'Leidsche Boys moet Kade verlaten' SPORT Opheffen vijfde klasse nog niet aan de orde Tim Kluivers heeft wel oren naar profvoetbal Jeroen van Wetten gaat week later naar IJsland Volgens voorzitter Thijs Neuteboom is verhuizing naar sportpark De Vliet de beste oplossing 'Al is het onder in de eerste divisie' Samenwerking tussen Leiden en FC Rijnland HOC 992 woensdag 26 MAART 20C DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-3356461 (Wim van Duivenbode) daj tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl vervolg van voorpagina door Willem Spierdijk leiden - De fusie tussen LFC, VNA, UDWS en Leidsche Boys is het tweede plan dat in korte tijd af ketst. Eerder konden LFC, Leid sche Boys en VNA het niet eens worden over de naam van de nieuwe club. Op initiatief van wethouder Pechtold kwam daar op een plan op tafel waarbij deze drie clubs en UDWS werden be trokken. De leden van LFC, VNA en UDWS gingen akkoord, maar Leidsche Boys niet. Begin dit seizoen presenteerde de KNVB een plan over de toe komst van het Leidse voetbal. Daarna liet ook de gemeente Leiden weten de voetbalvelden efficiënter te willen gebruiken en dat clubs samen dienden te gaan. Leiden heeft 14 clubs, waaronder een aantal met niet meer dan vijf elftallen. Tot nu toe lijken alleen de twee clubs op sportcomplex De Vliet, Sleu tels en VCL, het eens te worden over een samengaan. Aan de Boshuizerkade verloopt het moeizamer. Leidsche Boys kan zich niet vinden in het meest recente plan. UDWS is niet aanvaardbaar als fusiepart ner voor de club. Volgens voor zitter Thijs Neuteboom verschil len de culturen van beide clubs te veel. „Onze club is niet ge wend om spelers te betalen, dat gebeurt bij UDWS wel. De voor zitter van UDWS noemt mij de meest conservatieve voorzitter van Nederland. Nou, dat zal dan wel." Volgens Neuteboom is het geen mogelijkheid om het eerste fu sieplan. namelijk een samen gaan met LFC en VNA, uit de kast te halen. „Die clubs hebben net UDWS als partner geaccep teerd, die zullen die club nu niet De velden aan de Boshuizerkade. Archieffoto: Mark Lamers in de steek laten." Neuteboom denkt dat zijn club nu alleen verder gaat. De club heeft zeven senioren-elftallen, twee vrouwenteams en een jeugdafdeling en vindt zichzelf gezond. De voorzitter van Leid sche Boys denkt dat het het bes te is wanneer zijn club de Bos huizerkade verlaat. „De sfeer is daar nu toch minder." In het rapport van de KNVB werd ge suggereerd dat Leidsche Boys naar de Vliet zou kunnen ver huizen. Neuteboom zou dat een goede oplossing vinden. De voorzitter van UDWS, Hans Verver, heeft begrip voor het standpunt van Leidsche Boys. „Neuteboom kan gelijk hebben wanneer hij zegt dat de culturen te veel verschillen. En als je het als bestuur niet zitten, is het heel lastig om zo'n fusie aan je leden te verkopen. Toch vind ik het jammer dat het niet door gaat. Dit is de kans om een mooie club aan de Boshuizerka de neer te zetten." De clubs willen nu weer snel met de wethouder om tafel. „We willen weten of-ie bij het stand punt blijft dat een fusie tussen LFC, UDWS en VNA niet levens vatbaar is." De KNVB heeft maandagavond met de vier Boshuizerkadeclubs gesproken. De voetbalbond brengt eind deze week een ad vies uit aan de wethouder. De gemeente is van plan volgende week zelf met een plan te ko men over het samengaan van clubs en hun huisvesting. rotterdam/leiden - De KNVB is voorals- nog niet van plan de vijfde klasse A op zondag op te heffen. Door mogelijke fu sies en opheffingen neemt komend sei zoen het aantal clubs in de laagste afde ling opnieuw af. De voetbalbond is daar van op de hoogte, maar vindt het nog te vroeg om daarop te anticiperen. De voormalige onderbond, nu de vijfde klasse - werd in de tijd dat de Afdeling Leiden nog bestond geheel bevolkt door verenigingen uit de Leidse regio. Inmid dels zitten, na het terugtrekken van on der meer VCL en Zoetermeer, nog maar negen in plaats van het beoogde aantal van twaalf verenigingen in 5A. Daarvan zijn er maar vier afkomstig uit de Leidse regio: Stompwijk '92, GOL Sport, LFC en VNA. De overige vijf komen uit Den Haag en omstreken. Daar komen de vrijwel zeker degradan ten Warmunda en Alphen bij en wëllicht ook Leidsche Boys. Toch komt het toch al krappe aantal van negen verder onder druk te staan als er een fusie ontstaat aan de Boshuizerkade. Verre verplaatsingen Dan verdwijnen nog twee of misschien wel drie clubs uit 5A. Aanvulling moet dan komen uit Den Haag of zelfs uit de Goudse of Rotterdamse regio en dat le vert tweewekelijks verre verplaatsingen op voor de doorgaans kleine verenigin gen. „Opheffen is nog niet aan de orde, maar we zeggen daar ook niet op voorhand 'nee' tegen. Het ligt meer voor de hand dat de clubs grotere reisafstanden krij gen", aldus Ron Veenendaal, hoofd wed strijdzaken van het KNVB-district West II. „We houden de zaak in de gaten en we staan open voor alternatieven als die vanuit de clubs komen." VOETBALLER VAN HET JAAR leiden - w Leiden en FC Rijn land gaan samenwerken. Mogelijk leidt deze samen werking in de toekomst tot een fusie. „Ik sluit niet uit dat FC Rijnland op termijn de zondagtak is van een nieuwe vereniging", zegt Wim Pikaar de voorzitter van FC Rijn land. „Of we gaan gewoon verder als twee goede bu ren." De clubs willen in elk geval één hoofdveld gaan be spelen. Leiden en Rijnland zijn buren op sportpark De Morsch. Lei den speelt op zaterdag, FC Rijnland is een zondagclub met één seniorenteam dat op zaterdag speelt. Tot enkele ja ren geleden waren de ver houdingen tussen de clubs gespannen. Maar volgens Pi- kaar is dat verleden tijd. De clubs hebben samen enkele wensen over hun sportpark gedeponeerd bij de gemeen te. Pikaar: „We hopen dat de gemeente ons initiatief be loont. Er is aan Leiden ooit een wetra-veld beloofd, de velden moeten sowieso beter onderhouden worden, de kleedaccommodatie moet worden gerenoveerd en de capaciteit moet worden uit gebreid." Volgens Pikaar is een fusie voor zijn club niet noodzake lijk. „We zijn een gezonde vereniging. Maar straks zijn we misschien de kleinste club van Leiden. Een groot percentage van onze leden is vrijwilliger. Dat is een zware belasting. Nu hebben Leiden en Rijnland beide één pen ningmeester. Bij een fusie heb je daar nog maar één man voor nodig." Fc Rijnland voelt er niets voor om de fusiepartner te worden van een of meer clubs aan de Boshuizerkade. Pikaar. „Er wordt wel gezegd dat er ruimte op sportpark De Morsch ontstaat als wij vertrekken. Dat is niet zo. Op ons sportpark is ruimtege brek op zaterdag, niet op zondag." Voetbaltrainer Wim Luiten heeft aan het bestuur van Stompwijk '92 medegedeeld dat hij aan het einde van dit sei zoen stopt. De club praat deze week met drie mogelijke opvol gers. LFC, verwikkeld in fusieperi kelen, heeft een nieuw jong be stuur met Roy Vlasveld aan het hoofd. Eerder was Vlasveld se cretaris bij de Kanaries. Met het aantrekken van Rob Overkleeft (nu nog NSV '46) als technisch jeugdcoördinator heeft ARC de technische staf rond. André Landwehr (jeugd trainer Waddinxveen) volgt Paul Dijkman op bij de Al Dijkman wordt trainer van het tweede elftal. Als beloning voor het vele werk wordt bij SJZ een jeugd- toernooi naar Jan de Heiden genoemd. De vader van UVS- doelman Dave heeft meer dan 35 jaar jeugdwerk bij de voet balclub gedaan. Bij UVS gaat Jan Verbaan een groot toernooi voor G-teams sponsoren. Steeds meer 'oude jongens' keren terug op de velden. Nadat Hans Tellier (33) enkele weken geleden bij Scheveningen zijn rentree had gemaakt, kan daar nu ook Ron Cramer aan toege voegd worden. Cramer (36) mocht zaterdag een kwartier voor het einde zijn trainingspak uittrekken. Bij SV '35 was Ron de Jager met twee treffers dui delijk weer aanwezig. IJsselmeervogels is al druk doende met het nieuwe voet balseizoen. Volgens trainer Phi lip den Haan komen Erwin van der Lugt, Tim van Breukelen en Dennis van der Steen over van Huizen. Met een vierde speler van Huizen, Chris Opschoor, wordt deze week onderhan deld. Rody van der Vlist verlaat na één seizoen Bennekom en keert terug naar Argon. Bij de w Noordwijk wordt op woensdagmiddag 2 april een toernooi om de Fox tóds Cup gespeeld. Op alle velden van Noordwijk wordt in toernooi- vorm (6 tegen 6) gespeeld door schooljeugd tot 13 jaar. Op de ranglijst aller tijden bij het zaterdagvoetbal staat IJssel- meervolgels met 1494 punten nog steeds een straatlengte voor. Noordwijk (1398) is nog steeds tweede, maar voelt de adem van Quick Boys (1387) in de nek. DOVO (1368) en Spa kenburg (1363) completeren de topvijf. In het weekeinde van 5 en 6 april staat het sportpark y Lisse ter beschikking aani beste Nederlandse C-voel teams. Twee dagen lang j den PSV, Ajax, Feyenoord Fortuna Sittard, Vitesse, 8 AZ en VW en Haarlem 01 Nike Premier Cup. De vvi| van dit toernooi speelt ini de finale in het Zwitsersel Mike Zijlaard gaat zich i ten om een hoofdsponsoi vinden voor de Holland Ij Tour. De ploegleider van] Frites/Hartol vindt het va] groot belang dat de etapp koers voor vrouwen blijft staan. Zonder steun van i hoofdsponsor kan de ron jaar nog wel worden verr Er zijn momenteel bespri gen met het Alphense be Marijnen (Elektrolux). Cyclocrosser Sebastiaai geveld (Lisse) heeft de to| petitie van de KNWU gen nen. Robert Berk (Koude werd elfde in de Ronde v Honselersdijk. Michel Kr dit jaar al vijf overwinnin de nieuwelingen, heeft h Swift-shirt verruild voort 't Luchtschip (Kerkdriel). Michael Boogerdfans kt lid worden van The offici chael Boogerd Fan Club, naerlaan 29, Voorschotel w.michaelboogerd.nl). H cretariaat van de Noordv Sportraad is overgenome Sandra van Houten, Post 298, 2200AG Noordwijk. Stichting Budo Gym ho zaterdag 29 maart een bi ge in de gymzaal aan de 1 straat in Katwijk aan den Dit maal komt shihan Ce Jongh (7edan jujutsu) eei verzorgen. Aanvang 13.0 De inschrijving voor de triatlon van Noordwijket (zondag 6 juli), is per 1 aj opend. Naast de bondsw strijd is er een recreatievt kwarttriatlon, een estafet een achtste triatlon. Insc bij Jan van der Voorn (02 372258) of bij Looijesteir wieiers. De jeugdige Vicky en L Andriessen (RDC) hebbe geplaatst voor het NK jei dammen op 31 mei in H Laura Andriessen verdei titel. Zaterdag 28 en zondag maart viert de Katwijkse Tennis Vereniging het 50 bestaan. Vrijdag is er eer tie vanaf 19.00 uur en za komt Jacco Eltingh naar tennispark in De Krom. Hendrik van Beelen van Quick Boys (foto) staat weer eerste in het klassement. Hij kreeg voor zijn optreden in de wedstrijd tegen Hoek een 'negen' en dat was ruim voldoende om ploeggenoot Raymond Flaton van de eerste plaats te stoten. Flaton kreeg zaterdag een 'ze ven'. Nieuwkomer in de top van het klassement is Max de Jong van Katwijk. De keeper kreeg een 'negen' na de wedstrijd tegen Capelle en staat nu op de gedeelde zevende plaats. Opvallend is het verdwij nen van Patrick Kalkema uit de toptien. Kalkema werd voor zijn spel in het duel met Voiendam beloond met een 'vijf. In het ploegenklas- sement zijn geen verschuivingen te noteren. Foto: Cees van Hoogdalem SPELERSKLASSEMENT leiden - Hij heeft aangekondigd om volgend seizoen bij hoofd klasser Katwijk te gaan spelen. De kans daarop wordt echter steeds kleiner nu steeds meer clubs uit het betaalde voetbal interesse in hem tonen. De 22- jarige Tim Kluivers, spits van eersteklasser Voorschoten '97 heeft wel oren naar een prof contract. „Als er echt een con creet voorstel komt, doe ik het", aldus de Leidenaar. Hoewel scouts en coaches zich de laatste weken verdrongen om Kluivers aan het werk te zien, is er nog niet een club uit het be taalde voetbal geweest die rechtstreeks contact met hem heeft opgenomen. Afgelopen za terdag nog stond Han Berger van FC Utrecht langs de lijn. „Er zijn wel gesprekken geweest tussen enkele clubs en mensen van Voorschoten. Het meest concreet schijnt FC Groningen te zijn. Als het goed is, speel ik daar volgende week een proef- wedstrijd." De student aan de Haagse Aca demie voor Lichamelijke Oefe ning voetbalde bij Leidsche Boys en UVS voordat hij vier sei zoenen geleden naar sportpark Adegeest overstapte. Hoewel hij eerder bij verschil lende hoofdklassers in de be langstelling stond, bleef hij tot nu toe bij Voorschoten '97. Zijn aangekondigde overstap naar Katwijk bracht daar verandering in. Het liefst maakt hij een nog grotere sprong voorwaarts. „Het is altijd mijn streven ge weest om zo hoog mogelijk te komen en dus betaald voetbal te spelen, al is het onder in de eer ste divisie", aldus Kluivers die verwacht binnen een paar we ken zekerheid te hebben over zijn nabije voetbaltoekomst Speler Club Gem. 1. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,54 (13) 2. Raymond Flaton Quick Boys 7,44 (18) 3. Kevin Winter FC Lisse 7,35 (20) 4.. Daniël Hensen Katwijk 7,33 (18) 5. Rogier Koordes Ter Leede 7,17 (18) 6. Vincent Bon Katwijk 7,11 (19) 7. Maarten Bak Quick Boys 7,10 (20) Max de Jong Katwijk 7,10 (20) Peter Timmermans Quick Boys 7,10 (20) 10. Hicham Rbii Ter Leede 7,06 (18) 11. 2 spelers scoorden gemiddeld 7,00 CLUBKLASSEMENT Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (7,55) 6.99 2. Ter Leede (6,43) 6,61 3. Katwijk (6.75) 6,60 4. Noordwijk (6.92) 6,59 5. Rijnsburgse Boys (6.25) 6,51 4. FC Lisse (6.50) 6,49 leiden - Hij zou deze week in IJsland verblijven, maar zijn trip is zeven dagen uitgesteld. Leide naar Jeroen van Wetten, speler van het tweede elftal van RBC, is gevraagd om te komen spelen bij IBV Vestmannaeyjar, een club uit de hoogste afdeling van het IJslandse voetbal. Van Wetten, die in het verleden lid was van Meerburg, UVS en ADO Den Haag, is aan zijn tweede seizoen bij de Roosen- daalse eredivisionist bezig. Op tredens in het eerste elftal zijn schaars. „Als iedereen fit is, heb ik niets te vertellen", aldus de spits die naast het voetbal een studie informatica volgt. Zijn verbintenis met RBC loopt komende zomer af en hij kreeg een aanbieding van IBV. Een contract ligt voor hem klaar. Via het internet heeft hij een be scheiden beeld van de club kun nen krijgen, maar omdat het IJs landse voetbal en de leefom standigheden relatief onbekend zijn, wilde Van Wetten eerst poolshoogte nemen op het Skandinavische eiland. De ori- entatietocht die afgelopen zon dag zou beginnen, is op het laatste moment een week uitge steld. „De trainer van IBV werd plot seling gevraagd om Jong IJsland te coachen bij de ontmoeting te gen Jong Schodand. Een week uitstel maakt op zich niet zoveel uit al had ik er wel naar uitgeke ken. Bij IBV baalden ze er ook van omdat dit geen betrouwba re indruk achter zou laten." Van Wetten stapt zondag in het vliegtuig. UIT ÓE DEKKING Naam: Daan Hoekstra. Sport en club: Snookeren bij Jumbo Snookercentrum in Warmond. Geboren: Op 17 maart 1971, te: Rotterdam. Woonplaats: Katwijk, sinds vier jaar. Daarvoor heb ik even in Enschede gewoond, waar ik studeerde en in Leiden en Noordwijk. Vorige clubs: Ik heb twee jaar gevoetbald bij Roodenburg en tien jaar getennist bij De Me- renwijk. Beroep: Bedrijfsleider van het Snookercentrum. Opleiding: Ik heb alleen het vwo afgemaakt. Met de studie technische bedrijfskunde in Enschede ben ik na anderhalf jaar gestopt omdat ik de pun ten niet had gehaald. Toen ben ik gaan werken en dat beviel me veel beter. Ik ben begon nen bij Huis ter Duin in Noordwijk, als banquetmede- werker, op de afdeling die ver antwoordelijk is voor feesten en partijen. Partner: Momenteel niet Kinderen: Nee. Lengte: 1 meter 88 ongeveer. Gewicht: Poeh, ik denk een ki lo of 95. Begonnen met snooker: In 1988, toen werd het Snooker centrum hier opgericht en ben ik er op zaterdagochtend gaan werken. Al snel was ik verslaafd aan het spelletje. Het leuke van snooker: Het is altijd weer anders. Het lijkt steeds hetzelfde, met dezelfde kleine tafel en dezelfde ballen, maar steeds ontstaat een ande re situatie. En het is een heel gezellig wereldje. Sterke punt: Mijn ervaring. Vergeleken met anderen speel ik al redelijk lang. Zwakke punt: Ik speel vaak te aanvallend. Aantal uren training in de week: Tot een paar maanden geleden trainde ik tien tot vijf tien uur per week, nu is dat vier, vijf uur. Het Snookercen trum heeft twee eigenaren en een van de twee is in december in het ziekenhuis opgenomen. Daardoor moet ik veel meer werken en blijft er minder tijd Foto: Henk Bouwman over om te trainen. Hoogtepunt: Vorig jaar heb ben we met Jumbo 1 de laatste acht van de beker gehaald. En een jaar of negen geleden haal de ik op het NK de laatste zes tien. Dieptepunt: Heb ik niet gehad. Althans, zo heb ik het nooit be schouwd. Ik heb het spelletje altijd leuk gevonden. Ranking: Op dit moment ben ik 19de van Nederland. Hoogste ranking: Aan het be gin van dit seizoen heb ik ge deeld vierde gestaan. Toen was ik in topvorm, ja. Je moet blij ven trainen om een bepaalde constantheid te houden. Op clubniveau kan ik nog steeds redelijk meekomen, maar op topniveau merk ik dat ik net te weinig constant ben. Dat is jammer, maar als top-16speler ben je verplicht om een aantal toernooien per jaar te spelen. En dat slokt wel heel veel tijd op. Dat mag van mij wel wat minder zijn. Jumbo 1: We staan bovenaan in de hoofdklasse, en ik schat de kans dat we kampioen wor den hoog in omdat we redelijk los staan van de rest. Eredivisie: Een jaar of ac leden heb ik ook met Jun de eredivisie gespeeld. Ik dat we nu weer promovei We heben zeker een ered waardig team. Andere hobby's: Daar he geen tijd voor. Idool: Stephen Hendry, Schotse snookerspeler. Z roundspelletje is fantasti de jaren tachtig dominee hij en hij draait nu nog sl mee met de top. Hij is 33 en dat is voor de snooker reld wel oud. De goede s| van nu zijn 22, 23 jaar. Mooiste plekje in de reg Het strand van Noordwij Droom: Nee. Wens: Nee. Hekel aan: Mensen die d waarheid vertellen. Gespreksonderwerp aan bar: Op dit moment Irak der wisselt het heel erg. I keer zijn het persoonlijke sprekken, de andere keer het over iemand anders. Snooker in Nederland: 1 gaat niet echt heel goed. nationaal kunnen we on meten met de top. Onze speler staat 128ste. Populariteit: De popular de afgelopen tien jaar he gebleven. Poolen: Het poolen is wf populairder geworden. D een snelle en gemakkelijl sport in de ogen van de j Ik vind het ook leuk, ma. een snookerspeler is het wel erg gemakkelijk. Biljarten: Een heel mooi sport om te zien. Het is pleet anders dan snooke twee kun je niet met elkr vergelijken. De basisprin zijn hetzelfde maar het d heel anders. Imago: Snooker is een sj die binnen wordt gedaan recreanten drinken er ee tje bij. Maar tijdens weds den en toernooien mag gedronken worden. Dan dat imago totaal niet. Keu: Iedereen heeft zijn voorkeur. De mijne is re< zwaar en vrij lang en hee grote pommerance. Dat persoonlijk het lekkerst s

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16