uick Boys raast langs Noordwijk SPORT ët Ter Leede en Kalkema Tukte het vandaag niet' \t Eelman-effecf is nog niet uitgewerkt Lisse werkt voorzichtig aan herstel Voetbalvereniging Rijnsburgse Boys D-pupillentrainer B-juniorentrainer 3e elftal seniorentrainer maandag 10 FEBRUARI 2003 S5 ier Andries Wendt: 'Zij ruiken de titel, ik geef ze mijn complimenten' wgz Ri|nrnj nswl hvo i LY**Ln Leefmans Periodj arc 1 storm zijn ze aan de Vooa ewend. Tegen de wer- e Quick Boys zaterdag ontketende, bleek yj 0.5 i niet bestand. Met 4-0 ofp-K» Ie bezoekers nog goed 193-fiuisploeg stelde zich op (kende wijze kandidaat De jofcel, terwijl Noordwijk wds kebracht tot 660 dso nde middenmoter. „Het zevem nooit een wedstrijd Spoflzo vatte Noordwijker Perioaon Utrecht de ontmoe- KRV1 passend als vernieti- 'e r de eigen elf samen. :ende kampioenskan- Ie de basis voor de :t eerste kwartier. „Zij :ies wat ik mijn ploeg "zei Noord- »r Andries Wendt na iruk zetten en de te niet aan voetballen imen. Het gebeurde we werden simpel- last." Quick Boys de startblokken en le tweede minuut suc- fdwijk was nog geen se- f.LM de helft van de tegen- Boys pw6681 toen aanvaller 1. K^an Beelen bij de twee- 0-0 «n comer van Maarten Moertikers bleven ook daar- ^tdwijkers opjagen. El- LinsS tot het geliefde com- wsefel van de bezoekers AbbeoL Boys compleet Periodi Daarvoor was niet al- Moert»lijtige aanvalstrio Bak - TAVVf Van Beelen verant- Jk, maar ook de linie 1 LAtr waar Derek van der e Hoieter Timmermans als 3. walers fungeerden. Een 0 «te poging van Noord- tich aan de druk te ont- HPSvi werd direct afgestraft mooiste treffer van de gda fremco Torken spurtte Te wetfgeslagen Noordwijkse Quickfet eigen strafschopge- PeriodiHij passte op Bak die Dur%iaf de middenlijn, ter- WasTen moordende tackle i in een keer door tikte fr*5] van der Plas. De mid- AS Oi rende met twee ver- 4, sjop de hielen richting 2 sv1arco Korff en liet hem Roodjjegel via de paal kans- LeidsJ GWS j uvs lis in tien minuten. „Ze Foreh» me elke week weer", >enodpgenaam verraste trai- ras Aandewiel weten. „Vol SJC *het. Toch waren we er gerust op. Die Cornelia Raymond Flaton (rechts) probeert Noordwijk-aanvaller Patrick van Dam de bal te ontfutselen. Foto: Cees van Hoogdalem |eli< !Üa', Florencio van vo- echter Quick Boys in •liire verloop van het tref- ^ll| verontrusten. Op de aats omdat de grillige Jjmaken kreeg met de strenge mandekker Eef Schone- veld en dat duel op punten dik verloor. Cornelia creëerde hal verwege de eerste helft de enige kans voor Noordwijk door zich tussen twee verdedigers door te frommelen en liggend net naast het doel te mikken. Voor de rest gaf de Leidse ex-Go Ahead-spe- ler niet thuis. En dat was niet al leen kwalijk, maar ook extra op vallend in een wedstrijd waarin de tegenstander een onstuitbare inzet en gretigheid aan de dag legde en zijn teamgenoten zich uit de naad werkten om de schade beperkt te houden. De derde treffer, die aan alle on zekerheid een einde maakte, viel op slag van rust. Linksback Arie van Rijn trapte een afgeslagen comer opnieuw het strafschop gebied in waar Remco Torken de voorzet uit de lucht op zijn voet nam. Hij raakte de bal niet zoals bedoeld, maar de inzet had genoeg effect om Korff te verschalken. „Mooi moment natuurlijk", zei Aandewiel „Dan weet je dat het gespeeld is." Na rust bleef het zelfvertrouwen groeien. Quick Boys was feller, sneller en zeker van een forse overwinning toen Bak vanaf de punt van het strafschopgebied een op het oog houdbare maar doeltreffende schuiver afleverde die invaller doelman Sander van der Niet verraste. Korff raakte aan zijn kuit geblesseerd en werd in de rust vervangen. Te genover twee afstandsschoten van Peter Timmermans die naast het doel insloegen en een mislukt lobje van Van Beelen, zetten de Noordwijkers zo goed al niets. „We waren echt een maatje te klein", concludeerde Wendt. „Zij ruiken de titel, ik geef ze mijn complimenten." Quick Boys: Tuinenburg; Van Rijn, Haton (74. Hoek -), Schoneveld, Van Dam; Mussche, Van der Plas, Timmer mans (83. Bekx); Bak, Van Beelen, Tor ken (74. Schaap). Noorwijlc Kom (46. Van der Niet); Ra- vensbergen, Korbee, Bos, Scholten; Van Utrecht, Van der Laan, Herpers (67. Bartels -); Pitti, Cornelia (76. Van der Niet), Van Dam. Geen fluitconcert voor Ravensbergen katwijk - Hij had er zo naar uitgezien. Martijn Ravens bergen vertrok afgelopen voorjaar bij Quick Boys en bezocht met zijn nieuwe club Noordwijk afgelopen zaterdag voor het eerst Nieuw Zuid. Het werd een bittere ervaring. Zijn oude club blies zijn elftal van het veld. „Balen natuurlijk. We werden vanaf het begin af getroefd", aldus Ravensber gen. Uitgefloten, zoals vooraf verwacht, werd hij maar heel even toen hij vlak voor de fanatieke Quick Boys- aanhang een paar felle duels uitvocht met Peter Timmermans. Het verloop van de wedstrijd was dus danig vernederend voor Noordwijk dat de suppor ters het niet nodig vonden een extra kat uit te delen. dr wv den i, rc Hartman vngen - Het 'Eelman-ef- ,p getuige de 2-1 overwin- Scheveningen, nog otejet uitgewerkt bij Kat- d \(is John Eelman de ta- I f Alfons Groenendijk won Katwijk driemaal rain0e ^et één keer gelijk 3 Resultaten die tot opti- 'enfemmen. Er zijn zelfs 'genjs die zaterdag in Sche- aan een periodetitel Wje denken. aanjelder Ronald Pronk oe(jPn kunnen we in de ,n Jriode wat doen. In de Taan we te ver achter." t gipor ziekte verre van fit de eerste helft had ik gjijn benen"), moest het 25^ddenlinie doen zonder jverf van Vincent Bon en e phed Bougrine (beiden le J). Leen van der Marei p Molenaar waren hun d^yangers. Direct werd duidelijk dat Katwijk weinig risi co's in zijn spel wilde leggen. Eelman posteerde bij balbezit van Scheveningen alleen Chris de Bie in de spits. De aanvaller ontpopte zich door zijn snelheid tot een lastige klant voor de Scheveningse verdedigers. De Bie kreeg ook de eerste sco ringskans in de wedstrijd. Hij klopte Sander Klapwijk in de sprint, maar schoot de bal over het Scheveningse doel. In de zesde minuut konden de vele Katwijk-supporters wel juichen. Doelman Amoud Toet blunder de bij een hoekschop van De Bie, waardoor verdediger Edwin Robbers de bal over de doellijn kon werken. Katwijk, dat op het middenveld en in de defensie kort dekte, bleef daarna gemakkelijk over eind. Pas op slag van rust was Scheveningen gevaarlijk. Mauri ce Escalona zette voor en Steven Kenepa schoot van dichtbij in. Doelman Max de Jong voor kwam met een knappe redding de gelijkmaker. De tweede helft was een minuut en tien secon den oud toen Scheveningen wel scoorde. Klapwijk stuurde Esca lona de diepte in, maar Mare Helder onderschepte de bal. De te zachte terugspeelbal van Hel der op De Jong bood Escalona een herkansing. Via het lichaam van de doelman ging de bal over de doellijn: 1-1. Krap een minuut later werd het 1-2. De Bie ging op de solotoer en bediende vervolgens Jean Paul Verkade op maat. Op diens schot moest de zwakke doelman Toet het antwoord schuldig blij ven. Kennelijk kreeg arbiter Hoonhout medelijden met het tobbende Scheveningen, want vanaf dat moment floot hij be slist niet in het voordeel van Katwijk. Scheveningen bleef in de 48 minuten die volgden - Hoonhout telde zes minuten blessuretijd bij - fantasieloos aanvallen. Katwijk beperkte zich tot verdedigen. Het team van Eelman kreeg het helemaal zwaar te verduren na de weg zending van Molenaar (twee keer geel). Maar Scheveningen sprong slor dig om met de halve kansjes die het kreeg. In de voorste lijn presteerde Katwijk niets meer. De schaarse counters liepen tel kens stuk op een gebrek aan mankracht. Met drie wissels won Eelman kostbare minuten. Ook ontregelde hij hiermee het toch al chaotische aanvalsspel Scheveningen. De trainer: „Het zat niet tegen dit keer. Voor het zelfde geld spelen we hier gelijk. Dit is voor ons een belangrijke overwinning. Door de zege ne men we afstand van de onderste drie. Dat telt. Dat het allemaal niet even mooi was, is minder belangrijk." Katwijk: De Jong; Helder, Robbers, L'Ami, Hensen; Pronk. Van der Marei, Molenaar, Verkade (78. Aitelhoussi); De Bie (91. Ederveen), Starmans (68. Hajji) John Eelman: „Het zat niet tegen dit keer." Foto: Dick Hogewoning elftL ar. I ;n van Dijk ngsi vif'AA - Het is geen best dak'de trainer van de ploeg )ioen wil worden voort- lanlangs de kant staat te e rfvelke speler welke te- ie Jer moet dekken. En het -olgëen goed teken als de loef van de ploeg die kam- e vÜ worden na een uur ee^ant wordt gehaald. Het m."- zaterdagmiddag bij wflde, dat kampioen wil ren maar slechts gelijk ieidl^egen E*06!5'01" Maas- 15< /eldlse, waardoor het ven- uizffit de koploper groeide ïn- unten, was een slechte generale voor Ter Leede, dat za terdag tegen nummer twee Hoek aantreedt en de week daarop tegen nummer een Quick Boys. „We moeten niet bij de pakken neer gaan zitten, maar er in blij ven geloven", zei Patrick Kalke ma. Eén keer eerder was de snelle buitenspeler voortijdig naar de kant gehaald. Dat was tegen Katwijk. Zaterdag kreeg Kalkema weinig ballen en de meeste daarvan verspeelde hij. Bovendien moest trainer Arie Lagendijk hem er soms op wij zen dat hij naar 'de krijtlijn' moest. „Als je weinig ballen krijgt, moet je behoudend voet ballen. En daar verzaakte ik van daag in", aldus de Alphenaar. Het zwakke optreden van Kalke ma was tekenend voor de ploeg van Lagendijk, die het laatste deel van de wedstrijd voortdu rend stond te coachen. „Het lukte niet vandaag", was de een voudige conclusie van Kalkema. Een mentale kwestie is het vol gens hem niet. „Drie jaar gele den, toen we ook kampioen konden worden, waren we alle maal een stuk jonger. Nu zit het mentaal wel goed." Met de afstraffing tegen Scheve ningen (4-1) nog in het achter hoofd koos Excelsior Maassluis in Sassenheim voor een verde digende tactiek. Achterin speel de met name Meivin Plet ijzer- sterk, op het middenveld heers te Oscar Laguna Burgos en met hun counters maakten de aan vallers het Ter Leede soms knap moeilijk. Omdat de Sassenheimers het hoge baltempo maar kort kon den volhouden, werden hun passes te doorzichtig, en daar door te vaak onderschept. Al na een klein halfuur sloop er moe deloosheid in het spel van de thuisclub, die toen ai twee keer tevergeefs een strafschop had geclaimd. Eerst omdat Carlo van Zeist en later omdat Rogier Koordes in het strafschopgebied naar beneden zou zijn getrok ken. Veel kansen kreeg Ter Leede niet, vooral omdat de buiten spelers nauwelijks bereikt wer den. Rogier Koordes waagde twee afstandsschoten, maar bei de gingen naast. Daarbij moes ten de Sassenheimers oppassen voor de gevaarlijke tegenstoten van de tegenstander, zoals in de veertiende minuut, toen keeper Thomas Waasdorp maar net een kopbal van Fouad El Ham- daoui kon keren. Ook na rust was Excelsior de ge vaarlijkste ploeg. Lagendijk ge bruikte al zijn wissels om de kansen te keren. Dennis Kra mer, die de hele wedstrijd ach ter Laguna Burgos aan liep, werd gewisseld voor Edwin Boe- kestijn. Robin Koers kwam in capelle - Hoe krijg je een elftal in crisis weer aan het voetbal len? Bij FC Lisse, dat al weken matig tot slecht speelt en weinig geluk heeft, houden ze het op fanatiek trainen en hoop hou den. Dan moet de negatieve spi raal op een gegeven moment als vanzelf doorbroken worden en kan het seizoen keurig in de middenmoot besloten worden. Lisse maakte zaterdag een voor zichtig begin aan het beoogde herstel, met een gelijkspel bij Capelle (1-1). Met dat resultaat was trainer Ruud Bröring tevreden, zeker op basis van de eerste helft, waarin FC Lisse behoudend van start ging en de thuisploeg juist furi eus ten strijde trok. Echte kan sen leverde dat niet op, al zag keeper Kenny Heemskerk wel een bal uit de kluts tegen een van zijn doelpalen carambole ren. Juist toen de storm geluwd leek te zijn en de rust nabij was, kreeg Lisse een tegengoal te slik ken. De van TOP Oss overgeko men, boomlange Patrick Molen dijk was de maker. In de tweede helft stelde de ver moeidheid bij de tegenstander FC Lisse in staat om meer naar voren te spelen. Rob Opdam kreeg een aardige mogelijkheid, maar schoot de bal in het zijnet. Het dichtst bij een doelpunt wa ren de bezoekers wanneer ze vrije trappen mochten nemen. Eerst schoot René van Wierin- gen een stilliggende bal net over de lat, maar vlak daarna was het wel raak. Toen ging Juul Ema- nuelson achter de bal staan, op zo'n achttien meter van het doel, na een overtreding op Jer- rel Linger. Emanuelson (bij af wezigheid van de geschorste Ke vin Winter spelend aan de lin kerkant van het middenveld) joeg de bal door een gat in de muur in de rechterhoek. Een rode kaart voor Capellenaar André Hol leek de Lissenaren in een zetel te plaatsen. Hol kreeg zijn tweede gele prent wegens commentaar op de leiding. FC Lisse slaagde er niet in om te profiteren van de overtalsituatie, een tweede doelpunt bleef uit. Het Capelse tiental was zelfs nog het dichtst bij de overwin ning, maar de kopbal van Ame van Gelder eindigde op de lat. FC Lisse: Heemskerk; Bodo, Goulooze, Janssen, De Goede (46. Tan); Dekker, Naarendorp, Emanuelson; Van Wielin gen, Linger, Opdam (76. Hoever). Rijnsburgse Boys in tweede helft langs Marken marken - Rijnsburgse Boys zette de goede reeks die na de winter stop werd ingezet, voort. Tegen Marken boekten de Rijnsburgers de derde overwinning op rij. De Rijnsburgers hadden het zich gemakkelijker kunnen ma ken door in de beginfase van de wedstrijd de kansen te benut ten. Maar Jasper Ketting, Nick Schnater en Ame van den Berg stuitten op de sterk spelende Marken-keeper Eelco Zeinstra. Uit een comer kwam Marken, dat zonder Carlos Hasselbaink en Arnold Teerhuis speelde, op 1-0 door Michel Karemaker. In de tweede helft gooide Rijns burg alles op de aanval en dat had in de 63ste minuut resul taat. Norbert van Lochem krul de de bal vanaf de zijkant met de binnenkant van de voet over Zeinstra heen. Van Lochem wil de niet weten van een 'toevals treffer'. „Op de training probeer ik regelmatig zo een doelpunt te maken." Tien minuten later kwam de ploeg uit Rijnsburg aan de lei ding. Peter Freke nam een vrije trap, achttien man in het penal- tygebied keken er naar en zon der dat de bal werd aangeraakt, verdween -ie in de verre hoek: 1-2. In de slotfase rondde Van Lochem een mooie combinatie goed af: 1-3. Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, Onder- waater. Van Berkum, Van Lochem; Fre ke, Van Wijk. Schnater; Redel (90. Van den Vijver), Van den Berg (46. Charité), Ketting. Scheveningen - Katwijk 1-2 (0-1). 6. Robbers 0-1, 47. Escalona 1-1, 48. Ver kade 1-2. Rode kaart: 63. Molenaar (Katwijk). Scheidsrechter: Hoonhout. Toeschouwers: 700. Katwijk: De Jong Helder Robbers l'Ami Hensen Pronk Van der Marei 8 Molenaar 6 7 Verkade 6 8 Aitelhoussi 7 De Bie 7 6 Ederveen 7 Starmans 5 7 Hajji 5 Ter Leede - Excelsior Maassluis 0-0. Scheidsrechter: Van den Herik. Toe schouwers: 650. Ter Leede: Waasdorp 7 Koordes 7 Roest 6 70. Campfens 5 Van Zeist 6 Kalkema 5 Jansen 6 67. Koers 6 Hoogkamer 7 Rbii 6 Kramer 5 Baddaou 6 60. Boekestijn 7 Quick Boys - Noordwijk 4-0 (3-0). 2. Van Beelen 1-0, 9. Van der Plas 2-0, 45+2. Torken 3-0, 56. Bak 4-0. Scheidsrech ter: Van Beek. Toeschouwers: 2100. Quick Boys: Tuinenburg 7 Van der Plas 8 Van Rijn 8 Timmermans 8 Flaton 8 83. Bekx 74. Hoek - Bak 8 Schoneveld 8 Van Beelen 8 Van Dam 8 Torken 7 Mussche 7 74. Schaap Noordwijk: Korff 6 Van der Laan 6 46. Van der Niet 6 Herpers 4 Ravensbergen 7 67. Bartels Korbee 7 Pitti 5 Bos 6 Cornelia 4 Scholten 7 76. Van der Niet - Van Utrecht 7 Van Dam 5 Capelle - FC Lisse 1-1 (1-0). 39. Molen dijk 1-0, 60. Emanuelson 1-1. Scheids rechter: De Lima Schepens Toeschou wers: 400. Rode kaart: 73. Hol (Capelle, 2xgeel). FC Lisse: Heemskerk 6 Naarendorp 6 Bodo 7 Emanuelson 7 Janssen 6 Van Wieringen 6 Goulooze 6 Opdam 6 De Goede 6 76. Hoever 46. Tan 7 Linger 6 Dekker 5 Marken - Rijnsburgse Boys 1-3 (1-0). 28 Karemaker 1-0, 62. Van Lochem 1- 1, 73. Freke 1-2, 90. Van Lochem 1-3. Scheidsrechter: Beltman. Toeschouwers: 500. Rijnsburgse Boys: Hegie 7 Schnater 7 Star 6 Redel 7 Onderwaater 7 (90) Van den Vijver Van Berkum 7 Van Lochem 8 Van den Berg 5 Freke 7 (46. Charité) 7 Van Wijk 7 Ketting 7 Kozakken Boys - Volendam 4-0 (2-0). 35. Scharrenburg 1-0, 44. Bouchlal 2-0, 58. Santegoeds 3-0, 71. Santegoeds 4- 0. Scheidsrechter: Don. Hoek - Kloetinge 2-0 (1-0). 22. Van Oost 1-0, 62. Van Oost 2-0. Scheidsrechter: Van der Werff Toeschouwers: 700. Quick Boys 17 11 5 1 38 42 - 21 Hoek 17 11 1 5 34 32 - 30 Ter Leede 17 9 5 3 32 37 - 21 Rijnsb. B. 17 8 5 4 29 34 - 23 Noordwijk 17 7 5 5 26 34 - 24 Kloetinge 17 6 5 6 23 33 - 40 Lisse 17 6 4 7 22 28 - 27 Katwijk 17 5 7 5 22 21 - 20 ExcelsiorM 17 6 4 7 22 27 - 32 Capelle 17 4 6 7 18 24 - 24 Marken 17 4 5 8 17 25 - 34 Schevening 17 3 6 8 15 18 - 29 Kozakken B 17 3 5 9 14 28 - 37 Volendam 17 3 3 11 12 21 - 42 Tweede Periode Quick Boys 7-17 Ter Leede 7-14 Rijns Boys 7-14 Kloetinge 7-13 Topscorers: 1. Charité (Rijnsb. Boys) 13 doelpunten. 2. Cornelia (Noordwijk). Hasselbaink (Marken) 11 doelpunten, 4. Torken (Quick Boys), Van Oost (Hoek), Roeland (Capelle) 10 doelpunten, 6. Kalkema (Ter Leede), Van Dam (Noord wijk), De Groene (Kloetinge) 9 doelpun ten Programma volgende week: Excelsior Maassluis - Quick Boys, Katwijk - FC Lisse, Kloetinge - Volendam, Marken - Scheveningen, Noordwijk - Capelle, Rijnsburgse Boys - Kozakken Boys, Ter Leede - Hoek. Hoofdklasse B: Zwart Wit '28-Spijkemsse 0-2, Barendrecht-GVW 2-2, Heerjansdam-SHO 0- 1, DOVO-Huizen 1-1, Deltasport-Spakenburg 0-2, ASWH-TOGR 3-0, IJsselmeerv.-Benne- kom 0-3. Spakenburg 17-37 GVW 17-19 Huizen 17-34 Heerjansdam 17-18 ASWH 17-33 Zwart Wit'28 17-18 Deltasport 17-28 TOGR 17-17 Bennekom 16-27 Spijkemsse 16-14 IJsselmeerv. 16-26 D0V0 17-14 SHO 16-23 Barendrecht 17-10 Tweede Periode ASWH 7-16 Spakenburg 7-14 Huizen 7-14 Deltasport 7-13 Hark. Boys 15-28 Genemuiden 16-21 W0G 16-28 Nunspeet 16-21 SDC Putten 16-27 Apeldoorn 16-19 Urk 15-26 Flevo Boys 16-18 ACV 15-25 DVS '33 16-17 WHC 16-25 Drachtster Boys 15-16 Be Quick'28 17-22 Dronten 15-13 Tweede Penode 5-12 W0G 5-11 Apeldoorn het veld voor Kalkema, en Alan Campfens werd als extra spits ingebracht. Hij verving Koordes, die met een blessure van het veld liep. Veel hielp het niet, al kreeg Ter Leede in het slotoffensief wel meer kansjes. De tegenstanders waren toen allang te moe om bij counters nog gevaar te stichten voor het doel van Waasdorp. Mike de Blij dook nog wel alleen op voor de keeper, maar hij kopte naast. En zo liep de slech te generale eigenlijk nog goed af voor Ter Leede. Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, Jansen, Hoogkamer; Kramer (60. Boe kestijn), Koordes (70. Campfens), Kal kema (67. Koers), Rbii, Badaaou. (advertentie) vraagt voor het komende seizoen Sollicitaties: Rijnsburgse Boys, Postbus 127, 2230 AC Rijnsburg. Informatie: Marcel de Hoogt 0611398443.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21