REGIO Huurders: gemeente is niet te vertrouwen Fietspad blijft dicht wegens brandgevaar Koos van der Geest 75 jaar bij het koor Jorzitting over plan voor uitgaanscentrum Leiderdorp Zundertse ontkent stalking tevergeefs Meer aangiften geweld in relaties in Alphen terwoude <t niet mee JFloriade Afspraken over woningbouw op losse schroeven Daarom neen nieuwe vloer! htoffer van Bval overleden UAB-De 38-jarige Êker uit Schipluiden, ag na een val van een feiger in Wassenaar in (toestand naar het k vervoerd, is daar gis- bg overleden. De man aan de Klingelaan in bar aan de dakgoot van ning. Collega's zagen bar gewond op de tegen. De arbeidsinspec- fèen onderzoek in naar Lacht van het ongeluk. che glijdt te bocht Lde - Een ritje met de eindigde voor een 32- phense moeder en haar Dontje gistermiddag ig in een bocht in de ale weg bij Hoogmade. w raakte, mogelijk door er op de weg die een ivan de grondtranspor- de HSL, in de slip en rerdwars op de verkeer- elft terecht. Een 58-jari- nobilist uit Nootdorp volgens tegen de sport - an. Moeder en kind lan de aanrijding al- fdpijn over en konden lor naar huis. De Noot- laagde over pijn in de e pastores izerswoude oude - De twee sa- ;ende parochies de l is- en de Engelbewaar- ,hie in Hazerswoude ;n nieuw pastoraal (t team, bestaande uit van der Voort, pastor an de Winkel en pas- •rker Petra Kuperus- dt zondag geïnstal- >r deken L.P. Peeters lekenaat het Groene plechtigheid vindt om 's ochtends plaats in de rdus in Hazerswoude- Een week later, op 13 februari, presenteert i het team aan de paro- de HH. Engelbewaar- [azerswoude-Dorp. maristieviering begint I uur. Het is de bedoe- le twee parochies bin ten federatie gaan vor- de parochie St. Ian uit >ude-dorp en H. Lau- 1 Stompwijk. jhjde - Zoeterwoude biets voor om te helpen ganisatie van de Floria- 42. „We hebben andere ,m ons hoofd", zegt een xrder van Zoeterwoude >pesluit van burgemees- (rethouders. Hij noemt rde brengen van het ge- Ske huishoudboekje en tan het Veenweidepact. Qlen we belangrijker dan jen aan een commerci- ■pdbouwtentoonstelling. ïn verwachten we niet financieel iets mee op wals we participeren in om de Floriade te hel- laniseren kwam van aeente Zoetermeer. Bur- ir Van Leeuwen pleitte Qn nieuwjaarstoespraak landbouwtentoonstel- inenwerking met regio- fen, de provincie en het ke bedrijfsleven op- Zoetermeer te halen. ;oed voor de bekend- de regio bij het inter- publiek en het levert j", aldus Van Leeuwen, lemmermeer de Floria- -jaar heeft moeten af- 4et een verlies van circa n euro weegt volgens fers eerste burger niet "le structurele winst en ische impuls voor de zijn er nieuwe wegen en hebben buiten- •ekers ook buiten de ;eld uitgegeven. Voor en telt het evenmin loriade Zoetermeer in miljoenenverlies ople- donderdag 13 FEBRUARI 2003 door Nancy Ubert oegstgeest - Huurdersorganisatie Buitenlust in Oegstgeest vindt dat burgemeester en wethouders zich moeten houden aan de af spraak, dat dertig procent van de huizen die op Rijnfront worden gebouwd onder de noemer socia le woningbouw valt. De huurders verwijten het college 'verregaan de onbetrouwbaarheid'. Gemeente, Woonstichting Bui tenlust en Huurdersorganisatie Buitenlust hebben in december een convenant getekend, waarin staat dat Oegstgeest zich inspant om bij nieuwe projecten dertig procent 'betaalbare woningen' te bouwen. Uit bestemmings plan Rijnfront blijkt dat het col lege zich niet aan deze afspraak wil houden. B en W denken in Rijnfront slechts 20 procent so ciale huurwoningen te kunnen bouwen. B en W laten zich van een onbetrouwbare kant zien, vindt Huurdersorganisatie Bui tenlust (HOB). De prestatieafspraken zijn vorig jaar december na maandenlan- De over de kop geslagen auto op de Engelendaal. Het ongeluk gebeurde toevallig op het moment dat de tankwagen benzine loosde in de berm. Foto: Hielco Kuipers Woonstichting bezorgd over sociale woningbouw Oegstgeest door Janneke Dijke vervolg van voorpagina leiderdorp Het fietspad langs de Engelendaal ter hoogte van het BP-station blijft in ieder ge val vandaag nog afgesloten. Er is geen ontploffingsgevaar, maar alleen al het het weggooien van een sigaret zou een brand kun nen veroorzaken. Ook het BP-station blijft voorlo pig dicht. Een woordvoerster kon vanochtend nog niet zeggen hoe lang dit duurt. Eerst moet de grond worden gesaneerd en moet er een nieuwe tankwagen langskomen om de tanks voor diesel en euroloodvrij te vullen. De milieupolitie lichtte vanoch tend, nadat de duizenden liters brandstof in de grond waren verdwenen, direct het Hoog heemraadschap van Rijnland in. Mogelijk is er benzine in het ri ool terechtgekomen. „De bron bemaling die naast de pomp staat, haalt verontreininging uit de grond en voert schoon water af via het riool", legt J. van Pan huis van het Milieuhandha- vingsteam uit. „Nu is de bodem zo verontreinigd dat het mis schien is misgegaan. We hebben het hoogheemraadschap ge waarschuwd voor vervuiling bij de waterzuiveringsinstallatie." De bronbemaling is vanochtend uitgezet om te voorkomen dat de vervuiling wordt verspreid. De saneerders van Oranjewoud hebben een behoorlijke klus aan het schoonmaken van de grond. Omdat er allerlei buizen lopen voor benzinetransport moet er met kleine graafmachines of misschien zelfs met de hand worden gegraven. Hoe langer hiermee wordt gewacht, hoe dieper de benzine zakt en hoe meer grond er verontreinigd raakt. Nadat de vervuilde grond is afgevoerd naar een gespeciali seerd bedrijf, wordt het gat op gevuld met schone grond. Pas daarna kan de aannemer verder met de klus waarmee hij bezig was: het vernieuwen van de transportleidingen. BP was be zig de plek waar de benzine wordt bijgevuld te verplaatsen, zodat de tankwagens op een veiliger afstand van de Engelen daal staan tijdens het lossen. Directeur Banga van woon stichting Buitenlust in Oegst geest maakt zich zorgen. De gemeente overweegt niet al leen in Poelgeest te bezuinigen op sociale woningbouw, maar ook in Rijnfront. De woonstichting is op grond van de afspraken met de ge meente de eerstaangewezen partij om op Rijnfront goedko pe woningen te bouwen. „Treurig allemaal, heel treu rig", vindt Banga. „Van het to tale woningaanbod in Oegst geest bedraagt slechts 17 pro cent sociale woningbouw. We lopen achter bij andere ge meenten. Daarom was ik zo blij dat de politiek zich hard maakte voor betaalbare wo ningen voor starters en oude ren. Vervolgens heeft het colle ge het besluit genomen dat dertig procent van de nieuw te bouwen woningen onder die noemer zou vallen. De herinrichting van bedrij venterrein Rijnfront, is een omvangrijke klus. Banga be treurt het, dat Oegstgeest nu al concludeert dat er geen 30 maar 20 procent sociale wo ningbouw op Rijnfront komt. Dat kan alleen maar minder worden. Oegstgeest staat mil joenen rood en kan zich (ook) met Rijnfront geen financiële tegenslag permitteren. De kans bestaat dat in een later stadi um opnieuw op goedkope hui zen wordt bespaard. Dan wordt zelfs de 20 procent niet gehaald. door Ruud Sep oud ade - Tot twee jaar terug had hij nog zijn krantenwijkje. Dagelijks het Leidsch Dagblad rondbrengen op de Spartamet. Maar daar heeft zijn zoon op een gegeven moment een punt achter gezet Omdat hij niet wil de meemaken dat zijn vader een keer de sloot in zou rijden en dan misschien niet gered zou worden. Of dat hij een keer ge schept zou worden door een au to als hij voor de zoveelste keer zonder op of om te kijken de straat overstak. De krantenwijk moest dus de deur uit. Maar verder ging het leven voor Koos van der Geest gewoon door. Hij woont nog thuis, in een klein daggelders huisje aan de Leidseweg buiten Oud Ade. Hij rookt nog dagelijks zijn sigaartje - 'hooguit twee per dag' - en hij zingt nog gewoon in het koor van de katholieke kerk. In het Gregorianse koor. Al 75 jaar. Zondagochtend om half elf is er in de kerk in Oud Ade een speciale mis om dat ju- blieum te vieren. Koos van der Geest (94) vertelt graag over zijn successen als koorzanger. Over de school meester die, toen hij van school ging, aan zijn vader zei dat hij zijn zoon vooral door moest la ten gaan in de muziek. „Hij zei: die zingt zichzelf schatrijk." Maar ook over de dames in het bejaardenhuis in Lisse die voor het optreden steevast willen we ten of ook de oudste zanger weer present is, en die na ieder optreden bij de koffie komen in formeren wanneer de heren weer terug komen. „Op mijn zeventiende had ik al mijn diploma's Gregoriaans", meldt de oude man trots. Het bewijs doet sinds jaar en dag dienst als bladwijzer in zijn gra- duaal, het liedboek met tekst en muziek van alle Gregoriaanse gezangen. Iedere woensdag gaat dat boek nog mee naar de weke lijkse repetitieavonden van het koor, waarin hij samen met zijn 63-jarige zoon Gerard zingt.Als ik dit niet had gedaan", vertelt de zoon, „dan vraag ik me af of hij de 75 jaar bij het koor ge haald had. Niet dat er niemand is die hem op wil halen, maar je wordt dan toch afhankelijk van vreemden." Gerard is één van de jonkies van het koor, waar in middels niemand meer mee zingt die de zestig niet is gepas seerd. Naast de zingende zoon heeft Koos van der Geest nog een tweede geheime wapen waar door hij het zo lang volhoudt bij het koor. Zijn rotsvaste geloof. Zonder een spoor van twijfel vertelt hij over een pater die wonderen verrichtte. Hij genas de ongeneselijken, en liep in de winter over ijs dat hem onmo gelijk kon dragen. Het bidprent je van de pater, die overigens overleed toen hij als missionaris geveld werd door een tropische ziekte, ligt nog altijd voor het grijpen. „Ik gebruik het nog steeds, hoor. Het werkt Ja, ik zeg het altijd: hij is er nog. We benne hier niet met zijn drieën, maar we zijn met zijn vieren. Toen Van der Geest zestig jaar bij het koor was, kreeg hij een pauselijke onderscheiding. Dat hij ooit nog een volgend jubile um zou vieren, daar hadden ze in Rome blijkbaar niet op gere kend. Maar één ding is zeker: de jubilaris gaat er zelf van uit dat dit toch wel zijn laatste feestje zal zijn. Niet dat hij plannen heeft om het tijdelijke voor het eeuwige te verwisselen, maar de stijle trappen die in de kerken naar het koor leiden, eisen op de lange duur hun tol. Vooral de trap in de kerk in Rijpwetering is moeilijk. ,Als we daar op zater dagavond zingen, klautert hij zo die trap weer op", vertelt zoon Gerard. Maar pa ziet het einde van de klimpartijen naderen. ,Als Onze Lieve Heer het toe staat, hoop ik tot mijn 95ste op Koos van der Geest (94): dagelijks hooguit twee sigaartjes, wekelijks minstens één keer naar het koor. Foto: Hielco Kuipers het koor te klimmen." De jubilaris zingt zondag voor een keertje niet mee. Wat het koor precies gaat zingen, is ook voor hem een verrassing. Bij de laatste repetitieavonden werd het oudste lid geregeld buiten de deur gezet tijdens de voorbe reidingen voor de jubileummis. „Het wordt een driestemmige «ke Dijke jh IR - Wat vinden bewoners, be- n politie van de plannen voor U uitgaanscentrum op De j? De gemeenteraad van Lei- 0 |vil het antwoord op die vraag TJ fordat het definitieve besluit P'an valt. Daarom houdt de 0 Jende maand een hoorzitting plan van de ondernemers Hyl- *a en Wim Regeer. 1 waarop de hoorzitting wordt is nog niet vastgesteld. Wel •lat de bijeenkomst wordt ge- «teeft in de nabije omgeving van De Baanderij, vermoedelijk het Zijlkwartier. Zodra de datum is vastge steld krijgen alle omwonenden en be trokkenen een schriftelijke uitnodiging. Kort na de hoorzitting vergadert de raadscommissie ruimtelijke ordening over het plan. In de raadsvergadering van maart of april - wanneer precies is nog niet duidelijk - nemen de raadsle den het definitieve besluit. Een van de redenen voor burgemeester en wethouders om het plan voor het uitgaanscentrum met megadisco in de prullenbak te mikken is de aversie die zou heersen onder omwonenden, on dernemers en politie. Bij de gemeente kwam in het najaar een handtekenin genlijst van bewoners van het Zijlkwar tier binnen. Politiechef Aad Gravekamp heeft een advies geschreven aan het college, waarin staat dat de politie extra mankracht nodig heeft om het uitgaan spubliek in goede banen te leiden. On dernemers protesteerden aanvankelijk alleen via de krant, en bonden later in. De fractievoorzitters van de verschil lende partijen in de gemeenteraad vra gen zich af of de weerstand echt zo groot is. Zij willen dat wel eens met ei gen oren horen tijdens een hoorzitting. „Het college zegt het uitgaanscentrum niet te willen vanwege de politiecapaci teit. Wij kunnen de politie vragen dat toe te lichten", zegt Hugo Langenberg, fractievoorzitter van de WD, de groot ste oppositiepartij. Jan Stevers van het CDA, de grootste collegepartij, sluit zich daarbij aan. „Het college hangt nogal veel gewicht aan orde en veilig heid. Natuurlijk moeten we daar seri eus naar kijken, maar we moeten niet overdrijven." Stevers heeft het idee dat de bevolking vooral de voordelen ziet van zo'n uitgaanscentrum, en niet in eerste instantie denkt aan onveiligheid. „Zo denkt mijn fractie er ook over." Ondernemer Postma begrijpt niet dat de gemeenteraad een hoorzitting nodig ge onderhandelingen bekrach tigd. Daarbij is toen afgespro ken, dat de huurders betrokken zouden worden bij eventuele wijzigingen. „De inkt van deze afspraken is nog nauwelijks droog of uw college lijkt zich al niet meer aan haar woord te willen houden", schrijft secreta ris A. van Leek in een brief op poten aan het gemeentebestuur. Afspraak is afspraak, vinden de huurders. Burgers moeten kun nen vertrouwen op de toezeg gingen die de overheid doet. De prestatieafspraken zijn gemaakt om te zorgen dat woningzoe kenden met een smalle beurs makkelijker een woning kunnen vinden, en om de bestaande so ciale huurwoningen ook betaal baar te houden. De Beleidsvisie Wonen Leidse Regio, waarin het gebrek aan betaalbare woningen voor starters en senioren in Oegstgeest wordt onderkend, diende daarbij als basis. De partijen zijn in december overeengekomen dat van alle nieuwbouw 20 procent huurwo ningen in de klasse 'betaalbare' en 'goedkoop' moet zijn, en 10 procent huur- of koophuizen ten behoeve van starters. Van de resterende 70 procent moet ten minste de helft huurhuizen zijn. Ook is vastgelegd dat tot 2006 de huur van een goedkoop huis niet zo mag stijgen dat het aan tal sociale huurwoningen af neemt. HOB is van mening dat door de plannen van het college nu zeer onduidelijk is welke afspraken B en W nog wel wensen na te ko men. den haag/alphen - „Ik wilde al leen maar vertellen wat hij mij heeft aangedaan." De 55-jarige vrouw uit Zundert die gister middag voor de Haagse politie rechter stond, ontkent dat ze zich schuldig heeft gemaakt aan stalking. Van juli 2000 tot de cember 2001 heeft ze de nieuwe vriendin van haar ex-vriend ge beld. Heel vaak gebeld: soms wel een paar keer per uur. Niet alleen thuis in Alphen aan den Rijn, maar ook bij het kinder dagverblijf in Hazerswoude- Rijndijk waar de vrouw werkt. Daarnaast stuurde de Zundertse ongevraagd post abonneerde ze de nieuwe vriendin van haar ex op tijdschriften en verspreid de ze haar telefoonnummer on der bezoekers van een sekslijn. De vrouw uit Zundert ontkende gistermiddag dat ze de nieuwe vriendin gestalkt heeft. „Ik heb misschien tien keer gebeld, echt niet vaker. Ik wilde haar aan de lijn krijgen om te vertellen wat hij mij heeft aangedaan." 'Hij' is haar ex-vriend, met wie ze begin jaren '90 een geheime relatie had, terwijl ze getrouwd was. Volgens de vrouw eindigde de relatie, nadat hij haar enkele duizenden guldens afhandig had gemaakt en haar had ver kracht. Ze stuurde hem daarna brieven om het geld terug te vragen. Die stuurde hij weer door naar haar man. Daarom stuurde de Zundertse zijn nieuwe vriendin post. „Dat deed hij bij mij ook Op een ge geven moment is hij post gaan sturen aan mijn man en zoon, die dus achter de relatie kwa men." Volgens de Zundertse was de sekslijn helemaal geen sekslijn, maar een babbelbox. „Daar kwamen allemaal heel nette mensen, politieagenten, medewerkers van het ministerie van justitie, advocaten. Die wil len ook wel eens praten." Toch werd de Zundertse tot een werkstraf van 120 uur veroor deeld. Ze had het stalken name lijk eerder wel aan de politie be kend en die verklaring was zo gedetailleerd, dat de rechtbank weinig geloofde van haar ont kenning. mis, met tussendoor ook Grego riaanse gezangen", is alles wat zoon Gerard kwijt wil. Dus daar moet zijn vader het tot zondag ochtend maar mee doen. heeft om een besluit te kunnen nemen. „Let wel, wij zijn hier al anderhalf tot twee jaar mee bezig. Ik vind dat wij zo veel overduidelijke bewijzen hebben gegeven dat er vraag is naar zo'n uit gaanscentrum, dat dit niet nodig is. De Kamer van Koophandel heeft een on derzoek gehouden en wij hebben alle punten van het college weerlegd in een brief aan de raad." Bovendien klampt hij zich vast aan een peiling op de in ternetsite van het Leidsch Dagblad, waarbij 80 procent van de mensen het plan voor een uitgaanscentrum om armde. „Het college baseert het besluit op vermoedens, wij komen met feiten." alphen aan den rijn - Steeds meer mensen in Alphen aan den Rijn doen aangifte van ge weld in de relatiesfeer. Dat blijkt uit de jaarcijfers van de politie. Het aantal meldingen steeg in een jaar tijd van 51 naar 72. „Het zit nog steeds in een ta boesfeer, maar de bereidheid om in ieder geval te zeggen wat er aan de hand is neemt toe. En dat is positief. Wij kunnen er be ter rekening mee houden", zegt Hilde Renema, teamchef van het politieteam in Ridderveld. De grotere bereidheid tot aan gifte stemt de politie niet alleen tot tevredenheid. Zij kan ook haar prioriteiten daaraan aan passen. „Met name op het ge bied van geweld willen we meer doen. Want het aantal bedrei gingen is behoorlijk toegeno men. En juist daar zie je dat mensen toch weer wat meer moeite hebben om ons ervan op de hoogte te brengen. Pas als ze benaderd worden, doen men sen aangifte van een misdrijf', zegt Renema. Het aantal mel dingen van bedreigingen steeg van 230 naar 251. De politie is tevreden over de in zet van agenten op de moun tainbike als het gaat om bestrij ding van criminaliteit. Met na me in het centrum en rond uit gaansgelegenheden zijn die pre ventief aanwezig. Op deze ma nier wordt de pakkans vergroot, leert de ervaring. Renema: „We hebben nu vier bikers in dienst. Dat aantal willen we met vier uitbreiden. Zij krijgen meer ta ken en worden met name in ho- recagebieden ingezet" Volgens burgemeester Nico Schoof is de Alphense politie daarmee 'behoorlijk op sterkte'. „We praten nu over honderd man politie. Dat is voor een ge meente als Alphen behoorlijk goed. Maar er zijn meer mensen die eraan te pas komen als het om veiligheid gaat. Alleen een goede samenwerking tussen burgers, partners en politie werpt zijn vruchten af." (advertentie) Maak nu gebruik van een vrijblijvende inspectie en laat ons eens voorrekenen hoe u er weer netjes bij kunt zitten. Dus uw vloer weer als nieuw! Voordeliger dan nieuw! Parket schuren, repareren en beschermen o.a. lak, olie en hardwax Marmer slijpen, beschermen of impregneren nrrrrr1 Onderhoudsabonnementen I Telnr. 070 - 394 24 07 Bel Floortec gratis op 0800-35667832 of kijk op www.floortec.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17