SERVICE EjEj □E] BIKKEN WET GEWOONTES □E □E Lamssoep met waterkers Nevelig Anagram HDC160 DINSDAC 4 MAART 2003 CD VAN DE DAG Genre: punkrock/sleaze The Eighties Matchbox B-Line Disaster Hörse Of The Dög (No Death/Universal De Britten hebben hun eerste hype van het jaar te pakken. Vijf jon ge binken uit het altijd opwindende badplaatsje Brighton zorgen voor ophef onder de tongbrekende naam The Eighties Matchbox B-Line Disaster. Hun debuut is een soort samenraapsel van chao tische punk, afval-rockabilly a la The Cramps en krankzinnige mu zikale effecten met de belegen humor van Dave Dee Dozy Beaky Mick Tich. Dat alles onder het ludieke motto: 'psychosis is a posi tive force'. We spreken dan ook van adolescenten en jonge volwas senen die zich met gretigheid op van alles en nog wat storten. Vooral het opgefokte Psychosis Safari maakt duidelijk dat we hier te maken hebben met kids die zich herkennen in de Jackass-men- taliteit van MTV. Het stuk kent een stukje verstopte zang waar Iggy Pop zich in verslikt zou hebben en een gitaarsolo die het meest lijkt op het geluid van een cirkelzaag. Het album beslaat slechts 26 slordige minuten, maar na beluistering heb je het gevoel volkomen door elkaar geschud te zijn. Hoe kan iets dat zo 'fout' is zo lekker overkomen? BOEK VAN DE DAG Een tien-stappenplan om je leven te veranderen Pete Cohen Sten Cummins Genre: psychologie Pete Cohen Breken met gewoontes Een tien-stappenplan om uw leven te veranderen Uitg. Elmar Prijs 12,50 Jaaaa, dat is het. Niet langer laat ik me teisteren door ingesleten gewoontes. Weg met gokverslaving, stress, nagelbijten, eetstoor nissen, ongecontroleerde woede en gebrek aan zelfvertrouwen. Het leven wordt een paradijs zonder al die beperkende gewoontes. Ik geloof in mezelf. Het gevoel is er, de spiegel vertelt mij hoe het moet. Zie ik daar die frisse, blakende jongeman, die knopen kan doorhakken, overtuigd overkomt en ontspannen in zijn vel zit. Het is allemaal het resultaat van dit 'tien-stappenplan om mijn leven te veranderen'. Volgens de methode van het neuro linguïstisch pro grammeren (NLP) ben ik mijn fobieën de baas geworden. Veran dering is leven. Weg met een lekker biertje aan het eind van de middag, weg met een krantje lezen op zaterdagochtend, gelukkig nooit meer uit eten, eindelijk verlost van de voetbalcompetitie op de buis, nooit meer uitslapen, weg met die hartstochtelijke ver liefdheden. Of schiet ik nu te ver door? KOKKERELLEN Met het lamsvlees en de water kers brengt u het voorjaar op ta fel. De soep kan als een comple te maaltijd voor 2 of 3 perso nen dienen. Ze is echter ook geschikt als een voorafje en dan kunt u met de aange geven hoeveelheden zes of zeven gasten aan tafel vra gen. Geef er lekker knap perig, zelf afgebakken, stokbrood bij. Maaltijdsoep voor 2-3 personen: 350 - 400 gram lamspoelet lams- pootje; 1 (winter) wortel, in plakken gesneden; 1 dikke prei, in ringen gesne den; 1 kruidenboeketje (5 takjes bladpeterselie, 2 takjes tijm; 1 takje roze marijn, 1 plukje kervel; 1 klein laurierblad); 6 zwarte peperkorrels, licht gekneusd; zout; witte peper uit de molen; 50 gram boter; 45 gram bloem, gezeefd; 150 gram verse waterkers; eventueel 11/4 dl. crème fraïche. Zet het lamsvlees en het lams- pootje op met 1 3/4 liter koud water. Breng alles langzaam tot het kookpunt. Schuim het op pervlak enkele malen zorgvuldig af. Voeg wortel, prei, kruiden boeketje en peperkorrels toe. Laat alles 3-31/2 uur zachtjes trekken. Neem de pan van de warmtebron en laat hem een half uurtje staan. Zeef daarna de bouillon door een tevoren nat gemaakte (passeer) doek. Laat de bouillon afkoelen. Houd het vlees waarvan de bouillon is ge trokken apart. Snijd het in kleine stukjes. Verhit een pan met dikke bodem. Laat de boter smelten en wacht tot het schuim begint weg te trekken. Roer de bloem er in eenmaal door. Blijf roeren tot een volkomen gladde ietwat smeuïge mas sa is verkregen. Schenk de bouillon er onder voortdurend roeren bij. Blijf zolang roeren tot een licht ge bonden soep is verkre gen. Breng de soep op smaak met wat zout en peper. Laat de soep enke le minuten zachtjes door koken. Maak intussen de wa terkers schoon. Verwij der de worteltjes en de dikste stelen. Spoel de waterkers enkele malen in ruim koud water. Laat ze daarna goed uitlekken en maak ze zo droog moge lijk (slacentrifuge). Gebruik de keukenmachine om er een fijne puree van te maken. Roer de puree vlak voor het opdienen door de hete soep. Doe er daar na het vlees bij. Laat dan nog even de kook over de soep gaan. Presentatie: Dien de soep op in een voorver warmde terrine. Schep de soep aan tafel in voorverwarmde bor den. Laat eventueel in elk bord een flinke 'wolk' crème fraïche op de soep drijven. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: (in beide richtin- gen)op de A12 tussen knooppunt Gouwe en knooppunt Ouden rijn; op de A20 tussen knooppunt Terbregseplein en knooppunt Gouwe en op de A28 tussen knooppunt Rijnsweerd en knooppunt Hoevelaken. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A7 in de omgeving van Hoom en A12 bij Bunnink. Woensdag: A2 bij Ou- der-Amstel en A12 bij Woerden. Donderdag: A13 bij Delft en A4 bij Bergen op Zoom. Vrijdag: A67 bij Asten en A58 bij Middelburg. Za terdag: A50 bij Epe en A29 bij Oud-Beijerland. Zondag: A9 bij Cas- tricum en A2 bij Weert. HET WEER door Jan Visser Het werd gisteren na een bewolkt begin een zonnige en aangename dag met weinig wind en maxima rond 11 graden. Het bleef ook afgelopen nacht op wat be wolking na helder weer. In die opklaringen is het op nieuw koud geworden. In Valkenburg kwam het met een minimum van -0.1 graad net tot vorst, terwijl het in Schiphol niet kouder werd dan +1.4 graad. In de hele regio kwam het wel tot vorst aan de grond, met waarden rond -2 graden. Vannacht en morgen staat het weer onder invloed van een depressie, waarvan de kern zich ten zuiden van IJsland ophoudt. Een storing, die zachtere en vochtige lucht voorafgaat, heeft inmiddels onze re gio's bereikt. Morgen bevinden we ons in de zachte lucht. Donderdag trekt een veel actievere storing, die opnieuw koelere lucht voorafgaat, door onze streken. Vanavond en vannacht blijft het meestal bewolkt. Van tijd kan het licht gaan (mot)regenen, maar tus sendoor zijn er ook droge periodes en grote hoeveel heden neerslag worden sowieso niet verwacht. De minima zijn zacht met waarden rond +6 of +7 graden. Morgen begint de dag grijs en nevelig. Af en toe kan er wat lichte regen of motregen vallen, maar veelal overheersen de droge periodes. Later op de dag trekt de wolkenbasis op en misschien dat er hier en daar enkele gaten in de bewolking komen tegen het einde van de dag. Het is zacht weer met maxima rond 10 graden. De wind waait zwak of matig uit zuidelijke sector. De eerstvolgende dagen blijft wisselvalligheid de weerkaarten sieren. Donderdag begint met regen, maar na de middag wordt het droger met enkele op klaringen. wo Temperatuur min/max Z 4 Neerslagkans Neerslag-mm 30% 0 DO NW 4 70% 5-11 lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Waterstanden morgen Z 3 10% 0 ZZO 3 30% 0-0.5 2 Schevenmgen 04:46 - 16:55 00:20 - 12:51 ZW 4 50% 2-4 SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Italië Verwachting voor morgen A dal A dal berg V berg V Ayas-Champoluc 200 30 Nus 20 10 Bormlo 250 10 Sefc am Schtem 65 5 Courmayeur 200 50 St RhÈmy 200 40 EggentaJ 85 50 Torgnon 75 55 La Thufle 280 80 Kastdruth 65 5 Uvigno 245 66 Meransen 100 50 Madesimo 700 50 Ratschings 80 45 MA Sp.in|i' Dl Hal WO üuii',1 md DO Zv/itserland VR Fr.i ikrijk ZA Oostenrijk ST RIPS Katwijk LeidenO O Wassenaar lO Den Haag Hillejgm Liss& O Sassenheim O Amersfo Bron: www.weeronlir PUZZEL DIRK JAN 1 2 3 5 6 7 8 9 DE RECHTER door Mr Jesse van Muytwijck Op elke verticale regel dient een woord van vier een van vijf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is ingevuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. BC R PÊ VAPÉfc VAN STZUe-TJe- ZWAfcTKUHSKS. 1Vogel, drinkgerei, muziekgezelschap; 2. deel v.d. voet, dorpsweide, terstond; 3. huisdier, vaartuig, zeer buigzaam; 4. edelgas, inviteren, rendabel; 5. hard dierlijk vet, hijswerktuig, korte sok; 6. overblijfsel, vis, zonder zorg of vrees; 7. hinder, monsterlapje, stad; 8. vogelverblijf, hulp, weegtoestel; 9. doorslag, lekkers, aangaande; 10. zwart afzetsel, schaakstuk, gezicht. Oplossing van maandag: Horizontaal: 1. Adel; 4. pand; 7. galei; 9. re; 11. mol; 12. en 13. dek; 15. ene; 16. eraf; 18. dier; 19. Ido; 20. kaan; 22. n<w 25. ral; 27. pil; 28. om; 29. lat; 31. el; 32. pedel; 34. stof; 3 Verticaal: 1. Aarde; 2. eg; 3. lam; 4. pel; 5. ai; 6. diner; 8. lo^i 10. eerzaam; 12. energie; 14. ka; 15. ei; 17. Fin; 18. don; 20. kroos; 21. al; 23. op; 24. allee; 26. pad; 29. lef; 30. tel; 32. po; 33. li.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12