i Bourbon-Parma's doorn in Nederlandse kroon BINNENLAND 2 Wanhoop bij familie ontvoerde Nederlander 3nj Angst voor pinpasfraude via de brievenbus Consumentenbond krijgt veel klachten over sms-jes Door het leven met zes poten t 4V 'Geen zicht ministers op de politie' Blij varken krijgt meer biggetjes Distische rijding m - Het gerechtshof in m heeft gisteren een 25- ex-marinier uit Apel- P h veroordeeld tot twintig iden cel. Bovendien mag fee jaar lang geen auto be- n. De ex-militair kreeg de- iffen opgelegd, omdat hij Sober 2001, vlak na de aan- n in de VS, in Apeldoorn Cistische motieven een »e man aanreed. 'Alle mos- toeten dood', 'Kanker is- jjjep hij. Het Turkse iffer voelde zich bele- volgde een vechtpartij, -ens reed de ex-müitair 'ge snelheid in op het iffer en reed door. De Jgjt man liep hierbij 21 bot- ?rei!»ten op. >od M ï§uwse kust schoon ^taSBURG - Rijkswaterstaat oio i«isteren vrijwel alle olie T'^eeuwse kust opgeruimd. °e ïuim een week wordt uit- oio wjken om alle stranden rtk^Jnte krijgen. Vogelop- ond-npntrum De Mikke in Mid- fcvrtrg heeft ongeveer 680 met imeurde vogels opge- Slechts 120 vogels typt ten het er levend vanaf. JJf kwam uit het gezonken 1 ™fl.„hip Tricolor. ~a stapt 3r rechter i« oPSCH - Een alleenstaande ondrMjrjarige asielzoeker (ama) t de ama-campus in «fiJverblijft. stapt naar de Ze is het niet eens met :nge regime op de cam- ilgens haar is er sprake 'leidsontneming in vrijheidsbeperking, iting Rechtsbijstand -ondwt Den Bosch voert na- ■Ll^iaar de procedure. De imu!p hl Vught werd in no- (Pm ïr in gebruik genomen ondrait doel ama's op te van- ÜSjjSte begeleiden in de te- naar hun land. De cam- it veelvuldig ter discus- de opening hebben tn ama's het terrein ver- ,2 zaak dient maandag SÏB-ch. uko -«wil sterkere ;»»d$tie van EC r„r>c - De Europese Com- i s. Mwmoet een sterkere posi- rond-eafcen Verder moeten be- ^^Tvan Europese lidstaten Ti woMiij meerderheid genomen au'°^h worden in plaats van *u^4nimiteit en het Europees ;nt moet meer invloed Een commissie van de Economische Raad !eft dat geschreven in ;evraagd advies aan mi- Hoop Scheffer van idse zaken. Daarmee •ER de besluitvorming nieuwe structuur van •pese Unie beïnvloeden. Ilischrt ^houders ÏJijl weg >e vier weth jl stellen hun porte- ter beschikking. Daar- iken zij de weg vrij voor luw college van burge- r en wethouders, maar dat er nog niet zit kun- hun werkzaamheden tten. Dat hebben de iders van Delfzijl giste- ndgemaakt. Aanleiding a besluit is het vertrek rgemeester Haaksman, leze week. Het is de eer- sinds de invoering van ple stelsel in Nederland houders hebben beslo- demissionaire status ie pakt megreisj '^verkrachter iek Si» rondre«lDAM - De politie van v^dam heeft vorige week a opgepakt die wordt it van tenminste vijf ver- igen en aanrandingen iderjarige meisjes. De tnderzoekt of hij ook «ordelijk is voor een idere, nog onopgelos- idelicten. De arrestatie n bekendgemaakt. De ièk man was de laatste in actief in Amsterdam Ijost. In november 2002 ij ook al aangehouden -herdenking van verkrach- 11 fcit DNA-onderzoek bleek "bveneens te maken had n verkrachting in 1999. donderdag 13 februari 2oo3 Prins Margarita en Edwin de Roy van Zuydewijn op hun huwelijksdag 22 september 2001 in Zuid-Frankrijk. De sleep wordt vastgehouden door haar tweelingbroer prins Jaime.Foto: GPD/Bernard Rubsamen door Thea van Beek Amsterdam - De flatbewoonster weet het zeker en wijst op zeven ingekraste kruisjes op de brie venbussen. „Bij al die mensen is post uit hun brievenbus gesto len en geld van hun bankreke ning gehaald. De daders henge len er eerst de post uit en als er giroafschriften bij zitten, note ren ze het rekeningnummer. Dan vragen ze een nieuwe pin pas aan. Vervolgens is het wach ten tot de post bij de gemerkte brievenbus komt, dan onder scheppen ze de pinpas en slaan vervolgens hun slag." De flat Schipmolen in de Am sterdamse Molenwijk lijkt vol gens de bewoonster het doelwit van pinpasfraudeurs. Ze somt een reete bewoners op die op deze manier samen voor vele tienduizenden euro's getild zijn. De politie zegt sinds oktober slechts twee aangiften uit de flat te hebben gekregen. In heel Am sterdam gebeurt het regelmatig dat post uit de brievenbus wordt gehengeld en zo onrechtmatig girorekeningen worden geplun derd. Hoe vaak is niet bekend. In de hal van de flat verzamelen zich meer bewoners rond de brievenbussen. Allemaal vertel len ze hetzelfde verhaal. „Vier weken geleden kwam ik bene den en keek nog even naar de post. Er lag een brief in met een ANWB-pasje en een giro-enve lop. Ik stopte de post weer terug en ging eerst mijn hond uitlaten. Toen ik terugkwam, was mijn post verdwenen", vertelt de vrouw, die evenals de overige bewoners absoluut niet met haar naam in de krant wil. Om verdere problemen te voor komen heeft de bewoonster haar girorekening bij de Post bank maar helemaal leegge haald. „Een enorm gedoe, want als ik rekeningen betaal moet ik het geld eerst via de Girofoon van mijn spaarrekening naar de giro overboeken en dan kan ik pas het bedrag overmaken. Ik door Hans Jacobs den haag - De familierelaties tussen de Oranjes en de aange trouwde Bourbon-Parma's zijn hartelijk en warm. Ook na zijn scheiding van prinses Irene neemt prins Carlos Hugo - anders dan bijvoorbeeld Jorge Guiilermo, de ex van prinses Christina - vol op deel aan de familieactiviteiten. Van tijd tot tijd echter brengt de relatie met de Bourbon-Parma's de Nederlandse koninklijke fami lie in verlegenheid of opspraak, zoals nu weer door de openharti ge onthullingen van prinses Mar garita en haar echtgenoot Edwin de Roy van Zuydewijn. „Ik heb me in de steek gelaten gevoeld bij mijn huwelijk, bij mijn scheiding. Ik ben steeds weer opnieuw begonnen, alleen, heel alleen. Hoe kan ik vertrou wen als mensen mij in de steek laten." De woorden van een eenzame Irene van Lippe-Bies- terfeld enkele jaren geleden, worden gespiegeld in de uit spraak van haar oudste dochter Margarita. „Mijn hele leven ben ik loyaal geweest aan mijn fami lie, maar op het moment dat ik steun verwachtte, kreeg ik niets. Sterker nog: er is geprobeerd om dat wat mij gelukkig maakt, ka pot te maken. Margarita voelt zich in de steek gelaten en vernederd door haar familie, en lucht nu haar ge moed in het weekblad HP/De Tijd. Ze spreekt van een moeiza me verhouding met haar zweve rige moeder. „Wat ze zegt, meent ze. Je weet alleen niet of dat een uur later nog geldt." Ire ne vond, aldus Margarita, ook dat de vier kinderen haar zelf- n levenslang loord Overzier ~r- Geen levenslang zo tst, maar twintig jaar cel "Tn 58-jarige man gekre- >r de moord op de 37-ja- Overzier uit Apel- )e rechtbank acht be- lat de man zijn slachtof- in val heeft gelokt en irmoord. Pim Overzier lovember 2001 een stuurd naar een vrouw, iend onderschepte de nodigde Overzier uit i blind date. Daarbij vermoord en begraven os bij Dronten. door Mare Brink den haag - De Consumenten- bond heeft in amper een week tijd achthonderd klachten ge kregen over ongewenste sms- jes. Het gaat onder meer om abonnementen op tekstbericht jes waarmee bezitters van een mobiele telefoon ongewild wor den bestookt. Volgens een woordvoerder van de bond dreigt het met de sms- berichten 'volstrekt uit de hand te lopen'. „Mensen gaan soms voor tientallen of zelfs honder den euro's per maand het schip in. De mobiele telefoon wordt afgesloten als zij niet betalen." De Consumentenbond begon vorige week met het verzamelen van klachten via het e-mailadres actiesmsleed@consumenten- bond.nl. Binnenkort worden de klachten geanalyseerd. De be vindingen maakt de bond ken baar tijdens een gesprek met de vijf telecombedrijven die betrok ken zijn bij het doorgeven van de tekstberichten. De Stichting de Ombudsman heeft ook een groot aantal klachten gekregen over sms. De stichting dringt met de Onaf hankelijke Post en Telecommu nicatie Autoriteit (Opta) al enige tijd aan op een gedragscode. „De huidige wet schiet tekort om het aan te pakken", aldus een Opta-woordvoerder. ontwikkeling in de weg stonden. „Ze zei: 'Ik hou heel veel van jul lie, maar het is zeker niet mak kelijk. Als ik jullie niet had ge had, had ik me verder kunnen ontwikkelen." Irene was anders dan Carlos Hugo wel aanwezig bij het hu welijk van Margarita en Edwin de Roy van Zuydewijn in sep tember 2001 in Zuid-Frankrijk. Het ontbreken van de in de Ver enigde Staten woonachtige Car los Hugo werd toegeschreven aan de chaos in het luchtverkeer zo kort na de terreuraanslagen in Washington en New York op 11 september van dat jaar. In de wandelgangen werd toen echter al gezegd dat de werkelijke re den te maken had met de stroe ve verhoudingen binnen de fa milie. Margarita heeft een redelijk ver knipt leven gekend, waarvan de grondslag werd gelegd bij het omstreden huwelijk van Irene en Carlos Hugo in 1964. De Ne derlandse prinses, tot dan toe tweede in de lijn van troonop volging, was van geloof veran derd en katholiek geworden. Vervolgens koos ze als echtge noot een pretendent voor de toen nog vacante troon, de car- listenleider Carlos Hugo van Bourbon-Parma. Irene vroeg het parlement geen toestemming voor haar huwelijk, dat uitein delijk in Rome buiten aanwezig heid van haar familie werd ge sloten. Het Nederlandse ko ningshuis wilde zich niet inlaten met de politieke strijd om de Spaanse troon. Die aspiraties, waarvoor Irene zich in de daaropvolgende jaren inzette, zijn terug te voeren tot een uit 1833 daterend conflict in de Spaanse koninklijke familie, de Borbóns (Spaanse spelling van de Bourbons). Volgens de destijds geldende huiswet waren vrouwen uitgesloten van de troonsopvolging. Koning Ferdi nand VII veranderde dat op ei gen houtje, om zijn dochter Isa bel aan de macht te helpen. Zijn broer Carlos was het daar niet mee eens. Hij riep zichzelf uit tot koning, en daarmee was de carlistische beweging geboren. De beweging is ultraconservatief en bestrijdt koningin Isabel - en later haar opvolgers - gewapen derhand. Dat Isabel een losban dig leven leidt, bij vier verschil lende mannen (geen van allen haar echtgenoot) een kind heeft, alvorens met een erfgenaam te komen, speelt ook een rol. De koningin heeft als excuus dat de neef met wie ze is getrouwd in het dagelijks leven een nicht blijkt. Honderd jaar later lijkt het con flict teneinde wanneer beide takken van de familie zich met elkaar verzoenen, en de laatst overgebleven afstammeling van Carlos V de dan regerende ko ning erkent. Maar bij de uitvoe ring van het akkoord gaat het fout. De carlisten grijpen dan uit armoede terug op een zijtak van de familie, de Bourbons uit Par ma. Neef Xavier wordt in 1957 in naam 'koning van Spanje', al bestuurt hij zijn door dictator Franco beheerste land vanuit Parijs en heeft hij niet eens de Spaanse nationaliteit. De titelaspiraties gaan over op zoon Carlos Hugo. Franco maakt aanvankelijk graag ge bruik van de rivaliteit tussen de verschillende takken van de fa milie, maar wijst uiteindelijk Juan Carlos als koning aan. Die regeert nu al weer 27 jaar. Carlos Hugo probeert nog voet aan de grond te krijgen, maar wanneer de kiezers laten weten geen zin te hebben in een wild avontuur, geeft hij zijn aanspraken op. „Carlos en ik wilden de wereld verbeteren, maar de tijd was niet rijp. Ons huwelijk ging er aan stuk", meldt Irene later. Op 27 mei 1981 wordt de scheiding uitgesproken door de rechtbank van Utrecht. Carlos wordt voogd, hij blijft verantwoordelijk voor de vier kinderen, die afwis selend bij hun vader en moeder wonen. Margarita vertelt dat haar vader hen een keer uit pa leis Soestdijk heeft ontvoerd, maar als voogd had hij de be voegdheid zijn kinderen mee te nemen. Irene doet in Nederland regel matig van zich spreken, zeer tot ergernis van haar oudste zus Beatrix, die in 1980 koningin is geworden. Zo spreekt de prinses - in latere jaren wil ze van die ti tel af - bij de grote demonstratie tegen plaatsing van kruisraket ten in Nederland. Irene schrijft in 1996 een opmerkelijk boek, Dialoog met de natuur, waarin ze verteld over haar jeugd ('Een weg van verbijsterende, afschu welijke, pijnlijke uitzichtloze, eenzame, mislukte en toch ook wel glorieuze ervaringen') en over gesprekken met bomen en dolfijnen. Een jaar later zorgt oudste zoon Carlos voor rimpels in de Hof vijver. Hij heeft een kind ver wekt bij ene Brigitte Klynstra. „Het was haar eigen wens moe der te worden", zo laat de prins weten. „Er bestaat geen familie- rechterlijke betrekking tussen hem en de pasgeborene en het mag uitgesloten worden geacht dat die er zal komen." In 2001 is er dan het huwelijk van Marga rita met Edwin de Roy van Zuy dewijn, waarover al snel allerlei wilde verhalen de ronde doen. Zo zou het echtpaar de rekenin gen van de bruiloft niet of te laat hebben betaald, en zou Edwin zich in Frankrijk - waar het paar in een kasteeltje woont - ten on- heb meteen de afdeling Fraude van de Postbank ingelicht, maar tot nu toe nog geen enkele reac tie ontvangen. De Postbank zou haar klanten toch moeten waar schuwen beter op te letten." Sinds het incident is de vrouw extra alert. Rond de tijd dat de postbode langskomt, liep ze rond met haar hond om de boel in de gaten te houden. „Uren heb ik hier lopen blauwbekken. Inmiddels heb ik een ander slot op mijn brievenbus laten zet ten." Een andere bewoonster dacht onlangs een van de daders te hebben betrapt. „Ik zag een vent met zijn vingers in een brieven bus. Toen ik vroeg wat hij daar deed, nam hij de benen." De Postbank ontkent dat groot schalig wordt gefraudeerd met pinpassen. „Tot nu toe is bij ons één geval bekend van iemand waarvan de bankrekening was omgezet in een 'en/of-reke ning', zodat die door meerderen gebruikt kon worden. Het inci dent is nog in onderzoek bij de Postbank. En voor het aanvra gen van een nieuwe bankpas is slechts één telefoontje echt niet voldoende. Als de pas wordt toegestuurd heb je altijd nog een pincode nodig. Of de pas, of de pincode moet worden opge haald op het postkantoor en daar moet de ontvanger zich identificeren." Maar het verkrijgen van de pin code lijkt toch simpeler dan ge dacht, weten ook de bewoners van Schipmolen. Een van de ge dupeerden ontving op vals briefpapier de aankondiging dat de Postbank binnenkort contact op zou nemen voor een betere beveiliging van zijn bankzaken. In het telefoongesprek dat daar na volgde werd geprobeerd de geheime pincode te ontfutselen. De politie zegt nog geen id§e te hebben of een georganiseerde bende fraudeurs zijn slag pro beert te slaan. „We zijn bezig al les in kaart te brengen", aldus een woordvoerder. nuenen - Het lammetje Hermes wordt door zijn eigenares vastgehou den in de stal van schapenhouderij Rob Adriaans in Nuenen. Hermes kwam maandagavond ter wereld met vier voorpoten. Het dier zal voorlopig met zijn zes poten door het leven gaan, een operatie is te riskant voor het jonge dier. Bovendien lijkt Hermes er geen last van te hebben.Foto: ANP/Robert Vos door onze correspondent Frank Hendrickx moskou - De Nederlandse hulp verlener Arjan Erkel is al zes maanden spoorloos. Sinds de 32- jarige medewerker van Artsen zonder Grenzen nabij Tsjetsjenië ontvoerd werd, is er geen enkel teken van leven meer geweest. In Moskou doorbraken de vader en broer van Erkel gisteren hun stil zwijgen. „We vragen de ontvoer ders: Laat Arjan vrij!" Nog nooit duurden de dagen zo lang, zegt Dick Erkel. Al zes maanden wacht hij op nieuws over zijn ontvoerde zoon Arjan. Iedere nacht ligt hij wakker, ho pend op het verlossende tele foontje, op een aanknopings punt, op een nieuwe ontwikke ling. „Maar na al die tijd weten we nog steeds helemaal niets." De ontvoerders hebben zich nooit gemeld, het onderzoek van de autoriteiten in de Russi sche deelrepubliek Dagestan is zonder resultaat gebleven en ook de hulp van minister van buitenlandse zaken Jaap de Hoop Scheffer heeft geen door braak opgeleverd. „We weten niet waar Arjan is, hoe zijn situ atie is, of hij leeft, of hij gezond is. Niets." De persconferentie die Dick Er kel met zijn jongste zoon Diede- rik gisteren in een druk perscen trum in Moskou belegde, is een wanhoopsdaad. De gepensio neerde PTT-medewerker heeft sinds hij in augustus midden in de nacht een telefoontje kreeg met de mededeling dat zijn zoon in de Kaukasus was ont voerd, halsstarrig gezwegen. Er was contact met Artsen zonder Grenzen (AzG), met de Russi sche ambassadeur in Den Haag en zelfs met premier Balkenen de, maar de publiciteit wilde Er kel mijden. „We dachten dat te veel publici teit de zaak alleen maar slecht zou doen. We wilden de ont voerders niet afschrikken, we hoopten dat ze zich zouden melden." Het zwijgen heeft niet geholpen, beaamt Erkel nu. De zaak is 'zeer gecompliceerd', meent Morten Rostrup, presi dent van de Zwitserse afdeling van Artsen zonder Grenzen. „Er zitten mogelijk ook politieke as pecten aan deze ontvoering." In de Russische media is al geop perd dat Russische autoriteiten de werkzaamheden van AzG in Dagestan en buurrepubliek Tsjetsjenië willen dwarsbomen. De humanitaire organisatie le vert regelmatig kritiek op het Russische beleid in Tsjetsjenië. Een geënsceneerde ontvoering zou een poging kunnen zijn om het vertrek van AzG af te dwin gen. Alles is mogelijk", aldus Rostrup „We kunnen er niet over speculeren, maar het is wel meer dan een gewone criminele zaak. Wij hopen daarom op meer politieke betrokkenheid op hoog niveau in Rusland." Kidnapping is in de Kaukasus een veel voorkomend feno meen, maar het is lang niet al tijd duidelijk of het puur om los- Arjan Erkel. Foto: ANP geld gaat. Een Amerikaanse me dewerker van AzG, Kenny Gluck, kwam in 2001 na een ontvoering van vier weken op vrije voeten zonder dat losgeld betaald werd. De ontvoerders zeiden tegen Gluck dat de ont voering 'een vergissing' was. Destijds gingen er geruchten dat de Russische geheime dienst achter de verdwijning zat. Re centelijk kwam de Russische hulpverlener Nina Davidovitsj na een ontvoering van ruim vijf maanden ongedeerd vrij. David ovitsj werkte in Tsjetsjenië voor Unicef. Ook haar zaak is onop gehelderd gebleven. De familie Erkel is in elk geval niet in staat om losgeld te beta len. „We zijn een eenvoudige Nederlandse familie", zegt Dick Erkel. „Dat kunnen wij niet op- T brengen." Ook AzG is niet be reid om de ontvoerders te beta len uit angst voor meer kidnap pings. „We zijn wel een beetje wanhopig", beaamt Rostrup. „Nog nooit is een van onze me dewerkers zo lang ontvoerd en nog nooit is er zo weinig contact geweest." Alle hulporganisaties die in het noorden van de Kaukasus actief zijn, hebben vandaag uit solida riteit hun werkzaamheden voor één dag opgeschort. Zij zijn zeer bezorgd over het lot van Erkel en eisen diens onmiddellijke vrijlating. De familie Erkel geeft de moed niet op. Vader Erkel richt zich via de media tot zijn ontvoerde zoon en zegt: .Arjan we missen je, we houden van je, we laten je niet vallen." Wie is wie Margarita (30), prinses van Bourbon-Parma. gravin van Colomo (Italië), tweede kind van prinses Irene en prins Carlos Hugo. In 2001 in Frankrijk getrouwd met Ed win de Roy van Zuydewijn. Binnenhuisarchitecte. Edwin de Roy van Zuyde wijn (36), opgegroeid in Am sterdam, na studies in onder meer Leiden en Califomië werkzaam (geweest) als ex- tem consultant voor het Bouwfonds, nu onderdeel van ABN Amro. Irene van Lippe-Biesterfeld (63), tweede dochter van ko ningin Juliana en prins Bern- hard. Vroeg in 1964 geen toe stemming van het parlement voor huwelijk met Carlos Hu- go. Het paar kreeg vier kinde ren: Carlos, de tweeling Mar garita en Jaime, en Carolina. Wenst niet meer met prinses te worden aangesproken. Woont in Wijk bij Duurstede. Schrijft esotherische boeken en geeft les aan eigen natuur- college. Carlos Hugo van Bourbon- Parma (72), vader van Marga rita en ex-zwager van konin gin Beatrix. Maakte tot 1979 aanspraak op de Spaanse troon, die echter toeviel aan zijn verre familielid Ju an Car los. In 1981 gescheiden van Irene. Woont tegenwoordig in de Verenigde Staten. rechte uitgeven als baron. Keer op keer berichten die koningin Beatrix vertoornen. Ze wil nu eenmaal geen ophef over haar familie, ook niet in de periferie. den haag/gpd - De ministers van binnenlandse zaken en jus titie weten niet wat de politie doet. Zowel de inzet en presta ties als de personeelssterkte van de 26 politiekorpsen zijn daar door bij de hoogst verantwoor delijken onbekend. Dit concludeert de Algemene Rekenkamer in een rapport over de taakuitvoering bij de politie. Van al het politiepersoneel, in clusief de 25 procent 'burger personeel', zit bijna de helft achter een bureau, is ziek of is op vakantie. In haar rapport constateert de Rekenkamer verder dat de mi nisteriële zeggenschap over de politie niet goed is geregeld. Dit leidt er toe dat de politieminis ters de korpsen met veel om zichtigheid moeten benaderen. De Rekenkamer beveelt de mi nisters aan hun zeggenschap, na eerdere pogingen in 1993 en 2000, nu voor eens en altijd goed vast te leggen. Uit de ver slagen van de politiekorpsen kunnen de ministers geen dui delijke resultaten aflezen. De korpsen hanteren onderling ver schillende getallen en boven dien werken de agenten niet volledig mee aan de benodigde administratie omdat dit onhan dig en omslachtig zou zijn. Ge beurde dit wel, dan zouden de criminaliteitscijfers wel eens met tien procent kunnen dalen, aldus de leiding van een van de 26 korpsen tegen de Rekenka mer. De informatie die de mi nisters krijgen van de politie is al met al niet betrouwbaar. lelystad/anp - Een varken dat bietenpulp eet, zit beter in zijn vel en krijgt bovendien gemid deld een halve big meer dan zeugen die regulier voer krijgen. Dat blijkt uit een gisteren be kend gewordeMfconderzoek van het Praktijkonderzoek Veehou derij in Lelystad. De instelling heeft ruim vier honderd varkens voor en tijdens de dracht voer laten eten, waar van bijna de helft uit bietenpulp bestaat. In een regulier varkens- maal is dit aandeel miniem. De zeugen wierpen door het speci ale voer gemiddeld 11,6 biggen, een halve big meer dan nor maal. Bieten houden volgens onderzoekster Van der Peet de hormonen langer op peil die bij varkens van invloed zijn op de worp. Varkens bleken daarbij rustiger door de verhoogde bie tenconcentratie. Zij vertoonden volgens het onderzoek minder stereotypegedrag. „Varkens blij ven soms doorkauwen, terwijl ze niets eten. Dat deden ze nu niet meer", aldus Van der Peet. Bieten zouden varkens een vol gevoel geven.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5