SPORT Strijdend ten onder bij afscheid weinig geloof nieuwe Digitale coach zet arbiters op scherp J J anti-hooligan-bijbel Van Burik geeft Hertha hoop in de UEFA Cup 'Nationale competities kleiner' Opzet bekertoernooi amateurs anders ederom (tie gezet vrijdag 21 februari 2003 Ajax-trainer Ro- i heeft topscorer er order buiten de De Egyptische e disciplinaire rede- •amma moeten ngAjax. Over de van de beslissing lii^r nededelingen, zo Gehard Krajicek verliest zijn laatste wedstrijd in ABN/AMRO-toernooi L Heren weten. A/ijderde de aanval- ijkAchmed in september ook tie. De trainer was Ppilend over de uit- jle speler op de re- liezender AT5. door Gertjan van Geen van nteelsif luut «gt|i$ voor iefse rechter cureur Bocciolini e Italiaanse sport - adello Sport op 34 renners en 17 oor de rechter in htiijnen. Aanleiding ^razzia's die de titie in de Giro van jde. Op de lijst met .1 lat ook Jeroen Blij- 1/ rens reageerde ver- nieuws uit Italië, ens van." wint Sol °P11 - De Spanjaard Llorente heeft de e 0111 Sol, ook wel be- en onde van Andalu- ^.te am geschreven. e gisteren zijn "9 in 8 seconden op 'riet videRebellin in atste etappe met L ndgenootAle- lse( de bleef derde in :aal angschikking. omt t won de slotrit ïeter van Granada ch dena' ^3 toch £$>enhagen -^9 Martin Verkerk «week toch mee M 01 toernooi in Ko- we gens problemen 8® ider overwoog de loner van Alphen et evenement te maar de klach- oarei vvricht zijn in- inderd. Hij reist )enemarken. tod om;r$ geven ,eg: »rd uit sPre ennissers in Ne- ian Ien per jaar onge le en euro aan hun reet die daarmee di- lebben. Ruim 'eme dat bedrag gaat jen accessoires, derd miljoen gaat l In het proften- s rond de 25 mil- in zijn de inkom- J* rs en coaches niet Dat blijkt uit een StUU J kov. et isr idij laatste ndi. Teams 7 u volleybalsters eei x hebben zich bij evoegd in het van ;T°P Teams ^P1060 verloor het izqij heer tal li dooi i, hi' d< tennis in Ne- or eigen publiek 2-3 van Asterix had uit al met ppJ Woensdag be- n(Fra), Köniz iren (Bel) de laat- slnil sluitstuk van het en 9 maart. Ie staat Pollux de favoriete rbij wiegen Jrmule i vooraanstaande ien een officieel de nieuwe re ilde 1. Williams 2002 tweede en K constructeurs stellen dat de in- tosportfederatie 1de 1 kapot 'f besloot tot een ''•qtregelen om de mender te ma- Iritse de teams nog :n pe kwalificeren tië. 'sitie, mag er niet een ilides worden van i er geen radio van ussen de pits en mse de wedstrijd, tiaai 9rdc ross th in 2006 Prat sitie bestuur van het Olympisch Co- ft gisteren weinig m Vi n het olympisch Ni or de Winter- en an 2006 en 2008 d borstelen, zeilen erije 'schieten blijven vat orten. Het onder- dcross wordt pii'Torino 2006 drie ihet programma m sche Wïnterspe- rotterdam - Na een felle en langdurige strijd, die aantoonde dat hij het vechten nog niet is verleerd, keek Richard Krajicek iets langer dan normaal rond in Ahoy'. Hij wist dat het zijn laatste aftocht als speler van het centre court was, waar hij twee keer met de beker stond. Nicolas Escu- dé had hem in de tweede ronde net geklopt met 6-3, 6-7 (1), 7-6 (4) en Krajicek nam het publiek in zich op. „Na winnen, was dit de mooiste manier om hier afscheid te nemen. Het was een mooie wedstrijd", zei hij. Volgend jaar is hij directeur van het ABN/AMRO-toernooi. Hoe wel de regels van de ATP niets zeggen over de combinatie di recteur/speler sluit Krajicek uit dat hij volgend jaar zijn pak nog een keer verruilt voor tenniskle- ren. Het moet toch wel een klein beetje met tegenzin zijn. Juist wedstrijden als die tegen Escudé geven aan hoe leuk het spelletje nog is. Was hij tijdens de Au stralian Open mentaal niet in staat om te vechten voor de overwinning en moest hij in Mi laan zichzelf nog aansporen om dat stapje extra te zetten; in Rot terdam kwam het als vanzelf. Krajicek balanceerde drie keer op de rand van de afgrond, voor hij naar beneden stortte. De Fransman serveerde op 5-4 in de tweede set voor de wedstrijd, maar zag een fabuleus retourne rende Krajicek terugbreken. Ook een break in de derde set maak te de afscheid nemende Neder lander ongedaan. In de tiebreak kwam hij terug van een dubbele minibreak. Helaas voor hem kwam Escudé op dat moment met een briljante return. Een dubbelfout op 4-6 bezegelde zijn lot. „Als ik gelijk stond of voor, speelde hij beter", moest de 31-jarige Krajicek bekennen. Hij vervolgt deze week zijn weg in Ahoy' aan de hand van inte rim-directeur Stanley Franker. door Jaap van Essen Rotterdam - Dweilen met de kraan open, daar lijkt de bestrij ding van het voetbalvandalisme zo langzamerhand toch echt op. Gisteren was er weer een con gres en de toehoorder werd erg moedeloos. Wat er ook wordt verzonnen tegen hooligans; het mag niet, het kan niet en helpen doet het blijkbaar ook al niet. In de Rotterdamse Kuip werd gisteren de hele dag gepraat over bestrijding van de voetbal hooligans. Centraal stond het nieuwe Beleidskader Bestrijding Voetbalvandalisme, een bunde ling van alle maatregelen die de betrokken partijen - burgemees ters, politie, justitie, KNVB, clubs - met elkaar hebben afge sproken. Het huidige Beleidska der dateert van 1997. Dit voor jaar komt er een nieuwe versie. Het plan om hooligans met een stadionverbod onder een soort elektronische meldingsplicht te laten vallen, zal het definitieve Beleidskader 2003 niet halen. Er was sprake van een proef in dit voorjaar, maar die gaat niet door. „We zijn nu pas heel voor zichtig aan het denken wat er voor een mogelijkheden zouden kunnen zijn. Eerder dan dit na jaar zie ik geen proef komen, als er al ooit een komt", reageerde mr. M. Moraal, de Groningse hoofdofficier van Justitie en lan delijk portefeuillehouder voor de bestrijding van voetbalvan dalisme. De hele meldingsplicht is en blijft een heikel thema. De KNVB wil niets liever dan dat ie dere supporter met een stadion verbod een meldingsplicht krijgt. Maar aangezien de KNVB veruit de meeste stadionverbo den zelf oplegt (de civielrechter- lijke weg), bestaat daar geen en kele wettelijke mogelijkheid voor. Het alternatief is dat hooli gans voortaan door de rechter worden veroordeeld en op die manier (de justitiële weg) een stadionverbod plus meldings plicht krijgen. Dat kan in princi pe, maar vaak zijn de gepleegde overtredingen veel te licht om een zaak daadwerkelijk voor rechter te krijgen, laat staan dat die tot een veroordeling komen. Justitie belooft in het concept van het Beleidsplan wel dat er gepoogd wordt meer voetbal vandalen snel voor de rechter te brengen en dan tevens een sta dionverbod te vragen. Richard Krajicek in actie tegen Nicolas Escudé tijdens zijn laatste duel als speler op het ABN/AMRO-toernooi. Foto: ANP/Toussaint Kluiters „Ik heb nog niet nagedacht over hoe ik de rest van het toernooi ga beleven. Ik ga eens kijken hoe Stan het doet en wat het direc teurschap inhoudt Niet dat hij nou zo ervaren is, maar hij is er varener dan ik in ieder geval." Tegelijkertijd moet hij zich gaan voorbereiden op het volgende toernooi als actief tennisser, want uitgespeeld is Krajicek nog niet. Het Amerikaanse circuit komt eraan, met Miami en Indi an Wells als belangrijkste toer nooien en er is Krajicek nog steeds veel aan gelegen richting top30 te kruipen. „Ik zit nu op tachtig procent van mijn kun nen", zei Krajicek. „Veel hangt af van zelfvertrouwen. Dat kan er zo maar zijn. Als ik vandaag had gewonnen, had het snel kunnen gaan." Met twee Nederlanders en de twee hoogst geplaatste spelers nog actief, lijkt het 30ste ABN/AMRO-toemooi een hoog tepuntje te worden in de ge schiedenis. Raemon Sluiter klopte gisteren Nieminen voor een plaats in de kwartfinale (7-6 (7), 2-6, 6-3) en beleefde zijn fi nest hour. Hij is aan zijn beste optreden in zijn geboortestad bezig, waar hij nooit verder dan de tweede ronde (2001) kwam. De met een wildcard toegelaten Sluiter wordt altijd verweten slechts in Davis Cup-wedstrij den het beste in zich boven te halen, maar hij is langzaam aan het afrekenen met dat imago. Vorige week bereikte hij in Mar seille de kwartfinale. Een nieuwe plaats bij de beste acht is een bevestiging van een toenemen de constantheid in zijn spel. Tegen Nieminen, die hij in het promotie/degradatieduel voor de Davis Cup in 2002 al een keer versloeg, liet hij zien dat hij er al bij hoort. Het niveau was meer dan behoorlijk tegen de Finse nummer 35 van de wereld. Slui ter treft Juan Carlos Ferrero in de kwartfinale. De Spanjaard is de nummer drie van de wereld en op papier favoriet voor de ti tel. Het is weer een pikant duel voor Sluiter. Hij vergaarde im mers nationale roem door Fer rero twee jaar geleden in de Da- vis Cup te kloppen, nadat hij met 4-1 in de vijfde set had ach ter gestaan. Het was de opmaat voor het meest succesrijke Davis Cup-jaar van Nederland, dat in de halve finale eindigde. den haag/gpd - De voetbalbon den moeten het aantal nationale competitie- en bekerwedstrijden beperken. Er moet voorrang worden gegeven aan het EK en WK voetbal. Die toernooien zijn belangrijker dan nationale com petities. De voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA, Lennart Jo hansson, heeft dit in Manches ter gezegd. Volgens Johansson moet het aantal wedstrijden dat voetbal lers per seizoen spelen omlaag. Dat kan als het aantal clubs in nationale competities wordt te ruggebracht en er gesneden wordt in nationale bekertoer nooien van het voetbal. Johansson wees erop dat de UEFA zelf al maatregelen heeft genomen. Door in het seizoen 2003-2004 de tweede ronde in de Champions League om te vormen in een knock out-sys- teem, spelen teams die de finale halen nog maar 13 duels in plaats van 17 nu. Internationaal voetbal moet prioriteit krijgen boven club voetbal, aldus Johansson. Vol gens hem denken jongeren die voetbalsterren zien spelen in de eerste plaats aan het nationale team waarvoor zij uitkomen. Niet aan de clubs die de spelers op de loonlijst hebben staan. Plannen deze week besproken in Zeist deventer/gpd - De KNVB heeft ver gevorderde plannen om de districts-bekertoemooien voor amateurs te reorganiseren. Net als de afgelopen seizoenen zit de voetbalbond weer flink in de maag met het bekertoernooi. De wedstrijdleiders hebben alle moeite om een enigszins ac ceptabel competitieschema in elkaar te draaien en worden daarnaast geconfronteerd met tal van achterstallige bekerron den. Een half jaar na het begin van de competitie is het beker toernooi vaak niet verder dan de derde ronde. „Elk jaar hetzelfde in april", stelt Joop van den Berg, be stuurslid wedstrijdzaken van het district Oost. „Hardlopen om de finale te halen. Op deze manier is het bekertoernooi een farce en neemt niemand het serieus." De KNVB kampt met de erfenis van de eerste pouleronde. De nummers één en twee van alle poules gaan door naar het hoofdtoernooi. Dat betekent dat honderden clubs doorbekeren. Daar wil men nu van af. In de nieuwe opzet zou alleen de poulewin naar nog verder bekeren. De plannen zijn deze week be sproken op een landelijke bondsvergadering in Zeist waar vertegenwoordigers van alle districten aanwezig waren. Het is niet de enige wijziging die de KNVB wil doorvoeren in het bekertoernooi. Het is ook de bedoeling dat de acht kwart finalisten elkaar in toernooi- vorm (twee poules van vier) gaan bestrijden. Dat zou het toernooi een overzichtelijker einde moeten geven en het aanzien ervan moeten verho gen. De nummers één en twee van de poules zouden ook een toe gangsbewijs krijgen voor het grote Amstel Cup toernooi met profploegen. Veranderingen in het amateur- toernooi zijn wel afhankelijk van de toestemming van hoofdsponsor Amstel. Keeper Kiraly van Hertha BSC omhelst Dick van Burik na de wonder schone goal van de Nederlander. Foto: DPA/Miguel Villagran Internetscheidsrechter Jaap Uilenberg legt zijn elitekorps langs kwaliteitslat door Roel Wiche sittard - Anno 2003 moet de voetbalarbiter het nog steeds rooien zonder camera's op de doellijn of andere elektronische foefjes. Maar digitaal is de revo lutie, tenminste in Nederland, begonnen. Sinds kort legt inter netscheidsrechter Jaap Uilen berg zijn korps op knvb.nl langs de kwaliteitslat. „Vroeger hiel den we alles binnenskamers. Dat is niet meer van deze tijd." Zomaar een zondagmiddag. De keeper van Merefeldia 1 (Neder- weert) ziet een poeier van de onberekenbare Mifano-spits (Mierlo) langs de rechterpaal van het doel suizen. De bal ca ramboleert via een reclamebord aan de andere kant weer het veld op. De doelman dropt het leer in de linkerhoek van het doelgebied en wil uittrappen. Plots klinkt een snerpend fluitje: de bal moet rechts liggen, want daar is-ie over de achterlijn ge gleden. De keeper stemt knarse tandend toe, blijft piekeren en surft 's avonds naar het nieuw ste orakel: de internetscheids rechter! „Geweldige vraag. Toch?" Jaap Uilenberg, op werkbezoek bij de KNVB-post in Nieuwstadt, zapt door de inbox van zijn onaf scheidelijke Toshiba. De chef van de Nederlandse profarbiters heeft een uurtje pauze en klikt langs de honderd-en-zoveel maütjes die in korte tijd zijn bin nengekomen op arbitrage@kn- vb.nl. Drie weken geleden lan ceerde de voetbalbond een Jaap Uilenberg achter de laptop. Foto: GPD/Ermindo Armino nieuw experiment, overgewaaid uit Schotland. Elke maandag oordeelt Uilenberg, in een co lumn op de KNVB-site, voor het oog van het volk over de beslis singen van zijn elitekorps. Bovendien reageert de ex- scheidsrechter via e-mail op de meest uiteenlopende vragen van voetbalfans, amateurs, critici of tv-kijkers. De virtuele man in het zwart moet extra cachet ge ven aan de nieuwe filosofie van de bond: openheid. „De scheidsrechters vormden jaren lang een heel klein, eigen we reldje", erkent Uilenberg. .Alles bleef binnenskamers. Dat is niet meer van deze tijd. Aan het be gin van dit seizoen hebben we de poorten opengegooid. Een persdag, meer toelichting op tv. En nu de internetscheidsrech ter. Het publiek heeft een hele boel vragen, zowel emotioneel als inhoudelijk. Daarop moeten we zo open en eerlijk mogelijk antwoorden." De glasnost wordt in een hoog tempo doorgevoerd. De KNVB doopt de wekelijkse Uilenberg visie zelfs 'spraakmakend'. En dat is-ie ook. Zo gaf de 52-jarige Twent openlijk toe dat de be faamde duw van Robin van Per- sie tijdens Ajax-Feyenoord niet door de beugel kon. En ook de walgelijke overtreding van Ex- celsior-pingelaar Leo Koswal te gen NAC had bestraft moeten worden. Toch moest de colum nist even schrikken toen hij de volgende dag de krantenkoppen snelde. „De media pakken het anders op dan verwacht. Ze pik ken vooral het negatieve eruit. Dat valt tegen." Neem de truc-Van Persie. ,,'Jol heeft het niet gezien', lees ik overal. Begrijpelijk, want dat springt er natuurlijk uit. Maar ze negeren de nuance dat Jol het niet gezien heeft, omdat hij een meter teveel naar links of naar rechts stond. Dat soort details kan cruciaal zijn. Zelf heb ik ooit de beruchte trap van Dani in het gezicht van Lodewijks gemist. Heel Nederland zag hem door schoppen, maar ik stond juist op een ongelukkige positie, 's Avonds voor de tv zak je door de grond. Heel vervelend. Maar de perfecte wedstrijd fluiten is een utopie." Dat beseffen ook de negentig (assistent-) scheidsrechters die de profs op de Nederlandse vel den aan de teugel moeten hou den. De equipe van Uilenberg moet al bestand zijn tegen de vaak genadeloze kritiek van spe lers, fans, journalisten en com mentatoren. En dan komt er nu ook nog het Salomonsoordeel van de hoogste chef bij. Niks mis mee, meent Uilenberg. „Orize scheidsrechter kunnen behoorlijk tegen een stootje. Bo vendien worden ze echt niet overrompeld door mijn column. Als ik een incident bespreek, leg ik eerst een lijntje met de betref fende arbiter. Die mag dan tekst en uitleg geven." Mooi meegenomen is dat top- scheidsrechters nu vaker dap ooit in de spiegel moeten kijken. „Iedereen kan een mindere dag hebben. Groningen-Twente had veel weg van een ordinaire schoppartij. De arbitrage trad te weinig op. Dat hebben miljoe nen mensen via Studio Sport kunnen zien. Dat signaleer ik en dat heeft hopelijk effect. Verge-' lijk het met het spel tussen coach en voetballer." Uilenberg is echter de beroerdste niet. Na een goede prestatie volgt ook een dito rapportcijfer. Rien Koopman, fluitist bij NEC-NAC, kreeg een mooie veer in de kont. „Twee keer uitstekend de voor- deelregel gehanteerd. De thuis club scoorde daaruit twee keer. Kijk, zoiets krijgt normaal geen aandacht." Wat niet wil zeggen dat de inter- netcoach van de KNVB uitslui tend aan zijn kopgroep zal scha ven. Uilenberg bezweert min stens zoveel uren vrij te maken voor de lawine aan vragen, reac ties en opmerkingen die sinds kort naar Zeist wordt gemaild. De boze supporter, de Studio Sport-watcher of de amateur- scheidsrechter: ze krijgen alle maal persoonlijk antwoord. De man die in dertig landen floot en zelfs de laatste interland tus sen Irak en Koeweit tot een goed einde bracht, voelt zich nergens te groot voor. Vandaag nog, zo belooft-ie, krijgt de goalie van Merefeldia 1 antwoord. De bal links of rechts van het doelge bied? Uilenberg: „Die keeper had natuurlijk gelijk." berlijn/anp - Met een rake om- ge treffers in de loopbaan van haal in blessuretijd bezorgde Van Burik. Hij debuteerde in het Dick van Burik gisteren Hertha seizoen 1992-'93 bij Ajax in het BSC in het eerste duel in de vier- betaalde voetbal. Na drie offcië- de ronde van de UEFA-beker te- le wedstrijden vertrok hij naar gen Böavista nog enig uitzicht NAC. Tijdens zeven Duitse sei- op de kwartfinale. Dankzij de la- zoenen scoorde hij slechts vier- te treffer van de 29-jarige Neder- maal. Zijn winnende treffer te- lander verdedigen de Duitsers gen Boavista was ongetwijfeld tijdens de return in Porto een de mooiste uit zijn loopbaan, kleine voorsprong: 3-2. Waar Hertha nog blijft hopen, De prachtige omhaal van Van lijken de kansen voor Ander- Burik kon trainer Huub Stevens lecht (3-0 verlies) voorbij. De van Hertha BSC nauwelijks te- Belgen verloren kansloos bij Pa- vreden stemmen. „Twee tegen- nathinaikos. Olisadebe scoorde treffers is natuurlijk veel te tweemaal. Ook Liverpool zette veel", bromde de Limburger, een belangrijke stap richting de „Maar we leven nog, al is dit een kwartfinale. Dankzij een treffer gevaarlijk resultaat. In de uit- van Hyypia werd bij Auxerre ge- wedstrijd zal het veel beter moe- wonnen: 0-1. De oud-Willem ten." Het was een van de weini- H'er scoorde na 75 minuten. SPORTUITSLAGEN »A<irrTRAt debe 3-0- Scheidsrechter: Gonzales (Spa). .„.„...„.......„*.7.Toeschouwers: 15.000. qSlavia Praag (Tsj) - Besiktas (Tur) 1-0 (0-0). New York. NBA. 62. Dosek 1-0. Scheidsrechter: Ibanez (Spa). New Jersey Nets led,ana Pacers 98-91 Dal- Bode kaart: 84 Zago (Besiktas) las Mavericks - San Antonio Spurs 91-85. Sa- (Fra) Live (Enö (M) 73 cramento Kings - Boston Celtics 105-83. H„plS Scheidsrechter- D, Sant, tlta) Toe- roirircT schouwers: 22.000. K Lazio Roma (Ita) - Wisla Krakow (Pol) 3-3 (2-1) 22. Lazetic 1-0, 39. Uche 1-1, 44. Jop 2-1 Zuid-Afrika/Zimbabwe. WK. (eigen doelpunt). 49. Zurawski 2-2 (straf- Groep A: Australië - Nederland 2-0 (Potchef- schop), 63. Zurawski 2-3 (strafschop), 71. stroom). Australië 170/2 in 36 overs, Neder- Chiesa 3-3. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Toe- land 122 in 30,2 overs. Australië: Martyn 67 schouwers: 20.000. not out, Lehmann 29 not out, Hayden 33, Ma- Celtic (Sch) - VfB Stuttgart (Dui) 3-1 (2-1). her 26. Nederland: De Leede 2/34, De Leede 26. Kuranyi 0-1, 36. Lambert 1-1, 45. Malo- 24, Van Troost 23. ney 2-1, 68. Petrov 3-1. Scheidsrechter: Colli- na Toeschouwers: 60.832. Rode kaart: 17. GOLF Bordon (Stuttgart). Malaga (Spa) - AEK Athene (Gri) 0-0. Scheids- Pacific Palisades (VSt). Nissan Open, 4,5 mil- rechter: Siric (Kro). Toeschouwers: 9.000. joen euro. Stand na eerste ronde: 1. Funk (VSt) 65 slagen VOLLEYBAL (7 onder par), 2. Beekman (VSt), Elkington (Aus), Price (Zim), Sluman (VSt) 68. Oldenzaal. Top Teams Cup vrouwen. nntirtin» .r„ Kwartfinale, return: Arke Pollux (Ned) - Asterix PRIJSVRAGEN Kieldrecht (Bel) 2-3 (25-14 23-25 17-25 25- 12 7-15). Eerste wedstrijd: 3-1. Lucky Day 3028. Naar Finale Four: Pollux, Villebon (Fra), Zeiler 3.7.9.17.19.20.25.27.34.36.37.40.46.49. Köniz(Zwi), Eburon Tongeren (Bel). 53.58.59.67.70.73. (Onder voorbehoud van typefouten). WATERPOLO TENNIS Nancy. Europa Cup landskampioenen vrou- wen. Rotterdam. Mannen, 800.000 euro. Voorronde, tweede dag: Polar Bears - Coventry Tweede ronde: Sluiter (Ned) - Nieminen (Fin) (Eng) 12-6 (4-3 3-3 3-0 2-0). Topscoorsters: 7-6 2-6 6-3, Escudé (Fra) - Krajicek (Ned) 6-3 Carta Quint 4, Sandra Nieuwenbu* 3. Blau- 6-7 7-5, Ferrero (Spa/1) - Bjorkman (Zwe) 3-6 IVeiss Bochum (Dui) - Half Moon Kiblin (Ier) 6-4 6-1, Grosjean (Fra/6) - Hrbaty (Slw) 7-5 6- 37-1, ASPTT Nancy (Fra) - MD PVK Vrutky 3. Mirnyi (Rus) - Ljubicic (Kro) 4-2 opgave Lju- (Slw) 13-4. bicic, Kafelnikov (Rus) - Safin (Rus/3) 4-6 7-6 Hagen. Len Trophy vrouwen. 6-4 Voorronde, tweede dag: Lumio Het Ravijn Indeling kwartfinales: Ferrero - Sluiter, Schal- (Ned) - WKS Zurich (Zwi) 22-2 (6-0 2-2 8-0 6- ken (Ned/8) - Federer (Zwi/2). Escudé (Fra) - 0). Topscoorster: Marieke Heerdink 7. Grosjean (Fra/6). Mirnyi - Kafelnikov. WIELRENNEN Memphis. Mannen, 690.000 euro. Eerste ronde: James Blake (VSt/3) - Vanek Spanje. Ruta del Sol. (Tsj) 6-3 6-0, Gambill (VSt/5) - Krajan (Kro) 4- vijfde etappe (Grenada - Benalmadena): 1 6 6-3 6-4, Sanguinetti (Ita) - Martin (VSt/6) 7- |vanov (Mol) 178 km in 4.40.19 (38.1 6 6-3, Lee Huyng-Taik (ZKo) - Gimelstob (VSt) km/uur), 2. Blanco (Spa) 0.01. 3. José Luis 6-3 6-4. Tweede ronde: Spadea (VSt) - Nor- Martinez (Spa) 0.04, 4 Chaurreau (Spa) 0.24, man (Zwe) 6-4 6-4, Ginepri (VSt) - Sanguinetti 5. Toledo (Arg) 1.05. 6. Samuel Sanchez (Ita) 6-3 7-6, Voltsjkov (WRu) - Morrison (VSt) (Spa) 2.16, 7 Paolini (Ita) 2 19. 8. Valverde 6-2 4-6 6-4, Labadze (Geo) - Blake 7-6 7-5, (Spa). 9. Gutierrez (Spa). 10 Rodriguez (Spa). Vahaly (VSt) - Taino (VSt) 6-2 6-4, Dent (VSt) - Eindstand: 1Llorente (Spa) 21.58.38. 2. Re- Gambill 7-6 7-6. bellin (Ita) 0.08, 3 Valverde 0.09, 4 Caruso Ota). 5. Gutierrez (Spa) 0.16,6. Paolini 0.18. VQeTöAl Ronde van Rhodos. Eerste etappe (Rhodos-Rhodos): 1 Svorada UEFA Cup. Vierde ronde, eerste wedstrijd. (Tsj) 160 km in 4.13.46, 2 Rodriguez (VSt). FC Porto (Por) - Denizlispor (Tur) 6-1 (0-0). 3. Kemna (Ned), 4. Brown (Aus), 5. Korff (Dui) 48. Capucho 1-0, 54. Derlei 2-0, 65. Ricardo 6 Steels (Bel). Nederlanders: 7 Dekkers. Costa 3-0, 69 Jankauskas 4-0, 73 Deco 5-0, 10. Hofman, 36. Voskamp, 41. Koerts, 59. 78. Kratochvil 5-1,82. Alenitjev 6-1. Pronk, 63. Van Velzen, 65. Giling. 66. Hertha BSC (Dui) - Boavista (Por) 3-2 (2-1). Schmitz, 69. Posthuma, 85. Cornelissen, 90. 15. Alves 1-0, 37. Oscar 1-1, 43. Alves 2-1, Thomas Dekker. 80. Goulart 3-2, 90 Van Burik 3-2. Scheids- Algemeen klassement: 1. Lang (Dui) 4.17.53, rechter: Barber (Eng) Toeschouwers: 15.559. 2. Lancaster (Aus) 0.04, 3. Voskamp, 4. Ber- Panathinaikos - Anderlecht 3-0 (1-0). 12. Oli- togliati (Zwi), 5. Roesems (Bel) 0.05, 6. Svora- sadebe 1-0, 62. Liberopoulos 2-0, 73, Olisa- da; 7. Van Velzen, 10, Giling 0.06.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19