Vitesse zet Snoei op non-actief SPORT Openbare 'geheime' training van Tsjechen Yankees willen met overdaad aan werpers titel heroveren Mario Cipollini kan op Tourdeeliiame rekenen Moldavië-Nederland kan gewoon doorgaan Bestuur geeft trainer 'rust' iseeuw onzeker or klassiekers iel - Het is onzeker gewor- oflohan Museeuw kan doen aan de voorjaarsklas- »rs Ronde van Vlaanderen iril) en Parijs-Roubaix (13 De Belgische wielrenner e woensdag geblesseerd ójn linkerknie tijdens de i-klassieker Dwars door l nderen. De knieschijf is ge- t. Museeuw trainde don- ag anderhalf uur, maar had last. Vandaag wordt een ssing genomen over zijn ïame aan de E3-Prijs en antse Pijl van morgen en 'lag. De 37-jarige Museeuw dit voorjaar de Omloop Volk. Hij is drievoudig win- i van zowel de Ronde van i nderen als Parijs-Roubaix. <>x Zülle ^ar Phonak i un - Alex Zülle stapt met iddellijke ingang over van luitse wielerformatie Team it naar Phonak. Dat is giste- door een woordvoerder van iwitserse wielerploeg be- gd. Zülle kreeg toestem- van het noodlijdende n Coast om elders onder- te zoeken. De Zwitser met erlands bloed had al eerder egeven weg te willen bij de ie ploeg. „Ik rijd geen me- 1 ïeer voor Team Coast", Zülle in de Süddeutsche ing verklaard. „Mijn besluit :vast. Het is beter voor ie- en als ik wegga." n go leidt in alaanse Week ioi pal - De Italiaanse wiel- Dario Frigo is de nieuwe in de Catalaanse Week. won gisteren de loodzwa- le etappe met aankomst Coll de Pal (2080 meter) de leiderstrui over van dtser Beat Zberg (Rabo- Beste Rabo-renner was aanwinst Michael lussen, die zevende werd seconden van de win- Lance Armstrong finishte 11 minuut als 24ste. Zberg ir meer dan twee minu- Nederlander Addy En- !tot donderdag derde in de :hikking, moest meer dan luten toegeven op Frigo. alaanse Week eindigt lag. anje in De Kuip jen Oostenrijk «ijk - Het Nederlands alelftal speelt de EK-kwa- Itiewedstrijd tegen Oosten- p 6 september in De Kuip. moet alleen nog een e vinden voor de thuis- rijd van 11 oktober tegen |avië. Het bewuste duel is latste optreden van Oranje toep 3 van de EK-kwalifica- vrijdag 28 maart 2003 verkoop I FC Zwolle ue - FC Zwolle neemt aan =±inde van het seizoen af- lid van zeven spelers. De Jkacten van Marcel Boude- ti, Michel Doesburg, Eric- Lijzen, Henry Louwdijk, Ri- xl Roelofsen, Henk van g en Robert Wijnands wor- jniet verlengd. FC Zwolle de contracten niet verlen- |wegens de heersende ma- I in het Nederlandse prof- lal. Directeur Jeroen Bijl steren dat de onzekerheid lijfsbehoud in de eredivisie bijgedragen aan de sterke inigingsmaatregel. nmel stapt competitie iel - De Belgische voetbal- Lommel stapt uit de hoog- asse van het Belgische be- e voetbal. De club, in zwa- lanciële nood, had na het ek van de spelers De Con- aeldermans, Bilicam, Cu- Nygaard (naar Excelsior) lechts dertien spelers ter ïikking. Het besluit is ge in in overleg met de selec- trainer Jos Heyligen. In de Belgische voetbalbond ceuring verleent, zal het elftal de competitie uit- n. De maatregel heeft con- inties voor de rangschik- n de hoogste klasse van elgische voetbal. Zo zou eede plaats, die recht geeft telname aan de Cham- League, opeens voor Lo- zijn dat Anderlecht dan lert. iman langer FC Volendam dam - Henk Wisman is lgend seizoen coach van lendam. Hij heeft met het van de club uit de eer ie overeenstemming over verlenging van zijn tenis met een jaar. Met leden van de technische nder wie Johan Steur, is tuur nog in onderhan- Wisman is aan zijn der oen bezig bij FC Volen- door René Banierink new vork - De oorlog in Irak voorkwam dat de Amerikaanse honkbalcompetitie deze week al begon met twee wedstrijden op Japanse bodem. Maar komend weekend is het favoriete tijdver drijf in de Verenigde Staten defi nitief terug. Met als grote vraag: Keren de met geld smijtende New York Yankees na twee ver geefse pogingen dit jaar terug op hun troon? Werpers zijn de sleutel naar het succes in honkbal. Tuurlijk, ho meruns slaande spierbundels als Sammy Sosa en Barry Bonds zijn handig en spectaculair. Ze winnen ook soms wedstrijden voor een ploeg. Maar geen World Series. Zie Barry Bonds afgelopen jaar bij de San Fran cisco Giants, de verliezer in de World Series tegen de Anaheim Angels. Bonds was niet te hou den als hij aan slag kwam. Met nadruk op als. Want bijna net zo vaak werd hem opzettelijk een vrije loop naar het eerste honk gegund. Gevaarlijke slagmensen kun je op die manier overslaan, een geweldige pitcher daarente gen kun je niet ontlopen. Dat is het verschil. Vraag het maar aan de Arizona Diamondbacks die twee jaar ge leden met slechts twee uitblin kende pitchers in de gelederen, Curt Schilling en Randy John son, erin slaagden niet alleen de play offs te halen maar zelfs de World Series te winnen. Uitgere kend ten koste van de veel com pletere Yankees, de titelverdedi ger destijds. Hoe belangrijk de inbreng van Schilling en John son werd geacht, bleek wel uit het feit dat ze na de World Se ries samen werden uitgeroepen tot meest waardevolle speler. En de Atlanta Braves haalden een decennium lang de play-offs, vooral dankzij de constante prestaties van hun twee topwer- pers: Greg Maddux en Tom Gla- vine. Concurrenten in de divisie als de New York Mets en de Phi ladelphia Phillies werden er zo gek van dat beiden afgelopen winter ook fors investeerden in startende werpers. De Mets sloegen daarbij de grootste slag door Glavine weg te kapen uit Atlanta. De Braves reageerden door een andere topper, Mike Hampton, binnen te halen. Nu is twee goede startende pit chers, zoals de Diamondbacks afgelopen jaar ondervonden toen ze uitgeschakeld werden door de latere wereldkampioe nen Anaheim Angels, wel aan de magere kant. Je hebt er eigenlijk minstens drie nodig en de meeste topteams hebben die ook. Maar je kunt het ook over drijven. En wie is daar beter in dan George Steinbrenner? De excentrieke eigenaar van de New York Yankees wil na twee jaar in een bijrol de officieuze wereldtitel terughalen en heeft daartoe maar liefst zes potentië le startende werpers in de huis houding opgenomen. De na men? Roger Clemens, David Wells, Jose Contreras, Andy Pet- titte, Jeff Weaver en Mike Mussi na. De helft van alleen die zes wer pers verdient al meer dan alle spelers van de Tampa Bay De- vilrays - het goedkoopste team in de Majors - bij elkaar: 26 mil joen dollar. Maar Steinbrenner kijkt ook in deze economisch mindere tijden niet op een dol lar meer of minder. De Yankees, die het geluk en de geldstroom >1111111»- Mil III 1111111»" 'IIIIIII De Tsjechen trainden gisteren in het stadion van Excelsior. Foto: GPD/Dick Sluijter Nedved, Koller en Rosicky troeven bij tegenstander van Oranje rotterdam/gpd - Het was een koddig ge zicht op de Honingerdijk in Rotterdam. De hele Tsjechische selectie, morgen de opponent in de EK-kwalificatie, nam uit het hotel in het hartje van Rotterdam voor een 'kippenstukje' een luxe touring car, maar kwam vlak bij het stadion van Excelsior tot de ontdekking dat de bus door wegwerkzaamheden het laatste deel niet kon rijden. Twintig mannen in rode trainingspakken besloten bovenop de dijk in Kralingen hun voetbalplunje maar over de schouder te nemen en liepen zo het laatste stukje naar het stadion. De Tsjechen, die een geheime training wilden uitvoeren, begrepen weinig van de locatie. Bij het stadion van Excelsior was het een drukte van belang. Je kon het zo gek niet bedenken of het was er. Een feestje in de zalen van het stadion, een vol parkeerterrein, de selectie van Excel sior die net vertrok voor een wedstrijdje tegen een amateurclub in de regio, weg- opbrekingen, fotografen, cameraploegen, een kolossale zendmast van de omroep voor de deur, het begin van de training van de Excelsior-jeugd op het aangren zende complex. Het stond allemaal in schril contrast met de serene rust die het onderkomen van het Nederlands elftal uitstraalt aan de Zuid-Hollandse stranden van Noordwijk. Door zijn training achter gesloten deuren te houden probeerde de Tsjechische bondscoach Karei Bruckner nog een beetje tegemoet te komen aan de wensen van zijn spelers. Maar echt succesvol ver liep de dag van gisteren niet. Op het vliegveld van Rotterdam hadden de Tsjechen zich ook al gestoord aan de aanwezigheid van cameraploegen, die zich wat al te veel vrijheden zouden heb ben veroorloofd. Spits Jan Koller, sterspe ler Pavel Nedved (ploeggenoot van Edgar Davids bij Juventus) en de bondscoach weten dat ze de meest serieuze tegen stander van Nederland zijn op weg naar het EK in Portugal. Bij andere interlands gaan de Tsjechen nooit twee dagen voor de wedstrijd op reis, maar voor deze trip werd een uit zondering gemaakt. „Om al vroeg te ac climatiseren in Rotterdam", zei bonds coach Bruckner, die verder weinig spraakzaam was en uiteindelijk zonder veel pottenkijkers wenste te trainen. Toch was het eenvoudig om door de hekken heen de Tsjechen aan het werk te zien. Er bleef nagenoeg niets geheim. Men opereert met één spits, vijf midden velders en vier verdedigers. De enige meevaller voor Bruckner is dat de Tsjechische ploeg, van wie Dick Advo caat het meeste toch wel weet, topfit in Nederland arriveerde en dat Bruckner nagenoeg dezelfde formatie kan laten aantreden als in de laatste oefeninterland tegen Frankrijk. Niet alleen Oranje zit boordevol sterren, ook Tsjechië heeft zijn pronkstukken. De drie bekendste: Pavel Nedved, Jan Koller en Tomas Rosicky. Pavel Nedved had eigenlijk zijn interna tionale loopbaan moeten beginnen bij PSV. De dynamische middenvelder had in 1996 al zijn jawoord aan de Eindho- vense club gegeven toen hij zich met Tsjechië meldde op het EK van Engeland. Pech voor PSV: Nedved speelde een fan tastisch toernooi en dat was ook de kapi taalkrachtige clubs in Italië niet ontgaan. Nedved zwichtte uiteindelijk voor een lu cratief aanbod van Lazio Roma. In de Ita liaanse Serie A behoort hij al jaren tot de top. Nedved, thans uitkomend voor Ju ventus, heeft een groot loopvermogen en een machtig schot. Nedved is op dit mo ment de vedette van Tsjechië. Jan Koller is 2.02 meter, weegt 103 kilo, heeft schoenmaat 50 en zijn bijnaam luidt Dino(saurus). Hoezo een opvallen de verschijning? Jan Koller is, in het top voetbal, de langste spits van de wereld. Toen hij zich als jochie ooit aanmeldde bij de plaatselijke voetbalclub werd hij meteen op doel gezet. Zo'n slungel kon geen voetballer zijn. Daar denken ze in Tsjechië nu heel anders over. De be scheiden reus, die Marco van Basten als zijn voorbeeld ziet, is een uitstekende spits, die niet alleen fysiek sterk maar ook technisch is. Kollers clubgenoot bij Borussia Dort mund is Tomas Rosicky, de belofte van het Tsjechische voetbal. De kleine regis seur ziet er uit als een B-junior, maar hij is zo slim en handig dat zijn frêle lichaam allesbehalve een handicap is. Thuis in Praag werd hij aanvankelijk 'Baby' ge noemd. Dat had niet alleen met zijn jeugdige uiterlijk te maken, maar ook met het feit dat hij zijn eerste doelpunt in de competitie vierde met de duim in zijn mond. Tegenwoordig gaat de liefhebber van hardrockmuziek als 'Voetbalmozart' door het leven. SPORTUITSLAGEN door Edward Swier parijs - Wereldkampioen Mario Cipollini kan er op rekenen dat zijn ploeg, Domina Vacanze, ge selecteerd wordt voor de Tour de France. Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc heeft dat gisteren laten doorschemeren. Er zijn nog vier wildcards beschikbaar, achttien ploegen zijn reeds aan gewezen. In 2002 werd Cipollini's team niet geïnviteerd, maar dit jaar zal het anders zijn. Leblanc: „We hebben elkaar eind januari via de telefoon gesproken. Ci pollini vertelde me dat hij hoop te erbij te zijn in Frankrijk. Hij wil een etappe winnen in zijn regenboogtrui. Ik heb hem ge zegd dat wij dat ook plezierig zouden vinden." De Tourdirec teur zei dat de recente prestaties van de ploeg van Cipollini hem sterken in zijn ideeën. „Er zijn weinig redenen aan te geven waarom we hem niet moeten uitnodigen." Lampre-kopman Raimondas Rumsas, de nummer drie van vorig jaar, lijkt daarentegen kansloos. Rumsas' vrouw werd aan het eind van de Tour aange houden met medicamenten en dopingproducten in haar baga ge. „Lampre heeft de Tour op het laatst in diskrediet ge bracht", aldus Leblanc. „Ik las een paar weken terug een inter view met Rumsas waarin deze twijfelde of ik Lampre wel zou selecteren. Wij hadden er tot op dat moment niet over nage dacht, maar misschien is het in derdaad wel een goed idee dat niet te doen." Ook Mercatone Uno, de ploeg van Marco Pantani, wordt niet uitgenodigd. Logisch, aldus Le blanc. „Wij nodigen geen ploe gen uit de tweede divisie uit." Op 19 mei zal de Tourdirectie de Ader resterende deelnamebewij zen verdelen. De directie heeft al achttien teams geselecteerd. Mannen, eredivisie, elite A: Astronauts - Eiffel- Towers 82 - 68. Elite B: Rotterdam - Noordkop 71-85. Vrouwen, eredivisie, elite A:. Noordkop - J. Jumpers 62 - 69 Vrouwen, eredivisiem, elite B Utrecht - Leider dorp 67 - 48, Lieshout - Grasshopp. 77 - 54 New York. NBA. Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 110- 107, Saramento Kings - LA Clippers 93-83, San Antonio Spurs - Houston Rockets 98-85. KUNSTRIJDEN Washington. WK. Mannen, eindstand: 1 Ploesienko (Rus) 1,0, 2. Goebel (VSt) 2,0, 3. Honda (Jap) 3.0. 4. Chengjiang (Chn) 4.0. 5. Weiss (VSt) 5.0. 6 Joubert(Fra) 6.0. PRIJSVRAGEN DAMMEN Amsterdam. NK mannen. Elfde ronde: De Vries - Dolfing 1-1, Clerc - Winkel 1-1, Scholma - Van den Akker 0-3, Heusdens - Wienng 1-1, Mathijsen - Prosman 0-3, Messemaker - Jansen 3-0, Van Dussel- dorp - Thijssen 0-3. Stand: 1. Thijssen 21, 2 Clerc en Heusdens 17, 4. Jansen 16, 5. Scholma 14, 6. Dolfing. Prosman. Van den Akker en Winkel 13, 10. Messemaker 12. 11. Wiering 11, 12. Van Dus- seldorp en De Vries 9,14. Mathijsen 8. Oefa (Rus). WK-tweekamp vrouwen: Derde set. derde jiartij: Zoja Golubjeva (Let) - Tamara Tansykkoezhina (Rus) 0-2. Tansykkoe- zhina wint derde set met 5-1, tweekamp met 2-1 en blijft wereldkampioene. HANDBAL Mannen, kampioensgroep eredivisie: Sittardia - Volendam 25 - 33, Bevo HC - Aalsmeer 24 - 31 Degradatiegroep: Hellas - Quintus 27 - 23 Wunsiedel. Vrouwen, internationaal toernooi. Nederland - Slowakije 23-23 (12-11). Top- Uitslag Lucky Day 3058, d.d. 27.03.2003 9.10.11.12.13.14.15.23.24.25.29.32. 40.55.66.68.70.73.74.80 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Roquebrune. Amber-toernooi. Elfde ronde: Sjirov (Spa) - Van Wely (Ned) 1 1/2-1/2, Anand (Ina) - Topalov (Bul) 1 1/2- 1/2, Morozevitsj (Rus) - Almasi (Hon) 1 1/2- 1/2, Ivantsjoek (Oek) - Bareiev (Rus) 1-1, Leko (Hon) - Gelfand (Isr) 1-1, Kramnik (Rus) - Ljubojevic (Joe) 1 1/2-1/2. Eindstand: 1. Anand 14 1/2, 2 Leko, Moroze vitsj 13 1/2, 4. Kramnik. Topalov 13, 6. Gelf and 12, 7. Sjirov 11 1/2, 8. Barejev 11,9. Al masi 9 1/2, 10 Ivantsjoek 9, 11. Van Wely 8, 12. Ljubojevic 3 1/2. TENNIS Miami. Vrouwen, 2,9 miljoen euro. Halve finales: Serena Williams (VSt/1) - Clus ters (Bel/3) 6-4 6-2. VOLLEYBAL Vrouwen, eerste divisie A: Sudosa - Lycurgus 3 - l,.Omniworld - Nesselande 3-0, Capelle - van de geweldig grote tv-markt in de Big Apple hebben, geven naar verwachting alleen aan sa larissen dit jaar al 166 miljoen dollar uit. Voordat er ook maar een bal ge slagen is, heeft Steinbrenner zijn eerste succesje met zijn over daad aan topwerpers al binnen. Het fameuze Sports Illustrated kwam vorige week langs voor een foto van de grote baas met al zijn pitchers. De prent zal vol gens verwachting deze week de cover sieren van het weekblad ter gelegenheid van de start van de competitie. Die prestigieuze plek zou dan voor het tweede achtereenvolgende jaar zijn voor de bekendste en meest succes volle honkbalclub ter wereld, Avant vorig jaar stond de toen malige topaankoop van Stein brenner, Jason Giambi, op de voorpagina te pronken. Kleine tegenvaller bij de fotoses sie: David Wells verscheen niet op het appel. De veteraan leeft in onmin met het grootste en bekendste sportblad van de VS sinds een artikel over de linkshander in 2000, toen deze nog uitkwam voor de Toronto Blue Jays. Steinbrenner kon er niet mee zitten. Als Wells er maar mede voor kan zorgen dat zijn team dit jaar weer een suc cesvolle greep naar de macht kan doen, dan vind 'the Boss' alles goed. Dynamo 3 -1 WIELRENNEN Ronde van Normandië. Derde etappe, Elbeuf en Fiers: 1. Vasilev (Bul) 208 km in 4.38.29. 2. Moerajev (Kaz) 0 17. 3 Dumoulin (Fra) 0.25. 4. Joekov (Rus). 5. Thébault (Fra) 0.29. Algemeen klassement: 1. Moerajev 12.23.43, 2. Vasilev 0.07, 3. Dumoulin 0.14, 4. Thé bault 0.21, 5. Joekov 0.22. Coll de Pal. Catalaanse Week. Vierde etappe, Parets del Vallés - Coll de Pal: 1. Frigo (Ita) 144 km in 4.08.02, 2. Jufre (Spa) 0.09, 3 Latasa (Spa) 0.13, 4. Piepoli (Ita), 5 Mayo(Spa) 0.23, 6. Perez (Spa) 0.25, 21. Leipheimer (VSt) 0.58. 24. Armstrong (VSt) 1.11, 28. Beat Zberg (Zwi) 2.20, 34 Wielinga 3.01. 55. Engels 5.51, 93. Mutsaars 19.28. 117 Dekker. Algemeen klassement: 1 Frigo 15 44.58, 2. Jufre 0.09, 3. Latasa 0.13, 4. Piepoli, 5. Mayo 0.23, 6. Perez 0.25, 19 Leipheimer 0.58. 23. Armstrong 1.11, 51. Engels 5.51, 70 Wielinga 14.14, 86 Mutsaars 25.31, 110. Dekker 38 05. Ronde van Castilla y Leon, vrouwen. Tweede etappe, Cantalejo - Cantalejo: 1. Zabi- rova (Rus) 92 km in 2.35.12, 2. Stahoerskaja (WRu) 0.47, 3. Ljungskog (Zwe). 4. Cooke (GBr), 5. Boebnenkova (Rus). 6 Pucinskaite (Lit), 11 Melchers, 21. Ghita Beltman 2.23, 23. Visser, 25. Grimberg, 33. Doedee, 41. Van Essen 2.56. Algemeen klassement: 1. Stahoerskaja 5.07.48, 2. Boebnenkova, 3. Ljungskog, 4. Melchers, 5. Arndt (Dui), 6. Cooke, 17. Visser 1 36, 19. Doedee, 29. Ghita Beltman 2.29, 37. Grimberg4.48, 48. Van Essen 5.21. arnhem/gpd - Vitesse heeft gis teravond trainer Mike Snoei op non-actief gezet. De debuterende hoofdtrainer wordt verantwoor delijk gehouden voor de slechte prestaties van de Arnhemse dub, die in degradatiegevaar verkeert. De 39-jarige Snoei leidde gister morgen nog wel de training van Vitesse. In de avonduren kreeg hij van de technische leiding te horen dat hij per direct uit zijn functie is ontheven. Vitesse wil, als het aan voorzitter Jos Vaes- sen ligt, een andere functie bin nen Vitesse zoeken voor Snoei. De Rotterdammer heeft nog een contract tot medio 2004 en was eerder succesvol actief in de jeugdopleiding van Vitesse. Vaessen: „Hij werkt al vijf, zes jaar voor de club en is door ons nu alleen weggehaald van het eerste elftal. Het is voor een jon ge trainer een vreselijk pijnlijk moment. Daarom praten we niet over ontslag, we geven hem even rust." Vitesse heeft nog geen opvolger aangesteld. Edward Sturing geldt als topkandidaat voor de functie. Hij is momenteel hoofd opleidingen en trainer van de A- jeugd bij Vitesse. Sturing was de voorbije jaren al twee keer inte rim-trainer van Vitesse, met veel succes. De Eerbeker is razend populair bij de achterban van Vitesse. Bovendien ontbeert het in financiële nood verkerende Vitesse de financiële middelen om een hoofdtrainer van buiten aan te trekken. „Als EdAA/ard ja zegt, maakt hij in principe het seizoen af', vertelde preses Jos Vaessen gisteravond. Het vertrek van Snoei komt nau welijks als een verrassing. Zijn positie Avas al geruime tijd on houdbaar. Vitesse staat vijftien de op de ranglijst, in punten ge lijk met nummer zestien FC Zwolle. De Arnhemse club haal de na de vrinterstop slechts vier punten en stevent af op de na- competitie. De Avissehveriöng tussen Snoei en de spelers van Vitesse was al tijden slecht. Na de nederlaag tegen FC Utrecht, op 9 maart, stelde de coach zijn positie ter discussie. De spelers zegden vervolgens het vertrouwen in de trainer op en ook bestuurslid technische zaken Herman Veenendaal constateerde dat er van chemie geen sprake meer was. Afgelopen zaterdag verloor Vi tesse ook bij laagvlieger RBC Roosendaal. Het was de vierde competitienederlaag op rij. Deze verliesbeurt is Snoei fataal ge- Mike Snoei: trainer af. Foto: GPD/Cees Mooij worden. Volgende week zater dag komt naaste concurrent FC Groningen op bezoek in het Gelredome. Dan moet er een nieuwe trainer voor de groep staan. Een trainer, die Vitesse in de eredivisie moet houden. Mike Snoei kreeg afgelopen zo mer de voorkeur boven EdAA/ard Sturing, die de hoofdmacht naar Europees voetbal had geleid na het plotselinge vertrek van Ro nald Koeman naar Ajax. De technische bazen Herman Veenendaal en Jan Streuer za gen in Snoei de ideale hoofdtrai ner voor de nabije toekomst van de club. Hij had jarenlang met veel spelers uit het verjongde eerste elftal gewerkt in de jeugd opleiding. Onder Snoei gleed Vitesse snel naar de onderste regionen in de eredivisie. De onervaren trainer werkte met een verjongde spe lersgroep, waaruit in de zomer een handvol basiskrachten was verdwenen. De trainer verloor gaandeweg het seizoen steeds meer aan autoriteit in de ogen van de spelers. Snoei vrisselde vaak van samenstelling, hij maakte menig tactische fout en spelers klaagden off the record over een gebrek aan vertrou wen. Vitesse presteerde aanvankelijk wel verdienstelijk in de UEFA Cup. Die optredens voorkwa men dat de bom al vroeg zou barsten. Toen de resultaten ook na de Avinterstop bedroevend waren, escaleerde de zaak als nog. regering van Moldavië en de na tionale voetbalbond dreigden de wedstrijd te verplaatsen van Ti raspol in Transnistrië naar de Moldavische hoofdstad Chisi- nau. Probleem daarvoor was dat de UEFA het stadion in Chisi- nau heeft afgekeurd. Vooralsnog weigeren de autori teiten in Transnistrië de Molda vische president Voronin toe te laten bij de wedstrijd van het nationale team, dat overigens wel bestaat uit zowel Moldavi sche als Transnistrische voetbal lers. De Hoop Scheffer spreekt beide leiders woensdag tijdens zijn eendaagse bezoek en hoopt ze bij wijze van verzoening over te halen 's avonds met zijn drieën naar de voetbalwedstrijd te gaan. den haag/anp - De EK-kwalifi- catiewedstrijd volgende week Avoensdag tussen Moldavië en Nederland kan geAvoon door gaan. Volgens minister De Hoop Scheffer van buitenlandse zaken hoeven de Oranje-spelers tij dens de wedstrijd in het naar autonomie van Moldavië stre vende Transnistrië niet bang te zijn voor ongeregeldheden of militaire spanningen. De Hoop Scheffer is woensdag in zijn rol als OVSE-voorzitter zelf in Moldavië en hoopt de wedstrijd samen met de Molda vische en Transnistrische leiders bij te wonen. Dat zou een mooi gebaar van verzoening zijn tus sen de leiders, zei De Hoop Scheffer gisteren. Deze week ontstond onzeker heid over de wedstrijd omdat de

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15