Scheuring Veiligheidsraad dreigt BUITENLAND I] Arabieren willen wel worden verlost van Saddam, maar niet door Bush Noord-Korea daagt zuiden uit met raket wt' Onderhandelingen over bestand in Gaza-strook 'Moord Stalin voorkwam de Derde Wereldoorlog' Weer twijfel aan schuld Van der Lubbe in 1933 Dutroux deed ontvoerde Sabine héél erg pijn' I0t— nhoudingen in ik diamantroof tPEN - De politie van in heeft vier mensen eerd in verband met de ie diamantroof van vorige 'olgens dagblad De Mor een van hen een Neder- vrouvv. De anderen zijn ise mannen. Een bankier •rmo zou het brein zijn. week werden in de kei een gebouw van dia- airs 120 kluizen openge- n. De dieven maakten Ijoenen buit. Een van de anten huurde een kantoor gebouw. Omdat er geen schade was, werd meteen lacht dat de dieven hulp innenuit hadden. dinsdag 25 FEBRUARI 2003 De epi uw-Zeeland ndjic: Aanslag pt mij niet d," zi ado - Radicale elementen e ra i er niet in slagen de her- an ingen in Servië te doen Volj loren. Dat heeft de vrijdag lezii en moordaanslag ont- in 1 e Servische premier Dj - Een gezegd. Een vrachtauto au vrijdag met hoge snelheid nde het konvooi van Djindjic. i chauffeur kon het voer- 'oen et ontwijken. De bestuur- chtt an de vrachtwagen is aan- iat iden. Het gaat om een be- iren van de commandant van Ie n eruchte politie-eenheid, and nische zuiveringsacties „ft erde in ex-Joegoslavië, nini net ban op Cuba ren i vaak suïcidaal re v i - Het Rode Kruis is be- iers< over de zelfmoordpogin- vaar an 19 aanhangers van al- nelti en de Taliban, die op de sch kaanse basis Guantana- zan Cuba worden vastge- mij ?n. Een verklaring daar- unt s de onzekerheid over j 36 )ekomst en de lange ge- deel nschap, aldus het Rode ter De VS moeten daarom 3 eu^appen nemen om de juri- status van de 620 gevan- d te verduidelijken. Tot nu nog geen van hen aange- De VS noemen hen oijgsgevangenen, maar le strijders', waardoor ze Itatus hebben. Jm schuldig aan >ep tot moord - De Britse imam Ab el-Faisal is gisteren lig bevonden aan het op- n tot het vermoorden van Amerikanen en hindoes aanzetten tot rassenhaat, hter bepaalt op 7 maart - igte van de straf. De gees- kan levenslang krijgen, voor het eerst in honderd 2oo 11 er een veroordeling uitgesproken op grond n uit 1861 stammende ie het aanzetten tot I op onbekenden straf- .„on ontloopt idstraf in VS Midria - De ex-sergeant t Amerikaanse lucht net die donderdag door een idsejhuldig werd bevonden ente^ging tot spionage voor iagst(i China, ontloopt de ijkt fcraf. De jury die de 40-ja- cijtian Regan schuldig had ;au jden aan twee pogingen lonage en aan het verza- nverjvan defensie-inlichtin- aurifesloot gisteren dat de de- ït jaihiet zo ernstig waren dat nivetloodstraf moet krijgen, mentiei bepaalt de rechter de werkvat, uarif ,.;!C: Amerikanen i^gsgevangenen eikte k - De Colombiaanse re- Jtepi jeweging FARC be- r dai vt de drie Amerikanen 6,8. sinds het neerstorten van 3 ni iegtuig gijzelen als krijgs- ;enen. De marxistische n meldden gisteren dat innen alleen worden vrij- in het kader van een ge- ïenruil met de regering. IC nam de drie twee we- leden gevangen, nadat iegtuigje tijdens een di- itieke missie was neerge- dber^olgens het leger schoten van éllen een vierde Ameri- :ide q inzittende en de Colom- r piloot dood. lesbrieven in lomei :ntVf igton - De politie in JS Fö-Zeeland onderzoekt t lichtleven, waarvan er één ts diete bevatte, die naar de ie cijkaanse ambassade en volgen Australische diploma- ma&rtegenwoordigingen is of ktuurd. In de brieven 'ers afcesuggereerd dat een es- maailin Irak terroristische da- .ervicn uitlokken. Er zijn over- vemaisten tussen deze brie- zitteéén die de Amerikaanse rdamsade in december 2001 :r Leipok die bevatte cyanide, n alsle gevallen werd gedreigd door onze correspondent Cees van Zweeden amman - In een poging het anti-oor logstij te keren, beklom de Britse minis ter van buitenlandse zaken Jack Straw vorige week de zeepkist. Hij verweet Saddam Hussein meer dan 5.000 van zijn onderdanen te hebben vergast, en vervolgde: „Willekeurige executies, et nische vervolgingen en andere vormen van door de staat gesanctioneerd ge weld waren de afgelopen 24 jaar onder Saddam aan de orde van de dag." Het wordt tijd dat Saddam opkrast, zo zei Straw, en de Britten willen daar graag hun steentje aan bijdragen. „Wij zijn vastbesloten om Irak te helpen bij de wederopbouw, en ervoor te zorgen dat de winsten van de olieproductie aan het volk ten goede komen." Sommige Irakezen herinneren zich de laatste keer dat de Britten kwamen om hun land te redden nog goed. Eerst zetten ze Faisal op de troon, een ko ning die nog nooit in het land was ge weest. Toen het volk daartegen rebel leerde, bombardeerden ze het gepeu pel. En toen dat niet afdoende bleek, gebruikten ze gifgas tegen de rebellen. Dat was niet het enige. Toen de opvol ger van Faisal, koning Ghazi, een anti- Britse koers ging varen, werd hij ge woon vermoord. Er werd een pro- Brits regime geïnstalleerd, dat steunde op een klein deel van de soennitische minderheid. Zó groot was de haat jegens dat regi me, dat de straten van Bagdad dagen lang rood kleurden toen het eindelijk ten val werd gebracht. Alle blauwbloe- digen werden vermoord. Premier Nuri Said werd door het volk letterlijk aan stukken gereten. Zijn lichaamsdelen werden als trofeeën door de stad ge troond. De Britten heersten over Irak tot 1958. Hun regime was zó rampzalig, dat de zalvende woorden van Jack Straw zelfs 45 jaar later nog schijnheilig klinken. Die schijnheiligheid maakte het voor velen in Europa en de Arabische We reld moeilijk het argument voor oor log te accepteren. Donald Rumsfeld, de Amerikaanse minister van defensie, brandmerkte Saddam Hussein als een slager. Maar in december 1983 reisde dezelfde Rumsfeld naar Bagdad om die 'slager' de hand te drukken. Dat was nadat Saddam was begonnen chemische wapens te gebruiken tegen Iran. Sad dam was in die dagen een bondge noot, en zou dat blijven tot ruim na de vergassing van 5.000 Koerden in 1988. Maar slechts een jaar na die massa moord verschafte president George Bush, vader van de huidige president, Saddam een subsidie van een miljard dollar. Hij kocht er onder meer mate riaal van dat voor biologische en che mische wapens gebruikt kon worden. De hypocrisie heeft de publieke opinie in Europa afkerig gemaakt van oorlog, maar in het Midden-Oosten speelt nog een andere overweging: onzeker heid over de toekomst. Bush wordt gezien als lichtgewicht die gemakkelijk uit de heup schiet, maar geen enkel plan heeft voor de regio. De geschie denis van de laatste invasie, die door de Bitten, zou zich gemakkelijk kun nen herhalen. Bill Clinton werd al beschouwd als weinig verfijnd, vooral nadat diens minister Albright in een soort minirok bij de Saudi's op bezoek ging. Maar Cfinton besefte dat het conflict om Is raël de bron van veel kwaad was, en sloeg geregeld de koppen tegen elkaar. Bush heeft minder last van neutrali teit. Hij verklaarde Arafat tot onge wenste persoon, en nodigde vervol gens Sharon uit op zijn ranch. Irak is een gecompliceerd land, een explosieve cocktail van etnische en re ligieuze groepen. Sinds de Ottomaan se bezetting berust de macht bij een deel van de soennitische minderheid. Als die uit het zadel wordt gewipt, is een bijltjesdag waarschijnlijk. In lan den als Egypte en Syrië vielen bij machtswisselingen in het verleden hooguit enkele doden. In Irak waren dat er in 1958 volgens sommige schat tingen ruim 30.000. Tien jaar geleden werden in sji'itische zuiden honderden leden van Saddam Husseins partij opgeknoopt, terwijl de leider nog aan de macht was. De Koerden in het noorden zouden een onafhankelijke staat kunnen uitroe pen, hoewel ze beloofd hebben dat niet te doen. De Iraakse Nationale Raad, het overkoepelend orgaan van oppositiegroepen, heeft gedreigd met een rebellie tegen de Amerikanen als zijn leiders buitenspel komen te staan. Hoe slecht de Amerikanen hun huis werk doen, bleek in 1999 in Kosovo. Eerst dachten ze dat de oorlog tegen Servië drie dagen zou duren. Het wer den elf weken. Toen onderschatten ze de wraak der Albanezen. De NAVO- troepen verzuimden een staat van be leg af te kondigen, en het gevolg was dat vele honderden Serviërs werden vermoord. Weinig Arabieren zouden een traan laten om de val van Saddam Husseip, door de Amerikanen denigrerend slechts aangeduid met zijn voornaam. Maar George Bush is niet een man op wiens oordeel zij blind kunnen ver trouwen. De Satan in Bagdad moet worden uitgedreven, maar misschien niet door Beëlzebub. Zoals een Jorda- niër zei: „Hoe kun je een man ver trouwen die niet eens 'aardappel' in zijn eigen taal kan spellen?" tel aviv/gpd - De Israëlische re gering is overleg begonnen met de VS, Egypte en Europese lan den over een bestand met Pales tijnse milities in de Gazastrook. Dat meldde het radiostation van het Israëlische leger vanmorgen. De Israëlische delegatie wordt geleid door minister zonder portefeuille Meridor. De toestand in de Gazastrook is de afgelopen maand snel ver slechterd. Alleen al afgelopen week zijn bij operaties van het leger 35 Palestijnen en twee Is raëlische soldaten omgekomen. Israël heeft gedreigd de hele Ga zastrook opnieuw te zullen be zetten als de milities hun gewa pende acties niet staken. Israël wil dat de Palestijnse pre sident Arafat de islamitische verzetsbeweging Harnas tot de orde roept. Harnas heeft de af gelopen twee maanden vanuit Gaza tientallen raketten gelan ceerd in de richting van de Isra ëlische stad SderoL Israël heeft op iedere raketbeschieting ge reageerd met acties in de Gaza strook. Pogingen van de Pales tijnse Autoriteit en Egypte om de islamitische milities te bewe gen tot een tijdelijk staakt-het- vuren, zijn de afgelopen maand op niets uitgelopen. Jacques Chirac en Gerhard Schroder nuttigden hun maal in Berlijn gisteravond in een restaurant met de toepasselijke naam 'Zur letzten Instanz': in laatste instantie. De Brit se premier Tony Blair verdedigde in Londen zijn steun voor de Amerikaanse lijn inzake Irak, maar viel Washington tegelijkertijd hard aan op zijn klimaatbeleid. Hij presen teerde een plan om de uitstoot van broeikasgassen in Groot-Brittannië drastisch terug te brengen. Foto's: AP/Jan Bauer en Reuters/Peter Macdiarmid door onze correspondent Wierd Duk Berlijn - Er dreigt een scheuring in de VN- Veiligheidsraad. De Franse president Chi rac presenteerde gisteravond tijdens een bezoek aan de Duitse kanselier Schroder nieuwe voorstellen voor een vreedzame ontwapening van Irak. Het Frans-Duitse initiatief, gesteund door Rusland, kwam vrijwel gelijk met een nieuwe Amerikaans- Brits-Spaanse ontwerp-resolutie, die het pad moet effenen voor een aanval. Een scheuring in de Veiligheidsraad over Irak lijkt daarmee onafwendbaar. Frank rijk, Duitsland en Rusland stellen zich met hun plannen, waarin een tijdsplan voor de ontwapening van Irak is vastge legd, namelijk lijnrecht tegenover de in dieners van de resolutie op. Chirac en Schroder maakten duidelijk dat zij niet willen overstappen op een 'lo gica van de oorlog'. Amerikaanse en Brit se woordvoerders hebben echter al laten weten weinig te zien in nieuwe vredesini tiatieven. Zij vinden dat Saddam Hussein zijn laatste kans heeft verbruikt, omdat Bagdad VN-resoluties blijft schenden, en willen Irak nu met geweld aanpakken. In de Amerikaans-Britse ontwerp-resolu tie wordt geen deadline voor een aanval genoemd, maar spreekt de Veiligheids raad uit dat Irak de eerste resolutie heeft geschonden, wat militaire actie in princi pe mogelijk maakt. De resolutie zou over een week of twee in stemming moeten komen. Chirac herhaalde gisteren echter dat hij zo'n tweede resolutie onnodig vindt. Vol gens Schroder hadden beide leiders het nieuws uit New York over de resolutie 'ter kennisgeving aangenomen'. In het Frans-Duits-Russische vredesplan is sprake van een 'stapsgewijze ontwape ning' van Irak. De wapeninspecteurs zouden voor een door de Veiligheidsraad vastgestelde periode in Irak moeten blij ven, en elke drie weken aan de raad moe ten rapporteren. Bagdad moet 'zonder voorwaarden te stellen' meewerken en ontwapenen, aldus Chirac. Ook China zou bereid zijn het Frans- Duits-Russische plan te steunen. Het heeft zich steeds uitgesproken voor ver lenging van het mandaat van de VN-in- specteurs. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Colin Powell deed gisteren een beroep op Peking om de re solutie te steunen, maar dat werd door China genegeerd. Het is nog niet duidelijk wat de Neder landse regering van de ontwerp-resolutie vindt. Minister De Hoop Scheffer van buitenlandse zaken sprak zich eerder uit voor een een tweede resolutie, maar wil pas reageren als hij de tekst heeft bestu deerd. PvdA-buitenlandwoordvoerder Koenders zei gisteren dat Nederland de resolutie niet moet steunen, omdat het voorbarig zou zijn nu al vast te stellen dat de wapeninspecties niet werken. door onze correspondent Peter van Nuijsenburg Tokyo - Noord-Korea heeft gis teren een rakettest uitgevoerd, en daarmee een schaduw ge worpen over de beëdiging van de nieuwe Zuid-Koreaanse pre sident Roh Moo-hyun, die van morgen plaatsvond. Het projec tiel, waarschijnlijk een raket ge richt tegen schepen, verdween in de Japanse Zee. Het was de eerste keer sinds 1998 dat het stalinistische regime in Pyongy ang een raket testte. De lancering wordt in Seoul ge zien als een provocatie. Pyongy ang voert sinds het uitbreken van de crisis rond het Noord- Koreaanse kemwapenprogram- ma, eind vorig jaar, de druk in de regio op. Vorige week schond een Noord-Koreaans vliegtuig het Zuid-Koreaanse luchtruim, en dreigde het regime van dicta tor Kim Jong-il met het opzeg gen van het wapenstilstandsver drag dat 50 jaar geleden een ein de maakte aan de Koreaanse burgeroorlog. De beëdiging van Roh was so ber, uit piëteit met de 135 men sen die vorige week bij een brand in de metro van Taegu omkwamen. Roh zette de .doel stellingen van zijn regering uit een. Ten overstaan van onder anderen de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken Po well en de Japanse premier Koi zumi, verklaarde hij dat hij de dialoog met Noord-Korea, de 'zonneschijnpolitiek' van zijn voorganger Kim Dae-jung, wil voortzetten. Hij sprak zich uit tegen Ameri kaanse plannen om Noord-Ko rea te isoleren, en herhaalde zijn pleidooi voor directe onderhan delingen tussen Washington en Pyongyang. De VS wijzen dit af. Washington wil ook dat Zuid- Korea, Japan, China en Rusland aan de onderhandelingen deel nemen, maar deze landen zien meer heil in een bilaterale be sprekingen tussen de VS en Noord-Korea. Het tweede belangrijke thema behelsde de relatie met de VS. Roh zei dat hij de betrekkingen met Seouls belangrijkste bond genoot op een 'modernere en meer gelijkwaardige' basis wil stoelen. De nieuwe president wordt door Washington met wantrouwen bekeken. Roh heeft een verleden als mensenrechtenactivist, en heeft de VS destijds opgeroepen hun 37.000 man sterke leger macht uit Zuid-Korea terug te trekken. remain :n hei renementen te verstoren: de New Zealand Golf Jn nu de America's Cup, ilds oudste en beroemd- race. londen - Sovjet-dictator Josef Stalin is niet gestorven aan een hersenbloeding, maar aan een dodelijke injectie die hem op last van zijn eigen geheime dienst werd toegediend. Met de moord zouden een sovjet-inva sie in Europa en daardoor een vrijwel onontkoombare Derde Wereldoorlog zijn voorkomen. Dat zegt de Russische historicus Eduard Radzinski, op een week na vijftig jaar na de dood van Stalin. De sovjetleider bracht de avond van 28 februari 1953 zoals ge bruikelijk door met zijn politieke vrienden Lavrenti Beria, Nikita Chroestsjov, Nikolaj Boelganin en Georgi Malenkov. De man nen bekeken een film in het Kremlin, en vertrokken vervol gens naar Stalins buitenhuis, net buiten Moskou. In de vroege uren van de nacht gingen de gasten naar huis. Daarop kregen Stalins bewakers het ongebruikelijke bevel om naar bed te gaan en Stalin niet te storen. Dat was een verande ring in het normale ritme van de man, die was geobsedeerd door zijn eigen veiligheid. Radzinski achterhaalde een van de bewa kers van die avond, Pjotr Loz- gatsjev. Volgens hem gaf niet Stalin het bevel om naar bed te gaan, maar het hoofd van de be waking, Chroestalev. De bewakers durfden de volgen de dag niet in Stalins slaapka mer te gaan kijken toen die maar niet wrakker werd. Pas om tien uur 's avonds werd Lozgat- sjev te nieuwsgiering en ging hij naar binnen. „Ik zei: Kameraad Stalin, wat is er aan de hand? Hij had in zijn bed geplast en maak te wat onverstaanbare geluiden. Zijn zakhorloge en de Pravda la gen op de vloer. Zijn horloge stond op half zeven 's avonds. Toen moet het zijn gebeurd", zo citeert de Britse omroep BBC Lozgatsjev. De bewakers schakelden geen medische hulp in, maar belden Stalins politieke vrienden. Vol gens Radzinski wijst dat erop dat de bewakers wisten dat ze de sovjetleider niet te hulp hoef den te schieten. Volgens de his toricus heeft de bewaker Chroe stalev Stalin met gif geïnjecteerd in opdracht van Beria, die aan het hoofd van de KGB stond. „Iedereen om Stalin heen wist dat hij oorlog wilde, de Derde Wereldoorlog, en dat hij beslo ten had om het land op die oor log voor te bereiden. Hij vond dat er een kans was om met een invasie een communistisch Eu ropa te creëren, maar dat dat snel moest gebeuren. Maar Be ria, Chroetsjov, Malenkov begre pen dat het zelfmoord was om een oorlog tegen Amerika te be ginnen, want Rusland was straatarm", aldus Radzinski. Stalin overleed op 5 maart 1953. V' berlijn/dpa-anp - Zeventig jaar na de brand in de Rijksdag in Berlijn is er opnieuw twijfel ge rezen over de rol van vermeen de dader, de Nederlander Mari- nus van der Lubbe. Volgens de directeur van het Historisch In stituut in München, Horst Möl- ler, is het 'zeer onwaarschijnlijk' dat slechts één persoon verant woordelijk was voor de grote brand op 27 februari 1933. Möller zegt dat in een televisie documentaire, die morgen wordt uitgezonden. Hij verwijst daarin naar berichten dat de Leidenaar de brand zou hebben aangestoken met een brandend kledingstuk. „Iedereen die de grootte van het gebouw kent, weet dat brandstichting een goede organisatie vereiste." Ook de Berlijnse brandweer commandant, Albrecht Broem- me, sluit in de documentaire uit dat Van der Lubbe alleen ope reerde. Hij concludeert dat brandwerende maatregelen on klaar waren gemaakt, gezien de snelheid waarmee het vuur bezit nam van de Rijksdag. De nazi's beschuldigden de communist Van der Lubbe in 1933 van de brandstichting, en stelden hem een jaar later te recht. De nazi's zijn echter steeds zelf als aanstichter gezien. Hitier ge bruikte de brand om met een decretenwet de macht naar zich toste trekken. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Sabine Dardenne, één van de twee meisjes die levend uit de gruwelkelder van Mare Dutroux werden gehaald, is tij dens haar bijna drie maanden durende gevangenschap alleen door Dutroux misbruikt, en door niemand anders. Dat zegt de nu 19-jarige Waalse in een interview met de krant De Stan daard. Met haar verklaring ver wijst Sabine de theorie dat Dutroux meisjes ontvoerde in opdracht van een kinderporno- netwerk naar de prullenbak. Het is voor het eerst dat Sabine in de media haar verhaal vertelt. Ze is het naar eigen zeggen beu dat mensen denken dat ze niet meer weet wat er is gebeurd, omdat ze continue verdoofd zou zijn geweest. Dutroux diende zijn slachtoffertjes het verdo vende middel rohypnol toe. Sa bine vertelt dat ze alles nog pre cies weet. Sterker nog: ze heeft er tijdens haar gevangenschap een dagboek over bijgehouden. Dagen dat ze seksueel misbruikt werd, markeerde ze met een sterretje. Cafaisait trés trés mal, schreef ze erbij: dat deed héél erg pijn. Volgens Sabine wordt ze door de media - maar ook door offi cier van justitie Michel Bourlet en sommige advocaten - voor gesteld als 'het kleine, arme meisje dat de hele tijd onder de invloed van drugs verkeerde en niet goed meer weet wat ze Sabine (midden) na haar bevrijding in 1996. Archieffoto: ANP heeft meegemaakt'. „En dat ter wijl ik elke van die tachtig dagen bij mijn volle bewustzijn ben ge weest en me elke seconde her inner", zegt ze in het vraagge sprek Sabine Dardenne was twaalf jaar oud toen ze in op 28 mei 1996 op weg naar school in Kain, bij Doornik, van haar fiets werd gesleurd en werd ontvoerd door Mare Dutroux en zijn hulpje Michel Lelièvre. Bij haar bevrijding, tachtig dagen later was ze zwaar getraumatiseerd. Dutroux had haar wijs gemaakt dat haar ouders niets meer met haar te maken wilden hebben, en dat hij de enige was die het goed met haar voor had. Pas toen ze gezelschap kreeg van de destijds 14-jarige Laetitia Del- he/ die op 9 augustus 1996 door Dutroux was gekidnapt en samen met Sabine gered kon worden, begreep ze dat haar ou ders wél naar haar zochten. Heel België herinnert zich haar als het bleke, broze meisje dat na haar vrijlating op 15 augustus van dat jaar snikkend in de ar men van haar moeder viel. Dat ze uitgerekend nu de publiciteit zoekt, heeft te maken met de voorbereidingen voor het proces tegen, Lelièvre, Dutroux en zijn echtgenote Michele Martin. „Ik wil hem in de ogen kijken. Hem bewijzen dat hij me niet klein heeft gekregen, dat ik leef en er bovenop ben", zegt ze. Ze is het niet eens met Bourlet, die behalve Dutroux ook de Brusselse 'zakenman' Michel Nihoul voor de rechter wil da- gerv Bourlet is wat in België een 'believer' is gaan heten: hij ge looft in het bestaan van een kin derporno-netwerk, waar ook Ni houl deel van uitmaakte, en ver moedt dat Dutroux meisjes als de Luikse kinderen Julie en Mé- lissa en de Hasseltse tieners An en Eefje op bestelling ontvoer de. Ook de ouders van deze vier vermoorde meisjes zijn die me ning toegedaan. De leider van het onderzoek, rechter-commissaris Jacques Langlois, gelooft echter dat Dutroux een geïsoleerde, ver dorven man was, die meisjes puur en alleen voor zijn eigen plezier ontvoerde. Sabine's ver klaringen lijkei#fie theorie te staven. „Er is nooit iemand an ders in de kelder geweest en ik ben nooit ergens anders heen gebracht. Daar ben ik zeker van, want ik was altijd wakker en bij mijn zinnen", zegt ze in De Standaard.Aan al diegenen die twijfelen, wil ik tonen dat ik geen plant ben en ook geen ver slaafde. Ik weet heel goed wat er gebeurd is." Sabine, die tegenwoordig werkt bij een postorderbedrijf en graag politie-agent wil worden, heeft na haar ontvoering geen professionele hulp gezocht. Na twee sessies met een psychiater hield ze het voor gezien. Ze praat liever niet over wat ze heeft meegemaakt. Ook niet met Laetitia. Ze heeft elk contact met haar lotgenootje afgebroken, omdat Laetitia 'intieme dingen over mij aan de kranten heeft verteld'.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7