SERVICE Terug: de paprikaschnitzel Hagel en onweer Anagram hoc 160 DINSDAG 1 APRIL 2003 CD VAN DE DAG Genre: r 'n' b B2K Pandemonium! EPIC (EPC 2 510534) Zeventien, achttien zijn ze. B2K - meer precies Omarion, J Boog, Raz B en Lil Fizz - zijn hot in r 'n' b-kringen. Samen met hun pro ducer en beschermheer P. Diddy produceerde de zwarte boysband de stuiterende hitsingle Bump Bump Bump. Het is een dun aftrek sel van opwindende r 'n' b, maar voldoende om hele schoolklas sen in Nederland gek te krijgen, zoals een recent promotiebezoekje aantoonde. Op Pandemonium, hun tweede album doen ze er alles aan om je te laten denken dat ze zelf het nodige hebben geschre ven. Wie Diddy kent, weet beter. Het probleem zit 'm in de hoor baar goedkope Neptunes-kloneringsmachine die B2K heeft gemo delleerd. My Girl, Uh-Huh en de mislukte ballad One Kiss dragen alle de sporen van clicktracks en een gekunstelde studioaanpak. De close-harmony van B2K mag er echter zijn en verraadt dat Did dy niet alleen maar naar het uiterlijk heeft gekeken. Het zal boven dien niet de eerste keer zijn dat een of meer talenten het commer ciële circuit toch overleven. Beste stuk is het up-tempo Tease, met gastrolletjes van Jhene en Romeo. BOEK VAN DE DAG Tip* raadvüGxeï® voor treuxelaars Onderwerp: treuzelen Rita Emmett Een schop onder je kont, tips en adviezen voor treuzelaars Gottmer/Becht/Aramith Prijs: 12,90 Ben je ook zo iemand die ontzettend goed is in het maken van plannen, maar beduidend minder uitblinkt in het uitvoeren ervan? Stel je alle rotklusjes uit totdat ze óf uit zichzelf zijn opgelost óf de chaos niet meer is te overzien? Dit boekje, met de motiverende ti tel Een schop onder je kont, tips en adviezen voor treuzelaars, helpt je een handje. Het is geschreven door Amerikaanse psychologe/pedagoge Rita Emmett, die al twintig jaar cursussen geeft over het effectief omgaan met je beschikbare tijd. Zo is het bijvoorbeeld heel belangrijk om jezelf een beloning te geven na het voltooien van activiteiten waar je helemaal geen zin in had. Ook dienen diverse angsten - voor het onbekende, voor fouten of voor oordelen - eens grondig onder de loep genomen en overwonnen te worden. Leukste tip: plan tijd in om te plannen. En ga nu dus niet maanden wachten met het lezen van dit boekje! KOKKERELLEN In de jaren vijftig en zestig ston den zowel de Wiener- als de pa prikaschnitzels in de betere res taurants in ons land hoog op de kaart genoteerd. Tegenwoordig kom je ze nauwelijks meer te gen. Ook niet in de midden klasse restaurants. Ook die bieden u vandaag liever ge rechten aan uit de Nouvelle Cuisine. Dat een groot deel van de regelmatig terugkerende restaurant bezoekers steeds vaker een voorkeur uitspreekt voor gerechten uit de tijd van voor de Nouvelle Cuisine spreekt Nederlandse restaura teurs en koks (nog niet aan. Wie over on ze grenzen heen kijkt weet dat in veel andere landen in Europa de hang naar gerechten van 'vroe ger1 steeds groter wordt. De paprikaschnitzel van vandaag is in een nieuwe jas gestoken waarbij ge bruik gemaakt wordt van verse paprika's die in de jaren vijftig en zestig in ons land nog volkomen onbekend waren. Hoofdgerecht voor 2 personen: 2 kalfs- of varkensschnitzels (niet gepaneerd, elk ca. 100 gram; 11/2 eetl. bloem, gezeefd; 1/2 theel. scherpe paprikapoe der (Rosen); 1 theel. milde pa prikapoeder (Edelsusz); zout; witte peper uit de molen; 40 gram boter; 1 ui, gesnipperd; 1 teentje knoflook, ragfijn gehakt; 1 grote rode paprika, bij voor keur ontveld, vruchtvlees in stukjes gesneden; 4 eetl. rode port (ruby); 1/2 eetl. tomaten puree; 1 1/2 dl (kook)room; 1 bosuitje, in uiterst smalle ringe tjes gesneden; 1 tomaat, ont veld, vruchtidees in minuscule blokjes gesneden. Maak het vlees droog met keu kenpapier. Schep in een diep bord bloem, paprikapoe der, zout en peper luchtig door elkaar. Wentel beide schnit zels door het mengsel. Schud overtollige bloem er af Verhit een koeken pan en laat de boter smelten. Wacht tot het schuim begint weg te trekken. Bak de schnitzels aan weerszijden goud bruin in 4 - 5 minu ten. Temper daarna de warmtebron en laat de schnitzels aan elke kant 4 mi nuten zachtjes bak ken. Neem het vlees daarna uit de pan en houd het warm (verpakken in alumi niumfolie). Voeg de ui aan de res terende bakboter toe. Voeg eventueel wat extra boter (ca. 15 gram) toe. Roer er na 2 minuten knoflook en paprika door. Laat alles, on der voortdurend roeren en om scheppen 4 minuten zachtjes bakken. Roer de rode port (of water) en tomatenpuree er door en wrijf daama alles door een fijne zeef of maak er met behulp van een elektrisch keukenappa raat een zeer fijne puree van. Maak de pan schoon en verhit hem opnieuw. Voeg de toma ten- en paprikapuree en de room toe. Blijf zolang roeren tot een gebonden saus is verkregen. Voeg naar smaak wat zout en/of peper toe. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de Al knoop punt Watergraafsmeer en knooppunt Eemnes en op de A12 bij Veenendaal en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A12 bij Reeuwijk en A76 bij Nuth. Woensdag: A2 bij Maarssen en A76 bij Nuth.Donder- dag: A12 bij Zoetermeer en A15 bij Kesteren. Vrijdag: A50 bij Kam pen en A58 bij Tilurg. Zaterdag: A12 bijWatictinxveen en Al bij Apeldoorn. Zondag: A27 bij Utrecht en A2 bij Nieuwegein. HET WEER door Jan Visser Ruim de helft van alle junimaanden gedurende de af gelopen 42 jaar (1961-2002) staat in de schaduw van maart 2003. De 'junimaand' onder de lentemaanden bracht het in De Bilt tot circa 198 uren zonneschijn tegen normaal 114. Na de zonnigste sprokkelmaand dus ook de stralendste lentemaand en over het eerste kwartaal staat de teller in De Bilt op circa 422 tegen normaal 245 uur. Maart was verder, dankzij hoge middagtemperaturen (de nachten waren vaak koud), aanmerkelijk te zacht en droog. Gemiddeld over het land viel er circa 25 tegen normaal 65 mm. Ook fe bruari verliep droog. De combinatie februari maart kwam te Valkenburg bij Leiden uit op maar 29 tegen normaal 109 mm. Landelijk viel er circa 46 mm: aan merkelijk droger was met name 1929 met 18 mm. Tij dens de afgelopen maand viel er op Valkenburg slechts 10 mm. Verder in Wijk aan Zee 14, Schiphol 15, Hoofddorp 16 en Soesterberg 25 mm. Tussen een zuidwaarts uitzakkende depressie boven het noorden van Europa en een hogedrukgebied ten westen van Ierland waait de wind de komende dagen uit het noorden tot noordwesten. Daarmee wordt koude, onstabiele lucht aangevoerd waarin buien tot ontwik keling komen. De buien, periodiek in aantal toene mend door toedoen van ldeinschalige storingen, kun nen vooral morgen van hagel en soms onweer verge zeld gaan. De middagtemperaturen blijven zowel woensdag als donderdag op maximaal 8-10 graden steken. Voor het binnenland betekent dat een thermi sche aderlating, in de kustgebieden valt het wel mee. Zondag werd het te Valkenburg slechts 7,4 graad. Aan het einde van de week verwacht het Europese atmos feermodel een uitbreiding van het Atlantisch hoog richting Noordzee. Dat zou op een afname van de buiigheid kunnen duiden. De Britse weerdienst profi leert de hogedrukuitbreiding wat minder. De nachten blijven koud: tijdens langdurige opklaringen kan het een graadje vriezen. Tenerife TT *entura Gran Canana <3 <3 <3<3<3iyiy-ty ooft Jró zon licht bewolkt bewolkt Temperatuur min/max ft ft 13- ooft buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist het meest actuele weerbericht in de regio 0900-123457: 50 eurocent per minuut Neerslagkans Neerslag-mm NW 5 NW 5 N 4 NO 3 NO 3 <3 0 60% 40% 10% 10% 10% 1-3 0-2 0 0 0 SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Italië Verwachting voor morgen A dal A dal bug V berg V Ayas-Champoluc 160 10 Uvigno 237 26 Bormlo 250 10 Madesimo 600 20 Corvara 0 0 Nus 40 40 Courmayeur 180 30 Sets am Schlem 80 0 EggentaJ 80 45 St Rhemy 80 20 LaThuile 190 30 Tofgnon 20 20 LaVffla 0 0 1 MA Spanje Dl Italië WO Duitsland DO 7 tserland VR Franknik ZA Oostenri|k STRIPS DIRK JAN 1 2 3 4 5 6 7 DE RECHTER VOL6CMS oe Reot+rBA/uK is tte-r U/AK.RV potten - 9oeK SEB/U PUA&iAAT OP POTTCR door Mr Jesse van Muylwijck /ooo, pe oixeeveR WAS JE ZEKER WEU PA/VJK&AAPL. Op elke verticale regel dient een woord van vier een van vijf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is ingevuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. 1. Hijskamertje, niet ernstig bedoelde hofmakerij, zijg- toestel; 2. zwart afzetsel, evenredigheid, redevoering; 3. cijfer, heester, kleding v.e. bediende; 4. maal, uitbouw, Indische specerij; 5. verrichten, kleine overtreding, niet voorzien van; 6. natuur, wending, stad in Marokko; 7. nakomeling, scheepsschade, jaloezie; 8. graad, gesponnen draad, hotelbeheerder; 9. draaikolk, godin v.d. vrede, horizon; 10. slok, achteruit, wild gewas. Oplossing van maandag: Horizontaal: 1. Toon; 4. week; 7. morel; 9. Ob; 11. pet; 12. es; 13. eer; 15. ent; 16. fles; 18. ante; 19. ama; 20. aver; 22. nurk; 25. lei; 27. Ier; 28. in; 29. tin; 31. na; 32. teder; 34. stee; 35. Bach. Verticaal: 1. Troef; 2. om; 3. nop; 4. wet; 5. el; 6. kaste; 8. ren; 10. beleven; 12. enteren; 14. re; 15. en; 17. sar; 18. aan; 20. alias; 21. ei; 23. ui; 24. krach; 26. lid; 29. tee; 30. neb; 32.6 33. ra. jfsj

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20