandse ïemers uitgeschakeld. ïy Heister, Barry Wijers, (Sliepen en,LindaCree- verloren hun wedstrijd in nkelspel. Heister komt met IJ nog wel in het dubbelspel tie. 1 iers opnieuw ÖTM-klasse cht - Christijan Albers doet izoen voor Mercedes-Benz ejeuw mee aan het Duitse i wagenkampioenschap Het wordt voor de 23-ja- Autocoureur uit Laren zijn jaar in deze klasse. Zijn klassering vorig jaar was ^vierde plaats op het circuit Britse Donington Park. nfren erg blij dat ik nog een en de kans krijg in de aldus Albers, die zich iHbereidt op de komende ang. Op 21 september de Nederlandse DTM-race t ndvoort op het program- idHet seizoen begint op 27 op Hockenheim. chaëla Krajicek rzwikt enkel i i g - Michaëla Krajicek heeft en training in Praag haar 1 zwaar verzwikt. Het ge it van het 14-jarige half- van Richard Krajicek een week in het gips. De achting is dat de Almeerse en twee weken de training ïervatten. Haar deelname laar eerste WTA-toernooi ni in Rosmalen, waarvoor :n wildcard kreeg, komt in gevaar. Krajicek verstap- ch tijdens een training met sjechische speelster Klei- Haagse trainer voor alle zekerheid in shirt van de club naar de training amsterdam/anp - De Nederland se rugbyinternationals die afgelo pen week hebben deelgenomen aan een Sevens-toernooi in Hong Kong zijn tien dagen niet speel gerechtigd. Voorzitter Ab Ekels van de rugbybond maakte dat gisteren in Amsterdam bekend. De voorzorgsmaatregel, op ad vies van de bondsarts, is een ge volg van de uitbraak van de long ziekte SARS. Het virus, dat we reldwijd inmiddels zo'n tachtig mensen het leven heeft gekost, sloeg onder meer hard toe in Hong Kong. De rugbybond is de laatste da gen overspoeld met telefoontjes over de kwestie. Voorzitter Ekels zei gisteren alle commotie niet echt te begrijpen. Spijt van de beslissing om naar Hong Kong te gaan heerst er niet bij de bond. Nederland kreeg een late uitnodiging, nadat enkele lan den zich hadden afgemeld. „Het is voor de spelers een goe de ervaring geweest. Toen we gingen, was er ook geen negatief reisadvies. Het was een welover wogen beslissing te gaan", ver klaarde Ekels. „De risico's zijn beperkt gebleven." De spelers zijn bij hun terugkeer niet door de KLM ondervraagd naar mogelijke verschijnselen van de ziekte. Die maatregel werd pas in de loop van maan dag ingevoerd. „De spelers heb ben geen formulier gekregen", aldus Ekels. De bond is van plan de clubs door middel van een email van het besluit op de hoogte te stel len. Dat gebeurt ook met het oog op meegereisde supporters. Volgens Ekels waren er elk geval vijftien rugbyfans van een club uit Den Haag bij het toernooi aanwezig. „Maar de groep was groter." Daarnaast is er nog overleg met de Haagsche Rugby Club en Bedenkingen over WK baan Wegens de uitbraak van de longziekte SARS heeft de in ternationale wielrenunie UCI haai' bezorgdheid geuit over de wereldkampioenschappen baan in China. Het evene ment op de piste staat van 30 juli tot 3 augustus in Shen zhen op het programma. „We hebben al contact gehad met het olympisch comité IOC en de Wereldgezond heidsorganisatie WHO. Het is nog te vroeg om beslissingen te nemen, maar we houden de zaak scherp in de gaten", aldus de UCI. Shen-Zhen ligt in de Zuid-Chinese provincie Guangdong, waar inmiddels tientallen mensen aan de longziekte zijn gestorven. Castricum over de bekerfinale van komend weekeinde. Beide ploegen leverden spelers voor het evenement in Hongkong. „En die mogen dus niet spelen", aldus Ekels. „Ik zie echter zelf geen reden om die bekerfinale uit te stellen, maar ik wil eerst van de clubs weten hoe zij er over denken." Ekels verwees gisteren nog naar een email van een van de internationals. Die gaf bij de bond aan te willen spelen en zeker niet blij te zijn met het speelverbod van tien dagen. Gisteren werd bekend dat een speler van de Fiji-eilanden na terugkeer van het Sevens-toer nooi in Hong Kong is opgeno men in een ziekenhuis met ver schijnselen die wijzen op de longziekte SARS. Volgens Ekels arriveerde die speler al met griepverschijnselen in Hong Kong en heeft hij niet aan de wedstrijden deelgenomen. door Henk van Weert eindhoven - De beoogde nieu we sportzender is hard nodig, vindt PSV-voorzitter Harry van Raaij. Wat hem betreft komt het sportkanaal op basis van pay-tv er zelfs binnen een jaar. Als de abonnementskosten laag zijn, blijft een dergelijke betaalzender bereikbaar voor het zelfde grote publiek dat nu via de NOS naar voetbalwedstrijden en andere sport kijkt, meent Van Raaij. Van Raaij is een van de bestuur ders die meepraten in een brainstormgroep over de op richting van de nieuwe sport zender. Op initiatief van John de Mol en sportmarketingbureau Pro Sport is dat thema na het echec van Sport7 nieuw leven ingeblazen. De betrokken partij en zijn NOS, Holland Media Groep, SBS6, Canal Plus, de ka belmaatschappijen Casema en UPC, de KNVB, de topclubs PSV, Ajax en Feyenoord, NOC *NSF en de Eredivisie NV. De zender zou elke avond een vast blok sport kunnen uitzenden. „Zo'n zender heeft een hele ho ge prioriteit", zei Van Raaij na afloop van het symposium PSV en de Toekomst in het Philips Stadion. „Canal Plus zit al in de problemen, de publieke omroep krijgt het moeilijk, we moeten nu een nieuwe weg zoeken. Een sportkanaal is goed voor alle partijen. Als er niets gebeurt wordt de sport zelf de dupe." De uitzendrechten zullen in dat ge val drastisch verlaagd worden, met alle gevolgen vandien voor door Peter van Duyl Riyad - Het leven in zijn meest absurde vorm. Terwijl de wereld om hem heen in brand staat, probeert Aad de Mos de spelers van Al Hilal de grondbeginselen van het voetballen met drie spit sen bij te brengen. Het is krom, beseft de Hagenaar, maar toch probeert hij zich in Saudi-Arabië vooral te concentreren op zijn werk. Vrijwel nergens is de oorlog dichterbij dan in Saudi-Arabië. Kort voor het weekeinde nog verzocht de regering de Ameri kanen wat voorzichtiger te zijn bij het afvuren van kruisraketten door het luchtruim van Saudi- Arabië. Grote ongelukken heb ben zich nog niet voorgedaan, maar de angst voor afzwaaiers is groot, nu is gebleken dat enkele raketten hun punt in Saudisch zand hebben geboord. Aad de Mos kent de verhalen, maar heeft er nog.niet minder om geslapen. Sterker, de Haagse oefenmeester zegt zich in Riyad veilig te voelen. De angst voor aanslagen leeft met name in de Westerse wereld, De Mos zegt vrijwel niets te merken van de oorlog in Irak. „We moeten al leen oppassen als we naar het stadion rijden. Dan doen we een shirt van de club aan. Je merkt dat de mensen niet blij zijn met die oorlog. Engelsen en Ameri kanen zijn hier vogelvrij en aan mijn kop kun je niet zien dat ik uit Den Haag kom. Vandaar dat shirt." Natuurlijk is een oorlog geen fu tiliteit, maar het wapengekletter om de hoek is voor De Mos het enige obstakel om zijn verblijf in Saudi-Arabië niet als volmaakt te betitelen. Bijna een maand vertoeft hij nu in het Midden- Oosten, de avonturier kijkt zijn ogen uit. Hij heeft een eigen ap partement op een complex met verschillende zwembaden en woont temidden van Europese werknemers van multinationals als Shell en Ballast Nedam. Aad de Mos: „We moeten alleen oppassen als we naar het stadi on rijden." Foto: GPD Het paleis van de voorzitter van Al Hilal heeft voor de Hagenaar inmiddels weinig geheimen meer. „De voorzitter is 37, kan zelf ook heel goed voetballen. Hij heeft bij zijn paleis een eigen veld, met lichtinstallatie. Wor den we uitgenodigd om een wedstrijdje te spelen. Twee keer een half uur, kijken we later de doelpunten terug op video. Schitterend!" Uiteraard is De Mos niet blind voor de realiteit. De liefde van de voorzitter voor zijn nieuwe trainer is gekoppeld aan het winnen van wedstrijden. Voor alsnog voldoet de Hagenaar aan die eis, afgelopen weekeinde plaatste Al Hilal zich voor de be kerfinale, die op 9 april wordt afgewerkt.Alle clubs spelen hier 3-5-2, ik ben overgescha keld op 4-3-3. Daar hebben te genstanders moeite mee, omdat ze dat systeem niet kennen. De beker is de enige prijs die de club dit jaar redelijkerwijs nog kan winnen. Het zou ook de eerste prijs voor deze voorzitter zijn. Mooi als dat zou lukken." De kwaliteit van zijn spelers groep is De Mos niet tegenge vallen. Al Hilal won vorig jaar nog de Asian Cup, het Aziati sche equivalent van de Cham pions League. Dit jaar is de club ver teruggevallen. „Ze zijn hier een beetje gaan uithollen", noemt De Mos dat. „Ik heb de de clubs. „De sport wordt duur der, het geld van de televisiesta dions loopt terug", zo duidt Van Raaij de ontwikkeling. „In Nederland zijn we uniek op het gebied van uitzendrechten. In andere landen worden die op een andere manier verkocht. Ik geloof niet meer in de huidige manier van sport brengen op te levisie. Dat levert de sport straks aanzienlijk minder inkomsten op. Pay-tv kan het antwoord zijn. Als we een sportzender hebben die, laten we zeggen, 10 euro per maand kost voor een abonnee, dan moet dat toch voor iedereen betaalbaar zijn?" De totstandkoming van de sportzender staat of valt met de medewerking van de topclubs in het voetbal. Bekend is dat Feyenoord zijn rechten zelf wil exploiteren. Het liefst via een ei gen station, Feyenoord TV, zoals er een Manchester United TV en een Barcelona TV bestaat. Bij wijze van voorschot daarop heeft Feyenoord al een eigen programma van een half uur op RLT5. Van Raaij is geen voorstander van solotelevisie. Hij gelooft in collectiviteit, waardoor er een grote aantrekkelijke sportzender kan ontstaan. Hoe die erprecies uit komt te zien is nog de vraag. „We zijn nog maar in een fase van brainstormen. Het gaat er constructief aan toe. Hoe het verder moet zullen we snel zien. Volgend jaar moet de zender er zijn. Dan loopt immers het hui dige contract over de uitzend rechten af." Steven de Jongh wint de sprint voor Jo Planckaert. Foto: EPA/Yves Boucau Voskamp ziet door 'streek' eindzege De Panne aan zich voorbijgaan door Ad Pertijs de panne - Bart Voskamp gold gistermorgen nog als de ge doodverfde eindwinnaar van de Driedaagse van De Panne. Drie uur later, nog voor de beslissen de tijdrit begonnen was, hing hij verslagen in de touwen. Naam van het executiepeloton: Rabo bank. In de korte ochtendrit reed die formatie zo hard naar De Panne, dat de gevallen Bart Voskamp en zijn ploeg Bankgiroloterij, ondanks een verbeten tientallen kilometers lange achtervolging, met geen mogelijkheid meer konden terugkeren in het voor ste gelid. Tien kilometer voor de finish stapte hij gefrustreerd af. Dat uitgerekend een actie van de Rabobank hem de das om deed, deed Voskamp de meeste pijn. „Ik begrijp het gewoon niet. Het is toch beter voor het Nederlandse wielrennen dat on ze ploeg de Driedaagse wint. Af gelopen weekeinde was ik ook blij voor hen. Ongelooflijk, nor maal loopt na zo'n val alles weer samen. Uitgerekend nu niet." De ingehouden boosheid klonk door in zijn stem. De ploeg van Theo de Rooij reed volgens hem niet zomaar door. Theo de Rooij zag het anders. „Wij hebben niet anders gedaan dan onze ei gen koers winnen. De Rooij wil de niet weten van een persoon lijke vendetta. „Het gaat niet over wel of niet gunnen. Ik kijk alleen naar mijn eigen ploeg. Toen Voskamp dinsdag voorop reed, hebben we toch ook niet achter hem gereden." Bankgiroloterij was echter niet de enige partij, die bedenkingen had bij de actie van Rabobank. Voskamp zat gevangen in een grote valpartij. Hij kon de op de grond liggende renners niet meer ontwijken en anderen knalden boven op hem. „Ik kwam in de greppel terecht, ik moest een nieuwe fiets pakken en mijn schoen was kapot. Ik val bijna nooit. Nog was ik niet on gerust. Omdat niemand wil pro fiteren van zo'n valpartij." Bortolami, de leider in het klas sement, in ieder geval niet. Hij riep de meute direct op te wach ten op zijn grootste concurrent. „Want zo wil ik niet winnen", zei de Italiaan na afloop. Rabo bank stoorde zich er niet aan. „Dit parkoers is zo verraderlijk dat je het beste op kop kunt blij ven rijden. Wij hadden de ploeg om dat te doen en dan doen we het ook. Daarnaast reden we met zeven man in een groep van veertig uiteraard door voor de etappezege." Die kwam er ook. Zij het op een onvoorziene manier. Steven de Jongh trok de spurt op de kas seien van de finishstraat keihard aan voor Robert Hunter. De Zuid-Afrikaan werd echter ge hinderd door anderen, die voor hem vielen, en verloor het con tact. De Jongh: „Ik voelde ie mand komen en dacht dat het Robert was. Bleek het Jo Planck aert te zijn. Toen moest ik nog even doortrekken." Saillant detail: De Rooij vocht la ter met succes de achterstand aan die Hunter opliep door de valpartij. Het hielp de nieuwko mer niet aan de eindzege. Die ging nu met één seconde voor sprong op Bortolami naar de Let Raivis Belohvosciks. sao paulo/gpd - Michael Schumacher krijgt een nieuwe helm. Eentje waarmee zijn hoofd volledig is afgesloten van de buitenlucht. Net als bijvoor beeld F16-piloten krijgt de Formule 1-coureur zuurstof via een slang. Altijd een koel hoofd. Formule 1-piloot Michael Schumacher hoeft zijn vizier niet meer omhoog te tillen of zijn race-overall open te ritsen voor extra verkoeling, zoals in de GP van Maleisië. Een revo lutionaire airco-helm, gebaseerd op die van straaljagerpiloten, zorgt met ingang van de eerste Europese Grand Prix voor optimaal comfort. Kost prijs: 12.000 euro. Perfectie heeft nou eenmaal zijn prijs. Michael Schumacher vertegenwoordigt de geper fectioneerde beroepsemst. Met hardnekkige pe danterie eist hij het absoluut allerbeste van zich zelf en zijn materiaal. De designers van huize Schuberth in Braunschweig kregen van de vijf voudig wereldkampioen de opdracht de ideale ra cehelm te fabriceren. Na acht maanden werk, 3000 testuren in de windtunnel en een investering van 1,8 miljoen dollar aan ontwikkelingskosten ziet het nieuwe hoofddeksel binnenkort het le venslicht. De helm, RK1 gedoopt (Racehelm Klap), zal over drie weken in de Grand Prix van San Ma rino (20 april) zijn debuut maken. Lichter, kleiner, geluiddempend en beter ade mend. Michael Schumacher krijgt wat hij ver langt. Het meest opvallend is dat de helm het hoofd volledig afsluit van de buitenlucht. Een spe ciale slang zorgt voor de luchttoevoer, interne ka nalen voor een volledige doorluchting. Per secon de kan de Duitser zo zeven liter frisse lucht inade men. Een speciaal koolstoffilter zorgt er boven dien voor dat Schumacher, mocht hij eens niet op kop liggen, geen uitlaatgassen hoeft in te ademen. Bovendien worden de carbonfiber-stofdeeltjes ge filterd die de remmen in de bochten afgeven. Ondanks een stuk luchtslang en een speciaal mas ker weegt de helm slechts 1170 gram. Dat is welis waar tachtig gram meer dan de oude versie, maar nog steeds een halve kilo lichter dan die van bij voorbeeld teamgenoot Rubens Banichello. De RK1, de schaal is gebakken uit hoogwaardig car- bonfiber (T-800), laat bovendien minder geluid door. Uit diverse tests is gebleken dat de trommel vliezen van de coureurs tijdens een race worden belast met 114 decibel, de herrie die bijvoorbeeld een pneumatische drilboor maakt. De nieuwe hoofdbedekking laat echter nog maar 98 decibel door, zo ongeveer het kabaal in een luidruchtige disco. Ontwerper Oliver Schimpf heeft echter nog een ander vernuft aan de helm toegevoegd. De klap. Kin- en neusstuk kunnen in een handomdraai worden losgemaakt. Handig in geval van een crash of een noodsituatie dus. En omdat de helm kleiner is ten opzichte van zijn voorgangers zit Schumacher één centimeter lager in zijn cockpit. Groot voordeel daarvan is dat de luchtweerstand volgens allerlei ingewikkelde berekeningen wordt gereduceerd met bijna twee procent. Van die per fectere luchtstroom profiteert vooral de motor, die daardoor weer een paar pk's extra kan genereren. Een koel hoofd in een omgeving van ongekende stress. Michael Schumacher kan zich dankzij een nieuwe helm straks nog beter focussen op de ra ce. In een wereld waarin het draait om breukdelen van een seconde (kwalificatie) en waarin inhaal manoeuvres altoos een koele blik vereisen, is de helm RK1 zijn vijf sterren zeker waard. discipline wat aangetrokken, maar het niveau is me reuze meegevallen. Hier lopen bijzon dere spelers, met een bijna Bra ziliaanse techniek. Ze hebben alleen moeite om negentig mi nuten lang in de organisatie te spelen. Maar het is in elk geval veel beter dan ik had verwacht." Hij werkte in de Europese top, beschikt over een brede kennis van het voetbal in Afrika en Zuid-Amerika en was zelf actief in Japan. De Mos heeft dus enig recht van spreken als hij zegt dat hij op termijn wel iets verwacht van het voetbal in de Arabische landen. „Bij de jeugd lopen jon gens met vreselijk veel techniek en snelheid", heeft De Mos ge zien. „Mijn contract is met een jaar verlengd en ik mag voor volgend seizoen vier Hollandse trainers meenemen voor de jeugdopleiding. Ik weet als geen ander dat contracten niet zo heel veel betekenis hebben, maar voorlopig ziet het er hier goed uit." UITSLAGEN BADMINTON! Tokyo. Japan Open, 180.000 euro. Vrouwen, eerste ronde: Grether (Dui) - Yao Lie (Ned) 6-11 11-9 11-4, Hirayama (Jap) - De Wit (Ned) 11-3 11-3, Bae (ZKo) - Meulendijks (Ned) 7-11 11-5 11-6, Liu (Chn) - Audina (Ned) 6-11 13-1011-4. Gemengddubbel, tweede ronde: Boe/Jona thans (Den/Ned) - Bergstrom/Persson (Zwe) 13-1011-7. BASKETBAL Eredivisie m Elite A: EBBC - Almere 83-77 Elite B: Noordkop - Zwolle 88-81. Eerste divisie: Leiden - Attacus 70-66. New York. NBA. Atlanta Hawks - Washington Wizards 91-89, Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 100-89, Utah Jazz - Portland Trailblazers 93-88. GOLF Marbella. Openingswedstrijd PGA Holland. Eindstand: 1 Boerdonk 142 slagen, 2 Wech- gelaer 144, 3 Stokman 145, 4. Giles, Kraaij, Lovey, Morley, Rawlings, Woof 146. Duluh (VSt). Bellsouth Classic, 4 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1. DiMarco (VSt) 67 slagen (5 onder par), 2. Goosen (ZAf), Burns (VSt), Andrade (VSt), Barber (VSt), Lardon (VSt), Williamson (VSt) 68. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3064. 5.10.15.17.18.21.22.23.28.31.40.45.46. 49.54.59.65.71.79.80. (Onder voorbehoud van typefouten). TAFELTENNIS Courmayeur. EK. Mannen, eerste ronde: Keen (Ned/15) - Ignja- tovic (Slv) 4-0, Wang Jianfeng (Noo) - Heister (Ned/8) 4-1, Gionis (Gri) - Wijers (Ned) 4-0, Jiang Weizhong (Kro) - Sliepen (Ned) 4-0. Tweede ronde: Keen - Mendes (Por) 4-2. Dubbel, eerste ronde: Keen/Heister (Ned/4) - Machado/He Zhi Wen (Spa) 3-1. TENNIS Sarasota (VSt). Vrouwen, 140.000 euro. Eerste ronde: Pierce (Fra) - Bartoli (Fra) 6-4 6- 2, Petrova (Rus) - Likhovtseva (Rus) 6-4 6-3 Tweede ronde: Dechy (Fra/7) - Mikaelian (Zwi) 6-2 6-7 6-4, Cargill (VSt) - Tanasugarn (Tha) 6-1 4-6 6-4, Myskina (Rus/2) - Petrova (Rus) 5-7 6-4 1-0 opgave, Suarez (Arg) - Matevzic (Slv) 3-6 6-2 6-0, Molik (Aus) - Conchita Mar tinez (Spa) 6-2 6-1, Majoli (Kro) - Toeljagano- va (Oez) 5-7 6-0 7-5. Casablanca. Vrouwen, 110.000 euro. Kwartfinales: Grande (lta/2) - Kurhajcova (Slw) 6-2 6-0, Marerro (Spa) - Nagyova (Slw/3) 6-4 6-4, Serra Zanetti (Ita) - Rodionova (Rus) 7-5 0-6 6-2, Cervanova (Slw) - Leon Garcia (Spa) 2-6 6-0 6-4. Napels. ITF-toemooi vrouwen, 10.000 euro. Eerste ronde: Hoogland (Ned/1) - Vianello (Ita) 4-6 6-3 6-1, Hopmans (Ned/3) - Polidoro (Ita) 4-6 6-2 6-4, Pesce (Ita) - Van der Ven (Ned/8) 3-6 6-3 6-3. Tweede ronde: Hoogland - Mon- dani (Ita) 6-1 6-4, Scartoni (Ita) - Hopmans walk over. VOLLEYBAL Eredivisie mannen. Halve finales play-offs: Dynamo - Capelle 0-3, Nesselande - Omniworld 0-3. Eredivisie vi Halve finales play-offs: Volco - Sliedrecht 3-2, Longa '59- Pollux 1-3. WIELRENNEN De Panne. Driedaagse van De Panne. Derde etappe, eerste gedeelte (De Panne - De Panne): 1De Jongh (Ned) 110 km in 2.32.00 (43,421 km/u), 2. Planckaert (bel), 3. Baldato (Ita) 0.01, 4 Ruskys (Lit), 5. Zanotti (Ita), 6. Pollack (Dui), 7. Commesso (Ita), 8. Kopp (Dui), 9. Paolini (Ita), 10. Mattan (Bel). Overi ge Nederlanders: 23. Sentjens 0.06, 25. Hoff man, 31. Kroon, 38. Boven 0.33, 46. Van Dijk 5.28, 50. Löwik Opgave: onder anderen Blij- levens, Koerts, Schmitz, Van der Ven, Vos kamp. Niet gestart: Hiemstra. Tweede gedeelte, individuele tijdrit1. Beloh vosciks (Let) 16.49 (48,841 km/u), 2. Pollack 0.14, 3. Cancellara (Zwi) 0.16, 4. Ekimov (Rus) 0.17, 5. Wiggins (GBr) 0.18, 6. Mattan 0.20, 7. Lang (Dui) 0.2A®. Gontsjar (Oek) 0.28, 9. Van Petegem (Bel) 0 30, 10 Wauters (Bel), 20. Bortolami (Ita) 0.49. Nederlanders: 34. Kroon 1.25, 43. Sentjens 1.43, 52. Löwik 2.01, 60. Hofman 2.14, 61. Van Dijk 2.17, 66. De Jongh 2.23, 72. Boven 2.53. Eindklassement: 1. Belohvosciks 13.44.53, 2 Bortolami 0.01, 3. Van Petegem 0.13, 4, Pol lack 0.14, 5. Ekimov 0.17, 6. Mattan 0.20, 7 Mengin (Fra) 0.22, 8. Cancellara .0.25, 9. Gontsjar 0.28, 10. Wauters 0.30. Nederlan ders: 18 Kroon 1.25, 26. Sentjens 2.23, 28. Hoffman 2.33, 29. De Jongh 2.34, 34 Boven 4.05,42. Löwik 7.22,43. Van Dijk 7.44. IJSHOCKEY Lecce. WK vr Tweede divisie: Nederland - Noorwegen 1-7 (0-2 0-3 1-2), Groot-Brittannië - Denemarken 4-4 (1-0 1-2 2-2), Slowakije - Italië 10-Ö (3-0 3-0 4-0) Stand: 1Noorwegen 3-6, 2. Denemarken 3-5, 3. Slowakije 3-4, 4. Italië 3-2, 5. Groot-Brit tannië 3-2, 6. Nederland 3-0. ZAALHANDBAL Eredivisie vrouwen. Kampioensgroep 2: GroeneSter - Quintus 28-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15