ehavend Rijnsburgse Boys gaat in slotfase onderuit Vechtlust wint van gemakzucht AMATEURVOETBAL IC scoort zes keer S5 ntal van VVGZ komt ist Voorschoten '97 i: iper in hoofdklasse A dagamateurs ontspoort FC Lisse verslaat Ter Leede voor de vierde keer op rij Katwijk houdt voorsprong niet vast: 2-1 maandag 17 maart 2003 edigingsfouten bepalen uitslag in Noordwijk et van Delft Maar liefst negen spelers uit de ie miste Rijnsburgse Boys in het duel lordwijk. Toch hield de ploeg van trai- 1 Schaap zaterdag lang uitzicht op een d punt, maar Noordwijk profiteerde op eld dankbaar van twee fouten in de [gse verdediging: 2-1. isburgse Boys veel geblesseerden telt, id. Vier potentiële basisspelers zijn het al uit de roulatie en voor het duel met ijk waren ook vier andere niet fit. i Lennert Hegie verrekte een knie- emco de Graaff meldde zich ziek en etting en Bartjan Onderwaater waren hersteld van hun kwetsuren van vori- tegen Volendam. Michael de Roode tveede van zijn zes duels schorsing uit. Het elftal dat Schaap tegen Noordwijk in het veld bracht, zag er op papier nog aardig uit, zeker met de van een schorsing teruggekeerde Peter Freke. Maar Nick Schnater, Ame van den Berg en Berry Charité speelden op halve kracht. Voor Schaap, bezig aan zijn laatste seizoen bij Rijnsburgse Boys, moet het frustrerend zijn om niet alles uit zijn sterke selectie te kunnen halen. Een stunt zoals in zijn laatste jaar bij FC Lisse, toen deze ploeg kampioen werd, zit er bij Rijnsburg niet in. Vlak na de winterstop leek een inhaalrace nog mogelijk, maar na het verlies tegen FC Lisse, twee weken geleden, is de laatste hoop verdwenen. Schaap: „De bles sures hebben hun weerslag op de selectie. We kunnen steeds maar met een kleine groep scherp trainen. Het is teleurstellend dat we nooit met een vaste formatie kunnen spelen, ook al hebben we nog een behoorlijk punten- aantal." Daaraan voegde Rijnsburgse Boys tegen Noordwijk niets toe, want het elftal van An- dries Wendt hield de winst in eigen huis. Zon der de geblesseerde Leonard van Utrecht en de geschorste Peter Bos opende Noordwijk al vroeg de score. Florencio Cornelia draaide weg van zijn tegenstander en schoot op snelheid, tussen drie man, de bal langs Rudy Lakwijk. Robbert van Wijk, voor de gelegenheid cen traal achterin geposteerd, had ook de rest van de wedstrijd moeite met de topscorer van Noordwijk. Een kopbal van de sierlijke spits, later in de eerste helft, ging net over, na prach tig voorbereidend werk van Martijn Ravens- bergen. Voor Noordwijk waren dat voor de rust de be langrijkste wapenfeiten. In de matige eerste helft liet de thuisploeg het initiatief vooral aan Rijnsburgse Boys. Met lange ballen probeerde Noordwijk de vlugge Cornelia of de balvaste Patrick van Dam te bereiken voor een counter. De middenvelders kwamen in het spel dan ook nauwelijks voor, tot ontevredenheid van Wendt, die wil dat zijn ploeg de opbouw meer via het middenveld verzorgt. „Ze krijgen een stijve nek van al die hoge ballen." Rijnsburgse Boys kwam vrij toevallig langszij. Charité stifte de bal naar het vijandelijke straf schopgebied, waar aanvoerder Arnold Rein- ders zich vergiste. Van den Berg, die goed doorzette, pikte de bal op en schoot door de benen van doelman Marco Korff (1-1). In de tweede helft helft viel er meer te beleven aan de Duinwetering. Na kansen over en weer leidde opnieuw een verdedigingsfout tot een doelpunt. Keeper Lakwijk en Guillermo van iasse zaterdag - Meer- ai brak het ARC dit sei- dat het openingsdoel- aar niet viel. Daarmee Alphense koploper de nder vaak in de kaart, ft stug verdedigen en scoren uit een counter. i liep het anders. Tegen d Hoogvliet Sport Wouter Verheij al in de luut 0-1. Er volgden JÜphense doelpunten, snelle voorsprong hield initiatief en dat leidde ste minuut tot een doel- ii Robin Kant. In de tien t i daarna scoorde Kant 0- fan Schaafsma 0-4. net zo'n score gaat rus- weet je dat je de wed- nk en vrij kunt uitspe- trainer Dennis van den ide tweede helft was de ook wel een stuk min- tr dat kon hij de spelers i „Voetballers zijn ook nsen." Na het vijfde een afstandsschot van t: on Meggelen, was de 'drive' er weer. Het leidde tot meerdere kansen, en één doel punt, van Wouter Verheij. Van den IJssel was twee weken gele den nog boos op zijn spelers, na het 0-1 verlies van nummer laatst Lyra. „We hebben erover gesproken dat een aantal zaken anders moest. Ik moet zeggen dat de ploeg dat heel goed op pakt. De 3-0 overwinning op HVO van vorige week en deze 0- 6 doen het vertrouwen goed." Goed nieuws voor ARC is dat Mark Kranendonk na een lang durige hamstringblessure in het tweede elftal heeft gekeept. Daarmee heeft Van den IJssel wel een luxeprobleem, want zijn vervanger Hans Wolters deed het goed. „We moeten nog maar eens kijken hoe we dat zaterdag gaan oplossen." Rijnmond Hoogvliet Sport - ARC 0-6 (0-4). 3. Verheij 0-1, 27. Kant 0-2. 34. Kant 0-3, 41. Schaafsma 0-4, 60. Van Meggelen 0-5, 85. Verheij 0-6. Scheids rechter Prooi. Toeschouwers: 400. ARC: Wolters: Balkhoven, Van Schie, Strobbe (75. Bakker), Toxopeus: Ver- laan, Schaafsma, Van Meggelen; Ver heij, Kant, Cabeza. 0! iasse zaterdag - VOOT- '97 wist zich geen raad gekortwiekte tegenstan- en scheidsrechter Van middenmoter WGZ Dt een tiental had te- acht, haperde de equipe iner Gerard Désar. Pal sleepten de gasten uit ïcht nog een punt weg ubtopper uit de eerste (2-2). late gelijkmaker was de 1 het grillige duel rond. ijd ontbrandde na 25 Remco Koremans ver een penalty door de '"poken Voorschotenaar Borsboom te Moeren, i' idaar moest bovendien iveld af. De mannen van ladden echter moeite nieuw verworven vrij- aalvlugge WGZ-spits ïer lobde de bal na o de kruising, "Bas Kurvers gelijkmaak- de oprukkende Gerry «lak or rust met een afstandsschot voor 2-1 zorgde, leek het elftal toch vat te krijgen op het tiental. De tweede helft bevestigde dat beeld. De thuis club, zonder de geschorste spits Tim Kluivers, verzuimde WGZ echter de genadeklap te geven. Kansen waren aan Ivo Nolet, Ronald van Delft, Maurice Fran sen en invaller Eelke van Dijken niet besteed. Zoals zo vaak viel het doelpunt uiteindelijk aan de andere kant Bij de laatste oprisping van de ploeg uit Zwijndrecht greep Ma- rijn Mokveld kordaat in. De scheidsrechter oordeelde echter dat de doelman met de bal ook de man speelde. Hij gaf de kee per een gele kaart en legde de bal op de stip. Cyril Versteeg be nutte dit late buitenkansje: 2-2. Voorschoten '97 - WGZ 2-2 (2-1). 25. Borsboom 1-0 (strafschop), 35. Kurvers 1-1, 40. Jansen 2-1, 90. Versteeg 2-2 (strafschop). Scheidsrechter Van Leeuwen. Toeschouwers: 200. Rode kaart' Koremans (WGZ) Voorschoten '97: Mokveld: Blankert, Roodakkers, Jansen, Buizen Luykx; No- let, Borsboom, Van Delft (78. Van Dij ken): Borst, Fransen (78. Van Dorp). Baroniê-Turkiy- Ide topper uit de hoofd- bij de zondagamateurs, qui' in staartje. De batterij eert fficials, afgekomen op >n tussen de nummers 1 "5-8. sloofde melding maken lewelddadige slot. iekS endkoppig publiek was r« van de complete ont man de koploper uit Am- Oud-eredivisie- ichter Arie Treffers telend op de boosdoe- Ifs het woord 'geteisem' and. Treffers: „Dat soort noet voorgoed van een NN eld verwijderd wor- tronie-verdediger Sedat e T in de kant door een '2 ik en zelf van Turkse 1; had geen goed woord tor de tegenstander. n verlies moet je ne- 31 de hoofdklasse A. eb je er als ploeg niets l" de begon na het laatste y. aal. Spelers van Turkiy- - 2i leelden klappen uit aan van de Bredase ploeg, 'an Zwieten gaf de eer- aan Baronie-spits Wil demans, Mendes en Loti apten daarna naar de al 'e Baronie-spelers Arno en Henny Hol. Toen nie-supporter Gabriels fcetten, werd hij vol op 1 geraakt door Turiay- ?07 r^311 Pires. Akgun p b de Baronie-kleedka- iFrai. ni nog eens zijn gram te del: ip (N halen. Met vereende krachten werd hij de kleedkamer uitge werkt Baronie belde de politie na de eerste klap. Toen die arri veerde was de rust terugge keerd. Arbiter Hulsmeyers had geen enkele klap of schop ge zien. Op het wedstrijdformulier prijkten slechts de gele kaarten van Aerts en de broertjes Ga- briëls en de Turkiyemspor-spe- lers Akgun en Trifkovic. Met de commotie na afloop kreeg Baronie - Turkiyemspor een negatief stempel opgedrukt. Onnodig en onterecht, omdat het duel zelf alles had wat een topper de moeite waard maakte. Turkiyemspor kwam met 0-1 voor, daarna met 3-1 achter, maar vocht zich knap met twee gekopte goals van spits De Mey er terug in de wedstrijd, 3-3. Aanleiding voor het tumultueu ze slot werd een aan Baronie toegekende strafschop in de 88ste minuut. Trifkovic ging on nodig in de fout bij Aerts. De Baronie-middenvelder, in de rug gelopen na een voorzet van invaller Yureck Persoon, viel en werd pal na de beslissing tot strafschop in de rug geschopt door Trifkovic en tegen het hoofd geslagen door Akgun. Johan Gabriëls was vanaf elf meter zijn zenuwen de baas en schoot Baronie alsnog naar de winnende treffer, 4-3. De afgelo pen weken hebben zich bij di verse duels van Turkiyemspor problemen voorgedaan in en buiten het veld. Orson Naarendorp heeft 1-0 gemaakt voor FC Lisse en kust het voorhoofd van verzorger Bas Koster. Cees van Hoogdalem HOOFDKLASSE A Quick Boys - Scheveningen 2-1 (1-0). 37. Schaap 1-0, 47. Escalona 1-1, 85 Schaap 2- 1. Rode kaart: Bak (Quick Boys, 90+5. twee keer geel) Scheidsrechter: Stange Toeschou wers: 2500. Berkum weigerden een kwartier voor tijd in te grijpen op een voorzet van Rocky Pitti. Van Dam bekroonde zijn goede wedstrijd door lig gend de bal in de touwen te schieten (2-1). Na dit resultaat hoeven beide teams zich zor gen noch illusies te maken over respectievelijk degradatie of een top-tweeklassering. Dat het resterende gedeelte van de competitie nergens meer om zou gaan, bestreed Schaap na afloop echter. „Ik wil zo hoog mogelijk eindigen. We moeten proberen bij de eerste vijf te komen om de Amstel Cup te halen en daarnaast titel kandidaten een hak te zetten. Het woord 'uit gespeeld' gaat er bij mij niet in." Noordwijk: Korff; Scholten, Korbee, Van de Laan, Ra- vensbergen; Heroers (46. Bartels), Van de Kolk, Reinders, Pitti; Van Dam, Cornelia. Rijnsburgse Boys: Lakwijk; Star, Van Wijk, Van Lochem, Van Berlaim; Redel, Freke, Schnater, Van de Vijver (83. Van der Meij); Van den Berg (73. Van Beelen), Charité. Quick Boys: Tuinenburg Van Dam Schoneveld 72. Bekx Van Rijn 77. Beltman door Bas Pronk lisse - Onverzettelijkheid (Rob Dekker) te gen kwaliteit met een zuchtje arrogantie (Patrick Kalkema). De duels tussen beide spelers vertelden het wedstrijdverhaal van de Bollenstreekderby tussen FC Lisse en Ter Leede (2-0 voor Lisse). Vaak was Kalkema zaterdag opponent Dekker voorbij aan de rechterkant. Maar alsof hij vocht voor zijn leven, kreeg Dek ker er telkens weer een been tussen. Toen Kalkema bij een 2-0 achterstand ook nog een strafschop onbenut liet, wist Lisse-trainer Ruud Bröring het zeker. „Onze vechtlust heeft gewonnen." Bröring sprak na afloop lovend over Dek ker. Ook Richard Goulooze kreeg een pluim. De verdediger die ondanks een lichte verrekking in de hamstrings 'fan tastisch speelde'. Of Leonel Bodo met zijn liesblessure. Hij verbeet de pijn en speelde Ali Baddaou uit de wedstrijd. En dan nog de traag ogende Berry Janssen. Geen Sassenheimer kwam hem voorbij. FC Lisse combineerde strijdlust, passie en dadendrang. De Iissenaren wonnen voor de vierde keer op rij de 'burenruzie' tegen Ter Leede. Merkwaardig was het wel. Bröring moest tijdens de training af gelopen week nog aan een deel van zijn selectie uitleggen hoe de derby in Lisse leefde, want 'schijnbaar wisten enige gas ten van buiten de streek dat niet'. Ter Leede ging er wel voetstoots vanuit dat die kennis aanwezig was. Niet alleen de rivaliteit telde. De Sassenheimse ploeg moest ook nog eens winnen om bij te blijven in de titelrace. Bij Ter Leede was Rogier Koordes na zijn spierblessure weer vari de partij. Pas na de 2-0 achter stand kwam er agressie in het spel van Ter Leede. „Mij verbaasde het dat zij zo mat speelden", zei Bröring. „Ten eerste is het een mooie derby, daar past strijdlust bij. Maar vergeet vooral niet het belang van een zege voor Ter Leede." Met de nederlaag zijn de kansen voor het kampioenschap verkeken. Dat wist trai ner Arie Lagendijk ook, al is het volgens hem pas beslist als zijn ploeg koploper Quick Boys niet meer kan inhalen. „Het wordt moeilijk, dat is waar. Ik vond onze inzet wel goed. Het leek misschien niet zo, maar dat komt doordat we voortdu rend een Lissese muur moesten slechten. Lisse had zes of zeven spelers achter de bal. Bij de 1-0 voorsprong gingen ze nog defensiever spelen. Als het dan ook nog eens tegenzit, verlies je." En het zat tegen bij de Sassenheimers. In de eerste helft kreeg Robin Koers geen strafschop terwijl René van Wieringen hem opzichtig vloerde. Een harde kopbal van Jim Blom werd knap gekeerd door doelman Kenny Heemskerk. Bij een 2-0 achterstand verschalkte Ali Baddaou Heemskerk met een knap afstandsschot, maar de lat bracht redding voor Lisse. In valler Alan Campfens was nog maar twee minuten in het veld toen hij de kans op 2-1 miste. Vlak voor het Lissese doel schoot hij voorlangs. Kalkema miste hier na de strafschop toen Koers was gevloerd door Bodo. 'Penalty-killer' Heemskerk keerde zijn schot in de linkeronderhoek. Tien minuten voor tijd speelde Camp-fe- ns zich knap vrij en schoot hij over. Toen een kopbal van Carlo van Zeist net over ging, zakten enkele Sassenheimers van ongeloof door de knieën. FC Lisse sprong efficiënter met de kan sen om. Even voor rust deelde Orson 6 Mussche 8 58- Guijt 6 Van der Plas - Schaap 6 Timmermans 6 Van Beelen - Bak Noordwijk - Rijnsburgse Boys 2-1 (1 - 1). 9. Cornelia 1-0, 45. Van de Berg 1-1, 78. Va|n Dam 2-1. Scheidsrechter: Van den Herik. Toe schouwers: 900. Noordwijk: Korff 7 46. Bartels 7 Scholten 7 Van de Kolk 7 Korbee 7 Reinders 6 Van de Laan 7 Pitti 7 Ravensbergen 8 Van Dam 8 Herpers 6 Cornelia 8 Rijnsburgse Boys: Lakwijk 7 Schnater 7 Star 8 Van de Vijver 6 Van Wijk 5 83. Van der Melj Van Lochem 7 Van den Berg 7 Van Berkum 6 73. Van Beelen Redel 6 Charité 6 Freke 7 FC Lisse - Ter Leede 2-0 (1-0). 42. Naaren dorp 1-0, 54. Emanuelson 2-0. Scheidsrech ter: Van Beelen. Toeschouwers: 3000. FC Lisse: Heemskerk 7 Opdam 6 Bodo 7 Winter 7 80. Leonard - Emanuelson 7 Janssen 7 Naarendorp 7 Goulooze 8 76. De Goede Dekker 7 Linger 6 Van Wieringen 6 Ter Leede: Waasdorp Roest Van Zeist Hoogkamer Honsbeek Kalkema Jansen 6 Koordes 7 76. Kramer 6 Blom 6 77. De Louw 6 Koers 6 Baddaou 6 60. Campfens Kloetinge - Katwijk 2-1 (0-1). 21. Molenaar 0- 1. 48. De Groene 1-1, 78. De Valk 2-1 Scheidsrechter: Don. Toeschouwers: 400. Katwijk: De Jong 7 Van der Marei 7 Bougrine 6 Bon 7 L'Ami 6 Pronk 7 Robbers 6 Molenaar 6 Hensen 7 71. Aanhane - Verkade 6 Starmans '6 82 Price Volendam - Excelsior Maassluis 3-1 (1-0). 15. Tuyp 1-0, 65. K. Visser 2-0. 80 T. Visser 2-1, 88. Hoogland 3-1. Rode kaart: De Blij (Excelsior Maassluis, 2x geel). Scheidsrechter: Huis in "t Veld Toeschouwers: 300. Capelle - Hoek 4-0 (3-0). 4. Van Gelder 1-0, 6. Van Gelder 2-0, 29 Roeland 3-0, 56. Van As sendelft 4-0 Scheidsrechter: Klerks. Toeschou wers: 300. Kozakken Boys - Marken 3-3 (0-1). 6. Hassel- baink 0-1, 49. Karemaker 0-2, 57. Mazlum 1-2, 70. Kant 2-2, 90 (+5). Michielsen 2-3, 90 (+7). Scharrenburg 3-3 (strafschop). Rode Kaarten: 74. Van de Poppe (trainer Marken), 87. Mazlum (Kozakken Boys, 2x geel), 89. Biswana (Marken, 2x geel). Scheidsrechter: Van Aken Toeschou wers: 400. Topscorers: Charité (Rijnsburgse Boys), Van Oost (Hoek), 14 doelpunten, Roe land (Capelle), Cornelia (Noordwijk) 13, Hasselbaink (Marken), Torken (Quick Boys) 12, Kalkema (Ter Leede), Van Dam (Noordwijk) 10, De Valk (Kloetinge) 9. Programma volgende week: Excelsior Maassluis - Noordwijk, Hoek - Quick Boys, Katwijk-Capelle, Marken - FC Lis se, Rijnsburgse Boys - Kloetinge. Sche veningen - Kozakken Boys, Ter Leede - Volendam. Naarendorp een gevoelige tik uit. Zijn fraai geplaatste schot links buiten het strafschopgebied krulde tergend traag in de rechterhoek; 1-0. De euforie op sport park Ter Specke was hierna compleet Kort na rust evenaarde Juul Emanuelson het kunststukje van Naarendorp. Ook Emanuelson schoot vanaf de linkerkant van afstand, ook zijn harde schot in de korte hoek was raak: 2-0. FC Lisse liet de wanhopige Sassenheimers hierna storm lopen, maar verloor nooit de controle. „Dan hoor ik mensen zeggen dat het een saaie wedstrijd was", zei Bröring. „Daar ben ik het niet mee eens. De toeschou wers willen veel kansen en doelpunten zien. Dat begrijp ik wel. Maar als trainer geniet ik er meer van als mijn ploeg ach terin de boel op slot houdt. Dat is ook mooi voetbal." FC lisse: Heemskerk; Bodo (80. Leonard), Jans sen, Goulooze, Dekker Van Wieringen, Opdam, Winter Emanuelson, Naarendorp (76. De Goede), Linger. Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, Hoogka mer, Honsbeek; Kalkema, Jansen, Koordes (76. Kramer); Blom (77. De Louw), Koers, Baddaou (60. Campfens). kloetinge - Katwijk kon in en tegen Kloetinge een 1-0 voor sprong niet vasthouden. De veel scherper spelende Zeeu wen kwamen na rust op 2-1. Het betekende de eerste ne derlaag van Katwijk onder trainer John Eelman, die in december aantrad. De Katwijkers kwamen in de 21ste minuut op voorsprong. Leen van der Marei bediende met een mooie steekpass de op het randje van buitenspel staande Sander Molenaar. De nummer 10 van Katwijk had de keeper van Kloetinge voor zijn doel zien staan en met een uitstekende lob scoorde hij de 0-1. Aan de andere kant was het aan Max de Jong te danken dat Katwijk al niet voor rust de voorsprong verspeelde. De doelman greep een paar keer goed in bij kansen van Kloetinge. Na rust was het al snel raak voor Kloetinge. Een comer van Johan de Goeden» werd door Erik de Groene inge kopt. „De bal werd van rich ting veranderd, anders had De Jong de bal zo kunnen oprapen", dacht John Eel man. In de 78ste minuut probeer de de defensie van Katwijk de aanval van Kloetinge buiten spel te zetten. Wilco de Valk ging alleen op Max de Jong af en scoorde beheerst. Daarna kreeg Katwijk nog een kans op de gelijkmaker via invaller Martin Aanhane, maar hij miste. Katwijk: De Jong; Bougrine, Rob bers, l'Ami, Hensen; Bon, Pronk, Van der Marei; Verkade (82. Price) Molenaar (70. Aanhane), Starmans.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21