'Voor Roma is het alle hens aan dek' SPORT 'Sociale egoïst' Martin Hersman stopt ermee Inbouwen en wegwezen. Meesterspion Tonny Bruins Slot weet alles van tegenstanders van Ajax Boogerd vindt bevestiging in derde plaats Galasek in selectie Tsjechië voor duel tegen Oranje Doe normaal ren weg C Utrecht jt - De Belgische rechter- Jverdediger van FC [l, Stijn Vreven (29), wil aan het einde van dit overlaten. Hij heeft dat tver een Belgische krant j. Vreven, geliefd in jt maar elders wegens tde en niets ontziende als een halve hooligan heeft nog een tot medio 2005. Naar kan Vreven daar door een rege- l hij met de vereniging Geld dat hij nog Utrecht te goed zou laat Vreven zitten. p krijgt geen tract bij NEC Danny Hesp, de rder van NEC, krijgt euw contract voor het de seizoen. „Gezien de elijke situatie in het be- iroetbal wordt zijn ver niet verlengd", liet de ding gisteren weten. „Op er tijdstip bekijken we of og met elkaar verder Hesp (33) speelt sinds NEC. Daarvoor kwam ediger uit voor AZ, Roda Heerenveen en Ajax. oenensteun on FC Zwolle De gemeente Zwolle naximaal 10,3 miljoen een nieuw stadioncom- or eredivisionist FC Het nieuwe veld moet jmber 2005 voor het orden bespeeld. Het stadion komt op de lo- het huidige, dat niet an de eisen voldoet, iet stadion komen func- Dr vrijetijdsbesteding, zo tactiviteiten, winkels mperen of speelgoed en tycentrum. ilië kandidaat WK 2014 - Brazilië is in Zuid- de enige kandidaat organisatie van het we- npioenschap voetbal in Zuid - Amerikaanse )ond CSF sprak gisteren n de steun uit voor de anse plannen. De we- balbond FIFA zegde af week toe dat het WK in Zuid-Amerika wordt ge- mei krijgt 1 licentie De licentiecommissie Belgische Voetbalbond heeft SK Lommei geen gegeven voor komend De Limburgse noodlij- ersteklasser krijgt geen wegens financiële rede- Mechelen verdwijnt ook uit de eer ie. Wegens financiële ïen vroeg de club zelfs lti entie aan. Zes clubs de bond nadere infor- sven: Charleroi, Bergen, Den, Beveren, La Lou- Lierse. gestraft dopingfraude *no - De Italiaanse ;einer Massimiliano Mori en door de intematio- ilrenunie UCI uit de rit- sTirreno-Adriatico ge lat de renner bij een 32 :ontrole zondagavond innershotel frauduleuze ngen heeft gepleegd, eft geprobeerd de con té misleiden. Ook assis- egleider Gabriele Di :o is uit de ronde gezet, kan rekenen op zware bja Karres in eyselectie Oud-Alecto - speelster arres is een van de ze- 1U] ïwkomers die door ajd ach Mare Lammere electeerd voor de hoc- teI :tie. Oranje won eind ieriar zilver op het WK in an die groep is alleen bakel afgevallen. Naast die nu bij Amsterdam lebuteren verder: Ma- jkstra (Kampong), Sabi- Uikes (Laren), Jiske (Bloemendaal), Moni- Xe ikers (Amsterdam), Goderie (Den Bosch) utj 'ter Marlieke van de Pas vajlam). Collega-keepster s le Haan (KZ) is terug- ir in de selectie. Oranje iet zich voor op het EK dat )lkj mber in Barcelona -n ehouden. dinsdag l8 MAART 2003 leéndijk WSB ukerhout - Menno jk speelt volgend sei- VVSB in Noordwijker- htif verdediger komt of0 'rdagtweedeklasser E anger bekend is dat Er- iman van Quick Boys t naar de zondageer- er uit Noordwijkerhout. door Peter van Duyl Amsterdam - Als Ajax morgen in het olympisch stadion van Rome tegen AS Roma speelt, zullen de Italianen in elk geval geen gehei men meer hebben voor de Am sterdammers. Het vergaren van informatie over tegenstanders is in de ArenA in de vertrouwde handen van Tonny Bruins Slot. Hij doet het al jaren. Bel Tonny Bruins Slot 's nachts uit zijn bed, vraag hem de basis opstelling van een willekeurig voetbalelftal en de kans is groot dat hij de namen foutloos op dreunt. De meesterspion van Ajax reist al jaren de aardbol rond om ploegen technisch en tactisch tot op het bot te ontle den. Johan Cruijff deed er elf jaar zijn voordeel mee, tegen woordig vaart Ajax-trainer Ro nald Koeman blind op de analy ses van Bruins Slot. Hij geldt als een van de allerbes- ten op zijn vakgebied. Stuur Bruins Slot op pad voor de ana lyse van een tegenstander en hij komt terug met een pakket in formatie dat tot in het kleinste detail verzorgd is. Wat hem zo goed maakt? Bruins Slot zou het zelf niet kunnen zeggen. Zeker is wel, dat zijn hang naar perfec tionisme een enorm voordeel is bij zijn werk. Bruins Slot laat niets aan het toeval over. Afgelopen zondag zat hij nog op de tribune bij Perugia-AS Roma. Om de Romeinen - morgen te genstander van Ajax in een cru ciale Champions League-ont moeting - nog een keer aan het werk te zien. Geheimen heeft Roma allang niet meer, maar nooit laat Bruins Slot de laatste competitiewedstrijd van een te genstander van Ajax aan zich voorbijgaan. En zelden reist hij voor niets. „Tegen Perugia kwam Roma met 1-0 achter, terwijl ze eigen lijk moesten winnen, net als woensdag tegen ons. Toch zie je dat Fabio Capello, Roma's trai- Van der Vaart spits bij blessure Ibrahimovic Tonny Bruins Slot: „Als je met een wijntje bij de open haard gaat zitten, zie je nooit wat." Foto: GPD/Jaap de Boer ner, heel lang wacht met wisse len, vasthoudt aan zijn systeem. Ook heb ik de combinatie Cas- sano/Montella aan het werk ge zien. Die zullen woensdag ook spelen, omdat Totti geschorst is. Dat is waardevolle informatie. Ik zeg het altijd zo: Als je met een wijntje bij de open haard gaat zitten, zie je nooit wat." Al decennialang ontleedt Bruins Slot voetbalteams en voetbal lers. Het begon allemaal met In- ter Milaan, in het seizoen 1974- 1975 tegenstander van FC Am sterdam. Later maakte hij een dik dossier over het legendari sche Dinamo Kiev van Valeri Lobanovski. In 1986 ging hij voor het eerst voor Ajax op pad, twee jaar later trok hij met Jo han Cruijff mee naar Barcelona en tijdens Euro 2000 werkte Bruins Slot voor Frank Rijkaard. Inmiddels deed hij de voorbe reiding van zo'n 125 Europese wedstrijden, zesmaal leidde het tot een finale. Het hoofd van Bruins Slot is een databank van bijna ongelimi teerde kennis over voetballers en teams. Hij wordt geholpen door een ijzersterk geheugen voor de dingen die er voor hem toe doen. „In 1992 speelden we met Barcelona tegen Sao Paolo om de wereldbeker. Ben ik drie dagen opgetrokken met Tele Santana, die coach van Sao Pao lo was. Hij vertelde me de sterke en zwakke punten van de jonge Cafu, die daar speelde. Nu speelt Cafu bij AS Roma en dan denk ik; Hé, sommige dingen die ik tien jaar terug hoorde, zijn bij hem nu nog steeds zo. Mijn archief zit in mijn hoofd." Als Bruins Slot een wedstrijd van een toekomstige tegenstan der van Ajax bezoekt, kijkt hij louter beroepsmatig. „Je kijkt dan vooral naar duo's of trio's op het veld; wie neemt welke ta ken van wie over en wie laat dal juist na. En je probeert altijd wijzer te worden. Neem die wedstrijd van zondag. Dan kijk Als Zlatan Ibrahimovic mor genavond niet kan spelen, wordt Rafael van der Vaart de diepe spits van Ajax in het cru ciale duel tegen AS Roma. Na onderzoek in het ziekenhuis is gebleken dat de spierblessure van Ibrahimovic weliswaar meevalt en het in ieder geval niet gaat om een scheuring, maar of hij daadwerkelijk kan spelen is nog verre van zeker. Koeman zei gisteren dat hij be reid is voor deze wedstrijd enig risico met de spelers te nemen. je toch hoe Perugia het aanpakt. Want ook daar kunnen weer dingen inzitten die voor ons van belang kunnen zijn." In de aanloop naar een Europe se wedstrijd gaat de technische staf van Ajax met de informatie van Bruins Slot aan de slag. Uit die gesprekken vloeien de tac tiek en de opstelling voort. „We praten heel veel. Koeman, Krol en ik hebben natuurlijk een hoop bagage. Het is voor mij be langrijk dat ik mijn informatie ook kwijt kan, de hoofdtrainer moet daar wel open voor staan. Dat was met Johan Cruijff zo en nu bij Koeman ook. Maar ik zou niet voor iedereen kunnen wer ken, ik moet me wel kunnen vinden in zijn voetbalvisie." Bruins Slot geniet van zijn werk, maar weigert zichzelf belangrij ker te maken dan hij is. De feli citaties voor een overwinning behoren onder alle omstandig heden eerst naar de spelers te gaan, dan pas naar de techni sche staf. „Zij moeten het uit voeren", klinkt het. „Het doel punt dat Nigel de Jong in Lon den tegen Arsenal maakte, was er een uit ons boekje. We wisten dat daar ruimte zou komen. Maar die jongen maakt die goal, door de bal prachtig aan te ne men en in te schieten. Dan zijn Ook met Hatem TrabelsL De Tunesische verdediger, een van de steunpilaren in de Eu ropese toemee van Ajax, trapte zondag in het duel met Excel sior in de grond en liep daarbij een enkelblessure op. Des noods kan hij met een zwaar ingezwachtelde enkel aan de start van het beslissende duel in Groep B van de Champions League beginnen. „De lams dat ze allebei spelen, acht ik groot", aldus Koeman optimis tisch. de bloemen voor het team." Tegen AS Roma is een gelijkspel voor de Amsterdammers genoeg om de kwartfinale van de Champions League te halen. Garanties zijn er niet, maar in de voorbereiding is niets over het hoofd gezien. Bruins Slot ver diepte zich nog een keer in de tv-beelden van AS Roma-Valen cia (0-1) en Arsenal-AS Roma (1- 1), toen de Italianen een tijdlang met tien man speelden. En hij legde zijn oor te luister bij stagi air Marco van Basten, die bij AC Milan met de ideeën van Fabio Capello te maken had. Tonny Bruins Slot is als heel Ajax vol vertrouwen, maar hon derd procent overtuigd van een goede afloop is hij niet. „We hebben het tegen Valencia ge weldig gedaan, maar ik vond het toch wat teleurstellend dat we het niet hebben kunnen afina ken. Ik verwacht tegen Roma een diepe, intense, fysieke strijd. AS Roma is een miljoenenclub, maar staat tiende in de compe titie. De druk is daar enorm. Voor Roma is het alle hens aan dek. Ik hoop dat wij daar weer stand aan kunnen bieden en aan ons eigen voetbal toeko men. Als dat lukt, hebben we een kans; lukt dat niet, wordt het heel, heel moeilijk." rapagnano/anp - Michael Boo gerd miste gisteren in de Tirre- no-Adriatico de ritzege, maar vond wel de bevestiging dat het met de vorm goed zit. In een sprint, voorafgegaan door een venijnig klimmetje, werd de Ha genaar geklopt door twee Italia nen van wie Ruggero Marzoli zich kroonde tot ritwinnaar. Landgenoot Paolo Bettini bleef leider. Zondag was Michael Boogerd nog vol twijfels. De vierde rit in de Tirreno-Adriatico, hem op het lijf geschreven, was afgelast vanwege hevige sneeuwval waarmee een ijkpunt was verge ven. „Ik was behoorlijk opgefokt in de bus, baalde als een stekker dat ik niet de kans had me eens goed te testen. Maar deze dag maakt veel goed. Ik heb gemerkt dat ik een demarrage in de be nen heb, dan weet je dat het goed zit." De Tirreno wordt, zoals de afge lopen jaren gebruikelijk, een strijd om seconden waarin de tussensprints wel eens van doorslaggevende betekenis kun nen zijn. Di Luca (4 seconden) en leider Bettini (2) mengden zich gisteren met succes in het secondenspel. Boogerd verover de op de streep alsnog vier tel len, waarmee het verschil met leider Bettini 9 seconden werd. „Die tussensprintjes zijn niets voor mij. Dan zijn Di Luca en Bettini gewoon sneller dan ik. Na 180 kilometer ligt het al an ders. Dit was een mannelijk aankomstje." Marzoli was echter te snel voor Boogerd. „Ligt de streep iets verder, dan haal ik het mis schien nog. Ik moest van ver ko men. In de klim zat Freire bij Zabel in het wiel die een gat liet vallen. Ik reed op dat moment in vijftiende positie, moest bo venaan even passen en werd door een paar sprinters wegge drukt. Jammer, dit zijn kansen", keek Boogerd terug. Boogerd acht zich vrijwel kans loos voor de eindzege. „Ik wil een goede Tirreno rijden, maar de eindzege heb ik eigenlijk al uit mijn hoofd gezet." Schaatser onvoldoende gemotiveerd om nog door te gaan door Peter van der Hulst lisse - Martin Hersman gaat, zo als hij dat zelf noemt, aan het tweede deel van zijn leven be ginnen. De 29-jarige inwoner van Lisse besloot gisteren met schaatsen te stoppen. „Je moet soms objectief naar jezelf dur ven te kijken. Goede prestaties neem je in je rugzak mee, die zorgen voor nieuwe motivatie. Ik reed onlangs nog persoonlijke toptijden, maar die zijn onvol doende om mezelf op te kunnen laden. Het seizoen begint voor een schaatser al eind april en ik ben er te weinig van overtuigd dat ik me dan nog puur op het schaatsen kan fixeren." Hersman is samen met Ids Post- ma één van de laatsten die de doorbraken op de gewone schaats. In het seizoen 1995/1996 leverde hij zijn meest aansprekende prestaties. Hij werd derde op het EK allround in Heerenveen, won tijdens het WK afstanden in Ham ar brons op de 1500 meter en eindigde op diezelfde plek in het wereld bekerklassement. Een jaar later deed de specialist op de mid denafstand het tijdens het WK afstanden van Warschau nog eens dunnetjes over met een bronzen plak op de 1000 meter. „Hei is jammer dat ik nooit een grote titel heb gehaald, maar ik ben trots op wat ik heb bereikt", aldus de schaatser, die elf podi umplaatsen tijdens de World Cups afdwong (1996 goud in Berlijn) en tweemaal nationaal kampioen werd op de 1500 me ter. Het ontbreken van een echte uitschieter heeft verschillende oorzaken. Zo werd de concur rentie op de mijl door de intro ductie van de klapschaats alleen maar groter. De afstand werd ook het domein van de sprin ters. Bovendien bleef een zware valpartij op 15-jarige leeftijd Hersman in de rest van zijn car rière achtervolgen. Verschillen de malen haakte hij in een sei zoen met rugklachten af. „Trai- SP ningen die ik moest doen om beter te kunnen worden, kon ik daardoor niet afwerken." Vlak voor de Olympische Spelen van Nagano (1998) liep Hersman een voedselvergiftiging op. Hij kwam daardoor niet verder dan een zesde plek op de 1500 meter en een twaalfde plek op de 1000 meter. Hersman maakte vier jaar eerder zijn olympische de buut in Hamar met een achtste plek op de mijl. Vorig seizoen miste hij op achthonderdste van een seconde plaatsing voor Salt Lake City. Hersman reed in dat jaar nog voor TVM. Dit seizoen volgde hij Jac Orie naar Spaar Select, de ploeg die halverwege werd over genomen door SponsorBingo Loterij (SBL). De schaatser vindt het nog steeds jammer dat hij zijn coach niet eerder in zijn loopbaan tegen het lijf is gelo pen. Maar zelf was Hersman ook een gewaardeerde kracht binnen zijn ploeg. Zo noemde wereld kampioen Erben Wennemars hem als één van de personen van wie hij dit seizoen veel steun kreeg. „Ik heb Erben veel vertrouwen kunnen geven. Ik heb tegen hem gezegd dat hij zich eerst op zichzelf moet fo cussen en dan pas op zijn pres taties. Het punt is dat hij nooit een andere aanpak heeft gekend dan die van Peter Mueller. Ik heb wel met veel meer trainers kunnen samenwerken." Hersman, die in het bezit is van een trainersdiploma, wil bij de ploeg betrokken blijven. SBL wordt het komende seizoen uit gebreid met schaatsers als Rhi- an Ket en Simon Kuipers. „Ik wil de jongens die net onder de top zitten, geblesseerd zijn, of in Ne derland achter moeten blijven als de rest in het buitenland zit, wel begeleiden. Ik vind het leuk om met mensen te werken, ze te motiveren." Dat tekent het soci ale karakter van Hersman. In het verleden kreeg hij zelfs meer dan eens het verwijt dat hij als topsporter te sociaal zou zijn. ORTUITSLAGE Bondscoach niet bang voor Oranje praag/afp - Ajacied Tomas Ga lasek maakt deel uit van de Tsje chische voetbalselectie voor de EK-kwalificatieduels met Neder land en Oostenrijk. De Tsjechen spelen op 29 maart in Rotter dam tegen Oranje en op 2 april in Praag tegen de Oostenrijkers. De formatie van bondscoach Karei Brückner bestaat voor het grootste gedeelte uit spelers in buitenlandse dienst. Onder hen Pavel Nedved van Juventus, Jan Koller en Tomas Rosicky van Borussia Dortmund en Vladimir Smicer van Liverpool. De coach is niet bang voor de gevreesde aanvallers van Oranje. „Het gevaar komt niet alleen van het individu. Het draait niet alleen om Van Nistelrooij of Kluivert. Het gaat om de aanval lende ideeën van de volledige ploeg. Maar we zijn hier niet bang voor", zei Brückner. De selectie van Tsjechië bestaat uit: doel: Cech (Rennes), Blazek (Sparta Praag); Verdediging: Bolf (Banik Ostrava), Grygera, Hueb- schman (Sparta Praag), Janku- lovski (Udinese), Ujfalusi (Ham burg), Jiranek (Reggina); mid denveld: Dostalek, Gedeon (Sla- via Praag), Galasek (Ajax), Jaro- sik (CSKA Moscou), Nedved (Ju ventus), Poborsky (Sparta Praag) Rosicky (Borussia Dortmund), Smicer (Liverpool); aanval: Ba ros (Liverpool), Koller (Borussia Dortmund), Lokvenc (Kaisers- lautem), Vachousek (Slavia Praag). (advertentie) Martin Hersman: „Het is jammer dat ik nooit een grote titel heb gehaald, maar ik ben trots op wat ik heb bereikt." Foto: ANP/Robin Utrecht De schaatser deelt die kritiek niet. „Een goede sfeer in een ploeg zorgt ervoor dat je elkaar beter kunt maken. Ik gedij daar goed in. In die zin ben ik een so ciale egoïst." Lukt het Hersman niet om bin nen de sport werkzaam te blij ven, dan is er nog geen man overboord. Hij combineerde het schaatsen lange tijd met een studie en heeft inmiddels zijn heao-diploma (logistiek en eco nomie) op zak. Dat vergemakkelijkte wellicht zijn keuze. „Want ik heb te vaak gezien dat sporters maar door gaan. Ze durven op een bepaald moment niet meer te stoppen en dan gaat de sport tegen staan." Hersman heeft dat ge voel niet. Hij reed ruim een week geleden tijdens de wereld beker van Heerenveen zijn laat ste internationale wedstrijd en werd vijfde op de mijl. „Ik ga daarmee niet af en kan tevreden afsluiten." N Rijklaarpakket Siemens C55 Fraai vormgegeven GSM/GPRS toestel met polyfone beltonen, die u ook zelf kunt opnemen. Incl. Siemens Comfort carkit, dashmount, externe antenne en professionele inbouw door KPN Mobile Business Center. BASKETBAL New York. NBA Indiana Pacers - Portland Trailblazers 88-95, Phoenix Suns - Toronto Raptors 95-91, Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 85-102 DAMMEN Amsterdam. NK mannen. Tweede ronde: Jansen - Prosman 1-1, Heus- dens - Clerc 1-1, Mathi|sen - De Vries 1-1, Messemaker - Winkel 0-3, Van Dusseldorp - Van den Akker 0-3, Thijssen - Wiering 1-1, Dolfing - Scholma 1-1 Stand: 1. Van den Akker en Winkel 4, 3. Jan sen, Prosman, Heusdens. Clerc, Mathijsen, De Vries, Thijssen, Dolfing, Scholma en Wiering 2, 13. Messemaker en Van Dusseldorp 1. Izhewsk. WK tweekamp mannen. Tweede set, barrage: Georgiev (Rus) - Tsjizjow (Rus) 11-11. Tweede set is nog niet beslist. Georgiev leidt in sets met 1-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3049. 3.4 8.14.17.18.22.34.37.45.51.52.58.59 60.63.69.71.73.79. (Onder voorbehoud van typefouten). Miami (Florida). Nasdaq-100. Masters Series. Kwalificaties vrouwen, eerste ronde: Bartoli (Fra) - Noorlander (Ned) 6-0 6-7 6-3. Cairo. ITF-toernooi vrouwen, 9.000 euro. Finale: Hopmans (Ned/3) - Hoogland (Ned/1) 6-1 4-6 6-4 WIELRENNEN Rapagnano. Tirreno-Adriatico. Vijfde etappe (Monte San Giusto - Rapagnano) 1. Marzoli (Ita) 181 km in 4.45.05 (38,094 km/u), 2. Paolini (Ita), 3. Boogerd (Ned), 4. Ferrigato (Ita), 5. Di Luca (Ita). 6. Freire (Spa), 7. Markus Zberg (Zwi), 8. Cassani (Ita). 9. No e (Ita), 10. Bettini (Ita). Overige Nedelanders: 42. Tankink 0.07, 58. Lotz, 95. Boven 5 11, 101 Knaven 8.09, 103. De Groot, 106. De- Jongh Algemeen klassement: 1. Bettini 20.21.27, 2. Paolini 0.01, 3 Pozzato (Ita) 0.03, 4. Marzoli, 5. Zabel (Dui) 0.07, 6. Di Luca. 7. Boogerd 0.09, 8. KI 0 den (Dui) 0.13, 9. Cassani, 10. Flecha (Spa). 13 Freire Overige Nederlan ders: 36. Tankink 0.20, 56. Lotz, 94 Boven 6.35, 109. Knaven 9.14, 112. De Jongh 9.3-1, 117. De Groot 10.14. €-349T- Nu vanaf €279,- (excl BTW/ind BTW C 332.01) Prijswijzigingen, spel-, zet- en drukfouten voorbehouden. Actie geldt t/m 28-03-'03- Kijk voor het dichtstbijzijnde KPN Mobile Business Center op www.kpn.com of bestel via 0800-0105. KPN Mobile business center ACHTERLIJN Als -ie maar geen scheids rechter wordt, ze schoppen 'm misschien half dood Het was een gewone man. Ty pe keurig gewassen auto. Maar zaterdagmiddag viel hij hele maal uit zijn rol. Voor de hoofdtribune van Quick Boys stond hij te briesen van woede. Zijn handen trilden, zijn mond bibberde als een kokend eitje in een pan. De man richtte alle woede die hij in zich had op de scheids rechter, die in blessuretijd Maarten Bak uit het veld had gestuurd. De speler van Quick Boys bleef maar mekkeren over een vrije trap van Scheve- ningen, die een ingooi moest zijn. Het was onbegrijpelijk dat de Katwijkse supporter zo ver schrikkelijk uit zijn dak ging. Quick Boys had weliswaar niet bepaald een goede wedstrijd gespeeld, maar de drie punten waren binnen, concurrent Hoek had met 4-0 verloren, de zon scheen en het moet toch ook een prettige gedachte zijn dat een baggerpartij van Quick Boys tegenwoordig een inci dent is. Waar kwam die agressieve houding tegen de scheidsrech ter toch vandaan? Misschien was het voor de helft wel boos heid op zijn chef, die hem niet genoeg waardeert. En mis schien was de andere helft wel gericht tegen zijn vrouw, die altijd op hem loopt te vitten. Maar zijn chef of zijn vrouw durft hij natuurlijk niet zo ver schrikkelijk uit te schelden. De scheidsrechter wel, want wie doet dat niet tegenwoordig. Er gaat bijna geen wedstrijd voorbij - op welk niveau dan ook - waarin de scheidsrechter niet (verbaal) wordt belaagd, door spelers, trainers of bege leiders en als het even tegenzit ook nog door supporters. En dan gaat het heus niet altijd om een omstreden strafschop in de laatste minuut. Welnee, ook als de verkeerde partij mag ingooien kan de scheidsrechter al uitgescholden worden alsof hij zojuist hoogstpersoonlijk het voetbal voor altijd heeft af geschaft. Alsof een voetballer nooit een fout maal® Ja, ja, zegt u, dit verhaal horen we al jaren. Maar dat is het nu juist! Het is ongelooflijk dat het al jaren gebeurt en dat het steeds erger wordt. Het is ook ongelooflijk dat dit gebeurt in een wereld van volwassen mannen. Ze staan erbij en ze kijken ernaar en ze halen hun schouders erover op, als ze er zelf al niet aan mee doen. En op verjaardagen maar kla gen over de jeugd van tegen woordig die nergens meer res pect voor heeft, en over de scholen die zo slecht zijn, om dat de leerkrachten geen gezag meer hebben. Verbeter de wereld, doe nor maal tegen de scheidsrechter. Janet van Dijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19