Veronica strikt bekende namen MEDIA Aangifte van mishandeling tegen Xander de Buisonjé Hoge bomen over Bernhard Maak zelf je krant via het internet Margarita zet koningshuis op kop Columnist Volkskrant ontslagen na plagiaat Vijf in 't Land definitief van het scherm Menno Buch maakt dagelijkse talkshow John de Mol koopt ook station Radio 10 Treinreis Rob Hof naar Oosten in docureeks w amsterdam/anp - De Volkskrant heeft de samenwerking met co lumnist Mohammed Benzakour beëindigd nadat hij was betrapt op plagiaat. Dat staat vandaag in het ochtendblad. Eind januari schreef Benzakour een stuk waarin vier passages stonden die deels of helemaal over wa ren geschreven uit een twee jaar oud artikel in De Groene Am sterdammer. Volgens De Volkskrant belde de hoofdredacteur van De Groene Amsterdammer om op de over eenkomsten te wijzen. In de krant werd kort meegedeeld waarom Benzakour vertrok: ..wegens persoonlijke omstan digheden" zou hij zelf hebben verzocht te stoppen met de co lumns. „Wij vonden het plagiaat onaanvaardbaar en zijn na over leg met Benzakour tot deze me dedeling gekomen", aldus ad junct-hoofdredacteur A. Elshout vandaag in zijn eigen krant. Hilversum/anp - De televisieru- briek Vijf in 't Land (RTL 5) ver dwijnt morgen definitief van het scherm. Volgens een woordvoerder van de Holland Media Groep (RTL 4. RTL 5 en Yorin) trok het pro gramma niet genoeg kijkers in de doelgroep (mannen). Een opvolger is er niet. Aan het begin van dit televisie seizoen wilde de HMG al stop pen met Vijf in 't Land. Een tijd lang werd gewerkt aan de 'man nelijke opvolger' met als werkti tel de Bananenrepubliek. „Maar dat concept is nooit naar tevre denheid uitgewerkt en boven dien trokken de kijkcijfers van Vijf in 't Land wat aan. Toen is besloten wat langer met het programma door te gaan", al dus de woordvoerder. Morgen is nu het definitieve einde van de rubriek met 'nieuws van de straat'. Later dit jaar volgt nog een restyling van het RTL Nieuws. door onze mediaredactie Hilversum - Menno Buch, Bas van Hout en Theo Nabuurs (Men tal Theo) zijn de bekendste na men in de nieuwe programme ring die Veronica-televisie vanaf 15 maart presenteert onder het motto 'Eindelijk weer wat fat soenlijks op tv\ Maar ook seks kenmerkt de nieuwe program mering. Na de volkomen mislukte her start in september 2002 hoopt het station het tij te keren met veel in eigen huis - het voorma lige AVRO-gebouw in Hilversum - gemaakte programma's, varië rend van serieuze interview- en verrassende praat- en misdaad- programma's tot flitsend show nieuws en weinig verhullende seks. Ruim negentig procent van alle producties op werkdagen is van Nederlandse makelij. Ook exter ne producenten maken de pro gramma's in de vijf studioruim ten in het nieuwe Veronica-ge bouw. Programmadirecteur Bert van der Veer verwacht dat het marktaandeel, dat in het laatste kwartaal van vorig jaar nauwe lijks boven de 0,5 procent uit kwam, meteen al een stijging zal laten zien en in het najaar bo ven de drie procent uitkomt. Met een grote promotiecampag ne, die 10 maart begint, hoopt hij dat de kijkers weer nieuws gierig worden naar de zender, die Van der Veer qua program mering positioneert tussen RTL 4 en SBS 6 aan de ene en RTL 5, Net 5, Yorin en V8 aan de ande re kant. „We onderscheiden ons door de vele studioprogram ma's." Het station heeft veertien, voor namelijk nieuwe presentatoren aangetrokken. De zender heeft twee buitenlandse producties aangekocht voor de doorde in Testbeeld, elke werkdag om 20.00 uur, stellen tien journalis ten - onder wie Arno Kantel berg, Marcus Polman, Margriet van der Linden en Jort Kelder - tien indringende vragen aan een bekende Nederlander. „Spraak makende een-op-een-inter- views", belooft Van der Veer. Wekelijks onderzoekt Martijn de Greve op maandag hoe het zit met onze normen en waarden in Dat doe je niet. Psycholoog Wijnand de Jong (25) en Kristel van Eijk presente ren, samen met reporter Anouk en twee 'interactieve netmas- ters', elke avond V-HQ, met 'heet showbizznieuws en coole Menno Buch Foto: GPD/Nick van Ormondt weekse programmering. Op maandag The Anna Nicole show, waarin het voormalige Playboymodel en haar Prozac- slikkende hondje overal worden gevolgd. In eerste instantie zou dit programma, zoals wij zater dag in de krant meldden, deze week bij SBS van start gaan. Op woensdag zendt Veronica Bijna beroemd uit over vier showgirls en vier showboys die het probe ren te maken in Las Vegas. Nightclub Menno Buch presenteert elke werkdag van 22.00-23.00 uur li ve Nightclub, waarin hij met drie gasten van diverse pluima ge inspeelt op de actualiteit. Door zijn manier van vragen stellen - open, direct, maar met respect - wil hij zich onderschei den. In het programma, waarin hij wordt geassisteerd door Anouska Wink, is ook ruimte voor optredens. Bas van Hout maakt elke vrijdag Crimecafé, waarin alle facetten van de misdaad aan de orde ko men. Vaste rubrieken zijn He terdaad en De stalker gestalked. Belaagde zanger slaat fotograaf van Weekend door onze mediaredactie Hilversum - Tegen zanger Xander de Buisonjé is gisteren aangifte van mishande ling gedaan door een fotograaf van het blad Weekend. De voormalig Volumia! voorman sloeg fotograaf Reni van Maren dinsdagmid dag meerdere malen in het gezicht, nadat deze uren rondhing bij zijn huis in Amster dam. De Buisonjé liet gisteren via een persbericht weten dat hij het voorval betreurt. Maar zijn geduld was op. Sinds de geboorte van zijn zoon Sem zouden paparazzi het showbizz- paar De Buisonjé en Wendy van Dijk die in Loosdrecht woont, geen moment rust gun- nen. Kort na de geboorte van Sem stonden foto grafen dagenlang voor de woning van Wen- dy van Dijk om bij thuiskomst uit het zie- kenhuis een glimp van de baby op te van- v, gen- „Als men ons vierentwintig uur per dag op de huid blijft zitten, en ondanks onze vele persoonlijke verzoeken geen enkel moment if met rust laat, dan blijkt dat ik toch in staat Xander de Buisonjé kon zich dinsdag niet meer ben om zo'n fotograaf uiteindelijk een tik te inhouden toen een fotograaf hem en zijn ge- verkopen en hem helemaal stijf te schei- zin hinderlijk op de hielen zat. Foto: GPD den", schrijft De Buisonjé in zijn persverkla- door onze mediaredactie Hilversum - John de Mol heeft na Noordzee FM ook Radio 10 gekocht. Vanmorgen is overeen stemming bereikt met de huidi ge eigenaren, de Stichting Be heer Radio 10 en uitgeverij We gener. Radio 10 FM richt zich op een brede groep luisteraars. Onder andere Tom Mulder en Peter Holland draaien er hits uit de ja ren 60, 70, 80 en 90. Radio 10 FM zendt nu uit via de kabel, in West en Midden Nederland via FM 103 MHz en is te beluisteren via AM 675 KHz. De Mol koopt Radio 10 via Talpa Radio International waarin al zijn radiobelangen zijn onge- bracht. In een persbericht laat Erik de Zwart, namens Talpa Radio International weten: „Het is een aanwijzing dat wij niet al leen investeren in een groot en mooi radiobedrijf maar ook in de verdere professionalisering van de radiomarkt in Neder land. Over de precieze radioplannen van John de Mol is weinig be kend. Toen vorig jaar Erik de Zwart van Radio 538 verhuisde naar Talpa Radio International gaf hij aan dat De Mol en hij werken aan een bedrijf dat in heel Europa belangen neemt in radiostations. In Nederland worden voor de zomer door de overheid via een vergelijkende toets radiofre quenties verkocht aan radiosta tions. Talpa laat weten dat zo wel Noordzee FM als Radio 10 aanvragen zullen indienen. Daarmee loopt het bedrijf ook het risico twee keer achter het net te vissen. Erik de Zwart wil daar nu niet op ingaan. „Wie de verdelingsvoorwaarden leest, kan zich bedenken dat wij met beide stations ruim aan de voor waarden zullen voldoen. Meer kan en wil ik daar nu niet over zeggen." door Berrit de Lange Hilversum - De omroeporgani saties van moslims, joden, Hin does, boeddhisten en katholie ken hebben de handen ineenge slagen om begin 2005 de docu mentairereeks Sporen uit het Oosten op tv te brengen. Initiatiefnemer van het project is documentairemaker Rob Hof, die recent voor een tweeluik per trein door Oost-Europa en de Balkan reisde. Om zijn treinreis van Korea naar West-Europa te bekostigen en op het scherm te brengen, bracht hij een aantal levensbeschouwelijke, niet-le- dengebonden omroeporganisa ties bij elkaar. Deze zogenoem de 39F-omroepen, genoemd naar het artikel in de mediawet waarin hun zendtijd is geregeld, hebben afgelopen weekeinde definitief het besluit genomen de treinreis begin 2005 in der tien afleveringen van een half uur onder een gemeenschappe- Nieuw op dinsdag is de 'reallife- show' Klashorst co, waarin het leven van de kunstenaar wordt gevolgd, gevolgd door Tv- sterren van morgen, waarin mensen die denken dat ze een tv-programma kunnen maken zich mogen bewijzen. Op don derdag presenteert Mental Theo de datingshow Vrouwen zijn beesten' en op vrijdag is er het spelprogramma Vooroordelen. Ten slotte op donderdag het danceprogramma God is dj. En dan is er de erotiek. In Web- camgirls' worden meisjes ge volgd die zich bezighouden met intemetseks: voor en achter de camera. Op zaterdag de eroti sche versie van Big Brother: 7 Lives xposed, waarin zeven op seks beluste mensen worden ge volgd die in een van de buiten wereld afgesloten huis verblij ven. De beelden gaan veel verder dan kijkers van producent Play boy gewend zijn. Verder op za terdag de Chris Isaak show, een film, Dit is Veronica (hoogte punten) en Meekijken gewenst (extreme fragmenten en foto's uit de media). Op zondag 2 Me ter sessies, Moonlighting en een film. Prins Bernhard in gesprek met de Britse journalist Sefton Delmer van de Daily Express (1956). Foto: ANP/AVRO Te veel pretenties in eerste uitzending van AVRO-programma Hilversum - Pieter Jan Hagens is terug. Ook dit jaar presenteert hij voor de AVRO-televisie de se rie Hoge bomen. In de komende reeks uitzendingen worden zes bekende Nederlanders gepor tretteerd. De eerste is prins Bernhard. Dat kan weinigen zijn ontgaan, want de AVRO ontke tende afgelopen week een flink publiciteitsoffensief. De redactie van het tv-programma zou aller lei nieuws over de prins hebben ontdekt. Helaas blijken die pre tenties overdreven. Desondanks is het programma de moeite van het zien waard. Maak een verhaal over een be kend iemand, zonder met de betrokkene zelf te praten. Dat is de formule van Hoge bomen. In dit kader was er vorig seizoen onder meer een programma over prins Claus. Dit jaar gaat het naast Bernhard om Harry Mulisch, Rijk de Gooyer, Annie M.G. Schmidt, Ruud Lubbers en Paul Verhoeven. De reeks begint vanavond met prins Bernhard, aan wie als enige twee uitzen dingen zijn gewijd. Hagens laat in zijn programma allerlei vrienden van de prins aan het woord, onder wie de voonnalige topman van het RSV-concem, P. Fentener van Vlissingen. Ook de vroegere KLM-topman Van den Beugel en oud-minister van economi sche zaken Van den Brink doen een boekje open. Keurige heren, met een zeer beschaafd accent, gaan in op allerlei kwesties rond de prins. Het levert boeiende tv op. Daarbij worden onderwerpen als de verhouding tussen de prins en zijn echtgenote Juliana en Bemhards buitenechtelijke relaties niet geschuwd. Een kind in Parijs en een afstammeling in de VS zouden van dat laatste het gevolg van zijn. Het bekende beeld rijst van een joviale, wat oppervlakkige man, die er vrolijk op los leeft. Oud minister Van den Brink noemt hem 'easy going'. Minpuntje is overigens dat de relatie tussen de vrienden en de prins in beide uitzendingen niet echt duidelijk wordt. Net zo goed als de dui ding van sommige besproken affaires soms zo summier is, dat je je afvraagt of een buitenstaan der, bijvoorbeeld een jongere, het nog wel kan volgen. De eerste aflevering van Hoge bomen over de prins, vanavond, gaat dieper in op zijn jeugd, zijn oorlogsjaren in Londen en op zijn eerste missies voor het Ne derlandse bedrijfsleven. In het tweede deel, volgende week, komt onder meer de affaire- Greet Hofmans aan de orde. Verder passeren dan de kwestie- Lockheed en de inzet van de prins voor het Wereld Natuur Fonds de revue. In wat ongetwijfeld de slag om de kijkcijfers is, roept de AVRO hard dat de uitzending allerlei nieuws bevat. En dat met name naar aanleiding van een op zich opmerkelijke vondst in Enge land. Op de zolder van een paardenstal ontdekte de redac tie van Hoge Bomen het archief van de overleden Britse journa list Sefton Delmer. Met hem had Bernhard ooit een goede relatie. In het Delmer-archief bevinden zich onder meer brieven van de prins aan Delmer. Uit die stukken blijkt echter niets nieuws. Dat de prins goede band had met Deli al lang bekend en uitvoer verschillende auteurs bes ven. Het trots gemelde nil dat de affaire-Greet Hofir Soestdijk niet alleen binn paleismuren is uitgevoch weinig meer dan een ope Ook het feit dat de prins, zijn zwierige levensstijl, 0 gegeven moment in geldi1ï zat, kwam al eerder naar' Het is jammer dat Hoge 1 zich heeft laten verleiden frnbi soort hijgerig gedoe. Het helemaal niet nodig, wan j'c^ uitzending over de prins I i roi genoeg interessants als in |in9 in het leven van een man ,er" een wel heel opmerkelijk! T/( heeft gespeeld in de Nedfet p se samenleving. Arthur Maandag Hoge bomen, tweeluik oua,k£ Bernhard. Uitzendingen 1 daag en 6 maart. Nederla 21 21.50 uur. Herhaling vrijt ter. tend rond 10.00 uur, ook derland 1. 19e ring. Dinsdagochtend wilde het stel met zijn pasgeboren zoon een wandeling maken in het bos. Tijdens de autorit er naar toe volg de Weekend-fotograaf Reni van Maren om foto's te maken. Het paar keerde daarom snel weer naar huis waar de fotograaf op nieuw de wacht hield. Van Maren wijst de beschuldigende vinger naar De Buisonjé. „Toen ik om twaalf uur in de middag voor zijn huis stond, begon Xan der al gelijk met dreigen. Als ik niet wegging zou er iets met mij gebeuren. Maar ik wijk niet voor dreigementen. Om vijf uur dook Xander mijn auto in. Hij gaf me twintig of dertig stompen en schreeuwde als een dwaas. Gelukkig kon ik de meeste klappen afweren." Van Maren ontkent dat hij al twee weken dag en nacht bij het stel voor de deur ligt. „Ik ben net terug uit Oostenrijk en probeer de gisteren voor het eerst sinds de bevalling een foto te maken." Hij vindt dat het pu bliek recht heeft op een foto van de bekende ouders met kind. Wendy van Dijk zorgde af gelopen zomer voor veel rumoer door haar relatie met De Buisonjé één dag voor hun voorgenomen huwelijk te verbreken. Sinds de geboorte van Sem is het paar weer bij el kaar. apeldoorn/anp - Bezoekers van de websites van zes Wege- ner-kranten kunnen op inter net gratis een krant samenstel len die is gebaseerd op hun ei gen interesses. 'Mijn Krant' is beschikbaar via BN/De Stem, de Apeldoomse Courant, het Deventer Dagblad, de Zwolse Courant, Provinciale Zeeuwse Courant en het Gelders Dag blad. Binnen twee maanden bieden alle Wegener-kranten met een eigen website de nieu we dienst aan. In navolging van bijvoorbeeld de Amerikaanse krant The Was hington Post, kunnen bezoe kers via internet aangeven in welke berichten ze zijn geïnte resseerd. Hoewel Wegeners krantendivisie worstelt met de gevolgen van het inzakken van de advertentiemarkt en een in grijpende reorganisatie moet ondergaan, is multimediapoot Wegener eMedia niet van plan geld te vragen voor Mijn Krant. „Mijn Krant moet de positie van de kranten en hun sites versterken", stelt directeur H. Rimmelzwaan van Wegener eMedia. „Dit is een extra servi ce voor onze bezoekers. Maar de toekomst ligt niet in zulke betaalde informatie, dat gene reert veel te weinig geld." Momenteel trekken de Wege- ner-krantensites twee miljoen bezoekers per maand. „Dat aantal groeit nog steeds, met zo'n 5 procent per maand", vertelt Rimmelzwaan. In april begint Wegener eMedia met de registratie van de bezoekers van de internetsites.Als we weten wie onze bezoekers zijn, kun nen we ook diensten ontwikke len en hen actief benader Jje& Duidelijke doelgroepen z .40 teressant voor adverteerd i.30 De regionale dagbladen v Wegener hebben tezamei 1,2 miljoen abonnees. Vo velt Rimmelzwaan zijn de kra ind sites belangrijk voor de wi He van nieuwe krantenlezers 5 ventig procent van de site ute- zoekers is geen abonnee, 10 J wel geïnteresseerd in regi nieuws. We hebben geme 14 dat deze bezoekers toch 0 keiijker te verleiden zijn t<l,scl abonnement.1! logr Hjes ine OK 17, MS iRDv 5V IJO BIJ DE KAPPER lijke noemer uit te zenden. De joodse omroep NIK Media, de Boeddhistische Omroep, de Organisatie Hindoe Media, de Nederlandse Moslim Omroep en hoogstwaarschijnlijk KRO/RKK steunen het tv-project omdat zij verwachten dat het de beeldvorming over Aziatische landen, die we voornamelijk kennen uit reportages over oor logen, rampen en crises, bijstelt en nuanceert. Ook de Bayeri- sche Rundfunk, de Oostenrijkse omroep ORF en het Belgische Lichtpunt participeren in de reeks. Ton F. van Dijk, netmanager van Nederland 1, juicht het initi atief toe en zal een vast uitzend tijdstip voor de documentaires inruimen. „Als de deelnemende omroepenhet project aanbie den, zullen wij het zeker plaat sen." Rob Hof is inmiddels druk doende met de voorbereidingen voor de treinreizen. Tja, wie zouden er deze week op de voorpagina's van de roddelbladen staan? Een handjevol leden van het koninklijk huis wellicht? Vanwege allerlei lelijke dingen die nichtje MARGARITA over de familie zegt? Voorspelbaar, maar waar: in navolging van hun nieuwe concurrent, HP De Tijd, storten ze het Oranjeleed weer met bakken over ons uit. 'Oran jes ontmaskerd!', gilt Story en 'Beatrix zint op wraak: Oorlog!', schettert Party en 'BEATRIX zwicht voor schandalen', schampert NL Deze Week. Hoofdredacteur EVERT SANTE- GOEDS van Privé hecht niet zo veel waarde aan alle 'onthullin gen' van PRINSES MARGARITA: „Een kind dat op haar dertigste nog niet veel meer gepresteerd heeft dan een afgeronde studie binnenhuisarchitectuur, klapt uit de school", zo schampert hij in z'n column. O, moeten we Privé dan wél se rieus nemen? „Wil MARGARITA sterven?" is volgens Nederlands Grootste Familieweekblad de angstige gedachte die BEATRIX nu door het hoofd spookt. Niet zomaar een mededelinkje. In „deel 2 van het ROYaal schan daal" (geniale woordspelingen kun je Privé wel toevertrouwen), moet je echter verrekte goed zoeken om die insinuaties over zelfmoord terug te vinden. Heeft Privé zoveel aanwijzingen dat MARGARITA zichzelf iets gaat aandoen dat het blad dit gerust in chocoladeletters op de cover kan zetten? Vergeet het maar. „Onze bron" filosofeert er ge woon lustig op los. Volgens tam Prinses Margarita en haar Edwin de Roy van Zuydewijn. Foto: GPD (of haar?) zouden de problemen MARGARITA wel eens zo boven het hoofd kunnen groeien, „dat zij zichzelf iets zou kunnen aan doen. Die kans is reëel. Ze is door iedereen verketterd, ze staat alleen in het leven naast een man aan wie ze op een ge geven moment toch ook moet gaan twijfelen." Aha, die zelf moordtheorie is dus puur een hersenspinsel van „een bron" die na een gratis introductieles moderne psychologie nu meent de diepste krochten van de menselijke ziel te kunnen door gronden. Dan kun je je toch be ter wat bescheidener opstellen en na een afgeronde cursus bin nenhuisarchitectuur je centjes verdienen met het uitzoeken van gordijnstoffen en kussen vullingen. Wat een toeval toch, dat de Oranjes net in het wintersport- oord Lech waren toen MARGA RITA'S lawine aan onthullingen losbarstte. Dat geeft de fotogra fen een mooie gelegenheid om volop plaatjes van ronduit chag rijnige royalties te schieten. En wat blijkt: Privé claimt getuige te zijn geweest van forse ruzies tussen WILLEM-ALEXANDERen MAXIMA. We zien in Privé WIL LEM op het balkon van een cha let staan. Hij ijsbeert volgens het bijschrift. „Af en toe zegt hij iets tegen MAXIMA die binnen zit. Zij reageert niet.',' Ruzie? Ach, zo zijn miljoenen stelletjes samen oud geworden... Weekend en Story duiden dezelfde sc to's van het paar in Lecl eigen wijze: „Zelfs MAX krijgt ALEX niet vrolijk!" deneert Weekend. „ALE danks zijn sceptische m dolgelukkig met MAXHV dat klinkt al een stuk po dan die eeuwige ruziest van Privé. Over positief ken: gelukkig waren er i nog BN-ers die wél kont chen en hun stralende t ontblootten voor de pap Ze hadden toevallig ook met ORANJE. De één zat ooit in Oranj (RUUD GULLID, de an een boezemvriend van namelijk ons aller RENI FROGER. Dat verklaart die ruzie van het jonge k prinselijk paar: FROGER de diep in apres-skitijd 1 ry, lijk weer te moeten gaan voor ALEX en MX, wat 0 de in een Oudhollandse se die elke Argentijnse k lingen bezorgt. Koude ri Die krijgt PRINS BERNL (VEJ echt niet van stokoude f j0 y van hem en zijn vermee in d dochter ALEXIA (35) die end maar weer eens afdf „Vier bastaardkinderen HARD in zijn testament NL DEZE Week zelfs. Is er dan echt niets andëgrar melden dan Oranj egere onzin? Jawel, CAROLINJ j0 SEN heeft volgens meeri bladen haar „lover" g Wat nu? Wellicht kan binnenhuisarchitectuur mis doen vergeten. Martin Ruesink IOC rd-h nger LE' 19.0

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10