Plan Huurmij verbetert doorstroming Baanderij 3= REGIO rs Het eeuwige wachten op fietspad 10 Voor het eerst carnaval in Hoogmade ok Alphense regio in men werkingsverband' li ovincie berispt Rijnwoude iderdorp wil verdienen t huizen op plek Sjelter rt Verdachte van inhuren moordenaar vrijgesproken Veense tuinders hebben vertrouwen in toekomst Onderzoek fraude Vrij gaat door Huizen op illegaal gedempt stuk plas Wethouder Roest enthousiast: 'Een plannetje waarbij iedereen wint' 2cf m hoc973 woensdag 29 januari 2003 c op «wouDE Niet alleen de iren van de Leidse regio en 1- en Bollenstreek moe- rorden samengevoegd. Ook phense regio moet bij deze worden betrokken. Dat le fractie van het CDA in rwoude. „Dat kan leiden en veel evenwichtiger re- 1 aldus raadslid Koppenol. lijst op de samenwerking op veel gebieden al met phense regio is. Een voor- daarvan is de samenwer- 'not tussen Zoeterwoude, Lei- Leiderdorp. Rijnwoude, Al ver »r di art if phen aan den Rijn en Bodegra ven over de invulling van de Ou de Rijnzone. De Kamer van Koophandel ziet volgens haar dit gebied ook als een regio. Burgemeester Koopmanschap voelt wel iets voor het CDA- voorstel. „Op zich is het niet gek om verder te kijken dan de Leid se regio. We moeten er alleen voor waken dat er een te groot regionaal samenwerkingsver band met zoveel gemeenten in een keer ontstaat." De Zoeter- woudse raad praat op 6 februari verder over het CDA-voorstel. koude De financiën van om) iraeente Rijnwoude baren gestf ovincie Zuid-Holland zor- begroting voor dit jaar is el in evenwicht, maar voor ;teld ;n daarna zóu de gemeen- eens in moeilijkheden vidlfcn komen. De begroting de A de komende jaren is niet kri jreel sluitend, constateren toej luteerde Staten in een aan de Rijnwoudse ge- epro teraad. lotspellen dat er in de toe- aanvullende maatregelen zijn, zoals een grotere ver- I van de onroerende zaak- ±CL ing Rijnwoude dreigt in financieel zwaar weer terecht te komen als de onroe rend zaakbelasting met ingang van 2005 wordt afgeschaft, aldus GS. PvdA-wethouder De Best van fi nanciën maakt zich geen zor gen. „De provincie hanteert een andere systematiek dan wij. Het gaat dus om interpretatiever schillen." De Best is juist blij met de brief, waarin GS ook aangeven dat ze de begroting voor 2003 goedkeuren. Boven dien gelooft hij niet dat de OZB daadwerkelijk wordt afgeschaft. „Het demissionaire kabinet heeft dat dan wel besloten, maar zoals het er nu naar uitziet, gaat de afschaffing niet door." asti s ha dorp - Op de hoek van de raadlaan en de Van Poel- aan wil de gemeente Lei- rp één of twee apparte- ngebouwen van maxi- vier verdiepingen laten n. Daarachter is plek voor uizen voor mensen met Jiamelijke of verstandelij- lidicap. De grond komt vrij gebouw Sjelter over een tegen de vlakte gaat. om huizen te bouwen plek leeft al langer bij de inte, maar het voorberei- ontwerpen begint nu. ide week dinsdag vragen ieester en wethouders politiek of ze met het van het plan mogen be- Sjelter is een bouwvallig en is over een paar jaar :r nodig, omdat de ge- begin 2006 verhuizen :t nieuwe sociaal-cultu reel centrum aan de Laan van Ouderzorg. Het geld dat de ge meente met de bouw van hui zen verdient, wordt onder ande re gebruikt om het sociaal-cul tureel centrum te betalen. Uit het onderzoek van een ste denbouwkundig bureau moet blijken voor hoeveel woningen er plaats is en hoeveel de ge meente ermee kan verdienen. Burgemeester en wethouders gaan er alvast van uit, dat het bouwplan een kleine 1,2 miljoen euro oplevert. Zij kiezen daarom voor duurdere appartementen, ook omdat ze menen dat daar aan behoefte is. Verder willen ze dat de gebouwen niet hoger dan vier verdiepingen worden en een ondergrondse parkeergara ge krijgen. Als de gemeenteraad en de buurtbewoners zich over het plan hebben gebogen, maakt een architect tekeningen. Hoogmades enige basisschool is de komende weken in de ban van Prins Carnaval. Een slecht humeur is streng verboden. Foto: Mark Lamers Raad van Elf, prinsen en prinsessen zweren dat er een geweldig feest komt hoogmade - „Ik heb een toe-, toe-, toeter op mijn waters cooter..." Leerlingen van basis school Ter Does uit Hoogmade zingen de carnavalskraker niet. Ze schreeuwen hem, samen met de in een bontgekleurde boe renkiel uitgedoste voorzitter van de ouderraad, Ronald Klok. Voor het eerst vieren de jongens en meisjes in het overwegend katholieke dorp carnaval. Het feest blijft niet beperkt tot een middag, en ook niet tot vier dagen, zoals in het zuiden van ons land gebruikelijk is. De nieuwe ouderraad van Ter Does pakt het gelijk groot aan. Vier weken lang is er elke week wel een keer feest. Het hoogtepunt is op vrijdag 21 februari, als Ter Does geen Ter Does meer heet maar bijvoorbeeld 'Sweinstein' of de Varkenskoppen'. De leer ling die de mooiste naam ver zint krijgt een prijs. Vier weken lang nemen twee prinsen en twee prinsessen en de Raad van Elf de macht van de meesters en juffen over. En ook die van hun burgemeester Van Beek. Hij reisde - een kwartier te laat - gistermiddag speciaal af naar Hoogmade om de 'konink lijke hoogheden' en de Raad van Elf de eed af te nemen. „Bent u soms met de step gekomen", vraagt Ronald Klok hem nog bij aankomst. De oorzaak van het te laat komen laat de eerste bur ger in het midden. Hij concen treert zich op zijn taak. „Ik, prins van Ter Does, zweer dat wij een geweldig carnavalsfeest krijgen", laat hij de kinderen van het camavalscomité nazeggen. Als iedereen de eed heeft afge legd, leest de burgemeester de tien geboden op. Met zijn Bra bantse achtergrond gaat hem dat gemakkelijk af. Zo moeten wassenaar/den haag - De Was- senaarse taxichauffeur die werd verdacht van het aanzetten tot moord op haar ex-schoonzoon, is gisteren vrijgesproken. De Haagse rechtbank achtte het niet bewezen dat de 45-jarige vrouw daadwerkelijk heeft ge probeerd een huurmoordenaar in te schakelen om de ex-man van haar dochter om zeep te helpen. De officier van justitie had drie jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de vrouw. F. Engels, de advocate van de YVassenaarse, noemt het vonnis 'juist en rechtvaardig'. Volgens haar is tijdens het proces duide lijk geworden dat de belangrijk ste getuige, die de zaak bij de politie aanhangig had gemaakt, een oplichter is. Ondanks her haalde oproepen kwam de man bij geen enkele zitting opdagen. Het openbaar ministerie heeft nog veertien dagen de tijd om hoger beroep aan te tekenen. „Ik heb tegen mijn cliënt gezegd dat ze niet te vroeg moet jui chen", aldus Engels. „Als dit muisje verder geen staartje krijgt, zal ik haar zeker adviseren schadevergoeding te eisen. De afgelopen tijd is afschuwelijk voor haar geweest. Ze is nooit eerder in aanraking met politie of justitie geweest. Ze woont in een kleine plaats waar iedereen elkaar kent, daar is haar naam bezoedeld geraakt. Ze heeft niet kunnen werken, ze heeft vastge zeten en haar sociaal leven is veel geweld aangedaan. Boven dien is ze door de hele situatie ook financieel in de problemen gekomen." alkemade - Toenemende con currentie van bloemenkwekers in Kenia, een regelgeving die aan alle kanten steeds strenger wordt, steeds minder jongeren die voor zichzelf een kwekerij opzetten en kwekers die in de problemen komen doordat er op het land van de buren moge lijk huizen worden gebouwd. De Veense tuinders hebben genoeg om somber over te zijn. En toch toonde voorzitter Loos van tuin bouworganisatie WLTO zich gis teren tijdens de jaarvergadering van de afdeling Roelofarends- veen zich positief. „Ik vind dat de tuinbouw hier in Roelof- arendsveen meer kansen en mogelijkheden heeft dan zo'n vijf a tien jaar geleden", hield hij zijn gehoor voor. De voorzitter baseert zijn opti misme op een aantal ontwikke lingen. Zo hebben de Veense kwekers met hun relatief kleine bedrijven de laatste jaren aange toond dat ze zich snel aan kun nen passen aan veranderingen in de vraag. Daarnaast zijn er nieuwe teeltsystemen ontwik keld die juist voor kleinere be drijven interessant zijn. En ook over het nieuwe gemeentebe stuur van Alkemade is de tuin dersvoorman goed te spreken. Voor de uitstraling en de bereik baarheid van de bedrijven is het belangrijk dat de Flora- en Geestweg in het tuindersgebied van Roelofarendsveen worden opgeknapt. Loos rekent daarbij op de medewerking van de ge meente. „Gelukkig zien we dat het gemeentebestuur sinds de raadsverkiezingen bereid is meer te doen voor de tuin bouw." de kinderen vier weken lang veel lachen, zich suf dansen en springen en een lichte buiging maken als ze de prins of prinses tegenkomen. Een slecht humeur of vloeken is verboden. „En het enige woord dat telt is: alaaaaf brult Van Beek door de micro foon. Als het feest ten einde is, verla ten de kinderen van groep 1 tot en met 8 samen met de burge meester in polonaise de zaal. Opnieuw zingen ze luidkeels: „Ik heb een toe-, toe-, toeter op mijn waterscooter en ik toeter elke dag..." alphen aan den rijn - De politie neemt de kwestie van stembus fraude, waarvan het Alphense raadslid Doriria Vrij wordt verdacht, zeer serieus. Ontlastende verklaringen achteraf van de echtgenoot van Vrij ten spijt, is het onderzoek naar de fraude nog steeds gaan de. Te zijner tijd zullen de resultaten daarvan aan het openbaar mi nisterie worden gegeven", aldus een woordvoerder van de politie Hollands Midden. Donna Vrij wordt ervan beticht dat ze de volmacht op de oproep kaart van haar echtgenoot, met wie ze in een scheiding is verwik keld, zelf heeft ondertekend om vervolgens namens haar man een stem uit te brengen. Echtgenoot Vrij kwam daar achter toen hij zélf een stem wilde uitbrengen. Hij deed zijn beklag en de mensen van het stembureau maakten er een aantekening van. Burgemeester Schoof vond de kwestie zo ernstig dat hij aangifte deed van fraude. atch ^anneke Dijke ar - Fietsen van natuurgebied Meijendel in ienaar via de Waalsdorpervlakte naar Den Haag, jan niet. Wat wel kan is rondjes rijden op het par- jerrein bij Meijendel, maar daar is voor een fietser ;el aan. Wat die twee zaken met elkaar te maken jen? Alles en niets. |ds 1991 praten betrokken overheden over de aan- verslf1 het regionale fietspad, dat de naam 'fietspad raagt. Iedereen is overtuigd van het nut, daar ligt iet aan. Het getreuzel heeft te maken met het na- lebied waarvoor het fietspad een aanwinst zou pn zijn. Iedere straatsteen die wordt neergelegd in retsbare duinen moet elders in de Meijendel wor- jyeggehaald, besloot de provincie ruim tien jaar jen. Anders gaat het duingebied met zijn vele zandhagedissen langzaam naar zeker verloren. En daar begon het gesteggel. De provincie wilde straat stenen op de parkeerplaats in de Vallei van Meijendel opofferen voor fietspadtegels, maar de gemeente Was senaar vindt dat onzin. Het Duinwaterbedrijf Zuid- Holland heeft het aantal parkeerplaatsen inmiddels te ruggebracht van 243 naar 200, maar de provincie vindt dat niet genoeg: het aantal plekken moet gehalveerd. Wassenaar weigert. Meijendel moet ook bereikbaar blijven voor de recreant die met de auto komt, vindt de gemeente. En zolang het helmgras niet vrolijk woekert in de Vallei van Meijendel, kan de fietser het vergeten. De PvdA in de provinciale staten vindt dat te gek voor woorden. 'Deerniswekkend' en 'betreurenswaardig' vindt PvdA-lid I. van Kooten het, dat er niets gebeurt. 'Niet meer van deze tijd' is het volgens haar dat het fietspad gekoppeld is aan het terugdringen van ver keer- en parkeeroverlast in Meijendel. Want het gaat toch om twee volstrekt verschillende dingen? Wat heeft een fietspad nou met een parkeerterrein te maken? De politica stelde er vragen over aan gedeputeerde sta ten. Die zijn het niet met haar eens, zo blijkt uit hun antwoorden. Een parkeerterrein en een fietspad heb ben juist heel veel met elkaar gemeen: ze zijn allebei gemaakt van stenen. De natuurschade die ontstaat door zo'n pad moet elders gecompenseerd worden, vindt de provincie. Van Kooten probeert het nog een keer: leg dat pad al vast aan, en maak daarna afspraken over de verkeers overlast op het parkeerterrein. Dan zijn de fietsers niet de dupe van de automobilisten. Maar de provincie - weigert dat, en wacht op de gemeente Wassenaar. Mis schien helpt het als alle fietsers uit protest rondjes gaan rijden op het parkeerterrein. door Wim van Wanrooy langeraar - Bewoners van de Langeraarseweg zijn boos over plannen van de gemeente Ter Aar om dertig appartementen te bouwen op een ijlegaal gedempt stuk van de Langeraarse plas sen. Zij vinden dat het bouw plan 'Rijkelijkhuizen' niet door mag gaan. De gemeente denkt dat zij legaal handelt. Ook het waterschap De Oude Rijnstromen, verantwoordelijk voor het verlies van water, voelt zich niet verantwoordelijk. „Er zijn inderdaad een paar illegale dempingen geweest. Dan zeg gen we als waterschap: dat moet hersteld worden. In dit geval hebben we boetes opgelegd. Achteraf is het dus gelegaliseerd. Het heeft allemaal in de zomer van 1998 gespeeld. Sindsdien is het beleid aangescherpt", zegt dijkgraaf Panman van De Oude Rijnstromen. Volgens Panman wordt er overal in Nederland weieens illegaal gedempt. Ter Aar moet het wa terschap in dit geval om mede werking vragen. Panman: „De schetsen van het bouwplan zijn binnen. Een aanvraag voor een vergunning zal binnenkort on getwijfeld komen. Vooralsnog zie ik geen al te grote obstakels." Gemeentewoordvoerster Ver haar wijst alle beschuldigingen van de bewoners van de hand. „De dempingen zijn niet de ver antwoordelijkheid van de ge meente. Ter Aar kan er dus niet zoveel mee. We hebben wel overleg gepleegd met het water schap om verdere problemen te voorkomem Uit bodemonder zoek zijn ^ken schokkende din gen gebleken. Op die plek heeft een agrarisch bedrijf gezeten." Het bouwplan Rijkelijkhuizen bestaat uit drie appartementen- blokken en één vrijstaande wo ning. Tussen de Langeraarsevveg en de Langeraarse plas komen twee gebouwen met ieder acht appartementen en een met veertien appartementen. Daar bij komt een halfverdiepte par keergarage. Verder wordt in de zuidoosthoek nog een vrijstaan de woning gebouwd. Aan het water komen steigers voor klei ne bootjes. De gemeente hoopt nog deze zomer te kunnen be ginnen met de bouw. [naan den rijn - Bij in- in Alphen aan den Rijn qsteren huizen aan de Ei- Jan, Marsdiep en de Elze- oom overhoop gehaald, e woning aan de Elzen oom zijn computerappa- ir, een fotocamera en een tcard gestolen. Wat uit de re twee huizen is gestolen D g niet duidelijk. twirlers uit ltasj f Aar naar WK e - Vijf leden van het unufeam Dice Musica '83 uit rcusi ar nemen met Pasen (20 rkt I april) deel aan het we- ouw| ampioenschap in het se Marseille. Chantal Lek, Verhaar, Nike en Kyra rkamp en Timo Muller enden tijdens de onlangs n he uden nationale titelstrijd ilaatsje in de kernploeg. sikal ns £3 dere fietsroute inse Rietveld nst ..aan den rijn - Het ge- e d ide fietspad tussen de Com- indi^ade en de nieuwe tunnel de wijk Burggooi onder de r ei vervalt. Alphen aan den ptrei komt tegemoet aan de be- 't k\*en van eigenaren van agra- Hf e grond. Het college zoekt ee >n ander tracé, heb arte door Janneke Dijke leiderdorp - De bereikbaarheid van bedrijven op De Baanderij in Leiderdorp kan verbeterd worden door een verbinding tussen de Lijnbaan en de Touwbaan. De fir ma Huurmij aan de Lijnbaan wil hieraan meewerken door te ver huizen naar een groter, braaklig gend terrein aan de Touwbaan. Wethouder Roest juicht het plan toe, maar heeft nog geen afspra ken gemaakt met Huurmij over de financiële afwikkeling. Het plan van de gemeente om een verbinding te maken tussen de Lijnbaan en de Touwbaan bestaat al langer. De gemeente bezit grond in de hoek tussen Touwbaan, Lijnbaan en Houtschans en kan de weg over die grond aanleggen, maar dan wordt het een lange weg met veel bochten. Directer is een weg dwars over het parkeerter rein van autoverhuurbedrijf Huurmij. Fred van Meegen en Hein Die ben van Huurmij hebben dat plan op papier gezet. Ze zien er alleen maar voordelen in. „Voor de gemeente is het goedkoper, want de weg wordt korter en kost dus minder. En wij komen op een plek terecht waai' we kunnen groeien." CDA-wethouder Roest is en thousiast over de voorgestelde samenwerking tussen overheid en ondernemer. „Ik vind het een plannetje waarbij iedereen wint." Roest is van plan de grond aan de kant van de Schansen te verkopen aan het bedrijf Subtitling. Bovendien wil de Algemene Woningstichting Leiderdorp (AWL) twee apparte mentengebouwtjes neerzetten op de hoek van de Beuken schans. Om het uitzicht vanuit de bestaande flatwoningen aan genaam te houden, wil Roest de nieuwbouw op elkaar afstem men. „Misschien is het handig als Huurmij en de AWL dezelfde architect nemen", zegt Roest. Mocht de deal gesloten worden, dan groeit de bedrijfsgrond van Huurmij van 1800 naar 2400 vierkante meter. „We zitten niet op de wip, maar we kunnen die extra ruimte goed gebruiken", zegt Van Meegen. Huurmij bezit ongeveer 200 auto's, waarvan een kwart bestelbusjes. Over de financiën praten Huur mij en gemeente binnenkort. „Het is geen probleem om bij te betalen voor grond die wij er bij krijgen", zegt Dieben. „Maar aan de andere kant kan het niet zo zijn dat wij ons tot over de oren in de schulden steken. Wij moeten ook opnieuw bouwen", vult Van Meegen aan. De ondernemers hebben al schetsen laten maken van hoe de nieuwbouw eruit zou moe ten zien. „We willen het een na tuurlijk aanzien geven, en den ken aan een houten gevel met veel groen ervoor", legt Dieben uit. „We kunnen ook een kale loods neerzetten, maar dat is niet fraai voor de bewoners van de Schansen." Het parkeerter rein willen ze, gezien vanuit de flatwoningen, achter het be drijfspand aanleggen. „Dan kijk je vanuit de Schansen nooit op het wagenpark." Als alles doorgaat komt de nieu we weg over het huidige par keerterrein van Huurmij en blijft de loods staan. Autobedrijf Kamsteeg, eveneens gevestigd aan de Lijnbaan, heeft belang stelling voor de hal. Dat bete kent minder geparkeerde auto's langs de Lijnbaan, die grenst aan een woonwijk. Huurmij wil het nieuwe gebouw een natuurlijk aanzien ge ven, met hou ten betimme ring en hang en klimplan ten ervoor. Particuliere tekening

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17