UDWS ontwerpt nieuw fusieplan SPORT Atleten richten zich in Rotterdam op Athene Bond verlengt contract met shorttrack-coach Nadeau niet Fiscus aast op fors deel winst Fortuna-loten WD: Amateurs Omniworld bijna failliet Eerste koers op Duindigt wassenaar - Het nieuwe koers- seizoen begint zondag op Draf- en Renbaan Duindigt met dra verijen. Het is de eerste van 45 koersdagen, het seizoen eindigt op zondag 7 december. Op zondag 16 maart komen voor het eerst de Volbloeds in actie. Het terrein en de tribunes van het complex aan de Waalsdor- perlaan in Wassenaar zijn op geknapt. Nieuw is dat bezoe kers tot 18 jaar geen entree hoe ven te betalen. Rectificatie voorschoten - Per abuis is in de krant van maandag in een atietiekverslag vermeld dat de Voorschotenloop op 15 maart is. Deze wedstrijd in het Zorg &Zekerheidcircuit heeft echter op zondag 16 maart plaats. woensdag 26 FEBRUARI 2a DUIVENTIL Maase hoopt in Kenia haas te strikken rotterdam/gpd - De toppers zijn op weg naar Kenia. Of ze zitten er al. Allemaal in voorbereiding op de Marathon Rotter dam op 13 april, waar de nationale titels worden verdeeld en - belangrijker nog - kwalificatie voor de Olympisch Spelen in Athene kan worden afgedwongen. Toch zijn ze er nog, atleten als Irma Hee- ren die Harderwijk of Schoorl als ideaal ervaren. Of Anne van Schuppen, al weer 42 jaar en na een paar mindere jaren weer in de nationale top. Op hoogtestage hoeft ze niet. „Ik heb in Epe alles. Een man, een hond en een huis. Meer heb ik niet nodig. Ik ben alleen op Lanzarote geweest om even uit de kou hier te zijn." De overeenkomsten zijn echter groter tussen Kenia-gangers als Luc Krotwaar, Hugo van den Broek, Kamiel Maase, Nadja Wijenberg en Vivien Ruijters aan de ene en de thuisblijvers aan de andere kant. Het zijn allen voltijdatleten en zij la ten in de maanden vooraf aan Rotterdam veel wedstrijden schieten of zullen er niet tot het gaatje gaan. Bondscoach Gerard Nijboer is daar blij mee. „Ze worden dan wel beticht van het onüopen van hun verantwoordelijkheid, ze hebben gekozen voor een goed optre den in Rotterdam. En niet voor de finan ciën op korte termijn." Vooral van de tweestrijd tussen Luc Krot- waar en Kamiel Maase mag bij het NK wat worden verwacht. Krotwaar meldde gisteren vanuit het Keniase Iten zich erg sterk te voelen. Sterker dan vorig jaar toen hij in Rotterdam zijn persoonlijk re cord aanscherpte tot 2 uur 10,59. Kamiel Maase gaat volgende week naar Eldoret, niet ver van Iten. Hij verblijft er met Nadja Wijenberg in een trainings kamp dat is opgezet door de Keniaanse looplegende Kipchoge Keino. Maase toonde anderhalve week geleden in Schoorl wederom tot hoeveel hij in staat is. In het duindorp kwam hij op de dertig kilometer tot 1 uur 30,20. „Dat schijnt zelfs een officieus Europees record te zijn. Het gaat zoals ik het me wens." Tijdens zijn drie weken in Eldoret hoopt hij in Martin Keino een haas te vinden die hem in Rotterdam moet bijstaan. Kei no is een zoon van Kipchoge, die Maase nog kent uit zijn studententijd in Ameri ka. De mannen kunnen zich in Rotterdam kwalificeren voor Athene door een tijd onder 2.10,30 te lopen. Voor het eerst is het element van strijd in de kwalificatie opgenomen, want ook een plek bij de eerste acht (mits onder de 2 uur 12) vol staat. Omdat het vrouwenveld in Rotter dam minder sterk bezet is, geldt daar slechts de eis van 2 uur 30 minuten. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) d tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail:l redactie.ld@damiate.hdc.nl sittard/gpd - De belasting dienst heeft de euforie bij Fortuna, ontstaan na het winnende staatslot van maar liefst 500.000 euro, danig ge temperd met de mededeling dat de fiscus op basis van de wet Successie en Schenkin gen 340.000 euro van dat be drag kan opeisen. Een be roerde boodschap voor de Sittardse eerste-divisionist, die zich rijk rekende met het door supporters gekochte en geschonken winnende staats lot. Christel Derks en Erik-Jan Spaan, Fortuna-fan uit Voor hout, hadden alle loten in be heer en overhandigden het geldbedrag aan Fortuna, dat het tweetal direct benoemde tot erelid. TV-kok Joop Braak- hekke werd zelfs van stal ge haald om het een en ander een feestelijk tintje te geven. Nu dreigt de fiscus zich met de zaak te bemoeien. Toch vreest Fortuna niet, omdat de club er vanuit gaat dat de wet Successie en Schenkingen omzeild kan worden. Elke schenking, kleiner dan 2400 euro is namelijk belastingvrij. De stichting 'Help Fortuna', die de 500.000 euro voorlopig beheert, heeft daarom ieder een die deelgenomen heeft aan de staatslotenactie opge roepen om dat kenbaar te maken aan de belasting dienst. Zo gauw er 209 supporters aan die oproep gehoor heb ben gegeven (het aantal deel nemers lag vele malen hoger) hoeft er geen cent aan de belastingdienst te worden af gedragen. Dan komt het na melijk neer op een individue le schenking van 2399 euro per persoon. Of Fortuna met die redenering wegkomt, durfde een woordvoerder van de belastingdienst gisteren nog niet te zeggen. De Boshuizerkade, inzet van nieuwe fusiebesprekingen. Archieffoto: Mark Lamers Club die eerder werd uitgesloten neemt nu het initiatief op de Boshuizerkade door Loman Leefmans leiden - Er is een nieuw plan in de maak voor een fusie aan de Boshuizerkade. Dit keer gaat het initiatief uit van UDWS, de club die bij de voorgaande gesprekken over een samenwerking buiten spel werd gehouden door Leid- sche Boys, VNA en LFC. Nu een fusie tussen die drie op het punt van de nieuwe naam is afgeketst, wil UDWS met LFC en VNA een driemanschap aangaan. Frans Stouten, prominent UDWS'er zonder officiële functie bij die club, wordt genoemd als anima tor. Het bestuur van UDWS ontkent noch bevestigt dat het op plan nen broedt om het vastgelopen fusieschip vlot te trekken. „Het is nog veel te vroeg om ook maar iets mee te delen", aldus voorzitter Hans Verver. Ook Stouten houdt de kaken stijf op elkaar, maar bij zowel VNA als LFC is bekend dat er bij UDWS aan een nieuw initiatief wordt gewerkt. „Ik heb ervan ge hoord", zegt VNA-voorzitter Gé de Hoed. „Maar er is nog nie mand van hun bestuur bij ons langs geweest." Een samengaan aan de Boshui zerkade is noodzakelijk. Dat wordt niet alleen duidelijk in een onlangs verschenen KNVB- rapport, de clubs zijn het daar ook over eens. Een gebrek aan vrijwilligers en een vergrijzend ledenbestand zijn slechts twee van de problemen waar de ver enigingen mee kampen. Verder dreigde wethouder Alexander Pechtold van sportzaken dat hij niet langer vanaf de zijlijn het Leidse voetbal zou bekijken, maar zou gaan optreden tegen niet levensvatbare verenigingen. Oorspronkelijk gingen afgelo pen najaar Leidsche Boys, VNA en LFC om de tafel zitten. UD WS (geen geliefde partner), GOL Sport (vanwege het aparte, al lochtone karakter) en FC Rijn land (dat liever op sportpark De Mors blijft) bleven buiten de be sprekingen. Het trio kwam een heel eind, maar struikelde vorige week op de valreep over de te voeren naam. LFC kon niet le ven met Leidsche Boys LV, waarbij 'LV staat voor LFC en VNA. Daarbij vonden veel LF- C'ers dat er geen sprake was van een fusie, maar van een overna me door Leidsche Boys, de grootste van de drie. Door deze mislukte fusiepoging ziet UDWS zijn kans schoon om in plaats van Leidsche Boys spil te worden bij een nieuw plan. De alom heersende zwijgzaam heid bij de betrokkenen is inge geven door het feit dat de plan nen zich nog in een zeer prü sta dium begeven. Verder speelt de gevoeligheid van de materie een rol. Bij een samensmelting ko men emoties los bij de leden en een tweede mislukte fusiepo- ging zou slecht uitkomen. Bestuurslid Michel van der Laan van Leidsche Boys, dat dus dit keer op de reservebank moet plaatsnemen, wil er niets over kwijt „Het is niet meer dan een gerucht en daar wil ik niet op reageren." Bij LFC zijn ze nau welijks spraakzamer. „Wij kre gen over het mislukken van de vorige fusiebesprekingen de zwartepiet toegeschoven", zegt bestuurslid John Fakkel. „Voor lopig geven we op dat onder werp geen reactie meer." Alle partijen verwachten over twee weken wel te kunnen rea geren. Het moet UDWS-preses Verver nu al van het hart dat hij niets ziet in de lijmpoging die Jan Oudshoom en Piet Peper mo menteel ondernemen. De twee fractieleden van Leefbaar Leiden proberen het vorige week afge blazen fusieproces weer op gang te helpen. „Ze laten zich als loopjongens gebruiken. Niet zij, maar Pecht old moet zich er mee gaan be moeien. De wethouder houdt zich te afrij dig." John Grünholz, die stage loopt bij Lugdunum, gaat niet naar onegido nu blijkt dat hij als trainer het tweede elftal onder zijn hoede zou krijgen. Grün holz dacht de rechterhand te worden van hoofdtrainer Rob de Lange. Boudewijn de Geer en Quick H. gaan na tien jaar uit elkaar. De Geer (ex-ASC en - RCL) gaat met Roel Timmer de jeugdopleiding van Blauw zwart nieuw leven inblazen. Hans Braat en Wim Eilander gaan na hun gezamenlijke pe riode bij RCL weer samenwer ken. Braat, nu nog assistent van Frans Sjardijn bij Alkmania, wordt assistent-trainer bij Strij- en waar Eilander aan de slag gaat. Coach Fokke van de Reijd (gaat van Bernardus naar VEP) blijft ook in dienst van de zater dagclub VEW uit Haarlem. Paul Sybesma en zijn assistent Wim van Rossen hebben voor een jaar bijgetekend bij ROAC '79. Adri van Tiggelen zit de rest van het seizoen bij vierdeklas ser Oud-Beijerland op de bank. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge is met Kees Zwam- born vertrokken naar het Engel se Sunderland. Ton Pattinama gaat volgend seizoen door bij Deltasport en Jan Everse heeft voor het nieu we seizoen een contract gete kend bij Zwart Wit '28. Jaap Viergever is al begonnen bij SHO, nu de huidige trainer Hans Maus zijn ontslag heeft ingediend. Leo Ruiters volgt Roy Wesseling op bij zijn oude club Huizen. Scheidsrechter Dick Jol wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer bij de Haagse vierdeklasser JuVen- taS. In andere steden gaan voet balfusies vlotter dan in Leiden. Binnen een week waren LENS en PEC Den Haag rond. De nieuwe club heet HSV Escamp. De besturen van VIOS, Crom- vliet en GONA hebben de in tentie uitgesproken in de toe komst te gaan samenwerken. Een fusie voor het seizoen 2004-2005 is zo goed als zeker. In Vlaardingen gaan Fortuna en TSB samen onder de naam Vic torie '04. De juiste stand van de vijfde klasse A (zondag) is: Quintus (14-29), Forum Sport (14-27), Duindorp SV (12-23), GOL Sport (13-22), Erasmus (14-21, (Stompwijk '92 (11-15), Graaf Wn Vac (14-15), LFC (11-8), VNA (13-4). De Noordwijkse doelman Joost Terol is mondeling ak koord met FC Utrecht over een nieuwe verbintenis van twee jaar. Scheveningen-speler Cees Thies is ingegaan op een aan bod van de Belgische zaalvoet balclub SG Ranst, de club waar ook Edwin Grünholz actief is. Pascal de Bruyn mag onder de zelfde condiües (stand ven bij Spakenburg. Hoek heeft voor het koi seizoen twee spelers (P; Smessaert en Steven de van het Belgische SK Mi aangetrokken. Raymond 1 Waard heeft geen toestel gekregen voor een tussei overschrijving van SC Feijenoord. De Waan het niet naar zijn zin bij John Blok, trainer van ningen, was al voor aan1 boos dat de wedstrijd bij gen Capelle (1-1) toch d ging. Volgens Blok was h hard, gevaarlijk en onbei baar. Patrick Puister (ex- man van Rijnsburgse Bo1 met onmiddellijke ingar stopt als scheidsrechter betaald voetbal). Volgen van der Ende waren de van Puister te laag om vé kunnen doorstromen. De halve finales tussen trictsbekerwinnaars van Zuid II en West II staan voor Tweede Pinksterda worden in de afdeling W gespeeld. De finale is op in Wezep. Uitslagen oefenwedstr UDWS-Alphen 6-0, Schc gen - Voorschoten'97 (z< en Barendrecht - Rijnsbi Boys 4-1. Jeroen Straathof is ook de fiets. Net terug van ee reldbekertreffen in Mo; won hij in Rotterdam nale wedstrijd. Regiogei Ton van Duijvenbode wi vierde. Na 55 jaar is er ei streep gezet onder de R< van Limburg. Ook de Oi van de Maasvallei en er teriums zijn geschrapt, onderlinge ruzies en gel vrijwilligers dreigt er eei hele malaise in het Liml wielrennen. Rockanje hi Nederlandse kampioei jeugd in 2004 toegewe; kregen. Marathonschaatser P< Baars uit Nieuw Vennep volgend jaar uit voor de I ploeg. Ruud Borst vei ploeg voor Frisia. Het avontuur van Renate Gi wold krijgt komend sei geen vervolg. Dat is de van een gesprek tussen wold en haar schaatscoi rard Kemkers. De Leidse Evelyn van wen is geselecteerd vooi Nederlands rolstoelbas] team dat momenteel de aan het EK in Hamburg land is ingedeeld met Fi Engeland, Turkije, Span Duitsland. Frans Bosch, trainer vf hoogspringer Wilbert Pe geeft vrijdag in het club! Leiden Atletiek aan de A j j Duijcklaan vanaf 20.001 leg over zijn boek Hardli vai door Peter van der Hulst leiden - Het sectiebestuur short track van de KNSB is ontevre den over de vorderingen van de Nederlandse schaatsers. De aansluiting met de Europese en wereldtop blijft te lang uit. Met nieuwe plannen, zoals een tweede nationaal shorttrackcen trum - naast Zoetermeer - en gezamenlijke langebaan- en shorttracktrainingen voor de jeugd, wil het sectiebestuur de sport naar een hoger plan tillen. Het contract met bondscoach Yves Nadeau is in afwachting van de presentatie van een nieuw beleidsplan niet verlengd. „Hij is in ieder geval niet door ons ontslagen", aldus de voor zitter van het sectiebestuur shorttrack Johan van der Grampel. De KNSB wil de uit voering van de plannen niet in problemen brengen door eerst een bondscoach aan te stellen. Toch sluit Van der Grampel niet uit dat het contract met Nadeau later alsnog wordt verlengd. „Maar hoe groot die kans is, kan ik op dit moment niet inschat ten. Het is niet zo dat de bond een, twee, drie van hem af wil." De Canadese coach reageert te rughoudend. Dat is opvallend, omdat hij vorig seizoen geen blad voor de mond nam. Hij was destijds verbaasd over het feit dat verschillende shorttrac kers niet naar de Olympische Spelen mochten ondanks dat ze aan de internationale criteria voldeden. „Ik ben niet in de vrij heid om nu wat te zéggen. Ik zit in een moeilijke positie omdat mijn contract nog tot en met april doorloopt en dat respec teer ik. Ik ben een professional, ook al vinden sommigen mij misschien een zak. Ik ben in ie der geval een professionele zak." Nadeau zegt dat de matige re sultaten van dit seizoen in ieder geval geen reden voor de KNSB zijn geweest om zijn contract niet te verlengen. „Dat is nooit tegen mij gezegd: niet in per soon en niet per brief." Het shorttrack kent in Neder land maar 500 licentiehouders. Dat is veel te weinig om de top van Nederland internationaal op een hoger niveau te brengen. Van der Grampel pleit er voor om de jeugd het langebaan schaatsen te laten combineren met het shorttrack. „Misschien kiezen dan meer kinderen voor deze sport en als ze voor de lan gebaan kiezen hebben ze alvast op de bochten getraind." Toch moet er ook meer geld be schikbaar komen. De kernploeg van Nadeau belegde deze winter slechts één buitenlandse trai ningsstage. Het uitstapje naar het Duitse Oberstdorf kon wor den betaald doordat de Neder landse ploeg niet naar de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Azië ging. De resultaten bleven daardoor minimaal. Cees Juffer mans, de enige Nederlandse deelnemer aan de Winterspelen van Salt Lake City, verwijt zijn coach niets. Hij wil Nadeau graag als trainer behouden. „Ondanks dat hij geen middelen tot zijn beschikking heeft, slaag de hij er in ons naar een hoger plan te tillen. Ik reed niet goed, maar andere schaatsers hebben tijdens de laatste twee wereld bekerwedstrijden wel goed gere den. Wij hebben snel ijs nodig om op te trainen." De schaatsers zijn ontevreden over de nieuwe hal in Zoeter meer. Het ijs is door verbouwin gen vaak vuil. „Je moet telkens maar afwachten of je de training afkan maken." Juffermans heeft in het verleden al eens aangegeven Nadeau te willen volgen als hij in Neder land niet meer aan de bak komt. „Voor mij zal dat misschien goed zijn, maar ik zie liever dat het hele Nederlandse shorttrack op een hoger plan komt. Als het hier beter is geregeld, blijf ik hier. Het is belangrijk dat de KNSB snel met een goed en concreet plan komt." Met de rij ders is nog geen overleg ge voerd. Zij geven voorrang aan het Nederlands kampioenschap, dit weekeinde in Heerenveen. op het Sportpark Fanny Blan- kers-Koen. Volgens de WD moet de ge meente Almere er snel voor zor gen dat de amateurs de toege zegde bedragen van de NV krij gen. almere/gpd - De amateurtak van FC Omniworld uitkomend in de hoofdklasse A van het zon dag amateurvoetbal balanceert op het randje van faillissement. Dat stellen WD-politici na een werkbezoek aan-derdub. De liberalen noemen als oor zaak onder meer het niet nako men van financiële toezeggin gen vanuit de NV Omniworld. Verder zijn er problemen met de belasting door het nog niet overdragen van de gebouwen Naam: Jacqueline Aanhaanen. Sport en club: Voetbal bij SJC. Geboren: op 21 oktober 1981, te: Noordwijkerhout. Woonplaats: Noordwijkerhout, ik woon nog bij mijn ouders. Broers en zussen: Twee broers en een zus, zij voetballen niet. Opleiding: Commerciële economie aan de Business School in Haarlem. Ik zit in het vierde jaar, ben aan het afstu deren. Bijbaan: Een dag in de week werk ik bij verpleeghuis Mariënhaven als zorgver lener. Beroep: Ik wil iets in de zorg zoeken, maar dan op managementgebied. Een functie die aansluit bij mijn opleiding. Ik denk dat dat wel gaat lukken. De meeste mensen die commerciële eco nomie hebben gedaan, willen niet naar dit soort instellingen. De zorg: Ik wil wat betekenen voor an dere mensen, en niet alleen maar geld- gericht bezig zijn. Eerst ga ik proberen met deze opleiding iets leuks te vinden, als het niet lukt kan ik altijd nog naden ken over een andere opleiding. Partner: Ik heb een vriend, Jan de Rid der. Hij speelt in SJC 1. Positie: Voorstopper. Links- of rechtsbenig: Rechtsbenig. Voetbalt sinds: Toen ik vijftien jaar was ben ik lid geworden van SJC. Daarvoor voetbalde ik altijd met klasgenoten, op woensdagmiddag en in de zomer ook 's avonds. Het was bijna alleen met jongens, er waren weinig meiden die voetbalden. Andere sporten: Ik heb een jaar op basketbal gezeten en getennist. Sterke punt: Ik ben een felle, gemoti veerde speelster, een echte mandekker. Zwakke punt: Verdedigend gaat het tot nu toe goed, maar ik zou in de toe komst ook in aanvallend opzicht wel wat willen betekenen voor de ploeg. SJC Dames 1: De jongste is een jaar of zestien, zeventien en de oudste loopt richting de dertig. Het is een gezellig team. We schelden niet op elkaar, ie dereen weet van zichzelf wel of het lek ker loopt. Vriendinnenteam: Er zijn altijd wel speelsters naar wie je toegrQeit. We Foto: Henk Bouwman trainen twee avonden in de week en op zondag zijn we de hele dag op het voet balveld, dus we zien elkaar sowieso al veel. Hoogtepunt: Vorig jaar zijn we kampi oen geworden in de tweede klasse. Dieptepunt: Dat we toen niet zijn ge promoveerd. Er waren te weinig plaat sen vrij in de eerste klasse en dat wis ten wij niet door een fout van de KNVB. We verloren toen een beslissingswed strijd, en daarna verloren we ook in de nacompetitie. Als we nu kampioen worden, dan pro moveren we wel. Eerste klasse: Als selectie zijn we er aan toe. Ik denk dat we een goede mid denmoter kunnen zijn. Ik ben heel po sitief over het team. We hebben veel goede speelsters en een brede selectie. Blessures: Gelukkig ben ik niet zo bles- suregevoelig. UVS-SJC, aanstaande zondag, de nummer twee tegen de nummer een: Die wedstrijd is altijd een topper, on der andere omdat onze trainster bij UVS heeft gevoetbald. En we strijden nu beide voor de titel. De eerste wedstrijd hebben we n roi verloren. Het liep niet zoals het 1< moest en de scheidsrechter floot dood. Daar had UVS ook last van zij gingen er beter mee om. Nu h ijji we ze zondag in te maken. Ik heb le vertrouwen in. ff Favoriete club: Vroeger was dat j maar nu volg ik het Nederlandse bal niet meer zo. Het Engelse vo< trekt me meer, met name Arsena |r£ Favoriete speler: Jari Litmanen tijd mijn voorbeeld, maar hij is ei 0I° beetje over zijn hoogtepunt heeri verdedigende middenvelder wor ou*( dat was hij ook. Het lijkt me een >Qr] positie. Hobby's: Uitgaan, af en toe een kijken en wandelen met de hon< duinen. Op vrijdagavond gaan w naar Noordwijk, naar 't Zeepaari The Champ. Film: Dead Poets Society met Ro Williams, dat is ook mijn favorie teur. Boek: Ik lees weinig, maar lees h liefst ontspannende boeken, zoa Dagboek van Bridget Jones. t€ Televisieprogramma: Friends, d soort series. Vakantieland: Ik ben net zeventi gen naar Thailand geweest, dat lemaal te gek. De natuur is er zo Respect voor: Ik bewonder de vi gers, zoals bij SJC de mensen in 1 e j kantine en de mensen die ander nej gen doen voor de club. Economische recessie: Er zijn al ups en downs, ik heb er wel vert wen in dat het over een jaar of tv ter zal gaan. Maar het is even af\ enj ten* »nl Vrouwenvoetbal bij SJC: We he twee seniorenteams en we hope^, volgend jaar drie te hebben. Met t( jeugdteams gaat het ook goed, e goede voetbalsters bij. q Ter Leede: Daar zou ik nooit na; gaan. SJC is echt mijn kluppie g< je den, daar kan ik bereiken wat ikf, reiken. Droom: Een leuke baan op m; mentgebied in de zorg, een lei in Noordwijk-binnen en geli den. D<

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22