9 9 SPORT Keniaan Kigen vlast op Alphens parcoursrecord KNZB wil waterpolocompetitie inkorten voor Olympische Spelej LSG: geen herhaling bekerstunt NK wielrennen in Rotterdam Finale op De Uithof Tegenstander DIOK blijft weg 'Multiteam' nieuwe trend in schaatspeloton SPORT SPEL Rotterdam - Het Nederlands kampioenschap wielrennen op de weg wordt dit jaar verreden in Rotterdam. Op zaterdag 28 juniitrijden de vrouwen en de beloften om de nationale titel, een dag later komen de elite renners met en zonder contract in actie. Het parkoers van onge veer 13.5 kilometer loopt onder andere over de Van Brienen- oordbrug en de Erasmusbrug. Start en finish zijn aan de Olympiaweg tegenover De Kuip, De overeenkomst met de gemeente Rotterdam geldt voor 2003 en 2004 met een optie voor nog een jaar. donderdag TJ FEBRUARI 2O0] leiden - Lucy YVïtteman uit Oegstgeest verdedigt zaterdag op De Uithof haar geringe voor sprong in de finale van de ge westelijke competitie voor ma rathonschaatsers. De vrouwen bijtên het spits af, om 20.30 uur. Om 21.00 uur starten de heren A, waar Perry de Vreede al kampioen is. Hij rijdt volgend jaar in het A-peloton. Bij de he ren B gaat de strijd om de ge westelijke titel tussen Jeroen Kraan uit Woubrugge en Chiel Smit uit Koudekerk. Tot slot rij den de veteranen hun laatste wedstrijd. leiden - De rugbyers van DIOK zijn gisteravond wel heel ge makkelijk aan hun punten ge komen. Roosendaal Comman do Combinatie meldde twee uur voor aanvang van de wed strijd niet naar Leiden af te rei zen, omdat het geen represen tatief team kon opstellen. Hier door wonnen de Leidenaars re glementair met 30-0. DIOK klom door de zege naar de vijf de plaats in de eredivisie. schaken - Regerend bekerkam pioen Leidsch Schaakgenoot schap (LSG) is al in de tweede ronde van de landelijke beker- competitie uitgeschakeld door het' Koninklijke DD uit Den Haag, In de reguliere wedstrijd kwamen de LSG'ers niet verder dan een 2-2 en moest een snel schaakbarrage beslissen. Ook deze barrage eindigde in een 2-2 waardoor DD verder bekert, omdat het laagste bordresultaat vervalt LSG gokte met vier internatio nale meesters op een andere bordvolgorde om de voorberei ding, van DD te ontregelen. De 'normale' eerste en tweede bordspelers (Jan Smeets en Ed win van Haastert) namen nu plaats aan de borden drie en vier. Van Haastert kende geen problemen, maar aan de boven ste borden ging het mis. Mark van der Werf in superieure stel ling volledig de draad kwijt en hij probeerde remise te maken door af te wikkelen naar een stelling met ongelijke lopers. Die stelling bleek verloren. Stefan van BÜtterswijk en Jan Smeets kwamen niet verder dan remise, waarna het mis ging in de snel schaakbarrage. Bij een 2-1 voor sprong voor LSG ging Smeets plotseling door z'n vlag en trad het bekerreglement onverbidde lijk in werking. De topploegen in de promotie klasse van de Leidse Schaak bond lieten geen steken vallen. De Zwarte Pion uit Lisse ver pletterde Bodegraven: 7-1. Al leen de Lissese kopman Ad Rey- neveld verloor van Alphenaar Leen de Jong. Het Leidse Leithen gaf hekkensluiter Lei derdorp 2 geen enkele kans: 6-2. Winstpartijen van Jan Bey, Wil Turk, Jerry Bey junior en een re mise van André Mes, zorgden voor een riante voorsprong. De enige nul aan Leithen-kant viel bij Jan Brandt die zich in de tijd noodfase beet liet nemen door Leiderdorper Cees de Haan. Leithenaar Iskander Schrijvers won een dame en Dirk Gruyters verzilverde z'n openingsvoor deel voor een ruime Leidse zege. De Philidor-reserves waren ook nog in de titelrace, maar ze staan zij weer met beide benen op de grond. Voorschoten 2 won met 6.5-1.5. Voorschotena ren Ruurd de Boer (pionnén- roof), Erwin Casareno (Weense drukstelling) en Rijk Verstraten met damewinst zorgden al snel voor een duidelijke voorsprong. De Philidor-spelers Michiel Ver geer, Frank Zeven en Piet Zwet sloot moesten in remise berus ten. Vervolgens noteerde Voor schotenaar George Gorodine een vol punt omdat Bernard Schelhaas z'n partij opgaf. Mid denmoter AAS 2 drukte door een 6-2 zege de Alphense Schaakclub 2 (ASC) dieper in degradatiezorgen. Alleen Alphe naar Norbert Janssen wist een vol bórdpunt te scoren. Eric Fraürin en Jerben Frijling brach- tenóen halfje binnen voor ASC. utrecht/gpd - De kans is erg groot dat de waterpolocompeti tie voor hoofklassers volgend seizoen drastisch wordt inge kort. Dit gebeurt om het natio nale mannenteam de kans te geven zich goed voor te berei den op het olympisch kwalifica tietoernooi, van 7 tot en met 14 maart 2004. Daar kunnen plaatsbewijzen worden verdiend voor de Spelen in Athene. De competitie zou beëindigd wor den in december, met februari als alternatief. AZC, LZ 1886 en De Zijl/LGB spelen in de hoofd klasse. De plannen zijn besproken door Kees van Hardeveld, technisch directeur van de zwembond KNZB, bondscoach Johan Aan tjes en de trainers van clubs die internationals leveren, zoals het Alphense AZC De voornemens moeten nog worden voorgelegd aan de trainers van de overige verenigingen en alle clubbestu ren. Van het scenario is alleen sprake als het Nederlands team zich in april in Kiev plaatst voor het Eu ropees kampioenschap. Een plek bij de eerste drie in een poule met Frankrijk, Spanje, Wit-Rusland, Oekraïne en Duitsland is voldoende. Op het EK moet Nederland bovendien bij de eerste tien eindigen om een plek te krijgen op het olym pisch kwalificatietoernooi. „Er is nu nog sprake van plan nen", zegt Aantjes. „Niet van beslissingen. We willen de ande re clubs uiteraard niet voor het hoofd stoten. De bereidwillig heid van de hofleveranciers is er in elk geval. Die willen het na tionale team een goede kans ge ven om de Spelen te halen en er ook goed te presteren. Is er geen Nederlands team in Athene, dan is dat ontzettend slecht voor de sport." Het liefst heeft Aantjes zijn team vanaf begin januari 2004 bijeen. Maar alleen als ook de in het buitenland actieve internatio nals dan beschikbaar zijn. An ders kiest de bondscoach voor medio februari. Heeft Nederland zicht op een ticket naar Athene, dan moet de competitie worden ingekort. In dat geval wordt eind september 2003 gestart met drie poules van vier ploegen, waardoor sneller een scheiding ontstaat tussen de zes sterkste en zes zwakste ploe gen. Ook in de nieuwe opzet is sprake van play-offs voor het kampioenschap en voor degra datie. Niet in een serie van best- of-three, zoals nu het geval is, maar dan in best-of-five. Na de strijd om de landstitel be gint een competitie voor de wa- terpoloërs die niet bij het natio naal team zitten. Die hoeven dan niet vanaf begin 2004 tot september van dat jaar stil te zitten. Deze 'pseudo-competitie' krijgt niet de status van de regu liere hoofdklasse. „Maar die is wel goed om jong talent veel wedstrijden te laten spelen", stelt Aantjes. De andere opzet past binnen een professionelere aanpak van het waterpolo, die de KNZB wil doorvoeren. Het mannenteam komt steeds dichter bij de top acht van Europa. Aantjes: „In mijn ogen moeten we in de toe komst naar een hoofdklasse met clubs die topsportwaardig kun nen worden genoemd. Of dat er zes, acht of twaalf zijn maakt mij niet uit. Dit moet niet overhaast gebeuren. Clubs moeten de kans krijgen om aan te sluiten. Oud-winnaar mist Maase en Krotwaar door Tim Brouwer de Koning alphen aan den run - WÜSOn Kigen loopt tijdens de Twintig van Alphen Kamiel Maase en Luc Krotwaar mis. Terwijl de Keniaanse topatleet op zondag 8 maart in Alphen aan den Rijn een aanval doet op het par coursrecord van Hendrick Ra- maala (57 minuten 58 secon den), bereiden de twee Neder landers zich op grote Keniaanse hoogte voor op de marathon van Rotterdam. Bij de presentatie van het deel nemersveld voor de dertigste Twintig legde organisator Ad Persoons zich gisteren gemak kelijk neer bij de hoogtestage van Krotwaar en Maase. Daar door kan Kigen zich niet revan cheren voor de nederlaag die hij vorige maand op de halve mara thon van Egmond leed tegen het Nederlandse duo. Persoons is allang blij, dat hij met Kigen, de Marokkaanse ma rathontopper Abdelkader El Mouaziz, de Zuid-Afrikaan Sha- drack Hoff en Greg van Hest op papier een aantrekkelijk lopers- veld bij elkaar heeft De gedre ven organisator uit Ter Aar weet uit ervaring dat een mooie affi che door een late afzegging plotsklaps waardeloos kan blij ken. Vandaar dat hij hoopt dat hij de Keniaan Kiprono ook nog kan overhalen om in Alphen te starten, ook al laat het budget dat eigenlijk niet toe. „Maar ik krijg hem bijna in de schoot ge worpen", zegt Persoons op fluistertoon. „Dus als de onder handelingen soepel verlopen, krijgen we misschien de win naar van de marathon van Ber lijn aan de start. Dan zijn we wat minder kwetsbaar voor het geval er een topper afhaakt" Dat Persoons de naam van de ene na de andere topatleet in de mond kan nemen, had hij twee maanden geleden niet kunnen bevroeden. Hij was destijds nog koortsachtig op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor als opvol ger van NUON, dat jaren de kar had getrokken. Toen bouwbe drijf Matrix Invest uit Woerden in een laat stadium toehapte, kreeg de Twintig weer wat fi nanciële armslag. „Maar het is niet te vergelijken met vorige ja ren", zegt Persoons snel. „Dat komt ook door de premies die atleten durven te vragen. Ook Nederlandse atleten deinzen er niet voor terug om hetzelfde be drag in euro's te vragen dat zij voorheen in guldens kregen. Dan is het budget snel op." Desondanks strikte Persoons naast een aantrekkelijk man- nenveld ook diverse topatletes. De Keniaanse Joyce Chepchum- ba, winnares in 1997, 1999 en 2000, Shitaye Chemechu en de Belgische Marleen Renders lo pen volgens de organisator voor de Nederlandse atletes Irma Heeren, Wilma van Onna en Anne van Schuppen uit. De start van de traditionele ope- ningsklassieker van het Neder landse wegseizoen is volgende week zondag om 13.30 uur op de Prins Bemhardlaan achter het voormalige gemeentehuis in De Keniaanse Joyce Chepchumba, winnares in 1997,1999 en 2000 doet in Alphen een gooi naar haar vierde overwining. Archieffoto: Eric Taal het Burgemeester Visserpark. Het loopfestijn begint al om 12.00 uur met diverse jeugdlo- pen, waarvoor deelnemers zich nog tot 11.30 vlakbij de start kunnen inschrijven. Om 14.10 uur gaan de 10 kilometer busi- nessloop en prestatieloop van start. Maar als je niet bereid of in staat bent topsport te bedrijven, dan is het ook de vraag of je in de hoofdklasse thuishoort." Daarom hoopt Aantjes dat veel hoofdklassers volgend seizoen actief zijn in de Europacup. „Het lijkt er nu op dat we twee teams mogen inschrijven voor de Euroleague en drie voor de LEN-trophy. Dat is het niveau waarop internationals moeten sporten. Tegen de buitenlandse concurrenten kunnen ze leren. Het niveau van de sterkste hoofdklassers is gestegen. Daar om is het nu zaak om over de grens te kijken. De beste ploe gen moeten niet éénmalig maar structureel Europees meedoen." heerenveen/gpd - Warmonder Pascal Vergeer, manager bij de schaatsploeg van TVM, wil vol gend seizoen aan het hoofd staan van een 'multiteam', een ploeg die marathon en lange- baan gaat combineren. Bart Veldkamp, Miel Rozendaal, Bertjan van Veen en de Ameri kaan KC Boutiette zouden daar een plaats in moeten krijgen. De 31-jarige ploegleider strikte in middels de vier schaatser die naadloos aan zijn voorwaarden voldoen, hoewel ze nog niet contractueel zijn vastgelegd. „Er moet in de eerste plaats een topteam voor de marathon wor den geformeerd. Met een tops- printer, een topallrounder, een potentiële Elfstedenwinnaar en een captain. Daarnaast moeten het ook nog eens jongens zijn die op de langebaan goed mee kunnen. Dan vallen er uit het marathonpeloton al veel rijders af. In mijn ogen blijven alleen deze vier over." Achter de keuze voor dit kwartet gaat ook een marketingstrategie schuil. Want Vergeer denkt dat momenteel met de marathon alléén geen grote sponsor valt binnen te ha len. Hij heeft daarom zijn ploeg zodanig samengesteld dat aan wezigheid in de belangrijke all roundwedstrijden aannemelijk is. In het geval van Veldkamp is dat al vrijwel zeker. „Bij wereld bekerwedstrijden, EK en WK is hij er normaal gesproken bij. En niet als programmavulling." KC Boutiette zit in een vergelijkbare situatie. Hij komt uit voor de Verenigde Staten en rijdt regel matig internationale langebaan- wpdstrijden. Miel Rozendaal kan volgens Vergeer een absolute topper worden op de vijf en tien kilometer. Bertjan van der Veen (34) uit Joure wordt beschouwd als een vaste waarde in de mara- thonploeg. Een sponsor heeft Vergeer nog niet gevonden. kc De KNZB probeert ook jta jeugdopleiding te verbeten oe Ex-bondscoach Ivo Trumbisl denkt na over een jeugdpla |e b Aantjes: „Ivo vraagt zich af h hij een talent moet verbetei dat elke week met 24-0 wint V hebben nu al succes met e g| landelijke competitie vo teams tot en met 18 jaar. Da kh moeten we op voortbordun jch Dan kunnen we tot een systet oei komen waarin talent wordt hod m kend en opgeleid en uiteinde! |g v kan uitgroeien tot volwaan ner international. Ook dit heb je i©rd\ teraard niet een, twee, drie vojom elkaar. Het begint ermee dat mure in alle geledingen de topspo jg is gedachte naar voren brengen.' (Jtr< ekn - koo BILJARTEN sior ihe oen cli De Engel/van der Aart verloor leurstellend met 4-2 van HWA gen watch, ondanks een goede pa w bi van André van der Aart. Hij I 1 tijc haalde een moyenne van 9 de/ maar verloor in tien beun Louis Opstal maakte een bes sende serie van 111 in de twei beurt en bracht in acht beur 'ortl de score in evenwicht. Cas Juf|den mans verloor in 13 beurten. H| Ree door staan de Lissenaren op 4 derde plaats in de nationale! dercompetitie. Sportrust/" Diemen verloor met 4-2 van f cordia uit Gouda. De Sasser mers dalen opnieuw af naar 1 positie in de staart. BOWLING lAjc ii] 1 ianj iten gebi cep De 14-jarige Jessica Husc, heeft tijdens de voorronden 4 de Nedïerlandse jeugd schappen een uitstekende pre tie geleverd. De aspirante 1 Bowling Vereniging Leiden 3 West scoorde over 10 games totaal van 1805 (gem. 181 'ït0i waarmee zij een voorlopige vi Heyc plaats heeft ingenomen. Hust het s gooide twee maal een 200-g; mklé (216 en 212) en heeft zich a de KI mee geplaatst voor de finali atjon het weekend van 12 en 13 a r Ook de 12-jarige Stefano Bej daarvoor nog in de race bi I e pupillen. Hij oezet momentet cbt r' negende plaats met een serie g me 1059 over 7 games (gem. 1; ckZ\ met een hoogste game van 17 Zw; tog, k De gemengde paren compeé van net NBB district Leiden is flu( wonnen door het duo Paapi Van der Ven met een gemiai score van 58.13 na drie zittü Na de slotzitting in de hoofdli se Leiden van de open p; competitie eindigden het Kien en Van Duijl met 59.8 een eerste plaats. De hoofdk van de dames paren in Lei#?. - dorp werd gewonnen doorr)n 10 vrouwen Angevare en Grooternne een score 54.99. Allen na zespon v, tingen. gekre Inde DAMMEN purs. 1 kvar Ik ben hier terechtgekomen met de Nederlandse Cricket Academy, onder leiding van Emmerson Trottman. Daar moet je voor worden geselec- teerd. Ik verbleef eerst tweeënhalve maand in Cape Town, Newlands. Met negen andere Nederlandse cricketers. Het kost op zich niet echt denderend veel, omdat de KN- CB onze tickets heeft betaald. Waar je voorna melijk je geld aan uitgeeft is eten en drinken. Het verblijf was ook geregeld door de cricket bond. Op het moment dat ik naar Zuid Afrika ging, was ik niet met een studie bezig dus dat gaf geen probleem en met het werk dat ik deed, had ik lang van tevoren mijn vertrek aangege ven. Ik was barman in verschillende tenten in Leiden. Komend jaar wil ik naar de Johan Cruijff University. Ik heb niet echt vaak con tact met het thuisfront Mijn ouders bellen zo nu en dan en ik bel goede vrienden wel eens op. Na tuurlijk is er wel regelma tig contact via e-mail. Ik ben nu hier, geniet er van en kan niet zeggen dat ik heimwee heb, in tegen deel. Mijn ouders hebben me bij Ajax met cricket in aanralöng gebracht. Ik ben er mee opgegroeid. Op mijn dertiende ben ik naar Voorburg CC overge stapt samen met mijn neef Roeland Sluyterman, omdat er geen jeugdteam meer was bij Ajax. Bij VCC speel ik nog steeds en heb mezelf ontwikkeld als wicketkeeper in het eerste team. Hier in Zuid-Afrika speel ik voor het eerste elftal van Northans Goodwood. De eerste tijd heb ik in een groot huis gewoond in Newlands. Leuk, maar af en toe zat je een beetje op eikaars lip. Tien gasten in een huis, je kent het wel. Nu verblijf ik in Table View, bij de voorzitter van mijn club. Hij wist dat ik langer wilde blijven en hij heeft me aangeboden om bij hem te verblijven. Ik ben op 30 oktober ver trokken en als het goed is, ben ik begin april weer thuis. De grootste verschillen met Nederland zijn na tuurlijk het weer en het landschap; warmer, droger en groter. In het algemeen zijn mensen hier iets minder open dan in Nederland. Het is net even wat lastiger om nieuwe mensen te le- Cricket is en blijft een bescheiden sport in Nederland. Want ondanks de deelname van het Nederlands Elftal aan het WK in Zuid-Afrika gaat dit mondiale sportevenement grotendeels aan ons land voorbij. Twee jonge cricketers uit de regio, beide afkomstig van Ajax Leiden, beoefenen momenteel hun favo riete sport in twee echte cricketlanden. De 20-jarige Leidse jeugdinternational Atse Buurman verblijft in Zuid-Afrika en de 19-jarige international Marjolijn Molenaar uit Leiderdorp zit in Nieuw-Zeeland. Per e-mail berichten zij over hun belevenissen. ren kennen als je ze niet kent via een vriend of kennis. De apartheid is twaalf jaar geleden afge sloten, maar toch kan je het nog een klein beet je proeven. Vanwege de vroegere apartheid moet alles gemengd zijn. Zo moeten er in de Zuid-Afrikaanse cric ketselectie minimaal vier 'gekleurden' zit ten. Een sportief ver schil is dat kinderen op school cricket en rugby krijgen en wij in Nederland voetbal, slagbal of hockey. Op het moment ben ik reservekeeper. Als Jeroen Smits of Reinout Scholte ge blesseerd raakt, word ik er bij gehaald. Ik ben hier zeker een stuk vooruit gegaan als speler. Je speelt hier zóveel cricket en er zijn veel trainings mogelijkheden. Ik leer nog meer te denken als een cricketer. Het is ook erg goed voor mijn persoonlijke ont wikkeling. Uiteraard hoop ik dat ik spoedig voor het Nederlands Elf tal word geselecteerd, maar dat is niet alleen aan mij. Ik speel hier op een redelijk goed ni veau. Het is moeilijk te vergelijken met Neder land, omdat hier op turf wickets wordt ge speeld. Dat heeft mijn voorkeur. Ik ben uitgeroepen tot Speler van de Academy 2002-2003. Dat houdt voornamelijk in dat ik de meeste progressie heb gemaakt Mijn verblijf voldoet zeker aan mijn ver wachtingen. Nu waren die vrij neu traal en nuchter. Ik wist niet precies wat me te wachten stond. Ik hoop ook in de toekomst nog veel cricketreizen te gaan maken. bij Ik was net klaar met de middelbare school, het Stedelijk Gymnasium en ik wilde er een jaartje uit In dat jaartje wilde ik wat met cricket doen, in onze winter. Vorig jaar deed een vriendin mijn club Quick Atse Buurman Haag precies hetzelfde. Via Nicola Payne - een van de beste crickets- ters ter wereld die vroe ger voor Nederland speelde en enkele jaren geleden naar Nieuw- Zeeland verhuisde - vond zij een club. Ni- cola regelde ook een huis. Datzelfde heeft ze dit jaar voor mij ge daan. Ik zit hier sinds 9 oktober en blijf nog tot 17 april. Ik woon in Christchurch en betaal 35 euro huur per week. Voor de rest zijn er de gewone kosten voor voedsel en elektriciteit. Alles is hier een stuk goedkoper dan in Ne derland. In plaats van contributie te betalen, coach ik elke donder dag meisjes van 8 en 9 jaar. Ik woon in een huis met een Engelse jongen, zijn Nieuw-Zeelandse vriendin en een Zuid-Afrikaan. Het meest op vallende verschil met Nederland is dat de Nieuw-Zeelanders meer relaxed zijn. Verder zijn ze veel meer met cricket bezig, wat ik na tuurlijk fantastisch vind. Als je in Nederland vertelt dat je cricket, wordt er gevraagd: 'Cric ket, is dat niet met die poortjes en die hamers', terwijl er hier meteen enthousiast wordt geïn formeerd of je een bowler of een batsman bent. Wat als laatste heel erg opvalt, is dat kranten minder internationaal gericht zijn. Ik neem aan dat Irak in Nederland elke dag de voorpagina haalt, terwijl je er hier naar moet zoeken. Er is wel veel nieuws over cricket. Laatst was er ophef over het al dan niet spelen van een WK- v/edstrijd in Kenia, in verband met de veiligheid van de spelers. Uiteindelijk is besloten dit niet te doen, wat voor Nieuw-Zeeland betekende dat het de wedstrijd reglementair verloor. Zon de omdat de kans dat Nieuw-Zeeland zou win nen erg groot was. Maar goed, de veiligheid gaat natuurlijk voor. Cricket is hier na rugby de grootste sport, dus iedereen volgt het WK trouw. En Nieuw-Zee land heeft van Zuid-Afrika gewonnen, terwijl dat toch één van de getipte winnaars van het toernooi is. Dat is natuurlijk geweldig. De wed strijden van Nederland worden helaas niet live uitgezonden, maar er zijn wel hoogtepunten te zien. Vrouwencricket is ook populair. Nieuw-Zeeland heeft het vorige WK (in december 2000) gewon nen en is enkele weken geleden tweede gewor den bij een 'mini-WK' tussen Australië, Nieuw- Zeeland, Engeland en India. Ik speel hier slechts af en toe in de Senior Grade (het hoog ste niveau), maar meest al Senior Reserves, ter wijl ik in Nederland bij de nationale selectie zit. Dat zegt al een hoop. Ik heb wel al een aantal keer drie wickets of meer gepakt, wat hier dan in de krant komt. Minder leuk was mijn laatste wedstrijd in Senior Gra de, waarin ik pas laat mocht bowlen en ik ook nog eens veel runs tegen kreeg (23 in 3 overs). Maar gelukkig krijg ik dit weekeinde opnieuw een kans om me te bewij zen. Ik geloof zeker dat ik een betere speelster word door onder meer naar andere trainingen te gaan dan die van mijn eigen team. Ook ben ik op het moment bezig met een (persoonlijk) trainingsprogramma met de coach van St. Al bans, Steven Knox (uit Schotland), waarin hij niet alleen one-on-one coaching geeft, maar waarin we ook aan fitness en kracht werken. Verder is het goed dat ik in het cricketritme blijf. Bij terugkomst zit ik zeker nog bij de Nederlandse selectie, maar of ik ook word geselecteerd voor het WK- kwalificatietoemooi deze zomer, dat beslist de bondscoach. Marjolijn Molenaar RDC 3 gaat na twee wedstrij in de play-offs van de regioi hoofdklasse verrassend aan*51 we nngi :ldt egroi leiding. De Rijnsburgers sj met 12-12 gelijk tegen de lust-reserves uit Gouda en waren een ronde eerder al op| 11 gehouden door Samen St< uit Hazerswoude. De Goui' ren hadden aan de laatste borden tactisch Emo Prosm; Linda Schnieders zitten, konden niet verhinderen Martin Out en Hans Stolwijk Samen Sterk scoorden aan dt„n gere borden. L J Uitslagen play-offs: Samen Sta, Damlust 2 11-11; Damlust 2-RDCP beti 12. Stand: l.RDC III 2-3 2.HDC 3.Damlust II3-2 4.Samen Sterk III imi DARTS Het Leidse Brandewijn Ui heeft z'n leidende positie regionale eredivisie verste door een 9-1 zege op Dart; Oegstgeest. Achtervolger De f jasten uit Leiden kwam angs het Katwijkse Downsta (5-5). Katwijker Willem Kralt met drie keer 180 goed op d Bullshit uit Roelofarendsveen k. nba. met 9-1 over Winning Dart leitics' Alphen. 76ers - Stand aan kop: 1. United 12-98; Sialgasten 12-92; 3. Bullshit 12- Downstairs 12-72; 5. De Gouwe 1 a T)mbi POOLBILJART SuperSon Brs - Gold Hagenaar Alex Lely won het ningstoemooi in het ni< Sand van het vorig jaar dooi rand verwoestte Leidse I centrum 't Dijkje. Afgel maandag was meer dan de van de nationale top aanw Naast de nationale en Euro|a' kampioenen Niels Feyen en Lely ook lokale favorieten R< Parlevliet, Philip van Aken e Len Pan van eredivisionist Tornado's. Lely, die in de hal nale met 5-3 van Parlevliet ra* versloeg in de finale Leidt13 Engel Pan met 6-4. SNOOKER eland IS Na een 7-2 zege op Hogev V <50 c Leiden en een 6-3 winst op 1ÏL8?*1'"1 Bilthoven is Jumbo 1 is op 3/36. stl naar het walhalla van de lan eland 5-1 ke snookercompetitie: de ert 10. 5 Zu sie. Het Warmondse team 8'adesh 5 landelijke topper Daan Hot gaat aan de leiding van de 1* fijke hoofdklasse. &3033- Stand aan kop: 1. Jumbo 13-t317 20 2 Pompadour 14-69; 3. Fair Play 12r 6O.64.7; B tri (Ita). 10 km s 3 strafrc (WRu) 2 Halman (Rus) 2 India - Engela avid 62 PRIJ

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18