REGIO PvdA niet blij met plannen Noordplein omputerbranche voor 99 procent gebakken lucht' Gewoon een diep tragische samenloop van omstandigheden' Bk 1-loop tussen Bodegraven en Alphen Wollewei voor de zomer bewoond Meiden van Alkmania willen naar Amerika College Ter Aar geeft geen geld voor zwembad Gedeputeerde geeft plan zorgboerderij nog een kans Bfi gkers in ag gevat dinsdag 25 februari 2003 JIS 238 enmarkt »r Polen n aan den rijn - De COm- Polen van de Bonifacius- oudt zaterdag 8 maart in efzaaJ aan de Paradijslaan lekenmarktEen kinder- in Warschau mag de op- st in ontvangst nemen, irkt begint om 10.00 uur urt tot 16.00 uur. ur - Twee mannen zijn ravond opgepakt, toen ze :en bij een autobedrijf Stobbeweg in Ter Aar. ilitie, die was gewaar - door een getuige, zag «ebroken ruit en vond een ilen computer in de ach- k van de auto van één van iders. De inbrekers ver en zich toen zij de agenten den aankomen. De politie Ie daders, Alphenaren van 121 jaar, snel te pakken. sus tegen geetachtigheid idorp - Mensen van 55 •n ouder die last hebben ergeetachtigheid kunnen maart de cursus 'beter tan met geheugen' volgen, irsus kost 150 euro, begint tnaart en bestaat uit tien ivan 14 tot 16 uur in de jpingskerk, Van Poelgeest- n Leiderdorp. Mensen die tllend verzekerd zijn bij en Zekerheid kunnen 50 procent van de kosten jed krijgen. Deelnemers en wel lid zijn of worden lezondheidsservice. Meer natie is verkrijgbaar via 161415. vervolg van voorpagina den haag/oegstgeest - Alsof het een pijnlijke, confronterende documentaire is, wordt in de ruim vier uur durende zitting in het Haagse Paleis van Justitie langzaam maar zeker een beeld geschetst van het drama dat zich heeft afgespeeld op het terrein van de zorgorganisa tie in Oegstgeest, toen op 11 december 2001 de peuter Ruward werd doodgereden. Het is de dag van het grote afscheid van Kleijne, de toenmalig voorzitter van de raad van bestuur. Terwijl de receptie op gang komt pleeft de fi nancieel directeur in Kasteel Endegeest rond 16.00 uur nog snel een telefoontje. Zijn secretaresse waarschuwt hem dat hij moet voortmaken omdat hij wordt verwacht en zijn speech moet houden. Het is een kip- peneindje lopen van het kasteel naar het ge bouw waar het feest wordt gehouden. De man besluit zijn auto te pakken. „Ik had mijn koffer bij me, die moest ik in de auto kwijt. Vervol gens dacht ik dat het wel makkelijk was de au to dicht bij de receptie neer te zetten." Als de bestuurder in zijn (foutgeparkeerde) leenauto stapt, ziet hij een paar kinderen en een vrouw staan. Een groep van twee leidsters en dertien kinderen in de leeftijd van 0 tot vier jaar, is naar de kinderboerderij geweest en gaat terug naar het kinderdagverblijf, dat ook op Endegeest is te vinden. „Ondanks dat u die kinderen heeft zien staan, steekt u toch eerst achteruit en vervolgens naar voren om weg te rijden. U neemt niet de moeite even te wach ten totdat die kinderen weg zijn", klinkt het verwijt van de officier. De leidster, die vooraan staat, draait zich om als een kind haar hulp nodig heeft. De groep blijft op zijn plaats maar Ruward stapt uit de rij. De tweede peuterjuf, die achteraan staat, gilt: „Ruward!" Te laat. Als haar collega voor aan zich weer omdraait ligt het jongetje op straat en rijdt een groene Volvo door. Op weg naar het ziekenhuis zal Ruward aan ernstige interne verwondingen in zijn borst overlijden. Uit de verklaringen van de twee medewerk sters van het kinderdagverblijf valt op te ma ken, dat zij van mening zijn dat de bestuurder van de auto 'haast' had en harder reed dan de 5 kilometer per uur die op het terrein is toege staan. De officier kan niet uitsluiten dat het di rectielid door tijdnood onvoldoende aandacht voor het verkeer heeft gehad. Een naaste collega van de directeur irriteert zich ook aan de late komst van de man, aldus weer een andere verklaring. Maar geen van de aanwezigen op de receptie heeft gemerkt dat de directeur uit zijn doen was. En even later houdt hij, nietsvermoedend zoals hij zelf me moreert, zijn speech. „Ik heb zelfs staan im proviseren omdat de voorgaande spreker het gras voor mijn voeten had weggemaaid." Als de directeur vervolgens van de aanrijding hoort en hem wordt vertelt hoe laat en waar dat ongeval heeft plaatsgevonden en dat daar bij een groene Volvo in het spel is, begint hij te vrezen dat hij daarmee iets te maken heeft. Na samenspraak met twee collega's wordt de po litie gebeld. „Ik begrijp het niet. Ik heb echt niets gemerkt. Ik kan het kind niet over het hoofd hebben gezien. Dat kan ik toch niet echt zijn geweest, heb ik nog tegen mijn collega's gezegd." De wetenschappelijk medewerker van TNO, gespecialiseerd in voertuigdynami ca, verklaart dat het onwaarschijnlijk is dat een bestuurder niet voelt dat een kind onder de auto terecht is gekomen. Uitgebreid technisch onderzoek naar de aard en toedracht van het ongeval met dodelijke af loop leverde niet veel op. De bandensporen die op het gele jasje van Ruward zijn gevon den, konden met grote zekerheid in verband worden gebracht met de leenauto van de di recteur. Verder zijn echter geen sporen op het voertuig gevonden. „Er zijn meer auto's met zo'n bandenprofiel en de leidsters hebben de bestuurder van de auto ook niet gezien", aldus de verdediging. „Dit is gewoon een diep tragi sche samenloop van omstandigheden, maar schuld is niet te bewijzen." willigere antieweek dorp De Stichting Jon- 0p Kamp (SJOK) uit Lei- irp, die sinds 1995 vakan ten voor mensen met een nelijke handicap organi- is op zoek naar begelei- )e vakantieweek is dit in 12 tot 19 juli in de bos- in Austerlitz. Van 9 tot en 1 mei is er een vrijwilli- eekend, waarin de vakan- rdt voorbereid en vrijwil- elkaar leren kennen. Meer ïatie is verkrijgbaar via 18199 of op www.sjok.tk. alkemade - De Alkemadese PvdA is niet gelukkig met de vorige week gepresenteerde plannen voor woningbouw bij het Noord plein in Roelofarendsveen. De partij is onaangenaam verrast door de dure woningen die pro jectontwikkelaar Heembouw wil bouwen, het zo goed als ontbre ken van openbaar groen en het beperkte aantal parkeerplaatsen in de nieuwe wijk. In een brief aan burgemeester en wethouders en de gemeente raad klaagt raadslid Schoonder- woerd, dat burgemeester en wethouders bij de plannen voor het Noordplein aan alle kanten tegen hun eigen beleid in gaan. Terwijl bouwen voor starters en senioren officieel speerpunt van beleid is en de gemeente nog al tijd als norm hanteert dat in ie der bouwproject een percentage goedkope woningen zit, gaat het goedkoopste huis in het huidige plan van de hand voor 250.000 euro. Ook met een ander speer punt van beleid, de aanleg van voldoende openbaar groen, wordt in het plan weinig ge daan. De PvdA'er klaagt verder over de slechte informatievoorziening. De gemeenteraad is in het verle den nauwelijks geïnformeerd over het ingrijpende plan, en ook nu is de informatie nog niet volledig. De PvdA vraagt zich af 'waarom er zo geheimzinnig ge daan werd over het geven van een indicatieprijs voor de appar tementen'. Schoonderwoerd geeft overigens aan wel een ver moeden te hebben: de zoge naamd goedkope appartemen ten zijn waarschijnlijk zo duur dat college en projectontwikke laar de prijs graag nog even voor zich wil houden. De brief komt vanavond aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad. 'bodegraven - Een loop over de rijksweg. Iers krijgen volgend jaar mei vlak voor de tame van rijksweg 11 tussen Alphen en ren een tweede en laatste kans. Nico de de Alphense Atletiekvereniging AAV '36 it grote succes van de loop tussen Zoeter- en Alphen op 12 december 1999 opnieuw [de organisatie op zich te nemen. De Bruijn denkt aan een loop op de laatste zon dag voor de ingebruikname. Die is gepland op 22 mei 2004. „Het unieke is dat er een dubbelstad is. De lopers kunnen in Alphen of in Bodegraven starten en komen elkaar halverwege tegen." De vorige keer kwamen er 1500 lopers aan de start. Volgens De Bruijn moet het mogelijk zijn nu het dubbele te halen. leiderdorp - Voor de zomervakantie zijn deze huizen allemaal be woond. Nu werken bouwvakkers nog hard aan het project 'Wollewei' aan de Godfried Bomansstraat in Leiderdorp, naast het Visser 't Hooft Lyceum. De huizen worden gebouwd in opdracht van de Algemene Woningstichting Leiderdorp. Vanaf het binnenplein van het U-vormi- ge complex gezien bevinden zich links 30 koopappartementen, rechts 12 drive-in huurwoningen en in het midden 12 seniorenhuurapparte- menten. De koophuizen gaan het hardst: vanaf april worden er zes per week opgeleverd. Via makelaarskantoor Rijnland in Leiderdorp zijn er nog 3 te koop. De huurhuizen zijn later dit voorjaar klaar. Ze zijn aller eerst bestemd voor bewoners van de B.G. Cortslaan, die hun huis uit moeten vanwege de verbreding van de A4. Overgebleven huizen wor den aangeboden via de regionale huurwoningenkrant. Toekomstige bewoners kunnen hun auto kwijt in een ondergrondse garage. Het binnenplein van de Wollewei, waar een waterkunstwerk komt, wordt na de zomervakantie opgeleverd. De Wollewei ontleent zijn naam aan het schilderij dat voorkomt in 'Erik of het klein insectenboek' van God fried Bomans. Foto: Henk Bouwman roelofarendsveen - In juni 2004 moet het gebeuren. Zestien meiden van 15 tot 17 jaar van de Veense voetbalclub Alkmania die samen met een team van tien begeleiders afreizen naar het mekka van het damesvoet bal: de Verenigde Staten. Om te trainen en rond te kijken en vooral ook om mee te spelen in een groot internationaal voet baltoernooi. Aanstaande vrijdag ontvouwen de initiatiefnemers de plannen aan de rest van de club, de ouders, gemeente, po tentiële sponsors en andere be langstellenden. Om de reis mogelijk te maken moet er het komende jaar van alles verzonnen worden om het benodigde geld op tafel te krij gen. De totale kosten zijn becij ferd op 25.000 euro, en dat geld moet worden opgebracht met sponsoracties. Zo zijn er plan nen om iets te doen met statie- geldflessen en wordt er ook ge zocht naar bedrijven die als sponsor willen optreden. Hoe wel de actie nog niet is begon nen, is de eerste 500 euro al bin nen. De reis naar Amerika moet het meidenvoetbal in Alkemade op een hoger plan brengen. Naar Nederlandse begrippen spelen de dames van Alkmania op een hoog niveau. Het eerste dames team speelt landelijk in de eer ste klasse, de meiden spelen in de hoogste competitie die er op dit moment is. Dat haalt het echter niet bij het Amerikaanse niveau, waar competitiewed strijden van de dames razend populair zijn en juniorenteams gemakkelijk vijfduizend bezoe kers trekken. door Wim van Wanrooy ter aar - Burgemeester en wet houders van Ter Aar willen de acties om het natuurbad Aar- weide open te houden niet steu nen. Dat betekent dat de on langs opgerichte Stichting tot behoud van Aarweide niet kan rekenen op de gevraagde 42.500 euro. Het college doet dat voor stel in de raadsvergadering van komende donderdag. Of burgemeester en wethouders steun krijgt van de politieke par tijen is nog maar de vraag. Zo wel de WD als het CDA - de twee coalitiepartijen - onder zoeken vandaag de mogelijk heid om het zwembad toch open te houden. De liberalen willen Aarweide behouden. Fractievoorzitter Jan Harden- berg: „Binnen de fractie is het nog een hele worsteling hoe we dat moeten doen. En dan gaat het vooral om de financiën. Wij willen het geld niet uit de alge mene reserves halen. Dat is een afspraak die we als raad al eer der gemaakt hebben. Maar we willen de initiatiefgroep van Herman Niesten wel een kans geven. Vanmiddag praten we er in de fractie over." CDA-fractievoorzitter Jan de Jong is wel bereid de algemene reserves aan te spreken om Aar weide te behouden. „We heb ben meerdere opties. Van wet houder Jonker hebben we be grepen dat het zwembad alleen open kan blijven als er geld uit de algemene middelen gehaald wordt. Daar zijn we niet tegen. Ik denk ook dat de andere par tijen - Gemeentebelangen en PAK - daar voorstander van zijn." De christen-democraten komen vanavond voor spoedbe raad bijeen. De gemeente heeft vorig jaar door een onderzoeksbureau la ten uitrekenen dat renovatie van het zwembad 2.500.000 euro gaat kosten. Zij constateert ook dat er geen ondernemer is die het bad wil overnemen. Vanwe ge de zorgelijke financiële situa tie van Ter Aar is het volgens het college noodzakelijk het zwem bad af te stoten. alphen aan den rijn - De ZOtg- en kinderboerderij op Hoeve Dwarsveld in Alphen is nog niet van de baan. Gedeputeerde Van Ruijven van de provincie Zuid- Holland is bereid het plan op nieuw te bekijken. Na drie jaar voorbereidingen zetten de initiatiefnemers: de gemeente Alphen, de gehandi captenorganisatie Gemiva/SVG, financierder Jan Zeeman en de Stichting Alphense Kinderboer derijen het project vorige week stop. Reden was de weigering van de provincie om medewer king te verlenen. Zuid-Holland stemde niet in, omdat het pro ject in een natuurgebied is ge pland. De plannenmakers waren te leurgesteld dat deze unieke combinatie van zorg, natuur en de kinderboerderij op bureau cratie moest vastlopen. De Alphense wethouder Tige- laar was gisteren na het tele foontje met Van Ruijven blij met de opening die zij heeft gebo den. Maar hij blijft op zijn hoe de, temeer omdat er van de zij de van de provincie eerder posi tieve signalen kwamen. Intussen heeft de CDA-staten- fractie vragen gesteld aan Gede puteerde Staten. VQlgens de partij past het initiatief juist goed in de visie van de provincie op zorgvoorzieningen op het platteland. irschotenaar Thijs van Ulden (19) repareert computers aan huis i_ j I pen Polack hoten - Hl eer (wij 12 229 Het is voor veel een schrikbeeld: de ter die op een dag ge- reg weigert op te starten. :emet wat het niet meer ien printer die maar niet loten wil raken. Voor stu- informatica is het fiksen Ike problemen vaak een van een cent, maar het gemiddelde computerge- de nodige kopzorgen en. I-jarige Voorschotenaar in Ulden biedt sinds kort Dssing voor iedereen die iet zijn pc in de knoei zit. den komt computerpro- aan huis oplossen en daar een vergoeding ^oorschoten is dus met den een jonge ondeme- tr. Zijn bedrijfje heet 'ie- ij heeft hij zo'n tien klan- de week, momenteel rin Voorschoten. Binnen zat hij ook adverteren in en Wassenaar. „Veel van ten zijn 60-plussers", Bn Ulden. „Je merkt dat i oudere generaties het met computers en het w van problemen die jPMpfl|komen kijken lastig vin- i| I Xe zijn dan ook meestal I l'hun veertigste met com- J In aanraking gekomen. i Van Ulden is het voor n van cr Ui die opgroeien met ld achtters vaak makkelijker om enaardigheden van ver- Ide computersystemen te jnden. Van Ulden: „Ik itst een klant van ver in fcntig. Die man ontwierp s allerlei systemen voor lOTarq jjjj was professor met :hnische achtergrond, had veel moeite met de iter het dubbel of enkel iet dejnuis. Ik denk dat bepaald gevoel voor iben wat zich moeilijk ilt als je er laat mee be lden heeft zijn meeste terkennis opgedaan door zelf een beetje te experimente ren. „Ik heb een jaartje gepro beerd MTS informatica te doen, maar daar ben ik voor het eind van het schooljaar mee gekapt. Ik hou ook niet zo van het bou wen van systemen, dus in de computerverkoop heb ik ook nooit gewild. Die markt is trou wens overvol en de concurrentie is hard. Ik vind het veel leuker om mensen te helpen." Volgens Van Ulden hebben veel computergebruikers die hulp ook vaak nodig, al is het maar bij het kopen van de juiste com puter. „In de computerbranche staat kennis gelijk aan macht. De verkopers hebben in de meeste gevallen meer kennis dan de klanten, dus daardoor kunnen klanten in een lastige positie terecht komen. Van Ulden geeft advies aan mensen die een computer wil len aanschaffen. Ze kunnen de offerte die ze van de computer winkel hebben gekregen aan Van Ulden voorleggen voor een second opinion. „En dan zie je vaak dat ze voor wel 500 of 600 euro spullen aangesmeerd krij gen die ze helemaal niet nodig hebben. Zo was er laatst iemand die een computer wilde om te kunnen typen. Hadden ze er bij de winkel wel allerlei 3D- en vi deokaarten en modems inge stopt. Dat heb je helemaal niet nodig als je wilt tekstverwerken. De meeste mensen hebben de computerkennis niet om dat vol overtuiging tegen zo'n verkoper te kunnen zeggen." Van Ulden heeft de computer branche voordat hij met ieZie begon goed bestudeerd en houdt er geen goed gevoel aan over. „Deze branche is voor 99 procent gebakken lucht. De meeste verkopers zijn jongens die vooral graag met hun com puter bezig zijn en geen enkel benul hebben hoe ze iets moe ten verkopen of hoe ze hun tèchnische kennis voor mensen De 19-jarige Thijs van Ul den heeft mo menteel zo'n tien klanten per week. Foto: Taco van der Eb begrijpelijk kunnen uitleggen. Toen ik laatst eens in een com puterwinkel was, zat de verko per gewoon te internetten ach ter zijn scherm. Er kwam een man binnen die vroeg hoe hij snel aan een goede laptop kon komen. Die verkoper zegt 'dat gaat u minstens 2500 euro kos ten, meer kan ik niet zeggen'. Hij keek niet eens van zijn scherm op. Toen ontdekte ik wel dat klantvriendelijkheid een gat in deze markt is."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17