SPORT 'Ik ben niet zo bang aangelegd' FIFA en UCI akkoord met antidopingcode Hartonderzoek stelt Andrea Nuyt gerust 'Gazza' vecht in China tegen zijn ondergang Utrecht ligt sportief wél op koers jnmer begint fuw geding c en De Vegt Nieuw Arabisch hoofdstuk in het Groot Avonturenboek van Aad de Mos lijff wil geen irzitter zijn iona - Voetballegende Jo- iruijff stelt zich niet kandi- roor het presidentsambt Barcelona. „Met 99,9 nt zekerheid zal ik ook candidaat ondersteunen", '*arde de 55-jarige oud en -trainer van Bar^a te- rer de Catalaanse televisie- ai >rTV3. De 16-voudig kam- 11 van Spanje staat sinds irtrek van voorzitter Joan irt onder leiding van inte- ic resident Enric Reyna. In 1mer wordt een nieuwe itter gekozen. „Voor de b e van president ben ik iplomatiek genoeg", zei i!f- rto doet licht 3 bij Benfica R' ion - FC Porto heeft gis- re >nd in Lissabon letterlijk e' uurlijk het licht uitgedaan 3< nfica. De koploper won in 10 itadio da Luz met 1-0 van 'c mmer twee door een e unt van Deco in de eerste u Het verschil tussen beide h n is nu na 24 wedstrijden b open tot dertien punten. ^Vas tevens de allerlaatste 1 rijd in de oude accommo- 1kan Benfica, die in 1954 in ik werd genomen. Het 1 in wordt gesloopt. 11 trpool wil lillier houden lsbooL - De Engelse voetbal- aiiverpool wil zo lang mo- "fdoor met de Franse trai- ^erard Houllier. Voorzitter 1 ferry liet gisteren in een ^new met een lokale krant )ji dat de Reds, ook al gaat r$ de competitie momen- l%at minder, de oefenmees- 4ag tot het einde van gjcarrière in dienst willen bjpn. „We hopen dat dat 'izei Parry een dag na de ^ege (League Cup) op Jhester United. ^kerk verder *j)elray Beach I y beach - Martin Verkerk n gisteren de tweede ronde ^et ATP-toernooi van Del- lach in Florida bereikt. De b naar, vorige week nog in n ste ronde in Kopenhagen chakeld, versloeg zijn te- 1 inder Ricardo Mello uit n ië in twee sets: 7-6 6-4. De rste geplaatste Andy Rod- rbverleefde de eerste schif- i Delray Beach niet. De ,s ikaan moest in zijn partij v landgenoot Mardy Fish in 31 eede set opgeven bij een t van 6-7 3-4. n "fete feestneus ircelinho n - Voetballer Marcelinho van zijn club Hertha BSC •toete van 20.000 euro ge- n. De Braziliaan, topsco- oln de club waar Huub Ste- irainer is, ging feestvieren ■I Berlijnse nachtleven na plte nederlagen tegen Boa- y :n HSV. „Zulk gedrag kun- 0pe niet tolereren", zei ma- Dieter Hoeness. „Feest )r i na twee zure nederlagen 1 de juiste instelling." M iaac/cpd - Marianne Tim- afcpant drie dagen voor het if fstanden in Berlijn een kort g aan tegen haar voormali- t liner Wopke de Vegt. De e tsster' wil bij de rechter in a ngen afdwingen dat De a gevolg geeft aan de uit- >9k van het gerechtshof in varden een maand gele- f )e zitting is komende dins- ei lak Timmer versus De Vegt g zich al anderhalf jaar dDe Vegt vorderde in 2001 ledrag van enkele tonnen dl salaris en onkosten van ler. De schaatsster, twee- n g olympisch kampioene in e had na vier maanden de r< gen een eigen schaatsteam richten gestaakt. De Vegt is I lening dat hij als trainer in II was van Timmer. Hem eind 2001 in kort geding nde rechtbank in Groningen oorschot van 45.000 euro wezen. j' ler ging eind 2002 bij het ii ltshof in Leeuwarden met j1 s in hoger beroep. De Vegt f het voorschot van 45.000 u vanwege een gebrek aan 5 terugbetalen aan Tim- idDat heeft de schaatstrainer afriesland nog niet gedaan, III hij in januari 2003 een h nprocedure is gestart te- 'immer. Daarbij heeft De jheslag laten leggen op het i^n de tegoeden, waaronder t noemde 45.000 euro, van nier. c 'er zal de rechtbank in ngen in kort geding vragen n eslag op te heffen omdat, i het vonnis van het hof in varden, daar geen grond voor is. woensdag 5 maart 2003 Bonden stellen nog wel voorwaarden kopenhagen/anp - Onder voor waarden zijn de sportfederaties FIFA (voetbal) en UCI (wielren nen) bereid akkoord te gaan met de voorgestelde wereldwijde an tidopingcode. De instanties houden zich wel het recht voor elk geval aan een afzonderlijke beoordeling te onderwerpen, zo maakten ze duidelijk op de an- tidopongconferentie in Kopen hagen. Bij de vergadering, onder toe zicht van het Wereld Anti Do ping Agentschap (WADA), is het de bedoeling dat bonden, lan den en deskundigen de unifor me code accepteren. Dat bete kent bij elke overtreding van de dopingwet een automatische schorsing van twee jaar, ook al betreft het een eerste vergrijp van een atleet. Grote organisaties als FIFA en UCI vonden de strafmaat wel wat algemeen, soms overdreven en voor sporters vaak carrière- bedreigend. Desondanks lijken beide instanties zich aan te slui ten bij de afspraak van alle olympische bonden, zij het met enig voorbehoud. WADA's eerste man Dick Pound sprak van een mooie dag. „Ik ben blij dat iedereen zijn verant woordelijkheid neemt." De FIFA echter wil ook een werkgroep, met de overkoepelende bonden van basketbal, volleybal, hand bal en ijshockey, om gezamen lijk alle dopinggevallen van de komende twee jaar te analyse ren. Dick Pound repte daarover niet. IOC-voorzitter Jacques Rogge, erkend vechter tegen het ge bruik van verboden middelen, dreigde maandag op de confe rentie in Kopenhagen al met maatregelen tegen betrokkenen die zich niet achter het voorstel zouden scharen. Desondanks lieten meerdere landen gisteren gedurende de bijeenkomst weten een voorbe houd te maken. Ook Nederland is vooralsnog niet laaiend en thousiast. Meerdere internatio nale regeringsfunctionarissen of afgevaardigden vinden bijvoor beeld dat eerst nog eens goed moet worden bekeken wat wel of niet op de verboden lijst thuishoort. Beleidsmedewerker Peter de Klerk van het ministerie van VWS heeft kanttekeningen ge plaatst bij de antidopingcode. Voornaamste punt van kritiek is de samenstelling van de lijst met verboden middelen. „Gebaseerd op het betreffende artikel praten we niet langer over een antido pingcode, maar over een ge dragscode. Het gegeven van prestatiebevorderend is niet lan ger doorslaggevend. Daarmee hebben we moeite." Op de lijst staan middelen, zo zegt De Klerk, waarvan het ge bruik in strijd is met de geest van de sport. „We praten dan over een gedragsregel en niet over een dopingregel." De Klerk: „Natuurlijk wil ook mijn rege ring de gezondheid van aüeten èn de spirit van de wedstrijden bevorderen, maar niet via een antidopingcode met daaraan verbonden ook nog zware san- ties." Wel prees De Klerk het werk van het WADA. „De code is een be langrijke stap in de strijd tegen misleiding. Daarom willen we bezwaren tegen de minimum straf (van twee jaar) en de aparte regels voor de Amerikaanse profcompetities (niet vallend onder een overkoepelende we- reldsporfederatie) in eerste in stantie opzij zetten om erop te rug te komen als de code straks verder wordt uitgewerkt." door Peter van Duyl den haag - Het volgende hoofd stuk in het Groot Avonturenboek van Aad de Mos speelt zich af in Saudi-Arabië. Na de Nederlandse en de Belgische competities, Duitsland, Spanje en Japan heeft De Mos een contract getekend bij Al Hilal. In principe voor drie maanden, als de samenwerking bevalt gaan beide partijen vol gend seizoen met elkaar verder. Het is een vreemd moment om naar het Midden-Oosten af te reizen, dat beseft De Mos ook wel. Terwijl de Amerikaanse oorlogstaal aan het adres van de Iraakse leiders steeds heftiger vormen aanneemt en West-Eu- ropese regeringen hun onderda nen massaal oproepen de streek te verlaten, volgt de Hagenaar - in het gezelschap van de Belgi sche hersteltrainer Jan van Wmckel en masseur Gerard van der Wiel - de omgekeerde route. De Mos houdt rekening met het ergste, maar de ernstige situatie in de regio was voor hem geen aanleiding om 'nee' te zeggen tegen Al Hilal. „Ik ben niet zo bang aangelegd", zegt De Mos. „En verder staat alles heel dui delijk in het contract. Als de oor log begint, wordt de competitie daar onmiddellijk stopgezet. Wij hebben dan de vrijheid om te doen wat we willen: blijven of vertrekken." Contact met Al Hilal, waar ook Willem van Hanegem ooit onder contract stond, heeft De Mos al wat langer. Zaken werden er on langs in Amsterdam gedaan, rondom de wedstrijd Ajax-Arse- nal. „Bij clubs als Al Hilal is het niet alleen een komen en gaan van trainers, maar ook van prin sen en presidenten. Er is nu een nieuwe jonge president. Die wil de graag iemand uit de Ajax- Aad de Mos; „Als de oorlog begint, vrijheid om te doen wat we willen: school. Het is de bedoeling dat ik een structuur ga opzetten voor de lange termijn. Maar ik weet als geen ander, dat de lan ge termijn alleen samen gaat met de korte termijn." Daarom heeft De Mos gekozen voor de weg der voorzichtig heid. Hij wil de sfeer in en rond de club zelf proeven, voordat hij zich voor een langere tijd bindt. „Het leek een oprecht verhaal, maar toch wil ik eerst met eigen ogen zien wat de mogelijkheden zijn. De club wilde graag dat ik voor vijftien maanden tekende. Ik heb zelf voor drie maanden wordt de competitie daar onmiddellijk stopgezet. Wij hebben dan de blijven of vertrekken." Foto: GPD/Jan Verhoeff gekozen. Op 31 mei zullen we de zaak evalueren en zien we verder." Uit de verhalen van de Al Hilal- delegatie heeft De Mos begre pen dat ze het in Saudi-Arabië anders willen gaan aanpakken. Het pure opportunisme moet plaatsmaken voor veel door- dachter beleid. Gerard van der Lem krijgt de tijd als bonds coach, De Mos hoopt op enig krediet in zijn functie als club trainer. De verandering van koers is, meent De Mos, ingegeven door het WK voetbal van vorig jaar. „Saudi-Arabië verloor daar met 8-0 van Duitsland, dat is de om mekeer geweest. De wereld is veel kleiner geworden, door de televisie, door internet. Ze heb ben daar gezien wat er in Japan is gebeurd, hoe Zuid-Korea on der Hiddink heeft gepresteerd. Het is ook de bedoeling om spe lers in Europa aan de slag te krijgen, net als Japanners en Zuid-Koreanen. Om het land meer aanzien te geven, maar ook omdat spelers er beter van worden en het niveau van de nationale ploeg daarmee om hoog gaat. Vanmorgen is De Mos naar Riyad gevlogen. Het is niet on denkbaar dat Al Hilal, waar dit seizoen al twee trainers op straat werden gezet, de play-offs om de landstitel mist. Er is nog wel een aantal prestigieuze toer nooien waar voor De Mos enige eer is te behalen. Zondag begint in Dubai het toernooi om de Asian Cup, de Aziatische versie van de Champions League, een evenement dat Van Hanegem met Al Hilal won. Bij zijn nieuwe club heeft De Mos in elk geval de beschikking over Andrej Kantjelskis (bekend van onder meer Glasgow Ran gers, Manchester United en Manchester City) en de Ka- meroenees Patrick Suffo. De Hagenaar heeft sowieso redelijk hoge verwachtingen van zijn spelersgroep. „Ik denk dat we over een heel behoorlijk niveau praten", ver moedt De Mos. ,A1 Hilal is een club vol internationals, in het land werken veel buitenlandse coaches. Ik denk dat het niveau best te vergelijken is met de ere divisie. Het probleem in dit soort landen is, dat spelers vaak alleen voor zichzelf spelen." Na Ajax, KV Mechelen, Ander- lecht, PSV, Werder Bremen, Standaard Luik, Sporting Gijon, Urawa Red Diamonds en op nieuw Mechelen (als adviseur) begint De Mos aan weer nieuw avontuur. Hij had naar eigen zeggen ook in Nederland aan de slag gekund, maar de aantrek kingskracht van het onbekende was vele malen groter. „Het buitenland trekt mij aan", aldus De Mos. „Ik vind dit een verrijking voor mezelf en een enorme uitdaging om er wat van te maken. Ik voel me nog jong en fit en ben nog ambitieus. Waarom zou ik dit soort kansen dan voorbij laten gaan." Schaatsster kan starten in Heerenveen Paul Gascoigne in slechtste B-film uit zijn carrière heerenveen/gpd - Andrea Nuyt kan komend weekeinde deelne men aan de wereldbekerfinale schaatsen in Heerenveen. De schaatsster trok zich afgelopen zondag tijdens de World Cup in Inzeil terug, nadat zij een dag eerder op de 1000 meter last had gekregen van hartrit- mestoomissen. Onderzoek in het ziekenhuis van Heerenveen wees gisteren uit dat er niets mis is met het hart van Nuyt. De problemen in Inzeil zijn ver moedelijk het gevolg van griep. Nuyt moest daardoor anderhal ve week geleden het NK sprint voortijdig staken. TVM-coach Gerard Kemkers noemde de uit slag 'niet vreemd'. „Het is niet de eerste keer dat ze een harton derzoek laat doen." Bij eerdere onderzoeken werden geen onre gelmatigheden geconstateerd. Nuyt hervat vandaag de training voor de wereldbekerfinale. Kemkers: „Ze hoeft zich daarbij medisch gezien niet in te hou den. Ik kan me wel voorstellen dat ze toch de schrik in het lijf heeft. Dat er daardoor mis schien een rem op komt te staan, maar ik heb er vertrou wen in dat we haar goed kun nen begeleiden." Evenals sprintcoach Geert Kui pers sluit Kemkers niet uit dat Nuyt zich in Heerenveen vooral zal richten op de 500 meter. Op het ijs van Thialf zal ze definitie ve plaatsing voor het WK afstan den - van 14 toe en met 16 maart in Berlijn - moeten af dwingen. „In haar gedachten heeft Andrea de 500 meter al tot hoofddoel gemaakt. Dat ze de 1000 meter er even bijneemt klinkt negatief. We zullen moe ten zien hoe groot haar kansen zijn. Andrea is een pure sprint ster. De 1000 meter is qua in spanning voor haar toch an ders." Nuyt heeft door blessures en ziektes in het seizoen aan duur- vermogen ingeleverd. „Als blijkt dat ze fysiek niet in staat is om die afstand te rijden, moeten we onze conclusies trekken", aldus Kemkers. Bovendien liggen op de kortste sprintafstand de beste kansen voor Nuyt, alleen zal dan wel haar opening sneller moe ten. Tijdens de eerste 500 meter in Inzeil reed de TVM-sprintster een goede volle ronde, maar verloor ze op de eerste 100 me ter meer dan een halve seconde op winnares Monique Gar- brecht. J door Harm Harkema londen - Oud-prof Albert Johanson van Leeds United dronk zich letterlijk dood. Manchester United-ster George Best en oud-trainer Brian Clough lieten het zover net niet komen. Beiden ondergingen kort geleden een levertransplantatie. Hetgeen de vraag doet rijzen hoe het gaat met Paul Gas coigne (35), een van de jongere bewijzen dat het oude voetbalmotto 'win or loose, we're on the booze' (drank) nog steeds niet geheel verleden tijd is. Het goede nieuws is dat hij weer voetbalt. Het slechte, dat hij dat doet bij een vierde- rangs clubje in Lanzhou, diep in de binnen landen van China. Het is net zoiets als Jack Nicholson zien optreden in de allerslechtste B-film. Gascoigne, die al meer dan een vijftien jaar ook regelmatig in het nieuws is vanwege zijn ongeremde gedrag buiten het veld, lijkt het op het ogenblik droog te houden. 'Gaz- za' is een man van alles of niets. Een man die dagen door kan zuipen, zich geregeld te barsten eet en vervolgens alles uitkotst, maar die op het ogenblik weer even obses sief met voetbal bezig lijkt te zijn als bij Everton, anderhalf jaar geleden. Als eerste stond hij in Liverpool's ochtends vroeg op het trainingsveld. Als aan het begin van de middag zijn collega's van het eerste weer naar huis gingen, bleef 'Gazza' trainen met de reserves. Daarna trainde hij met de C-jeugd, daarna met de B-tjes en de A-tjes, en pas als de terreinknecht 's avonds het licht had uitgedaan vertrok hij naar zijn huurflat. Zijn verslaving aan de bal gebrui kend om die andere, de drank, te beteuge len. In China zei Gascoigne onlangs: „Ik ben el ke keer teruggekomen en speelde dan heel goed. Ik ben het gevecht met de drank aan gegaan door naar een kliniek te gaan en heb getoond een vechter te zijn, geen verliezer." Volgens zijn huidige coach, Gong Lei, zijn er geen problemen. „Paul heeft het hier veel met mij over gehad. Hij heeft nu een boek dat hem helpt om niet te drinken. Krijgt hij behoefte, dan pakt hij het boek." Maar het thuisfront vreest met grote vreze: 'Gazza' in z'n eentje in China, dat kan nooit goed gaan. Ook bij Everton ging het immers weer fout, zoals het eigenlijk overal steeds fout is gegaan met de man die door menig een wordt beschouwd als een groot kind, de gevangene bovendien van trauma's uit een moeilijke jeugd. Die bijvoorbeeld op 12-jari- ge leeftijd zijn beste vriendje voor zijn ogen zag worden doodgereden. Lange tijd was 'Gazza' vooral in het nieuws vanwege zijn fabuleuze voetbalcapaciteiten en zijn doldwaze, vaak komische uitspattin gen op en buiten het veld. Op het WK voet bal van 1990 in Italië was Gascoigne de gro te gangmaker van het Engelse nationale team. Met zijn dynamische spel op het mid denveld reikte Engeland tot de vierde plaats. Gaandeweg nam de drank een centrale plaats in de verhalen die over hem versche nen. Het jaar 1998 was het eerste echte rampjaar. Na een nachtje stappen overleed een vriend onder zijn ogen aan de gevolgen van een acute alcoholvergiftiging. Gascoigne's vrouw Sheryl, die een zoontje van hem heeft, bèsloot - hoewel ze nog wel om hem gaf - van hem te scheiden om dat er onmo gelijk met hem was samen te leven. En ver volgens werd hij door bondscoach Glenn Hoddle uit de selectie voor het WK gezet wegens onvoldoende conditie. 'Gazza' kon dit drievoudige leed niet aan, zette het in Dublin vier dagen en nachten lang op een zuipen, huilde tegen de verko per in een krantenkiosk dat het leven geen zin meer had en meldde zich uiteindelijk in Amerika bij een ontwenningskliniek. Echt goed is het ook daarna nooit gekomen. Na Everton, waar hij slechts sporadisch nog een sprankje van zijn formidabele talent liet zien, werd het Bumley - een divisie lager - dat hem al na twee maanden weer aan de kant zette. De commerciële zender ITV zette 'Gazza' af gelopen zomer nog in als studiocommenta tor tijdens het WK in Japan. Maar hij kon van de zenuwen geen zinnig woord uitbren gen en zadelde zijn tijdelijke werkgever in drie weken tijd op met een drankrekening van de hotelbar ten bedrage van 16.000 eu ro. Omdat voetballen (naast drank) het enige is dat hem plezier schenkt zocht 'Gazza' on danks zijn leeftijd toch weer emplooi bij een club. Tevergeefs, zelfs een reeks tweede- en derderangs clubs weigerde zijn diensten. Op Gansu Nongken Tianma na dan. In het bin nenste binnenland van China. En zolang het duurt. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Toronto Raptors 86-89, Atlanta Hawks - Denver Nuggets 92-86, De troit Pistons - Houston Rockets 96-83, Miami Heat - Milwaukee Bucks 91-100, New York Knicks - Cleveland Cavaliers 89-80, Dallas Mavericks - New Jersey Nets 88-79, San Anto nio Spurs - Phoenix Suns 97-104, Seattle Su- personics - Minnesota Timberwolves 92-83, Golden State Warriors - Indiana Pacers 107- 100. FIBA Champions Cup (EC II), tweede ronde, vierde wedstrijd: EiffelTowers (Ned) - BC Ventspils (Let) 91-99 (52-46). Topscorers EiffelTowers. Milisa 23, Robertson 20, Mims 15; Ventspils: Bagatskis 32, Chatman 20, Poole 11. CB Ourense (Spa) - Prokom Trefl (Pol) 66-82 (35-45). Stand: 1. Prokom Trefl 4-6, 2. Ventspils 4-6, 3. Ourense 4-2,4 EiffelTowers 4-2. TENNIS - Delray Beach (VSt). Mannen, 351.000 euro. Eerste ronde: Labadze (Geo) - Sluiter (Ned/6) 7-6 7-5. Lee (ZKo) - Sa (Bra) 7-5 6-2. lisnard (Fra) - Burgsmüller (Dui) 6-2 4-6 6-2, Rios (Chl/3) - Morrison (VSt) 6-3 6-3. Gambill (VSt/4) - Kiefer (Dui) 6-2 6-4, VoltS]kov (WRu) - Kim (VSt) 6-4 6-4. Gimelstob (VSt) - Bogo- molov (VSt) 6-4 6-0. Scottsdale (VSt). Mannen. 328.000 euro. Eerste ronde: Enqvist (Zwe) - Agassi (VSt/2) 6- 7 6-4 6-1, Schüttler (Dui/5) - Levy (Isr) 2-6 7- 5 6-1, Squillari (Arg) - Sanguinetti (Ita) 6-3 6- 3. Sanchez (Spa) - Massu (Chl) 3-6 6-3 6-4, Blake (VSt) - Gooding (Aus) 6-2 6-2, Di Pas- quale (Fra) - Horna (Per) 6-2 3-6 6-3, Lapentti (Ecu) - Srichaphan (Tha/4) 7-6 6-2. VOETBAL Eerste divisie BV Veendam - Go Ahead Eagles 1-2 (0-1). 40 Van Putten 0-1, 82. Yildirim 0-2, 90 Kolder 1-2 Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 3058. Gele kaart: De Zeeuw (GA Eagles) KNVB-beker Excelsior - FC Utrecht 1-3 (0-2). 5. Jochemsen 0-1, 33. Van den Bergh 0-2, 53. Buys 1-2, 56. Schut 1-3. Scheidsrechter: Wegereef Toe schouwers: 1754. Gele kaart: De Haan (Excel sior). Arco Jochemsen heeft o-i gescoord voor FC Utrecht. Zijn ploeggenoot Tanghe komt hem feliciteren. Excelsior-goalie Varkevisser begrijpt het allemaal niet. Foto: ANP/Robert Vos Ploeg nog één zege verwijderd van weer een bekerfinale door Peter van Duyl Rotterdam - De ploeg met een missie ligt nog altijd stevig op koers. Via een eenvoudige over winning op Excelsior (1-3) heeft het door financiële rampspoed overspoelde FC Utrecht nog al tijd uitzicht op een prijs. Nog één zege, dan staat Utrecht voor het tweede achtereenvolgende seizoen in de bekerfinale. Juist nu in de Domstad de stormbal is gehesen, is het halen van Europees voetbal er tot het hoogste doel verklaard. De club kampt met zo'n enorme schuld (naar verluidt twintig miljoen euro), dat Utrecht de KNVB heeft verzocht de licentie-aan vraag voor het volgend seizoen wat later te mogen indienen. Ie dereen bij Utrecht is ervan doordrongen dat de noodzake lijke saneringsronde tot het af scheid van een aantal sleutel spelers zal leiden. Juist omdat het na dit voetbal jaar wel even kan duren voordat de club opnieuw serieus aan voetballen over de grens mag denken, wil Utrecht het seizoen succesvol besluiten. En nog al tijd heeft het twee ijzers in het vuur. In de competitie is de ach terstand op NEC, de nummer vier, slechts twee punten. In het absurde Nederlandse bekertoer nooi zijn de Utrechtenaren na 180 minuten voetbal halve fina list. Eerst werd De Graafschap geklopt, gisteren volgde het zwakke Excelsior. Volgende maand wacht in de Galgen waard de winnaar van PSV-Hee- renveen. De Rotterdammers hebben zo hun eigen problemen. Financi eel is de club, mede door het sa menwerkingsverband met Fey- enoord, kerngezond. Sportief gezien zijn ze op Woudestein het spoor echter volledig bijster. In de eerste helft van de compe titie maakte Excelsior nog vrien den bij de vleet, met voetbal dat puur op techniek was gebaseerd en ook nog voldoende punten opleverde. Inmiddels is Excelsi or echter aan een vrije val be gonnen. In die vorm waren de Rotter dammers gisteren geen partij voor Utrecht, dat niet eens ge weldig hoefde te spelen om over de drempel naar de halve beker finale te stappen. Slechts tien minuten bood Excelsior echte weerstand, in de periode kort na rust. Toen zorgde verdediger Danny Buys ook voor 1-2. Een rake kopbal van Alje Schut doof de het Rotterdamse vuur echter alweer voordat het goed en wel op temperatuur was. Excelsior-Utrecht was nog geen vijf minuten oud of de gasten zaten ogenschijnlijk al op rozen. Er was op het veld nog helemaal niets gebeurd, toen Dave van den Bergh de bal vanaf de lin kerkant op het hoofd van Arco Jochemsen mikte. Zonder een Excelsior-verdediger in de buurt kopte de aanvaller de openings treffer achter Cor Varkevisser. In de eerste helft deed Utrecht verder wat het wilde. Jochemsen en Robert Roest misten grote kansen, voordat Utrecht nog maals daadkracht toonde. Dirk Kuijt schoot vanuit een moeilijk hoek in. De inzet zou zeker naast zijn gegaan als Varkevisser zijn handschoen er niet tegen aan had gezet. Hij duwde de bal precies voor de voeten van Van den Bergh die het simpelste doelpunt uit zijn loopbaan maakte: 0-2. Na de vrije trap van Buys en de rake kopbal waarmee Schut Utrecht op 1-3 bracht, kende het duel nog maar een kleine opleving. Tien minuten voor tijd kopte Kuijt een voorzet van Van den Bergh via de grond op de lat.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21