Balkenende: Beeld hof 'rechtzetten' Harry Groen ligt in de peiling mijlenver achter Henri Lenferink Kuijt: Ik pas het beste bij Feyenoord Katwijker tekent voor vier jaar bij Rotterdamse club Vergoeding klant bij stroomstoring Kabinet maakt roken duurder informatie Ter Aar veel te laks met handhaven milieuregels Help hongerend Afrika nü! Den 555 Haag Margarita zet rel op scherp MMENTAAR Hoog bezoek op het Rapenburg 0- casema Leidsch Dagblad NR. 43172 LOSSE NUMMERS 1,10 ZATERDAG 1,55 woensdag s maart 2003 LGEMEEN oslimleerling vechten als r oorlog komt irkije stemt ch snel weer er troepen VS eële koers told zou eurocent zijn' Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad door Wim Wegman leiden - Verkiezingspeilingen zijn nooit keihard, en intemetpeilingen al helemaal niet. Toch lijkt de poll op de website van het Leidsch Dagblad duidelijk: Henri Lenfe rink ligt in de strijd om het burgemees terschap van Leiden mijlenver voor op zijn concurrent Harry Groen. Vijf dagen nadat de peiling is begonnen, en nu precies 201 mensen hebben ge stemd, staat Lenferink op 75 en Harry Groen op 25 procent. Die stemverdeling werd al vrij snel na het openen van de peiling bereikt en is on danks de intensieve campagne van de twee kandidaten al enkele dagen betrek kelijk stabiel. Op de website van deze krant www.leidschdagblad.nl kunnen mensen ook een stemverklaring achterlaten. Daarin nemen voor- en tegenstanders van de beide kandidaten geen blad voor de mond. „Lenferink lijkt me een toffe peer, en Groen meer op een wolf in schaapskleren", meent H.R. van Duuren. F. van Egmond (uit Noordwijk, dus hij mag op 11 maart niet meestemmen in Leiden): „Een stad is stapelgek als ze de kans op iemand als Groen voorbij laat gaan." „Op Cees Goekoop zat ook niemand te wachten en dit bleek toch een goede keus te zijn!", motiveert P. Kuyvenhoven zijn keus voor Harry Groen. „Groen heeft onbetwist grote bestuurlijke capaciteiten en het is een gezellige kerel!", meent F. Wagtendonk. Terwijl J. Saveur weer hele maal voor Lenferink gaat. „Omdat in al les wat hij doet en zegt een sociaal gevoel doorklinkt. Groen maakt op mij de in druk een gladde jongen te zijn en daar zitten wij Leidenaars niet op te wach ten." „Groen is een sterke", vindt J. Renaud. „Liever iemand waar men uitgesproken voor of tegen is. Dan heb je in ieder geval uitstraling en charisma en dat is nodig voor deze stad. Lenferink lijkt wel een wethouder die onmiddellijk op z'n PvdA's strategisch en tactisch bezig is. Lees: achterkamertjes." H. Keereweer zet daar weer tegenover: „Lenferink, een jonge vent tussen de Leidenaars en niet er boven!" En P. Stolwijk: „Lenferink is een betrokken en betrouwbare man die door zijn achtergrond als historicus en ervaringsdeskundige in een vergelijkbare stad de perfecte man is voor Leiden!" Groen beperkt campagne na overlijden zus Burgemeesterskandidaat Harry Groen heeft alle campagne-acti viteiten voor vandaag afgelast nadat zijn zuster vannacht is over leden. Hij bekijkt nog welke onderdelen hij de komende dagen laat doorgaan en welke niet. Hij zal zijn campagne in elk geval tot een minimum beperken. Groen heeft ditBesluit genomen in overleg met onder anderen burgemeester Lemstra. De burge meesterskandidaat zou vandaag onder meer twee debatten voe- ren.Lenferink heeft besloten de rest van zijn campagne af te stemmen op die van Groen. Groen doet zaterdag wel mee met het LD-debat. todse lidenaars lar Lakenhal igverblijf voor nderen met lilepsie juwbedrijf »opt op nnelcompromis d Lambrecnt iniging: beleefd rd voor diefstal Eerst regen (advertentie) Heeft u de lente al in huis? BeOne wel. Blokhuis 2. I.isse Aarhof 67, Alphen a/d Rijn Laanstraat 94, Baarn rotterdam/gpd - De overgang van Katwijker Dirk Kuijt naar Feyenoord is sinds gisteren offi cieel. De spits van FC Utrecht tekende een contract dat hem voor vier jaar aan de Rotterdam mers bindt. De transfer werd gisteren in het bijzijn van Fey- enoord-voorzitter Van den Her ik bekrachtigd. De transfersom is niet bekendgemaakt, maar bedraagt naar verluidt een mil joen euro. Het was een drukke dag voor Dirk Kuijt, die gisteravond met Utrecht de bekerwedstrijd tegen Excelsior speelde (1-3). „Ik heb een dubbel gevoel", aldus de aanvaller. „Natuurlijk ben ik blij dat we hebben gewonnen, maar ik ben vooral trots dat ik nu van af 1 juli Feyenoorder ben. Ik wist het al een paar weken, maar omdat de voorzitter van Feyen oord niet in het land was, moes ten we even wachten voor het officieel mocht worden. Dat was niet makkelijk, daarom ben ik nu vooral opgelucht" De belangstelling van Feyen oord voor Kuijt, die vijfjaar voor Utrecht speelde, dateert al van wat langer geleden. Ook Ajax meldde zich de afgelopen we ken bij Kuijts zaakwaarnemer Piet Buter, maar zijn besluit om naar Feyenoord te gaan, stond al vrij snel vast. „Een paar we ken geleden is het concreet ge worden", zegt de Katwijker. „Ik heb puur mijn gevoel gevolgd. Voor mijn idee is Feyenoord de club waar ik het best pas." Gesproken met Feyenoord-trai- ner Van Marwijk heeft Kuijt nog niet, maar de spits gaat ervan uit dat dat gesprek er snel zal ko men. Net zoals Kuijt erop rekent dat hij straks met Pierre van Hooijdonk samen zal spelen. „Als ik daar wat over mag zeg gen: het lijkt me fantastisch om met iemand te voetballen, die zoveel heeft betekend voor het Nederlands voetbal. Pierre is na tuurlijk iemand van wie ik heel veel kan leren." De komende maanden speelt Kuijt nog gewoon in Utrecht. Met zijn huidige club speelt hij op 4 mei in Utrecht nog tegen Feyenoord. „Dat is een bijzon dere wedstrijd, maar de fans van Utrecht hoeven zich geen zor gen te maken. Ik zit zo in elkaar dat ik elk spelletje wil winnen." den haag - Als een energiebe drijf met zijn stroomnet de norm niet haalt, moet het bij storingen een vergoeding aan de klant betalen. Dat heeft staatssecretaris Wijn (economi sche zaken) gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. Pagina Economie den haag - Roken wordt duur der. CDA en PvdA zijn het er in de onderhandelingen over een nieuw regeerakkoord over eens dat de accijns op tabak fors omhoog moet. Pagina Binnenland 1 den haag/gpd - Premier Balke nende schakelt de landsavocaat in om te onderzoeken of er juri dische stappen kunnen worden ondernomen tegen prinses Mar garita. De nicht van koningin Beatrix beschuldigde de Rijks voorlichtingsdienst (RVD) gister avond van afluisterpraktijken. De regering gaat het foutieve beeld dat rond het koningshuis is ontstaan door de uitlatingen van prinses Margarita en haar man Edwin de Roy van Zuyde- wijn 'rechtzetten'. Dat verklaar de Balkenende vanmiddag. Hij vindt de ontstane situatie 'bui tengewoon pijnlijk'. Balkenende neemt de beschul digingen van Margarita hoog op. De prinses maakte in een door bijna twee miljoen men sen bekeken uitzending van Nova de koninklijke familie op nieuw zwart en beschuldigde RVD-topman Brouwers van af luisteren. Brouwers voelt zich persoonlijk aangevallen. „Het is nogal wat als een hoofd van een rijksdienst beschuldigd wordt van illegale praktijken." Hoogleraar staatsrecht en oud CDA-Tweede-Kamerlid Koe koek stelt zelfs dat het er op lijkt dat de prinses majesteits schennis heeft gepleegd. Vol gens Koekkoek heeft de prinses koningin Beatrix in indirecte bewoordingen beticht van machtsmisbruik. Die aantas ting van de goede naam en eer van haar tante gaat volgens hem 'veel en veel te ver'. HP/De Tijd meldt vandaag een nieuwe beschuldiging: het hof zou belastingpost van Margari ta's echtgenoot hebben onder schept en geopend. Het hof zou de zakelijke en persoonlij ke belastingaanslagen van De Roy van Zuydewijn hebben on derschept. Het is gebruikelijk dat de thesaurier van het hof de belastingaangiften van le den van het koninklijk huis af handelt, maar de prinses en haar man zeggen daar nooit over te zijn geïnformeerd. In een derde brief aan voorma lig premier Kok, waarin ook de 'onderschepping van belas tingaanslagen' was gemeld, hebben Margarita en haar man op 9 april 2002 dringend ver zocht om ingrijpen door de mi nister-president. Pagina Binnenland i: Meer over de kwestie-Ma rgar'ita door Ruud Sep ter aar - De gemeente Ter Aar komt min of meer onder curate le van de inspectie van het mi nisterie van VROM. De komen de tijd moeten alle aanvragen voor bouw- en aanlegvergun- ningen in het buitengebied wor den doorgestuurd naar de in spectie. De maatregel is een ge volg van een vernietigend rap port over de lakse wijze waarop de gemeente omspringt met de regels voor ruimtelijke ordening, bouw, milieu en veiligheid. Volgens afdelingshoofd Van Ommen van de VROM-inspectie wordt de lakse houding van Ter Aar onder meer veroorzaakt door personeelsgebrek, maar speelt ook een doorgeslagen vorm van klantvriendelijkheid een rol. „Kijk, met klantvriende lijkheid is niks mis, maar je moet daarbij wel de wettelijke regels in acht nemen. Klant vriendelijkheid naar de ene bur ger heeft vaak negatieve gevol gen voor de ander. En bij bedrij ven kan het zelfs leiden tot con currentievervalsing. Vooral bij het handhaven van de regels in het buitengebied heeft Ter Aar het volgens VROM niet zo nauw genomen. „In het be stemmingsplan is geregeld dat je voor allerlei activiteiten in het buitengebied een aanlegvergun- ning nodig hebt", legt Van Om men uit. „De gemeente heeft daar regels voor, maar ze houdt zich daar niet aan. De regels worden niet toegepast. Wat dat voor gevolgen heeft? Wij zijn er in ieder geval achter gekomen dat er waterpartijen zijn ge dempt in het plassengebied. Daar stellen wij een nader on derzoek naar in." Pagina R5: Ter Aar niet verrast door VROM-rapport (advertenties) RKENDE MISATIES SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES BOZE PRINSES (P/De Tijd was het gisteren eurt aan Nova om prinses prita een platform om haar boegen over het Koninklijk (e spuien. Twee miljoen kij- maakten voor het eerst ken- let de boze prinses, die zich {ens deskundigen - met haar khtmakingen op het randje Majesteitsschennis begeeft, prinses beschuldigde de iroorlichtingsdienst van af- trpraktijken. Kon de zaak iu toe afgedaan worden als Bmilietwist, na haar optre- gisteravond en de reactie fremier Balkenende heeft de wel degelijk staatsrechtelij- nensies gekregen, lier Balkenende besloot gis- •ond al de landsadvocaat in lakeien om te onderzoeken prinses juridisch kan wor- langepakt voor haar uitla- n aan het adres van de RVD. meer dan een emotioneel p op Margarita om haar ru- let het Koninklijk Huis niet r via de media uit te vech- leed hij niet staat dat de premier de tie te lang op zijn beloop gelaten in de hoop dat het verwaaien. Het verweer van nende vanmorgen liet veel te over voor vragen. Hij zegt lutieve beeld dat rond het igshuis is ontstaan te zullen zetten, maar zegt niet hoe. waar heeft Margarita geen e beschuldiging kunnen naken, maar haar advocaat t 'bewijzen van onoorbare openbaar te maken. Balkenende was het van en van cruciaal belang de luldigingen inzake afluister- ijken en het gerommel met ossier van de sociale dienst dwin de Roy van Zuydewijn *rleggen. De premier ont- e de afluisterpraktijken, moest toegeven dat de BVD ünatie uit het dossier aan staatshoofd heeft doorge- i es Margarita lijkt nu aan tornt het tot een rechtszaak rij in staat haar verdacht- te bewijzen, dan imago van het Konink- iuis schade op te lopen, persoonlijke aantijgingen iet adres van koningin Bea- «lf moet Margarita nu met 1 staven of haar mond hou- leiden - Prinses Maxima en de Italiaanse president Ciampi waren vanmorgen op bezoek op de Leidse universiteit. Ciampi hield in het Academiegebouw aan het Rapenburg een toe spraak voor hoogleraren over de eenheid van Europa. Studenten Italiaans uit Leiden, Amsterdam en Utrecht waren uitgenodigd de president te ontmoeten. Foto: Henk Bouwman Belangrijke mededeling voor abonnees in Leiderdorp U heeft 25 februari jl. een mailing over keuze-tv ontvangen van Casema. Op de bijgevoegde kieskaart zijn uw persoonsgegevens weggevallen. Casema heeft uw naam en adresgegevens nodig om de verzoeken voor het basispakket kabeltelevisie (17 zenders) te kunnen verwer ken. Wij verzoeken iedereen uit Leiderdorp die inmiddels de kaart retour heeft gestuurd zonder vermelding van persoonsgegevens, voor 18 maart a.s. contact op te nemen met Casema via 0900 - 8896 of te mailen naar leiderdorp@office.casema.nl. Klanten die de kieskaart nog willen verzenden, vragen wij duidelijk naam, adres en klantnummer te noteren. Klanten die het standaardpakket van 34 zenders willen blijven ontvangen, hoeven niets te doen. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Handtekening: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl Postcode Telefoon Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken grMs. NaamriMnv n/. (Lvm controle nabezorcpng)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1