rörings dochter had treffer voorkomen SPORT Rijnsburgse Boys en Hoek voeren show op |er Leede moet afleren om hoonheidsfoutjes te maken RCL kon beter in bed blijven Voorschoten '97 heeft buit net op tijd binnen SS ARC speelt op valreep gelijk Van den IJssel langer bij ARC Wendt en Bakker tekenen jaar bij maandag 27 JANUARI 2003 ees van Delft urg - Het is dat er maar ■vu 0eg kan winnen, maar ei- verdiende zowel Rijns- Boys als Hoek drie pun- hun onderlinge wedstrijd, teams maakten er een oog. jke voetbalmiddag van, in eenv ,en ^ue'' eefl ^008 temPO m el kansen. De bezoekers en een 4-1 achterstand ijna ongedaan, maar het jelende Rijnsburg overleef- n hachelijke slotfase en E iet 4-3. een hoogstaand duel zijn le en welwillende ploe- j. Hoek, dat in vergelij- iet de vorige wedstrijd te- itwijk vier basisspelers te- id, wilde er alles aan doen derde competitieneder- j rij te voorkomen. Vanaf het begin droop de gretigheid van de ploeg af. Met twee cen trale spitsen en opkomende bui tenspelers waren ook de aanval lende intenties zichtbaar. Rijns burgse Boys deed geen conces sies aan de spelwijze van Hoek en probeerde zelf het spel te maken. Het resulteerde in zeven doelpunten en bovendien even zoveel goede kansen voor beide teams. Voor Rijnsburgse Boys was de terugkeer van Michael de Roode en Berry Charité in de basis van grote waarde. De Roode zorgde met mooie openingen herhaal delijk voor een verzorgde op bouw en met Charité in de gele deren zijn doelpunten bijna ver zekerd. De topscorer van de competitie heeft echter nog steeds last van zijn lies. De pijn stillers deden zaterdag goed hun werk, maar om van de chroni sche problemen af te komen, bezoekt Charité komende week een Utrechtse specialist. Dat de aanvoerder belangrijk is voor zijn elftal, bewees hij met de 1-0 en de 2-0. Beide keren benutte Jasper Ketting de ruimte op links goed en met twee haar scherpe voorzetten bereikte hij zijn collega-spits, die met een kopbal en met de voet vakkun dig afrondde. Daarna was het de beurt aan Hoek. Björn Langeveld zorgde na een half uur voor de 2-1, door een afvallende bal van de rand van het strafschopgebied hard in de linkerhoek te schie ten. De ploeg, die over veel voet ballend vermogen beschikt, ver zuimde om vlak voor rust gelijk te maken. De sterk spelende Ar jan Human faalde oog in oog met Lennert Hegie, evenals Rie- no van Oost. In de rust bracht Hoek-trainer Angelo Nijskens er nóg een spits bij, maar het was Rijnsburgse Boys dat daarvan profiteerde. Nadat Van Oost voor Hoek en Bartjan Onder- waater voor Rijnsburg op de paal hadden geschoten, scoorde Alex Redel de 3-1. Toen de uit blinkende Nick Schnater, na op nieuw schitterend voorberei dend werk van Ketting, de vier de goal voor de thuisploeg maakte, bereikte de euforie bij spelers en publiek een hoogte punt. Er lijkt dan ook eindelijk weer een frisse wind over sport park Middelmors te waaien, na de teleurstellende resultaten voor de winterstop en de ont brekende chemie tussen de spe lersgroep en trainer Wim Schaap. Charité weet wel waar de om slag aan ligt. „Het trainings kamp op Gran Can aria is zo ontzettend leuk geweest. Het was goed voor de teamgeest en het lijkt of de spelvreugde weer helemaal terug is. Dat zag je aan de manier waarop de doelpun ten werden gevierd." Met nog een halfuur te gaan leek de winst voor de Rijnsbur gers binnen, maar de Zeeuwse formatie toonde karakter. Het was weer een afvallende bal die binnen werd geschoten, ditmaal door Human. Nóg geen vier mi nuten later verspeelde Van Lo- chem de bal op een knullige manier, waardoor Van Oost de bal onder Hegie door kon schui ven. Hoek rook een stunt en gooide alles op de aanval. Rijns burgse Boys daarentegen zakte ver terug op eigen helft en wist de bal geen seconde meer in de ploeg te houden. Spannende momenten voor het doel van Hegie waren het gevolg, met in 'e]\ hris Hartman wijk - Na afloop van de loordwijk gewonnen wed- egen FC Lisse (2-1) ontspon A discussie over de vraag rinnende goal van Noord- iorkomen had kunnen 1. Andries Wendt, de helft trainersduo van Noord- ond van niet. Zijn collega E A röring dacht er anders lij haalde er zelfs zijn bas- 0 0 ende dochters bij om zijn v*? te onderschrijven. iel tussen Noord wijk en ie was 77 minuten aan de oen Rocky Pitti de stand bracht. Invaller Arnold irs, niet in de basis gestart hij nog last ondervond n enkelblessure, speelde zijn rug naar het doel e Patrick van Dam aan. E b ts schermde de bal per- in afwachting van een ie van een van zijn team- u,5n. Pitti, al gestart toen de aanval opzette, le bal van Van Dam aan- ld. Lionel Bodo, de direc- nstander van Pitti, kwam Hij moest met lede ogen dat de linkermiddenvel- t een droge knal scoorde. „Die goal was de ver van Noordwijk. Sommi- Ipunten kun je niet voor- Bröring: „Bodo had loeten blokkeren. In de talsport valt zo'n treffer ilirect na afloop sprak ik og even over met mijn nei Dchters, die op de tribune Bo 1 zitten kijken. Die zeiden k: 'Bij ons wordt in zo'n le doorgang gewoon ge- ;rd.' Ik denk dat het een van ervaring is. De vol keer overkomt dit Bodo, ir het overige Pitti goed in ig hield, niet meer." van Pitti was een van de hoogtepunten in de jussen de nummers vier van de hoofdklasse A. rijker Leonard van dt bekeek de derby vanaf t. Hij haakte in de war- p geblesseerd af. Vincent nam zijn plaats in. FC tartte zonder de door se in zijn been uitge- de Ralph Polman en de rste Richard Goulooze. Hoever was gepasseerd. ;on op de bank. Orson EN dorp speelde noodge- >fd 1 Het tweede doelpunt van Noordwijk in de maak. Lionel Bodo is te laat om Rocky Pitti af te stoppen. Foto: Taco van der Eb dwongen centraal in de verdedi ging als mandekker, een plaats die de middenvelder absoluut niet ambieert. Naarendorp: „Dat heb ik ook te gen Bröring gezegd. Ik ben geen mandekker, ik ben daarvoor niet geschikt. Mandekkers moeten in mijn ogen snel en wendbaar zijn." Berry Janssen, de kom paan van Naarendorp in het centrum, beschikt ook niet over die eigenschappen. Florencio Cornelia profiteerde daarvan. Na een kwartier voetbal liep de aanvaller slim weg van Janssen, om in kansrijke positie naast te schieten. Vijf minuten later toonde Cornelia zich wel trefze ker. Hij ontving de bal via een steekpassje van Van Dam, kapte Janssen uit en doelpuntte. FC Lisse kon hier, met Linger als eenzame spits, weinig tegenover stellen. Slechts eenmaal was het in de eerste helft gevaarlijk. Na een vlot lopende aanval schoot Rob Opdam ver naast. Ook Noordwijk imponeerde niet in de voorste lijn. Hoewel het nog steeds met anderhalve spits speelde - het was de bedoeling dat Opdam Linger aan het front zou assisteren, maar daar kwam in de praktijk weinig van terecht - dicteerde FC Lisse in de begin fase van de tweede helft het spel. In de 54ste minuut werden de Lissenaren beloond voor hun inspanningen. René van Wieringen, in stelling gebracht door Linger, knalde het speeltuig van dichtbij via de onderkant van de lat in het doel. Noordwijk reageerde met een uitbraak van Pitti. Onbereikbaar voor doelman Kenny Heems kerk eindigde de bal op de lat. Omdat de ploeg de controle over de wedstrijd niet kon her overen, haalde Noordwijk de niet fitte Reinders van stal. Zijn komst deed het elftal goed. Niet alleen bracht de routinier meer rust in de gelederen, ook was hij verantwoordelijk voor de pass die aan de winnende goal vooraf ging- Bij een 1-1 stand trof een kopbal van Linger net geen doel. Bröring: „Ongelooflijk, ik zag die bal erin gaan. Maar opeens lag- ie achter het doel. Volgens mij zat er een gat in het net." Wendt: „Ik heb steeds gezegd dat het seizoen van Noordwijk geslaagd is als we veertig punten halen. We hebben er nu 26 en lick Verwoerd kheim - Ter Leede kende lag tegen Marken een flit- 'Jjj start. Na twintig minuten 6het team van coach Arie dijk al met 4-0. Daarna e productieve bui van de iheimers voorbij en kon- le bezoekers nog iets te- en. Verder dan een ere- kwamen zij niet. Door v l overwinning klom Ter V) naar de tweede plaats. n{ uisploeg, zonder de ge- ite topscorer Patrick Kal- v zette vanaf het eerste jnaal de tegenstander druk. De roodgelen za- g gasten fel op de huid en n n bovendien de krachtige als bondgenoot. Het ge- kJras dat Marken niet aan llen toekwam. Verdedi- eden de withemden wel, 3ajdat ging hen niet goed af. 1C ifensie, die vorige week j-j iiap overeind bleef tegen ior Maassluis (1-0 winst), Tjït nu lelijk afweten. De ,nitie van libero Jan Tuijp .rsport) gold daarbij als b. Ook de middenvelders 'warthoed (geschorst) en (Bank (wintersport) ont- rgth in het mat acterende }l<jiVan Bert van der Poppe. il ainer was niet blij met 1 wezigheid: „We misten slag op het middenveld amaast maakten we ach- tapitale fouten." fetige Ter Leede profiteer de er dankbaar van. Reeds in de vijfde minuut kwam de vlot combinerende Lagendijk-for matie op voorsprong. Marken verdedigde slecht uit en na een door Jim Blom verlengde voor zet van Robin Koers kon Rogier Koordes de 1-0 intikken. Daar na was het om de vijf minuten raak. Een prachtige pass van uitblinker Koordes bereikte de net niet buitenspel lopende Koers, die de onnodig ver uit gekomen keeper Eelco Zeinstra het nakijken gaf: 2-0. De linker spits nam ook de derde treffer voor zijn rekening. Volledig vrijstaand voor het doel verzil verde hij een voorzet van de door Blom perfect weggestuur de linksachter Jack Honsbeek. Blom zelf tekende voor 4-0. Zeinstra verzuimde een voorzet goed weg te werken en het vol gende, onschuldig ogende om- haaltje van de als aanspeelpunt nuttige spits eindigde in het net. Na Bloms doelpunt nam Ter Leede gas terug, al behielden de Sassenheimers wel een groot veldoverwicht. Aan kan sen kwamen zij echter niet meer toe, al moest Zeinstra bij een kopbal van de duikende Hicham Rbii wel in actie ko men. Zeinstra's collega Tho mas Waasdorp kreeg pas in de 44ste minuut een bal tussen de palen te verwerken. Dat was veelzeggend. Waasdorp had geen moeite met de vrije trap van Carlos Hasselbaink. In het saaie tweede deel was de bal voornamelijk op het mid denveld te vinden. De pupillen van Van der Poppe, nu ge steund door de wind, speelden ietwat agressiever en bij Ter Leede liep het minder soepel. Lagendijk: „We gingen te veel lopen met de bal en er werden verkeerde keuzes gemaakt." Scoringsmogelijkheden deden zich aan beide kanten nauwe lijks voor. Toch viel er nog een goal. Waasdorp pareerde een ongevaarlijk lijkende vrije trap van Hasselbaink matig, zodat Abdelkrim Yahiaoui kans kreeg op een rebound: 4-1. Lagen dijk: „Die goal geven we zo maar weg. Als we kampioen willen worden, moeten we van deze schoonheidsfoutjes af." Pas in de slotfase waren beide teams nog een paar keer dicht bij een treffer, maar Hassel baink (tweemaal), invaller Alan Campfens en Ali Baddaou scoorden niet. De 4-1 winst stemde Lagendijk tevreden. Door de remise van Quick Boys en het verlies van Hoek telt zijn ploeg opeens weer mee: „Onze doelstelling na de winterstop was om in elk geval de eerste twee wedstrijden te winnen en dan eens te zien waar we zou den staan. Wel, de aansluiting is er nu." Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, Hoogkamer (68. Jansen), Hons beek: Kramer, Rbii, Koordes; Bad daou, Blom (63. Campfens), Kogrs- (57. De Louw). Supporters Leiderdorpse club massaal op de bon door Eric de Jager woerden - Soms heb je van die dagen dat je beter in bed kan blijven liggen. Zaterdag was zo'n dag voor RCL. Wind tegen, re gen tegen, blessures, een irritan te tegenstander die ook nog eens kan voetballen en een on verklaarbare lamlendigheid die als een deken over de ploeg hing. Vanaf de eerste minuut Sportlust-RCL was het duidelijk: in Woerden viel voor de num mer twee van de ranglijst niets te halen. Met het 1-0 verlies kre gen de Leiderdorpers zelfs nog minder slaag dan ze verdienden. De meegereisde supporters hadden er ook beter aan gedaan thuis te blijven. Niet alleen moesten zij kleumend en teleur gesteld de terugreis aanvaarden, zij werden op de heenweg op de Nil ook nog massaal geflitst. Het had na de winterstop de eerste stap op weg naar koplo per Vitesse Delft en naar de eer ste klasse moeten zijn, maar trainer Bob van Bohemen kon na de matige vertoning bij Sportlust alleen maar vaststellen dat RCL daarvoor kwaliteit te kort komt. „Vorige week in de oefenwedstrijd tegen 's Graven- zande was dat al te zien. Van daag weer. We kunnen een ho ger niveau halen, maar dan moeten ze alle elf voluit gaan. Dat was niet het geval." Het middenveld van RCL had in de eerste helft het nakijken. De thuisclub was feller in de duels en probeerde in de combinatie het doel van Marcel IJzendoorn te bereiken. De Racing Club stelde daar weinig tegenover. Het duurde te lang voor de pas ses werden gegeven, zodat meestal niets anders restte dan een lange haal naar voren. Pas na dik een half uur slaagde Alex Barendse erin een schot tussen de palen af te leveren. Even daarvoor had hij het veld al ver laten voor de behandeling van een hamstringblessure, die hem in de laatste minuut van de wedstrijd weer opbrak. Van Bo hemen vreest dat Barendse, net als Patrick Kamperveen die al na 27 minuten moest opgeven met een spierblessure, enkele weken uitgeschakeld is. Waar RCL zich vol overgave wentelde in de eigen misère, daar haalde Sportlust alles uit de kast om te winnen. Dat was re gelmatig op het irritante af: bal letjes wegtikken bij vrije trappen en inworpen, schwalbes en pit tige overtredingen brachten de toch al niet zelfverzekerde RCL'ers nog meer van hun stuk. En net toen de Leiderdorpse gasten zich openlijk ergerden aan het gezuig van de opponen ten, begon Sportlust zowaar nog goed te voetballen ook. Van Bohemen zag het in de eer ste helft met lede ogen aan. In de rust nam hij maatregelen. Achterin wilde hij zijn verdedi gers één op één laten spelen, zo dat er op het middenveld een mannetje over was. Remco Vis ser schoof door naar de spits. Die goede bedoelingen konden echter snel de vuilnisbak in. On danks de kreten 'Scherp nuf die de laatste minuut nog een opge legde kans voor invaller Arjen Oostdijk, die zijn inzet van dichtbij op de doellijn gekeerd zag worden. Door de winst op Hoek lijkt het vertrouwen weer helemaal terug bij Rijnsburgse Boys. Met de uit wedstrijd tegen Quick Boys in het verschiet wordt er zelfverze kerd een blik op de ranglijst ge worpen. Schaap: „Als je dit sei zoen nog wat wilt bereiken, moet je die wedstrijd winnen." En Charité: „We worden sterker, geblesseerden herstellen en de spelvreugde is er weer. Er kun nen nog gekke dingen gebeuren dit seizoen." Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, Onder- waater, De Roode, Van Lochem; Redel (77. Van de Vijver), Freke, Schnater, Van der Meij; Charité, Ketting. zijn op de goede weg. Lisse viel me een beetje tegen. Het gokte te veel op de inbreng van Lin ger." Bröring: „Noordwijk is natuur lijk geen verkeerd ploeggie. Toch heeft ditmaal niet de bes te, maar de gelukkigste gewon nen." Noordwijk: Korff; Scholten, Bos, Kor- bee, Ravensbergen; Herpers, Van der Laan, Van der Kolk (70. Reinders), Pitti; Van Dam, Cornelia. FC Lisse: Heemskerk; Bodo, Janssen, Naarendorp, Dekken Hoei Tan (56. Hoever), Emanuelson, Van Wieringen, Winter Opdam (79. Leonard), Linger. alphen aan den run - ARC heeft de kans om alleen aan kop van de eerste klasse te komen, laten liggen. De Al- phenaren speelden zaterdag met 2-2 gelijk tegen het laag geklasseerde Amstelveen Heemraad. Pas vier minuten voor tijd kwam de ploeg uit Alphen op gelijke hoogte. Ge lukkig voor ARC liet ook con current DOTO twee punten liggen. ARC begon sterk aan het thuisduel met Amstelveen. De ploeg creëerde voldoende kansen, maar schoot tekort in de afwerking. In de 24ste mi nuut viel het doelpunt aan de andere kant. Verdediger Stanley Strobbe moest aan de noodrem trekken binnen het strafschopgebied en John Ar nold benutte dit buitenkans je: 0-1. Ook daarna kreeg ARC de beste mogelijkheden. Mauricio Cabeza en Maurice Balkhoven benutten de kan sen niet. In de tweede helft kwam ARC op gelijke hoogte. Wouter Verheij schoot fraai raak van af 20 meter van het doel. De koploper leek daarna door te drukken, maar weer zette Amstelveen de wedstrijd op z'n kop. Opnieuw was John Arnold de doelpuntenmaker. De thuisploeg zette daarna aan voor een enorm offen sief. Dat leidde tot een flink aantal kansen, maar succes voor ARC bleef uit. Ook ap peleerden de Alphenaren een paar maal vergeefs voor een strafschop. Uiteindelijk was het vier minuten voor tijd een van de Amstelveense verde digers die de bal in het eigen doel werkte: 2-2. ARC - Amstelveen Heemraad 2-2 (0-1). 24. Arnold 0-1, 59. Verheij 1- 1, 72. Arnold 1-2, 86. eigen doelpunt 2-2. Toeschouwers: 400. Scheids rechter. Breugem. ARC: Wolters; Toxopeus, De Miran da (45. Van Dorp), Strobbe, Balkho ven; Van Meggelen, Verheij, Schaafsma, Graanoogst (72. Kant); Cabeza en Verlaan. alphen aan den run - Trai ner Dennis van den IJssel heeft zijn contract met ARC verlengd. De trainer is inmid dels twee jaar als hoofdtrai ner aan de Alphense club verbonden. Halverwege het seizoen 2000-2001 nam hij het trainerschap van het eer ste elftal over. HOOFDKLASSE A Ter Leede-Marken 4-1 (4-0). 5. Koordes 1-0, 10. Koers 2-0, 15. Koers 3-0, 20. Blom 4-0, 62. Yahiaoui 4-1. Scheidsrechter: Akkermans Toeschouwers: 400. Ter Leede: Waasdorp 6 Rbii Roest 7 Koordes 9 Van Zeist 8 Baddaou 5 Hoogkamer 6 Blom 68. Jansen 7 63. Campfens 7 Honsbeek 7 Koers 7 Kramer 7 57. De Louw 7 Noordwijk-FC Lisse 2-1 (1-0). 20. Cornelia 1- 0, 54. Van Wieringen 1-1, 77. Pitti 2-1. Scheidsrechter: Boonman. Toeschouwers: 400. Korff 7 Van der Laan 6 Scholten 7 Van der Kolk 6 Bos 6 Reinders 7 Korbee 7 Pitti 7 Ravensbergen 7 Van Dam 6 Herpers 6 Cornelia 7 FC Lisse: Heemskerk Bodo Janssen Naarendorp Dekker Hoei Tan 7 Hoever 7 Emanuelson 5 Van Wieringen 6 Winter 6 Opdam 6 Leonard Linger 9 Pronk 7 Bougrine 6 Verkade 7 DeBie 8 Starmans Katwijk: De Jong Helder Robbers L'Ami Hensen Bon Quick Boys: Tuinenburg 6 Van der Plas 6 Van Dam 7 Timmermans 6 Schoneveld 6 Torken 7 Flaton 7 Van Beelen Van Rijn 7 Bak 7 Mussche 7 Rijnsburgse Boys-Hoek 4-3 (2-1). 17. Charité 1-0, 27. Charité 2-0, 31. Langeveld 2-1, 51 Redel 3-1, 60. Schnater 4-1, 71. Human 4-2,. 75. Van Oost 4-3. Scheidsrechter: Van der Perk. Toeschouwers: 750. Rijnsburgse Boys: Hegie 8 77. Van de Vijver Star 6 Freke 7 Onderwaater 7 Schnater 9 De Roode 8 Van der Meij 7 Van Lochem 6 Charité 8 Redel 7 Ketting 9 Kloetinge-Kozakken Boys 2-1 (1-0). 45. Me- laard 1-0, 60. Mazlum 1-1, 80. De Groene 2-1 Scheidsrechten Vos. Toeschouwers: 800 Volendam-Capelle 1-5 (1-3). 8. Van Gelder 0- 1, 30. Roeland 0-2, 40 Van Engel 0-3, 44. Tol 1-3, 65. Roeland 1-4, Van Gelder 1-5. Toeschouwers: 150. Scheidsrechter: Van Ewijk. Excelsior Maassluis-Scheveningen 1-4 (0-1)." 20. Charité 0-1, 50. De Vreede 1-1, 72 Sen- soy 1-2, 75. Escalona 1-3, 83. Escalona 1-4. Scheidsrechter: Sanou. Quick Boys 16 10 5 1 35 38 - 21 Ter Leede 16 9 4 3 31 37 -21 Hoek 16 10 1 5 31 30 - 30 Noordwijk 16 7 5 4 26 34 - 20 Rijnsb. B. 16 7 5 4 26 31 -22 Kloetinge 16 6 5 5 23 33 - 38 Lisse 16 6 3 7 21 27-2$ ExcelsiorM 16 6 3 7 21 27 -32' Katwijk 16 4 7 5 19 19 - 19 Capelle 16 4 5 7 17 23 - 23 Marken 16 4 5 7 17 24 - 31 Schevening 16 3 6 7 15 17 -27 Volendam 16 3 3 10 12 21 -38 Kozakken B 16 2 5 9 11 24 -37 Programma volgende week: Capelle - Marked, Hoek - Excelsior Maassluis, Kozakken Boys - Katwijk, FC Lisse - Kloetinge, Quick Boys.- Rijnsburgse Boys, Scheveningen - Ter Leede, Volendam - Noordwijk. Topscorers hoofdklasse A: 1. Charité (Rijnsburgse Boys) 13 doelpunten, 2. Cornelia (Noordwijk) en Hasselbaink (Mar ken) 11,4. Roeland (Capelle) 10, 5. Van Dam (Noordwijk), Kalkema (Ter Leede), Torken (Quick Boys) De Groene (Kloetinge) 9, 9. Vari Oost (Hoek), 10. De Valk (Kloetinge) en Foud el Hamdaoui (Excelsior M) 7. noordwijk - Andries Wendt eri Geert Jan Bakker staan ook het komende seizoen aan het roer bij hoofdklasser Noordwijk. Het trainersduo tekende voor een jaar bij. Halverwege het vorige seizoen namen Wendt en Bak ker, na het vertrek van John Eel1 man, de leiding bij Noordwijk over. de RCL-spelers bij de aftrap manhaftig over het veld lieten schallen, had de behendige Sportlust-spits Martijn Knol maar vijftig seconden nodig om de verdiende openingstreffer in het doel te werken. De rest van de wedstrijd was het vooral wachten op het tweede doel punt van de thuisclub. Dat bleef, door gemakzucht van de Sportlusters en knap keepers werk van IJzendoorn, uit. Van Bohemen sipte nog even over zijn mislukte tactische zet, maar gaf al snel toe dat "die waarschijnlijk geen redding had gebracht. „Tactiek is leuk, maar het begint met beleving. En dat vond ik vooral het grote verschil. Sportlust speelde goed, maar ze lieten ook duidelijk merken dat ze wilden winnen." Toekomstig WSB-coach Rob de Ruiter pro beerde zijn collega nog een hart onder de riem te steken. „Vol gende week beter. Tegen wie?" Van Bohemen: „Zo maakt het niet uit tegen wie. Eerst maar eens zorgen dat ze weer willen." Het was voor RCL een dag om snel te vergeten. De arme, trou we supporters is zelfs dat niet gegund. Die krijgen over een paar weken een bekeuring in de bus, die ze weer pijnlijk herin nert aan een koude, natte mid dag vol ergernis. Sportlust '46-RCL 1-0 (0-0). 46. Knol 1- 0. Scheidsrechten Theunis. Toeschou wers: 200. RCL: IJzendoorn; Van Leeuwen, Ooy- endijk, Guijt, Beerling; Prins; Van Rooy- en, Visser, Ederveen (70. De Cler), Kamperveen (27. Van Deursen), Bar endse t vlaardingen - Twee corners van tegenstander HVO deden Voorschoten '97 zaterdag bijna de das om. De Voorschotenaren waren de hele wedstrijd veel be ter dan de tegenstander, maar zij stelden pas in de 90ste mi nuut de zege veilig: 2-3. 'Match winner' was Tim Kluivers, die eerst twee tegenstanders pas seerde, voordat hij snoeihard uithaalde. Kluivers rondde daar mee een goede aanval af, die was opgezet door Maurice Franssen en Ivo Nolet. Door de zege is Voorschoten de koplopers DOTO en ARC, die beide gelijkspeelden, tot op drie punten genaderd. Zaterdag is DOTO de tegenstander. Trainer Gerard Désar streeft nog altijd naar de vierde plaats op de ranglijst, die recht geeft op deel name aan de nacompetitie. „DOTO en ARC zijn echt de be tere ploegen in deze klasse." Voorschoten begon, zonder de geblesseerde spelers Carl Roest, Niels Karremans en Gerry Jan sen, goed aan de wedstrijd. Vol gens Désar hadden zijn spelers 75 procent balbezit. Ze kwamen echter niet verder dan twee hal ve kansen. Bij een corner kon een speler van HVO voor keeper Marijn Mokveld komen en de bal in het doel koppen. „De ver dediging en de keeper viel wat te verwijten", zei Désar. Na de rust bleken de Voorscho tenaren nog iets feller van leer te kunnen trekken en ze bleven de wedstrijd domineren. Na tien minuten kopte Stefan Roodak- kers een comer door naar Frank Buizer, die raak kopte: 1-1. In de 65ste minuut zette spits Kluivers zijn ploeg op voorsprong, door met zijn 'verkeerde' rechtervoet raak te schieten in de korte hoek. Voorschoten ging op jacht naar de 1-3, maar opnieuw kopte HVO'er René van Son uit een comer raaf: Alle Voorschotena ren protesteerden omdat de keeper zou zijn gehinderd, maar de scheidsrechter keurde de ge-, lijkmaker goed. Jan Bouwe Blankert werd als vierde spits naar voren gediri geerd, wat volgens Désar leidde tot een 'bombardement' op het doel van de tegenstander. Twee minuten voor het einde was de buit binnen. HVO - Voorschoten '97 2-3 (1-0). 25.. Van Son 0-1,55. Buizer 1-1,65. Kluivers 1-2, 75. Van Son 2-2, 90. Kluivers 2-3. Scheidsrechten Van de Graaf. Toe schouwers: 300. Voorschoten '97: Mokveld; Blankert,. Roodakkers, Buizer, Borst; Borsboom, Nolet, Van Delft; Franssen, Kluivers, Van Dijken.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17