VRIJDAG 11 APRIL Hardlopen voor dat beetje extra Speelgoed voor Kleintjes die revalideren Start/finisch: terrein NUON - Langegracht 70 - Leiden Meer info 071 - 5 356 356 of www.leidschdagblad.nl Het goede doel SingeUoop 2003 van 28e m Leidsch Dagblad - m Leidsch Dagblad W Elfstedentochtwinnaar krijgt last van loopkriebels Henk Angenent lost startschot voor Singelloop Voorverkoopadressen Startnummers: De organisatoren LPSV ZATERDAG 29 MAART 2003 Waarom doen we nou eigenlijk mee aan de Singelloop? Is het voor de gezondheid, om fit te worden? Is het om door half Leiden gezien te worden? Of is het gewoon vet cool om een rondje over de singels te rennen? De echte reden is voor een groot aantal deelnemers het goede doel. En het geld wordt dit jaar dat in het teken staat van de gehandicapte medemens buitengewoon goed besteed door de stichting Vrienden van Nieuw Buitenzorg. Singel Nieuw Buitenzorg is gevestigd aan de Elisabethhof in Leider dorp, naast het Meubelplein en er wonen 44 mensen variërend in leeftijd van 2 tot 42 jaar. Alle be woners zijn ernstig, meervoudig gehandicapt en krijgen in Nieuw Buitenzorg ook dagbesteding en fysiotherapie. Naast alle zichtbare beperkingen hebben de bewoners de hulp no dig van zo'n 100 personeelsleden om zich te verplaatsen, te worden verzorgd, te kunnen eten en te kunnen ontspannen. Veelal genieten zij van zintuiglijke prikkels bijvoorbeeld door naar muziek te luisteren of in een bal- lenbad of in de snoezelruimte op een waterbed naar gekleurde lampjes of een bubble unit te kij ken. Dat is een kolom waarin wa ter opborrelt en wordt verlicht. Er is echter één probleem. Hoe wel het grootste deel van de kos ten van Nieuw Buitenzorg door de overheid wordt betaald is er geen geld voor dat beetje extra. Want dat financiert de regering nou net niet. Dan moet worden gedacht aan aangepast spelmateriaal, uitstapj es, een ballenbad, een zadel op maat om te kunnen paardrijden, een tuinhuisje, grote parasols en muziekinstrumenten. Daarvoor moet Nieuw Buitenzorg zelf zorgen. Daarom zet de stichting Vrienden van Nieuw Buitenzorg zich in om dat beetje extra mogelijk te maken. De stichting doet aan fondsen werving en bemiddelt bij de toe kenning van aanvragen. Zo zijn er donateurs die jaarlijks een bedrag overmaken en ontvangt Nieuw Buitenzorg onregelmatig giften. Daarbij hanteert Nieuw Buiten zorg een aantal criteria. Zo moe ten giften altijd ten goede komen aan de bewoners, mag er alleen financille steun worden verleend wanner de uit te keren bedragen niet uit andere bronnen zoals subsidies kunnen worden gefour neerd, en mag het geen uitbreid ing betreffen van het budget van de stichting Philadelphia Zorg die het centrum runt. Daarnaast staat Nieuw Buiten zorg aan de vooravond van een verhuizing. In september 2002 is begonnen met de bouw van twee nieuwe locaties aan de Merel straat en de Wilddreef. In de Merelstraat worden vier wooneenheden gebouwd voor 23 clienten en aan de Wilddreef ko men vier wooneenheden voor 24 cliïnten. De nieuwbouw biedt meer privacy voor de bewoners. Zo krijgt elke bewoner een eigen slaapkamer en worden de huis kamers met 6 personen gedeeld. In de huidige situatie worden slaapkamers door vier of vijf mensen gedeeld en de huiskam ers met acht of negen cliïnten. Dat de nieuwe huisvesting en het opnieuw inrichten van de locaties veel geld kost, behoeft geen betoog. Daarom komt de opbrengst van de Singelloop dit jaar extra goed terecht. Henk Angenent Foto: Hielco Kuipers Wie lost dit jaar het schot voor de Singelloop? Die vraag kwelt de organisatoren van het Leidsch Dagblad elk jaar. De lijst van schutters is niet onuitputtelijk. Joop Zoetemelk heeft het al eens gedaan, Fanny Blankers-Koen ook en de burgemeester, dus wie kunnen we nog meer bedenken? Met Henk Angenent, Elfstedentochtwinnaar in 1997, klimt er vrijdag 11 april een hoogvlieger in de hoogwerker. Geen eendagsvlieg, maar een blijvertje. Want de 35-jarige Woubrugse marathonschaatser maakte onlangs bekend dat hij na een geslaagd debuut als lange- baanschaatser tot de olympische winterspelen van 2006 in Turijn doorgaat met heel erg hard schaatsen. De bewoners van Elisabethhof in Leiderdorp krijgen 24 uur per dag zorg. Foto: Mark Lamers. Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden (zaterdags gesloten) Loterij Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 Leiden Haarlemmerstraat 232 Leiden Rijnsburgerweg 121 Leiden Schoolstraat 35 Voorschoten Sporters St. Jorissteeg,8 Leiden Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden Kopermolen 19 Leiden Stevenbloem 31 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden Top 20 Games Korevaarstraat 14 Leiden De Wolky Shop Runnersworld Botermarkt 14 Leiden Burgsteeg 7 Leiden Als u uw startnummer bij een voorverkoop- adres heeft gekocht, doet u met uw nummer mee in de loterij. De trekking vindt plaats op vrijdag 11 april om 19.00 uur bij de stand van Wout Bergers op het NUON-terrein. De winnaars kunnen op vertoon van hun Singelloopstartnummer vóór de start hun prijs afhalen bij deze stand. Meer informatie: Leidsch Dagblad Telefoon: 071- 5 356 356 www. leidschdagblad. nl De veehouder uit Woubrugge be schouwt april als veredelde rustmaand. Moet hij in het drukke schaatsseizoen tussen de trai ningen door nog wel eens een middagdutje doen, vanaf april blijft er juist tijd over om linten door te knippen en, zoals in Leiden, duizenden hardlopers weg te schieten. Een fluitje van een cent, zou je den ken, maar de voormalige sprui- ten-kweker zit anders in elkaar. Als hij hoort dat good old Joop Zoetemelk enkele jaren geleden na het startschot doodgemoeder eerd en in zijn gele trui achter de meute aanholde, begint Angenent onrustig op zijn tuinstoel aan de Boddens Hosangweg te schui ven. „Daar moet ik nog eens over nadenken??, zegt hij met een frons op zijn voorhoofd. Tien te gen één dat hij zich laat verleiden tot een tochtje over de singels, ondanks een negatief loopadvies van de fysiotherapeut. Maar ook als Angenent niet mee loopt, kunnen hardlopers s avonds om half acht nauwelijks uit de voeten bij de start op het NUON- terrein in de binnenstad. Want op 2500 deelnemers zijn de singels niet gebouwd en iedereen wil nu eenmaal altijd het mooiste plekje bij de start, die dit jaar via de Langegracht gaat vanwege wegwerkzaamheden aan de Maresingel. Vermelding in Leidsch Dagblad De namen van de deelnemers willen wij graag in de krant afdrukken. Laat voor 7 april uw naam en startnummer aan ons weten. Via: telefoon: 071-5356362, fax: 071-5356369, e-mail: t.collee-bark@damiate.hdc.nl of surf naar: www.leidschdagblad.nl Onthullen van het speelgoed. Foto: P.B. van Duyvenb Negenduizend euro. Dat was de opbrengst van de SingelloopP 2002. Het geld is besteed aan de afdeling Vroegbehandeling het Rijnlands Revalidatie Centrum waar gehandicapte baby's peuters worden behandeld. Vroeger heette dat het Rijnlands Zeehospitium. Een afvaardiging van de oipanisatie van de Singelloop nam daar eerder dit jaar een kijkje. De allerkleinsten die daar revalideren kregen van de organisati speciaal aangepast oefen- en spelmateriaal. Dat werd zichtba omdat het aan een enorme parachute omhoog werd gehesen Onmiddellijk daarna konden de kinderen naar hartelust sp Niet het hele bedrag is opgegaan aan het speelgoed. Het Rijnlands Revalidatie Centrum gaat verhuizen naar de Blauwe Vogelweg in Leiden. Het resterende geld wordt gebruikt voor aanschaf van materiaal om buiten mee te spelen op een van patio's van de nieuwbouw. Gaandeweg de 6,4 kilometer krij gen de lopers de ruimte. Na afloop is iedereen moe en vol daan, de deelnemers vanwege hun prestaties en de organisatie vanwege de opbrengst van de Singelloop voor het goede doel. Dat is dit jaar de Stichting Vrien den van Nieuw Buitenzorg. Dat goede doel is voor Henk An genent ook een argument om be langeloos mee te werken aan de Singelloop. En dan te bedenken dat de Woubruggenaar helemaal niet zo "Leids" is georiënteerd. Zijn woonplaats ligt namelijk op slechts enkele kilometers van Al phen aan den Rijn, met zijn 70.000 inwoners uitgegroeid tot een flinke stad. Maar enige uitleg over de jaarlijkse Singelloop, een sportieve variant op 3 oktober als de ene helft van Leiden naar de andere helft van Leiden kijkt, wekt zijn nieuwsgierigheid. Vereniging, opgericht in 1927, is een sportvereniging uitsluitend voor mensen, die werkzaam zijn bij de politie. De vereniging neemt deel aan allerlei sportevenementen in binnen-en buitenland, maar organiseert ook zelf veel wedstrijden e.d. zowel voor de politie als voor de burgerij, een voorbeeld hiervan is de Singelloop. NUON participeert voor het negende jaar en voelt zich verbonden met de loop. Start en finish vinden plaats op het NUON-terrein. Ruim 2.000 lopers vinden hun weg naar de Langegracht om vandaar de kilometers langs de Leidse singels af te leggen. Nuon is graag gastheer voor alle deelnemers om hiermee hun verbondenheid met al hun klanten te benadrukken. Leidsch Dagblad De samenleving kan niet zonder kranten. De journalisten van de krant zijn de waakhonden van de democratie. Zij leggen de vinger op veranderings processen. Met heel weinig voorbereidingstijd schrijven onze journalisten dagelijks berichten over nieuwe ontwikkelingen in Leiden en de omringende gemeenten. Lef, objectiviteit en creativiteit, het checken van feiten is daarbij van het grootste belang. Ervaring telt. Al 143 jaar vertalen de verslaggevers van het Leidsch Dagblad hun wakend oog en luisterend oor in het geschreven woord. Verkoop startnummei gestart op dinsdag 25 maart! Geen deelname zonder startni Van 25 maart tot en met 1 t 14.00 uur, betaalt u voor eer nummer 3,- bij de voorve adressen. Extra verkoopadres op vrije april is het Politiebureau a Langegracht van 10.00 tot uur. Vrijdag 11 april vanaf 16.0 kunt u ook - maar dan voor - uw startbewijs kopen c NUON-startterrein. U bent in de voorverkoo voordeliger uit. Het uitgereikte start-nummi vier veiligheidsspeldjes op hoogte bevestigen. Op vi van uw startnummer ontvg na afloop de medaille. D| brengst van de startnun gaat geheel naar het goede Parcours Let op, ook dit jaar heeft ganisatie de route aangepas werkzaamheden aan de I singel. De verandering begint al I start in plaats van de ach gang gaan de lopers nu s voorzijde het NUON terra linksaf de Langegracht op volgen en aan het einde lirj brug over, na de brug m naar rechts de Herensingl vanaf nu is het parcours wé vanouds, Zijlsingel, zj woudse Singel, Witte Sing het einde, rechtsaf het I deinde op en dan links dej desteeg in over de Reml brug langs molen de Put, Bijlen, via de Morspoort de Morssingel en Rijnsbui gel richting achteruitgang naar de Finish. De start/finish lijn is door I wijziging verschoven en lij meer op het midden van het terrein!

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 36