REGIO Irritatie Jobo en Doesbrug neemt toe 'Groene parel moet groene parel blijven' 'Nieuwe stadhuis Alphen is een broeikas' rij spraak voor eigenaar en ortier café De Prinsenhof R5 Comité eist aanleg groenstrook Kopje onder Voorschotenaren bespreken de toekomst van hun dorp Jacobswoude: boetes zelf innen mag blij zijn dat u hem niet hebt vermoord' PvdA wil extra raad over Noordplein nkovervallers (ennen aag - Drie mannen, die vorige week zijn aange- en op verdenking van allen op tankstations in ichoten (7 januari) en Al- (30 januari), moeten mor- oor de Raadkamer van de bank verschijnen. Een ver- e van 22 jaar en een ver- e van 27 jaar hebben de overvallen, en een overval p tankstation in Den bekend. De derde ver- e, een 28- jarige Leide- bekende dat hij had ge in bij de overval in Voor ten. De mannen maakten euro en telefoonkaarten fi ramen egooid siNAAR - Wassenaar vraagt vonenden van het Adelbert ege een oogje in het zeil te den. De school heeft last vandalen. Afgelopen week- le is er een aantal ruiten in- ioid. De score komt nu op ramen, meldt de gemeente en brief aan de bewoners de Weijermanstraat en om lig. De leerlingen verhuizen enkort naar noodgebou- vanwege verbouwingen le school. ig geen patat in nsaterwoude iaterwoude - Hoewel een imemer er wel brood in comt er voorlopig geen pa- aam in Rijnsaterwoude. ligt behoorlijk gevoelig", jurgemeester Van Beek. n een patatkraam de voor- je supermarkt zijn tiental- ezwaren binnen gekomen, ronenden zijn bank voor verkeer, stank en hang- iren. Burgemeester en wet- ers onderzoeken nu of een n op de hoek van de He- eg en de Zonnedauwlaan mdt geaccepteerd. woensdag 26 februari 2003 leiderdorp- De koppies gaan steeds verder achterover. Wie met zijn neus onder water komt, moet afhaken, roept de badmeester door de microfoon. En afhaken wil geen en kele deelnemer aan het Leiderdorps watertrapkampioenschap, georganiseerd door zwembad De Does. Toch gaan ze één voor één kopje onder, zoals de achtjarige Kirsten (foto). De badmeester maakte het ze dan ook extra moeilijk. Handen in de zij, handen in de lucht, handen aan je oor, duim boven je hoofd vasthouden, de opdrachten schallen uit de speakers. Na een minuut of tien gaat het hard. Opeens drijven er nog maar drie kinderen in het water. Tim geeft als eerste op. Hijgend klimt hij op de kant. Roy is de vol gende. Als laatste klautert Zora uit het water. Zij krijgt een beker, en alledrie krijgen ze een zak snoep. Foto: Mark Lamers door Janneke Dijke leiderdorp - Het Leiderdorpse Comité Doesbrug wil dat Jobo de Bouwers een groenstrook aanlegt bij het bedrijfsverzamelgebouw aan de Achthovenerweg, waar van de bouw een paar weken ge leden begon. Boy van Dijk van Jo bo is daartoe bereid, maar wei gert een contract van het comité te ondertekenen. Dat het bewonerscomité toch vasthoudt aan de eis, irriteert Van Dijk. „Wij zijn het niet ver plicht, het is een geste. Als ze de duimschroeven aandraaien, zien we er misschien wel hele maal vanaf." Vrijdagmiddag staan de twee partijen tegenover elkaar voor de commissie bezwaar en be roep van de gemeente Leider dorp. Het is niet de eerste keer. Het Comité Doesbrug protes teerde van meet af aan tegen de plannen van Jobo om te bou wen aan de Achthovenerweg. Doesbrug wil geen nieuwe ge bouwen op bedrijventerrein La ge Zijde, dat de gemeente op termijn wil opdoeken. Samen met de welstandscommissie keurde het comité het eerste bouwplan van Jobo af, waarna de Haagse rechtbank de bouw vergunning vernietigde. Het huidige ontwerp is volgens het comité minder aanstootgevend, maar de leden willen wel een groenstrook langs de rand. De gemeente Leiderdorp kan het aanleggen van die groen strook niet eisen, stellen burge meester en wethouders. De be treffende grond is op dit mo ment verhard en wordt gebruikt om auto's te parkeren. Na over leg tussen Comité Doesbrug en Jobo de Bouwers leek overeen stemming over de groenstrook haalbaar. „Er ligt een tekening van hun architect waarmee wij het eens zijn", zegt comité-lid Rob Spema Weiland. Hij stuur de Jobo een contract, waarin aanvullende voorstellen zijn vastgelegd. Zo wil Doesbrug dat de beplanting zo hoog is, dat het die zicht vanaf de Ruigekade op het bedrijventerrein wegneemt. „Er moeten wel bomen of strui ken komen en geen viooltjes", licht Spema Weiland toe. Ook wil het comité dat een eventuele volgende eigenaar zich verplicht de groenstrook te onderhouden, en moeten de planten in het eerste voorjaar na de oplevering in de grond gezet worden. Het Comité Doesbrug heeft na het opsturen van dit contract nooit meer iets gehoord van Jo bo, en is nu bang dat het bedrijf zich niet aan de afspraken wil houden. Daarover wil Spema Weiland vrijdag duidelijkheid. Van Dijk van Jobo is absoluut niet van plan het contract te te kenen. „Wij zijn bereid die groenstrook aan te leggen, maar ik zeg natuurlijk niets toe." Want na één toezegging komt het comité Doesbrug weer met een aanvullende eis, stelt hij. „Dan dansen wij naar hun pij pen, terwijl het een soort ca deautje is. Terwijl zij ons door hun geprocedeer al honderd duizenden euro's schade heb ben berokkend." Jeroen Bordewijk Khoten - 'De groene parel aan de moet een groene parel blijven.' bs gisteravond de meest poëti- inbreng op een inspraakavond le toekomst van Voorschoten, ijdje al werkt de gemeente aan een tuurvisie', een nieuwe basis voor twikkeling van Voorschoten in de inde tien tot vijftien jaar. De vraag Ier meer waar, hoeveel en in welk 0 er gebouwd moet worden. Moet choten uitgroeien tot een stevige - en werkgemeente, of moet het ter als 'oude kern in het land schap' worden gekoesterd? Het zijn vragen waar Voorschotenaren zelf een antwoord op moeten geven, vindt de gemeente. Met een reeks van vijf 'burgerinformatieavonden' wil de gemeente zoveel mogelijk 'bouwste nen' voor de structuurvisie verzamelen. Gisteravond was de derde bijeenkomst, ditmaal voor de bewoners van Krim- wijk, Vlietwijk, Bijdorp en Starrenburg I. Plaats van handeling: buurthuis Vliet wijk aan de Lorentzlaan. De speciale editie van de Gemeentekrant had z'n uitwerking niet gemist. „Het is uw avond", zei wethouder P. Verschoor, waarna de Voorschotenaren in zes groepjes werden opgedeeld en ijverig hun bouwstenen op elkaar be gonnen te stapelen. Veel animo was er voor het thema 'Wonen, Werken, Na tuur en Landschap'. Voor een deel was dat het gevolg van de onrust die on langs in Vlietwijk ontstond over de mo gelijke sloop van verouderde huurhui zen. Hoewel de brainstormavond over heel Voorschoten ging, trokken die pro blemen ook gisteravond de aandacht Het was in ieder geval niet verwonder lijk dat juist bewoners van Vlietwijk op perden de woningen niet te slopen, maar op te knappen. Ook zeiden aan wezigen dat er geen nieuw bejaarden centrum in Vlietwijk moest komen. Er was al genoeg vergrijzing. De andere groepen hadden als thema 'Sport en Recreatie', 'Ontwikkeling Centrum', 'Maatschappelijke Voorzie ningen en Cultuur' en 'Werken, Verkeer en Vervoer'. In die laatste groep werd, helemaal naar de tijdgeest, gevraagd om meer blauw op straat, hoewel dat weinig met het thema van de avond van doen leek te hebben. Wat het centrum betreft was het onder gronds parkeren in trek, net als een versterking van de commerciële hore ca. Winkels moesten niet alleen in het centrum terecht komen, maar ook in bijvoorbeeld de nieuwe wijk Starren- burg, vond een Voorschotenaar die daar net was komen wonen. De Voor schotenaren die voor 'Cultuur' hadden gekozen, noemden onder meer een nieuw centraal cultureel centrum, met een gevarieerd aanbod. Op woensdag 16 april worden de resul taten van alle discussieavonden gepre senteerd. Uiteindelijk is het de bedoe ling dat gekozen wordt uit drie varian ten, die door een extern adviesbureau zijn opgesteld. Groeien, beheersen of koesteren, is de vraag. Moet Voorscho ten groeien, de groei beheersen, of toch vooral het groene karakter koesteren? jacobswoude - Burgemeester en wethouders van Jacobswoude steunen een motie van de ge meente Putten, die vindt dat het rijk de kosten van radarpalen moet betalen omdat het rijk ook de bekeuringen int. „We willen het ook omdraaien", zegt burge meester Van Beek. Waarmee hij bedoelt dat de gemeente best zelf de flitspalen wil betalen als de gemeente ook de opbrengst in het laatje krijgt. Het installe ren van flitspalen tegen te hard rijden - of zoals eerder op de Vierambachtsweg is overwogen tegen sluipverkeer - kost de ge meente tonnen. Volgens Van Beek zet de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten zich er ook voor in, dat ge meenten verkeersboetes kun nen innen in een vorm van een bestuurlijke boete. Van Beek: „Wij willen dat ook en niet al leen tegen kleine ergernissen zoals fout parkeren." De motie van Putten zal ook aan de ge meenteraad ter ondersteuning worden voorgelegd. Haag/alphen - Terwijl de ige portier van het Al- e feestcafé De Prinsenhof gressieve bezoeker bij zijn ïad vastgeklemd, greep de ige eigenaar van het café an zo hard bij de keel dat jn strottenhoofd kneusde iwviel. laagse politierechter oor- e gisteren dat dit geweld de situatie 'geoorloofd' ti) sprak de twee verdach- lan ook vrij van poging mishandeling. Het open ministerie liet weten het laai niet eens te zijn met nnis en in hoger beroep te irtier van de dansgelegen- erklaarde bij de politie dat in op 17 februari vorig jaar fé was uitgezet, omdat hij een vechtpartij was be lt, nadat iemand vriendin had betast. Buiten in een smal steegje, waar allerlei mensen aan het wachten waren om binnengelaten te worden, zou hij agressief zijn geworden. Hij wilde het café weer in en zou de uitsmijter zijn aangevlogen. Die probeerde hem tot kalmte te manen. Het lukte de klant toch om weer naar binnen te glip pen. Daar ontstond een worste ling met de portier en de eige naar van het café, waarbij de klant heel even het bewustzijn verloor. Nadat hij was bijgeko men was hij nog steeds erg kwaad. De politie Weid hem een nacht vast in de cel, omdat hij zich zo agressief gedroeg. De verdachte verklaarde overigens bij de politie dat hij gewoon naar huis wilde gaan toen de ei genaar en de portier hem 'zon der reden aanvielen'. Volgens de advocaat van de uit bater moesten de eigenaar en zijn portier de man wel op deze manier aanpakken om de ande re klanten en de spullen in de dansgelegenheid te bescher men. Hij zei dat er sprake was van overmacht. Aanklaagster Degeling kon zich helemaal niet vinden in het standpunt van de advocaat. Volgens haar mocht de uitbater van geluk spreken dat ze hem niet had vervolgd voor poging tot doodslag. Zij vond dat het geweld buiten alle proporties. „U mag blij zijn dat u hem niet heeft vermoord", zei ze. Rechter Kortenhorst oor deelde, net als de advocaat, dat de portier en de uitbater juist hadden gehandeld. Wel gaf ze de cafébaas mee 'dat hij zijn ei gen krachten niet moet onder schatten en het een volgende keer beter op een andere manier kan aanpakken'. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Zit niet goed met de klimaatbeheer sing in het nieuwe stadhuis in Alphen aan den Rijn. Ambtena ren klagen al lange tijd over ho ge temperaturen en droge lucht. Het gevolg: hoofdpijn en pro blemen met contactlenzen. Zelfs een sporadische spontane bloedneus wordt aan de falende klimaatbeheersing geweten. Burgemeester en wethouders hebben een bedrijf in de arm genomen, dat moet onderzoe ken hoe de problemen opgelost kunnen worden. Gemeentewoordvoerder Alexander Osten heeft - zo geeft hij desgevraagd toe - geen last van 'tropische hitte'. „Het is wel wat warmer, zeker op zonnige dagen, maar daar kan ik tegen. En ik kleed me er op." Maar hoe zit het dan met die bloedneu zen? „Het is beslist niet zo dat de medewerkers hier met zijn allen bloedend door de gangen lopen. We krijgen gemengde signalen. Sommige mensen hebben geen last van het kli maat, anderen wel. We willen de klachten niet bagatelliseren. De gemeente vindt dat we die seri eus moeten laten onderzoe ken", zegt Osten. Hij wijst er op dat de temperaturen in het stad huis nog wel eens per verdie ping willen verschillen. Het externe bureau dat is inge schakeld, moet over ongeveer anderhalve maand klaar zijn met het onderzoek. Het bedrijf kijkt onder meer naar de centra- Het glazen stadhuis van Alphen aan den Rijn. Over het binnenkli maat zijn nog steeds veel klachten. Archieffoto: Hielco Kuipers le klimaatbeheersing - een sys teem dat in de zomer hitte on dergronds opslaat om het in koude perioden weer vrij te ge ven - en ondervraagt ook een flink aantal ambtenaren naar de ervaringen met de temperatu ren. Er zijn, vanaf het moment dat futuristisch ogende glazen stad huis vorig jaar in gebruik werd genomen, al klachten over de klimaatbeheersing. In de eerste maand lag het computersys teem van de gemeente Alphen tot drie keer toe langdurig plat, doordat de temperatuur in de 'serverruimte' veel te hoog op liep. Dergelijke problemen doen zich nu niet meer voor, maar de klachten van de medewerkers van de gemeente bleven aan houden. Tot nu toe was de ver wachting dat er uiteindelijk een moment zou komen dat het he le systeem precies goed inge steld zou zijn en zonder klach ten zou draaien. Maar ondanks alle aanpassingen is dat tot nu toe niet gelukt. „Het duurt nu allemaal te lang", zegt Osten. „Vandaar het onderzoek." De GroenLinks-fractie heeft in middels vragen gesteld over de hitte in het stadhuis. Met de zo mer in aantocht vreest de partij het ergste. door Ruud Sep alkemade - De PvdA overweegt een extra gemeen teraadsvergadering bij elkaar te roepen over de bouwplannen voor het Noordplein in Roelof- arendsveen. Gisteren bleek dat behalve college partij PvdA ook WD en CDA grote problemen hebben met het plan om daar dure huizen te bou wen. Omdat het Noordplein niet op de agenda stond, vond burgemeester Meerburg het niet goed dat er gisteren al uitgebreid over de bezwaren werd ge praat. Nadat wethouder Uit den Boogaard had uitgelegd dat er wel degelijk goedkope apparte menten in het plan zaten hamerde Meerburg ver dere discussie af. Maar omdat projectontwikkelaar Heembouw Vastgoed al voor de volgende raadsvergadering wil beginnen met de verkoop, maakte PvdA- raadslid Schoonderwoerd ernstig bezwaar tegen het afkappen van de discussie. „Wat kunnen we hier nu nog aan doen", vroeg hij zich hardop af. Mooi Alkemade-leider Van Brussel antwoordde, dat de PvdA'er een motie van wantrouwen in kon dienen of een extra raadsvergadering bijeen roe pen. „Ik weet niet hoe dat werkt, maar dan doe ik dat bij deze", zei Schoonderwoerd. In het bouwplan Waterryck', dat de gemeente en Heembouw vorige week presenteerden, is in eer ste instantie plaats voor 53 woningen die 250.000 euro of meer kosten. Later moeten ook nog 27 goedkopere appartementen worden gebouwd bo ven een supermarkt. Een indicatie van de prijs van die appartementen wilden de wethouder en de bouwer vorige week nog niet geven. Gisteren vertelde Uit den Boogaard, dat 'goedkoop' in dit geval varieert tussen de 120 en 180.000 euro. Met name de PvdA vond dat veel te duur. Na de vergadering bleek, dat CDA en WD maar wat graag hun steentje bijdragen aan de ruzie tus sen de PvdA en Mooi Alkemade-wethouder Uit den Boogaard. Zij lieten Schoonderwoerd weten, dat zij een verzoek om een extra raadsvergadering zeker zullen steunen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17