SERVICE Win een bon van 40,- Zon keert terug HOC 160 DONDERDAG 3 APRIL 2OO3 CD VAN DE DAG Genre: flamenco Gerardo Nünez presents The New School of Flamenco Guitar: Cano, Jesüs de Rosario e.v.a. ACT/Culture Records 9413-2 De verdere ontwikkeling van de flamenco hangt niet alleen af van kruisbestuiving met andere genres. De al wat oudere maestro Ge rardo Nünez laat op deze welkome verzamelaar aan de hand van vijf jongere gitaartalenten horen dat de Andalusische gitano-folk- lore op meerdere gedachten hinkt, zodra het om de zogeheten progressie gaat. Enerzijds is de invloed van Paco de Lucia en zijn weldadige harmonische verbreding van het genre nog altijd merk baar. Jose Manuel León Delgado uit Algeciras ontwikkelt bijvoor beeld een soleó (Bajadilla) die van vingervlugheid èn ingetogen heid aan elkaar hangt. Anderzijds schuwt diezelfde gitarist in een fandango ook niet het toepassen van een elektrische bas. De fu sion zit de volksaard pas dan dwars, als de introductie van vreemdsoortige percussie niet strookt met de ritmische indeling (compas) van de flamenco zelf. Bij de bulerias die Antón Jiménez aan zijn vader opdraagt, wringt het bijvoorbeeld nogal. Zonder ex periment zou de flamenco echter haar multiculturele afkomst ver loochenen. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: allochtone meisjes Hans Krikke Als niemand luistert uitg. Van Gennep Prijs: €16,00 Journalist Hans Krikke volgde een jaar lang een vertrouwensper soon op een zwarte school. Het resultaat van zijn - vaak ontluiste rende - ervaringen is te lezen in Als niemand luistert, verhalen van allochtone meisjes op een zwarte school. De hoofdpersonages in het boek leven tussen twee werelden. Zelf willen ze misschien wel net zo vrijgevochten zijn als de Hollandse meiden van hun genera tie, maar hun ouders en vriendjes leven vaak nog in een ander tijd perk. Het resulteert in gruwelijke verhalen over ouders die elk ge zag over hun kinderen kwijt zijn, hetgeen al te vaak de opmaat vormt voor een criminele carrière van dochterlief. Hans Krikke geeft in zijn indringende reportages al die anonieme meiden een gezicht en bewaart verklaring en oordeel voor de epiloog. Een schokkend boek over een zo goed als verloren generatie. KOKKERELLEN Tagliatelle met ham en mosterdsaus Vandaag een 'vluggertje' uit de Italiaanse keuken. Het gerecht kan, met een beetje goede wil, binnen twintig minuten op tafel worden gebracht En dat kan nog sneller wanneer u verse tagliatelle, reeds in reepjes gesneden gekookte ham en schoongemaakte broc coliroosjes koopt Ten aanzien van reeds ge raspte Parmezaanse kaas wil ik echter wel opmerken dat die kaas in zakjes mij niet goed bevalt Ik rasp de Parme-i zaanse kaas liever zelf. Hoofdgerecht voor 2 personen: 125 -150 gram groene tagliatelle; zout; 150 gram gekookte ham, in smalle reepjes (julienne) gesneden; 2 dl (kook) room; 1 eetL groene pesto, uit potje; 1 eetl. (Zaanse) mosterd; witte peper uit de molen; 1 eetl fijngehakte verse basilicumblaadjes; 2 to maten, ontveld, vruchtvlees in kleine blokjes gesneden; 12 klei ne broccoliroosjes; ca 50 gram fijngeraspte Parmezaanse kaas. Kook de pasta zoals op de ver pakking is aangegeven in ruim water waaraan wat zout is toe gevoegd. Laat de pasta uitlek ken. Doe de pasta daarna terug in de pan waarin ze werd ge kookt. Schep de hamreepjes er door. Houd alles warm. Breng in een pannetje de room aan de kook. Voeg pesto en mosterd toe en strooi er peper over Breng alles, onder voortdurend roeren, opnieuw aan de kook. Laat alles zolang zachtjes koken tot een gebonden saus is ver kregen. Schep in een komme tje tomaten en basili cum door elkaar. Strooi er een beetje zout en wat peper over. Zet de brocco liroosjes op met ruim kókend water waaraan wat zout is toegevoegd. Laat ze niet veel langer dan 3 - 4 minuten koken. Stort ze daarna op een zeef en laat ze even uit lekken. Presentatie: Schep de pasta met ham reepjes in het midden op voor verwarmde borden. Schenk de saus er over en bestrooi de ge rechten met de gekruide toma- tenblokjes. Schik de broccoli roosjes er rondom. Geef de Par mezaanse kaas er apart bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de Al knoop punt Watergraafsmeer en knooppunt Eemnes en op de A12 bij Veenendaal en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A12 bij Zoetermeer en A15 bij Kesteren. Vrijdag: A50 bij Kampen en A58 bij Tilurg. Zater dag: A12 bij Waddinxveen en Al bij Apeldoorn. Zondag: A27 bij Utrecht en A2 bij Nieuwegein. (advertentie) "Er is er een jarig..." ga voor deelname naar www.ecco.com/nl HET WEER door Jan Visser Dankzij de regens, met name gistermiddag, (in Ha- zerswoude viel 30 mm) zijn planten en struiken opge veerd. De komende tijd is het echter weer afgelopen met de nattigheid want net als in februari en maart gaat een krachtig luchtdrukmaximum gedurende lan ge tijd de scepter zwaaien. De blikvanger bevindt zich nu nog ten westen van de Britse eilanden, tijdens het weekeinde voltrekt zich een uitbreiding naar het noorden van Europa en medio volgende week kiest het hogedrukgebied positie boven de Noordzee. De ligging van het hogedrukgebied impliceert voor onze streken een noord tot noordoostelijke stroming. Daarmee worden droge, koude luchtmassa's aange voerd: van origine is de lucht namelijk afkomstig uit de poolstreken. Het kwik raakt zodoende niet echt op schot. Ondanks het feit dat de zon weer veel gaat schijnen wordt het voorlopig niet veel warmer dan 10-12 graden en in de nacht en ochtend komt het op veel plaatsen tot lichte vorst. Met name op beschutte plekken (onder meer in de duinkommen) kan het zo waar zelfs tot matige vorst (beneden -5 graden) ko men. Tijdens de komende 24 uur wordt met een af nemende en krimpende wind (zwak tot matig uit het westen) vochtige lucht aangevoerd. Vrijdag overdag zal het om die reden tamelijk bewolkt zijn en later op de dag bestaat er een kans op wat lichte (mot)regen. De dag begint waarschijnlijk met opklaringen en lo kaal een graadje vorst. Tijdens de middaguren loopt de temperatuur op naar 11 graden. Op de Britse ei landen warmt de atmosfeer plaatselijk alweer op naar 17-18 graden. Tijdens het afgelopen etmaal zijn er buien over ons land getrokken. Sommige buien gin gen vergezeld van hagel, op een enkele plek werd ook onweer waargenomen. Verder een koud aanvoelende wind maar Soesterberg noteerde nog wel een maxi mumtemperatuur van 9,6 graden. d d d d C1 X> OOJ> V zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Temperatuur min/max WNW 5 Neerslagkans Neerslag-mm 30% 0-1 N 4 10% 0 NW 3 10% 0 NW 3 10% 0 SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Zwitserland 4- j* 4- Verwachting voor morgen A V A berg dal V Andemwtt 600 10 Grindehvaid 70 0 Champery 140 15 Gstaad 390 0 Chateau-d'Oex 80 0 Rigl 0 0 Chatel-St-Dené 40 40 Sus-Fee 332 0 Davos 210 17 Santis 20 20 Bm 120 0 St Morttz 120 5 FHms 350 20 St-Cefgue-La DÜte 15 0 MA Spanje Dl Ital e WO Duitsland DO Zwitserland VR F- nkrijl ZA Oostenrijk STRIPS DIRK JAN DE RECHTER neeu 6oer?. br /noere/d /«JATOORuU K. HG-UPeiRe AFSPRA K^/sJ Wof*X>e/0 GS/WAAKT.,. BC prr stommê 15oe< CA/£fc IS ncreioos Horizontaal: 1. Hemellichaam; 4. boord; 8. sprookjesfiguur; 10. Enge lidwoord; 11. speen; 13. naschrift; 15. Europeaan; 16. zee; 17. aanschaf; 20. wier; 21. Russisch-orthodox pries 22. lichaamsbehandeling; 24. mijns inziens; 25. plaats ir Ardennen; 26. Frans lidwoord; 28. Duits lidwoord; 29. spinnenwebdraad; 32. ontkenning; 34. tombe; 35. van een schip. Verticaal: I. Rivier in Duitsland; 2. reeds; 3. tandeloos zoogdier; 5. deel van de bijbel; 6. uitdrukking van spijt; 7. plaats ii Frankrijk; 9. lekkernij; 11. detail; 12. gasmengsel; 14. wi dragout; 16. hoger beroep; 18. Turkse titel; 19. gezichts* gaan; 23. as; 24. binnenste van het bot; 27. levenslucht"* 30. soort slee; 31. bevel; 32. thans; 33. vogelproduct Oplossing van woensdag: Horizontaal: 1. Drost; 3. oksel; 4. glad; 7. pegel; 10. toverstaf; II. stengels. Verticaal: 1. Doofpot; 2. scène; 5. laatje; 6. drijfijs; 8. gevat; 9. leren. a

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12