REGIO Kamer van Koophandel laakt plannen Rijnfront ALESSI Effexi De Koloniaal e Co. 'Dit wordt de poort tot Warmond' 5Andere dorpen durven itgaanscentrum ook Leidsch Dagblad OUDSHOORN 1000 m2 meubelen Kagie Italiaanse Keukens Kagie Italiaanse Keukens R3 'Waarom zou je een gebied met verregaande kwaliteiten verkwanselen?' Puzzelen in Openluchtmuseum Wassenaarse legpenning voor Von Lindern Meubel Outlet Store rgunning voor (opbouw rdorp - De gemeente Lei- orp heeft een vergunning ;even voor de dakopbouw en huis aan de Ockenrode, 5 de Oude Rijn. De zolder eping staat er al sinds het ir van 2001, toen de eige- de eerste bouwvergunning De Raad van State ver- »de deze vergunning vorig ia bezwaar van de buren, it er een procedurefout ge- rt zou zijn. Leiderdorp de procedure daarom op- v gevoerd. De buren kun- ipnieuw bezwaar maken. ier privacy sociale zaken rdorp - De balie van de af- g Sociale Dienstverlening oonruimtezaken (SDW) in eiderdorpse gemeentehuis huisd naar een afgesloten te. Uit een onderzoek dat meente onlangs heeft ge en, bleek dat de klanten privacy willen. De mede- ;rs van SDW huizen voort- n spreekkamer 3. zaterdag 29 maart 2oo3 door Nancy Ubert oegstgeest - Voor het eerst sinds een jaar of twaalf heeft de Kamer van Koophandel Rijnland officieel protest aangetekend tegen een bestemmingsplan. Met het ont werp voor Rijnfront heeft de ge meente Oegstgeest zich de woe de op de hals gehaald van de ka mer. Het zuidelijke deel van het gebied achter de A44 heeft Oegstgeest bestemd voor wonen en werken. Volgens KvK-secreta- ris Cees Broeksma getuigt dat van incompetent bestuur. „De af spraak was dat het Bio Science Park hier zou uitbreiden." Broeksma heeft geen goed woord over voor de bestuurders van Oegstgeest, die volgens hem niet verder kijken dan hun neus lang is. „Ik begrijp het wel, de gemeente heeft een miljoenen schuld en wil snel geld verdie nen. Door daar huizen neer te zetten, ben je snel klaar. Maar dit is een prachtig voorbeeld van kortetermijnvisie. De gemeente vergeet dat haar maatschappe lijke taak breder is. Ook voor werkgelegenheid moet worden gezorgd. Bovendien is Oegst geest geen eiland, de gemeente heeft ook in regionaal opzicht haar verantwoordelijkheden op te pakken." Leeuwenhoek, het Leidse Bio Science Park, grenst aan Rijn front. Volgens Broeksma is het van essentieel belang dat de be drijven die daar zijn gevestigd de ruimte hebben om uit te breiden of versterking te krijgen. Met zijn 'hoogwaardige kennis industrie' is Leiden de meest succesvolle gemeente van Ne derland. Die 'zwaar onderschat te' status moet behouden blij ven, vindt Broeksma. Het succes van Leeuwenhoek biedt alle mogelijkheden tot ver dere uitbreiding, legt Broeksma uit. Vooral omdat de regio een aantal belangrijke eigenschap pen bezit. In en om Leiden be staat een breed netwerk op we tenschappelijk en technologisch gebied. Dat is van oudsher zo geweest. De universiteit en het acade misch ziekenhuis dragen bij aan het intellectuele klimaat dat voor een bedrijventerrein als Leeuwenhoek zo waardevol is. „Op de Veluwe vind je geen vis sersdorpje", verduidelijkt Broeksma zijn standpunt. „Zo als een visser aan de kop van de haven staat, hoort de biotech nologie in deze regio thuis. Be stuurders mogen de voordelen van alles dat in de loop der tijd is opgebouwd niet onderschat ten. Wat dat betreft leidt de Leidse regio aan een minder waardigheidcomplex. Leiden moet het voortouw nemen en mag best eens wat meer druk uitoefenen om te zorgen dat de bioscience de ruimte krijgt die zij verdient." Voor de ontwikkeling van Leeu wenhoek is een lange adem no dig geweest. Oegstgeest heeft die waarschijnlijk niet omdat het, vanwege het reusachtige miljoenentekort waarmee de ge meente kampt, zo snel mogelijk geld in het laatje wil zien. „Waarom zou je een gebied met verregaande kwaliteiten ver kwanselen? Natuurlijk moeten er huizen worden gebouwd, dat bestrijd ik ook niet. Maar niet op die plek, want daarmee blokkeer je ontwikkelingen die vele ma len belangrijker zijn. Niet alleen voor Leiden, niet alleen voor de regio, maar voor heel Neder land." Broeksma is van plan tot het ui terste door te knokken, laat hij weten. „Vijftien hectare zou ge reserveerd worden voor hoog waardige kennisindustrie. Dat is al jaren geleden in het streek plan van de provincie vastge legd. Tot op de laatste centime ter moet dat zo blijven." Wethouder Meester van ruimte lijke ordening laat weten dat zij in het bestemmingsplan reke ning houdt met tien hectare voor de bouw van kantoren en bedrijfsactiviteiten. „Daarbij gaat onze voorkeur ook uit naar bioscience-bedrij ven. Volgens haar is de Kamer van Coen Polack - Slechts één appar- nt geschrapt, maar toch lajminder massaal. Daar ko- de nieuwe plannen voor oippartementencomplex met e rmarkt aan de Kop van de e londse Dorpssnaat grof- Dp neer. De vorige plannen en ingetrokken nadat om- et ;nden en de Rijksdienst Monumentenzorg flinke jaren tegen het te bouwen di ilex hadden. t e kop van de Dorpsstraat, nu het gebouw van het punt staat, komt een ge- met achttien woningen en e[ ClOOO-supermarkt. Aan de re kant van de Dorpsstraat op de plek waar de Dek- eiaardflat stond, een com- van twaalf appartementen ivinkelruimtes op de bega- Pi ond. Tijdens inspraakavon- nrond de eerste bouwplan- kvas er veel bezwaar tegen 1 ootte van het complex op al ek van het Meerpunt. Ook 5 jksdienst voor Monumen- irg had problemen met dat ka van het plan. Volgens de Jl( lienst waren de maat en anil van het gebouw niet in h enstemming met de om- !S' g en de omliggende ge- e ren. Verder was de Rijks- D t van mening dat het com- '8' le zogenaamde 'lintbebou- ft' van het dorp doorbrak. 1 ie plannen voor het com- n 1 Dp de plek van de Dekkers- heeft de Rijksdienst geen rfs emen. 111 ichtgever voor het bouw- ct, heeft voor het Meerpunt di ïieuw plan laten ontwüdce- jn Jirecteur Hans van Mame- de Warmunda hoopvol over nieuwe plannen kop Dorpsstraat De productietekeningen voor het gebouw aan de kop van de Dorpsstraat, op de plek van het huidige Meerpunt. Onder de eerste plannen, daarboven de aangepaste tekening. Tekeningen: Architektenburo Henri Stol ren van woningstichting War munda presenteerde die aange paste plannen gisteren. „Er is veel veranderd aan het ge bouw", zegt Van Mameren. „Toch is er maar één apparte ment verloren gegaan. Ook de parkeergarage onder het com plex blijft gehandhaafd. We wil len nu ook onder de Dekkers- gaard een parkeergarage maken voor de bewoners van dat nieu we complex. Het meest prakti sche is daarom om dat gebouw geheel met koopappartementen in te richten, zodat de mensen daar meteen een parkeerplaats bij kunnen kopen. In het Meer punt komen vooral huurwonin gen." De bevoorrading van de super markt was tijdens de inspraak rondes ook een punt van dis cussie. Omwonenden waren bang dat de Herenweg constant geblokkeerd zou zijn door par kerende vrachtwagens. „Er is nu een hele handige parkeerstrook idooi voor disco Leiderdorp van medewerker Challenge „Ik heb sterk de indruk dat de heer Gravekamp zich niet vol doende heeft laten informeren", schrijft Domburg daarom in een brief aan de gemeenteraad. Ze wil graag wat zaken rechtzetten en het opnemen voor het Lei- derdorpse initiatief. Want de angst die bij veel Leiderdorpse inwoners leeft, bestaat volgens haar ten onrechte. „Ik ben er eerlijk in: er is het één en ander gebeurd in de twaalf jaar dat The Challenge bestaat", geeft Domburg toe. „Maar als je het in verhouding bekijkt tot de hoeveelheid mensen die er komt, is het minder dan mensen denken. Er is heel in het begin een keer een schietpartij ge weest, en onlangs een keer. Om zoiets moet je het niet tegen houden. Voor je supermarkt kan het ook gebeuren. Kijk maar naar de schietpartij bij het thee huis in de Leidse Hout deze week." Bovendien is een speciaal ont worpen uitgaanspaleis met be veiligers per definitie veiliger dan een oude kroeg, zegt ze. „Ik heb wel eens in een mudvolle kroeg gestaan en gedacht: 'Wat als hier een vechtpartij uit breekt?'" De wrijvingen in Hoofddorp hebben voornamelijk te maken met een tekort aan parkeer plaatsen. „Die overlast zal in Leiderdorp niet ontstaan, want hier is een immens groot par keerterrein." Lastige klanten die niet naar binnen mogen en in de directe omgeving van de dis co herrie gaan trappen bestaan helemaal niet, stelt Domburg. „Of ze blijven boos voor de deur staan, of ze gaan gewoon weg. Wij zitten in Hoofddorp ook op een bedrijventerrein, maar heb ben nog nooit melding gehad van ingegooide ramen of iets dergelijks. Mensen die er niet in mogen weten dat als ze stampij maken, ze er de volgende keer zeker niet in komen." Politiechef Gravekamp wakkert het angstgevoel aan met zijn houding tijdens de hoorzitting, vindt Domburg. De woorden 'kotsen' en 'pissen' waren niet van de lucht. „In een tijd waarin wij onze mond vol hebben over normen en waarden, vind ik het een aanfluiting om een team chef van de politie dergelijke taal te horen uitslaan. Al met al geen goed voorbeeld voor de aanwezige jeugd waar de politie toch zo graag door wil worden gerespecteerd", vindt Domburg. Ze hoopt dat ze de plaatselijke politiek kan overtuigen met haar brief. Die licht ze dinsdagavond toe, als de politieke partijen hun standpunt over het feestpaleis kenbaar maken. „Vorige week proefde ik de angst om iets nieuws aan te pakken. Maar als je dat altijd doet, blijf je zoals je bent. Veel grote uitgaanscentra bevinden zich in dorpen, en die durfden het ook." arnhem/hoogmade - Rond 1640 werden de stenen van de Hoogmadese boerderij stuk voor stuk op el kaar gemetseld. Nu, bij de herbouw in het Neder lands Openluchtmuseum in Arnhem, worden hele stukken muur tegelijk neergezet. Dat lijkt makke lijk, maar is een fikse puzzel. De zeventiende-eeuw- se kaasboerderij is de voormalige woning van LPF- staatssecretaris Cees van Leeuwen (cultuur). Hij moest die verlaten, omdat het tracé van de hoge snelheidslijn dwars door het huis aan de Boskade gepland was. De Stichting Historisch Boerderij On derzoek tipte het openluchtmuseum, dat op zoek was naar een oude boerderij die in de jaren zeven tig verbouwd was tot woonboerderij. De Hoogma- wassenaar - Burgemeester Van den Muijsenberg van Wassenaar heeft gisteravond de gemeente lijke legpenning overhandigd aan C. Von Lindern, die zijn functie als voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Ro de Kruis heeft neergelegd. Hij blijft de komende tijd wel actief voor de organisatie. Naast zijn werk voor het Rode kruis zet Von Lindern zich in voor de Dorpskerk en het Johannahuis. Hij is bestuurslid van de Stich- Koophandel veel te optimistisch in zijn denkbeelden. Als Broeks ma uiteindelijk besluit naar de rechtbank te stappen, heeft hij geen poot om op te staan, sug gereert Meester. „Voor dit be stemmingsplan is met alle be trokkenen, waaronder de pro vincie en de universiteit, overleg gevoerd. We hebben overeen stemming bereikt. In het nieuwe streekplan van de provincie is de bestemming van Rijnfront ook aangepast." (advertentie) langs de gevel van de super markt aan de Herenweg", zegt Van Mameren. „De vrachtwa gens komen aanrijden vanaf de kant van Sassenheim, ze parke ren om hun goederen te lossen en rijden daarna in de richting van Oegstgeest het dorp weer uit" Van Mameren heeft er vertrou wen in dat de nieuwe plannen stand houden. „Verzet van om wonenden zal er altijd wel zijn, maar nu de formele instanties zoals de Rijksdienst achter ons staan, denk ik dat bezwaren vrij snel ongegrond verklaard kun nen worden, mochten ze er ko men." Het 'bewonersplatform kop van de Dorpsstraat' kondigde twee weken geleden al aan dat ze be zwaar zullen maken als een nieuw plan niet naar hun wens is. Wat woordvoerder Cees van Duijn betreft tot aan de recht bank aan toe. Van Mameren: „Ons plan ziet er zo uit, omdat Warmunda een maatschappelij ke belang dient: we moeten wo ningen bouwen die betaalbaar zijn, maar toch kostendekkend zijn. Daardoor krijg je een wat groter complex. Met twee ap partementen bovenop de super markt ben je niet uit de kosten. We hebben vanaf het begin af aan de intentie gehad om er iets moois van te maken. Dat wil de gemeente ook. Ik denk dat met deze plannen het gebied een waardige poort tot Warmond kan worden. We kunnen niet de wensen van iedereen inwilligen en ik weet dat er ook veel men sen in Warmond zijn die er graag willen wonen. Ze komen hier aan de balie vragen wan neer ze zich kunnen inschrij ven." dese hoeve, compleet met zitkuil rond open haard en Walt-Disneyfiguren in de kinderkamers, voldeed daar volledig aan. Minister Netelenbos van verkeer en waterstaat trok drie miljoen euro uit voor de ver plaatsing naar Arnhem. Daarop ontstond er een ru zie tussen haar en Van Leeuwen. Van Leeuwen was van mening dat hij onderdelen uit het huis mocht hergebruiken in zijn nieuwe woning, maar Netelen bos beschuldigde hem van diefstal van de oude pla vuizen en luiken. Een commissie zoekt de zaak voor minister-president Balkenende uit. Ondertussen gaat de bouw in Arnhem gewoon door. Het is de bedoeling dat de boerderij voor de zomer klaar is voor bezichtiging. Foto: WFA/Sjef Prins ALLES VOOR DE GEDEKTE TAFF.I. Haarlemmerstraat 165 2312 DP Leiden Tel.: 071 - 514 08 92 U bent van harte welkom in onze vernieuwde showroom, waar de allernieuwste Italiaanse keukens staan van ontwerper Giancarlo Vegni CUCINE UNICHE Hoge Rijndijk 317, Zoeterwoude (Rijneke Boulevard) Tel. (071) 589 35 40 www.kagie.nl ting Thuishulp en medeoprich ter van de Ski- en Alpenvereni ging. Von Lindern kreeg de pen ning tijdens de algemene leden vergadering van het Rode Kruis, waarvan de burgemeester overi gens erevoorzitter is. Lammenschansweg 134 - Leiden www.wereldmeubels.nl Open: wo. t/rn za. 10.00-17.30 uur. Do. koopavond.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15