SPORT Ook als amateur wil Peter van de Reep altijd winnen BS Leiden geeft weer wedstrijd uit hande 'Scylla promoot anti-tafeltennis' Gemini/Kangeroes houdt zicht op promotie Eeke van Nes maakt rentree bij Head of the River De Goec volbreng klassiek* Routine legt het af tegen jeugdig elan H DC 988 maandag 24 MAART 2003 wielrennen - Peter van de Reep is als derde geëindigd in de Ron de van Haarsteeg. De 27-jarige Hillegommer was gematigd te vreden over zijn plaats op het ereschavot. Hij hecht meer be lang aan het inzicht in de krachtsverhoudingen bij de amateurs-A, die hem gisteren enigszins duidelijk werden. Was de coureur van het Lissese RTV De Bollenstreek vorig seizoen nog actief als elite-renner, dit wielerjaar deed de slagerszoon vrijwillig een stapje terug. Van de Reep heeft geen spijt van zijn beslissing. „Ik heb geen zin om bij de elite-renners als pelo tonvulling te dienen", stelt hij. „Ik fiets nu meer voor mijn ple zier. Kan ik een week niet trai nen; jammer, dan maar niet. Ik hoef mijn eten er niet mee te verdienen. Maar het is nog steeds zo: als ik van start ga, dan wil ik ook winnen. Daar ben ik nu eenmaal te eerzuchtig voor. Het maakt echt niet uit in welke categorie ik uitkom. Ik heb me dan ook gewoon weer een doel gesteld: dit seizoen moeten er vijf tot tien overwinningen ko men. wil ik tevreden zijn." In Haarsteeg, waar zo n 125 ren ners hun kansen over 70 kilo meter beproefden, was het koersverloop er niet naar om nu al het palmares te spekken. Ro nald Roos en Iwan Jonkman ontsnapten vrij vroeg in het cri terium. „Ik heb geprobeerd weg te komen en naar ze toe te rij den. Maar dan merk je het ver schil tussen elite en amateurs: ze kunnen niet overnemen." Het gat naar de vluchters werd wel kleiner, toch gokte Van de Reep op de eindsprint om de derde plaats. Hij dook als twee de de laatste bocht in, zette vol aan en bemerkte op de meet dat hij twee fietslengtes voorsprong had. „Een lekker gevoel." Bij de elite-vrouwen kon Olga van Velzen zich opnieuw met de sterksten in het deelnemersveld meten. De 26-jarige inwoonster van Hazerswoude-Rijndijk kwam na 60 kilometer als ze vende over de meet. Die klasse ring behaalde ze dit seizoen ook in Oud-Vossemeer. Mirjam Mel- chers en Leontien Van Moorsel- Zijlaard werden (opnieuw) res pectievelijk eerste en tweede. Michel Kreder van de Leidse wielervereniging Swift onder streepte zijn plannen voor een reeks podiumplaatsen. De nieu weling uit Zevenhuizen won. Cenny Glasbergen is tijdens de vijfde editie van de Wollebrand- ronde als derde geëindigd. De junior uit Leiden moest gisteren in Honselersdijk alleen het hoofd buigen voor Schiedam mer Jos van Emden van het or ganiserende Westland Wil Voor uit en Jochem Nannes uit War- menhuizen. Emden etaleerde een week eerder al goede vorm in de Ronde van het Lage Land, een nationale wedstrijd voor clubteams en districtsselecties, waarin hij zevende werd. Wou ter de Groot (Hillegom) en Roald Bode (Sassenheim) finish ten respectievelijk als vijfde en zevende. Leidenaar Bob van Winden pakte bij de nieuv gen de vijfde stek. In de eerste krachtmetinj de clubcompetitie Regio speelden renners uit de I regio geen rol van betel Noordwijker Niels Groent (25ste), die uitkomt voor Trias, was de hoogst gekla de in de Wielerronde va Haarlemmermeer. In het 1 Bergum was er een 22ste voor Marco Berg (Zoeterwi en Harm Bronkhorst reet net prijs (24ste) in de E klassieker Frechen-Köln chen. Fortuna verrassend landskampioen korfbal roeien - Eeke van Nes kan het niet laten. De gelauwerde Leid se roeister, gestopt na de Olym pische Spelen van Sydney in 2000, maakte het afgelopen weekeinde haar rentree tijdens de Head of the River. Met drie piepjonge clubgenoten van Die Leythe werd Van Nes op de Amstel tweede bij de vieren in de eerste divisie. Vooral voor de 16-jarige juniore Marije van Amersfoort was deelname in het seniorenveld een bijzondere ervaring. De eerstejaars senioren Mette Beu- gelsdijk en Sophie Dirksmeier completeerden de Leidse boot, die alleen moest buigen voor een combinatie van verschillen de verenigingen met eveneens aanstormende talenten. Het hoofdnummer bij de man nen, de acht, verliep gisteren tumultueus. De winnende combinatie van de verenigin gen Nereus en Willem III werd uiteindelijk gediskwalificeerd. Deze boot legde de 7,5 kilome ter van het officiële NK roeien lange afstand zeven seconden sneller af dan Skoll. Maar de snelste roeiers kregen na een lang juryberaad twee minuten straf omdat zij te laat waren aangekomen bij de start van de tijdrace in Ouderkerk. Door de sanctie duikelde de ti telverdediger naar de zesde po sitie in het klassement en werd Skoll winnaar. Blik Daardoor liepen ook de ex-£)ie Leytheroeiers Thomas Dirks meier en Gijs Vermeulen de overwinning mis. De Skoll-roei- ers weigerden overigens om hun blik (medailles) in ont vangst te nemen, omdat zij vonden dat zij daarop geen recht hadden. De start bij de brug in Ouder kerk verliep chaotisch. In het gekrioel van honderden boten (meer dan duizend roeiers) konden incidenten haast niet uitblijven. Het regende na afloop protes ten. Dit betekende overwerk voor de jury, die streng oordeel de. De altijd rustige Leidse bondscoach Jan Klerks verge leek de beslissing met het voet bal. „Een onterechte strafsd die ook nog eens werd benu Bij de vrouwen won een con natie van vijf lichtgewichten drie toproeisters uit de o klasse de 5,5 kilometer lange ce die onder ideale omstan heden de vijftigste editie bel de. Marit van Eupen (Nereus) I geerde als slagroeister van winnende acht, waarvan haar Leidse clubgenote Fei Dekker deel uitmaakte. Het schil met nummer twee was 17 seconden. door Menno Schraven basketbal - BS Leiden mag zich serieus zorgen gaan maken of het volgend jaar nog wel uitkomt in de eerste divisie. De ploeg van trainer Martin Hoekstra ver loor afgelopen zaterdag opnieuw, dit keer van het Limburgse Quo Vadis, 63-76. De Leidenaars üjken vooral een mentaal probleem te hebben, want steeds weer gaan wedstrijden in de slotfase verloren; op de momenten dat het er écht om gaat. Vorige week nog verspeelde het een enorme voorsprong (23 punten), dit keer ging Leiden met een voordelige 58-52 tussenstand de laatste periode in. De thuisploeg presteerde niettemin over de gehele wedstrijd genomen aanvallend zwaar ondermaats, met een schotper centage van slechts 29 procent. In de laatste vierenhalve minuut schoot Leiden zelfs geen bal meer raak en liep de tegen stander vanaf 63-63 nog dertien punten uit Leiden was overigens wel gehandi capt door het ontbreken van lange men sen als Bram Moinat en Martijn Kunnen (beiden met vakantie). Hoekstra keek met nog zeven wedstrij den voor de boeg alvast vooruit naar de afloop van de competitie. „Het wordt een zware dobber. We hebben tegen vijf ploegen absoluut winstkansen, maar daarvan zullen we er toch zeker vier moeten winnen om veilig te zijn. In de slotfase missen we steeds het overzicht en de routine om een wedstrijd binnen te halen. Spelers zijn uit op eigen succes en we worden daardoor veel te slordig. Ge zien het spelerspotentieel zijn we echter niet een ploeg om te degraderen naar het rayon." Topscorers: Hoste 19 (9 rebounds), Verwoerdt 13. De spelers van MSV kwamen pas in de tweede helft tot leven om de 54-45 ach terstand bij rust om te buigen in een 68- 87 overwinning op Challengers. De ploeg uit Noordwijk leidde na het eerste kwart met 31-22, maar leverde vervolgens een rampzalige tweede periode af, waarin Challengers alle ruimte kreeg om goed in de wedstrijd te komen. Boze woorden van coach Burhan Alibegovic die voor stelde om 'maar met z'n allen voortijdig naar huis te gaan' als zijn spelers hun op drachten niet wensten uit te voeren, sor teerden het nodige effect. MSV stond de thuisploeg in de resterende twee perio des respectievelijk vijf en negen punten toe. Vooral de inbreng van de fichtge- blesseerde Richard Augustinus deed de wedstrijd keren. Hij verdedigde de snelle guard van Challengers uitstekend, waar mee de angel uit die ploeg gehaald werd. Scorend deed MSV wat er van het team verwacht mag worden, waardoor de Noordwijkers uiteindelijk nog een relatief gemakkelijke overwinning behaalden. Topscorers: Van Leeuwen 21, Vegter 15 (11 re bounds), Van der Holst 14, Engelhart 10 (9 re bounds), Jordan 10. VROUWEN Een in de afgelopen weken zwaar geha vend geraakt en daardoor verjongd BV Leiderdorp trof in Landslake Lions de beste ploeg uit de Elite B. Dat team was met 85-50 duidelijk te sterk voor de Lei- derdorpse vrouwen, maar coach Joris Zandbergen kon daar niet echt om ma len. „We hebben een leerzame oefen wedstrijd gespeeld", sprak hij enigszins lachend. Tevreden was hij over juniore Kee Brinks, die op de voor haar onwen nige pointguardpositie (opengevallen door net vertrek van de Amerikaanse Porter) een prima inbreng had. Hetzelfde gold voor de andere juniore, Anouk Gor ter, die noodgedwongen voor het eerst een flink aantal minuten maakte. Leider dorp keek halverwege al tegen een 48-29 achterstand aan, vooral opgelopen in het tweede kwart, en kon daar in de tweede helft niets meer van afknabbelen. Vooral het grote aantal keren balverlies, van voornamelijk de meer ervaren speelsters, droeg bij aan de flinke nederlaag. Zand bergen: „Donderdag tegen BC Utrecht kunnen we laten zien wat we echt waard zijn. Dit verlies vind ik dan ook niet zo erg." Topscorers: Bransz 22, Zegveld 12. In Groningen ging Grasshoppers i even merkwaardige als keiharde strijd met 78-72 onderuit tegen Ce do. De formatie uit Katwijk i scherp, maar kon de kleine voors van 9-15 niet lang vasthouden. De ploeg schoot van buiten, vooral va ter driepuntslijn, met scherp en h de rust al een voorsprong genome 39-29. Grasshoppers had no^ moeite met de scheidsrechters, die voor 'lopen' floten en hard spel v Goningsen onbestraft lieten. De tweede helft verliep daardoo veel vreemder. De ploeg van Rick sen had zich voorgenomen keihi gaan spelen als antwoord op wat het veld wel en niet werd toegesta werd daarvoor zowaar beloond. D< terstand van 54-39 werd door keih 'knokken' teruggebracht tot 68-65 der dan dat kwam Grasshoppers, b een driepunter in de slotseconde, niet. Driessen: „Dit had niets mei basketbal te maken, maar we h geen andere keus. We hebben k gewerkt en ons niet af laten slachti scheidsrechters gaven geen enkele aan, waardoor wij alle middelen k< gebruiken. We stapten dan ook v van trots het veld af. ii Topscorers: Driessen 22, Tanya Brönng Jong 14. door Ron Hoogendam tafeltennis - Dooi de absentie van Gerard Bakker en Mark Heemskerk - beiden hadden privéverplichtingen - maakte Scylla 'een lachertje' van het tweede halvefinaleduel, meende tegenstander FVT, dat met 5-2 won. De Leidse ploeg vaardigde 'alleen' kopman Edgar Malcha- sian af naar Rotterdam-Zuid. „Als je met twee invallers op komt dagen, dan wordt de sport toch in diskrediet gebrachtzei FVT-woordvoerder Jan Baren- drecht. „We hebben voor veertig toeschouwers een anti-tafelten- nismiddag meegemaakt. De landskampioen raffelde het duel in tweeënhalf uur af. Ba- rendrecht vond dat zijn ploeg ongeïnspireerd speelde. Scylla- speler Simon Goessens viel uit stekend in. De 15-jarige speler van Scylla 2 had eerst met een gewonnen game (8-11) maling aan de re putatie van international Barry Wïjers en frustreerde in de slot- partij Roy Visser met een 3-0 ze ge. Het tweede punt voor Scylla kwam op naam van Malchasian die Visser versloeg met 1-3. Thijs Langeveld (Scylla 3) bleef punt loos, maar won wel een game van Wïjers. De Treffers/Lelystad speelde in de degradatiepoule tegen TTCV. In Veghel zegevierde de ploeg van Marcel Warmerdam met 5-2 en nam zo revanche op de on langs met 4-3 verloren competi tiewedstrijd. Kopman Frank Rengenhart moest in vijf games buigen voor de grillige Jos Ver hulst, maar had geen kind aan Gert-Jan van der Braak. Merijn de Bruin versloeg Van der Braak en Van Kempen. Van Van Kem pen won ook Osama Elmak. Pecos had de grootste moeite om het lastige Torenstad bij te benen. In eigen zaal werd een 8- 2 nederlaag geleden tegen de Zutphense bezoekers die weer mee doen voor de titel in de eer ste divisie. Koploper Salaman ders verloor met 6-4 van Disnie- rats, een van de concurrenten van Pecos tegen degradatie. Herman van den Broek en Friso Reitsma wisten alleen van ver dediger Herm Aalders te win nen. Ron Schipaanboord ver loor al zijn partijen. De reserves van De Treffers lie ten in de tweede divisie een ul tieme kans liggen op een hoge positie in de tweede divisie, groep 1. Tegen het zwaar gehan dicapte Amstelveen, de nummer twee, werd het slechts 5-5. Waar Fred van Oostenrijk en Rico van Veen alleen van Hugo Visser (uit het vierde team) wisten te win nen, pakte Ron van Veen twee partijen. In groep 2 van dezelfde klasse moest Scylla 2 door de 8- 2 nederlaag tegen Ilac de kop positie prijsgeven ten koste van Bijmaat, dat nu een punt voor staat. Docos draait te wisselvallig om kans te maken op de titel in de derde divisie. In Veghel tegen TTCV 4 werd een nipte 6-4 zege geboekt, terwijl dezelfde oppo nent in Leiden nog met 10-0 werd overklast Zo goed als Ed van den Berg acteerde, zo slecht verging het zijn zoon Steven (0). Basim al Hussainy vocht zich naar twee enkelzeges. VROUWEN Pecos moest ook in de return zijn meerdere erkennen in SAR 2. De titelkandidaat uit Klooster- zande was in De Voscuyl met 7- 3 te sterk voor de Oegstgeestsen, die stevig op de derde plaats staan van de tweede divisie. Vooral Lacey Kooien, met in haar 'slipstream' zus Audrey, bleek ongenaakbaar voor het trio Jeanine Huiden (2), Miran da Karsdorp (1) en Iris Sjaarde- ma, die met nul zeges niet lek ker in haar vel zat. In groep 2 van de tweede divisie lijkt er voor Docos, dat een 7-3 zege boekte op US, niet meer wegge legd dan een tweede plaats ach ter het sterke GTTC. Dianne van der Meer speelde zich net als Yu Ling Wu naar drie enkelzeges, Sheila Tol bleef in Amsterdam op een winstpotje steken. De vrouwen van Gemini vieren een score tegen Protos. V.l.n.r.: Joyce van der Kooy, Debby van der Zalm, Marloes Hoogeveen, Sandra van der Valk, Pia van der Boom en Margot Kouwenberg. Foto: Taco van der Eb volleybal - De vrouwen van Gemini- /Kangeroes hebben na de 3-1 zege op Protos nog een kleine kans op de tweede plaats (Jie recht geeft op het spelen van promotie/degradatiewedstrijden. De Voorschotensen staan op de derde plaats, maar hebben een moeilijker pro gramma dan de concurrentie. „Ik geef toe dat het moeilijk wordt, maar we gaan er wel voor", stelt coach Peter van Vliet. Tegen hekkensluiter Protos liet de Voor- schotense ploeg een punt liggen door de derde set te verliezen. „We maakten te veel fouten in die set", aldus Van Vliet. „En in de slotfase deden twee arbitrale fouten ons de das om." De vierde set koerste Gemini vlot op een 3-1 overwin ning af. De mannen van Leython konden tegen Martinus 2 een weddenschap van hun coach winnen door twee punten op te halen in Amstelveen. Dat leek bij de stand 1-1 in de derde set te gaan lukken toen Leython met 23-14 en 24-19 voor kwam, onder meer door een paar goede servicebeurten van Ronald Verheij. Ley thon kon het niet afmaken, maar herstel de zich bewonderenswaardig in het vierj de speldeel. Daarna won Leython voor de eerste keer in acht pogingen ook de vijfde set 3-2. WO/Aspasia moet nog oppassen na de 4-0 nederlaag tegen de reserves van Nes- selande, de koploper. „We hebben geen kans gehad", vindt trainer Hans Broere. .Alleen de tweede set hebben we er even aan geroken." Broere heeft er vertrouwen in dat zijn ploeg boven de rode streep blijft. „We ontmoeten nog tegenstanders waar we punten van kunnen pakken." wielrennen - Suzanne de de heeft haar vuurdoop i vrouwenpeloton tijdens di mavera Rosa goed door De 18-jarige wielrenster uil terwoude reed zaterdag eerste klassieker bij de sen uit en finishte na 120 kilo als 79ste, op 6.18 minute winnares Zabirova. Niet de gevreesde slotklii Poggio, maar de daaraan afgaande Cipressa gold vo wereldkampioene bij de j ren als scherprechter. verloor ik het contact m voorste renners", zegt De inmiddels alweer thuis in terwoude. „Daarna werd het moeilijl lukkig reed ik niet alleen, in een groep met vijftien tig anderen. Al die klimi vond ik lastig. Ik ben blij i niet betrokken raakte bij vi tijen, want die waren er I vrouwen net zo goed als mannen. Ik hoorde dat eei ster haar heup heeft gebi Het was ook zo'n drukte 140 deelneemsters aan de Dat De Goede de wedstrij bestaat uit de laatste 120 meter van de mannenklas Milaan - San Remo, ui stemt haar tevreden. „Ik kwam hier alleen mai ervaring op te doen en got me heen te kijken. Volgen eindig ik hopelijk hoger, moet ik in het begin \n koers geduldiger zijn. Tijde eerste dertig kilometer w dereen zo zenuwachtig, besloot om alvast naar voi rijden. Dat heeft me toch t kracht gekost." Na de finish was de bijna rige Zoeterwoudse de in ningen gauw vergeten. een washandje van een w ger, douchen en eten in hl tel en dezelfde avond nq een chartervlucht naar Bi In Zoeterwoude kon ik pas genieten van mijn debuut, zondags zat ik alweer op d voor een lichte training." door Michel van Gent korfbal - Jeugdig elan bleek zwaarder te wegen dan ervaring in de eindstrijd om het zaalkorf- balkampioenschap. Het collec tief sterk spelende Fortuna had beduidend minder podiumerva ring in sportpaleis Ahoy' dan PKC, maar compenseerde dit met flair en schotkracht. De Delftse ploeg veroverde met 23- 17 de landstitel. Liefst zesmaal stond PKC de laatste zeven jaar in de zaalfina le in Ahoy", waarbij vier keer de hoofdprijs werd gewonnen. For tuna was na de landstitels in 1983 en 1990 nooit meer tot de eindstrijd doorgedrongen. De formatie uit Papendrecht begon dan ook als favoriet aan het dijfel, maar kon deze rol alleen in de beginfase enigszins gestal te geven (0-2, 3-4). PKC bleek aanvallend te zeer afhankelijk van Leon en André Simons, die in Ahoy" bijna alle doelpunten maakten. De inbreng van hun broer Erik Sifons was beduidend minder. Hij viel in de tweede helft met een enkelblessure uit „We heb ben pas vlak voor de wedstrijd besloten om hem te laten spe len. Het was echt een gok en achteraf kun je stellen dat die verkeerd is uitgepakt", gaf coach Enjc Wolsink van PKC toe. Joost Prguninger profiteerde optimaal 'nïLiïifHSm^ PKC-speler Erik Simons (links) duelleert met Joost Preuniger van For- eigen zeggen door zo min mo gelijk poespas te maken: „Mijn kinderen liepen 's middags als stresskippen door het huis, maar ik was niet eens zo ge spannen. Ik heb zoveel mogelijk geprobeerd kalmte uit te stralen om de ploeg rust en vertrouwen te geven. Je ziet vandaag dat de ze groep veel mogelijkheden heeft, iedereen kan scoren en dat gaf de doorslag." er,met vier doelpunten toe bij dat zijn ploeg van 4-4 kon uitlo pen naar een 16-11 voorsprong. In het slotkwartier overspeelden dé Delftenaren hun opponenten volkomen. De voorsprong be- droeg maximaal acht punten. „De eerste aanval hield zich góed aan de afspraken, maar de tweede deed dat pas na een ti me-out en de rust. Marloes Preuninger en Dennis Vreug- tuna. Foto: ANP/Koen Suyk ten terwijl zij de bal niet eens lekker in handen hadden. In de tweede helft wachtten zij wel op de beste kansen", verklaarde coach Hans Heemskerk de om mekeer. Heemskerk behoorde in 1990 tot het kampioensteam van For tuna. In zijn eerste jaar als eind verantwoordelijke pakte hij af- denhil hebben zoveel adrenalin gelopen zaterdag meteen de né en dynamiek, dat ze al scho- hoofdprijs. Dat gebeurde naar

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24