>ot is geen isje tulpen WEG WIEL 2 Averkeerskrant HISWA Almeers bedrijf komt met vriendelijke anti-fouling Niemand vaart graag met een 'baard' HOC 308 vrijdag 21 februari 2003 N - De Boot van het Jaar land een nieuw feno- n van de kanshebbende Jfte Saffier 8.oo van Den- ranger uit Umuiden. 125 februari komen de fjvoor het voetlicht van |r 8.00 van de IJmuiden- iouwer Hennevanger is nineerd voor de kers- it van het Jaar. En Hennevanger is apetrots fe erkenning, de kroon jerk. „Als je genomi- <nt, heb je eigenlijk al n." De Saffier komt bij g uit in de categorie i en is een vervolg op olie Saffier 6.50. lennevanger leidt rond f in Umuiden: „In jonnen we met de 6.50, tend door mijn vader Vlijn broer Dean en ik ütijd voor anderen ge- laar dit was het eerste (lip. Een klassiek gelijn- |ot, geschikt voor het 2(H) 3 Nederlandse water. We hebben er tot nu toe tachtig van ver kocht. Onze klanten gingen om meer comfort vragen. Dat vind je terug in de 8.00. Slaapgele genheid in plaats van luchtbed den bijvoorbeeld. Verder zit er een gasstel in, wasbak, koelkast, pomptoilet en vaste motor. In de heel grote kuip achterin kun je lekker zitten. Hennevanger is wars van hoog bouw: „We hebben dichtbij het water gebouwd. Want je moet in de boot wel het gevoel, contact met water hebben. Het buiten- gevoel is belangrijk. De trend is steeds groter te bouwen. De he- De Saffier in volle vaart. Ie familie moet mee kunnen. Vooral buitenlandse werven te kenen eerst het interieur en dan eren is goed te zien dat de Saffier dicht op het water is gebouwd. de boot eromheen. Dan krijg je van die vreselijke hoge schepen, die ook meer diepgang hebben. We hebben de 6.50 niet simpel weg uitvergroot, dan zou de kop te vol zijn geworden. De look is behouden, met dezelfde spiegel en ovale raampjes." Dennis Hennevanger kreeg het scheepsgevoel met de paplepel toegediend - we hadden niet an ders verwacht. Hennevanger „Op mijn oudste foto was ik drie maanden, dob ber ik in een bootje dat van de kant af is geduwd. Toen ik klein was, besloot mijn vader zijn jachtweide te verkopen en een schip te bouwen om op wereld reis te gaan. We hebben acht jaar gezworven. Ik was vijftien toen we in Nederland terugkwa men. Dus ik weet wel wat van schepen. Ik ken elk zeilschip dat op de markt is." De Saffier (geïntroduceerd op de vorige Hiswa) heeft geen last van het economische ebtij. Bij Hen nevanger hebben ze vijftien op drachten geboekt. Wat zijn de kopers kwijt? De Saf fier 8.00 kent een vanafprijs van 62.500 euro. Wie willen zo'n Klassieke lijnen kenmerken de Saffier. boot kopen? „Dat zijn mensen uit de categorie: wat zullen we doen met ons geld? Kopen we een tweede huis in Frankrijk? Gaan we stoppen met werken? Of kiezen we voor een boot? Die mensen gaan natuurlijk niet Maten SAFFIER 8.00 Ontwerp: Richard Henne vanger Lengte: 8.00 meter over één nacht ijs. Die kijken goed rond links en rechts, laten zich informeren, varen een stuk je. Dat is een proces van maan den. Het is geen bosje tulpen." Meer informatie: Hennevanger, teL 02 55 5128 60, wvvw.saffierjachten.nl Breedte: 2.50 meter Diepgang: 1.00 meter Totale zeiloppervlakte aan de wind: 28 meter Vaargebied: C (kust) door Cor van Mulligen almere - Niets zo vervelend voor een boot als varen met een 'baard': aan het onderwater schip hecht zich van alles en nog wat, bijvoorbeeld schelpen of mossels. Het remt de vaart en dat is vervelend voor plezier- schippers, en duur voor de be roepsvaart. Om die aangroei te gen te gaan zijn aangroeiweren de verfsoorten ontwikkeld, de zogenaamde anti-foulings. Maar de zitten barstensvol met gif en zijn sinds kort verboden in de nieuwe strenge Europese milieuwetgeving voor bestrij dingsmiddelen. Na een gedoog- periode treedt de milieupolitie hard op tegen overtreders. In middels heeft het ministerie van VROM een lijst uitgebracht met anti-foulings die wel toege staan zijn. Een daarvan is af komstig uit Almere en draagt de naam WC15-E. Een Amerikaans middel dat de firma Compaco- ating van directeur Rob Stege- man wereldwijd (met uitzonde ring van de VS) op de markt brengt, van Tanzania tot en met Hong Kong. Zo'n twee jaar ge leden kwam Stegeman als zeil- liefhebber met het product in aanraking. Het werd al zon twintig jaar gebruikt en getest door het Naval Research Labo ratorium van de Amerikaanse marine. „Ik kreeg het mee met de opdracht 'zie maar wat dit doet op de Europese markt'. Er bleek meteen al vrij veel be langstelling voor te bestaan." Waarom is dit product uniek en waarom zou iedereen het moe ten gebruiken. Volgens de Al- meerse directeur niet zo moei lijk te beantwoorden. „Het is flexibel en ook hard. Dat lijken tegenstellingen, maar dat bete kent onder meer dat je het kan buigen zonder dat er barsten in komen. Het is verder makkelijk te reinigen. Als je dit product op de buitenkant van een mo torbootje heb zitten dan is een keer hard varen genoeg om alle rotzooi van je boot te krijgen. Verder kan het met de roller of met de verfspuit worden opge bracht en je hebt er vijf jaar geen omkijken meer naar." Vol gens hem zit er een klein pro bleempje aan het product. „Mocht je een stukje vergeten zijn dan heb je pech gehad. Er hecht zich niets meer op het product, dus ook het product zelf niet." Een oplossing is ech ter heel eenvoudig. „Je moet het aanbrengen in een kleur die afwijkt van de huidige, Dan kan je altijd zien waar je gebleven bent." Prijzig is het wel: een set van anderhalve li ter, goed voor 10 m kost 316,50. Stegeman vertelt trots hoe goed 'zijn' coating is: drie maanden geleden vertrok er vanuit Dur ban, Zuid-Afrika een catamaran die was behandeld met WC 15- E. Het schip voer naar Rotter dam, om van daaruit naar de grote watersportbeurs in Dus- seldorp te worden vervoerd. Er zaten slechts een paar schelpjes op de huid en die waren er met een borsteltje snel van afge haald. De boot leek aan de bui tenkant nog steeds gloednieuw, of er nooit mee gevaren was." Voorlopig richt hij zich op de Europese watersportmarkt. In de beroepsvaart worden gis- tige anti-foulings nog gedoogd, maar ook daar zal het verbod worde doorgevoerd. Stegeman ziet daar een markt voor een ander produkt van zijn bedrijf. Een coating die weliswaar ko per bevat maar die koper niet afgeeft aan het milieu. „Het is net galvaniseren, het is alsof je een laagje koper over je schip aanbrengt en daar houdt die aangroei niet van". Voor het grovere werk in de beroepsvaart neemt hij een andere coating in productie, die ook aanzienlijk goedkoper is dan WC-15E. Het Almeerse bedrijf, waar in tussen vijf mensen werken, pre senteert rich voor het eerst op de grootste watersporttentoon stelling van Nederland, HISWA 2003, Die vindt plaats van dins dag 25 februari tot en met zon dag 2 maart 2003 in Amsterdam RAI. Compacoating is te vinden in hal 7 nr 282. •rbestrating deel Isstraat li - De Kruisstraat en het fc gedeelte van de Narm- worden herbestraat. aamheden duren naar :hting nog tot vrijdag 7 2 Herinrichting Piek plein 3. Diverse straten 30 km-zone Warmond - In de periode tot vrijdag 28 maart worden verkeersremmende maatregelen aangelegd in diverse straten. De volgende straten worden ingericht als 30 km-gebied: Machenlaan, De Geestlaan, Tas kinlaan, Beatrixlaan, Warmundastraat en de Burgemeester Ketelaarstraat. Het verkeer moet rekening houden met enige stremming. Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: www.leidschdagblad.nl A) Picképlein B) Rudolf Tappenbeckweg C) De Grent D) Kon. Wilhelminablvd Noordwijk- Het Picképlein en omgeving worden gerecon strueerd. Vanaf maandag 3 maart wordt het kruispunt De Grent/Rudolf Tappenbeckweg afgesloten. Verkeer richting Huis ter Duin wordt omgeleid via de Rembrandtweg, Koningin Astridboulevard, Rudolf Tappenbeckweg en omgekeerd. 5. Deel Lange Voort afgesloten Oegstgeest - De Lange Voort is tussen de Irislaan en de Admiraal de Ruyterlaan tot en met vrijdag 7 maart voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via een aangegeven omleidings route. De omleidingsroute loopt via de Hazenboslaan, de Pres. Kennedylaan en de Irislaan en in omgekeerde richting. A) Machenlaan B) De Geestlaan C) Taskinlaan D) Beatrixlaan E) Warmundastraat F) Burg. Ketelaarstraat 4- Deel van Prinsensingel tijdelijk afgesloten A) Prinsensingel B) Noordsingel C) Fluitpolderpl D) Prinsenhof Kijk voor meer informatie op de site van uw krant onder de knop verkeerskrant. A) Lange Voort B) Irislaan C) Admiraal de Ruyterlaan D) Hanzenboslaan E) Pr. Kennedylaan F) Lange Voortplein 6. Werkzaamheden kruispunt Oranjelaan/Oegstgeesterweg De kruising Oranjelaan/ Oegstgeesterweg wordt gereconstrueerd. Ter plaatse wordt de verkeerssituatie verbeterd. De werkzaamheden worden op werkdagen uitge voerd van 07.00 uur t/m 17.00 uur en duren circa vier weken. Het verbeteren van de verkeers situatie betreft het aanpassen van de verkeerslichten en het aanleggen van een vrijliggende fietsstrook. Voor het veilig uitvoeren van de werkzaamheden is het nood zakelijk dat één weghelft wordt afgezet. Het gevolg is dat tijdens een groot deel van de uitvoeringsperiode men niet de wijk Frederiksoord via de Oranjelaan kan uitrijden, maar via de Floralaan. 7. Herbestrating diverse straten Vogelwijk 8. Werkzaamheden Oostkanaalweg Ter Aar - De Oostkanaal weg is vanwege rioleringswerkzaam heden nog tot en met medio maart 2003 afgesloten voor al het doorgaande verkeer. Woningen en bedrijven blijven tot die tijd bereikbaar voor bestemmingsverkeer. A) Oostkanaalweg B) Aardamseweg C) Kerkweg D) Westkan aal weg Leidschendam - De reperatie- werkzaamheden aan de Prinsensingel worden volgende week afgerond. Tot die tijd is slechts één rijbaan van de Prinsensingel beschikbaar. A) Zwaanstraat B) Roerdompstraat C) Meeuwenlaan D) Abatrosstraat E) Sternstraat Leiderdorp - In de week van maandag F) Engelendaal 24 februari of maandag 3 maart (afhankelijk van de weersomstandigheden) begint men met de herbestratingswerkzaamheden van diverse straten in de Vogelwijk. Als eerste is de Zwaanstraat aan de beurt. In de volgende straten worden verkeersdrempels aangelegd: Zwaanstraat, Roerdompstraat, Meeuwenlaan, Albatrosstraat en Sternstraat. In de Kerkwijk worden diverse voetpaden opnieuw betegeld en datzelfde geldt voor de voet- en fietspaden langs de Engelendaal. Het fietspad langs de Zijldijk wordt afgemaakt. De komende maanden worden de volgende straten opgehoogd en opnieuw bestraat: Rozemarijntuin, Pluimzeggekreek (voetpad), Poldertocht enTussentocht (voetpad). Deze werkzaamheden gaan in de week van 24 maart van start. Heeft u nog tips (geen vragen) over verkeershinder? e-mail dan naar: info@verkeerskrant.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23