Weerzien met oude bekende SPORT 'Niet drie stappen zetten, als er maar twee mogelijk zijn' 'Dit had je niet gedacht, hè jochie?' PSV vaart wel bij realistische aanpak van Guus Hiddink Ajax loot AC Milan in kwartfinale Champions League Met Erben Wennemars is de tien kilometer echt niet saai Michaela Krajicek krijgt wildcard voor Rosmalen dink op =j$tje Koeman lOVEN Twee dagen voor 4 jnpetitietopper tussen n Ajax ontmoetten de ïovense trainers Guus ink en Erwin Koeman hun ;a aan Amsterdamse zijde it in informele sfeer. Beide ies van PSV waren gister- d te gast bij Ronald Koe die met familie en vrien- t ijn veertigste verjaardag cl e. „Of ik de wijn laat voor- jf ren", grapte Hiddink. „Ja, Erwin zeker. Nee, in Span- i zoiets onbespreekbaar e, )aar is de druk groter en p oiets als moord worden touwd. Hier gelukkig niet, r& ik beschouw Ronald als 5( riend. Alleen zondag is hij een vijand." e t voor tfer Park q oven - De Zuid-Koreaan e| i-sung komt voorlopig i actie voor PSV. De mid- u Ider heeft last van een ,n lessure en moet rust hou- jj, De kans bestaat dat hij pas p ad seizoen weer voor de je per actief is. „Het gaat om ahechting tussen menis- u ischeenbeen", weet trai- uus Hiddink van PSV. ia heeft waarschijnlijk te ma- iet overbelasting." (li enoord ant fans idam - Feyenoord heeft ïpporters die afgelopen g bij de uitwedstrijd te- EC (1-2) aanwezig waren aarschuwingsbrief ge- gi i Daarin wordt de fans it lem verzocht zich in het ei Ig te onthouden van kwet- ie spreekkoren tegen de oi Isrechter en vooral het el I 'kanker' te vermijden, k ens van het fatsoenlijke toelaatbare is in Nijme- e elaas weer overschreden e irom is bij ons de maat tondigde Feyenoords al en manager Jan Willem ;t< op op de website van de 'g an. ables weg eeds Trainer-coach Terry lies is gisteren opgestapt itbalclub Leeds United, jarige Brit is amper acht ien in dienst geweest. De 1 alige bondscoach van ind was de opvolger van 'e O'Leary. Na zijn aanstel- rkocht voorzitter Peter lie voor veel geld een aantal spelers: Rio Ferdi- Robbie Keane, Robbie r, Olivier Dacourt, Lee x en Jonathan Woodgate. deze leegloop stelde zowel nationaal als inter nal teleur. Jewijks keept tinde seizoen - Edwin Zoetebier seizoen niet meer onder aan bij Feyenoord, ten- ck Lodewijks gebles- aakt. Trainer Bert van c heeft zijn twee doel- n deze week in individu- >rekken duidelijk ge- ïoe hij over de keepers in de Kuip denkt. De weet dat Zoetebier, die van uit is gegaan dat hij eeper was en zou blij- het herstel van zijn bles- ntevreden is. „Dat lijkt maal. Het zou wel gek hij genoegen neemt met ek op de bank. Maar ik st ïide keepers uitgelegd erover denk", aldus Van |L Jwolle wint Excelsior - FC Zwolle heeft de plaats verlaten in de ere- In de slotfase van de ir&strijd bij Excelsior schobt uan de Zwollenaren gis- laar de overwinning: 0-1. n le zege is De Graafschap el laatste ploeg in rij. Excel- d is de betere van de twee ai atiekandidaten. Met de- D Mare Nygaard (gehuurd da JC) kregen de Kralin- beste kansen. Ook na mineerde Excelsior lang- ïs Het duel leek op 0-0 af te otdat Zwolle-invaller uan een minuut voor tijd >r onder doelman Malkow- 11 >r in het Rotterdamse e :hoot. ner krijgt niet terug zaterdag 22 maart 2003 door Henk van Weert eindhoven - PSV kan morgen een flinke stap zetten op weg naar de landstitel. Ajax komt op bezoek. De Eindhovenaren, die nu al zeven punten voorsprong hebben, zijn bezig aan een zui nig, maar doeltreffend seizoen. Coach Guus Hiddink slijpt voortdurend aan zijn formatie. Voorzichtig en met beleid. „Je moet niet drie stappen willen zetten, als er maar twee moge lijk zijn." Het is een bekend tafereel op De Herdgang. Guus Hiddink kijkt geconcentreerd toe hoe de trai ning verloopt Handen op de rug. Zwijgend. Alles gaat zijn gangetje. Dan grijpt hij plotse ling in. Hiddink neemt een van de spelers apart en praat met hem. Het is tijd voor tactische en technische tips. Hiddink lijkt op zo n moment wel een mon teur die een motor aan het tu- nen is. Voetbal is een precieze zaak voor de man die Zuid-Korea als held verliet. In de rust van de Eindhovense bossen slijpt hij aan PSV. Hij kan daarin hard zijn en heel direct als iets hem niet zint. Fliddink kent PSV door en door. Het is hier anders dan bij het hectische Real Madrid of het ru moerige Valencia. „PSV is een goeie, correcte club. Aange naam, gezellig. Maar die sfeer mag nooit als een deken over de selectie heen hangen, als een vals excuus voor het ontbreken van topsport. Nee, hier moet op alle fronten een topsportklimaat heersen. Er mag gerust een be paalde onrust zijn. Iedereen moet elke dag voelen dat er ge presteerd moet worden. In zo'n sfeer zie je dat veel mensen meer kunnen dan ze denken dat ze kunnen. Het wordt langzaam opgepikt door de jongens. Een trainer is relatief machteloos in zo'n proces. De gróep moet be seffen dat er iets moet gebeuren, dat topsport een bepaalde hou ding en mentaliteit vereist. Op maandag even de touwtjes laten vieren, maar op woensdag moe ten' we weer klaar staan. Verge lijk het met honkballers of bas ketballers in Amerika. Die spe len veel wedstrijden. De ene dag zijn de spelers heel relaxed. Maar de volgende dag: Poem, dan zijn ze er weer helemaal bij. Vanuit zo'n grondhouding kun je als coach werken aan speci fieke tactische zaken." Dat gaat stap voor stap. Hiddink heeft het vaak over het funda ment van een team. Over ba lans. Over de juiste mix van sen sibele, technische vaardige spe lers en agressieve voetballers, waarmee hij geen schoppers be doelt maar jongens van stavast. „We hebben nog geen balans in het elftal, al hebben we heel wat veranderd. Je moet eerst een Guus Hiddink: „We hebben nog geen balans in het elftal, al hebben we heel wat veranderd." Foto: Ron Pichel fundament maken in een team. Verdediging en middenveld moeten in orde zijn. In die linies moet je vertrouwen uitstralen. Als het fundament goed is, kom je aan voetballen toe. Aan het extra dat je sensibele spelers in huis hebben. Spelers als Kez- man, Leandro, Robben, Rom- medahl, Park. Als zulke voetbal lers vervolgens leren om goed naar voren te verdedigen en bal len te veroveren, heb je weer een stap gezet. Dan is je team aan het groeien." In defensief opzicht is PSV mo menteel sterk. De achterste vier en het duo Van Bommel-Vogel door Peter van Duyl Amsterdam - Op weg naar de laatste vier van de Champions League treft Ajax een oude be kende. Als de Amsterdammers de halve eindstrijd willen halen, moeten ze zich in de kwartfinales zien te ontdoen van AC Milan. De Amsterdammers spelen op 8 april eerst thuis, de return in Milaan volgt op 23 april. Hoewel AC Milan tot de meest gelauwerde clubs van Europa behoort, waaide er toch enige teleurstelling door de catacom ben van de ArenA, toen het lot Ajax aan de Italianen koppelde. Van de drie potentiële tegen standers hoopten de meeste Ajacieden op Barcelona of an ders Manchester United. „Die hebben op dit moment net even iets meer allure", verwoordde trainer Ronald Koeman. Ajax en AC Milan delen een rijke geschiedenis. De Amsterdam mers waren vier keer Europa's sterkste, Milan won vijf keer de belangrijkste Europa Cup. Tweemaal troffen ze elkaar in de eindstrijd. In 1969 waren de Ita lianen met 4-1 te sterk voor Ajax, dat aan de vooravond van zijn eerste glorieperiode stond. In 1995 won Ajax in Wenen op zijn beurt van AC Milan (1-0), dat in de groepsfase al twee keer met 2-0 was verslagen. In 1973 troffen beide ploegen elkaar in de eerste officiële finale om de Europese Supercup. Milan won thuis met 1-0, maar werd in Amsterdam met 6-0 verpulverd. Een nieuwe ontmoeting met AC Milan betekent ook een weer zien met Clarence Seedorf, die in 1995 nog met Ajax tegen Mi lan speelde. Seedorf is inmid dels een van de smaakmakers van de Italiaanse miljoenen ploeg, die beschikt over een hele batterij aan internationale su persterren. Paolo Maldini, Ales- sandro Nesta, Rui Costa, Andrej Sjevtsjenko, Filippo Inzaghi, oud-Feyenoorder Jon-Dahl To- masson en Rivaldo, stuk voor Clarence Seedorf, hier in duel met Tramezzani van Atalanta, is een van de toppers van AC Milan. Foto: AP/Antonio Calanni stuk staan ze bij Milan onder contract. Het elftal wordt ge traind door Carlo Ancelotti, ooit ploeggenoot van Gullit, Rijkaard en Van Basten bij het grote Mi lan, dat tussen grofweg 1989 en 1995 het Europese voetbal re geerde. Het respect voor AC Milan is in Amsterdam groot, maar bij Ajax is niemand in de veronderstel ling dat het met een onmogelij ke opdracht is opgezadeld. Met het zelfvertrouwen zit het wel goed, nu Ajax in de zes wedstrij den van de tweede ronde onge slagen is gebleven. „Ik denk dat veel ploegen ons onderschat ten", zei Nigel de Jong.-„Maar als je ziet tegen welke clubs wij zijn doorgekomen, hoeven we voor niemand bang te zijn." Daar komt bij, dat Milan - nog altijd de club van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi - in een wat mindere fase terecht is gekomen. In de eerste helft van het seizoen leek de ploeg op weg de oude suprematie te her stellen, maar het uitzicht op de Italiaanse titel is inmiddels troe bel geworden. De achterstand op koploper Juventus is ge groeid tot acht punten. Van avond speelt Milan, onder toe ziend oog van Ajax-spion Tonny Bruins Slot, de competitiekraker tegen Juventus. Dit seizoen trof Ajax, met wisse lend succes, al twee Italiaanse clubs. In de eerste ronde werd twee keer verloren van Inter Mi laan, daarna volgden een zege en een gelijkspel tegen AS Ro ma. Aanvoerder Cristian Chivu is van mening, dat Milan in ver gelijking met deze clubs een maatje groter is. „Ik speel ook niet graag tegen Italiaanse ploe gen. Tegen Spaanse clubs krijg je aanvallend nog wat ruimte, kun je wat meer voetballen. AC Milan heeft gewoon een gewel dig elftal." Toch ziet ook Chivu mogelijkhe den. „Milan is sterk, maar niet zo sterk dat wij er niet van zou den kunnen winnen. Bovendien ligt de druk bij hen. Ik denk dat Milan heel tevreden is met deze loting. Ik denk dat iedereen wel tegen Ajax had willen spelen." Die zienswijze werd onder schreven door de eerste gelui den vanuit Italië, waar de erva ren Paolo Maldini liet opteke nen dat Ajax bovenaan het wen- senlijstje van Milan stond. Wel waarschuwde de verdediger voor onderschatting. „We moe ten wel oppassen. Ajax heeft een jonge en enthousiaste ploeg, die Arsenal en AS Roma heeft uitge schakeld." Mocht Ajax doorkomen, treft het in elk geval weer een beken de, want dan wordt het in de halve finale gekoppeld aan de winnaar van Inter Milaan-Va- lencia. door René Banierink heerenveen - Wie na gisteren nog durft te beweren dat sprinters maar mietjes zijn, krijgt met Erben Wennemars van doen. De wereldkampioen op de 1000 en 1500 meter zette gisteren op zijn eerste ('en laatste') 10 tólometer een onwaarwaar- schijnlijke 14.04,53 minuten op de klok ken. Zijn voorbereiding deze week? „Twee keer tien rondjes schaatsen en verder veel rusten en veel feesten." Erben Wen nemars zit voor de laatste keer dit sei zoen op zijn fiets warm te draaien voor een schaatswedstrijd. Het is 13.00 uur op vrijdagmiddag in Thialf, het is 25 minu ten voordat hij 25 ronden lang gaat be wijzen dat 'die tien kilometer niet veel voorstelt, dat het saai is en dat het een af stand is voor mislukte sprinters'. Dat is namelijk wat hij heeft geroepen tegen zijn ploeggenoten Romme en Tuitert. Het duo zou hem krijgen. Ze regelden een baan en een tegenstander en dan zou hij er wel achter komen. Dat mo ment is nu aanstaande. Zijn tegenstander weet hij pas sinds een paar minuten. „Mijn broer Dennis", lacht Wennemars. „Kan wel een stukje schaatsen, hoor. Is net gepromoveerd van de B- naar de A- rijders op de marathon." Tien minuten voor de race loopt hij naar de baan. Daar bestudeert hij met Floor van Leeuwen, coach bij SponsorBingo- Loterij, nog even het boekje met rondetij den en bespreekt de tactiek. „Niet over eind komen, denk erom, dan is het over", zegt Van Leeuwen. Op welk sche ma Wennemars gaat rijden? Van Leeu wen: „Geen idee, ik weet alleen welke tijd hij in zijn kop heeft. Maar of dat kan?" De tijd die in zijn kop zit is 14.28, het per soonlijke record van vijfvoudig olym pisch kampioen Eric Heiden. Die lachte afgelopen weekend Wennemars in zijn gezicht uit toen de sprinter dat als licht tijd noemde en zette er 100 euro op dat hij het niet zou redden. En een betere motivatie had hij Wennemars niet kun- nen geven. Niet dat luizige geld, maar dat uitlachen. Die Yank kent Wennemars nog niet. Even voor half twee is het zover: Erben Wennemars gaat in zijn olympische pak van Salt Lake City naar de start, waar zijn broer Dennis, jawel, een valse start ver oorzaakt. Maar als de race eenmaal op gang is, ziet hij alleen de rug van zijn broer nog maar. Langs de baan vallen steeds meer monden open, die van colle ga's als Annamarie Thomas en Gianni Romme voorop. De tijdwaarneming slaat op hol, maar Wennemars legt tot aan de zes kilometer een strak schema van 33'ers neer en duikt er daarna zelfs nog iets onder, als hij zijn broer voor de twee de keer dubbelt. De speaker meldt hak kelend dat de sprinter onder een schema van 14 minuten zit. Dat laatste zit er uit eindelijk net niet in, maar de 14.04,53 is een voor een sprinter onwaarschijnlijke tijd. Ter vergelijking: marathonman Henk Angenent schaatste drie weken eerder op dezelfde baan een tijcWan 13.50. Wennemars komt ogenschijnlijk in rede lijke staat over de finish. Maai' als hij driekwart ronde verder van de baan gaat, stort hij ter aarde. Leeg, uitgewoond, ka pot. Gianni Romme snelt toe om hem van zijn schaatsen te ontdoen. „Nou, was het ver of-nie?", vraagt de Brabander la chend. Hij krijgt geen antwoord. Het duurt nog vijf minuten voordat Wenne mars tegen de omstanders triomfantelijk een langgerekt 'zooohh' uitstoot. En Mark Tuitert, op weg naar zijn vakantie adres in Frankrijk, schreeuwt hij door de mobiele telefoon toe: „Zo, niet gedacht, hè jochie?" Die kan dat alleen bevestigen. Erbens aanstaande vrouw Renate en zoontje Joep zijn ook vol bewondering. „Ik dacht, die gaat neer als hij over de streep komt. Maar dat viel mee. Ik heb nog wel even aan Gianni en Annamarie moeten vragen wat die tijd nou helemaal voorstelt. Maar ik heb begrepen dat het heel goed is." Wat heet, hij komt ermee vanuit het niets op plaats 15 van de Ade- laars-kalender, de eeuwige ranglijst. pal daarvoor functioneren als een dubbele verdedigingswal. Slechts elf tegentreffers hoefde PSV te slikken. De ploeg heeft daardoor het imago van een verdedigend elftal gekregen. Met efficiënt, zakelijk voetbal won PSV twaalf keer op rij. Hiddink probeert volgens de wetten van het internationale voetbal te spelen. Eerst het re sultaat, dan het artistieke. „We zijn stappen aan het zetten. Je moet daarbij oppassen dat je niet over de kop slaat. Niet drie stappen proberen te maken, ter wijl je er op dat moment maar twee kunt zetten. Je richten op resultaat heeft een negatieve bij klank. Veel mensen leggen het als behoudend en vervelend uit. Maar waarom speel je een wed strijd? Om te winnen! Niet om mooi te zijn, maar om resultaat te behalen. We zijn in deze fase voortdurend bezig om wedstrij den continu onder controle te krijgen. Goed naar voren verde digen. Niet wachten tot de te genstander een fout maakt. Nee, die fouf zelf afdwingen." Mark van Bommel speelt daarin een belangrijke rol. Hij speelt defensiever dan in zijn eerste ja ren bij PSV, toen hij regelmatig met de bal aan de voet door de defensie van de tegenstander stoof. Nu is hij vooral contro leur. „Ik praat daar met Mark over. Hij mag iets meer naar vo ren, meer dynamisch spelen. Hij hoeft er niet overheen te gaan, want we hebben al vier aanval lende voetballers in het veld. Als je als vijfde man daar nog eens overheen gaat speel je vijf-vijf, met als gevolg dat er grote gaten op het middenveld ontstaan. Ik geloof meer in een team dat in positie blijft en als geheel naar voren schuift. Mark heeft de dy namiek om het spel mee naar voren te nemen. Hij speelt nog te dicht tegen de achterlijn. Hij kan zo'n stap zetten. Zoals Jo- hann Vogel er een gezet heeft. Johann kon meer dan dat hij liet zien. Hij was iemand die hele maal achterin bleef, terwijl hij meer kon. Hij heeft dat signaal voortreffelijk opgepikt. Hij neemt verantwoordelijkheid." Ondanks de voorspoed op de ranglijst mort het thuispubliek regelmatig. Dat wil show, dat ziet toch het liefst een PSV dat de tegenstander zo snel moge lijk kapot speelt, met zoveel mo gelijk doelpunten. „Natuurlijk is de manier waarop we voetballen belangrijk. Ik wil zo gauw moge lijk naar attractief voetbal. Maar het realisme van de dag zegt me dat een aantal spelers daar nog niet aan toe is, gezien hun leef tijd en ervaring. Je hebt met rea lisme te maken in het voetbal. We zijn zakelijker gaan voetbal len, meer als kerels gaan spelen. We beginnen volwassenheid uit te stralen, dat zie ik graag. Het extraatje komt wel." den haag/anp - Michaela Kraji cek heeft een wildcard gekregen voor het tennistoernooi in Ros malen. Het 14-jarige halfzusje van Richard Krajicek zal in juni voor het eerst haar opwachting op de WTA-tour maken. Zij ontving gisteren, bij de ope ning van de tentoonstelling 'Gravel en Gras, 500 jaar tennis in Nederland' in het Haags His torisch Museum, uit handen van oud-tennisser Hans van Swol (89) de A.C. van Swol Beker voor het grootste tennistalent. Ze kreeg de prijs voor haar enor me internationale opmars. Vorig jaar won ze onder meer de Eu ropese en wereldtitel voor lan denteams en de individuele Eu ropese titel. Door toernooizeges in Latijns Amerika klom ze op naar de vijfde plaats op de we reldranglijst van junioren tot 18 jaar. „Het is een enorme eer voor mij om deze beker te krij gen", aldus Krajicek, die afwis selend in Almere en Tsjechië woont en traint „Binnen een paar jaar hoop ik hier ook al in de historie te kunnen staan. Het is mijn grootste wens om net als mijn broer ooit Wimbledon te winnen." BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Excelsior - FC Zwolle 0-1 (0-0). 89. Lim-Duan 0-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 2864. Gele kaart: Kras en Van Steeg (FC Zwolle). Bijzonderheid: 41. Bastos mist straf schop voor Excelsior. Programma: 22 maart: Feyenoord - Heerenveen, RBC Roosendaal - Vitesse, Roda JC - NEC, FC Twente - RKC Waal wijk, AZ - De Graafschap. 23 maart: PSV - Ajax, FC Utrecht - FC Groningen, NAC Breda -Willem II. EERSTE DIVISIE Haarlem - Veendam 2-2 (1-2). 2. Hardarsson 0-1, 10. Ketting 1-1, 34. Van Eijk 1-2, 72. Ketting 2-2. Scheids rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 1250. Gele kaart: Van Eijk (Veendam). Emmen - FC Dordrecht 3-2 (2-1). 3. Blaauw 1-0, 38. Den Dunnen 1-1, 43. De Groot 2-1, 84. Boogers 2-2, 85. Furfaro 3-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 4291. Gele kaart: Arts (Emmen). Helmond Sport - Eindhoven 1-1 (1-1). 26. Scheepers 0-1, 45. Hendriksen 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 3309. Rode kaart: 58. Voigt (Helmond Sport/2 x geel). Gele kaart: Ebbinge, Erik van Dijk (Helmond Sport), Wellens, Van Gils (Eindhoven). TOP Oss - Fortuna Sittard 3-2 (1-0). 33. Guyt 1-0, 53. Brusselers 1-1, 57. Hamming 1-2, 62. Onyeike 2-2, 75. Rook 3-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 1397. Gele kaart: Guyt, Rook en Seijkens (TOP/Oss), Gerards (Fortuna Sittard). Cambuur Leeuwarden - MW 4-1 (1-1). 37. Taiwo 0-1, 38. Ferrier 1-1, 63. Schaken 2-1, 70. Bruin 3-1, 89. Bis hop 4-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 5309. Gele kaart: Wau, Usta (MW). Bijzonderheid: Abma (Cambuur) mist in 23e minuut straf schop. Heracles Almelo - ADO Den Haag 1-1 (1-1). 10. Sluijter 1-0, 17. Cales 1-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 5300. Go Ahead Eagles - WV 2-0 (1-0). 23. Yildirim 1-0, 50. Marbus 2-0. Scheids rechter: Langkamp. Toeschouwers: 3350. Programma: 23 maart: Sparta Rotter dam - Stormvogels Telstar. FC Volen- dam - FC Den Bosch. DenHaag 24 19 3 2 60 56-14 Emmen 25 18 4 3 58 52-25 Heracles 25 14 4 7 46 56-36 Volendam 24 14 3 7 45 46-33 Helmond Sp. 25 13 6 6 45 55-36 GA Eagles 25 13 5 7 44 51-38 Den Bosch 23 13 4 6 43 41-23 Cambuur L. 25 11 2 12 35 46-50 TOP 25 10 4 11 34 37-50 Eindhoven 25 8 6 11 30 29-34 Stormv. 24 9 2 13 29 25-33 Sparta 24 8 4 12 28 38-47 Haarlem 25 7 5 13 26 24-48 Veendam 25 6 6 13 24 31-47 MW 25 6 5 14 23 24-39 WV 25 5 5 15 20 28-49 Dordrecht 25 5 5 15 20 26-47 Fortuna S. 25 3 7 15 16 27-41 AD0 Den Haag en FC Den Bosch perio dekampioenen. SPORTUITSLAGEN BADMINTON SCHAATSEN Eindhoven. WK landenteams. Om 9e plaats: Japan - Nederland 3-0. Masud- a/Nakayama - Lens/Audina 11-9 11-5, Yone- kura - Meulendijks 13-12 11-9, Yamada - Pang 15-13 15-13. BILJARTEN Wychen. EK 47/2. Kwalificatie, groep A: 1 Van de Spoel (Ned) 1- 2 (250 caramboles/3 beurten). 2. Villiers (Fra) 1-1 (250/7), 3. Ottenhof (Ned) 2-1 (284/10) Groep B: 1 Edelin (Fra) 1-2 (250/7), 2. Der- aes (Bel) 1-2 (250/7), 3. Van Ginneken (Ned) 2-0 (268/14). Groep C: 1 Blondeel (Dui) 1-2 (250/6), 2. Megens (Ned) 1-2 (250/13), 3. Canonne (Fra) 2-0 (299/19). Groep D: 1. Kahofer (Oos) 1-2 (250/4), 2. Van Silfhout 1-2 (0/0), 3. Mata (Spa) 2-0 (24/4). Groep E: 1. Djoubri (Fr 1-2 (250/3), 2. Niessen (Bel) 1-2 (250/4), .uijsterburg (Ned) 2-0 (101/7). Groep F. 1. Christiani (Ned) 1-2 (250/3), 2. Remond (Fra) 1-0 (180/3). Groep G: 1. Casta- ner (Fra) 1-2 (250/8), 2. Nockemann (Dui) 1-0 (79/8). DAMMEN Amsterdam. NK mannen. Zesde ronde: Jansen - De Vries 3-0, Prosman - Winkel 0-3, Wiering - Van den Akker 0-3, Mes- semaker - Heusdens 1-1, Van Dusseldorp - Scholma 1-1, Thijssen - Clerc 1-1, Dolfing - Mathijsen 3-0. Stand: 1. Jansen, Thijssen 12, 3. Heusdens 10, 4. Scholma. Van den Akker, Winkel 8, 7. Dolfing, Van Dusseldorp, Wiering 7. 10. Clerc 6, 11. De Vries 5, 12. Mathijsen, Prosman 4, 14 Messemaker 3 PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant. Springen. Internationaal 1,40 m, twee fasen: 1. Voorn (Ned) Tinello Corona 0-24,08, 2. Markus Fuchs (Zwi) Frontline 0-24,09, 3. Pessoa (Bra) Bianca 0-24,29, 4. Baryard (Zwe) Tamina 0- 25,08, 5. Van Dijck (Bel) Krisia 0-25,23, 6. Wylde (VSt) Mama Joly 0-25,41 Warschau. Shorttrack WK. Mannen, 1500 m. Uitgeschakeld in kwartfina les: le heat: 4. Versteeg 2.37,447, 6e heat: 4 Juffermans 2.35,488. Finale: 1. Hyun-Soo.' Ahn (ZKo) 2.25,271, 2. Suk-Woo Song (ZKo) 2.25,326,3. Seung-Jae Lee (ZKo) 2.25,390. Vrouwen, 1500 m. Uitgeschakeld in series: 6e heat: 3. lootsma 2.43,392, 8e heat: 5 Mela- nie de Lange 2.47,502. Finale: 1 Eun-Kyung Choi (ZKo) 2.24,866, 2. Min-Jee Kim (ZKo) 2.24,942, 3. Yang Yang A (Chn) 2.25,147 SCHAKEN Roquebrune. Amber-toernooi. Zesde ronde: Topalov - Van Wely (Ned) 1 1/2- 1/2, Anand (Ina) - Kramnik (Rus) 1-1, Shirov (Spa) - Morozevitsj (Rus) 2-0, Ljubojevic (Joe) - Barejev (Rus) 0-2, Gelfand (1st) - Almasi (Hon) 2-0, Leko (Hon) - Ivantsjoek (Oek) 1 1/2- 1/2 Stand: 1 Anand, Leko 8, 3. Gelfand, Kramnik 7 1/2, 5. Barejev, Morozevitsj, Topalov 6 1/2, 8 Ivantsjoek 5 1/2, 9. Almasi, Van Wely 5,11 Sjirov 4 1/2,12. Ljubojevic 1 1/2. SOUASH Las Vegas. Vrouwen, internationaal toernooi. Eerste ronde: Atkinson (Ned/2) - Allison (GBr) 9-5 9-0 9-2, Petera (NZe) - Naude (Ned/4) 9-5 10-9 9-2. VOETBAL Nyon. Loting Europa Cup Champions League, kwartfinales (8/9 april - 22/23 april) 1. Real Madrid (Spa) - Manchester United (Eng) 2 Inter Milan (Ita) - Valencia (Spa) 3. Ajax (Ned)-AC Milan (Ita) 4 Juventus (Ita)-Barcelona (Spa) halve finales (6/7 mei en 13/14 mei): winnaar 1 - winnaar 4. winnaar 2 - winnaar 3 UEFA-beker, halve finales (10 en 24 april) Celtic (Sch) - Boavista Porto (Por) FC Porto (Por) - Lazio Roma (Ita)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23