SPORT Ze mogen niet eens aan de hoofdklasse denken' oeger dacht ik: Hup met een sliding erin' a Cruciale weken breken aan voor WSB en UVS Thuisblijven? AG 8 FEBRUARI 2003 iDWiJKERHouT - Voor de ambitieuze eerste en WSB breekt een uiterst belangrijke fa llen de twee nog iets goedmaken van het J |ge seizoen, dan moeten UVS (bij RKAW) en n 'n jigen huis tegen DHC) een goed resultaat boe- ien in daaruit de opgaande lijn in te zetten. Voor \g punten morst, is het voetbaljaar zo goed als lis een kleurloze middenmootpositie het enige dat zou voor beide kampen een tegenvaller 'kl<e'ikkenen laten hun licht schijnen over Uit uit ap Saam en Sint Bavo. ergangers Groot coachte in het verleden zowel WSB ;en bij WSB spreekt, dan hoor je steeds 'na de winterstop wordt het minder'. En als ar blijven volhouden, gaat iedereen er nog 1 ook. Dan wordt het een psychisch pro- I UVS is sprake van het oude verhaal. Zolang g groen is en er lekker vrijuit technisch kan roetbald, doen ze het goed. Als er gebuffeld len, heeft UVS het moeilijk. Ze houden het 1 het spel, maar staan na afloop met lege /siek is WSB juist wel sterk. Ik zie geen van ;orte termijn de hoofdklasse halen. Daarna het zijn gezonde, grote clubs met voldoen- i die niet door een toevallig sponsortje in jden gehouden." Wout Holverda voetbalde in zijn nadagen 'wit en was assistent-trainer bij paarsgeel: ijerlijke verenigingen. Binnen een paar jaar ktreekderby, maar dan in de hoofdklasse; ip ik op. En ze moeten kiezen voor de gelei- jg met eigen jongens en niet de fout maken Trs van buitenaf aan te trekken. Eigen club I lastig dat ook voor de trainer is. Op papier I selecties momenteel al goed, maar de I een probleem. Dat zie je het duidelijkst bij Jeen paar steunpilaren wegvallen, zijn er Ikwaardige vervangers. De verwachtingen PUVS en WSB hoog. Publiek, trainers en be- i hadden beter wat voorzichtiger met hun flamnen zijn. Dan kan het alleen maar mee- Beeld van een onderling treffen tussen UVS en WSB in maart 2002. Archieffoto: Henk Bouwman telgangers Martijn Kijk in de Vegte maakte drie sei- jleden de overstap van UVS naar WSB: niet voor niets middenmoters. Beide elftal- jt vorm. UVS zeker, wij een beetje. Zij heb- Kennet blessures en schorsingen te maken ge- r hefos is de reden voor de terugval moeilijker te senafn. Gezien de prestaties hoeven UVS en of vieens aan de hoofdklasse te dénken. Ik ver- meiwij in ieder geval de weg omhoog weer vin- A zet in op de derde periode." foon Aad Koren was jeugdcoördinator in de Leidse Kik kerpolder en bekleedt nu dezelfde functie in De Boekhorst: „Bij UVS is de jeugd aan het doorbreken. Daardoor zal het collectief beter worden en de prestaties stabie ler. WSB gaat met z'n jeugd dezelfde kant op. Een paar jonge spelers zijn al aan de selectie toegevoegd. Kortom, WSB en UVS hebben de toekomst, maar ze zijn nu nog niet klaar voor de hoofdklasse. Om in de huidige eerste klasse er bovenuit te steken, zullen WSB én UVS eerst hun aanvallende ambities waar moeten maken." De buitenstaanders: De Katwijkse RKAW-keep er Tom van der Niet kwam dit seizoen tegen beide clubs in actie: „Ik kan me nog goed herinneren dat we in een van de eerste wedstrijden van het seizoen helemaal dronken werden gespeeld door UVS. Sindsdien hebben wij een hele goede serie neergezet met onder meer winst op WSB. Daardoor staan we nu boven zowel UVS als WSB. Uitgerekend tegen UVS kunnen we een be langrijke stap zetten op weg naar de tweede periode- titel. Ik kan niet in de keuken van de twee clubs kijken en precies aangeven waarom ze niet goed draaien. Misschien zijn ze niet constant genoeg en dat heb je nodig in een klasse waar - op een paar mindere broe ders na - alle ploegen gelijkwaardig zijn. Wij hebben óók een seizoen achter de rug waarin we met een goede selectie ons pas op de laatste speeldag veilig speelden. Nu is er eigenlijk niet zo veel veranderd, maar presteren we wel." Edwin Otte, assistent-coach van SJC, stond langs de lijn tegen UVS en WSB: „Ik kende de sterkte van beide clubs bij aanvang van het seizoen niet, dus ik weet ook niet waar de hoge verwachtingen op waren gebaseerd. Nu ik ze beide tegen SJC heb zien spelen, schat ik ze ongeveer even sterk in. De aanval is hun kracht Tegen UVS verloren we, hoewel we zeker niet kansloos waren. Van WSB werd gewonnen, maar die wedstrijd heeft bij onze club een bijzondere lading. SJC moet zich dit seizoen handhaven, al is het alleen maar om die twee tegen standers wéér tegen te komen." De routiniers: UVS-doelman Dave de Heiden: „We speelden vorige week een oefenpotje tegen Voorschoten en ons spel in de tweede helft gaf weer wat hoop en vertrouwen. De laatste twee wedstrijden tegen Sparta en DHC beschouw ik als absolute diep tepunten. Zowel UVS als WSB hebben hetzelfde uit gangspunt. Als er in de komende wedstrijden punten worden verspeeld, dan wordt het gat met de top te groot om nog te dichten. De eerste klasse is een leuke poule, maar ik ga liever vandaag nog dan morgen te rug naar de hoofdklasse. Daar heb ik zes seizoenen gespeeld en daar wil ik weer heen. Wachten tot enke le talenten zich hebben ontwikkeld, is niet nodig. De huidige spelersgroep is goed genoeg. Maar ja, het wil maar niet lukken." WSB'er Paul Warmendam: „Een kampioenschap is niet te voorspellen, maar wij gingen vooraf toch wel uit van een plaats bij de eerste drie vier. Dat is er vooralsnog niet van gekomen en UVS zit in hetzelfde schuitje. Ik denk dat wij de draad weer kunnen oppakken en aansluiting zullen krijgen. Toch kan alleen een reeks toevalstreffers ons naar de hoofdklasse brengen. Ik weet niet of ik WSB in de hoofdklasse als speler nog ga meemaken. Zolang ik nog fit blijf en plezier heb, blijf ik doorgaan. Gezien mijn leeftijd, 34 jaar, zal dat nog hooguit twee seizoe nen zijn. Ik ben bij WSB in de vierde klasse begon nen en ik kan er trots op zijn dat we de eerste klasse hebben bereikt. Als het laatste stapje né mijn tijd wordt gezet, heb ik daar vrede mee. Ik ben maar een klein schakeltje." De financiële achterban: Jan Verkuyien van de sponsorgroep van UVS: „Ik heb nooit het idee gehad dat UVS dit seizoen een kanshebber op promotie was. Het elftal zou wel béter moeten kunnen en meer spirit en power aan de dag moeten leggen. Ik ben niet helemaal zonder voetbal- achtergrond en ik merk dat overleg soms ontbreekt. Ik hoop dat de trainer dat ook ziet. Zo kan het niet verder. Als je echt selectief en weldoordacht op zoek gaat naar versterkingen, is de hoofdklasse binnen een paar jaar weer mogelijk. Natuurlijk zie ik liever eigen jeugd doorstromen. Dat is het fijnste en je behoudt het echte UVS-gevoel, maar dat kan helaas niet al tijd." Piet Broekhof, hoofdsponsor van WSB: „Dit seizoen hadden we eerst de wind in de zeilen, daarna volgde tegenspoed. Twee weken geleden dacht ik dat we de draad weer zouden oppikken, maar de tegenstander werkte niet mee. Toch vind ik de prestaties ook weer niet zó slecht. De trainer en de voorzitter mogen dan wel roepen dat de hoofdklasse het doel is, ik vind het belangrijker dat we onze Noordwijkerhoutse identiteit behouden. Het is als Noordwijkerhoutse firma leuk om aan de plaatselijke club verbonden te zijn. Ik ben vijftig jaar bij de club betrokken, ik heb er gespeeld en gefloten, mijn schoonzoon is assistent-trainer en ik mag als sponsor nog geld meebrengen ook. Daar komt nog bij dat hier op de zaak een paar spelers werken uit de selectie van WSB, het lijkt wel een voetbalfabriek. Het tweede elf tal is koploper in de reserve hoofdklasse met veel ei gen jongens die op termijn naar het eerste team kun nen doorgroeien. Pas dan, als de tijd er écht rijp voor is, mogen we omhoog gaan kijken." "°fvan der Linden gaat nooit weg bij Docos van Dijk ïnlijk heeft Niels van der Lin- jsisplaats bij Docos te danken De eigenaar van het restaurant 1-jarige Leidenaar werkt, is spon- 'Noordwijkerhoutse club. En de hebber was bereid om zijn kok en donderdag vrij te geven, zo- ie keer in de week kan trainen, lag kan de Leidenaar later be- |^|<Mangerie Zegers. itei rv' it dat de kleine verdedigende dit seizoen het vertrouwen ler Nico van der Salm. Vo- het seizoen dat Docos degra- ar de derde klasse, speelde hij et het eerste mee. Deze voet- ig heeft Niels van der Linden ivedstrijd gemist. „En toch heb zondag het gevoel: ik hoop basis sta." peelde de Leidenaar bij ASC. vriendjes met wie hij uit le pleintjes in de Lage Mors zaten op Docos. Hij begon er t doorliep vervolgens alle se- len bij de jeugd. ;oos hij ervoor om naar de irhout te gaan, waar een broer d vtendje ook op zat. Het leek ie- Ik om kok te worden toen hij klein jongetje met zijn moe- ig, die werkte in de keuken van teit Veel klasgenoten kozen voor een ander vak, omdat ze ttige werktijden in de horeca zitten. Niels van der Linden wi Zljeen probleem, hoewel het bij •werkgever moeilijk was om 4met het voetballen te combi- on maar een keer in de week ||icit4 moest op zondag op tijd weg, 55 lie hij in het derde of in het taurant in Noordwijkerhout 2rkoj)k op dinsdag en op donder- op zondag mag hij later be- bfijft er zelfs tijd over voor an- Óp donderdag helpt hij zijn Jïen stomerij heeft in Rijns- net afleveren van goederen - M in. O os - Van Nispen ag 14.00 uur Niels van der Linden: „De tweede helft beginnen we ook altijd heel sukkelig. En hoe dat komt, begrijpt niemand. Het is heel raar. We moeten nog wat meer een team worden. Als iedereen zijn eigen taak uitvoert, dan gaat het goed." Foto: Hielco Kuipers 'dat vind ik wel leuk, lekker autorijden, en dan is hij om half zeven thuis en niet pas om negen uur' - en op vrijdagavond vindt hij zijn vrienden later op de avond wel ergens in de stad. „Vroeger ging ik altijd kijken bij het eer ste en nu speel ik er zelf in. Dat is heel gaaf', vertelt hij. In het veld is de Leide naar herenigd met zijn vriend Patrick Wijsman, met wie hij in de jeugd ook al tijd samenspeelde. Wennen was het wel. „Ik vind het verschil tussen het eerste en het tweede wel groot. In het tweede kun je nog rustig een balletje aannemen." Niels van der Linden begint meestal als rechthalf met de taak om de beste mid denvelder van de tegenstander uit te schakelen. Zodat Patrick Wijsman, die voor hem speelt, zijn gang kan gaan. „Ik moet het niet van mijn techniek hebben, ik ben meer een stofzuiger." Als jeugd speler kreeg hij veel gele kaarten, vanwe ge zijn scherpe slidingen en omdat hij zijn mond niet kon houden tegen de scheidsrechter. Sinds hij bij de selectie zit is hij een stuk kalmer geworden. „Vroe ger dacht ik altijd, hup, met een sliding erin. Daardoor heb ik ook wel grove overtredingen gemaakt. Stom. Het was natuurlijk nooit de bedoeling, het ge beurde omdat ik zo fanatiek ben. In de jeugd was ik ook altijd aanvoerder, dan wilde ik het goede voorbeeld geven als er te slap gespeeld werd. Nu denk ik meer na." En tegenwoordig heeft hij zelf goede voorbeelden in het veld, Hans van Mar wijk, die zoveel rust uitstraalt en zo ge niet van het spel, en Barry Dubbeldeman die als prof en als spits van w Katwijk veel meemaakte. „Hij roept altijd: blijf staan, blijf staan." Het was een verrassing voor de Docos- spelers dat Dubbeldeman terugkeerde bij de rood-witten, zeker omdat zij degra deerden. Ook door de komst van Sven Huigsloot (ex-Katwijk Al) en de terug keer van Arjen Ciere (na een scheen beenbreuk) werd de selectie sterker. Toch denkt Niels van der Linden dat Do cos het dit jaar ook met deze groep moei lijk zou hebben gehad in de tweede klas se. Het team speelt te wisselvallig. „Af en toe spelen we een tegenstander zoek, en af en toe denk je: wat is dit nou weer. De tweede helft beginnen we ook altijd heel sukkelig. En hoe dat komt, begrijpt nie mand. Het is heel raar. We moeten nog wat meer een team worden. Als iedereen zijn eigen taak uitvoert, dan gaat het goed." Docos staat op de vierde plaats en mikt op de nacompetitie of een periodetitel. Zijn eigen doel is om zijn 'stinkende best' te doen en vooral 'lekker te voetballen'. Daarom vindt Niels van der Linden het ook niet zo belangrijk dat Docos - dat dit seizoen wedstrijdpremies uitbetaalt - lange tijd weigerde om spelers te lokken of te houden met geld. Nooit heeft hij er over gedacht om naar een andere club te gaan. „Ik heb het naar mijn zin, mijn vrienden zitten er en het belangrijkste van je sport is toch dat je het leuk vindt." DE KWESTIE Het slechte weer van afgelopen zaterdag leidde niet alleen tot afgelasting van de buitenspor ten, zelfs wedstrijden in zaal sportcompetities gingen niet door. Ploegen in verschillende takken van sport meenden dat het niet verantwoord was om zaterdag de weg op te gaan om een potje te ballen. Terecht of niet? Een supporter van handbal club Quintus, dat twee punten in mindering kreeg omdat de ploeg niet van Kwintsheul naar Panningen reisde: „Nu moet de wedstrijd doorde weeks worden gespeeld, net alsof dat Quintus zo geweldig uitkomt. In het westen van het land was het het gladst, logisch dat je hier tot het besluit komt om niet te gaan. Als er een on geluk was gebeurd met de spe lersbus, dan had iedereen ge roepen dat die bus nooit had mogen rijden. Quintus komt nu mogelijk niet in de kampi oenspoule, dat is pas competi tievervalsing. Hallo Nederland, waar gaat dit over. Veiligheid gaat toch wel boven een potje handbal?" Sandra Scheel, medewerkster competitiezaken van de Ne derlandse Volleybal Bond: „Van de 84 wedstrijden in de nationale competitie gingen er twee niet door. De verenigin gen moeten nu overtuigen dat ze niet in staat waren om op weg te gaan. De clubs hebben inmiddels verklaringen inge stuurd, een club heeft zelfs een verklaring van de politie mee gestuurd. Onze richtlijn is dat, als het openbaar vervoer rijdt, er ook gevolleybald kan wor den. Volgende week nemen we we een besluit." Jozef van der Vooren, hoofd van de afdeling wedstrijdza ken, van district West n van de KNVB: „We zijn bezig om richtlijnen op te stellen voor dit soort ge vallen. Aanleiding is de storm van vorig jaar oktober, er zijn toen 10 tot 15 wedstrijden niet doorgegaan. De clubs die toen de weg niet zijn opgegaan, worden niet gestraft, de wed strijden zijn opnieuw vastge steld." Waterpolo-international Arie van de Bunt van AZ&PC dat niet naar Alphen aan den Rijn ging om tegen AZC te spelen: „We hebben een verstandige beslissing genomen om niet te gaan. We hebben voor de ze kerheid contact opgenomen met de zwembond. Het bleek dat je thuis mag blijven bij slechte weersomstandigheden. Het is voor het eerst in 18 jaar dat ik een competitiewedstrijd mis door slecht weer." Kees van Hardeveld, program mamanager waterpolo van de Koninklijke Nederlandse Zwembond: „We hebben een calamiteiten nummer voor dit soort geval len. Het was zaterdag nogal hectisch, niet alle ploegen heb ben dit nummer bereikt. Geen van de ploegen die niet zijn af gereisd voor een wedstrijd krij gen punten in mindering. De clubs die niet met het calami teitennummer hebben gebeld, krijgen een boete." Joris Zandbergen, coach van basketbalvereniging Leider dorp, die besloot om niet naar Barendrecht af te reizen voor de wedstrijd tegen Binnen land: „We hoorden van mensen in de omgeving van Rotterdam dat het weer slecht was en dat er veel ongelukken waren ge beurd. Het leek ons daarom beter niet de weg op te gaan. Ik ben eigenlijk niet op de hoogte van wat de reglementen daar precies over zeggen. Maar in december is er bij ons ook een tegenstander niet op komen dagen vanwege de ijzel. Eigen lijk zit je hier helemaal niet op te wachten omdat je die wed strijd vast en zeker op een on mogelijk tijdstip moet inha len." Julith Fransen, manager com petitiezaken van de Neder landse Basketbalbond: „Er is een aantal wedstrijden in onze competitie niet doorge gaan. Onze regel is dat je thuis mag blijven wanneer de ANWB adviseert niet de weg op te gaan. Daar was nu geen sprake van. We hebben daarom beslo ten die richtlijn volgend jaar weer in het competitieboek op te nemen."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25