Van der Voort smaakmaker SPORT Tropenjaar voor Stephan Sprayt 'We komme je huis verbouwe' Gevonden: het clublied van ARCj Van den Doel voelt zich miskend door schaakbond balletje met Ballentest LOTERIJ LN-' OL DRDWIJtf De derby kan het echte lot zijn Willem en Dirk Honsbeek weg bij Ter Leede sassenheim - Jack Honsbeek gaat weg bij Ter Leede. De Lei- denaar is aan zijn vierde sei zoen bezig bij de Sassenheimse hoofdklasser. Honsbeek speel de daarvoor bij UVS. De 28-jari- ge linkervleugelverdediger maakt volgende week de naam van zijn nieuwe club bekend. Cabeza vier duels ernaast alphen aan den rijn - Mauricio Cabeza van ARC is door de KNVB vier duels geschorst van wege een rode kaart die hij kreeg in het duel tegen Voor schoten '97. Cabeza gaat in be roep tegen de straf. Volgens zijn trainer Dennis van den IJssel is de straf te zwaar voor het ver grijp, een vermeende elleboog stoot. „Het was dom, wat hij deed, maar zijn tegenstander heeft ook gezegd dat hij 'm nauwelijks raakte." Of Cabeza zaterdag mee kan doen in het belangrijke duel tegen NSW, is nog niet bekend. ARC kan za terdag kampioen worden in de eerste klasse. Herades raakt topscorer kwijt almelo - De kans is groot dat Rik Platvoet, Erwin Leurink en Roel Buikema aan het einde van dit seizoen vertrekken bij Heracles Almelo. Het drietal kwam met de clubleiding niet tot overeenstemming over een nieuw contract. Trainer Gertjan Verbeek; „De club is ver gegaan om het trio te behouden, maar in een tijd dat de touwtjes aan elkaar moeten worden ge knoopt, zijn er grenzen." Plat voet, met 18 treffers topscorer van Heracles: „Ik weet dat ik moet inleveren, maar het ver schil tussen vraag en aanbod was te groot." Braamhaar is Europees talent zeist - De Europese voetbal bond UEFA heeft Eric Braam- haar geselecteerd voor het ta lentenprogramma. Het is voor het eerst dat een Nederlandse arbiter hiervoor een uitnodi ging krijgt. De 36-jarige Braam- haar wordt dit jaar samen met dertien andere jonge en talent volle scheidsrechters begeleid door een mentor en door een lid van de scheidsrechterscom- missie van de UEFA. De UEFA wil zo toparbiters voor de toe komst opleiden. Lissenaar op dreef in Nederlands elftal onder 16 jaar door Peter van der Hulst katwijk - Ruud Kaiser reageerde na een uur voetbal geïrriteerd op de vierde official. De coach van het Nederlands elftal onder 16 jaar maakte de man duidelijk dat niet nummer 7, Do rus van der Voort, naar de kant moest, maar nummer 9, PSVer Rob van Boekei. Kai ser zou wel gek zijn om de beste man van het veld al voortijdig naar de kant te halen. On danks de puike partij van de 15-jarige Lisse naar slaagde Oranje er gisteravond niet in om op Sportpark Nieuw-Zuid Schotland te ver slaan. In de winderige Katwijkse duinen bleef het 0-0. Dorus van der Voort was met name in de eerste helft de grote plaaggeest van de Schotse verdediging. Drie keer achtereen maakte de rechtsbuiten goed gebruik van de ruimte op de flank. Hij schoot telkens uit een moeilijke hoek en stuitte keer op keer op een been van keeper Andrew McNeil of een verdediger. Timon van Leeuwen had in de rebound twee keer moeten profiteren van het werk van de Lissenaar, maar de Leidenaar - bij Feyenoord dubgenoot van Van der Voort - speelde een ongelukkige wedstrijd. Zijn pas ses waren slordig. Na rust werd een knap schot van Van der Voort door dè sterk spelende McNeil comer gewerkt. De meeste kansen voor de Schot ten kwamen uit spelhervattingen. Bondscoach Kaiser was tevreden over het spel van Van der Voort. „Hij speelde een goede eerste helft, kreeg ook bruikbare bal len van Rick Kluijskens. Na rust trok Dorus te veel naar binnen, maar ik ben heel tevre den over hem." Na de duels met Duitsland, Engeland, Span je en Italië was de ontmoeting met Schot land Van der Voorts vijfde interland. „Dit was een van mijn beste wedstrijden van dit jaar", oordeelde de Lissenaar zelf over zijn optreden. Het bewijs kreeg hij meteen na rust. Zijn directe tegenstander Andrew Driver bleef achter in de kleedkamer en was vervangen door Jason Thomson, een jongen die minder met de rechtsbuiten kreeg te stellen omdat Van der Voort zich centraler opstelde. „Ik wilde per se winnen en trok daarom meer naar binnen. Dat mijn directe tegen stander werd gewisseld vind ik alleen maar lekker. Hij zal wel op zijn donder hebben gehad." (bij)zaken in de sport Dorus van der Voort wordt opgewacht door de Schot Andrew Driver. Vooral in de eerste helft was de Lissenaar een plaaggeest voor de Schot se verdediging. Foto: Taco van der Eb Trainer Dennis van den IJssel verzuchtte zaterdag na de zege op RWH dat het tijd werd dat ARC een clublied kreeg, dan wisten de spelers tenminste wat ze van blijdschap moesten zingen. Maar wat blijkt? ARC, dat zaterdag tegen NSW kampioen kan worden, heeft een clublied! Dennis! „Ja, ja, ik word er ook constant mee om m'n oren geslagen: weet je dat we wel een clublied hebben. Ik heb het gezien, en het is een leuk lied. Hoe gaat het „Iets van rood en zwart zijn onze kleuren en daar zullen we altijd trots op zijn. De tekst ligt in de kleedkamer." En de melodie? „Die weet ik niet. Niemand heeft 't voorgezoif gen." Maar hoe moet dat dan zaterdag? „Ik hoop dat we het lied na de wedstrijd kunil zingen, maar daar ben ik nog niet mee bezig.) ben alleen bezig met de wedstrijd tegen NSVI Wat werd er afgelopen zaterdag eigenlijk gezól gen? „Dat weet ik niet, ik ben ook niet zo lang in dj kleedkamer geweest. Iedereen was heel erg bi ontlading was enorm. Er hing een heel uitbuj stemming. Een paar kratjes bier erbij, dan h4 ben ze het al gauw naar hun zin. En dat moed kunnen na zo'n wedstrijd." t Leidse grootmeester mag niet meedoen aan Nederlands kampioenschap leiden - Erik van den Doel baalt ervan dat hij niet mag meedoen aan het NK schaken. De Leidse grootmeester, vierde op de na tionale ranglijst, had erop gere kend een 'wild-card' te krijgen voor het toernooi in Leeuwar den. Die gaat nu naar het jonge talent Daniël Stellwagen (16). „De KNSB heeft te weinig res pect voor mijn prestaties uit het verleden", vindt Van den Doel. Volgens Van den Doel is hij ge passeerd om publicitaire rede nen. „De schaakbond verwacht veel publiciteit omdat Stellwa gen de jongste schaker ooit is die aan het NK meedoet. Ik vraag me af of dit zo is, al kan je dat pas achteraf beoordelen." De Leidse grootmeester vindt dat de schaakbond voorbij gaat aan zijn goede prestaties uit het verleden. „Twee jaar geleden haalde ik nog een gedeelde eer ste plaats tijdens het NK." Van den Doel staat zesde op de na tionale plaatsingslijst, Stellwa gen is 26ste op die ranglijst. De Leidenaar had zich kunnen plaatsen via voorrondes. Hij zag echter van deelname aan de kwalificatie af. „De voorrondes waren voor een grootmeester slecht betaald. Bovendien was ik de laatste van de drie weekein den verhinderd." Er is nog een kans dat Van den Doel alsnog wordt toegelaten tot het toernooi dat eind juni wordt gehouden. Het zou kunnen dat Ivan Sokolov de voorkeur geeft aan een toernooi in het buiten land. „Als ik toch meedoe, denk ik wel dat ik extra gebrand aan de start zal verschijnen." Daniel Stellwagen heeft de wild card na enige aarzeling inmid dels geaccepteerd. Hij twijfelde omdat er in de schaakwereld veel discussie ontstond over zijn deelname. „Ik zou maar uitkijke, want dan komme we effe je huis verbou we, met je wijf erbij". Zegt de ene sportman tegen de andere. Over welke sport hebben we het hier? Zijn we hier op bezoek bij een van de 'mindere' Haagse voet balclubs? Zijn we tussen het pu bliek bij een Free-fightgala be land? Volgens schaker Rini Kuijf (Voorschoten) heeft z'n collega Erik van den Doel (grootmeester uit Leiden) dat ooit tegen hem gezegd. Tot een handgemeen is het nooit gekomen, maar op pa pier gaan ze elkaar vervolgens wel te lijf. „U, ziet: hij kan het wel. Met dat communiceren zit het wel goed", schrijft Kuijf in zijn rubriek in het blad Schaak nieuws. Ook de Leidse grootmeester John van der Wiel maakt zich zorgen over de communicatieve vaardigheden van z'n collega, de nummer zes op de nationale ranglijst. Hij schrijft over Van den Doel in Schaaknieuws. „Zo'n zeven jaar geleden ging het gerucht dat hij wel degelijk over spraakvermogen beschikt." In Schaaknieuws van 8 maart communiceert Van den Doel vlotjes terug. Hij besluit zijn bij drage met: 'Kuijf en Van der Wiel, de horzels, weg ermee! Hoe staat het intussen met dit conflict? Van den Doel staat de krant nu ook weer vriendelijk en correct te woord. „Met Van der Wiel zijn de ver houdingen weer normaal. Maar met Kuijf praat ik niet meer. Het is niet de eerste keer dat hij din gen schrijft die niet waar zijn." Van den Doel wil er niet te veel woorden aan vuil maken. „Het gedoe is tot nu toe beperkt ge bleven tot de schaakblaadjes. Ik wil het liever niet in een dagblad opblazen." 53 Zonder goede bal geen go wedstrijd en zonder goede bal geen goede kantine. H Leidsch Dagblad test de st van de gehaktbal bij sporft enigingen in de regio. Dez week: Voetbalvereniging L dunum te Leiden. Prijs: 1.15 euro Wachttijd: 30 seconden Eerste indruk: Ziet er goed uit Oordeel Een goede grote I voor die prijs. Volgens som mige lezers komen de mea ballen van de Sligro. Als dif een Sligrobal is, is het er van het betere soort. Had 8 pittiger gekund. Cijfer: 7 SPORT EN SPEL Xander van Rossem. Archieffoto: Mark Lamers OARTS POOLBILJART Trainer in problemen met Zevenhoven BILJARTEN Leidenaar Rob Lamboo heeft de kwartfinales bereikt van het A-ranking toernooi driebanden groot te Warmond. De enige overgebleven regionale favoriet won bij de laatste zestien van een sterk spelende Joop de Wil de. Lamboo speelt op 3 mei in de kwartfinale. BOWLING In een tweetallentoernooi te Hoofddorp heeft het duo Alfre do Hollebeek en Willem van Hemert (BV Leiden) de eind ronden bereikt, maar zij eindig den als duo op de veertiende plaats. Van Hemert gooide in de voorronden een 298 game en werd in de singlefinale vijfde met een gemiddelde van 224 pins. Een ander BV Leiden-duo, Dennis Bouwman en Marcel Bruijn, werd dertiende. In de 'singles' reikte Bruijn tot de zes de positie met een gemiddelde van ruim 223 pins. BRIDGE In de voorronden van het Remu Open NK voor paren van het district Leiden, gaat het duo Jansen en Etman aan de leiding met een score van 64,57 pro cent. Favorieten Renqvist en Van der Wiel volgen met 61.40 procent. DAMMEN Katwijker Bas Messemaker heeft op het NK een gedeelde zesde plaats behaald. Messe maker herstelde halverwege het NK van een slechte periode en besloot zijn slotpartij met een mooie omsingelingstechniek en éen winstpartij. Leidenaar Cor van Dusseldorp verloor onge woon veel (zes maal) en werd daarmee hekkensluiter. Brandewijn United heeft de be langrijke stadsderby tegen De Stalgasten met 6-4 gewonnen. United verstevigde daarmee z'n koppositie in de regionale ere divisie. Arjan van der Mey was met twee keer 180 goed op dreef. Jelle Beinema van Geen Flauw Idee wierp deze ronde drie 180'ers, maar kon niet ver hinderen dat z'n team verloor van het Katwijkse Downstairs. Uitslagen: Ramses Sjaffies-Dartsworld 9-1; Square Point-Verbaal Geweld 4-6; Bullshit-De Gouwe 5-5; Downstairs- G.F. Idee 6-4; De Stalgasten-Brande- wijn United 4-6; Winning Darts-Tarsal K. Minck2-8. Stand aankop: 1.United 16-124 2.De Stalgasten 16-119 3.Bulls- hit 16-108 4.Downstairs 16-103. GO De Leidse Go Club (LGC) heeft z'n eerste twee wedstrijden van de NGoB-voorjaarscompetitie gewonnen. De LGC-reserves en Eindhoven werden beide met 3-0 verslagen. LGC gaat hier door aan de leiding van de na tionale hoofdklasse. y Dijkjes-pooler Niels Fijen heeft z'n Europese titel Straight Pool op het EK te Polen afgelopen weekeinde geprolongeerd. Fijen oefende de afgelopen periode bijna dagelijks in het poolcen- trum aan de Hoge Rijndijk en dat wierp z'n vruchten af. In de finale versloeg hij de Zweed Tom Storm met 125-37. Alex Lely had in de halve finale van deze Storm verloren. SNOOKER Het Warmondse Jumbo heeft z'n koppositie in de landelijke hoofdklasse door een 4-5 zege op runner-up Pompadour ver stevigd. Xander van Rossem en Daan Hoekstra wonnen beiden twee keer en Florian Moeder- scheim greep één frame. Hoge- woerd verloor met 2-7 van Oze- bi en staat in de middenmoot. Het Snookerij-team verloor met 1-8 en staat op de laatste plaats. Stand aan kop: 1.Jumbo 15-91 2.Pom- padour 16-80 3.Bison 15-77 6.Hoge- woerd 16-64 lO.Snookerij 15-51. Jan Bey door Peter van der Hulst lisse - Lissenaar Stephan Sprayt stelde zich zijn debuutjaar als trainer wel anders voor. Na de degradatie uit de eerste klasse vecht Zevenhoven nog geen twaalf maanden later voor be houd van een plek in de tweede klasse. „Er is niks fout tussen Sprayt en Zevenhoven. Er is we derzijds respect, maar de selec tie is te smal. Het is een tropen jaar", zegt de Lissese oefen- meester. De problemen voor Sprayt sta pelden zich op nog voordat de competitie was begonnen. „De tweede en derde keeper raakten lange tijd uitgeschakeld. De een brak zijn vingers en de ander zijn kuitbeen. Spits Ruud Bos verrekte zijn achillespezen, en Marcel Schaap, een oudgedien de die terugkeerde, hield het na twee weken voor gezien. Ik be gon met een selectie van 32 man. Na drie weken had ik er nog zo'n 24 over." Aanvankelijk leek Zevenhoven na zeges op Die Haghe en Jodan Boys de problemen te boven te komen, maar in en vlak na de winterstop ging het opnieuw mis. Ruud Bos kreeg een ham stringblessure en is maar be perkt inzetbaar. Aanvaller Jeroen Bos brak zijn jukbeen op vier plaatsen na een ongelukkig kopduel en een ver dediger haakte af met kniepro blemen. BL Daarnaast liep het duel met BMT volledig uit de hand. „Mijn nummer tien Niels van Leeu wen is het ziekenhuis ingeslagen en dat heeft een aardige impact in een klein dorpje als Zevenho ven." Zevenhoven leidde op het moment dat het duel werd ge staakt met 2-0, maar heeft de drie punten er nog niet bij ge kregen. Door alle akkefietjes heeft het zelfvertrouwen van de spelers een deuk gekregen. „En dan zie je, zoals tegen Sportlust, dat er een vrije trap via een rag ingaat. Afgelopen zaterdag staan we met 2-2 gelijk tegen SV '35 en dan verlies je in de 94ste mi nuut. Je wordt daar niet sterker van. Ik kan die spelers ook niets kwalijk nemen. Het komt alle maal tegelijk." Toch acht Sprayt zijn ploeg nog niet kansloos. Krijgt Zevenhoven de punten uit het duel met BMT toegewezen en wordt van Die Haghe gewonnen dan voert Ze venhoven de druk op andere degradatiekandidaten op. „De laatste wedstrijd is tegen Vitesse Delft. Misschien kunnen wij er van profiteren dat die ploeg dan al kampioen is." Een eventuele degradatie zal verdere samenwerking tussen Sprayt en Zevenhoven niet in de weg staan. Sprayt tekende voor een jaar bij. „Het is geen lekker seizoen, maar dit is een hele so ciale vereniging. Ik voel me hier thuis." x ijk d.d 18-07-2003 ondf' nummet AJZ/Mft Prijs per lot 1,- Hoofdprijs autoradio/CDspeler Aantal loten 10.00 1ste prijs 200, 2e prijs 100- oie prijzen Met voetbalvereniging Noord- wijk gaat het financieel niet al te best. Hoe is het anders te verkla ren dat de gerespecteerde zater daghoofdklasser een loterij uit schrijft ten bate van de jeugd? Noordwijk verkoopt 10.000 lo ten van een euro per stuk, maar het prijzenpakket is nogal karig De hoofdprijs is een radio-cd- speler voor in de auto. Wie de inbouwkosten betaalt, wordt niet vermeld, maar waarschijn lijk moet de winnaar daar zelf zorg voor dragen. Tweede en derde prijs zijn geldbedragen van respectievelijk 200 en 100 euro. Een vlug rekensommetje leert dat dat nog niet eens tien procent van de inleg is. Lekker makkelijk geld verdienen dus. „Maar er komen nog prijzen bij hoor", zegt secretaris Leo Kruit hof. „Met wat vlees-, drank- en bloemenprijzen komen we op iets van twintig procent. We zijn nog bezig met een veiling ook en schuiven wat door naar de loterij." Maar twintig procent is nog steeds magertjes. Een beetje lo terij keert veertig procent uit. „Echt waar?", zegt Kruithof. „Nou dan gaan we maar door naar dertig procent. Het wordt echt wel een mooi prijzenpak ket." Intussen hoopt de penning meester van Noordwijk dat Quick Boys de komende weken 2003 jor V.V. Noordwijk jeugdopleiding) 'ijk flink wat punten gaat morsei pas op de laatste dag kampit kan worden. De laatste comj titiewedstrijd van de titelkani daat wordt immers op sport] Duinwetering gespeeld. De r cette van een dergelijk duel, 1 de kantineomzet, ligt heel w hoger dan de opbrengst van veredelde rad van fortuin. Noordwijk - Quick Boys om titel dat zou pas een lot uit loterij zijn. Voor reacties en tips: 071-53564g£ of sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Op zoek naar bizarre club- en teamnamen blijkt dat in de regionale badmintonwereld Shuttlewoude eerder een begrip dan een grapje is. Niemand grinnikt meer om deze toch ietwat flauwe naam van de club uit Zoeterwoude. Waarom ook, de vereniging bestaat twintig jaar, is met 150 leden een van de grootste badmintonclubs uit de verre omtrek en het eerste team is wederom uit het district Zuid- Holland/ Zeeland gepromoveerd naar de landelijke competitie. „Wie de naam indertijd heeft bedacht, dat weet ik niet meer", aldus voorzitter Ben Geerdink. „Heel af en toe wordt er nog wel eens om gelachen, maar zeg nou eerlijk; voor shuttelen in Zoeterwoude is Shuttlewoude toch een naam die de lading dekt." Als we dan toch zonodig een bespottelijke naam willen opvoeren dan weet Geerdink er nog wel een die Shuttlewoude met kop en schouders verslaat. „In Delft heb je PIP. Dat staat voor Pluimpje Is Pleite. Echt ook een serieuze vereniging." De kenners Een fusie tussen Noordwij en SJC is niet zo'n heel gek idee. Weliswaar is de meer derheid (57 procent) van ds stemmers op de Noordwijk site tegen zo'n plan, 37 pro cent (106 stemmers) is vóó j! Negentien procent van de 1 290 deelnemers aan de en- quête heeft geen mening i Willem: Dirk, we spelen in het Dirk: Sorry, maar een oranje oranje, hoor. shirt mag ik hier niet dragen, Willem. Foto: Willem-Jan Dijkdrent

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18