Eindeloos snoezelen met levende Barbies MEDIA Misdaad en nieuws in plaats van seks Serie Fast Lane doet erg denken aan Miami Vice Margarita in NOVA Chatten met Esther Hart Sugababes bij TMF Awards Studentenactie snel afgelopen Werk Bazen naar foto-instituut TROS surft mee op K3-hype Gordon toch naar Riga dinsdag 4 maart 2003 Hilversum - NOVA zendt van avond (Nederland 3, 22.15 uur) een interview uit met prinses Margarita en haar echtgenoot Edwin de Roy van Zuydewijn. Verslaggever Carl Omstein sprak gisteren met het paar op hun kasteel in het Franse Auch. Het is de eerste keer dat Marga rita en Edwin reageren op de veelbesproken interviewreeks in het weekblad HP/De Tijd, waarin zij het koninklijk huis beschuldigen. Hilversum - De winnares van het Nationaal Songfestival Es ther Hart kruipt morgen achter de computers van de TROS om te chatten met haar fans. Van kwart over vier tot vijf uur geeft de Rotterdamse via www.song- festival.nl antwoord op alle vra gen die worden gesteld. Fans kunnen haar een hart onder de riem steken voordat ze afreist naar Riga in Letland om daar op 24 mei Nederland te verte genwoordigen tijdens het Euro visie Songfestival. Via een web cam kunnen mensen thuis meekijken met de chatsessie. Hilversum - Atomic Kitten, Su gababes, Girls Alloud, Daniel Bedingfield en Big Brovaz! tre den op tijdens de uitreiking van de TMF Awards op 19 april. Za terdag worden de genomineer den voor een TMF Award be kendgemaakt De TMF Awards worden tijdens een live-uitzen ding uitgereikt in 11 categorie- en. In totaal treden 15 nationa le- en internationale artiesten op. De 10.000 kaarten waren binnen een uur verkocht. Via de website www.tmfawards.nl hebben al meer dan 15.000 jon geren hun favoriete artiest voor een TMF Award genomineerd. utrecht - Na enkele uren heb ben studenten van de School voor Journalistiek in Utrecht gisteren hun blokkade voor de ingang van het gebouw opge heven. Zij voerden actie tegen aangekondigde bezuinigingen. Na een gesprek met de directie van de faculteit werd de blokka de opgeheven. Volgens een woordvoerster van de demon stranten werd uit het gesprek duidelijk dat de plannen van de directie niet meer zijn terug te draaien. Hilversum - De fotocollectie van de in 1994 overleden foto graaf en geluidsman Roel Bazen is door zijn vrouw overgedra gen aan het Nederlands Insti tuut voor Beeld en Geluid, voorheen NAA. De collectie van Bazen omvat naar schatting 4000 foto's. Onder andere een uitgebreid overzicht van de ty petjes (vieze man, Dirk, de ge broeders Temmes) van Van Kooten en De Bie. Daarnaast maakte Bazen foto's van Henk Spaan en Harry Vermeegen en van Aijan Ederveen en Tosca Niterink. door Monique Brandt schelle - Roze glittertruitjes. Roze gebloemde gympen. Licht paarse broeken met spiegeltjes en -al weer - roze bloemen. Kekke staartjes, giebels, giechels en glimlachjes: de wereld van de meisjes van het nog steeds im mens populaire kleuterpopgroep- je K3 is één pastelkleurig, zacht en poezelig pretpark. De drie Vlaamse would be bakvissen - want inmiddels richting dertig - gaan ogenschijnlijk snoezelend het leven door. Als een soort vrouwelijke Teletu- bbies kirren ze er op los tegen over hun doelgroep, de kinder tjes van pakweg vier tot tien jaar die deze avond braafjes wachten op hun idolen in Studio Hon derd. In het ruime, in frisse kleuren gekalkte complex op een troosteloos industrieterrein net buiten Antwerpen, zien kin derprogramma's als Samson en Gert en Wizzy en Woppy het le venslicht. Studio 100's creatief directeur Gert Verhulst, ook de man naast de pop/hond Sam son, loopt geconcentreerd rond over de studiovloer waar deze dag de laatste drie afleveringen van de nieuwste Studio 100-pro- ductie op band wordt gezet. De Wereld van K3, vanaf mor genmiddag negen woensdagen te zien in Nederlands 3's jeugd- blok Z@ppelin, is een babbel- programma waarin het drietal kinderen en volwassenen ont vangt die hen zijn opgevallen. Martin Gaus vertelt over een huisdier, een Belgische zangeres zingt een K3-achtig liedje, maar dan in het Frans, een groepje kinderen brengt een liedje over hun anti-zinloos geweld clubje, er wordt een spelletje gedaan met een paar kinderen. „Voor het eerst weer een pro gramma als Stuif es in of Ren je Rot van vroeger", aldus een en thousiaste Huib Boermans, me diadirecteur van de TROS. Ove rigens niet helemaal waar, want in die bij dertigers en veertigers welbekende programma's draai de het om de prestaties van de kinderen. De Wereld van K3 draait enkel en alleen om K3. „Wel logisch, met zo'n enorme hype", zegt de moeder van éen van de fans. „Mijn Anna is zes en helemaal idolaat van die drie. Persoonlijk vind ik dit beter dan zo'n Britney Spears. K3 heeft niets met seks te maken, K3 is alleen maar lief en snoezig en seksloos. Een soort levende Bar bies eigenlijk." Achter de Spice Girls der lage landen schuilt in ieder geval een soortgelijk marketingconcept als in het geval van Mattel's Barbie. K3 is de ultieme droom van het soort kleutermeisjes dat ook Barbie en Ken een warm hart toedraagt: roze, strikjes, vlecht jes, lief, onschuldig en vrolijk De theatershows, zoals komen de zomer K3 in Wonderland, zijn meestal binnen het uur uit verkocht, de cd's - het nieuwe album wordt in september ver wacht - zijn steevast een paar maal platina en de K3-spulletjes zijn niet aan te slepen. K3-koek- jes, K3-etuis, K3-poppen, brief papier, rugzakjes, vrienden boekjes en strips: ze vliegen de winkels uit. Eén bedrijf had zelfs plannen om een autonavigatie systeem uit te rusten met de stemmen van K3. Het repertoire is aansprekend voor het jonge publiek de swin- De meiden van K3 treden op. Op de achtergrond kleine meisjes die meedeinen op de klanken. Foto: GP- D/Bob Huitink gende liedjes als Oma's aan de Topp Heyah Mama, Alle Kleu ren en Jongens zijn gek, zijn ide ale meezingers, zelfs voor kinde ren wiens woordenschat nog niet verder reikt dan het meest basale niveau. De drie K's, Kris tel (zwart haar), Kathleen (blond) en Karen (de rode), be wegen zich ogenschijnlijk 24 uur per dag op dat niveau. „Dit ko nijntje heeft een beetje kaka aan zijn poepje", pruilt Karen tegen de kinderen in de studio als ze het Huisdier van de Week in haar armen heeft. „Wij zijn de drie gelukkigste meisjes ter we reld", giebelt Kathleen een half uur na de opnamen in een moeizaam want serieus bedoeld gesprek met journalisten. „Wij doen 24 uur per dag wat we het leukste vinden. Dit is onze droom." Volgens het drietal, dat persoon lijk gerichte vragen vakkundig ontwijkt, is het televisiepro gramma vooral éen geweldige kans'. „We zeggen al vier jaar lang dat we vreselijk veel geluk hebben", aldus Kathleen. Kris tel: „We hebben wel flink moe ten repeteren. We willen echt betrokken zijn bij de gasten in ons programma. Een televisie programma maken is toch heel anders dan op het podium staan. Gelukkig hebben we een goede redactie." Karen: „We zijn goed op elkaar ingespeeld. We kermen elkaar zo goed, ook als we elkaar niet zien, bellen we el kaar elke dag." Komt er een vervolg? „We plan nen niets", aldus Kathleen. „We zien wel wat op ons afkomt. En we doen wat leuk is." Hoe lang dat nog kan, gezien de leeftijd van de K3-dames, is de vraag. De concurrentie van veel jonge re kleuterpop-bandjes als M- kids, begint te knagen. Eerdere geruchten dat K3 uit elkaar zou gaan, zijn echter onzin, aldus de drie. Karen: „Wij zeggen altijd, we gaan door tot we zeventig zijn, dan kunnen we Oma's aan de Top opnieuw uitbrengen." De wereld van K3, morgen, Ne derland 3, 15.45 uur De 'wereldberoemde' Belgische meidenband K3 poseert enthousiast en vol verve voor de fotogra to: GPD/Bob Huitink Hilversum - Gordon zal toch naar Riga afreizen. Van maan dag 19 tot en met zaterdag 24 mei gaat hij zijn radioprogram ma Goedemorgen Gordon van uit de Letse hoofdstad presente ren. Zaterdag eindigde de zanger en dj als tweede bij het Nationale Songfestival met het nummer I'll be your voice. Gordon moest het afleggen tegen Esther Hart die met One more night won en Nederland mag vertegenwoor digen in Riga op 24 mei. Gordon was zwaar teleurgesteld toen hij zaterdag de tweede plaats haalde. Hij vond dat jury voorzitter Comald Maas het pu bliek te nadrukkelijk opriep om op Esther Hart te stemmen. Dagelijkse talkshow en wekelijks programma voor Menno Buch en Bas van Hout Menno Buch en Bas van Hout moeten er met de dagelijkse actuele talkshow Nightclub en het wekelijks misdaadprogramma Crimecafé voor zorgen dat Veronica weer boven water komt. Een gesprek over slechte reputaties, vriendschap en programma's KI J KC IJFERS Top 10 meest bekeken programma's 1. NOS Journaal (zo, 20 uur) NOS 3.388 2. Ajax-Arsenal NOS 3.114 3. Idols uitslag RTL 4 3.088 4. Studio Sport (zo,19u) NOS 3.028 5. Idols RTL 4 2.817 6. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.338 7. Baantjer RTL 4 2.330 8. Tussen kunst kitsch AVRO 2.102 9. Vermist TROS 1.894 10. Kassa VARA 1.705 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal (ma) NOS 341 2. Klokhuis NPS 307 3. Erwtje VPRO 287 4. Doen laten VPRO 286 5. Heuvellandziekenhuis VPRO 241 6. Genante verhalen VPRO 235 7. Kip VPRO 229 8. Keepvogel VPRO 217 9. Bentebent en katjaka VPRO 216 10. Madame Baba VPRO 207 Marktaandelen in Nederland 1 12,6 (13,0) Nederland 2 19,0 (18,7) Nederland 3 7,1 (7,3) - RTL 4 17,4 (17,7) - RTL 5 4,2 (4,1) Yorin 6,1 (5,6) SBS 6 9,2 (9,3) - NET 5 5,3 (5,0) V8 3,1 (3,3) - Veronica 0,3 (0,5) - De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luis- teronderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kijkers van 3 tot en met 12 jaar.Tussen haakjes staan de marktaandelen van vorige week. door Jacques Geluk Hilversum - Seks voor de Buch. Vrijwel iedereen begint nog steeds over dat programma wanneer de naam Menno Buch valt, maar niet Veronica's pro grammadirecteur Bert van der Veer. „Bert kwam aan met de formule voor de talkshow Night club. Ik voelde me vereerd toen hij zei dat hij alle programma's van mij had gezien, maar alleen de vraaggesprekken die ik heb gevoerd had bewaard. De rest had hij weggegooid. Ik word - hoewel ik ook veel dingen heb gedaan die niks met seks te ma ken hebben - gezien als tele foonpooier, ranzig persoon en belastingfraudeur. Dat is opge lost Ik heb geen moeite meer met die vooroordelen, ik ga mijn best doen ook die andere kant te laten zien. Bert en ik waren het snel eens. Dat komt goed uit, want ik had besloten dat als ik ooit weer eens wat voor tv zou doen, ik het zelf leuk moest vin den." „Het is vervelend dat mensen zo'n onterecht beeld hebben van Menno. Je hebt een eerste ontmoeting nodig om te weten wie hij is. Seks voor de Buch staat daar haaks op. Er zijn wei nig mensen die meer oorspron kelijke ideeën hebben dan hij. Hij heeft over elk onderwerp een mening", zegt misdaadjour nalist Bas van Hout. „Mijn nieu we programma Crimecafé is bij Menno ontstaan. Al jaren gele den. Aanvankelijk hebben we het de Holland Media Groep aangeboden, maar daar hadden ze niet door wat het idee was. Ze zagen het als een soort Sport aan tafel, maar dan crimineel. Menno zwakt zijn ideeën nooit cif en zonder zijn inspiratie zou dit dynamische programma er niet zijn gekomen. Dat gebeurde nu binnen vier dagen. Opeens werd ik 's avonds door Bert ge beld en een half uur later stond het plan op de mail, zonder dat het over driehonderd schijven was gegaan." Menno: „Zonder dat we het van elkaar wisten hebben we in on ze gesprekken met Bert, de eni ge met wie we iets van doen hebben, al in de eerste zin de zelfde eis op tafel gelegd: we wil len niets te maken hebben met externe producenten." Bas: „Het lijkt een een-tweetje, maar dat was het niet. Hier zijn mensen primair gemotiveerd, daarna praten ze pas over betaling. De helft van de redactie heeft een ideologische insteek en ze zijn allemaal competent. Via een ex terne producent krijg je ook mensen die net een bum-out hebben gehad en toch aan het werk gezet moeten worden." „Je moet tv maken met mensen die niets anders willen, dat heeft di rect invloed op je product", al dus Menno. Beschadigd „Ik praat met Bas op hetzelfde niveau als met mijn gasten. We kenden elkaar vluchtig uit de tv- wereld tot ik zijn boek 'De erven Bruinsma' las op het strand van Senegal. Drie weken later was ik nog flabbergasted. Ik heb hem gebeld en wilde maar één ding: over het boek lullen. Zo zijn on ze gesprekken ontstaan, fle was wat beschadigd door de -over heid, waarna we heel intens zijn gaan praten." De twee vrienden, want zo mag je beide programmamakers wel noemen, leunen ontspannen Mensen hebben een verkeerd beeld van Menno Buch, vindt misdaadjournalist Bas van Hout. Foto: GPD achterover. Buch vertelt over Nightclub, waarin seks geen vooropgezet programma-onder deel is. Het wordt 's avonds tus sen tien en elf uitgezonden, ge deeltelijk tegenover NOVA en Barend Van Dorp. Een moei lijk tijdstip. „Ik kies nooit de makkelijkste weg, 06-seks was makkelijk. Seks voor de Buch was live. Ik had nooit tv gedaan en moest zo beginnen. Maar dat is beter dan een gesprek van an derhalf uur waarvan vijf minu ten overblijven, nadat de editor, de redacteur, de eindredacteur, een goede vriend en iemand van personeelszaken zich ermee hebben bemoeid. Daarom is monteren zo duur! Met live-tv heb je dat gezeur niet. Gaat er iets mis, dan gaat het mis. Dan ga je lekker op je bek. We gaan in Nightclub in op de actualitei ten van de dag." „Ik heb veel respect voor men sen, ook voor Clairy Polak en Je roen Pauw van NOVA, maar ik ga wel andere vragen stellen. Ik maak het programma als een kijker, dus wil ik van Femke Hal- sema ook weten of ze wel of geen vriend heeft of van me vrouw Balkenende horen waar ze boodschappen doet. Ik ben brutaler, maar altijd met res pect. Als de pleuris uitbreekt in Irak wil ik ook een Iraakse vluchteling aan het woord laten. De oude Albert Heijn had bij mij wel dertig keer mogen zeggen dat hij 'zich verneukt voelde', maar ik zou ook een accountant en vijf caissières hebben uitge nodigd." Menno gelooft niet dat zijn 'fou te imago' gasten bij hem weg zal houden. ,Als het toch niet lukt ze hier te krijgen, ga ik bij ze voor de deur liggen." De drie in terviews in het programma wor den afgewisseld met optredens van artiesten. Vaste medewer kers, onder wie Bas van Hout, doen regelmatig verslag van wat er in hun vakgebied gebeurt. Anouska Wink is Menno's co- presentatrice. „Ik ben er nog niet uit hoe de exacte presenta tie eruit gaat zien, maar we zit ten wel aan tafel, want zo hoort het."" Zijn teksten staan tevoren niet vast. „Ik heb niet eens een blaadje! Een autocue? Wat is dat?" „De ruggengraat van mijn pro gramma Crimecafé is de gewo ne burger. Het hele spectrum van de misdaad - van kruimel diefstal tot zware criminaliteit - komt aan bod, we leggen ons niet vast op een aspect", vertelt Bas van Hout, bekenc misdaadexpert in RH vard. „Als je dat doet geen programma. Mes 1 Je kent de Zaanse metl; hebben Zaanse Gast. In ronicagebouw (voorhc domicilie van de AVRG kelder die nog door de bruikt. Daar gaan we,, vriendelijke manier, e ondervragen. Dat word] listisch in beeld gebraclj ne om wie het gaat zij stoel in de hoek met I hoorlamp op zich gerij aantal minuten lang wj steekvragen op hem afj maar hij krijgt ook de 1 toelichting te geven.1 Bas presenteert het v\j programma Crimecafé maart semi-live (kort të een keer opgenomen) \J foyer van het Veronicq „Ik ga geen mensen ai en niet door het grint') hij. Menno: „En je hoi! toespraken op begrafj In de rubriek Heterdaad kijkers het team van G vragen met de verborgt ra te bewijzen dat er c dingen gebeuren in hu bedrijf. In geval van h volgt een confrontatie boosdoener. „Dan is e briek Stalker gestalked een cursus anti-stalkinj in de Verenigde Staten door weet ik dat het sta een stalker de enige mi die werkt. Verder gaan cussies opwerpen, slachtoffers die zich zelf in de problemen kt voorbeeld. De politie w we ons verdedigen m< spray of smurfenspray, niet? Waarom is het een speciaal, ongevat weer te hebben waarn mand die je bedreigt ij pijltjes kunt neerschiet der dat die er dood aant Hilversum - Slechte namaak of een goed gemaakte nieuwe ver sie van een oude succeshit? In Amerika zijn ze er nog niet uit De actieserie Fast Lane doet ve len denken aan de politieserie Miami Vice; snelle auto's, mooie mannen en dito vrouwen. Wie er gelijk heeft, kunt u zelf bepa len, want V8 zendt vanavond de eerste aflevering uit van Fast La ne. De serie werd in september in de Verenigde Staten zeer kritisch ontvangen. De grootste grief was, dat de verhaallijnen wel erg veel lijken op die van Miami Vi ce, maar dat de acteurs er niets van bakken. Ook zou de serie niet veel meer zijn dan een aan eenschakeling van achtervolgin gen, ontploffingen en seksueel getinte scènes. Wat dat laatste betreft, moet dat wel in Ameri kaans perspectief gezien wor den. De puriteinse Amerikanen vinden het bijvoorbeeld heel wat dat twee vrouwen elkaar kussen. Op de website www.fox- .com/fastlane is zelfs een aparte verwijzing naar De Kus. Elk detail werd bekritiseerd. Zo vond de vrouw van een recen sent dat de make up van de da mes belabberd is. Het zou vol doende zijn voor ontslag op staande voet van de make upda- me of -heer. Met rond de vijf miljoen kijkers scoort de serie in de Verenigde Staten maar matig. Het grappige is, dat de herhalingen het soms beter doen dat de eerste uitzen ding. Nu is de uitzendavond ook al een paar keer verschoven. Dat is in Amerika geen goed voorte ken. Het is dan ook maar de vraag of de serie een tweede sei zoen krijgt. Is de serie daarmee slecht? Nee hoor, het is toch vooral j kwestie van smaak. En <j wordt gekeken, hangt ni ook af van de andere prj ma's die avond op televl Dolf Rogmans Fast Lane wordt vanai 21.20 uur bij VB uitgezoi vi zot

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10