Sluiter is gevoel van onsterfelijkheid kwijt SPORT 'Drie dagen is gewoon drie keer niks' 'Ik doe hier al tweeënhalf jaar examen' Nederland en Zwitserland na eerste dag Davis Cup op gelijke hoogte orzitter spart weg nBarcelona cnsti lew. ele, Alpl op torens mbley gestart N - De sloop van de twee eristieke torens van het ^stadion Wembley in n is gisteren begonnen, artsignaal werd gegeven en reusachtige graafma- de 'Goliath', die in een twee witte stadiontorens 'c De sloop moet volgende i laar zijn. Het oude stadi- akt plaats voor een j dat plaats moet bieden ,000 voetballiefhebbers, uwe arena, waarvan de zijn begroot op 1,146 euro, moet begin 2006 i opgeleverd. zaterdag 8 februari 2óo3 ionde1 Uw fax< rdeiv ;oon| op motie voor ter Bossen im - De UEFA heeft de »mse voetbalscheidsrech- ud Bossen gepromoveerd j derde naar de tweede 'Dat houdt in dat hij van- ik Champions League- ijden, UEFA Cup-duels iet de derde ronde en redstrijden voor het EK mag fluiten. Bossen zat in groep 3. Zijn doel is ndelijk in groep 1 te- komen. Dan mag hij j arbiter optreden tijdens jlronden van het WK of gis sluit leback uit In Zweden wordt traditie van WK allround over twee dagen hersteld göteborg/gpd - De traditie van een WK schaatsen all round over twee dagen wordt dit weekeinde in Göte- borg in ere hersteld. In Heerenveen kiest de organisatie al jaren uit commerciële motieven voor een vierkamp over drie dagen. Waar gaat de voorkeur van de schaat sers naar uit? Gianni Romme: „Een toernooi over drie dagen is gewoon klote. Het is fysiek en mentaal zwaar. Ie moet je een dag extra con centreren. Voor Heerenveen is drie dagen commercieel interessant. Dan pakken ze een dag extra geld. Maar als het tegenzit, rijd je pas om half vier. Je bent dan wel de hele dag met die wedstrijd bezig. Twee dagen is voor mij de ultieme strijd." Mark Tuitert: „Mij maakt het persoonlijk niet zo uit. Als je de tien kilo meter een dag na de 1500 meter rijdt, dan ben je ver moeider dan wanneer je die twee races meteen achter elkaar kunt rijden in een tweedaags toernooi." Renate Groenewold: „Drie dagen is gewoon drie keer niks. De tweede dag is met de 1500 meter en de 3000 meter voor ons heel pit tig. Je moet je telkens weer opladen. Nu is dat twee da gen, anders ben je daar drie dagen mee bezig." Ids Postma: „Ik ben voor twee dagen, want zo hoort het gewoon op een allround-toernooi. Een toernooi moet een begin en een eind hebben. De tweede dag in een driedaagse vind ik een loze dag; zonder een begin en zonder een einde aan het toernooi. Je moet wel rekening houden met de gevolgen van de 1500 meter op de tien kilometer. In het begin van het seizoen liet Ingrid Paul mij een 1500 en 5000 meter na elkaar rijden. Die trainingservaring kwam mij goed van pas tijdens de skate-off voor het WK. Ik wist nu dat ik in de eerste rondjes van de 5000 meter moeilijk zouden zijn, maar dat het daarna beter zou gaan." Rintje Ritsma: „Een echt allroundtoemooi heeft plaats over twee da gen. Het is alleen vanwege de commercie dat het in Heerenveen over drie dagen wordt gehouden. Voor mij geldt dat ik in een toernooi over twee dagen meer met mijn verstand moet rijden. Ik moet de krachten goed verdelen. Het is niet verstandig om alles of niets op de 1500 meter te rijden, want de winst lever je weer in op de tien kilometer." Marja Vis: „Een toernooi over drie dagen is vooral voor de vrou wen een rare opzet. Op de 3000 meter moet je er aardig hard in en dat breekt je na een 1500 meter op. In een toernooi over twee dagen is de verdeling beter: een 500 en 3000 meter op de eerste dag, een 1500 meter en een 5000 meter op de tweede dag." Annamarie Thomas: „Ik ben absoluut voor een vierkamp over twee dagen. De eerste dag op een driedaags toernooi stelt met alleen een 500 meter niet zoveel voor, maar je bent er wel de hele dag mee bezig. Na een heel zware tweede dag kan het moeilijk zijn je nog voor een derde dag op te laden. De schaatsers zijn allemaal voor een vierkamp over twee dagen, maar in Thialf hebben we daarover niet veel te zeggen. Het heeft geen zin je daarover druk te maken." Hans van Kuijk, arts van de Nederlandse ploeg: „Voor de vrouwen is het aanmerkelijk gunstiger om over twee dagen te rijden. Zij schaatsen bij een toernooi in drie dagen op zaterdag de 1500 en 3000 meter. Dat zijn twee middenafstanden, waarbij fysiologisch gezien dezelfde energiesystemen worden uitgeput. Door de af valstoffen lopen de spiercellen vol en zie je dat de schaatsers blokkeren. Een dag later voelen de benen stijf aan. Het is daarom beter om op de ene dag de 500 en 3000 meter en de anderedag de 1500 en 5000 meter te hebben." Gianni Romme opent mannentoernooi Gianni Romme verschijnt van- Zij is op de 3 kilometer overi gens tegenstandster van Vis. Groenewold rijdt op die af stand ook tegen een Canade se, Clara Hughes. Bij de mannen treft Mark Tuitert op de sprint de Ame rikaan Derek Parra, Rintje Ritsma schaatst tegen de Ja panner Nozaki. Ids Postma komt in de baan tegen de Ca nadees Knoll, die op de 5 ki lometer Tuitert treft. Postma lootte op de lange afstand de Noor Saetre, Ritsma komt uit tegen Parra, Romme rijdt op de 5 kilometer in de slotrit te- daag op de eerste dag van de wereldkampioenschappen schaatsen allround in Göteborg in de eerste rit van de 500 meter aan de start. De voormalig we reldkampioen werd bij de loting gekoppeld aan de Noor Eskil Er- vik. Bij de vrouwen komt van de Nederlandse deelneemsters Marja Vis als eerste aan de beurt, in de vijfde rit, tegen de Italiaanse Mayr. Renate Groenewold werd bij de loting voor de 500 meter gekop peld aan Claudia Pechstein, die ondanks haar enkelblessure ge woon aan de start verschijnt. De gen de Canadees Elm. Duitse schaatsster sneed zich zelf deze week tijdens de trai ning in Berlijn met de rechter- schaats in haar ÜnkerenkeL Gis teren testte de olympisch kam pioene zich in Zweden op de baan voor de laatste keer, met redelijk positief resultaat. Een andere aardige confrontatie op de kortste afstand is die tussen de rappe Amerikaanse Jennifer Rodriguez en titelfavoriete Cin dy Klassen uit Canada, onlangs nog succesvol op het WK sprint. Jennifer Rodriguez heeft vlak voor het begin van het WK haar gestolen paar schaatsen terug. Het kostbare bezit van de 26-jarige Amerikaanse schaatsster uit de ploeg van TVM werd gisteren, drie da gen nadat de speciale koffer op het vliegveld van Göte borg was ontvreemd, gevon den in een hoop sneeuw langs de weg. De dief was kennelijk niet tevreden met de buit. - Martina Hingis, voor nummer 1 van de wereld- jt, staat aan het einde carrière. De 22-jarige k vaster, momenteel gebles- emg.ngverklaarde tegenover de i lvt gportkrant L'Equipe dat comeback uitsluit. Hin- erstellende van een en- ratie. De Zwitserse miste vorig jaar Roland Gar- Imbledon. Ze speelde ïns de US Open, waar derde ronde werd uit leid, maar zegde vervol- t af voor de Australian act ol «'BS sponsort nselaar 1 richj>AM De oproep op tele- perjn de Rotterdamse dart- )stgr.jncis Hoenselaar (38) om ële steun heeft een op ijk resultaat opgeleverd, fnger André Hazes heeft hgemeld als subsponsor bummer twee op de we- I tl !^st voor vrouwen, ïlaar zal tijdens de Dutch iie dit weekeinde in ^ven wordt gespeeld, met van de zanger op op het toneel ver- Hazes en Hoenselaar i een overeenkomst voor r afgesloten. troPA/CPD Ru"n een week dj Louis van Gaal de deur ij Barcelona, moet club- er Joan Gaspart zelf het imen. De druk werd te Gisteravond maakte hij dat hij zijn aftreden in (tengewone bestuursver- g op 1 maart officieel zal jen. Dan maakt hij ook i voor de verkiezing van voorzitter bekend, maar en makelaar Gas- de laatste tijd medicij- i tegen de enorme stress te zijn. Zes van zijn be ien stapten op, omdat leid van de voorzitter steunen. Twee keer president een motie brouwen aan zijn broek, zich de laatste tijd niet inder risico in de buurt [stadion Camp Nou ver- Dmdat hij voortdurend Teigd door supporters. I^^ie besloot deze week om ^He zondag tijdens de ^Bd tegen Athletic de Bil- Camp Nou de ereloge ^ppart extra te beveiligen. os eisen al lange tijd het vóór?van hun voorzitter. Het van trainer Van Gaal en Har niets aan kunnen ver- divisf Irie jaar dat Gaspart bij ae touwtjes in handen op dieven de Catalanen zon- Hij versleet in die korte e trainers die hij allemaal bij lig de laan uit stuurde. yjte in het rijtje was Louis al die van zijn tweede eondirmijn bij Barcelona reet ?n half seizoen heeft vol t. Vorige week benoem- >art de Joegoslaaf Rado- ic tot nieuwe coach, d om de opvolging van is nu in alle hevigheid ind. Ook Johan Cruijff nch in de discussie. De er, en nog altijd socio ?a, heeft het beleid bij de ïse club onder de voor- •Junez en Gaspart altijd tiseerd. Maar deze week [het op voor de presi- jaspart is niet de enige lid heeft. Hij werd voor- ndat jullie hem hebben 1", hield hij de socios kei voor. Volgens Cruijff fiet alleen Gaspart ge- aar nog vele anderen. door Gertjan van Geen arnhem - Geholpen door een kolkend Gelredome en een men taal enigszins zwakke Zwitser bleef het Nederlands Davis Cup team gisteren met moeite over eind. De enkelspelen werden keurig verdeeld, waarbij Sjeng Schalken in Arnhem een cruciaal punt voor de poorten van de hel wegsleepte. Raemon Sluiter maakte zijn faam niet waar en verloor kansloos van Roger Fede- rer. De zege van Schalken op Michel KratochvU (6-3, 7-5, 1-6, 4-6, 6- 4) was historisch te noemen. Voor het eerst in zes pogingen won de Limburger een vijfsetter in de Davis Cup. Raemon Sluiter liep voor het eerst tegen een ne derlaag aan. De nationale knuf felbeer, geroemd om zijn presta ties in Davis Cup-verband, zag de rond hem gecreëerde mythe door Roger Federer verpulverd worden: 2-6, 1-6, 3-6. „Dit is mentaal een verschrikkelijke dreun. Het onsterfelijk gevoel in de Davis Cup dat ik diep van binnen had, is op harde en dui delijke wijze weggevaagd", zei Sluiter, nadat de 'Fed Express' in volle vaart over hem heen ge denderd was. „Het is frustre rend en ik voel me slechter dan wie dan ook. Maar het is heel simpel. Hij was niet één klasse beter, maar twee." Captain Tjerk Bogtstra sloot zich daarbij aan. „De enige die van hem had kunnen winnen, is Agassi. Maar die zit niet in ons team." Met de gelijke stand kwam Nederland heel goed weg. Coach Tjerk Bogtstra troost Raemon Sluiter na diens kansloze verlies tegen Roger Federer. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Bogtstra: „Ik ben content met 1- Schalken was in de eerste partij een makkelijke zege, toen Kra- gooide. De Limburger, negen- 1, niet blij." van de dag rustig op weg naar tochvil de schroom van zich af- tiende van de wereld, ontsnapte in de tweede set nog bij een 5-3 achterstand op setpoint tegen. Hij won die set knap met 7-5, maar de Zwitser had moed ge kregen. En de inspanningen van de afgelopen week hadden Schalken niet onberoerd gela ten. Hij ging kleine pijntjes voelen door zijn hele lichaam en moest zware pijnstillers nemen om de ongemakken te overwinnen. „Ik wilde gewoon niks meer voelen. •Na de tweede set had ik veel energie verloren. In de derde en vierde set had ik niets te vertel len. Hij deklasseerde mij. Pas bij 1-3 in de vijfde ging ik me beter voelen." Schalken restte niets anders dan hoop koesteren, in de weten schap dat Kratochvil, 81ste van de wereld, mentaal niet de sterkste is. De vier vijfsetters die hij in zijn carrière speelde, gin gen alle verloren. Ook zijn staat van dienst in de Davis Cup is niet om over naar huis te schrij ven. Van de zes gespeelde partij en won hij alleen de eerste, een onbetekenend vijfde duel tegen de Wit-Rus Shvec. Maar de Zwitser dreef Schalken wel tot het uiterste. In de vijfde set kwam hij op 3-1. Bij 3-4 kwa men de bibbers echt en bij 4-5 blokkeerde hij. Kratochvil beëin digde het duel met een dubbel- fout. Dat hij afgeleid werd door een schreeuw uit het publiek stoorde hem. Captain Mare Ros set beklaagde zich uitgebreid bij de umpire, maar die was onver biddelijk. Kratochvil: „Ik werd er duidelijk door afgeleid. We hadden het punt over moeten spelen. Ik had liever normaal verloren. Na ruim drieënhalf uur ben je dan erg pissig." Schalken vond dat Kratochvil niet moest zeuren. „Het publiek heeft mij ook gestoord in de tweede set. Dan ga ik ook niet klagen, zeker niet omdat het thuispubliek is. Hij is gewoon een slechte verliezer. Die dub- belfout zag ik al een uur aanko men, bij 0-40 al." Na de oorwassing van Sluiter in een uur en 25 minuten stapten de Zwitsers niettemin als men tale winnaars het Gelredome uit. De Rotterdammer werd vol ledig overklast door Federer, die in Davis Cup-verband een steeds indrukwekkender serie opbouwt. Van zijn laatste twaalf duels verloor hij er slechts twee. Sluiter kreeg de kans niet om tot Hollandse held uit te groeien, zoals eerder tegen Spanje (Fer- rero) en Duitsland (Prinosil) wel gebeurd was. Met zes games mocht hij nog blij zijn. De num mer zes van de wereld speelde met hem. Het leek wel een Tele- ac-cursus 'Tennis doe je zo'. Het maakt het dubbelspel van vanmiddag wederom van door slaggevend belang. Aangeno men dat geen Nederlander Fe derer in deze vorm kan stoppen, moeten Paul Haarhuis en Mar tin Verkerk als niet-ingespeeld dubbel het onmogelijke verrich ten. „In principe is het uitgeslo ten dat Schalken speelt", zei Bogtstra, die dus nog een slag om de arm hield over zijn op stelling. Ook de Zwitsers over leggen nog of Rosset de plaats van Bas tl inneemt naast Fede rer. Feyenoord-coach Bert van Marwijk staat morgen voor een nieuwe krachtproef SPORTUITSLAGEN TENNIS door Henri van der Steen Rotterdam - Hij is bezig aan een opwindende carrière: vanuit het betrekkelijke niets coach van Feyenoord, inmiddels bezig aan zijn derde jaar in Rotterdam. Winnaar van de UEFA Cup. Je zou denken dat de voetballerij gek is met Bert van Marwijk, maar soms wordt er nog getwij feld aan hem. Morgen, uit bij Ajax, kan dat - bij een goede dag van zijn ploeg en wat mazzel - weer heel anders zijn. Bert van Marwijk (50) weet er inmiddels alles van. In zijn der de seizoen als coach van Feyen oord heeft hij alle uitersten al meegemaakt: hij was de beste der besten in de euforie rond het winnen van de UEFA Cup en hij moest zich nu eindelijk eens gaan bewijzen als coach. Dat werd twee jaar geleden ge steld en dat hoor je weer. „Je moet de realiteit kennen. Toen ik van Meerssen naar Fortuna ging, wist ik: Als het niet goed gaat, is het meteen over met mijn carrière. Vervolgens kon ik er na drie jaar voor vijf jaar bijte kenen en was er ineens Feyen oord. Vanaf de eerste dag bij Feyenoord ben ik me er bewust van geweest dat het elk moment ook weer afgelopen kon zijn. Je geloofwaardigheid kun je zelfs in een enkele seconde kwijt zijn, door een verkeerde opmerking op de training öf op de televisie. Je moet het niet onderschatten dat het hele land je in deze job elke dag over je schouder mee kijkt. Toen ik speler was, lette ik ook altijd heel scherp op de trai ner. Wat-ie droeg, wat-ie zei, of hij kon voetballen. Nu ben ik me Bert van Marwijk: „Vanaf de eerste dag bij Feyenoord ben ik me er bewust van geweest dat het elk moment ook weer afgelopen kon zijn." Foto: Hans van Weel ervan bewust dat het met mij gebeurt." Trainers had je in diverse soor ten en maten, van democraten tot autocraten en alles wat daar tussen zit. De voetbalcoaches van tegenwoordig lijken op el kaar: Ze zijn relatief jong, licht autoritair, goed van tong en doorgaans sterk van presentatie. „Ik heb heel goeie trainers ge kend die je de twijfels toch aan zag. En mindere trainers die juist rust uitstraalden. Onze conditietrainer zei ooit: 'Jij eist altijd kwaliteit'. Dat is een mooie zin. Alles moet goed gebeuren bij mij. Ik ben zowel een demo cratisch als een autoritair coachtype. Ik neem afstand, maar durf me ook kwetsbaar op te stellen. In ons vak hebben ze de mond vol over discipline, die dan doorgaans via regels wordt afgedwongen. Dat is niet mijn discipline. Discipline ontstaat op de werkvloer, door de manier waarop je met elkaar omgaat. Respect. Dan zie je later de dis cipline terug die je wilt hebben. Op Gran Canaria kregen we op het einde van het trainingskamp van het hotelpersoneel een compliment voor de manier waarop de groep zich had ge dragen. Kijk, dat is teambuil ding, dat is discipline." Hij legt uit hoe hij zich kwets baar opstelt. Niet door de drie grote spelers bij zich te roepen om die een bepaalde speelwijze voor te leggen. „Ik spreek elke dag wel een speler, maar spon taan, in het voorbijgaan of op het veld. Heel af en toe in een kamertje. En soms negeer ik ie mand bewust een tijdje. Ik luis ter wel naar de spelers, naar wat er leeft. Ik heb een of twee keer met meerdere spelers tegelijk gesproken. Maar dan leg ik uit wat ik van plan ben, ik vraag niet naar hun mening. Dat doe ik wel met John Metgod en Ma rio Been, van hen wil ik een be vestiging van wat ik zelf vind. Maar pas op, ik praat meer met de spelers dan de mensen den ken. Ik stel me kwetsbaar op door mee te doen aan het rond- ootje. Meedoen met het dollen. Maar ik hou wel de grenzen in de gaten. En na het rondootje ben ik ook meteen weer de baas, dat moet je ook duidelijk laten blijken." Hij zit lang genoeg in de voet ballerij om te weten dat het vak danig van karakter is veranderd. De trainer werd coach annex psycholoog annex manager. En chef inkoper. De Nooijer! Is dat de kwaliteit die Feyenoord no dig heeft? Is het überhaupt leuk Feyenoord te trainen? Van Mar wijk kan niet meteen geestdriftig doen. „Nou, kijk, natuurlijk is het verschrikkelijk leuk, omdat het altijd leuk is met spelers te werken. Het is anders. Op hét hoogste niveau is alles anders. Je krijgt te maken met betere spelers en die laten zich minder vertellen. Je hoeft Beckham niet te vertellen dat hij verkeerd staat. Het aankoopbeleid is in de top veel belangrijker geworden. We hebben nu De Nooijer ge haald. Als je Feyenoord goed kent, snap je het. Paauwe kan heel goed linksback spelen, in potentie zelfs in het Nederlands elftal! De Nooijer heeft een kwa liteit die Van Hooijdonk heeft en Barry Hulshoff had: weten wat je kunt en vooral wat je niet kunt. De Nooijer is vooral een speler die kan zeggen: Tot hier en niet verder. Voetbal gaat om momenten. Het initiatief terug pakken als het nodig is. Dan heb je Bosvelt nodig. Of een type De Nooijer." Hij werkt intussen tweeënhalf jaar in de Nederlandse top. De pers is nog niet overtuigend op zijn hand, sterker, tussen de re gels door leest Van Marwijk re gelmatig de twijfel aan zijn vak manschap. Een tikje honend: „Ik doe hier al tweeënhalf jaar examen. Ik verbaas me over het verschil in niveau van de pers. Over de toonaangevende jour nalisten heb ik geen klagen, maar wat daarachter zitEr wordt soms gewoon op de man gespeeld." Van Marwijk wil nog even door als coach van Feyenoord. Daar na lonkt wellicht het buitenland. Van Marwijk: „Dat ligt meer voor de hand dan een andere club in Nederland." Voorlopig is het Feyenoord en niets anders dan Feyenoord. „De eerste keer dat ik als trainer van Fortuna naar Feyenoord moest, zal ik nooit vergeten. Twintig kilometer voor de stad kregen we politie-escorte. Dat is al apart. Toen zagen we de Kuip opdoemen. Ik kreeg een vreemd, niet benauwd, wel ner veus gevoel. Ik dacht: Je zult hier trainer zijn! Kort daarna werd ik benaderd. Gelukkig was het de cember en had ik nog een maand of zeven om aan het idee te wennen." Leipzig. WK zaal. Vrouwen. Groep A: Duitsland - Trinidad Tobago 19-2, Wit-Rusland - Australië 4-4, Oostenrijk - Tsje chië 2-1, Australië - Oostenrijk 2-2, Duitsland -Tsjechië 12-0. Stand: 1 Duitsland 5-15 (72-9), 2. Tsjechië 5-9 (12-18), 3 Oostenrijk 5-7 (15-17), 4 Au stralië 5-5 (17-31). 5. Wit-Rusland 4-4 (13-2) 6. Trinidad Tobago 4-0 (7-36) Groep B. Nederland - Frankrijk 4-2 (1-1). 2 Dijkstra 1-0 (strafcorner). 6. Bergere 1-1, 23. Schopman 2-1, 27. Goderie 3-1 (strafbal), 36. Morin 3-2, 37. Schopman 4-2. Nederland - Mexico 15-0 (7-0). 5. Moreira de Melo 1-0, 10. Goderie 2-0, 11. Goderie 3-0 (sb), 14. Schopman 4-0 (sc), 15. Romkes 5-0 (sc). 17. Dijkstra 6-0 20. Romkes 7-0 (sc). 22. Verha- ge 8-0. 23. Verhage 9-0, 26 Van Meer 10-0, 30 Schopman 11-0 (sc), 34. Goderie 12-0 (sb), 35. Romkes 13-0 (sc). 37 Goderie 14-0 (sc), 37. Versterre 15-0. Litouwen - Rusland 5- 1. Litouwen - Rusland 5-1, Frankrijk - Zuid-Afrika 6-2. Eindstand: 1. Nederland 5-15 (37-6), 2. Frankrijk 5-12 (22-9), 3. Litouwen 5-9 (23- 10). 4. Rusland 5-6 (17-15), 5. Zuid-Afrika 5- 3 (12-28), b. Mexico 5-0(3-46). Halve finales: Nederland - Tsjechië. Duitsland - Frankrijk. Mannen. Groep A: Rusland - Nieuw-Zeeland 5-0, Zwit serland - Nieuw-Zeeland 11-2, Tsjechië - Rus land 11-2. Stand: 1. Duitsland 4-12 (48-9), 2. Zwitser land 5-9 (37-21), 3 Canada 4-8 (20-14), 4. Tsjechië 5-7 (34-22), 5. Rusland 5-4 (10-37), 6. Nieuw-Zeeland 5-0 (4-50). Groep B- Nederland - Australië 5-4 (2-2) 2. De Snayer 1-0 (sc), 8. McLennan 1-1 (sb), 9. De Greeff 2-1 (sc). 15. McKinnon 2-2. 25. Weusthof 3-2 (sb), 26. Hicks 3-3 (sc). 32. Hicks 3-4 (sc). 33. Weusthof 4-4, 40 Weust hof 5-4 (sc). Polen - Zuid-Afrika 6-2, Frankrijk - Verenigde Staten 6-2, Zuid-Afrika - Australië 4-4. Nederland - Verenigde Staten 11-1 (7-1). 2 Weusthof 1-0 (sb), 3. Weusthof 2-0 (sc), 10. Dion 2-1, 13. De Snayer 3-1 (sc), 14. Weust hof 4-1 (sb), 16. Van Eijk 5-1, 17. Van Eijk 6- 1. 20. Van Kessel 7-1, 21 Von Beugen 8-1, 32. De Snayer 9-1, 34 Gassner 10-1, 37. Weusthof 11-1 (sb). Polen - Frankrijk 4-5. Eindstand: 1. Polen 5-12 (29-13), 2. Frankrijk 5-12 (28-28), 3. Nederland 5-9 (27-15), 4. Australië 5-7 (20-20), 5. Zuid-Afrika 5-1 (15- 28), 6. Verenigde Staten 5-0 (7-32). Halve finales: Duitsland - Frankrijk, Polen - Zwitserland/Canada. Om vijfde plaats.- Neder land - Canada/Zwitserland. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3017, d.d. 07.02.2003 8.9.13.15.19.26 35.36 37 43.44 46 54.55.57.63.64.68.76.77 Onder voorbehoud van typefouten Davis Cup. Wereldgroep, eerste ronde. Arnhem. Nederland - Zwitserland 1-1. Schal ken - Kratochvil 6-3 7-5 1-6 4-6 6-4, Sluiter - Federer 2-6 1-6 3-6. Sydney. Australië - Groot-Brittanniê 2-0. Phi- lippoussis - Mackin 6-3 6-3 6-3, Hewitt - Bog- danovic 7-5 6-1 6-2. Sevilla. Spanje - België 2-0 Ferrero - Chris- tophe Rochus 6-3 6-2 7-5, Moya - Malisse 7-6 6-1 7-6. Boekarest. Roemenië - Frankrijk 0-2. Voinea - Grosjean 2-6 3-6 6-7, Pavel - Escudé 6-7 2-6 6-7. Ostrava Tsjechië - Rusland 1-1. Novak - Davi- denko 6-4 4-6 6-1 6-1, Stepanek - Joetsjni 6- 3 6-7 7-6 2-6 3-6. Zagreb. Kroatië - Verenigde Staten 1-1. Lju- bicic - Fish 7-5 6-3 6-4, Ancic - Blake 1-6 2-6 6-7 Helsingborg. Zweden - Brazilië 0-1. Vinciguer- ra - Kuerten 1-6 4-6 4-6 Buenos Aires. Argentinië - Duitsland 2-0. Gau- dio - Schüttler 6-2 6-3 6-0, Nalbandian - Burgsmuller 6-1 7-6 7-5. VOETBAL Eredivisie FC Zwolle - Willem II 0-3 (0-2). 13. Quinn 0-1 45. Van der Gun 0-2, 78. Ceesay 0-3. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Richard Roelofsen (FC Zwol le). Eerste divisie Emmen - Volendam 2-0 (1-0). 9 De Groot 1- 0, 68. De Groot 2-0. Scheidsrechter: Oskam 97. G«le k (Emmen), Fung a Wi^ Ouhsaine Óuichou (Volendam). TOP Oss - Veendam 0-0. Scheidsrechter: Langkamp. Toeschouwers 1485. Gele kaart: Sako (TOP), Bisseling, Prinsen, De Vries (Veendam). Heracles Almelo - VW 1-0 (1-0). 2. Sluijter 1- 0. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschou wers: 3932. Gele kaart: Looms (Heracles), Le- ijsten (VW). MW - Eindhoven 2-3 (1-0). 32 Taiwo 1-0, 84. Jusic 1-1, 90 Deckers 2-1, 90. Van de Langenberg 2-2, 90. Van Kallen 2-3. Scheids rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 3092. Gele kaart- Verheyen (MW). Stam, Wellens (Eindhoven). Fortuna Sittard - Sparta 1-1 (0-1). 28. Van Bu ren 0-1, 54. Daemen 1-1 Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 3550. Rode kaart: 50. Brusselers (Fortuna) 2x geel. Gele kaart: Paul Janssen (Fortuna), Hosé, Monteiro (Sparta). WIELRENNEN Ronde van Langkawi. Achtste etappe, Kuala Lumpur-Seremban: 1. 0'Grady (Aus) 112,5 km in 2.48,56, 2. Perdi- guero (Spa), 3. KhalHov (Ven). 4. Ytting Bak (Fra), 5. Vanhaecke (Bel). Algemeen klassement: 1. Danielson (VSt) 25.49,02, 2. 0'Grady 0.01, 3. Matveyev (Oek) 0.07, 4. Brown (Aus) 0.11, 5. Munoz (Col) 0.14.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27