WOON WEKEN Bestuur waterschap ruziet met ondernemings™^ REGIO 'Ik kon lezen en schrijven met de hangjongeren in Ter Aar' En dinsdag 28 januari is het Daverende Dinsdag. Met 10% korting op alle artikelen' en extra lang geopend tot 22.00 uur. Mobieltje geroofd alphen aan den rijn - Een 20- jarige Alphense is zaterdag van haai' mobiele telefoon beroofd. Zij liep op de Van Boetzelaer- straat toen een man de telefoon uit haar handen griste. Hij ren de weg in de richting van de Van Mandersloostraat. Australië als natuurparadijs alphen aan den rijn - onder het motto 'Australië natuurpa radijs' houdt de reisvereniging Wereldcontact op woensdag 5 februari in Alphen aan den Rijn een landenpresentatie. Dat ge beurt in het gemeenschapscen trum De Bron aan de Trouba- dourweg. Toegang: 2,50 euro. Aanvang: 19.30 uur. WD'er Vermeer OR: 'Vacature secretaris-directeur De Blaeij wel invullen' door Marieta Kroft leiderdorp - Het dagelijks bestuur van water schap De Oude Rijnstromen en de onderne mingsraad ruziën over de opvolging van secre taris-directeur De Blaeij. Dijkgraaf en heemra den willen de vacature niet invullen en het werk verdelen over de sectorhoofden C. de Jong en N. Heijloo. Volgens de OR is het werk te veel voor twee mensen. De ondernemingsraad begrijpt dat dijkgraaf en heemraden het duur vinden om de vacatu re te vervullen, maar denkt dat zuinigheid een goede voorbereiding van de fusie met drie an dere waterschappen per 1 januari 2005 in de weg staat. Een op haar taak berekende organi satie mag van de OR belangrijker wat kosten, zo schrijft de raad aan dijkgraaf en heemra den. De OR wil dat de interim-directeur tot 1 januari 2005 voor twee dagen in de week in dienst blijft. Om de boel te sussen hebben dijkgraaf en heemraden de OR nog wel een handreiking gedaan. Ze stellen voor dat interim-directeur F. Spaak van de Galan Groep het komende half jaar de twee sectorhoofdenbegeleidt. Hij krijgt daarvoor maximaal vijftien dagen de tijd. Bovendien bespreken dijkgraaf en heemraden op 1 juli de werkdruk met de twee sectorhoof den. De OR heeft na raadpleging van alle per soneelsleden het aanbod afgeslagen. „Zeker in de komende hectische periode is het ondoen lijk om drie full-time functies door twee perso nen te laten vervullen." In een toelichting zegt dijkgraaf Panman dat er helemaal geen sprake is van een conflict met de OR. „Er is zelfs geen meningsverschil. We zijn er al uit. Vanavond spreekt de commissie bestuurszaken hierover. Ik weet zeker dat die ons het groene licht geeft." Panman acht de invulling van de vacature De Blaeij overbodig omdat de verantwoordelijk heden in de organisatie 'lager' moeten worden gelegd. Dat wil zeggen dat meer medewerkers verantwoordelijkheden krijgen. Dat was vol gens de dijkgraaf ook een aanbeveling van de onderzoekers van buitenaf die de organisatie hebben doorgelicht. „Het is dus niet alleen om financiële redenen geweest dat we de interim directeur niet langer willen houden. Al moet je zo'n dure man niet langer vasthouden dan no dig is." Waarnemend voorzitter H. van Leeuwen van de OR denkt er anders over. „We zijn er hele maal niet uit. We hebben een groot het personeel achter ons staan." Van vreest dat de OR zich noodgedwongen standpunt van het waterschapsbestuu eov neerleggen. „We hebben onze stem lat ren. Het verhaal houdt nu op. Het hei verantwoordelijk. We zien wel hoe de e\' gaat uitpakken.'' Sectorhoofd C. de Jong wil niet reageren vraag of hij de werkdruk denkt aan te k Hij verwijst voor een antwoord naar graaf. „Wij doen daarover geen med fjj gen." De verenigde vergadering februari een besluit. uit raad Ter Aar ter aar - WD-raadslid Jaap Vermeer verlaat de gemeente raad van Ter Aar. De liberaal doet dat om gezondsheidsrede- nen. Rick Hofman volgt hem op tijdens de gemeenteraadsverga dering van 30 januari. Praten over Melkert-banen alphen aan den rijn - Het CDA houdt vanavond een themabij eenkomst over de toekomst van het gesubsidieerde werk. Dat betekent dat er onder andere gediscussieerd wordt over MelT kert-banen. Van de partij zijn onder andere Kamerlid Bruis, Mulder, directeur verpleeghuis Oudshoom, CNV-vertegen- woordiger Verhoeven en Post hoorn, afgezant van de sociale werkvoorziening Alphen (SWA). De bijeenkomst wordt gehou den in de Maranathakerk en begint om 20.00 uur. Rommelmarkt in Koudekerk koudekerk aan den rijn - Lief; hebbers van koopjes kunnen op 16 februari naar de rommel markt komen in multifunctio neel centrum De Ridderhof aan de Kerklaan in Koudekerk aan den Rijn. De markt is tussen 10 en 17 uur. Wie een kraam wil huren kan bellen naar 071- 3413331. Lë Creuset, braad-/ stoofpan, geëmailleerd gietijzer, 38 cm, geschikt voor alle warmtebronnen, 10'jaar garantie, 129," Bij aankoop van deze pan een gratis braad-/ stoofpan van 18 cm door Wim van Wanrooy alphen aan den run - De tijd dat een wijkagent hielp om be lastingformulieren in te vullen, ligt ver achter hem. Gerrit Dijk stra verrichtte in het begin van zijn loopbaan bij de politie zulke hand- en spandiensten. De laat ste jaren van zijn werkzame le ven sleet de 58-jarige Alphenaar te midden van de jongeren in Ter Aar, die hem liefkozend Dij- kie noemden. „Het maakte mij niet uit hoe ze mij noemden, als ik mijn doel maar bereikte." En daarin slaagde Dijkstra. De jongeren van Ter Aar stemden regelmatig in met de voorstellen en wensen van de populaire wijkagent in. Het mooiste voor beeld vindt hij de jaarwisseling van vorig jaar, toen hij de jeugd van tevoren had gewaarschuwd om zich goed te gedragen. „Het leuke was dat ze op 2 januari kwamen vragen of alles goed verlopen was. En dat was zo. Dan had ik het naar mijn zin." Dijkstra stopt na veertig jaar met werken. In die periode heeft hij 24 jaar de Hermandad gediend. Daarvoor was de geboren Fries, die toen in Leiden woonde - waar zijn vader patatzaken kocht -, werkzaam bij de Neder landse Spoorwegen. Hij was on der andere seinhuiswachter bij het Rijn-Schiekanaal op het tra ject tussen Alphen aan den Rijn en Leiden. Maar in april 1969 ging Dijkstra naar de politieop- leictingsschool in Leusden. Daarmee was zijn pad voor de toekomst geëffend. „Ik had ge vraagd of er in Alphen een vaca ture was en die was er. Daarom ging ik die opleiding volgen." De beste herinneringen bewaart Dijkstra aan zijn perioden als wijkagent, eerst in Alphen, later in Ter Aar. „Ik ben in Alphen met Fop Nobel begonnen. We waren de eerste wijkagenten. 'Maak er maar wat van' - dat was onze opdracht, en op onze fiets trokken we de wijk in. Ik kreeg Ridderveld toebedeeld." Dijkstra zag Alphen uitgroeien van en dorp naar een stad, met alle gevolgen van dien. „Ik ben tot 1980 in Alphen als wijkagent in dienst geweest. Je pakte alles op. Dat varieerde van bemidde ling tussen mensen die elkaar niet goed verstonden tot het in Het zijn Woonvoordeelweken bij de Bijenkorf. Met aantrekkelijke 33nbiöClinQGn op diverse woon- en modeartikelen. Alphense wijkagent kijkt met weemoed terug op loopbaan vullen van belastingformulieren. Ik had veel contacten met win keliers, wijkverenigingen, noem maar op. Als wijkagent werkte ik op straat alleen, het bureau was mijn thuisbasis. Daar deed ik het noodzakelijke papierwerk en had ik overleg met collega's. Ik had tamelijk veel vrijheid en daardoor was het een prachtige tijd." Als hij de situatie van de jaren zeventig vergelijkt met die van nu, dan heeft hij rijn mening klaar. „Toen luisterden de men sen nog naar je. Als ik vervelen de jongelui tegenkwam, wees ik ze de deur. En dan gingen ze. Nu kan dat niet meer. Je krijgt direct tegenspel. Mensen heb ben geen ontzag meer voor je, je krijgt ook als wijkagent een gro te mond. De problemen rijn ook groter geworden en steeds moeilijker op te lossen." In Ter Aar heeft hij acht en een half jaar als wijkagent gediend. „Ik had in Alphen verschillende functies gehad, tot wachtcom mandant aan toe. Na wat hart problemen heb ik in overleg met de arts besloten het wat rustiger aan te doen. Ter Aar leek me wel Gerrit Dijkstra met de Langeraarse Zuidpias op de achtergrond. „Het is mooi geweest." Foto: Henk Bouwman wat, hoewel ik daar niet voor kon kiezen. Maar ik kwam er wel terecht. Een duidelijk ander gebied dan Alphen. Geografisch groot. Ik bestreek die gemeente daardoor op mijn scooter. Je kende er iedereen, liep overal naar binnen. Ik was ook kind aan huis in het gemeentehuis, waar ik iedere vier weken met de burgemeester om tafel zat." Het werd rijn laatste kunststukje en rijn leukste tijd. „Ik was een ervaren diender geworden. In Ter Aar rijn de mensen gemoe delijk, ca. Met de zen en schrijven. Ik mijn eentje af. Ik heb lijke carrière gehad." (advertentie) Bank La Luna, In diverse stoffen en kleuren, ook als 2,5-zitter, bijvoorbeeld: 3-zitter in stof Ocean, van 1429,- voor 999,-* Diesel, herenjeans, model Kuiter, 29 t/m 38, lengtematen 32 en 34, van 84,90 voor 49,- Vandyck, dekbedovertrekset, Oriental, 100% katoen in drie maten, r_J ,-vc-Oft. Tapijt Fes, in diverse kleuren en voor499,-'*, andere Diesel, damesjeans, modei Fellow, in diverse wassingen, 24 t/m 34, lengtematen 28, 30 en 32, ^/an 79,90Voor 45,- scheerwol, handgeknoopt, bijvoorbeeld: 160x230 cm van 699,- per m2 van 229.- voor 169,-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10