Nawijn mogelijk in Tweede Kamer BINNENLAND 1 Kloof CDA en PvdA niet onoverbrugbaar Boris Dittrich mag D66 uit het slop halen 'Kwart Marokkanen stemt omstreden AEL' Top-ondernemers zwijgzaam over formatie Van Dijke moet veld ruimen voor vrouw CDA claimt voorzitterschap Tweede Kamer Nederlandse zendeling in Nigeria bij overval gedood 'Daadkracht en voortgang moeten de uitgangspunten zijn' ïl 20j eliminerende ig Ratelband' irden - Het anti-discri- •bureau in Friesland en aanklacht in tegen latelband wegens discri- nde uitspraken. Tijdens jenkomst met driehon- udenten. begin deze Leeuwarden, zou de jeer van de LijstRatel- ebben gezegd dat „Turk- groepjongeren tuig van el zijn en dat je ze eigen- et doodschoppen." Ra- 1 ontkent deze uitspra- liebben gedaan. leren rond >rdam CS a - Het drukke uit- ed in de omgeving ICentraal Station in Rot- I is per 1 februari aange- jals veiligheidsrisicoge- fct 1 mei kan daardoor n die zich in dat gebied preventief worden ge- 1 In tegenstelling tot eringsacties in de om- ti de Nieuwe Binnen- I in de Tarwewijk is dit igewezen wegens het sgeweld', aldus een n van de gemeente. omer zet irgeren door akc - Oudkomers die een 'ringsprogramma vol ken minder vaak af. Van isten die in de eerste m 2002 begonnen, viel 9 it af tegenover 15 procent r die tijd begonnen. Dat de derde voortgangs- ftage in het kader van het s 01 'roject Inburgering Oud- (GPIO). De uitval onder ners schommelt nu rond s" Ie percentage als dat van c®" wkomers die een inbur- e cursus volgen. ervolger ;;^kt het slecht De man die woens- fijmegen neergeschoten 1 >or een overvaller, is er lan toe. Medici noemen stand volgens de politie s stabiel'. De man is vrijdag 24 januari 2003 lotwonden die hij op heeft nog geen verkla- dén haag/gpd - CDA-leider Balkenende wil nog steeds het liefst een kabinet zonder de PvdA vormen. Ondanks de grote overwinning van de sociaal-democraten en de oproep van alle andere partijen om meteen de mogelijk heid van een CDA-PvdA kabinet te onderzoe ken, blijft Balkenende hameren op de grote inhoudelijke verschillen tussen de twee. In houdelijk zijn die verschillen echter niet veel groter dan die met de WD. Belangrijkste conflictpunt is de invoering van een nieuw zorgstelsel. Het CDA wil een voor iedereen even hoge ziektekostenpre mie. De lagere inkomens krijgen dit achteraf via de belastingen gecompenseerd. De PvdA is daar pertinent tegen. Volgens Bos en de zijnen is dat systeem te ingewikkeld en te onzeker: in economisch mindere tijden komt een dergelijke compensatie al snel on der druk te staan, waardoor de lagere inko mens dus meer geld kwijt zijn voor hun zorg, is hun redenering. Over de invoering van het nieuwe zorgstel sel zélf (waarbij zorgverzekeraars meer met elkaar moeten concurreren) is de PvdA min der negatief dan vroeger. Tot voor kort zag de partij er niets in, omdat eerst de wacht lijsten moeten worden opgelost. Bos zei hier over: „Zolang er een tekort is aan zorg, gaat bij concurrentie alleen de prijs maar om hoog." Inmiddels blijkt uit voorlopige bere keningen dat de invoering van een nieuw stelsel minder zou kosten dan gedacht. Dat was vlak voor de verkiezingen reden voor Bos om gas terug te nemen. Een tweede belangrijk geschilpunt is de ge subsidieerde arbeid. Het CDA wil van de Melkertbanen af: gemeenten en semi-over- heidsinstellingen moeten de mensen maar zonder subsidie in dienst nemen als ze vin den dat het om zinvol werk gaat De PvdA is het hier niet mee eens. Juist nu de werkloos heid oploopt moet de overheid investeren in werk. Verder botsen de twee partijen op financieel terrein over de hypotheekrenteaftrek (PvdA wil die aan banden leggen, CDA niet) en de bezuinigingen op rijksambtenaren (CDA wil er duizenden ontslaan, PvdA niet). Hier tegenover staan echter ook veel inhou delijke overeenkomsten. Zo denken CDA en PvdA allebei het zelfde over de toekomst van de WAO. Beide partijen willen het zoge heten SER-advies op hoofdlijnen uitvoeren. Ter vergelijking: de WD is hier nog steeds bijzonder sceptisch over. De liberalen zien meer in een referte-eis (iemand moet mini maal vier jaar hebben gewerkt om een uit kering te krijgen) en in het afschaffen van de WAO voor mensen die buiten hun werk ar beidsongeschikt raken. Ook willen beide partijen niet bezuinigen op ontwikkelingssamenwerking (wat de WD wel wil) en zijn ze allebei tegen het afschaf fen van 'het kwartje van Kok'. Zowel CDA als PvdA willen het 'kwartje' in een apart fonds stoppen waaruit nieuw spoor en nieuwe wegen kunnen worden betaald. Tot slot zijn beide partijen faliekant tegen de WD-eis om de onroerendzaakbelasting af te schaffen. CDA en WD denken allebei heel anders over de vraag hoe om te gaan met de vak bonden. De WD dreigt voortdurend met het niet langer algemeen verbindend verkla ren van CAO's, iets waar het CDA net als de PvdA allergisch voor is. Op het gebied van veiligheid en integratie zijn PvdA en CDA de laatste jaren dichter naar elkaar toe gekropen. Beiden zijn voor strengere handhaving van de wet en harde sancties voor allochtonen die niet slagen voor hun inburgeringscursus. Beide partijen zijn voor het plaatsen van meer gedetineer den in een cel. Maar de PvdA is principieel tegen het stellen van inkomenseisen bij het halen van een bruid uit het buitenland. Het CDA wil dat onmogelijk maken voor ieder een die minder dan 130 procent van het mi nimumloon verdient. De PvdA is ook niet voor de invoering van minimumstraffen, zoals het CDA wil. En het CDA vindt op zijn beurt dat de PvdA te soft is bij de integratie van allochtonen die al langer in Nederland wonen. De PvdA wil tenslotte circa 5.000 uitgeprocedeerde asiel zoekers een verblijfsvergunning geven, het CDA is mordicus tegen zo'n 'generaal par don'. :irkj dag direct geopereerd ;n* 5ch< r h« l]'l11 nnen afleggen tegenover ie. De politie heeft een 11 iden wie de overvaller is uk naar hem op zoek, politiewoordvoerster. tindustrie juit Muiden - De kruitindustrie ver- [na driehonderd jaar uit igsplaats Muiden. Vol- Jenaar British Aerospace I de exploitatie van Mui lemie International op je termijn niet rendabel. I een persconferentie lie- nrovincie Noord-Hol- jji de gemeente Muiden fclij te zijn met het ver- p de fabriek uit veilig- Jrerwegingen. Wel be- Ize de gevolgen die de heeft voor de 85 werk- ijaar geld afzwaaiers - De Kamerleden die el in het parlement afstaan, hebben recht ijaar wachtgeld. Het aar ontvangen zij 5600 uto per maand. Na een :t dat naar 4900 euro. larde is dat zij ten min- maanden Kamerlid zijn t. Cor Eberhard, die in ruit de LPF-ffactie werd laar met zijn collega De in nieuwe combinatie i, heeft aangekondigd wachtgeld af te zien. nitieve uitslag Indag bekend ag - Hoe de precieze sa iling van de Kamer is pas maandagmiddag jk. Eerst controleren de igen en de Kiesraad de in van de gemeenten, ag wordt ook pas duide- i de in het buitenland 'ende kiesgerechtigden i gestemd. Dit jaar heb- h 31.000 buitenlandse laten registreren, 5.000 lan vorig jaar. I CDA stond I in de sterren -Als astrologen kon- irspellen, dan zou Lea schatrijk kunnen wor st de uitslag van de ver in is dat haar niet ge- ige week bezag ze de n de planeten op de fcingsdag en combineerde it de horoscopen van dcers en partijen en con- 'de dat de PvdA de e zou worden. Met ■inks zat ze er helemaal Swee zetels verliezen is jchte winst. De trend van Wanders: gelijk) en LPF Iers: richting tien zetels) jg ze daarentegen beter. den haag/gpd-anp - Het Twee de-Kamerlid Boris Dittrich gaat D66 leiden. Hij neemt de voor zittershamer over van Thom de Graaf, die gisteren is teruggetre den als fractieleider. De fractie koos Dittrich (Utrecht, 21 juli 1955) gisteren met algemene stemmen. Hij was de enige kan didaat. D66 viel woensdag terug naar zes zetels. Daarop trok Thom de Graaf zich terug als fractievoorzitter. Hij blijft wel in de Kamer. De jurist wil na de derde neder laag in drie opeenvolgende ver kiezingen volstrekte helderheid over de positie van zijn partij. „Dat heet verantwoordelijkheid nemen. Wij zullen geen draai maken zoals de WD dat afgelo pen zomer deed door eerst niet te willen regeren en het toen met gespeelde tegenzin toch maar deed." „Je moet de me ning van de kiezer echt serieus nemen", zegt hij. „Dat doe je niet door na zetelverlies te gaan regeren." Dittrich glimlacht tevreden als hij zich presenteert aan de pers. De door velen als favoriet inge schatte voormalig Europarle mentariër Lousewies van der Laan wilde niet. „Ze vindt het verstandiger om eerst het werk in de Tweede Kamer onder de knie te krijgen. Dat is toch an ders dan in het Europarlement." Dat betekent niet dat Dittrich zich als een tussenpaus ziet. „Maar uiteindelijk is iedere paus een tussenpaus." Het Kamerwerk heeft Dittrich na negen jaar wel onder de knie. En de ambitie om zijn fractie leiden is niet nieuw. „De opvol ging van Thom kwam echt pas op de verkiezingsavond voor mij in beeld. We hadden toch ge hoopt op een beter resultaat dan een verlies van een zetel." Van enig doemdenken is bij D66 blijkbaar geen sprake, hoewel de partij terug is waar het in 1967 begon. Op een vraag hoe Dittrich zijn partij weer uit het slop haalt, reageert partijvoorzitter Pecht- old stekelig: „Welk slop?" Dit trich beaamt het alleen maar. Vanaf nu gaat het bergop. „We hebben veel meer te bieden dan staatkundige vernieuwing. D66 is meer dan dat. We blijven ons sterk maken voor zaken als be- Thom de Graaf omhelst Boris Dittrich voordat hij de voorzittershamer aan hem overdraagt. Foto: ANP/Robin Utrecht ter onderwijs en de kenniseco nomie. Dat kunnen we heel goed vanuit de oppositie." Dittrich behoort tot de nieuwe groep homoseksuele politici die openlijk voor hun geaardheid uitkomen. Hij pleitte onder meer voor invoering van het ho mohuwelijk. Een ander wapen feit: een initiatiefwetsvoorstel over het bestraffen van 'stal king', die wet werd in 2000 aan genomen. Voor zijn Kamerlidmaatschap werkte Dittrich als advocaat in Amsterdam en als rechter bij de arrondissementsrechtbank in Alkmaar. Dat hij in Leiden rech ten ging studeren was niet van zelfsprekend, Dittrich wilde ei genlijk schilder worden maar werd afgewezen door de kunst academie. Hilbrand Nawijn. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Tineke Huizinga-Heringa. Foto: ANP/Marcel Antonisse Leen van Dijke. Foto: GPD/Joris den Blaauwen den haag/gpd - Demissionair mi nister Hilbrand Nawijn (vreemde lingenbeleid en integratie) komt ondanks zijn 32ste plaats op de kandidatenlijst van de LPF wel licht toch in de Tweede Kamer. Uit voorlopige, niet-officiële cij fers blijkt dat hij voldoende voorkeurstemmen (17.000) heeft behaald om de nummer acht op de kandidatenlijst, Gonny Kos ter, uit de Kamer te houden. Nawijn moet echter zelf beslis sen of hij een Kamerzetel wil in nemen. De demissionaire LPF- minister heeft eerder gezegd dat hij de functie van parlementari ër niet ambieert, maar ook dat hij zijn verantwoordelijkheid niet zal ontlopen. Ook Tineke Huizinga-Heringa van de Christenunie heeft waar schijnlijk voldoende voorkeur stemmen behaald om alsnog in de Kamer te komen. Daardoor moet de ervaren Leen van Dijke, voormalig voorman van de RPF, het veld ruimen. Huizinga staat nummer vier op de lijst, Van Dijke drie. De ChristenUnie behaalde woensdag drie zetels, één min der dan in mei vorig jaar. Vol gens de woordvoerder van de partij heeft Huizinga een paar honderd voorkeurstemmen meer behaald dan Van Dijke. Daarmee is het volgens hem zo goed als zeker dat zij de zetel in den haag/anp-belga - Bijna een kwart van de Marokkanen in Nederland zou op de Arabische- Europese Liga (AEL) stemmen als de partij mee zou doen aan de verkiezingen. Dit blijkt uit een onderzoek dat is gedaan in opdracht van Contrast, een weekblad dat schrijft over de multiculturele samenleving. De aanhang van de AEL is vol gens het Utrechtse onderzoeks bureau MCA Communicatie vooral te vinden onder jonge Marokkanen. Turken kennen het bestaan van de AEL veel minder. Zeven procent van de Turkse ondervraagden zegt de AEL te kennen. Bij Marokkanen kent 62 procent de organisatie. Van die groep zegt 52 procent er voor stander van te zijn dat de Vlaamse AEL ook een afdeling opricht in Nederland. Bijna een kwart van de ondervraagde Ma rokkanen (24 procent) zegt op de AEL te stemmen als de orga nisatie aan de verkiezingen zou meedoen. Slechts 5 procent van de ondervraagde Turken geeft eenzelfde antwoord. Volgens MCA Communicatie is het onderzoek representatief voor de Turkse en Marokkaanse bevolking in Nederland. Twee honderd Turken en tweehon derd Marokkanen uit de grote steden werden via straatinter views ondervraagd. Vooral jonge Marokkanen blij ken gevoelig voor de AEL. Vol gens de onderzoekers zit de po tentiële aanhang (37 procent) van de AEL vooral onder jonge Marokkanen tussen de 15 en 24 jaar. Van de groep Marokkanen die ouder is dan 45 jaar wil 23 procent op de organisatie stem men. Bij de oudere Turken ligt dit percentage op 10. De AEL kwam eind vorig jaar in het nieuws toen er rellen uitbra ken in Antwerpen tussen vooral Marokkanen en de politie. De Liga zou daarbij een opruiende rol hebben gespeeld. Voorman Abou Jahjah zei eerder begin 2003 een afdeling in Nederland te willen oprichten. In het blad Contrast meldt hij dat de Neder landse AEL inmiddels is opge richt en enkele honderden leden telt. De organisatie houdt zich, volgens hem, voorlopig gedeisd in Nederland. Voorzitter Ahmed Azzuz van de Antwerpse afdeling van de AEL zegt dat Nederland vanaf maart, of in april op zijn laatst, een af deling heeft. Volgens hem date ren de plannen van mei 2002 en is de AEL bezig met het uitbou wen van een structuur en het kiezen van een woordvoerder. Azzuz weet dat de afdeling een andere tactiek zal hanteren dan in België. De problematiek is in Nederland minder groot, maar er is zeker behoefte aan de AEL, aldus de voorzitter. „De Arabi sche gemeenschap moet er ver sterkt worden om te vermijden dat er over de hoofden van al lochtonen wordt beslist." Hij weet niet of er een lijst zal wor den gevormd. In België is dit wel het geval. de wacht heeft gesleept. Huizin ga wil pas vandaag reageren op haar herverkiezing. Van Dijke is teleurgesteld. „Als je zo de Ka mer uitmoet, is dat ongedacht en onverwacht. Ik wist dat de theoretische mogelijkheid be stond, maar rekende er niet op. De kiezer neem ik niets kwalijk, dat is niet het eerste waar ik nu mee bezig ben." Van Dijke gaat nu „bekijken welke andere baan op mijn weg komt." Bij de vorige Kamerverkiezingen moest het ChristenUnie-Kamer- lid Eimert van Middelkoop van wege de voorkeurstemmen voor Huizinga, de eerste vrouw in de fractie, het parlement verlaten. den haag/gpd - Het CDA is van plan het prestigieuze voorzitter schap van de Tweede Kamer op te eisen. Maar de huidige voor zitter, WD'er Frans Weisglas, geeft zich niet zomaar gewon nen. „Ik ga er vanuit dat het CDA dit niet alleen bepaalt. Ik hoop dat élle 150 Kamerleden zich over de voorzitter mogen uitspreken, en in dat geval zal ik mezelf opnieuw kandidaat stel len", zegt hij in een eerste reac tie. Vorig jaar zag het CDA af van een claim op de voorzittersha mer, omdat de CDA'er Gerrit Braks al het voorzitterschap van de Senaat bekleedde. Volgens oud gebruik kan één partij niet in beide Kamers de scepter zwaaien. Maar dat argument geldt volgens CDA-partijleider Jan Peter Balkenende niet meer. In maart zijn de Statenverkiezin gen, waarna getrapt de nieuwe senatoren worden gekozen. En Braks heeft zich niet opnieuw kandidaat gesteld. Onderwijsmi nister Maria van der Hoeven (53) lijkt de belangrijkste CDA- kandidaat voor het president schap van de Tweede Kamer. „De situatie is nu een volstrekt andere dan vorig jaar. Ik kan me voorstellen dat het CDA nu wèl met een kandidaat komt voor het voorzitterschap", aldus Bal kenende. Weisglas, nog maar acht maanden Kamervoorzitter, neemt de aanval sportief op. „Het CDA heeft het volste recht deze functie te claimen." woerden/gpd - In Nigeria is een zendeling werkzaam voor de Zending van de Gereformeerde Gemeenten (ZGG), bij een roof overval om het leven gebracht. Het gaat om de 32-jarige Jan Pe ter Baan, zoon van IT-ondeme- mer Jan Baan. Het is voor het eerst in de veer tigjarige zendingsgeschiedenis van de ZGG dat op deze manier een zendeling om het leven is gekomen, aldus ZGG-secretaris ds. W. Harinck. De roofmoord vond woensdagnacht plaats in zijn woonhuis op de zendings- post Onuenyimu, in het zuid oosten van Nigeria. Daar woon de Baan met zijn vrouw en vier kinderen. „Gewapende overval lers drongen de woning van het slachtoffer binnen. Toen deze op de geruchten afkwam, schoot één van de overvallers. Vrijwel direct daarna overleed de heer Baan", aldus medewer ker A. Elshout. In september 2001 werd Jan Pe ter Baan vanuit de Gereformeer de Gemeente Ermelo uitgezon den en door ZGG beschikbaar gesteld aan de Nigeria Reformed - Church als docent-toeruster. Hij was verbonden aan het Nigeria Reformed Theologfcal College met als hoofdtaak de toerusting van evangelisten en ambtdra gers en gaf theologisch en ker kelijk onderricht aan Nigeriaan- se evangelisten en ambtsdra gers. Voor Baan, die eerder di recteur was van de Oikonómos Foundation in Putten, was het zijn eerste missie. De in Woerden gevestigde or thodox-protestantse organisatie ZGG ziet in de moord geen aan leiding om haar mensen uit Ni geria terug te trekken. Op dit moment werken er nog 25 men sen, onder wie acht zendings werkers, van de ZGG in Nigeria. De verslagenheid bij de zen dingsorganisatie, die ook zende lingen op posten in Albanië, Ecuador en Indonesië heeft, is enorm. Het grote land aan de midwest-kust van Afrika is be rucht vanwege zijn criminaliteit. Maar die doet zich vooral voor in miljoenensteden als Lagos, waar berovingen, drugshandel en mensensmokkel de samenle ving ontwrichten. den haag/gpd - Ondernemers weten meestal hoe het moet met het landsbe stuur: 'Het is vijf voor twaalf!'; 'Het moeras dreigt!'; 'Minder bureaucratie!' En natuur lijk: 'Lastenverlichting nu!' Merkwaardig is dat veel van de grote ondernemingen in dit land nu de samenstelling van de nieu we Tweede Kamer bekend is amper iets durven zeggen over de formatie van het volgende kabinet: 'Wij doen geen politieke uitspraken'. Nou, eentje dan: 'Het nieuwe kabinet moet er snel komen'. „Het belangrijkste is dat er snel een sta biele regering komt, die duidelijke beslis singen kan nemen over de Nederlandse infrastructuur." Dat zegt Thomas Cohn, topman van Siemens Nederland, in een reactie op de verkiezingsuitslag. Hij is, samen met Ad Scheepbouwer (KPN), een van de weinige grote onder nemers die iets durft te zeggen over hoe het na woensdagavond verder moet met het bestuur van Nederland. Bekende be drijven als Philips, ABN Amro, KLM, Shell of Schiphol willen óf helemaal niets zeggen, of verwijzen naar de algei/ene verklaring die werkgeversorganisatie VNO-NCW in de verkiezingsnacht uitgaf. 'Zet de economie voorop', is daarvan de weinig verrassende boodschap. Zelfs Akzo-topman Cees van Lede, toch ooit de belangrijkste werkgeversvoorman van het land, waagt zich niet aan een suggestie over hoe het nu verder moet in politiek Den Haag. „Daar ben ik niet slim genoeg voor", schertst hij. Cohn (Siemens) zegt dat er genoeg terrei nen zijn waarop de overheid veel en liefst snel moet beslissen. „Gezondheidszorg, veiligheid, mobiliteit, onderwijs. Dat zijn bovendien terreinen waarop Siemens wat te bieden heeft." Cohn doelt daar mee op de technologische systemen die zijn bedrijf ontwerpt en maakt. Daarmee houdt zijn openheid overigens op: „Over de politieke kleur van de regering die moet aantreden, wil ik niets zeggen." De zieke Ad Scheepbouwer, voorzitter van de raad van bestuur van KPN, laat via zijn woordvoerder weten 'het vooral belangrijk te vinden dat er op korte ter mijn een kabinet komt dat over een flin ke meerderheid in de Tweede Kamer be schikt'. Voorts moet het nieuwe kabinet zo snel mogelijk aan de slag, 'want er is in het afgelopen jaar niets gebeurd'. Directievoorzitter Henk Bosma van auto matiseringsbedrijf PinkRoccade is in dit kader een van de openhartigste sprekers. Hij vindt dat de twee grootste partijen, CDA en PvdA, nu een coalitie moeten vormen, naar goed gebruik in de Neder landse democratie. „Het bedrijfsleven heeft daar baat bij vanwege de stabiliteit die zo'n volgend kabinet te bieden heeft." De Nederlandse Spoorwegen la ten zich niet verleiden tot een uitspraak over de door het bedrijf meest waar schijnlijk geachte of gewenste coalitie. „Het is belangrijk voor iedereen dat er snel geld komt voor het spoor. Als een snelle formatie daarbij helpt, is dat goed", laat NS-topman Aad Veenman via zijn woordvoerder weten. Veenman, Bosma, Scheepbouwer en Cohn zijn samen een toonbeeld van openhartigheid vergeleken met de woordvoerder van ABN Amro, die meent dat burgers en bedrijven zich niet met de kabinetsformatie moeten bemoeien: „Dat is iets voor de informateur." Philips is al evenmin van plan in te gaan op vra gen over de kabinetsformatie. „Wij vin den dat het komende kabinet, van welke samenstelling dan ook, veel aandacht moet hebben vop- de kenniseconomie." Het geplaagde supermarktconcern Lau- rus is zo druk met zijn eigen sores dat het meteen al afhaakt bij de vraag hoe het bedrijf tegen de verkiezingsuitslag aan kijkt: „Wij zijn veel te druk bezig met alle problemen te herstellen." Verzekeraar Aegon meldt dat alle topbestuurders 'en route' zijn. Ook Unilever staayjanvankelijk niet echt te trappelen. Topman Anthony Burg mans is onbereikbaar, maar gelukkig is er nog Kees van der Waaij, de directievoor zitter van Unilever Nederland. Tussen twee besprekingen door wil hij best even over politiek praten. Maar niet over de uitslag of een gewenste coalitie, dat is té politiek. „Wij hebben uiteraard wel een aantal wensen", zegt Van der Waaij. .Absolute topprioriteit is dat er snel geregeerd gaat worden, de achterstand die we het afge lopen jaar hebben opgelopen dreigt al leen maar groter te worden en dat is heel slecht. Daadkracht en voortgang moeten de uitgangspunten zijn." Het probleem van de WAO moet met voorrang worden aangepakt, vindt Van der Waaij. „De WAO-regeling moet eerlijk en uitvoer baar worden; een goede regeling voor lansen die er echt recht op hebben."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 3